I.MMEDSMN sEiiiia mesm. ONDERWIJS. BUITENLAND. LAATSTE BERI0RTEN. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN. MARKTBERICHTEN. KRUININGEN. ADR. STROOSNIJDER, deviezensmokkelarij. TSJECH0-3LOWA&tifc DUITSCHLAND. ÏTALIë. VER. STATEN. EGYPTE. De oorI@g In Oost»Afrika. De landbouwsteun in nieuwe banen? NIEUW- EN ST. J00SLAND. LIIKKISTEHFABRIEK Concertvereeniging, M'burg. Se CONCERT >:r£g«"BBg .zoo zwaar op. Hij leidt een zorgeloos 'bestaan, flirt, maakt afspraakjes, danst en zingt en hoopt op zijn geluksster. Als het echter zoo ver is dat de nieuwe revue bij gebrek aan contanten zal moe ten worden stop gezet, komt natuur lijk plotseling alles nog in het reinVs. Ai Jolson's partner in deze film is Ruby Keeler. Deze mooie jongedame danst er weer lustig op los. In dit wereldje van den dans is zij het die den toon aan geeft. En hoe! Aan voortreffelijke shows ontbreek* het natuurlijk niet. En men heeft waarlijk nog nieuwe ideeën weten te vinden ook. Zoo is het geheel tot een aantrekkelijke en gezellige film gewor- den. Particulier detective 62. William Powell heeft de eigenschap- j pen die onontbeerlijk zijn voor een de- j tective, die met succes wil optreden: op het kritieke moment zijn bezinning niet verliezend, altijd het hoofd koel houdend en doortastend. Hij overbluft ieder, zelfs een collega, door zijn be slist optreden, al is deze collega er nu niet één van hel goede soort. Een com pagnonschap volgt en het gevolg is dat het detectivebureau er wel bij vaart. William Powell heeft echter niet alleen de door zijn cliënten aangewezen per sonen te schaduwen, hij moet ook zijn compagnon in 't oog houden. Een aan de roulette verslaafde jongedame valt in handen van dezen compagnon. Een moord en nog tal van spannende jitua- ties volgen, doch tenslotte komt alles dank zij deteptive William Powell, weer op z'n pootjes terecht. Een spannend detective verhaal. Met ingang' van 21 October a-s. is als AGENT van ons b'.ad aangesteld de Heer die zich gaarne met het aannemen van advertenties voor- en abonnementen op ons blad zal belasten. In verband hiermede zal ons blad met ingang van bovengenoemden datum di rect na aankoirfst der bus om ca 5,30 uur in de kom der Gemeente worden bezorgd. De Administratie. Duitsche grensplaats Kaldenkirchen af gehaald om ze op de gebruikelijke wijze langs het grenskantoor uit te voeren. Bij dezen uitvoer kwam de smokkelarij niet aan het licht; deze werd eerst ontdekt op het enkele meters verder gelegen Hollandsche grenskantoor, toen de com miezen de ingevoerde goederen visi teerden. De expediteur, die van deze smok kelarij onkundig was en de vrees koes terde, dat hij door de Duitsche autori ten als betrokken bij deze smokkelarij zou worden aangezien, heeft de Duit sche douanebeambten van de ontdek king kennis gegeven en medegedeeld wie de afzender te Keulen was. Van Duitsche zijde werd hem toen verzocht het kistje met geld weder over de Duit sche grens te brengen. Hij weigerde echter daaraan gevolg te geven. Toen de Duitsche autoriteiten zich naar het adres van den afzender te Keulen begaven, bleek de vogel reeds gevlogen Daarna zijn de echtgenoote en twee inwonende familieleden van den afzender als gijzelaars gearresteerd. De afzender is naar alle waarschijnlijk heid uit Duitschland gevlucht en naar Limburg uitgeiyeken. In afwachting van zijn komst heeft de expediteur het kistje met geld niet door gezonden aan het adres van bestemming te Heerlen, doch het in bewaring gehou den. DOODELIJK ONGELUK IN DE MIJN „MAURITS". Vrijdagavond is de on- dergrondsche locomotiefmachinist P. J. J. terwijl hij met een trein negen wagens door een steengang reed van de Staats mijn „Maurits", met het hoofd tegen een ijzeren stutbalk van de zijwand geko men. De man werd van de locomotief geslingerd en was op slag dood. Het slachtoffer, dat 24 jaar oud is en onge huwd, woonde te Grevenbicht. NOG 'N DOODELIJK ONGELUK IN DE MIJNEN. Op de mijn Oranje-Nassau II, te S c h a e s b e r g is gisternacht, de 41-jarige ongehuwde ondergrondsche ar beider S. F. door afvallend gesteente getroffen, en vrijwel onmiddellijk aan de bekomen verwondingen overleden. in betere economische toestanden te DE TOESTANDEN BIJ HET brengen. LANBBOUWCRISISBUREAU. Tenslotte werden wetten aangenomen Zooals men uit het antwoord van mi- betreffende het ingenieurscorps van het nister Deckers op de vragen van het luchtwapen en betreffende de beperking Tweede Kamerlid Boon met betrekking der nabuurrechten ten opzichte van be- tot de ontslagneming van een viertal OUDE VROUW BIJ EEN BRAND OMGEKOMEN. Gisternacht te onge veer half drie werd een alleenwonende vrouw aan de Kazernestraat te O s s plotseling gewekt. Zij meende gekreun te hooren in de woning, welke aan de hare grensde, welke bewoond werd door de ongeveer 80-jarige weduwe Boeyen. Zij ging terstond den schoonzoon van de vrouw, die eenigé huizen verder woon de, waarschuwen. Deze wist, geholpen door wethouder Kemps, die inmiddels ter plaatse was, de woning binnen te dringen, waarbij zij aanstonds bemerk ten, dat er brand was uitgebroken. In de slaapkamer trof men de bejaarde we duwe in bewusteloozen toestand aan, liggende op den grond tusschen haar bed en een kast. Zij werd overgebracht naar de woning van haar dochter, waar zij later vermoedelijk van den schrik en door den ingademden rook is overleden. Zij had slechts lichte brandwonden be komen. De gemeentelijke brandweer wist uitbreiding van den brand te voor komen. OUDE MISDADEN AAN HET LICHT GEKOMEN. Door de gemeente-po- litie te Eindhoven werd op verzoek van de Gemeente-politie te Oss aldaar gearresteerd en op transport naar Oss gesteld de oud-Ossenaar A. van Schayk. Bij een verhoor, dat hem op het politie bureau te Ooss werd afgenomen, beken de hij o.m. betrokken te zijn. geweest bij den overval met geweldpleging op den 60-jarigen varkenskoopman G. van Hinthum in den nacht van 1 op 2 No vember 1924, waarbij drie schoten wer den gelost, waarvan één Van Rinthum in den rug trof. Voor dit feit heeft reeds P. van G. uit Oss zes jaar gevangenis straf ondergaan. Ook toentertijd werd Van Schayk gearresteerd, doch wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten ge steld. Verder verklaarde Van Schaik medeplichtig te zijn geweest aan den in 1927 gepleegden roofoverval op Huysmans in de heide te Oss, die werd mishandeld en van een bedrag aan geld en een jachtgeweer werd beroofd. Van Schayk zal op transport naar Den Bosch worden gesteld. Een kistje met Voor 75.000 mark geld en papieren aange troffen. Een expediteur te Tegelen gaf dezer dagen aan het Nederlandsche grenskan toor enkele kistjes met ijzerwaren aan- Bij onderzoek bleek een der kistjes voor een bedrag van ongeveer R.M. 75.000 aan bankpapier, gouden munten en waardepapier te bevatten. De Neder landsche douane heeft de kistje met kostbaren inhoud ter beschikking ge steld van den expediteur. Nader verneemt de N.R.C., dat het geld en de waardepapieren, vertegen woordigd een waarde van ongeveer 75.000 Mk., was geborgen in een doos, welke zich in een groot pakket, waarin een aantal doozen met eetgerei waren bevond. De expediteur L. uit Venlo, had de zending aan het station van de Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het arts examen de heer W. P. Blokpoel, te Goes. Te Amsterdam slaagde voor het examen apothekers-assistent mej. J. C. Weijkman te Middelburg. Jubileum A. Janse. Op 1 November a.s. zal, zooals reeds in 't kort gemeld, de heer A. Janse, hoofd der school voor Ge'ref. onderwijs, te Biggekerke, den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij het bijzonder onderwijs te Schoon- dijke. In 1917 werd de heer Janse benoemd aan de school te Biggekerke, waarvan hij, na het overlijden in 1918 van den bekenden hoofdonderwijzer K. Wielema- ker, het hoofd werd. De heer Janse is evenwel ook in bree- den kring bekend om de talrijke publi caties, die hij het licht deed zien, Naast zijn boek „Eva's dochteren" verschenen tal van brochures van gods dienstige en politieke strekking, van zijn hand. Hij houdt zich bijzonder bezig met de bestudeering van de verschillende geestesstroomingen, zoo bijv. van het So cialisme en het Nat. Socialisme. Voorts is hij medewerker van verschillende bla den. Het zal den jubilaris, die in 1933 werd benoemd tot Officier in de Oranje-Nas sauorde, niet aan belangstelling ontbre ken. Een comité is samengesteld om hem een, overigens geheel in zijn geest pas sende, eenvoudige hulde te brengen. drijven, die voor de volksgezondh van bijzonder belang zijn. Door krankzinnige doodgeschoten. De leider van de psychiatrische en neu rologische landskliniek bij Bruenn, prof. dr. Hubert Prohaska, is gister door een patiënt doodgeschoten. De man was kort geleden voor onderzoek in de kliniek opgenomen. Men heeft den indruk dat iet hier om een daad van wraak gaat. De krankzinnige had den medicus voor zijn huis aan den Krautmarkt opgewacht en toen de professor verscheen had hij vier schoten a boiit partant op hem ge lost. Dr. Prohaska overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis. NIEUWE WETTEN. Het rijkskabinet heeft in zijn eerste zitting na het zomerreces een wet aan genomen op de staatsbanken, waarbij de laatste hand wordt gelegd aan het stand brengen van een uniform bestuur der crediet- en kapitaalmarkt-politiek. Het toezicht op de Staatsbanken gaat van de landen op het Rijk over. De rijksnfinis ter van economische zaken kan volgens deze wet ook die maatregelen nemen die noodig zijn voor een doelmatige re geling der organisaties der staatsban ken. De uitvoering van deze wet zal voor zoover de staatsfinanciën betrok ken zijn, in overleg geschieden met den rijksminister van financiën. Voorts werd een wet aangenomen tot bescherming v,an de erfelijke gezondheic van het Duitsche volk. Hierin wordt be paald, dat de staat het gezin een bijzon dere bescherming doet geworden door een reeks van huwelijksverboden ter verhindering van het sluiten van voor de gezondheid ongewenschte huwelijken. Een wet over het afstaan van amb- tenaarstr,actementen met het doel schul den van ambtenaren af te lossen geeft den rijksbond van de Duitsche ambtena ren en den bond van nat. soc. Duitsche juristen de taak buiten hun schuld inj een noodtoestand geraakte ambtenaren' Vijf dooden bij een verkeersongeluk. Tengevolge van een botsing tusschen een autotrein en een kléine auto op de Via Aurelia te Grosseto, welke ontstaan was door een slecht functionneeren van remmen, zijn vijf personen gedood en eenige anderen gewond. Vliegtuig neergestort. In de nabij heid van Sands Point (V. ,S.) is een vlieg tuig neergestort. De twee inzittenden zijn om het leven gekomen. SCHIP VERBRAND. Gister is het Italiaansche stoomschip „Ausenia" in de haven van Alexandrië in brand geslagen. Er deden zich twee exploisies voor, die zoo krachtig waren dat men ze in de stad aanvankelijk voor kanonschoten hield. Met de snelheid van den wind vlogen de vlammen over het schip, dat spoedig in lichterlaaie stond. Dank zij het vastberaden optre den der in de haven liggende Britsche oorlogsschepen konden de door een pa- nischen schrik bevangen passagiers ge red worden, zoodat een groote ramp voorkomen werd. Tijdens den brand verdrongen zich tienduizenden belangstellenden aan den oever, waar zij met gespannen aandacht het schrikkelijk spel der vlammen ga desloegen. De „Ausonia" is volkomen verloren. Het schip is totaal uitgebrand en heeft het uiterlijk van een walmende hoop verroest en gloeiend metaal. De haven autoriteiten voeren op het oogenblik be sprekingen met de bevoegde instanties om uit te maken of het volkomen on bruikbare wrak tot zinken zal worden gebracht. Op de plaats Van het onge luk is de zee 13 m. diep, zoodat het schip, wanneer men daartoe mocht be sluiten, versleept zou moeten worden. juridische ambtenaren bij het Landbouw- er sisbureau heeft kunnen lezen, heeft de minister opdracht gegeven een ern stig onderzoek in te stellen naar deze aangelegenheid. Naar wij in aansluiting hierop nog kunnen mededeelen zal dit onderzoek geschieden door dr. C. J. H. Schepel, raadsheer in den Hoogen Raad. KONINGIN EN PRINSES WEER NAAR HET LOO, H. M. de Koningin en Prinses Juliana begaven zich hedenmiddag per auto van den Ruigenhoek naar het Loo. Op den tocht werd Leiden aangedaan, alwaar enkele oogenblikken in het academiege bouw werd vertoefd. Prinses Juliana zal op 31 Octobei a.s. het Parkherstellingsoord van het Roo- de Kruis aan den Zeilweg te Haarlem, officieel openen. Er zal een commissie komen, om een algeheele wijziging der crisismaatregelen onder oogen te zien. Uit Den Haag wordt gemeld: Het ligt in het voornemen van den mi nister van landbouw en visscherij een commissie in te stellen die zal onder zoeken of en zoo ja, welke wijzigingen naar haar meening gebracht moeten worden in de landbouwcrisisinstellingen, de landbouwcrisismaatregelen, de uit voering en de controle om te bereiken: a. dat het aantal administratiemaatre gelen tot een minimum wordt beperkt; b, dat op zoo goed mogelijke wijze wordt samengewerkt met de landbouw organisaties en den rijksvoorlichtings dienst. Aan de drie centrale landbouworgani saties is verzocht vier leden voor deze commissie voor te dragen, met dien ver stande, dat een hunner goed op de hoog te moet zijn van de omstandigheden waarin de kleine boeren leven en wer ken, terwijl een tweede als vertegen woordiger van den tuinbouw in overleg met den Ned. Tuinbouwraad moet wor den voorgedragen. De Alg. Ned. Zuivel- bond is uitgenoodigd om een voordracht voor één lid uit den zuivel te doen. Voorts zal in de commissie zitting nemen de directeur-generaal van den landbouw en van het college van regeeringscom- missarissen, de regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij en de regeeringscommissaris voor den tuinbouw. Als voorzitter zal worden De oorlogscorr. van het D.N.B. meldt dat de chef van de Italiaansche generale staf, maarschalk Badoglio, op zijn inspec tiereis te Asmara is aangekomen en nog denzelfden avond naar Adoea is door gereisd, w,aar hij in het Italiaansche hoofdkwartier besprekingen heeft ge voerd met generaal De Bono. Daarna begaf hij zicb naar het front. Geruchten die spreken van een vervanging van De Bono door maarschalk Badoglio worden v,an bevoegde Italiaansche zijde gede menteerd. Activiteit der luchstrijdkrach- ten in het Noorden. Utt Addis Abeba: Zeer intensieve activiteit der Italiaan sche vliegers wordt gemeld van 't Noor delijk front. De vlegeraanvallen hebben blijkbaar 't doel de bevolking te veront rusten. Er worden bommen geworpen, en bovendien vliegen de machines soms zeer laag, waarbij machinegeweervuur wordt gegeven. Volgens de Abessijr ~c'-- berichten komt bijna 30 pet. der ItaU aansche bommen niet tot ontploffing Deze bommen worden door de bevol king verzameld en in het water gewor pen. De Abessijnsche strijdkrachten doem des nachts aanvallen, om onrust te ver wekken bij de Italiaansche posten. Daar bij zouden den Abessijnen vele gevange nen in handen zijn gevallen. De opmarsch van het Abessijnsche leger naar het Noorden en de concentratie van groo te afdeelingen, zijn thans voltooid. De generale staf van Ras Seyoem is aangevuld met verscheidene vooraan staande officieren. De sterkte van het Abessijnsche leger aan het Noordelijke front wordt thans op bijna 350.000 man geschat. Laval heeft toch een slag om den arm gehouden. Volgens den Parijschen corr. van de News Chronicle bevat de Fransche nota inzake de Engelsche vraag nopens mi litaire hulpverleening in de Middelland- sche zee de volgende Fransche eischen: 1. geen blokkade of nieuwe Britsche maatregel zal ten uitvoer worden gelegd zonder de formeele machtiging van den Volkenbond; 2. Engeland zal geen nieuwe maatre gelen nemen zonder voorafgaande be sprekingen met Frankrijk. De „News Chronicle" voegt hieraan toe dat de clausule „g'een nieuwe maat regelen" bijna onbegrensde mogelijkhe den voor Laval biedt om de besprekin gen te vertragen. DE SAMENZWERING IN TURKIJE. De Turksche bladen brengen verdere bijzonderheden over de ontdekte samen zwering tegen het leven van president Kemal Ataturk. De ontdekking van de samenzwering' die reeds een maand ge leden heeft plaats gehad was zorgvul dig geheim gehouden in het belang van het verdere onderzoek. Nog negen per sonen zijn gearresteerd en van vijf hun ner gelooft men dat zij met de samen zweerders in contact hebben gestaan- De samenzwering is in Syrië ontdekt. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent I. JOOSSE Rammenas 14 c„ alles per bos, Sa- voye kool 24 c., Roode Kool 1,54 c., Boere Kool 0,52 c-, Witte Kool 1 2 c„ Bloemkool 319 c., Andijvie 12 c., Kropsla 11,5 c„ Komkommers 1 c„ alles per stuk, Bruine boonen, oogst 1934 11 c-, per kg. Fruit: Meloenen 35 c., per stuk, To maten 2c B auwe Druiven 1422 c., Witte druiven 7—8 c., per kg. Bloemen: Asters 2 c„ Chrysanthen 8 16 c-, Dahlia 25 c„ Anjelieren 5 c-, Gladiolen 68 c„ alles per bos, Tulpen bollen 30 c., per 100, it i Goes,. 18 Oct Veilingsvereenigmg „Zuid-Beveland". Blauwe Druiven: B ack Alicante 1522, idem Frankenthaler 13 23, Witte idem Golden Champion 22, per 100 kg, Stokprincesseboonen 20 30, Stoksnijboonen 2223, Perfectboo- nen 11, Witlof II 10, Tomaten 39, Spi nazie 3—10, Spruiten 12, Uien 2,40 2,60, Bonte aardappels 3,50, idem poters 1,401,60, Eigenh. poters 0,901,30, al les per 100 kg, Bloemkool 914, idem II en III 28, Savoyekool 27, Witte Koo'. 6,80, Roode Kool 37, Andijvie breedblad 1,602,40, idem krul 2,10, Witte Komkommers 1, Knolselderij 2,10, Meloenen 4, Tulpenbollen 0,900,11, a les per 100 stuks, Chrysanten 4, Bloe men 35, Prei 10, Wortelen 1,504, Rammenas 4, Kroten 34, Selderij 1 1,80, alles per 100 bos, Dahlia's 0,25, per kist, Chrysanten 1018, per 100 pot. K a p e 11 e, 18 Oct. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote Veiling. Zure Kroetappels 1,40, per 100 kg. Kleine Veiling. Appels: Goadreinet- ten 620, Sterappels 522, Zure Belle fleuren 3—8, Dubb. Bellefleuren 6—9, Groninger Kroon 310, Jac. Lebel 3 7, Manks Codlin 36, Transp. de Cron- sel 38, Cox Oranje Pippin 629, Fransche Reinetten 512, Lanes Prince Albert 410, Bramley Seedling 611, Court Pendu 38, Bismark 24, Nota risappels 615, Lemoenappels 11, Oranjereinetten 514, Bouwmansrei- netten 4, Goldpermain 8, Hondsmuil 2 6, Ganzebout 47, Zomer Court Pendu 26, Keien 5, Jeruzalemappels 25, Tuinzoet 210, Zoete Ribbeling 28, Pomme d'Orange 210, Campagnezoet 27, Bijenkorf 25, Hollands Zoet 2 8, Armg'aard 411. Dubb. Bloemzoet 48, Lindenappels 25- Peren: Conférence 1519, Doyenne du Cornice 616, William Duchesse 10, Nouveau Poiteau 311, Comtesse de Paris 37, Zwijndr. Wijnperen 614, Soldat Laboureur 711, Jodeperen 2— 5, I.egipont 19, Beurré Durandeau 57, idem Clairgeau 615, idem A. Lucas 6 15, idem v. d. Ham 711, idem Na poleon 25, Duchesse de Brabant 3 7, Deux Soeurs 711, Besy van Scho- nauen 4, Herzogin Elza 5, Josephine de Malines 4, Pondsperen 36, St- Rémy 36, Kleiperen 27, Gieser Wildeman 210, Winterlouwtjes 3, Wintersuikerij 25, Groene Chaumontel 24, Winter- jutten 35, Winterbergamotten 35, Le Curé 36, Kweeperen 112. Diversen: Blauwe druiven 1221, To maten 46, Dubb. Pr. z, draad 722, Rentegevers 26, Spruiten 615, Mis pels 36, alles per kg, Roode Kool 1 6, Witte Kool 3—7, Savoyekool 3—7, Bloemkool 817, per stuk, Andijvie 1,50, per 100 krop, Prei 5,608,50, per 100 bos, Rammenas 2,70, Noten 3555, Chrysanten 2239, per pot. Goes, Overleden: J. K. Burgs, 56 j., echt genoote van W. de Pan. Ierseke. Van 1118 Oct. Ondertrouwd: J. J. Boes, 22 j. en Biersteker, 18 j. jd. (I. C.) Wissenkerke. Ondertrouwd: I. C. Flipse, 24 j. jm. en L. C. Dees, 23 j. jd. C, Hollestelle, 30 j. jm. te Kloetinge en L, van Goudswaard, 23 j. jd. (N. B.) Verloofd: MARTHA EGGERT, en A. I. DE HULSTER, Arts. Vaalserstrasse 97, Aachen. Wisselstraat 8, Oostburg. Bij vonnis der Arr.-Rechtbank te Middelburg, ddo. 13 October 1935, is verklaard in staat van fail lissement: ADRIAAN FLORUS WALRAVEN, koopman, wonende te Oost- en West-Souburg (Kanaal straat 53), zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. C. E. MUL LER tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot Curator. Mr. F. W. ADRIAANSE, adv. proc. Kantoor: Lange Delft H 7. Middelburg, 18 October 1935. «5® FIRMA Middelburg, 19 Oct. Op de vei ling deden: Veldsla 2022 c., Spinazie 5 15 c., Postelein 1017 c„ Augurken 5 c„ Wagenaarsboonen 1122 c„ Sui- kerboonen 1821 c-, Stoksnijboonen 13 45 c„ Stokprincessenboonen 2038 c„ Stamprincessenboonen 1834 c„ Spruiten 1021 c., Witlof 1322 c„ Schorseneeren 28 c., Koolrapen 12 c-, peen 1,52 c., Uien 13 c„ Kroten aangezocht een hoogstaand persoon, die 1 c., alles per kg, Zuring 23 c„ Sel- niet direct bij den landbouw en den tuin- derij 46 c„ Peterselie 35 c„ alles p. j bouw is betrokken, maar door zijn ken-; chip, Peen 2,54,5 c„ Rapen 1,54,5 nis van het bedrijfswezen en economisch c-, Kroten 14 c„ Prei 26 c., Selderij j inzicht het onderzoek kan leiden. 1,5—4 c„ Knolselde'rie 2 c., Radijs 2 c., Veersche Singel, Telef. 277 Middelburg Levering van alle soorten lijkkisten, gemaakt van prima kwaliteit hout, tegen uiterst billijke prijzen. OP VRIJDAG 25 OCT., 8.15 uur, in de Concert- en Gehoorzaal. Z. FRANCESCATTI, viool.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3