FORMAMINT LANDBOUW. IERKNÜ1IWS. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. ONDERWIJS. «GEZONGEN STUKEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0.0. PERSKRONIEK. wirva AGENDA. nen voldoen aan eenige technische be zwaren, die niemand kende, verkregen de aangrenzende tuinenbezitters uitgan gen over den gemeentegrond. Beschul digingen zijn ongepast. Het feit te con- stateeren is voldoende. Het hek was van den dam. De verkregen speelruimte bleek alras te klein. Doch wat let in de wandeling is nog meer ruimte! Dies werd het ter rein gezuiverd van al het verder hout gewas, alsof het onkruid was, en klaar was Kees. Men beschikte nu buiten alle verkeer over een terrein als speelplaats voor kinderen. De grootere jeugd nam spoedig het terrein in beslag voor voet balspel, enz. Dit laatste bleek nu niet bepaald bevorderlijk voor de rustige sfeer in de gemeente. Veel oneenigheid is ontstaan, vooral bij de bewoners van de nabij gelegen woningen. Deze bewo ners bleken toevalligerwijs geen sport- bewonderaars te zijn. Het gevolg is ge weest dat het voetbalspel der grooteren verhuisde naar biuten de kom der ge meente. Het terrein herkreeg daardoor weer zijn bestemming als speelplaats voor kinderen. Ook bij het houden van Oranjefeesten e.d. bewees het al ver schillende malen goede diensten. Bij an- ti-sportmenschen en tegenstanders van genoemde feestelijkheden is de bebou wing van het speelterrein een uitkomst. Want verdwijnt het terrein, dan ver dwijnt er meer. Enkele natuurliefheb bers gnuiven en droomen hard op „Alle boomen zijn wel gerooid voor speel plaats, maar nu komen er huizen met wasch- en konijnenhokken. Lekker!" Vorig jaar werd aan de Noordzijde van het terrein de stoot tot bebouwing gege ven. Het bouwrijp maken van een paar honderd vierkante meters grond, be stemd voor het bouwen van drie parti culiere woningen, plus aanleg van straat, rioleering, enz. heeft de gemeente Tho- len, naar men zegt, eenige duizenden guldens gekost. De publieke opinie is, dat een nieuwe zeer kostbare onnoodige straat is aangelegd. Waarom en met wel ke bedoeling? Plechtig is de belofte afgelegd, dat het speelterrein niet voor bouwgrond zou worden verkocht, in verband met de hooge kosten die daaraan voor de ge meente waren verbonden, temeer daar men het speelterrein als zoodanig wenschte te behouden. Voorspellingen zijn altijd gewaagd. Maar niet lang zal de ingenieuze gedach te op zich laten wachten, die den weg zal wijzen, hoe men tot bebouwing van het speelterrein kan geraken. Die gansche geschichte zou men kun nen bezien als een rolprent, een film. En dan één waar muziek in zit. Waar zijn de stille machten die draaien, aldoor maar draaien? TERNEUZEN. Gedurende de afgeloo- pen maand zijn alhier in totaal langs de nieuwe sluis opgevaren 172 zeesche pen metende 161,504 N.R.T., en afge schut 175 zeeschepen met een tonnen inhoud van 161.791 N.R.T. Voor de overeenkomstige periode van het vorig jaar bedroegen deze cijfers opgevaren 189 zeeschepen met 171.781 N.R.T, en afgeschut 203 zeeschepen met 188.713 N.R.T. Zonder dat in de gemeente het feit bekend w,as, herdacht de heer P. M. de Klerck, onderwijzer aan de openbare lagere school te O o s t. b u r g jl. Vrijdag den dag,-dat hij 40 jaar bij het openbaar onderwijs werkzaam was. Door dat toevallig door een defect aan de centrale verwarming der school alle kinderen de geheele week vacantie had den, werd het jubileum niet op de school gevierd. Het gemeentebestuur eerde den jubilaris met een eenvoudig geschenk. De heer G- Jobse, onderwijzer te Serooskerke slaagde te Utrecht voor het examen van den schoolraad voor de scholen met den bijbel (de zoogen. na-acte) met aanteekening „Ge reformeerd Schoolverband". UITBREIDING KERNCOMMISSIE VOOR DEN LANDBOUW. Een bedrijfsraad voor het land bouwbedrijf in Zeeuwsch Vlaan deren? De minister van sociale zaken heeft aan de vaste leden van de commissie van advies, bedoeld in ,art. 8 der Be- drijfsradenwet (kern-commissie-land- bouw), de navolgende personen als tij delijke leden toegevoegd: A. I. Leenhouts te Riétranchement, J. W'. Scheele te Boschkapelle; F. van Campen te Graauw, A. H. de Milliano te Waterlandkerkje, J, Ramondt te Schoondijke, M. de Regt Lzn. te Axel, J. Hilgenga te Utrecht, A. Vingerling te Goes en G. van Unnik te Haarlem. Deze toevoeging is geschied ten be hoeve van het uitbrengen door boven genoemde commissie van een advies om trent de wenschelijkheid van het instel len van een bedrijfsraad voor het land bouwbedrijf in Zeeuwsch-Vlaanderen, en omtrent (andere daarmede verband houdende onderwerpen, in artikel 8 der bedrijfsradenwet bedoeld. Voorts heeft de minister aan die com missie als tijdelijke leden toegevoegd: M. P. van Nieuwenhuyzen te Heinin gen, gemeente Fijnaart, A. Bax te Ze venbergschen hoek, C. Moors te Nieuw Vosmeer, J. Hilgenga te Utrecht, A Vingerling te Goes, en B, N, Loerakker te Haarlem, ten behoeve van het uit brengen van een ,advies omtrent de wen- chelijkheid van het instellen van een be drijfsraad voor het landbouwbedrijf in Westelijk Noordbrabant, en omtrent an dere daarmede verbandhoudende on derwerpen, in artikel 8 der bedrijfsra denwet bedoeld. De heer W. Ovaa Sr- is herbenoemd tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te Ritthem en de heeren D. Boogaard en A. de Wijze respect, als ouderling en diaken. Herkozen tot notabelen der Ned- Herv. Kerk te Oostkapelle de hee ren A. P. van Nieuwenhuize en G. v. Schagen. FASCISTISCH DILEMMA. Het „Handelsblad" schrijft: ,De ontslagneming van drie bestuurs leden van de wetenschappelijke Ned. Ver. tot Studie van het Fascisme, uit de politieke partij, de N.S.B., welke de fascistische beginselen in de praktijk probeert te verwezenlijken, openbaart tegenstellingen welke ook aan verstan dige nationaal-socialisten te denken moeten geven. Uit de toelichtingen wel ke ir. Wigersma, mr. ten Bokkel en prof. Hessing gaven, blijkt dat deze weten schappelijk zoekende dissidenten hun fascistische overtuiging geenszins hebben opgegeven, maar desondanks, of misschien wel juist daarom, geen vertrouwen meer in de leiding van ir. Mussert kunnen stellen. Wij willen geen Duitsch of Italiaansch fascisme, maar een voor Nederland dra gelijk fascisme, verklaarden de heeren Wigersma en ten Bokkel. Maar die „dra gelijke" vorm, die dus aanvaardbaar moet zijn voor een zoo individualistisch en vrijheidslievend volk als het onze, en dus aan zeer bijzondere enNeder- 1 a n d s c h e eischen zal moeten vol doen, moet zorgvuldig gezocht worden. Import van wat in het buitenland, dat een totaal andere volksmentaliteit heeft, geslaagd heet, kan voor Nederland niet zonder meer dienen. Trouwens, groote geestelijke hervormingen kunnen niet a la minute worden ingeleid, en voor pasklare methoden is meer bezinning en studie noodig dan een jager naar snel le, p o 1 i t i e k e successen zich kan ver oorloven. Voor de ontwikkeling van een fascis tische staatkunde had ir. Mussert, vol gens prof. Hessing, eerst een kern van ervaren en goed onderlegde geestver wanten moeten samenstellen, om te trachten vorm aan de idee te geven. Bij de N.S.B. is het echter juist anders- o m gegaan. Er is direct op massa-bewe ging aangestuurd, alvorens de idee vol doende gerijpt en uitgewerkt was. Te recht ziet prof. Hessing de groote g e - v a r e n in van een massa-beweging zon der behoorlijk uitgebalanceerde doelstel ling, en waarin dus de staatkundig ongeschoolde massa, gedreven door op gezweepte, op zichzelf loffelijke, maar voor een maatschappelijk systeem dik wijls te simplistische nationale gevoe lens (die, zooals steeds, bij velen tevens door verschillende soorten van eigenbe lang worden doorkruist) de deskundige leiding dus als het ware zou meesleuren. De excessen waartoe het nationaal-so- cialisme zeer waarschijnlijk tegen den wil van de besten onder zijn leiders in Duitschland heeft geleid, zijn daarvan een afschrikwekkend voorbeeld. Prof. Hessing formuleerde het in het kort aldus: „Ir. Mussert is begonnen met de vorming van een massabeweging, waardoor de innerlijke kern niet haar eigen ontwikkeling kon volgen, welke ten slotte zou moeten leiden tot een massabeweging". Inderdaad! En waar toe een ongeschoolde en onvoldoend ge richte massabeweging kan leiden, be wijst het steeds sneller dalende gehalte van het partij-orgaan „Volk en Vader land", waartegen de overheid nu te lan gen leste is opgetreden. Wij hadden geen vertrouwen meer in de leiding, die aldus te werk ging, zoo ongeveer luidde de conclusie van prof. Hessing. Maar de leiding in Utrecht gaat uit van het standpunt dat er maar een meening is, namelijk de hare! Aldus de heeren Wigersma en Ten Bokkel. Maar om dat laatste gaat het nu toch immers juist! Op dat laatste bezwaar grondt zich immers juist de oppositie van zoo talrijke Nederlanders, die even zeer als de beste nationaal-socialisten open oog hebben voor de tekortkomin gen van het tegenwoordig regiem, en voor de noodzakelijkheid om den volks geest te vernieuwen, den gemeenschaps zin te verheffen en de natie te maken tot een positievere waarde in de onder linge verhouding van de menschen en de tradities waardoor zij gedragen wordt. Juist tegen het systeem dat één enkele, onaantastbare wil oplegt aan een ver scheidenheid van denkende, zelfstandige menschen, gaat het hoofdbezwaar. In een nationaal-socialistischen staat, waarin Mussert de plaats zou bekleeden van Hitler of Mussolini, zou het den heeren Wigersma, ten Bokkel en Hessing niet meer vrij staan om ontslag te nemen en naar nieuwe, eigen oplossingen van t staatkundig en maatschappelijk probleem te zoeken. De vrijheid om dat w 1 te doen is juist een der voornaamste ken merken van dedemocratie, die on getwijfeld vele correctieven (middelen tot verbetering) noodig heeft, maar die, teneinde zulke correctieven te ont dekken, juist behoefte heeft aan.... z i c h z e 1 v e". NOG STEEDS ARRESTATIES TE OSS. Op verzoek van de gemeente politie te Oss is te Eindhoven aangehou den een zekere F. de B., vrouw van T. de B. als verdacht van brandstichting in haar woning, gepleegd op 6 Maart 1930. Zij is naar het politiebureau te Oss overgebracht. Voorts is te Oss aangehouden P. van B. als verdacht van medeplichtigheid aan een roofmoord te Oyen door het verstrekken van inlichtingen. INVAL IN EEN AMSTERDAMSCH SPEELHOL. Vrijdagavond is door de politie dit maal van het bureau Marnixstraat te Amsterdam een inval gedaan in 'n speelhol, gevestigd in een perceel aan de Bilderdijkkade bij de De Clercqstraat en bewoond door den buffetchef V. Tien man waren aanwezig en zijn naar iet bureau gebracht: de bankhouders, de buffetchef, een rijwielhersteller en een gepensionneerd militair werden vastge houden. Te half zes belde inspecteur Visser, vergezeld van eenige rechercheurs, aan de woning aan. Van buiten was geen licht te bekennen. De gordijnen waren solide met punaises tegen de kozijnen gespannen, bleek later. Op het herhaald bellen werd de deur voorzichtig geopend, doch de „portier" ziende, dat hier geen klanten, doch politie voor de deur stond, wilde haar haastig weer sluiten. InspecteuriV. liet zich echter niet ver schalken, doch verschafte zich toegang door den man opzij te duwen. In een der kamers van het benedenhuis werden personen om de roulettetafel aangetrof fen; lustig sprong het balletje en weer klonk het uitnoodigend: „Faites vos jeux messieurs". Bij het zien van de politie trachtten enkele bezoekers in den tuin te vluch ten, waar zij zich poogden te verstoppen, doch weldra was het heele gezelschap weer bijeen in de „speelzaal", in af wachting van de overvalauto, die wel dra met versterking verscheen om het gestoorde gezelschap naar het bureau te expedieeren- Alles wat aan de gezelligheid had bij gedragen, is door de politie in beslag genomen: in de eerste plaats natuurlijk de roulette, fiches, geld en zelfs ook si garen en bonbons. De heeren hadden aanvankelijk nog het een en ander in een koffer willen verstoppen, maar op de vriendelijke te rechtwijzing van den inspecteur: „laat maar heeren, dat doen wij wel voor U", zagen zij van hun verdere pogingen af. De buffetchef, de huurder van het per ceel, was op het moment van den over val niet thuis; even later kwam hij ech ter, niets kwaads vermoedend, aanstap pen. Hij viel met zijn neus in de boter.,,.. Op het bureau bleek, dat de beide „dienstdoende" bankhouders, de rijwiel hersteller en de gepensionneerd militair, resp. 300 en 175 bij zich hadden. Het tweetal gaf volmondig toe, iets, wat trouwens moeilijk ontkend kon worden, dat er regelmatig roulette werd gespeeld. Ook de klanten hadden dit reeds ver klaard. Gezien de bedragen aan contant geld, die de bankhouders bij zich had den, gingen er vrij aardige bedragen om in dit speelhol, dat bezocht werd door den kleinen middenstand. Tegen den buffetchef is proces-verbaal opgemaakt wegens gelegenheid geven tot hazard spel. Onder de bezoekers waren „oude klanten", die ook bijeen vorigen aanval, waren aangetroffen- Twee van de gearresteerden exploi teerden nog een speelhuis in een woning aan de Nassaukade. Afwisselend wer den de huizen gebruikt. De buffetchef had daar men ver moedde, dat in zijn woning werd ge speeld een officieele waarschuwing van de politie gekregen, doch hij had bij die gelegenheid bezworen, dat er „al leen maar gedanst, gedomineerd en gan zenbord gespeeld werd en wel uitsluitend voor de gezelligheid". De goede politioneele raad werd in den wind geslagen en thans heeft hij ge legenheid hierover op het politiebureau na te denken, VROUW IN BEERPUT VERDRON KEN. i Tijdens het verrichten harer werkzaamheden is de 55-jarige mejuf frouw Chr. Th. te V e n 1 o, uitgegle den en in den openstaanden beerput gevallen. Toen het ongeval geschiedde was de vrouw alleen thuis, zoodat nie mand haar de helpende hand kon toe reiken. Toen haar beide broers, die ter kerke waren in hunne woning terugkeerden, misten zij tot hun schrik hun zuster. Na I eenigen tijd vergeefs te hebben gezocht vonden zij haar in den beerput. De levensgeesten der vrouw bleken reeds geweken te zijn. DUIM AFGEHAKT VOOR 19.000. Een inwoner van Bolsward, de ruim 50-jarige M. B., heeft zich door oplichting van twee verzekeringsmaat schappijen in het bezit weten te stellen van een bedrag van niet minder dan 19.000. Bij de Verzekeringsmaatschap pij „Ocean" te Zürich in Zwitserland had hij zich verzekerd voor een bedrag van 100.000, terwijl hij een tweede verze kering was aangegaan bij de Algemeene Verzekering Maatschappij „De Philan troop" te Bolsward. In 1931 heeft B. zich een duim laten afhakken. Hoewel er onmiddellijk reeds verdachte omstandigheden waren, heeft men toen niet kunnen bewijzen, dat het lichamelijk letsel opzettelijk was toege bracht. De Zwitsersche Verzekerings maatschappij heeft den heer B. toen een bedrag van 18,000 moeten uitbetalen en de Verzekeringsmaatschappij „De Philantroop" betaalde bovendien nog 1000. Gedurende den laatsten tijd waren der politie te Bolsward geruchten ter oore gekomen, die een bevestiging inhielden van de reeds in 1931 geuite vermoedens, dat hier oplichting in het spel was. Thans is de politie tot arrestatie van den heer B. overgegaan, die daarna een volledige bekentenis aflegde, ROODVONK-EPIDEMIE. Te Te- gelen (Limb.) heerscht sedert eenige da gen een vrij ernstige epidemie van ma zelen en roodvonk onder de schoolkin deren. Er zijn in totaal ruim 20 geval len geconstateerd. De kinderen zijn naar de besmettelijke ziektenbarak te Ven- lo overgebracht en de noodige voor zorgsmaatregelen zijn getroffen. Te Steyl zijn twee kinderen overle den. De bewaarschool is gesloten dr. V. en een schoolzuster zijn ook naar de ge noemde barakken vervoerd. De scholen worden nog niet gesloten. „JA!" OF „NEEN!" De winter komt! Dit beteekent voor duizenden een schrikbeeld van koude, kommer en gebrek; met onvoldoende onderkleeding, vaak zonder jas of man tel, versleten schoenen, waar het kou de sneeuwwater doorheen dringt, geen voldoende dekens op bed, een uitge doofde haard, onvoldoende voedsel gaan zij den winter tegemoet. Misschien zul len zij niet verhongeren, maar zij zullen bitteren nood, ondragelijke armoede. Kan er voor deze menschen niet meer gedaan worden dan tot nu toe? De Bond van Barmhartigheid van het Leger des Heils zegt: „Ja!" Wat zegt U? Verleden jaar werden door dezen Bond ongeveer 100.000 stuks kleeding, dekens, etc. en 9000 paar schoennen uitgereikt. De geheele actie kostte het Leger des Heils een bedrag van 5867. Een groot deel hiervan werd afgestaan door edelmoedige menschenvrienden. De Bond van Barmhartigheid is nog paraat en bereid om een actie op groo te schaal te beginnen in alle plaatsen, waar het Leger des Heils gevestigd is, met allen, die daarvoor belangloos hun medewerking willen geven tot het op halen, sorteeren, repareeren en uitdee- len van gedragen kleeding, oude- en nieuwe dekens, gedragen schoenen, etc. De vraag is echter: Stelt het Neder- landsche publiek er prijs op. „Ja!" of „Neen!" „Neen!" Dan zullen wij het moeten overlaten aan anderen om kleeding, etc. bij elkaar te brengen en in eigen kring uit te deelen, met het gevolg, dat hon derden, die nergens bij behooren, niei zullen worden geholpen. „Ja!" Dan begint de Bond van Barm hartigheid op 20 November a.s. haar groote actie tot het ophalen van alles wat men wil afstaan voor de menschen, die in de diepste armoede leven. „Ja!" of „Neen!" Is het antwoord: „Ja!", dan roepen wij op: Vrijwilligers om de kleeding etc. aan de huizen af te halen; Vrijwilligers, die daartoe gedurende één of meer dagen een auto met chauffeur beschikbaar wil len stellen; vrijwilligers, om de goederen te sorteeren; te repareeren of om be hulpzaam te zijn bij de administratie en uitdeeling. Schrijf aan het Centraal-Bureau van den Nationalen Bond van Barmhartig heid, Marnixstraat 404, Amsterdam, met opgave van: Naam, adres, beroep en voor welk werk ge U aanmeldt. Stel niet uit! Geef U nog heden op als lid van den Bond van Barmhartigheid! Wij wachten Uw antwoord. Bouwe Vlas, Kommandant van het Leger des Heils. I GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Jachthond, Pitlo, Veersche weg T 256. Alpenmuts, J. v. d. Berge, Bleek E 94. Kindermuts, Ingelse, Cellebroers- hof E 123. Koperen gewicht, Vermeu len, Oostkerkplein O 170. Muts (blauw), Leenhouts, Bree E 205. Muts (rood), Hercules, Vliss. straat K 48. Handschoen, F. Jansen, Schoorsteenve- gerssingel Q 94. Huissleutel, H. de Koning, Volderijlaagte M 127. Hee renrijwiel, Bureau van Politie. Vul pen, C. M. de Rijke, Verwerijstraat N 142. Spons, A. van Schaik, Bellink- straat G 197. Sleuteltje, F, v. d, Ven, Vliss. straat I 179. Snoer koralen, Gunst, Wal A 5. Hondenriem, Ros kam, Noordweg B 138. Nachtzak, J. Bonneveld, L. Delft A 90, Wagen- moer, M. Overweel, Oostkerkplein O 8. kunnen maar al te gau# griep of keelpijn veroor zaken. Neem Formamint, dat U onvatbaar maakt voor besmetting. Formamint doodt de bac teriën, die in mond en keel binnendringen. Bij opoth. en drog. fl. I.. per flesch. (Ingez. Med.) Sierspeldje, C. Wolff, Wal B 76. Beugeltasch, M. Back, N. Oostersche straat N 100. Portemonnaie met inh.,f Jongepier, Breestraat, Tramsingel E 41. Damesparapluie, B. Biezen, K. Delft. Witte muts, Wondergem, Lambrechts- straat L 98. Rozenkrans, P. Verhage, N. Oostersche straat N 89. Belasting- merk, K. Otto, St. Laurens B 53k. Muts, Osté, Seisweg R 175. Katje met brood, H. Kooman, Veerscheweg S 254. Kinderport., K. Heuzeveld, Heeren gracht M 25. Bagageriem, Bureau v. Pol, Huissleutel, v- d. Berge, Bleek E 941, Zakdoekje en handtaschje, Fondse, K. Geere K 363. Jongenspet, J, Baas, Noordweg B 185. Vulpotlood, P. J. van Ieren, Volderijlaagte M 78. Portemonnaie, J. Kooman, N. Haven I 106. Zaklamp, Ruisaard, 't Zand D 117. Cape, Volmer, Wijngaardstraat L 164. Slafsleutel, v. Werken, Schut tershofstraat K 122. Ekster, v. Kle ven, Gravenstraat I 277. Boterham- zak, W. Bonnet, Brakstraat O 259. Twee port. en haarstrik, C. Meliefste, Vliss. Bolwerk Q 300. Damestaschje, De Groot, Oost Kerkplein 0 7. Fiets pomp, Despinois, Beenh, singel K 76. Gereedschaptasch, J. Adriaanse, N. Vlis- singsche weg E 199. Glacé handschoen en Belastingmerk, beide Bureau van Pol. Middelburg. Overleden: W. Minderhoud 61 j. geh. met M. Verhulst, A, M. Rutgers 77 j. wed. J. Brouerius van Nidek- Ondertrouwd: W. I. Bosschaart '25 j. en M. Westerveld 24 j., C. Sol 25 j. en J. Nieuwenhuize 23 j. Gehuwd: A, A. de Troije 26 j. en A. Caljouw 25 j. Nieuw- en St. Joosland. Over de maand October. 1935. Overleden; 8, Joz. de Visser, 57 j. jd-, ongehuwd 10. Me, Ma, de Jong, uit Den Haag, 65 j., wed. van M. van Bou- rel 27. J. Joosse, 8 j. jm. Getrouwd: 2. J. v. Waarde, jm. 25 j. met L, Jakobsen, jd. 22 j, 16. A. Kod de, jm. 31 j. met P. Dellebeke, jd. 29 j. Bevallen: 25. J. A. Menbeere, geb. Voshol, d. 29. Ak H, M. Baurdoux, geb. Dellebeke, z, Oostkapelle. Van 26 Oct.1 Nov. Ondertrouwd: L. Boogaard jm. 28 j. en C. den Hollander jd. 26 j. Bevallen: J. den Hollander geb, Boo gaard d. Ritthem. Over de maand October. Bevallen: Joha. Cevaal geb. De Pag- ter d. Getrouwd: A. Wouters 26 jr. en Ma, Schout 21 jr.; J. de Klerk 29 jr. en T. Koppejan 27 jr. St. Laurens. Over de maand October. Bevallen: J. J. van Langevelde geb. Rouffaer d.; H. de Koning geb. Karel d,; H. van Dam, geb. Polak, z. Ondertrouwd: A. van Sorge 26 jr en M. Flipse 19 ja. te Oostkapelle. Getrouwd: J. Walraven 24 jr. en P. Marijs 22 jr. te Middelburg. Vrouwenpolder. Van 27 Oct. tot 2 Nov. Getrouwd: J. Francois j.m. 24 j. met W. Goedbloed j.d. 25 j. MIDDELBURG. MA 4 Nov. Lez. Natuurk. Gezelsch., spr. dr. Paul Juhen, Utrecht; „De Vergenoeging" 20.15 h. MA 4 Nov. Alg. Verg. Kon. Zangver. „T. O. en U." MA 4 Nov. Vrouwenprop. Av. V-A.R.A., „De G. Poorte", 20,15 h. Dl 5 Nov. Alg. Verg. Voorber. KL Rijksleersch, 20,30 h. Dl 5 Nov. Filmav. Ned. Luth. Z. Gen.; Luth. K. 20.15 h. GOES. MA 4 Nov. Dl 5 Nov. „De Schouwspelers", „Dolle Hans"; Schuttershof 20,15 h. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'bur£

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6