£ast van Vfotstbpping? «ubs- sb wissiuoauu. muelburs. zuid-beveland. 4 kr; hooi k; zeeul mm ZEELAND. c Farbenind. I.G. 29% S0ES. WALCHEREN. a Serbadjadi S.R. 60%59%. Prolongatie 4%4-3%. BEURSÏNERifilETEK van Woensdag. Wettig gedeponeerd.) JBgaX&M9- (IMertjes1 ieeI kat A'."'! AMSTERDAM, 23 October. Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieeie notee ring van heden. Ned, 31 1000-4 96%—,96%. Ned. 33 1000-4 96%—'96%. Ned. 34 1000-4 96%—96%. Certificaten-3 3484%. O. Indië 3<4 1000-4 94%—95. Denemarken Oblig. 1926-5 7778. Duitschl. pndst. 100-7 19% Engeland 1960-90 4 68%—68. Zwitserl. Staatss. 1927-4% 90%90%. Amstterdam 97% Amsterdam 1934-4 95 's Gravenhage 1929-4% 9999%. Rotterdam 1926-1930-4% 91%—91%. Berlijn 1925-6% 17%—17%. Zeeuws. Hyp. B-5 91% Zeeuws. Hyp. Bij4%~9090%. Cities Service Cy. P. 1958 5 32%- -33. A Amsterd. Bank 104%105%. C Rott. Bankver. 100%100%. A Twentsche Bank 82%82% A Pref, Gruyter Zn a. 110112- A Pref. Jurgens A 9595%. A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 393%-394% A De Schelde N.B. 19% A Ver. Papf. v. Gelder 4141. C Am. Car Foundry 1212% C Am Smelt Ref. 28%—30%. C Stand. Brands 9%8%. C North Am. Cy. 12%13%. A Born. Sum. H-M. 135135%. A Linde Teves en Stokv. 6768. A Ned. Wol Mij. 92—90%. A Singkep Tin M, 86%87%. A J. C. Japan Ln. 30%i. A Rotterd. Lloyd 36%34. A S. M. Nederland 35-34%. A Amst. Thee C.M. 46% A Houth. Alberts 2121. MOEILIJKHEDEN BIJ DEN VERKOOP VAN MOSSELEN. Door het Tweede Kamerlid Drop zijn aan den minister van landbouw en vis- scherij de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat een aantal mosselhandelaren met name te Bruinisse en andere plaatsen in Zeeland in de onmogelijkheid verkeeren de door hen gekweekte en gevischte mosselen te verkoopen, doordat hun voorraad met een grooter percentage z.g. pokken is bezet dan als maximum toelaatbaar is gesteld, zoodat de mosselencentrale te Bergen op Zoom geen verkoopsvergun ningen afgeeft? 2. Moet de Minister bij bevestigende beantwoording der voorafgaande vraag niet erkennen, dat een aantal der betrok kenen door de genoemde omstandigheid geheel broodeloos worden en is hij be reid maatregelen te nemen, waardoor de betrokkenen worden geholpen hetzij met verandering der regelen voor de afgifte van verkoopsvergunningen gesteld, het zij door bijzondere steunmaatregelen vast te stellen? Op den slechten weg. Te Rotterdam is aangehouden een minderjarig meisje, dat uit de ouderlijke woning te Axel was ontvlucht en dat te Rotterdam in een minder gunstig milieu vertoefde. Zij is ter beschikking van den commissaris van politie alhier gesteld. Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter plaatsvervanger bij de arr. Rechtbank te Middelburg mr. J. G. Veltman Fruin, aldaar. Bij besluit van den minister van fi nanciën is de ontvanger der directe be lastingen A. H. A. Willéms, verplaatst van het kantoor Vaals naar het kantoor te Middelburg. (Reeds gemeld in een deel der oplaag van ons vorig nummer.) ZOMERPOSTZEGELS. De opbrengst van den verkoop van bovengenoemde zegels door het postkan toor alhier met zijn ressort en door het desbetreffend plaatselijk comité be draagt in totaal f 1191. Verkocht wer den: 4129 zegels a 3 c., 2989 a 8 c,, 6168 a 10 c., 1274 a 16 c. en 74 puzzlekaarten a 10 c. Het comité acht dit resultaat bevredi gend en zegt allen, die op de eene of andere wijze hieraan hunnen medewer king hebben verleend, hartelijk dank. POGING TOT DIEFSTAL VAN VUURWAPENEN. In den afgeloopen nacht om 2 uur hebben twee personen getracht vuur wapenen te ontvreemden uit een eta lage van een winkel aan de Hoogstraat. Door het indrukken van een der ruiten probeerden de mannen de revolvers te ontvreemden. Door het gerinkel der glasscherven en het blaffen van een hond zijn de daders gestoord. De winke lier, die door het lawaai gewekt was, trachtte de beide personen die per rij wiel waren, te achtervolgen, doch te vergeefs. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. Een aanrijding. Gistermorgen heeft in de Langeviele een aanrijding plaats gehad tusschen een voertuig, waarvan het paard schichtig was geworden en den bijwagen van de tram. Het ongeluk liep goed af, alleen kreeg de bijwagen geringe schade. C Baltimore Ohio 8%9%. A Southern Rlw. 5%5%. C Union Pac. Rr- 57%—57. C Int. Nickel Cy. 18%18%. Duitschl. '30 1000-5% 19%—20-19%. A Koloniale Bnk. 44%42-%. A N.I. Hbk. 1000 81—79%-80. C Ned. H. M. 1000 123%—d21. A Alg. Kunstz. U. 27%—26%-26. A v. Berkels Pat. 4948. C Calvé-Delft 60%—60%. A C. Suiker Mpij. 37%38, A Ned. Ford A.M. 253%—254%.. A Philips Gem. B. af. 243 e.d.—247 -50 C Unilever 100%jl00%-01%. C An,aconda Cop. 11%<12%-%. C Beth ehem St. 23%23%-%. C Kennec Copper 14%14%-%. C Un. States Leather 5 C U. States Si C. 27%—27%. A a N.i E.M.—N.B. 151%—152% a Kon- Petr. Mpij. 194%194%-95%. C Contin. Oil Cy. 13%—13%-%. C Shell Union O.C. 6%6%. 1: fï Volharding oefent Naar we vernemen heeft de Goesche Gymnastiekvereeniging „Volharding" voor eenige dagen de beschikking gekre gen over den Zwitserschen kampioen turner W. Bach. De heer Bach, die in de wedstrijden om het wereldkampioenschap no- 2 werd, zal Zaterdagavond 2 November zijn eer ste les in het gymnastieklokaal geven. Merken we nog op, dat de Nederland- sche kampioen op de wereldkampioen schappen no 39 geplaatst werd. Er zal dus van den heer Bach wel iets te leeren zijn: Collecte Crisiscomité. De collecte voor het Plaatselijk Crisis comité heeft ^vorige week f 70 opge bracht. EEN LICHTZINNIG MEISJE. Geld gestolen, om er mee aan den zwier te kunnen gaan. Dezer dagen kwam bij een winkelier ster te Oostkapelle een meisje, dat on der groot misbaar beweerde een por- temonnaie met geld te hebben verloren, die zij van haar patroon uit Middelburg had medegekregen, om dat geld te be zorgen bij een ingezetene van Oostka pelle. De winkelierster die het meisje kende, gaf haar het geld. Achteraf bleek dat het meisje het verhaal verzonnen had en de vrouw had opgelicht. Een in gesteld onderzoek wees uit dat het meisje met een vriendin en een vriend dienzelfden dag per ,auto Oostkapelle had bezocht en reeds geruimen tijd aan den zwier was. Het bleek dat het ge zelschap na de gepleegde oplichting inmiddels per auto naar België was ver trokken, Den volgenden dag, toen het gezelschap te Middelburg was terugge keerd, hield de politie het meisje in een café aan, alwaar zij voor den komenden nacht ook reeds logies had besproken. Toen bleek ook, dat zij ten nadeele v,an anderen een vrij aanzienlijk bedrag had ontvreemd en dat geld er inmiddels had doorgebracht. O. EN W, SOUBURG. De Raad dezer gemeente komt Vrijdagmiddag te 2 uur in openbare vergadering bijeen. B. en W. stellen o.m. voor den heer J. A. Louwers overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als gemeen teopzichter, met ingang van 1 Jan. '36. In de instructie van den nieuw te be noemen gemeenteopzichter stellen B. en W. voor een artikel op te nemen waar bij het den opzichter verboden is tech nische opdrachten van particulieren te aanvaarden, uit te voeren of daaraan mede te werken die zoowel in deze ge meente of daarbuiten worden uitge voerd door inwoners of niet inwoners der gemeente. De jaarwedde willen zij bepalen op 600. De Zeeuwsche Gasmaatschappij (Ze- gam) wil eenige wijzigingen in de ver leende concessie. In hoofdzaak houden de bezwaren verband met de Vlissing- sche concessie, volgens welke geen werken of gebouwen in een andere ge meente mogen worden opgericht en waarvoor in de concessie dezer ge meente bevoegdheid is verleend Wat de kwaliteit enz. van het gas betreft verzoekt de Zegam alleen te bepalen dat het te leveren gas moet zijn als dat aan de gemeente Vlissingen te leveren. B. en W. stellen voor deze wijzigingen aan te brengen. B. en W. stellen voor om voor den verkoop van patates frites aan den Nieuwen Vlissingschen weg (welke ver koop thans onder de bepalingen der winkelsluitingswet valt) afwijkende bepalingen vast te stellen. De verkoop in de bestaande gelegenheden mag plaats hebben op alle werkdagen tot des avonds 10% uur, met uitzonde ring van des Zaterdags tot 11% uur Des Zondags wenschen B. en W. die in richtingen gesloten te houden. B. en W stellen voor gunstig te beschikken op het verzoek van de plaatselijke afdee- ling van het Roode Kruis om gebruik te mogen maken van een lokaal der voor malige bewaarschool. Het is B. en W. niet mogelijk van de kosten van het onderhoud der begraaf plaats een raming over te leggen, B. en W. zijn van meening dat in de eerste jaren het onderhoud van het terrein zeer weinig zal vorderen. Mocht echter later blijken, dat het onderhoud vari het geheele terrein te duur wordt, dan kan worden voorgesteld een deel buiten de exploitatie te houden. Wat den aanleg betreft: de minister van sociale zaken is bereid een rijksbijdrage te verleenen ir de aan jeugdige werkloozen te ver strekken vergoeding, in welke kosten 90 pet. subsidie wordt verleend Ook worden pogingen gedaan om subsi die in de materiaalkosten te verkrijgen B. en W. stellen dan ook voor tot aanleg van een algemeene begraafplaats overeenkomstig het reeds vroeger, over gelegde plan. Het niet voor begraafplaats bestemde gedeelte van het terrein aan den Zaai hoekweg stellen B. en W. voor weder om voor 1 jaar te verpachten bij open bare inschrijving. De indeeling van het gemeentehuis is van dien aard, dat het niet meer vol doet aan de gestelde eischen. B, en W willen thans het lokaal der voormalige C Tide Water Ass. Gil 6%6%. A K.N. Stoomb. Mij. 7%7%. A Ned. Scheepv. U. 43%—41%-42. A H.V. Amsterdam 204200%-199. A Java Cult. Mij. 114%109-11. ANJ. Suiker U. 103%-hIüI %-99%. A Deli Batavia 139%138%. C Deli Mij. 1000 159%—153%-57%. A Senembah 165164%-65. C Chicago Milw. %-%. A Amst. Rubb. C. 106%—104%-05%. A Deli-Bat- Rubb. 6967%. A Hessa Rubber 8986. Philips Tabak Olie ObLmarkt— Komnki. H.V.A. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 22 Oct. 7.23% 59.25 9.71% 24.80. 47.92 32.37 1.47% 23 Oct. 7.25% 59.31 9.72% 24.81 47.94 32.42% 1.47% bewaarschool, achter de raadszaal gele gen bij het gemeentehuis trekken. Het lokaal kan gebezigd worden voor ber ging van verschillende zaken, terwijl ook de werkloozenzorg daarin kan wor den ondergebracht. Hierdoor wordt een belangrijke ontlasting van de raadszaal verkregen. De kosten dezer verbouwing en inrichting van het schoollokaal zijn geraamd op 150. Evenals vorige jaren stellen B, en W. voor met den Rijkswaterstaat 'n overeen komst aan te gaan betreffende de be diening van het roeibootveer te Abeele. De Minister van Waterstaat is bereid wederom voor één jaar een overeen komst te sluiten onder dezelfde voor waarden en met toekenning van een bij drage van 750. VEERE. De dezer dagen alhier gehou den vlaggenverkoop ten bate van het N. C. C. heeft 19 ruim opgebracht. RAAD VAN VEERE. Partij-politiek op zijn smalst De heer Gastei bedankt als wet houder Wie liegt? Een onverkwikkelijke discussie. VEERE. Dinsdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemees ter D. Huinink voltallig. De vergadering stond bijna geheel en al in het teeken van het aftreden van den heer F. J. Castel als wethouder. Een request van den pachter van den Campveerschen Toren, den heer J. J. van Leur, om dit gebouw wederom te gen de thans geldende condities voor een verder tijdvak van drie jaren te mo gen huren, werd met alg. st. ingewilligd. Een verzoek van den heer Haringman om ontheffing van de hondenbelasting moest worden afgewezen, daar de ge meenteverordening geen restitutie kent. Inzake het geval van een op wacht geld gestelden werkman van de Meelfa- oriek te Middelburg, waarbij de directie de helft van het wachtgeld zou betalen, terwijl de gemeente en het Rijk ieder voor een kwart van dit bedrag zouden instaan, is ingevolge een ministerieele beschikking bepaald, dat de gemeente 80 pet- van de helft zou moeten betalen, hetgeen op f 4,80 neerkomt. Aldus na discussie met alg. st. besloten. De rekening en begrooting van B.A. is door de commissie goedgekeurd, ech ter wilde men, op grond van het feit, dat zulks ook op andere gemeenteamb tenaren van toepassing is, een toelage van 1 pet- aan den binnenvader en de binnenmoeder op hun pensioen uit de begrooting van het Godshuis geschrapt zien, hetgeen met alg. st. werd goedge keurd, Een mondeling verzoek om, zooals reeds in andere plaatsen, ook hier ter stede een zeefmolen voor garnalen in 't desbetreffend gebouw aan de markt te plaatsen, werd goedgekeurd. De heer H. Castel, verhuurder van dit pand, heeft ook een molen, dien hij tegen een gulden per week aan de gemeente wil verhuren. De Voorz. deed mededeeling van het voorgenomen verzoek van eervol ontslag van mej. J. Franke-Van Besooij- en, onderwijzeres van de voorbereidings school alhier. B, en W. moeten alsdan op verzoek van den minister voorstellen deze school op te heffen, hoewel er na tuurlijk altijd een mogelijkheid voor een particulier, echter zonder gemeente steun, de werkzaamheden voort te zet ten. De Voorz. deelde verder mede, dat een verzoek was binnengekomen van baron Van Tuyll van Serooskerken, zoon van den oud-burgemeester van Zuylen, om als volontair ter secretarie te mcgen worden aangesteld. De Voorz. merkte op, dat zulks eerst wel eenige bezwaren met zich medebracht, doch spr. zcide tevens, dat genoemde heer ging trouwen en zich dan in de gemeente zou komen vestigen, hetgeen vanzelf niet te ver smaden is. Men zou in dat geval een kleine bezoldiging geven, hetgeen op andere wijze in de gemeentekas zou kun nen! worden teruggestort. De gemeente-rekening 1934 werd voorloopig vastgesteld op f 38454 en f 32473 uitg. in den gewonen dienst en f 41664 ink. en f 41711 uitg. in den ka pitalen dienst. Aangeboden werd de gemeentebegroo- ting 1936 De Voorz. merkte hierbij op, dat men erin geslaagd is eén klop pende begrooting voor 1936 te krijgen, misschien zal zulks ook lukken voor het daarop volgende jaar. Unilever Amerika Schepen Markt - Suiker - Rubber - Bij de rondvraag verzocht Wethou der Castel het woord. Spr. zeide, dat er wat van zijn hart afmoest, daar er zich moeilijkheden hadden voorgedaan, die hem noopten zijn wethouderschap neer te leggen. Sedert 1923 is spreker wethouder en in die twaalf jaar heeft hij het wel en wee der gemeente mee gemaakt, en in het belang der gemeente gewerkt. De burgerij kan getuige ervan zijn hoe spreker de openbare werken heeft geleid en hoe hij ze verlaat. Het is ëen hard woord, dat ik zeg, aldus* de heer Castel. Ik zie mij gedwongen de ze werkzaamheden neer te leggen, in dien de raad geen andere wending ten dezen opzichte neemt. Om mijn besluit toe te lichten, dient de voorgeschiede nis medegedeeld te worden. Indien ik, aldus spreker,>Jn Augustus bij naderen de verkiezingen, mij nergens mee be moeid had, zou ik misschien hier van daag op reëeler wijze zitten dan nu hel geval is, maar op deze wijze is het 'le ven niet vol te houden. Het is pas het begin van een nieuwe zittingsperiode en nu merk ik reeds, dat het niet gaat. Het wethouderschap lag mij na aan het hart en ik heb voeling willen hebben met andere partijen. Ik heb dit op eigen houtje gedaan en gevraagd of de heer Van Beveren en ik niet als wethouders terug zouden kunnen komen. De heeren der partijen hebben de zaak besproken en een overeenkomst getroffen, waarin ik toezegde de vergadering indien ik voorzitter was, met gebed te zullen openen. Ik heb deze zaak destijds ook ter sprake gebracht en toen werd mij vanwege mijn kiesfractie gezegd, dat een en ander aan mij overgelaten werd. De heer Simonse (a.r.) zeide later, dat mijn belofte niet zwart op wit stond en op aandrang der kiesvereeniging op schrift zou worden gesteld. Ik stond hiervan versteld, daar ik meende, dat dit een zaak tusschen de raadsleden was. Eind Augustus heb in met den burgemeester gesproken en deze heeft de raadsleden kunnen overtuigen, dat de wethoudersverdeeling met één rechts en één links in orde was. Aan den vooravond der verkiezing heeft de heer Simonse een overeenkomst ter tee- kening voorgelegd, behelzende de pun ten: gebed voor de opening der vergade ring, sluiting van de café's en oudheids kamer op Zondag en het afschaffen der kermis. De heer Castel was bereid te teekenen, de heer Wouters (Vrije Recht- sche lijst) niet. Ik heb het gebed toege staan, aldus spreker, en dit tegen de heeren Dekker en Van Beveren gezegd, doch niet over het geteekende papier gesproken. Onderling werd toen nog af gesproken, dat, wanneer de heer Castel valt, ook de heer Van Beveren zou be danken en omgekeerd. Zeer bewogen eindigde spreker, dat hij dit alles gedaan heeft om als wethouder terug te kunnen komen om de belangen der gemeente te blijven dienen zooals tevoren. Hierdoor gedreven, is hij het slachtoffer ervan ge worden. Het heeft hem gespeten en hi heeft er vele moeilijkheden door gehad Nu valt het hem zwaar om tegen 1 De ontslag aan te vragen, doch het moet Na een korte onderbreking nam de heer Dekker het woord. Spreker wenscht den heer Gastel van ganscher harte geluk met zijn besluit en vervolgde woordelijk: door de niet na der te kwalificeeren houding van de Anti-Rev. partij, welke van zijn (Cas tel's) zwakheid gebruik gemaakt heeft om hem een contract ter teekening aan te bieden, is de man thans genoodzaakt zijn ontslag aan te bieden. Het verheugt mij, dat de fout, welke hij tegenover de linksche partijen begaan heeft, hiermede hersteld kan worden. Ik verklaar echter reeds bij voorbaat, d,at het op advies van vooraanstaande personen in de Anti-Rev. partij aan den heer Castel ter teekening aangeboden contract voor den Vrijheidsbond onaanvaardbare voorwaar den inhoudt. De stad Veere, welke nog bekend staat als een stad, waarin een ieder vrij is in de keuze van zijn poli tieke richting, dient niet door de een of andere partij aan haar dogma ge knecht te worden, Als lid van den V B. wensch ik echter duidelijk te doen uit komen, dat weliswaar de heer Castel een fout begaan heeft, doch diegenen, die hem daartoe aangezet hebben even eens foutief gehandeld hebben. De heer Gastel, die als wethouder zeer veel goeds voor de gemeente Veere verricht heeft, verdiende van zijn naast hem staande A. R. partij mee waardeering. f Aan hen thans de laak ook hier open- Gebruik dan Laxeer-Akkertjes, de nieu we vinding van Apotheker Dumont. je proeft niets. Geen kramp, geen over matige ontlasting, géén hèr-constipatie. Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en beva.v^n bovendien bestand- deelen, die heel Uw gw^tel verbeteren. Per 12 stuks 60 cent \Tlaken. Schoon. SMp (Ingez. Med.) lijk haar fout te erkennen, opdat de ver broken samenwerking opnieuw hersteld r,an worden. De heer Simonse protesteerde tegen déze rede en zegde, dat de C.H evengoed een rechtsche partij is als de zijne. Een man van rechts willen we rechts hebben, zegde spreker. De heer Dekker hield zich bij zijn eens gesproken woord. De V o o r z. meende, dat er niets gebeurd is, dat niet door den beugel kan, doch geeft toe, dat dit alles niet noodig ware geweest. De heer G i d e o n s e (a.r.) sloot zich aan bij den heer Simonse en zegde, dat zij den heer Castel niet hebben opge zocht, doch hij hen. De heer Castel hee.t twee partijen willen dienen, en dat gaat niet, en nu wordt de A. Rev. den schuTd in de schoenen geschoven. De heer Wouters zegde, dat hij over een wethouderszetel nooit met den heer Leer gesproken heeft, evenmin over het feit, dat hij tegen het gebed zou stemmen. De heer Leer beaamde zulks. De heer Wouters vond het ver schrikkelijk. Ik zal wel wijzer rijm riep hij uit, om zoo te handelen, zelfs voor geen f 500 verkoop ik mijn beginselen. De heer VanBeveren zegde, dat de heer Leer zich zijn woorden bejt°r moet herinneren. Hij heeft gezegd, dat de heer Castel er uit moet en de heer Wouters er in. De heer Leer ontkende zulks ge zegd te hebben, hetgeen de heer V a n Beveren deed uitroepen, dat deze dan machtig goed kan liegen. Daarna ontspon zich een venijnige discussie over en weer, waarbij de heer C a s- t e 1 tegen de uitlating van de heeren Gideonse en Simonse protesteerde als zou hij iemand bedrogen hebben. Hij had alleen zoo gehandeld om het ge meentebelang weer te kunnen dienen. De V o o r z. zal alsnog trachten wat scheef zit, recht te krijgen. DRIEWEGEN. Maandag had de land bouwer M. bij het naar den zolder bren gen van een kist appels het ongeluk te vallen. Hevig' bloedende uit mond en ooren werd het slachtoffer bewusteloos opgenomen. Dr. Folmer verleende de eerste ge neeskundige hulp* De toestand waarin M, verkeerd, is zeer ernstig. IERSEKE. De jeugdherberg Tholsein- de te Ierseke is dit jaar niet zoo druk bezocht geweest als in 1934, slechts 575 personen hebben daar gelogeeird. Men wijt het minder bezoek aan de goedkoope reisgelegenheid in België. IERSEKE, Donderdag zal de Raad on zer gemeente vergaderen. Belangrijke punten van de agenda zijn o.a. de ver betering van de Vierskoot en Lange viele waarvan de totale kosten worden begroot op 2450. Voorts zal worden overgegaan tot benoeming van een con troleur voor steunverleening en werk verschaffing. Een en ander geschiedt om de controle goed uit te kunnen oefenen. Zoo mogelijk zal de aanstelling reeds 1 November a.s. ingaan. Salaris f 40 per maand. Een ander interessant punt is de begrooting 1936 Burgerlijk Armbestuur. Dit bestuur had op haar begrooting een gemeente-subsidie ge bracht van 6000. De gemeente zal niet meer dan 5000 kunnen bijdragen o'ezien den financieelen toestand der ge- meente. B. en W. meenen dat net wen- schelijk zal zijn voor het armbestuur de winst die destijds is gemaakt met den verkoop van bouwgrond aan te spreien. Daar het d< gel k< de bel bestur v, m. die. de ge| CultUL in 1931 tjes rd kandel oesterl panne groote heeler en nul pen oi looner KRij schap weer Harmc Zeelanl houdeif men. den he toen e| zoo ex kneuzij Prieste de Grij zijn be vies ging vu onder ter j.i De goedgej ven oj: van f Hie de p!| meentë De voelde I mee dl ren. Dl schrijvl gerichtl Een me ent el ken v,| houder Well brachtl De gei Sec De of het 3 inple den. veel- Hier ons: Hetl korteiT grens Nicols groote tige dikwij: streel ders terwijl vergeii slechtf die al| richt straatl De niet, toegeij kingsg dellijk Sur die ziJ „Minnl boschf reeds water I handW den, zl den to het lij dochte Sint Juisl der na aldaar vondel gebeuif juiste dan ol men dl lokale! ouderij den di| zeer minde| Zool Paal si Als oversc wegve Belgis! onderf elkana aan da oogenl de so serd z| Des dags

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2