AGENDA. De heer DEN HOLLANDER ging ac- coord met B. en W-, als zij toezeggingen deden voor 1936. De heer MONDEEL meende dat men van de bezuinigingscommissie een ca deautje krijgt van f 12000, wat spr, na der toelichtte- Onder kapitaals surplus j verstond spr., dat er een kapitaals winst was. Spr. wilde als raadslid zijn vrijheid voorbehouden over de begroo-i ting 1936 te beslissen. De heer PORTHEINE kon zich goed voorstellen, dat de heeren zich hier vrij- j heid willen behouden voor 1936, doch dit zal niet gaan. Men heeft Ged. Staten laten weten, dat men ook nu wel wilde bezuinigen in 1935, maar dit ging niet en nu moet men zich wel houden aan 1936. j Spr. is persoonlijk geschrokken, dat j de post onvoorzien niet meer dan f 5000 a f 6000 mag bedragen; dit maakt z.i. j het besturen van de gemeente uiterst moeilijk. Spr- vroeg daarop nog eens de aandacht van Ged. Staten te vestigen, dan komen deze wellicht nog op den z.i. verkeerden weg terug. De VOORZITTER zeide nog dat wel licht de vergoeding van de buitenge meenten te gering is, maar bij een re gionale brandweer zal alles intercom munaal bezit worden en dan zeT men zijn eigen materiaal vast, als men het meest noodig heeft. Men moet het nu aan den gang zijnde onderzoek niet verzwaren door vragen als deze er aan toe te voegen. Het is een zaak afzonderlijk. B. en W. hebben aan de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten gevraagd om een onderzoek te kunnen instellen en wat de kosten zullen zijn, Men is aan het overleggen met opgegeven per sonen. Zeker willen B. en W. terzijner- tijd nog eens wijzen op het gering be drag van het onvoorzien. De heer ONDERDIJK zeide, dat het geen gedaan is met het overleg met Ged. Staten zoo was, dat men toe- i zeggingen moest doen aan Ged. Staten, j Spr. was sterk tegen de schoolgeldver- hooging maar men kan er absoluut niet over oordeelen als men het voorstel niet kent. S'pr. heeft verschillende bezwa ren kenbaar gemaakt. O.a. tegen ver eeniging gemeentewerken met reiniging en brandweer. Maar het deskundig on derzoek kan spr. wellicht nog overtui gen, maar als het blijkt, dat men het paard achter den wagen zou spannen, dan zal spr. zeker principieele bezwa ren naar voren brengen. Er is gevraagd een bezuiniging van f 1000 op den post Sportterrein, die f 2400 a f 2500 bedraagt. Dit is niet mo gelijk, en spr. is er dan ook tegen, dat men dit zou toezeggen, hij neemt de des betreffende woorden uit den brief aan Ged. Staten terug. De heer BOASSON zegde, dat het kapitaalsurplus in verband staat met hetgeen op de bedrijven is gebracht toen er nog geen commercieele boekhouding was. De heer v. d- FELTZ wilde nog iets belangrijks in het midden brengen. De VOORZITTER had dit dan eerder willen hooren. De heer VAN DER FELTZ nam weer 't woord en vond 't toch erg gebonden te zijn, als men later iets zou kunnen be zuinigen op anderen posten. Men moet de nu betrokken posten durven wijzigen zonder beschuldigd te worden van woordbreuk. De VOORZITTER zeide, dat de hou ding van regeering en Ged. Staten niet is het plagen der gemeente, maar het behartigen van de belangen van staat en gemeenten. Als men later weer gaat veranderen, moet men het weten, maar het komt dan weer bij Ged. Staten. Hierna kwam het voorstel den brief te zenden, in stemming; dit werd z.h.s. aangenomen. Alleen de heer v. d. Feltz zal geacht worden te hebben tegenge stemd. Het blanco crediet voor een deskundig onderzoek werd verleend. Rooiïng van Boomen. Het voorstel inzake rooiïng van boo men betrof 83 iepen, mede aangewezen door de Inspectie van het Staatsbosch- beheer en 8 andere boomen, die dood of beschadigd zijn. De heer HARTHOORN wilde boom rooien, die over de Nieuwe Oos- tersche straat heen hangt. Een onder zoek werd toegezegd. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Vergoedingen voor het Bijz. L. O Aan de orde was het voorstel tot vaststelling der vergoedingen over 1931 aan Besturen van Bijzondere Scholen en 3-jaarlijksche verrekening over de jaren 1929, 1930 en 1931 met het Bestuur der school aan de Verwerijstraat. Aangenomen z.h.s. Vergoeding over 1932. B. en W. hadden ook overgelegd de berekening der vergoeding aan de bij zondere scholen over 1932. Aangenomen z.h.s. Uitdiepen der vesten Het voorstel van B. en W. inzake de werkzaamheden voor het uitdiepen der vasten, luid de; het verleenen van een aanvullingscrediet van 22.700, met welk edrag den post voor steunverlee ning dan kan worden verhoogd. De heer JERONIMUS zegde, dat de vrees in 1934 om voor het voorstel te stemmen, helaas gerechtvaardigd is ge bleken. Als men zegt dat de grondslag zoo is tegengevallen, dan had men dit toch kunnen weten van het bouwen van de brug aan de Koepoort. De begrootingsoverschrijding' is mede veroorzaakt door de wijze waarop de tunnel is gemaakt van de Veersche wa tergang naar de vest. Dit had economi scher kunnen geschieden. Het is niet mogelijk alsnog een aan nemer het werk te geven, maar spr. hoopt er niet meer bittere pillen zullen volgen. De heer v. d. FELTZ verdedigde het voorstel, omdat het goedkooper is dan steunen. Maar het is verkeerd dat men nu komt met grootere kosten na de discussies bij het beslissen tot dit werk. Spr. erkent de moeilijkheden van het maken van een begrooting van zulk een werk. In het voorstel is geen sprake ge weest van het leggen der rails in de vest zelf. Het is te begrijpen, dat het opgedra gen vlugger rouleeren geld kostte. Spr. vroeg zich echter af of men in de toe komst de ramingen van gemeentewer ken nog kan vertrouwen. De heer DEN HOLLANDER zeide, dat niet alleen gemeentewerken, maar ook de Heide Maatschappij de begrooting maakte, en die maatschappij is wel op de hoogte met nog veel grootere wer ken in dien geest. Verhooging is wel licht niet te ontgaan. Maar mag niet in dier weze voorkomen als nu het geval is- Het werk voor den duiker was toch wel juister te berekenen geweest. daarnaast ook rails in de vest konden komen en de locomotieven daar de wa gens zouden af kunnen halen. j De heer JERONIMUS vond in het antwoord van B. en W. aanleiding tot zijn technische opmerking, dus wist hij dit niet in de commissie van bijstand. Het voorstel werd z. h. s. aangeno- men. j i Subsidie Handelsonderwijs, Bij het voorstel inzake de 8ste wijzi- ging van de gemeente-begrooting 1935, kwam ook ter tafel een voorstel inzake het Handelsonderwijs. Dit houdt in om over 1934 nog 1600.97 extra subsidie toe te kennen. Aldus besloten z. h. s. Wijziging Gemeente-begrooting 1935, j Ook het volgende punt betrof de ge- meente-begrooting 1935 en wel de 10de.j De Raad keurde deze wijziging goed z. h. s. J Huurverlaging woningcomplex Bagijnhof. B. en W. stelden voor medewerking te verleenen aan een huurverlaging voor i de woningen van de Algemeene Woning-1 bouwvereeniging aan het Bagijnhof met 1 30 cent per week. j De heer KöGELER vroeg of het juist is, dat ook de leeningen der gemeente ter zake omgezet zullen'worden in annu- De Polder Walcheren kwam nu met iteitsleeningen, evenals die der Rijksver-j nieuwe einden; zijn technische staf had i* dit moeten kunnen voorzien. Dan moet toch ook een deel van het meerdere op den Polder kunnen drukken. De heer ONDERDIJK zeide, da't ze ker dit bij werk een teleurstelling is ge weest. Maar het staat vast, dat de over schrijding. niet meer dan een paar maan den eerder tot uiting had kunnen ko men. Men is nog maar kort met de tech nische werken bezig. Men heeft de aan- wijzigingen van den Polder gevolgdj en dit vooral op aandrang van spr. zelf, die meende dat de polder er meer ervaring van kon hebben dan gemeentewerken.1 Of dit juist is gezien, kan spr. niet be- oordeelen. Men is als leek en dus ook spr. en de heer Jeronimus, niet in staat, over dit werk, dat er zeker wel een is voor eeuwen'te oordeelen. Waar de heer Jeronimus sprak over meer dan één aannemer die het werk wilde aannemen, zeide spr., dat de oor spronkelijke begrooting van de Heide Maatschappij, waarbij de bagger op da Singels zou liggen uitdrogen, in 1932 te duur bleek. Januari 1934 kwam de nieuwe begrooting waarbij de gemeen tewerken die voor de kunstwerken maakten, dit lag niet op het terreiiFvan de Heide Maatschappij. Spr. heeft langen tijd met de direc teur van gemeentewerken en met de deidemaaltschappij pnderhandeld. Men heeft wel degelijk gemeend, dat men met het spoortje in de vest kon komen, wat elders wel zou kunnen, maar niet op den Walcherschen grond. Dit kostte meer materiaal o.a. een reserve-loco motief, Men kwam voor de vraag of men het werk moest stopzetten of wel doorgaan in de wetenschap, dat men toch niet goedkooper zou kunnen. De aannemer, die dit vroeg mocht inschrij ven doch vrijblijvend. Men is nu beneden het bedrag van de som van dien aannemer gebleven ten opzichte van het werkloon. Het is een historische dag want het is de laatste, dat bagger uit de vest wordt gehaald. Spr. las nu een rapport van de Hei demaatschappij voor, waaruit nader bleek, dat de grondslag in de vest van groote beteekenis was, en ook de kwa liteit van de specie, en het meer noodig hebben van hout voor het afzetten van geulen, de kosten deden stijgen. Het rouleeren kostte volgens spr. ook heel veel geld, en dit zal ook het geval zijn bij een aannemer. De proef, die dit voorjaar is genomen met werk door een aannemer, heeft geen gunstig resultaat gehad. Zelfs niet na selectie der werk krachten. Werk in werkverruiming is goed bij aannemers, doch in werkverschaffing niet. De Heidemaatschappij maakt geen begrooting op, maar werkt met een klein percentage voor algemeene kosten en toezicht. Een aannemer zou ook met overwerkrekeningen zijn gekomen. Zoo wel de Heidemaatschappij als B. en W. kunnen tevreden zijn over het werk, ook al betreurt men nog zoo de overschrij ding van de raming. De VOORZITTER drong op korte re plieken aan. De heer JERONIMUS haalde uit de stukken van 1934 aan, dat de duiker is zekeringsbank. De VOORZITTER zeide, dat dit juist is. j De heer KöGELER begreep niet hoe men dan nu, in tegenstelling met vroe- j ger, wel kan aflossen. De heer JERONIMUS sprak van een verkapten huurtoeslag. De VOORZITTER lichtte de leenings- kwestie toe. De annuïteit is minder dan de rente en aflossing van nu. Er zal een bescheiden begin worden gemaakt met aflossing aan de gemeente. De heer MONDEEL zeide, dat het af- lossingsdeel van een annuïteitsleening over 60 jaar van zeer geringe beteeke- 1 nis is en er blijft behalve voor huurver laging ook nog iets over voor de ge meente. De heer JERONIMUS vroeg naar een renteloos voorschot. De heer MONDEEL zeide, dat dit eerst later aan de orde komt, nu gaat het om de leeningen. De heer DEN HOLLANDER vroeg of j er rekening gehouden is met leeg staan van woningen. j De VOORZITTER zeide, dat men j hoopt dit te voorkomen door de huur- verlaging. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Telefooncel- In verband met een ingekomen be zwaarschrift inzake de plaatsing van de telefooncel op de Markt, stelden B. en W. voor nader te bepalen dat de cel te genover het pakhuis der firma M. H. Boasson Zonen zal komen. De heer HARTHOORN heeft geen be zwaar tegen de verplaatsing. Maar de cel is doorzichtig en spr. meende dat adressant de kosten maar moet betalen. De heer ONDERDIJK zeide, dat deze daartoe bereid is. De heer BOASSON zeide dat men bij B. en W. twijfelde of het wel goed is, dat deze betaalt, daar het de vraag is of het wel goed is iets te doen voor een ingezetene, en hem, al is het een billijke vraag, daarvoor 10 te laten betalen. De heer ONDERDIJK zeide, dat de kosten maar f 8.50 zijn. Spr. is er voor geweest de kosten voor de gemeente te nemen. De VOORZITTER zeide, dat hij de kosten voor de gemeente wilt nemen, want men is al een beetje van de plaats tegenover de Mosterdgang afgeweken en spr. begrijpt, dat de plaats nu moei lijk is voor den heer v. d. Harst. De heer DEN HOLLANDER vroeg hoe het nu met de kermis zal gaan da was eerst een bezwaar van deze plaats De heer ONDERDIJK zeide, dat die niet bestaan zal; er blijft ruimte voo een kraam. De heer LAMBERMONT zeide dank voor de woorden van gelukwenschen bij den aanvang der vergadering. Spr. ziet de noodzakelijkheid van de telefooncel niet in en vroeg voor hoelang P.T.T. de toestemming heeft verkregen, De heer ONDERDIJK zeide, dat aan de hand van de telefoonwet de P.T.T. toch zou kunnen vorderen een cel te mogen plaatsen. Er is latig over de plaats geconfereerd. De heer LAMBERMONT achtte het plaatsen van deze cel op de Markt voor den zakendoenden middenstand van ontworpen met den ingenieur, en hij; -groot nadeel en meende dat midden- meende dat toen reeds op de duurdere uitwerking is gerekend. Is er nu ten tweede male een hoogere eisch gesteld door den Polder? De heer ONDERDIJK zeide, dat de ingenieur van den Polder heeft gezegd; „laat de directie van de gemeentewer- j ken toch de werkwijze volgen, die ik toepaste bij de on t wat er jngswerken. Het is ook voor spr. een raadsel, of er twee eischen geweest zijn en of er een is geweest na Mei 1934, toen hij een wij- ziging toelichtte. standsorganisaties zich krachtiger moes ten verzetten Het voorstel werd z. h. st. aangeno men. Rekening 1934 Burgerlijk Arm bestuur. B. en W. boden ter goedkeuring aan de rekening van het Burgerlijk Armbe- stuur over 1934, aanwijzend in ont- 1 vangst en uitgaaf 144.170. j Aldus besloten z. h. s. j Rekening 1934 Godshuizen, Spr. vroeg den heer Jeronimus in het De ter goedkeuring aangeboden sup- vervolg zulke technische vragen te stel- j pletoire begrooting en rekening 1934 len in de commissie van bijstand, als de j van de Godshuizen geeft aan, dat de directeur er bij is en niet achteraf in den gemeente 52.308 zal moeten bijpassen Raad. j uit de betreffende post op de begrooting De heer VAN DER FELTZ bleef er 1935, die 52.385 groot is. bij dat er stond, dat de rails op den kant De heer KöGELER besprak de kos- zouden liggen. ten der voeding. Die waren hier 57 cent De heer ONDERDIJK zeide, dat dit per voedingsdag, terwijl de gemiddelde altijd moest, maar men had gedacht, dat kosten in 24 ziekenhuizen van plaatsen van verschillende grootte 44 cent be draagt. Dit is een groot verschil en spr. wilde met kracht aandringen op vermindering dezer kosten tot dit gemiddelde. Bij de begrooting 1936 is de vermindering der uitgaven 4000 minder dan die der in komsten. Ook de personeelsbezetting toetst spr. aan die in andere plaatsen. Als er op de 101 personen van het personeel eens 10 verminderd wordt, dan is dit 4000 en dan 7000 op de voeding, is 11.000, wat spr. toch in deze tijden van aan passing van groot belang achtte. De heer VAN DER FELTZ zeide, dat men zoekt naar goedkoopere voeding, maar ook bijv. het garnizoen heeft hier hoogere kosten voor de voeding dan el ders. Zeker, de personeelsbezetting is groot, maar de heer Koning, die een on derzoek instelde, achtte, gezien den toe stand van het gebouw alhier, de bezet ting niet te groot. Het bestuur wilt ook gaarne bezuini gen, maar het is niet makkelijk in de praktijk. De heer MONDEEL had gaarne in het verslag gelezen hoe het minder aantal verpleegdagen ontstaan is en wilde ver schillende rekeningen wat nader gedefi nieerd zien. Mevrouw WEIJL zeide, dat de Gods huizen altijd zorg baren. Maar Ged. Sta ten hebben nu geschreven dat de Gods huizen hun volle aandacht hebben. Spr. had gemeend, dat de heer Mondeel na de besprekingen in de commissie van financiën er niet op terug zou komen. Zij had dit, gezien de goede samenwer king in die commissie -niet verwacht. De accountantsdienst is, ook volgens het bestuur, verantwoordelijk voor de plaatsing der verschillende posten op de rekeningen. De vele bijzonderheden hoeft de raad niet na te gaan, al wor den alle stukken overgelegd. De VOORZITTER zeide, dat na de mededeeling van den heer v. d. Feltz het toch niet meer noodig is; de wensch van den heer Kögeler nog nader onder de oogen te brengen van het bestuur. Daarbij komt, dat een onderzoek gaan de is door een regeeringscommissie over een mogelijke samenwerking tus- schen de ziekenhuizen op Walcheren. De heer KöGELER meende, dat dat dan toch niet zal betreffen de huishou delijke zaken van het gasthuis, maar I meer de medische behandeling enz. Spr. meende, dat men de zorg niet in handen moet stellen van Ged. Staten, j Spr. wilde wel degelijk een schrijven richten. De heer BOASSON was overtuigd, dat het bestuur alles doet om te bezuinigen 1 en zou zulk een schrijven als een uiting van wantrouwen beschouwen. De heer ONDERDIJK wilde afwach- ten de conferentie met de regeering:?- commissie en de besturen der ziekenhui- zen. I De VOORZITTER zegde den heer j Kögeler toe, dat de raad op de hoogte j zal worden gesteld van die onderhande lingen. De heer HARTHOORN zeide, dat men alleen aandrang moet uitoefenen, als Je regeeringscommissie de huishou delijke zaken niet onderzoekt. De VOORZITTER zeide, dat dit spoe dig zal blijken. De heer HEEMSKERK zeide, dat het bestuur der Godshuizen zeer dankbaar is voor alle pogingen tot bezuinigingen. Spr. is overtuigd, dat het onderzoek ook tot den inwendigen dienst zal worden uitgestrekt. De heer Kögeler kan dankbaar zijn met zijn opmerkingen, het bestuur kan kennisnemen van de opmerkingen uit de pers. De VOORZITTER heeft daar geen bezwaar tegen en ook niet tegen mon delinge mededeeling van den heer v. d. Feltz. De heer KöGELER zeide te zullen wachten, maar is het er niet mede eens, dat het voldoende is, dat het bestuur er kennis van neemt uit de pers. Spr. is door den heer v. d. Feltz niet gerust gesteld- De heer v. d. FELTZ wilde nog eens er tegen op komen, dat men maar doet of het bestuur, maar luk raakt werkt, en men gaat niet vooraf om inlichtingen, maar praat maar direct in den raad. Als er een schrijven van den raad kwam, zou spr. als lid van het bestuur zeggen „daar heb je het weer". De rekening werd goedgekeurd. Begrooting 1936 Godshuizen. B. en W. stelden voor de begtooting 1936 der Godshuizen goed te keuren- De heer JERONIMUS wees er op, dat z. i. de totale kosten van den genees kundigen dienst veel hooger zijn te Mid delburg dan te Vlissingen. Hij hoopte dat dit onderzocht zal worden. Hij wilde het verslag der godshuizen zien gemaakt op de cyclostyle in plaats van gedrukt. Het is wel niet vee'l verschil, maar is toch aan te bevelen. De heer MONDEEL acht het vreemd dat de gemeente betaalt aan een in stelling, die de gemeente ieder jaar 50.000 kost. De heer v. d. FELTZ zeide, dat het bestuur het goed vindt de verslagen te doen cyclostyleeren. De begrooting werd goedgekeurd. Eveneens werden al of niet na een j korte opmerking goedgekeurd een staat j van oninbare posten schoolgeld 1933- 1934 van het gymnasium en het 1ste I suppletoir Kohier 1935 hondenbelasting; waarna beslist werd op bezwaarschrif ten tegen aanslagen 1934 en 1935 in de straatbelasting. Het Badhuis, Bij de rondvraag wees de heer PAUL op het bericht, dat het Badhuis op de Kade wordt gesloten. Hij vroeg of B. en W. dat niet hadden kunnen voorko men, want hij vindt dit sluiten erg jam mer. Te Vlissingen is juist pas een bad inrichting opgericht door een woning- bouwvereeniging en die gaat goed. De VOORZITTER zeide, dat B. en W. alles gedaan hebben om de sluiting te voorkomen. Zelfs hebben zij den direc teur der gemeentewerken opgedragen 'n begrooting te maken van kosten om de inrichting zoo te maken, dat zij behoor lijk te exploiteeren is. Na enkele samensprekingen is geble ken, dat het Nut geen gelden meer kon geven aan het badhuis. De eenige weg zou zijn, dat de gemeente het badhuis overnam. Daartoe meenden B. en W. niet te kunnen adviseeren. Indien de bevolking een badhuis noodig en gewenscht acht, dan moet het particulier initiatief de zaak voor een goed badhuis aanpakken en dan is te overzien of de gemeente niet de helpende hand kan bieden. Maar nu waren B. en W. unaniem van meening, dat het niet anders kan of de ze inricsting moet op slot. De heer HARTHOORN meende, dat er hier geen behoefte is aan een bad inrichting. De VOORZITTER zeide 't niet de be doeling was om over deze kwestie te gaan debateeren, en sloot te kwart over zes de vergadering. ONTVANGEN BOEKEN. „Tarantini", roman door J. P. Val- kema Blouw. Na 'n beschrijving van de jeugd in de frivole sfeer van Parijs én een ongelukkige liefde volgt Tarantini's succesvol debuut als violist. Tarantini die naam begint te maken, wordt echter in de politiek betrokken en na de Juli- revolutie van 1830 uit Frankrijk verban nen. Er ontstaat een liefde tusschen hem en een Hollandsche freule, waardoor Tarantini zijn betrekking als spion op zegt. Beiden moeten weer naar Parijs vluchten waar 't huwelijk volgt. De ka rakters blijken zoo diepgaand te verschil len dat 'n scheiding komt. Toch duurt deze niet lang. Zij keert tenslotte weer terug. (Uitgave Uitgevers Mij. „De Tijd stroom" te L o c h e m. „300 Negerslaven", roman door Constant van Wessem. Het boek geeft den tijd weer van den slavenhandel van de eerste 38 a 40 jaren van de vorige eeuw. Het boek speelt eensdeels op een plantage in onze West, anderdeels in Afrika, onder de slavenjagers en hun helpers, de negerkoningen. Binnen het kader van een zachtmoedig leven van twee vroegere bewoonsters van de West in Holland, laat de schrijver de ge schiedenis zich afspelen, die een schril licht werpt op toestanden en praktijken, die gelukkig thans verleden genoemd mogen worden. Het boek verscheen bij Em. Querido's Uitgevers Mij te Am sterdam. „De bonte sluier", Roman door W. Somerset Maugham. Vertaald door N. M. van der Wilde-Weyerman. In een vlot en eenvoudig proza ontwikkelt zich in het boek een aangrijpend drama te gen den exotischen achtergrond van het moderne China. Deze roman is, toet Greta Garbo in de hoofdrol, verfilmd Het boek verscheen in de „Karavaan serie" bij L. J. C. Boucher, uitgever, Den Haag. „In de schaduwen van morgen". Een diagnose van het geestelijk lijden van onzen tijd, door J. Huizinga. Dit boek behelst de uitwerking van een voordracht door den schrijver in Maart jl. te Brussel gehouden. Uitgave H. D. Tjeenk Willink Zoon, uitgevers te Haar le m. „Tunnelbouw door G. J. J. Both. De „Tunnelbouw-serie" welke in het tijdschrift Ford Wereld is verschenen, wordt hiermede in boekvorm uitgege ven. Verschillende tunnels in het buiten land worden beschreven, zoodat zij ge zamenlijk een volledig beeld geven van de wijze waarop tunnels worden ge bouwd. Ook de tunnelplannen in Neder land hebben schrijvers volle aandacht. (Uitgave Nijgh Van Ditmar, uitgevers, Rotterda m). MIDDELBURG! DO 24, VR 25 Oct. Tent. Teek. J. C. A. Drabbe, Domburg. Inde Steen- rotse 1016,00 h. DO 24 Oct. Ev. Bogardz., de hr. Sevens- ma, A'dam; 20,00 h. VR 25 Oct, le conc. Middelb- Conc.Ver., Violist Zino Francescatti m. Theo van der Pas; Concertz. 20,15 h. GOES. DO 24 Oct VR 25 Oct ÜIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR. 25—DO 31 Oct.: „Sequoia" en „Als ik koning: was"; 20,00 h.; ZO matinée 15 h. CITY, Midb. VR 25—DO 31 Oct: „De Zigeunerbaron"; 20,00 h.; ZO matinèe 15.00 h- Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 8