De oorlog in 0@st«Alrika. MARKTBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. ff.n welvaartsprogram van minister hull. «UUillGO NIEUWS. MEXICO. PERSKRONIEK. Amerikaansch oordeel over de Koningin, dr. Colijn en dr. Trip., TE HOUDEN AANBESTEDINGEN ra door bandieten naar de bergen waren het denkbeeld aan de hand, huur- of erf- ontvoerd zijn weef vrijgelaten zonder pachtcommissies jtp benoemen, dat hun een haar is gekrenkt. De Amerikaansche minister van bui- tenlandsche zaken, Cordell Huil, heeft een radiorede gehouden, waarin hij o.m. verklaarde: „De oorlog is een verouderd, mei bloed bevlekt instrument, dat de econo mische kwalen van de wereld niet kan genezen WEDUWE VAN SP AARDUITEN BI ROOFD. Maandagavond, tijdens af wezigheid der bewoners, hebben on- gewenschte gasten zich toegang ver schaft tot de woning van de weduwe S. aan de Balschelaan te Bergen op Zoom. Er wordt een belangrijk Hul stelt voor, een drievoudige inter- bedrag aan geld vermist, doch het juis- nationale poging te ondernemen, met het doei, vrede en voorspoed te herstellen. Hij wil in veel landen een gelijktijdige actie ondernemen ten einde: lo. een krachtig herstel in den inter nationalen handel teweeg brengen; 2o. een geleidelijk herstel der mone taire stabiliteit te verkrijgen; 3o. een internationale overeenkomst tot stand te brengen, welke waarborgt, dat alle eerste behoeften voor ieder te gen redelijke voorwaarden beschikbaar zijn. Dit laatste punt vertoont overeenkomst met hetgeen sir Samuel Hoare te Ge nève gezegd heeft over het beschikbaar stellen van grondstoffen. Huil wees er op, dat de depressie in den internationalen handel een spanning heeft doen ontstaan, welke ten gevolge heeft, dat de volkeren luisteren naar leiders, die den oorlog prediken en hun een minder moeilijke toekomst voorspie gelen, welke beter zou zijn dan hun hui dige, harde strijd om het bestaan. Een oorlog kan dit niet tot resultaat hebben, zeide Huil. Voor enkele deelen van het volk kan dit misschien eenigen tijd zoo schijnen, doch het is duidelijk, dat iedere oorlog de kiem voor een toe komstig conflict in zich draagt en tot resultaat heeft, dat voor velen de hoop voorgoed werloren gaat in het slijk der slagvelden. Voor de overlevenden blijft slechts een wanhopige strijd over tegen de vernieling, welke de oorlog heeft aangericht. Voor het handhaven van den vrede is intusschen een zeker toezicht noodig op de oorzaken 'van conflicten, hetgeen slechts mogelijk is door een gelijktijdige actie van vele landen. Velen zien in de rede van Huil een poging om te komen tot een nieuwe eco nomische conferentie, terwijl anderen van meening zijn, dat hetgeen de minis ter zegt omtrent het herstel van de mo netaire stabiliteit het belangrijkst is. De woorden van Hull in zake de eerste noodzakelijkheden schijnen er op te wij zen, dat de Vereenigde Stater zullen deelnemen aan een hierover te houden conferentie. Dynamietpatronen in een autobus ont ploft. In een autobus is nabij Merida een door werklieden meegenomen kist dynamietpatronen ontploft. Vier perso nen werden gedood, veertien gewond. Het ontwerp tot verlaging der vaste lasten. ,,De Standaard" is van oordeel, dat de regeering in haar voorstellen te ver is gegaan en somt op, wat er in gewijzigd dient te worden. In de eerste plaats zou het blad het ontwerp willen aangevuld zien met een regeling van het executierecht. „Wij vragen niet een executieverbod, maar uitsluitend aanvulling en uitbrei ding van de wettelijke voorschriften, welke het gebruik van het executie- recht beheerschen. Een executie-verbot doet de onmisbare rechtszekerheid voor de geldgevers onder verband van hypo theek teloor gaan, en verzwakt de ver antwoordelijkheid van de geldnemers onder verband van hypotheek. Een na dere wettelijke voorziening met betrek king tot het gebruik van het executie- recht in den door ons bedoelden zin ver sterkt ten slotte de rechtszekerheid van alle bij de zaak betrokkenen. Een executie, wegens opzegging van de hypotheek zonder eenige dringende reden, dient te worden gestuit, totdat weer normale verhoudingen op de hy potheekmarkt zijn ingetreden Een exe cutie, welke het gevolg is van de on macht van de debiteuren, om aan de in normale omstandigheden op zich geno men verplichtingen te voldoen, moet geen voortgang kunnen hebben als ge ls eken is: le. dat zijn onmacht, althans in hoofdzaak, is toe te schrijven aan de ïeersc ende buitengewone tijdsomstan aan andere oorzaken f Huiten daarvan geen groote re schade zou veroorzaken voor den crediteur dan voor den debiteur. Een regeling, we ke dit bevat, houdt het executierecht in stand, maar bindt de uitoefening daarvan aan regelen, die misbruik of onverdedigbare gevolgen voorkomen". De voorstellen inzake de rente voor hypotheke^ en pandbrieven zouden kunnen vervallen, meent het blad. Inzake de huur en de erfpacht geeft het boven hetgeen de regeering daarom trent heeft voorgesteld, verre de voor keur aan een regeling, die het mog'elijk maakt van geval tot geval beslissingen te nemen, en daarbij met alle belangen, welke in aanmerking behooren te wor den genomen en met alle factoren, welke te bedrag kon men nog niet opgeven, daar het slachtoffer van de inbraak nog te zeer overstuur is om inlichtingen te verschaffen. De weduwe S. was 's avonds met haar dochter naar de kerk geweest, toen zij bij haar terugkeer bemerkte, dat de ge- heele inboedel door elkaar gegooid was. Hevig geschrokken ging zij naar een kast, waar zij in een hoedendoos al haar spaarduitjes geborgen had; alles was verdwenen. In een lade van een buffel was nog een bedrag van 50 gulden ge borgen, doch dit is blijkbaar over het hoofd gezien, althans het lag nog onaan geroerd. De politie stelde onmiddellijk een on derzoek in, doch tot nu toe ontbreekt van den dader of daders elk spoor. Het kleine boerderijtje waarin de we duwe S. woonde staat geheel apart, vrij wel buiten de stad. (Tel.) EEN FOTO BRENGT LICHT. - Eenigen tijd geleden stal een jonge man uit een winkel te 's-H ertogen- b o s c h, toen de winkeljuffrouw in 'n achter den winkel gelegen vertrek op zijn verzoek eenige voorwerpen ging ha- "en, een vulpenhouder van f 25 waarde, I De juffrouw zette den dief achterna, doch deze wist in een zijstraat te ontko-| men. Zij deed aangifte van diefstal bij de| recherche. Rechercheur D. Moerman, die het on-| derzoek in deze zaak leidde toonde de zer d,agen aan de winkeljuffrouw eeni ge foto's uit hel dossier dat in den loop der jaren door de politie van personen, die zich aan een of ander feit hebben schuldig gemaakt is verzameld. Zij herkende onmiddelijk den winkel dief in den persoon van een zekeren D. wonende Vughterdijk te Den Bosch. Deze van D. werd aan het hoofdbu reau van politie in de Orthenstraat ont boden waar hij met de winkeljuffrouw] werd geconfronteerd- Hij legde een vol ledige bekentenis af. Den vulpenhouder had hij inmiddels verkocht voor den prijs van f 2,50 aan] een vriend, wien hij een bedrag' van f 2 schuldig was. De vulpenhouder is natuurlijk in be slag genomen en tegen van D. is proces verbaal opgemaakt. Van D. was eenige dagen voor hij de zen diefstal pleegde, door den politie rechter wegens diefstal van een gouden] ring, veroordeeld tot een voorwaarde- ijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar- MEISJE DOOR GAS' OM HET LE VEN GEKOMEN. In een woning aan de Lekstraat te Amsterdam is een 24-jarig meisje door bedwelmende gassen uit een petroleumkachel, die zij op haar slaapkamer liet branden, buiten bewustzijn geraakt. Zij is thans overle den. In de slaapkamer van het meisje was geen ventilatie mogelijk, zoodat de gif tige gassen niet voldoende konden weg trekken, Nadat het toestel den gehee- len nacht had doorgebrand, ontdekten familieleden, die het meisje 's morgens wilden wekken, het ontstellende onge luk. Hoewel alle pogingen in het werk werden gesteld om haar te redden, mochten deze helaas geen succes heb ben. WIELRENNER VERONGELUKT. Bij den wedstrijd voor amateurs op de wielerbaan Jordaens te Eindhoven- W o e n s e 1 kwam Zondagmiddag de 19-jarige G. Mortier zoo ernstig te val len dat hij in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. In den afgeloopen nacht is het slachtoffer, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden, schillende kleinere diefstallen te heb ben gepleegd. Hij is naar Roermond overgebracht en op last van den officier van Justitie in de gevangenis aldaay; .in gesloten. i\, {Tel.) ONGELUK IN DE MIJNEN, In de schacht Beerenbosch der Dominiale mijn te Kerk rade is de 22-jarige los werkman J. W. bekneld geraakt tusschen een transportband en een rol en doode- lijk verongelukt. 65 JAAR GETROUWD. Het echt paar Raemaekers-1—Heuts aan de O.L. Vrouwenkade 'te M a a s t r i c h t is he den 65 jaar gehuwd. INBREKER DIE HEEL WAT OP ZIJN KERFSTOK HEEFT. De gemeentepo litie te T e g e 1 e n heeft den 25-ja- rigen Duitscher Th. H., afkomstig uit Krefeld, gearresteerd. Hij wordt verdacht zich aan verscheidene diefstallen met braak te hebben schuldig gemaakt. Het onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat de Duitscher, die in zijn ge boorteplaats het beroep van ziekenver pleger uitoefende, in het missiehuis te Steyl driemaal heeft ingebroken, waar bij hij telkenmale geld wist buit te ma ken. Zoo werd er de vorige week inge broken in de boekbinderij van het mis siehuis. De dief had zich toegang ver schaft door een dakraam en wist het pand langs de dakgoot en vervolgens over de daken te verlaten. Ditmaal be stond de buit uit een bedrag van 40 gul den. Ruim vier weken geleden had de Duitscher eveneens kans gezien het mis siehuis binnen te dringen en een geld kistje met ongeveer R.M. 100 te ont vreemden. In November 1933 heeft hij zich door inklimming toegang tot het missiehuis verschaft en bij die gelegen heid f 100 gestolen. Ten slotte heeft de Men schrijft uit New-York aan de Tel.: De twee hoofdfiguren in Nederland zijn dr. Hendrik Colijn, de premier, en dr. L. A. J, Trip, president van de Ne- derlandsche Bank, de opperbevelhebber van den gulden, die in de voorste gele deren strijdt tegen den aanval van de verlaagde buitenlandsche muntsoorten Beide mannen trachten den gouden standaard tot het uiterste te verdedigen. Boven of achter deze twee hoofdfiguren staat een derde, misschien nog grootere en sterkere figuur. Dr. Colijn en dr. Trip, zoo schrijft Clair Price in de New York Times, worden door de Koningin benoemd. De president der Bank wordt steeds door de Kroon gekozen. Iets an ders is het met den premier. Een meer derheid in de Tweede Kamer kan door het groep-systeem moeilijk gevormd worden. Het gevolg daarvan is dat de Koningin partijleiders uitnoodigt een kabinet samen te stellen, onafhankelijk van een Kamermeerderheid van een par tij. Colijn is de leider van een kleine minderheidsgroep; hij dankt dus zijn lei derschap aan H. M. de Koningin en niet aan die der Kamer. De Koningin moet dus beschouwd worden als de derde fi guur van dit sterke trio, dat den gou den standaard van Nederland wenscht te behouden. Het aantal Nederlanders dat in staat is Koningin Wilhelmina te beïnvloeden kan men gemakkelijk op de vingers van een hand tellen. Wanneer gij cr mee klaar bent, houdt gij waarschijnlijk nog enkele vingers over. H.M. bezit een sterke meening, Zij is een vrouw die weet wal Zij wil. H.M, kan overtuigd worden door superieur weten, doch waar Zij zelf uitnemend op de hoogte is van de meeste onderwerpen die Haar volk raken, dikwijls beter dan H.aar eigen ministers, is het niet altijd raad zaam voor hen om er een verschillende meening op na te houden. Zij is ernstig zoowel in Haar spreiden als in Haar werk maar Zij bezit ook de Koninklij ke kunst om aangenaam, onderhoudend en vriendelijk te zijn. Zij stelt zeer wei nig belang in een goede keuken, in klee ding en gezelschappelijken omgang. Zij bezit een groote vrouwelijke liefde voor bloemen en Zij schildert heel goede aquarellen. Zij houdt van de buitenlucht en geniet daarvan zooveel als het drukke werk Haar toelaat, 't liefst on Haar qigen bezittingen. Doch de hoofdzaak voor de Koningin is Haar werk. Dr. Colijn, de premier, is de dominee- rende figuur in de politiek. In zijn poli tieke kracht steekt veel van dien groo- ten Ned Indischen generaal Van Heutz, terwijl zijn strenge Calvinisme stamt van den Nederlandschen landbouwer. Van Heutz behoorde tot het genus „empire builders". Voor hem zijn standbeelden onthuld in Amsterdam en Batavia en Colijn, die het oorlogszuchtige sultanaat Atjeh onder Nederlandsch bewind bracht, Colijn de premier, is een levend monument dat Van Heutz naliet. Dr- Trip ziet er na zijn Oost-Indische jaren donkerder van teint uit dan de meeste Hollanders. Men zou hem ge makkelijk voor een Franschman verslij ten. Zijn kwalitieten zijn echter even specifiek Nederlandsch als die van dr, Colijn. Verzoening behoort niet in zijn wapenkamer thuis. Hij steekt zijn oor deel niet onder stoelen of banken, is zeer resoluut en maalt niet om popula riteit, De geheele bankwereld staat ach ter hem- Iedere Nederlander, hoe hij ook over deflatie mag denken, beschouwt dr. Trip als de personificatie van stabi liteit zoowel in zijn karakter als in de uitoefening van zijn bankvak. Buiten de grenzen van zijn land staat dr.,Trip sinds vele jaren bekend als een der knapste bankiers in Europa. Enkele maanden geleden werd hij benoemd tot president van de Internationale Bank te Bazel, nement qp de Bataafse! ieder voor de helft aandeëIhöTTtfET~Zijti om zich ter plaatse van de werkzaam heden dezer vennootschap op de hoog te te: stellen. HR. MS. „GELDERLAND" NAAR DE CAN ARISCHE EILANDEN EN MADEIRA. Het reisplan voor de eerste winterreis van Hr. Ms. „Gelderland" is als volgt vastgesteld: WillemsoordSanta Cruz (Canarische eilanden) 4-14 Nov.; ver blijf Santa Cruz 1418 Nov.; Santa CruzStraat Bocayna (Canarische ei landen) 1819 Nov. Bij straat Bocayna 19-21 Nov. BocaynaLas Palmas (Can. eilanden) 2122 Nov. Verblijf Las Pal mas 2226 Nov. Las PalmasStraat Rio (Can. eilanden) 2627 Nov. Bij straat Rio 27 Nov.2 Dec. RioFunchal (Ma deira) 24 Dec. Verblijf Funchal 49 Dec. FunchalLissabon JPortugal) 911 Dec. Verblijf Lisabon ^Pl16 Dec. Lis,abon—'Willemoord 1623 Dec. en pachttbedraulmg Va" hi8t jhUUr" °f e~'Duitscher, die in zijn woning, waar hij rekp5 iVan, mvJ?ec* m°gen zijn, zich schuil hield, door de gemeente-po- s *e houden- het doei daartoe litie werd gearresteerd, bekend notf ver OUD-MINISTER VERSCHUUR NAAR INDIë. Morgenochtend vertrekt oud-minister mr. T. J. Verschuur met den boottrein n,aar Genua teneinde a.s. Zaterdag met de „Johan de Witt" naar Ned. Indië scheep te gaan. Zooals reeds eerdei werd gemeld, vertrekt mr. Verschuur naar Ned. Indië in zijn hoedanigheid van door de regeering benoemd lid van den Raad van beheer der Ned. Indische Aardolie Mij., die ,a.o. de Djambi-terrei- nen exploiteert en waarin het gouver Verzoeningspogingen van La- val Zonderlinge onthullingen van de Daily Tel. De Engelsche bladen houden zich druk bezig met het plan voor een verzoening, dat Laval Maandag jl. den Italiaanschen ambassadeur te Parijs zou hebben voor gelegd. De diplomatieke correspondent van de Daily Tel. meldt uit Genève dat Laval op eigen initiatief heeft gehan deld.. Hij heeft tegenover den ambas sadeur verklaard, dat Frankrijk het ne men van sanctiemaatregelen niet kan verhinderen en zelfs verplicht is den Volkenbond zonder beperking te steu nen. Men gelooft volgens dezen corr dat de Britsche ambassadeur toen hij van het onderhoud op de hoogte was gesteld, Laval heeft medegedeeld, dat naar zijn meening de Britsche regee ring niet zou instemmen met een onder handelingsbasis die niet in de eerste plaats voorziet in het terugtrekken der Italiaansche troepen uit Abessynië, De meeste staatslieden te Genève zijn van meening dat de Volkenbond niets kan doen tot het bereiken van een over eenkomst die zou steunen op een ver deeling van Abessynië. De Italianen hunnerzijds wijzen op het recht der volken om zelf hun nationali teit te bepalen en verdedigen het stand punt, dat de buitendistricten van Abes synië het juk van Addis Abeba graag zouden afschudden. De Daily Tel. schrijft verder, dac La- val gedurende zijn verblijf te Vichy een bericht uit Parijs had gekregen, waaruit duidelijk bleek, dat Londen ernstig te leurgesteld is over de houding van Frankrijk. Het werd voor Laval toen duidelijk, dat hij zijn beslissing niet lang meer zou kunnen uitstellen. Eenige da gen tevoren had de Fransche regeering een uiterst verontrustende vraag van de regeering te Rome ontvangen. De Ita liaansche regeering deelde mede, dit zij er aan twijfelde of zij wel in staat zou zijn den Brennerpas bij een aanval te verdedigen. Rome wenschte de verze kering, dat het in dat geval zou kunnen vertrouwen op de hulp van het Fransche leger. Het vroeg mededeeling van de strijdkrachten die Frankrijk onmiddellijk zou kunnen zenden. De Daily Tel. zegt, dat de Fransche regeering door dit voorval is geschokt. De indruk heerscht, dat het Fransch-Italiaansche militaire accoord,, dat heeft geleid tot het weg nemen der Fransche troepen langs de Italiaansche grens, geen waarde meer heeft. De indruk wordt versterkt door het feit, dat het accoord nooit is aange vuld door zijn logisch supplement, een militair accoord tusschen Italië en Zuid- Slavië. Op de Italiaansche vraag, is geen ant woord gegeven. Laval wenscht dringend al te scherpe sanctie-maatregelen te ver mijden, zoolang er naar zijn meenmg nog eenige kans op een regeling bestaat De Geneefsche corr. van de „Times" meldt, dat het werk der verschillende commissies bevredigend vordert. Intus schen hebben de Franschen volgens hem hun bezwaren tegen een invoerverboc van Italiaansche waren niet geheel la ten varen. De Britsche delegatie heeft zich bereid verklaard de desbetreffende voorstellen zoo laat mogelijk te behan delen. Dit zou bevestigen dat de Engel- schen, met het oog op de nieuwe ver, zoeningspogingen van Laval, met de Franschen zouden zijn overeengekomen niet al te energiek te streven naar scher pe sancties, zoolang het resultaat van Lavai's pogingen niet bekend is. Italiaansch vliegtuig in den Soe dan tot dalen gedwongen. De „Morning Post" meldt uit Cairo dat een Italiaansch vliegtuig in den Soe dan door Britsche vliegtuigen tot dalen is gedwongen, daar men het verdacht van het maken van foto's. De piloot en de tweede inzittende zijn in hechtenis genomen. Naar de „Daily Mail" meldt zijn in de laatste 24 uur bij het Britsche ministerie van handel vijf verzoeken om licenties voor den uitvoer van wapenen en muni tie naar Abessynië binnengekomen. De reis van generaal Garibaldi naar Rome. In een interview dat hij heeft toege staan aan de „Paris Soir" heeft generaa Garibaldi verklaard dat hij zich voor strikt particuliere aangelegenheden naar Londen zal begeven. Hij heeft geen en- .Jkele opdracht der Italiaansche re te vervullen. De besprekingen te Genève. Uit Genève wordt gemeld: De subcommissie voor de economische sancties heeft haar beraadslagingen vanmorgen voortgezet met de behande ling van het Engelsche voorstel tot een volledig verbod van den invoer van Ita liaansche producten. De Nederlandsche delegatie steunde dit voorstel, evenals de delegaties van Rusland, België en Zweden. Vanmiddag zouden de besprekingen nog worden voortgezet. Een Italiaansch plan voor een lucktverbinding. Het agentschap Stefani publiceert het volgende bericht uit Asmara: De Aia Littoria die op 1 November een Licht dienst zal instellen van Asmara naar Mogadiscio met tusschenlandingen te Djiboeti, Berbera en Rocca Littoria, be studeert thans ook de mogelijkheid van een zijlijn, die als uitgangspunt Aden zou hebben en met tusschenlandingen te Berbera en Djiboeti naar Asmara zou loopen en van Asmara zou worden door getrokken tot Khartoem. Deze nieuwe ,ijn, aldus dit bericht, zou zeer aanzienlijke voordeelen bren gen aan de Engelsche kolonie in Aden, aangezien zoodoende een snelle verbin ding' zou worden verkregen met Khar toem en deze stad zou worden verbon den met de belangen van Erithrea. DE VLOOTKWESTIE. De eischen van Japan. De Times meldt uit Tokio, dat Japan in antwoord op een Britsche vraag in zake de vlootkwestie heeft gezegd, dat Japan een beperking der bewapening ter zee door middel van accoorden wenscht en ook mogelijk acht. De aan spraken op pariteit, om moreele en stra tegische redenen, worden niet opgege ven, doch naar het schijnt wordt minder de nadruk gelegd op de pariteit dan'wel op het beginsel van niet-aanval en niet- bedreiging. Dit beteekent aldus de „Ti mes", dat de maatstaven voor de vloot- sterkte practisch zouden moeten worden aangepast aan den toestand in elk der landen. Officieele kringen in Japan be schouwen het Japansche antwoord als de grootste concessie die de Japansche regeering op het oogenblik kan doen. NAGEKOMEN BERICHT. DISCONTOVERLAGING. De Nederlandsche Bank heeft heden besloten al haar rënte-tarieven met een vol percent te verlagen. Woensdag 23 Oct. voorm. 11 uur, prov. bestuur te Middelburg: 't uitvoeren baggerwerk, onderhoud bodemdiepte buitenhaven, kanaal door Walcheren te Vlissingen, met bijk. werken gedurende 1935 en 1936. Zie Staatscrt- 23 Sept. 1935. Woensdag 23 Oct- des v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg; het aanleggen gedeelte Rijksweg no. 58, onder gem. Kruiningen «n Schore. Raming f 45,000. Zie Staatscrt. 25 Sept. 1935. Middelburg, 15 Oct- Op de fruit veiling waren de prijzen als volgt: Peren: Nouveau Poiteau 59 c., Beur- ré d'Aremberg 815 c., idem Clairgeau 1113 c„ idem Seedling 58 c., idem Alexander Lucas 57- c., Legipont 11 14 c., Williams 57 c„ Tafelpeer 79 c-, Maagdepeer 48 c„ Gieser Wilde man 58 c,, Dorothé Royale 37 c., Zwarte Wijnpeer 512 c., Soldat Labou- reur 613 c., Signe Tillish 711 c„ Comtesse de Paris 712 c„ Doyenne du Cornice 1621 c-, Jodenpeer 47 c„ Souvenir du Congres 912 c„ Ponds peer 36 c., Tafel van Bodaert 1521 c., Le Curé 25 c., President van En geland 810 c., Peren Val 16 c. Appels: Sterappels 612 c., Goud- reinette 811 c., Groninger Kroon 8 11 c., Witte Ribbing 69 c., Roode Rib bing 49 c., Schuttersreinette 24 c., Campagnezoet 4—6 c., Hondsmuil 3 5 c., Cox Pomona 8—13 c., Lanes Prince Albert 47 c., Transparant du Concel 618 c„ Princesse Noble 814 c,, Landsberger Reinette 69 c„ Jacq. Le- bel 711 c., Notarisappel 79 c-, Gan- zebout 45 c., Tuinzoet 811 c., Zure Val 2—7 c., Zoete val 2—4 c„ Franken- thaler 1218 c., Black Alicant 1220 c-, Witte Druiven 10—13 c„ alles per kg', meloenen 311 c,, per stuk. Middelburg, 15 October. Op de aardappelveiling deden: Late Blauwe I 7990 c., Poters 34 c„ Zeeuwsche BI. poters 30 c-, Blauwe Eigenh. I 50 c„ al les per 25 kg. Oostburg, 16 October. Op de graanmarkt was de noteering als volgt: Gerst 1 55,25, haver 1 6,506,75, erwten f 88,50, bruine boonen f 13 14, maanzaad f 17—18, karwijzaad f 21.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3