87 Dit is de Verpleegster, CACAO Arnhemsche Courant BUITENLAND. De A° 1814 DUITSCHLAND. FRANKRiJk ENGELAND. BALKAN. VER. STATEN. 3U8KMLUKE STAND, mm VERK90P1RGEN. KARETBERtCHTU. AGENDA. de vertegenwoordigster van de beste kwaliteit cacao*. Droste Verpleegster Cacao. Voed zaam, lekker en voordeelig. VERPLEEGSTER het hoogste per centage nuttige warmte (officieel geattesteerd door het Rijks laboratorium te Delft).Goedkoop in aanschaf. Zui nig in gebruik. Fraaie modellen. Haarden J. W. MINDERHOUT, Varkensmarkt I 317, M'burg Koningstraat 14-15, Arnhem, Telefoon: Nos. 23224, 22854 Zee, met man en muis is vergaan. De identificatie geschiedde door kapitein Marin Hückel, uit Aitona, daarvoor uit Duitschland overgekomen en in tegen woordigheid van burgemeester Eyma, van Egmond aan Zee. Kapitein Hückel was juist twee weken voordat de „In- sterburg" de noodlottige laatste reis aan- vaardde, overgeplaatst op een nieuw schip, Op het strand te IJmuiden, tusschen kilometerpaal 57 en 58 is het lijk aange- j spoeld van een manspersoon, waarvan de identiteit niet kon worden vastge steld. DUITSCHE VLAG VAN K.L.M.- KANTOOR VERWIJDERD. Op het passagekantoor der K. L. M. aan het Leidscheplein te Amster dam waren Woensd/ig ter gelegen heid van de feestelijke opening van het City-Theater de vlaggen uitgestoken van alle landen, waarmede de K. L. M. luchtverbindingen onderhoudt. Zoo hin gen er de vlaggen v,an Cecho-Slowakije, Duitschland, Frankrijk, Engeland, België, Denemarken en Zweden. Aan den kant van Café De Boer hing de Duitsche hakenkruisvlag. Dit schijnt .aanleiding te hebben gegeven tot klach ten van bezoekers van dit café bij het passage-kantoor der K. L. M. Om moei lijkheden te voorkomen, heeft de chef van het passage-kantoor te Amsterdam de Duitsche vlag doen wegnemen. In verband hiermede heeft de Haag- sche correspondent van de Tel. zich ge wend tot den chef van de afdeeling Han del van het hoofdkantoor der K. L. M. te 's-Gravenhage, den heer D. J. de Vries, die ons bovenstaande feiten be vestigde. N,adat de chef van het Amster- damsche passage-kantoor de Duitsche vlag had weggenomen, heeft hij het hoofdkantoor der K. L. M. in Den Haag hiervan in kennis gesteld, benevens de motieven, waarop zijn besluit gegrond was. De heer De Vries heeft daarop den chef van het passage-kantoor medege deeld, dat hij verkeerd heeft gehandeld door de Duitsche vlag weg te halen en heeft daarop nader besprekingen ge voerd met enkele .andere K. L. M.-offi- cieren over deze kwestie. Om de Deut sche Lufthansa eventueel geen aanstoot te geven, dat de Duitsche vlag was weg genomen, terwijl de andere vlaggen wa ren blijven hangen, is daarop den chef v.an het Amsterdamsche passage-kan toor order gegeven, dat alle buitenland- sche vlaggen weggehaald moesten wor den en alleen de Nederlandsche vlag en de K.L.M.-vlag mochten worden uitge stoken. BEL€F HET GRAF VAN KONINGIN ASTRID, De correspondent der „N. R. C." te Brussel meldt: Iedere week begeeft koning Leopold zich ten minste eenmaal naar de crypte onder de kerk te Laken, waar zich de graftombe van koningin Astrid bevindt. De jonge vorst is er meestal heel alleen en blijft dan gewoonlijk geruimen tijd in gebed of in gedachten verzonken in den koninklijken grafkelder. De auto wacht bij de kerk en brengt hem, na het treu rige bezoek, weer naar het slot te La ken, waar nu ook koningin Elisabeth en de drie kinderen van koning Leopold en koningin Astrid verblijf houden. Om de drie of vier dagen worden op de graf tomben van koningin Astrid en van ko ning Albert door het personeel van de koninklijke broeikassen te Laken ver- sche bloemen gelegd. DE KERKSTRIJD. Er is in wezen niets veranderd. Het ministerie van propaganda heeft aldus meldt de Berlijnsche correspon dent van de Times een decreet uit gevaardigd, volgens hetwelk alle iker kelijke periodieken en in het bijzonder de periodieken betrekking hebbende op de confessioneele beweging in de evan gelische kerk, alvorens gepubliceerd te worden, aan censuur onderhevig zijn- Korten tijd daarvoor had de geheime politie alle pamfletten, die de plannen van minister Kerrl becritiseerde, gecon- fisceerd. Bovendien werd de wekelijksche circulaires van het kerkbestuur van de confessioneele beweging, die allerminst heftig van toon was, verboden. Terwei Kerrl al het mogelijke doet, om tot saamenwerking' te komen, komt de staat meer dan ooit tusschenbeide door middel van censuur, .confiscaties, enz. De rijkskerkencommissie ziet zich in haar werkzaamheden door deze maat regelen zoo belemmerd, dat zij pogingen heeft gedaan om deze maatregelen in getrokken te krijgen. Men heeft te Berlijn den indruk, dat het gezag van minister Kerrl niet groot is. Mén vraagt zich af of het instellen van een censuur ten doel heeft, om hem critiek te besparen oftewel deel uit maakt van een systematische actie te gen de vrijheid van de kerk in het alge meen, gevoerd door sterkere invloeden "in de nationaal-socialistische partij. Het manifest van de rijkskerkencom missie is zoowel in gematigde als felle oppositie-kringen, ongunstig ontvangen- Men beschouwt het als een poging' om de rassentheorie en andere leerstellin gen van het nationaal-socialisme in de kerk te laten opnemen. DE ZAAK STAWISKY. Maandag a.s. begint te Parijs het pro- ces-Stawisky. Men rekent op dertig rechtszittingen. Er zijn in het geheel 20 beklaagden, die door 70 advocaten on der vuur zullen worden genomen. De vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandsche pers, die deze gebeurte nis sinds lang met spanning tegemoet hebben gezien, zulen het grootste deel van de tribunes vullen. Of de zittingen zoo sensationeel zijn, als men verwacht, is moeilijk te zeggen. De acte van be- 1 schuldiging zou duizend dicht beschre- ven zijdjes machineschrift bevatten. Het voorlezen zou gedurende verscheidene dagen de geheele rechtszitting in beslag nemen, Duitsch protest tegen uitlatingen van Churchill. Het Duitsche Nieuwsbu reau deelt medé, dat oud-minister Chur chill in het „Strandmagazine" een arti kel heeft gepubliceerd, dat op buitenge woon hatelijke wijze het nationaal-socia lisme en zijn Leider aanvalt. Het tijd schrift is voor onbepaalden tijd voor "het Duitsche Rijksgebied verboden. Met het oog op de in de uiteenzettingen van Churchill vervatte beleediging van het Duitsche staatshoofd, is den Duitschen ambassadeur te Londen instructie gege ven op de onbehoorlijke uiteenzettingen van een lid der regeeringspartij te be- voegder instantie op gepaste wijze op merkzaam te maken en ten scherpste te protesteeren daartegen. KONING GEORGE NAAR GRIEKENLAND. Naar Reuter uit Athene meldt, zal Koning George II dezer dagen uit Lon den naar Griekenland terugkeeren met den kruiser „Helli". Het schip zal wor den geëscorteerd door een aantal torpe- dobootjagers. Wraak Raymond Lamming was 'n misdadiger uit Chicago. Drie jaar gele den werd hij tot 18 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Thans bracht hij 'n bezoek aan den rechter die hem gevon nist had en schoot hem dood. Hierna opende hij het vuur op eenige advoca ten die toevallig aanwezig waren en verwondde drie hunner. Toen pleegde de man zelfmoord. door Vera Koöinson. Met tekeningen van Hans Borrebach. „Zigeunerkind", door Willy Petil- lon. Met tekeningen van Willi Bredijk. Bij W. J. Thieme en Cie, uitgevers te Zutphen is verschenen: „Abes- synië", Het iand, het volk en zijn ge schiedenis door A- Broekhuizen. De schrijver tracht in dit werkje eenige kennis bij te brengen van het voorkomen van het land, van de rumoerige geschie denis, welke zich hier heeft afgespeeld, er. van de godsdienstige politiek, maat schappelijke en cultureele omstandighe den waaronder de bewoners leven. Ten slotte zijn twee hoofdstukken opgenomen over Abessynië en zijn buren alsmede over Italië als groote mogendheid. Het boekje is geïllustreerd met platen en kaartjes, terwijl een groote kaart los is bijgevoegd. Middelburg. Van 28 tot 30 Oct. Bevallen: G. M. van Maaren geb. Hamelink d. Overleden: P. J. Puijpe 69 j. wede. P. C. Freekenhorst; G. Simons 83 j. gesch. van J. Buijs; G. v. d. Plank 49 j. geh. met W. F. de Pagter. Goes. Bevallen: J. A. de Witte-Wor, d. (Z.) Notaris J. Terpstra heeft Woens dag in het c,afé Tramzicht te West- Souburg, ten verzoeke van den heer Abr. Marijs publiek verkocht: het Huis met schuur, kippenhok en tuin aan den Nieuwen Vlissingschen weg 53 bij het Wissel op West-Souburg, groot 1 a 43 ca. Koopster mej. M. Vreeke te O. en W. Souburg voor f 1760. 2. Het Huis met erf en vrije poort aan de Vrijburgstraat 2 op West-Souburg, groot 78 ca. Kooper A. Houterman te Vlissingen voor f 1140. i Ten overstaan v.an notaris J. C Kram, werd Woensdag te Kapelle in het openbaar verkocht, een huis met schuurtje, erf en tuin aan de Dijkwcl sche straat, groot '2 a 65 ca. Kooper J. Kosten Jz. voor f 1530. ONTVANGEN BOEKEN. „Negen Balladen". Een nieuwe bundel verzen door J. W. F. Werumeus Buning. Uitgave Em. Querido Uitgevers Mij. te Amsterdam. In de doelpunten-serie verscheen bij de uitgevers V,an Waesberghe, Hoo- gewerff en Richards te Rotter dam: „Abessynië". Een economisch- sociaal-geografische verhandeling van het land door drs. E. van Hinte. De schrijver wijdt aandacht ,aan Italië's motieven de hand te leggen op dit Rijk, alsmede aan de politieke verwikkelin gen en belangen van Nederland en Ned. ïndië in dit verband. Voorts beziet J. J, Hoogewerff in dit boekje het Ita- liaansch-Abessijnsch probleem als een symptoom van een algemeen conflict tus schen dictatuur en democratie. i „Gabriël". De geschiedenis van 'n mager mannetje, door Henriëtte van Eyk. Gabriël tuimelt over de wereld als soldaat, koning, kapper, ontdekkingsrei ziger, „broeder" in een gasthuis.... en, drijvend op twee gevoelens: vriendschap voor de zwarte merrie, die hij Saartje noemde en de liefde voor het meisje van den kermiswagen, zwaait hij op een vreemde manier door het leven. Deze humoristische roman van de jonge schrijfster verscheen bij de N.V. Em. Querido's Uitgevers Mij. te Ajmster- d a m. Bij Valkhoff Co., uitgevers te Amersfoort verschenen: „Het hoogfatsoen van Herr Feuer". Herinneringen uit mijn Duitse kantoor tijd, door Cissy van Marxveldt. Met tekeningen van Hans Borrebach. Vijfde druk. „Boven kreunende wielen". De zwerftochten van twee Gooise artisten, Middelburg, 30 Oct. Op de vei ling deden: Veldsla 1020 c., Spinazie 1017 c., Wagenaarsboonen 23 c., Sui- kerboonen 2123 c., Stoksnijboonen 31 32 c„ Stokprincessenboonen 3840 c., Spruiten 821 c., Witlof 1221 c., Koolrapen 1,52 c., Peën 23 c., Uien I,5-2,5 c-, Kroten 2-2,5 c„ alles per kg, Peterselie 36 c-, per chip, Peën 3 5 c„ Rapen 25 c., Kroten 25 c., Prei 57 c„ Selderie 2—4,5 c., Radijs c., Rammenas 0,5 c., aLes per bos, Sa- voye Kool 2j c-, Roode Kool 1,56 c., Boere kool 23 c., Witte Kool 1,5 5 c., Andijvie 12,5 c., Komkommers 1 c., alles per stuk- Bloemen: Carnoffels 4 c„ Chrysanthen 12 c., Gladiolen 8 c., Eenpoters 612 c., alles per bos. f» Kapelle, 30 Oct. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezeiinge en Omgeving'". Groote Veiling 1 uur n-m. Zure Kroet- appels 1,30, per 100 kg. Kleine Veiling 1 uur n.m. Appels: Goudreinetten 620, Fransche Reinet- nette 411, Zure Bellefleur 411, Fran sche idem 710, Cox Oranje Pippin 8- 16, Sterappels 516, Jacq. Label 37, Groninger Kroon 616, Lanes Prins Al- bert 39, Court Pendu 310, Honds muilen 26, Boumanreinetten 35, Ganzebout 49, Notarisappels 513, Evaappels 38, Lemoenappels 612, Pres. v. Lunteren 516, Bramley Seed ling 37, Peperappels 24, Rembour Mortier 25, Bismarck 2—4, Zomer Court Pendu 34, Oranjereinetten 6, Tuinzoet 28, Pomme d'Oranje 312, Campagnezoet 38, Hollandsch Zoet 2 7, Bijenkorf 35, Ermgaard 511. al les per 100 kg. Peren: Doyenne du Cornice 618, Nouveau Poiteau 6—13, Comtesse de Paris 514, Zwijndr. Wijnperen 313, Jodenperen 25, Beurré Clairgeau 6 18, idem Durandeau 818, idem Alex Lucas 719, idem v. d. Ham 613, idem Napoleon 11, Duch. Williams 410, Hertogin Elza 7, Duch. d'Angelême 6 II, Le Curé 28, Emil d'Heist 412, Besy van Schonauen 4, Joseph de Mali nes 7, Foppeperen 24, Kweeperen 11 Pondsperen 36, St- Remy 3—7, Klei- peren 28, Gieser Wildeman 210, Souvenir de Vacheur 37, Winter Sui- kerij 25, Groene Chaumontel 25, Peren zonder zaadhuis 15, geld. per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 1323, To maten 37, Spruitkool 9, Spinazie 12, Breekpeen 13, Kroten 23, Sjalotten 3, Mispels 7, gld. per 100 kg, Witte kool 13, Savoye idem 24, Roode id. 38, Bloemkool 212, Andijvie 1,50 1,90, per 100 st„ Prei 5,808,30, per 100 bos, Chrysanthiums 1623 c.; per pot. MIDDELBURG-. v DO 31 Oct VR 1 Nov, Tent. „Nomotta", Schut tershof 1121,30 h. GOES. DO 31 Oct VR 1 Nov, Lez. Ver. Vrijz. Godsd., spr. ds- Westmijse; Geb. Turfk. 20,15 h. liiüSCOPEN ELECTRO, Mfdb. VR 1—DO 7 Nov.s „Brigadier Schwenke"; 20,00 h.; ZO matinée 15 h. CITY, Midb. VR 1—DO 7 Nov.: „Haar grootste Succes" en „Men- schen die verdwijnen"; 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. ALGEMEEN: VR 1 Nov Lez. spr, ds. Van Arkel, te Serooskerke, N.H. Kerk 19.30 h. DROSTE ALT IJ D WELKOM! Spaart bons voor kop, ketel, beker of blad. N.V. Haardenfabriek „De Schelde" v.h. Gecrs Zn., Bergen op Zoom Verkrijgbaar bij Een niet geadverteerd artikel, dat niet geregeld gevraagd wordt, is buitengewoon moeilijk te plaat sen tenzij met zeer hooge kor ting. Advertentiekosten bedragen slechts gemiddeld 5 pCt, van den verkoopsprijs, terwijl reizigerspro visie tot 40 pCt. van den omzet bedraagt. Toch heet adverteeren duur. Maar dat is onwaar. Adverteeren is niet duurder dan de adverteer der zelf wil. Men kan tot alle mogelijke prij zen adverteeren. Ook kleine ad vertenties, mits goed gesteld, kun nen voor den kleinen zakenman wonderen doen. Wij zijn U gaarne behulpzaam bij het bepalen van Uw adverten- tiebudget en bij het opstellen van goede advertentieteksten. MB staat met hare dagelijksche BBB oplage en hare speciale Donderdagavond êditle aan I de spits der te Arnhem ver» BBB schijnende dagbladen. ■I Nauwkeurige inlichtingen, statistieken en accountants» BBB rapporten betreffende oplage, BBB betalende abonné's, enz., lig» gggg gen bij de directie voor bona MB fide belangstellenden gaarne MB ter inzage. Electr. Drukkerij G. W. den Bo«r Middelburg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 8