RECHTSZAKEN. BUITENLAND. DUITSCHLAND. MARKTBERICHTEN. NQGRD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ENGELAND. AGENDA. :tneente-veldwachter aan den alhier ge- stationneerden rijksveldwachter 'n maan- delijksche gratificatie te verleenen van f 15 voor het verrichten van bijzondere diensten. Bij de rondvraag vestigde de heer B o s de aandacht op het onderhoud van het Boschpad terwijl de heer S t e k e- t e e nogmaals de aandacht vestig'de op de verhooging bij de rioolputten van de Dorpsstraat De voorzitter deelde mede, dat-B. en W. de noodige voorzieningen zullen treffen. HANSWEERT. De hee.r J. R. van Wattum, assistent bij de directe belas tingen enz. te IJzendijke, wordt met in gang van 1 November a.s. overgeplaatst naar hier. BIETENTIJD OP NOORD-BEVELAND. (Van onzen correspondent te Kortgene). De bietencampagne is op Noord-Be veland thans in vollen gang. Van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat rijden de hoogopgetaste wagens over dijken en wegen. De Noord-Bevelanders ook wel Peelanders genoemd doen thans hun naam alle eer aan. De oogst geschiedde tot nog toe onder ongunstige weerstoestanden; alleen Za terdag werd het bietenrooien door prachtig herfstweer begunstigd. De opbrengst van de bieten is niet zoo groot als verleden jaar. Toen rooide men per gemet 20 a 24000 kg; thans ge middeld 1820.000 kg. Ook de uitzaai was dit jaar wat minder dan het vorige Op alle havens van Noord-Beveland ziet men thans maar kleine hoopjes bie ten liggen. Zelfs op de haven van Kam perland, dat anders de drukste laad plaats van Noord Beveland is, ligt maar een klein beetje bieten. Vijf a zes jaar terug wist men ze daar niet te bergen. De verzending per scheepsgelegen heid gaat overal vlot van stapel; de schepen komen overal mooi op tijd. Op Kamperland zijn thans 18 volle schepen met bieten, allen voor Coöp. ,,Din- teloord" uit de haven vertrokken, die plm. 4 miljoen kg meenamen. Op de haven van Geersdijk schat men de totale verzending thans op 2K miljoen kg; terwijl er naar schatting 225.000 kg op het havenplein liggen: een klein beetje, in verhouding tot enkele jaren terug, toen er zelf geen plaats was om den aanvoer te bergen, en men ze aan den zeedijk opstapelde. Op de haven van Kortgene heeft men thans naar schatting 3 millioen kg bie ten per scheepsgelegenheid vervoerd; en ook hier liggen maar kleine stapeltjes op het haventerrein. Ook aan den Oesterput, aan den Noordkant van Noord Beveland, ten Westen van Colijnsplaat gelegen, is de aanvoer van bieten minder. Er zijn daar 7 schepen met het speciale Noord-Beve- landsche product uit de haven vertrok ken, die circa 114 miljoen kg meegeno men hebben. Op de haven van Colijns plaat zijn nog geen 114 millioen kg bie ten vervoerd, en de voorraad op de ha ven is gering. Op de haven van Kats werd circa 1 millioen kg bieten door 12 schepen ver voerd, zoodat naar schatting thans 14 millioen kg suikerbieten uit Noord Be veland vervoerd zijn. Het tarra-procent is ongelijk. Door het slechte weer blijven er veel grond- deelen *aan de bieten hangen, waardoor het percentage tarra oploopt; Zaterdag met het mooie weer was het procent overal lager. Ook de grondsoort speelt hierin een rol. De tarra varieert dan ook tusschen de 15 en 20 pet. Een gemiddeld procent is nog niet vast te stellen. Al zijn er dit jaar nu minder bieten, toch is het op de havens van Noord- Beveland een heele drukte, Van 's mor gens vroeg tot s avonds laat loopen de bietenkruiers met hun groote kruiwa gens over de loopplanken van ae sche pen. Er wordt direct van de boerenwa gens in de kruiwagens geladen. Datgene wat de kruiers niet in het schip kunnen verwerken, wordt op een hoop op de haven gegooid. De landarbeiders werken 10 uur per dag. Het werk geschiedt in aangeno men- of stukwerk. In 't gunstigste geval (d.w.z. met droog weer) wordt er ge middeld 25 per week verdiend. De boeren mogen thans het volle kwantum per aandeel leveren, daar er aan de fabrieken weinig aangevoerd wordt. Zoo brengen de bieten in menig huisgezin op Noord-Beveland wat in komsten. Binnenvaartschool te Terneuzen, Naar de Zeeuw verneemt bestaat er zeer veel kans dat door het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart, gevestigd te Amsterdam, een binnenvaartschool te Terneuzen zal worden opgericht. Ge zien de ligging van Terneuzen en de tal rijke aldaar vertoevende binnenschip pers, mag dit plan zeker worden toege juicht. Het college van B, en W. juicht deze plannen zeer toe; het zegt, dat „de ze school in deze gemeente in een be hoefte zal voorzien". De lessen zullen gehouden worden gedurende het winter halfjaar, tusschen October en Maart. AARDENBURG. Woensdag hoopt de heer E. S. Cuelenaere den dag te her denken waarop hij vóór 25-jaren werd benoemd tot organist aan de R.K. kerk en werd aangesteld als onderwijzer aan de R. K, Jongensschool. MISDADIG OSS VOOR DE RECHTBANK. Na de pauze stond gistermiddag voor de rechtbank te '-sHertogenbosch te recht de 22-jarige Ossche landbouwer Ajitonius Johannes van der Wielen, bij genaamd Slappe Toon van Mineke de Soep. Hem werd in medeplichtigheid ten laste gelegd aan een op 3 April 1934 te Oss door den thans 19-jarigen schoen maker P. A. Schuurmans en zijn mede daders in de woning van den kapper M. van den Berg ,aan de Heuvelstraat ge pleegde inbraak. Verder: heling, doordat hij van Schuurmans een van de inbraak afkomstige haarsnijmachine, flesschcn met reukwater en eenige pakjes sigaren ten geschenke had aangenomen. Ver dachte deed nog maar kort aan de duis tere praktijken der Ossche onderwereld mee, toen de groote schoonmaak begon. Dat is zijn geluk geweest. Hij zou anders van kw,aad tot erger gekomen zijn. Ver dachte bekende. De officier van justitie eischte één jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De zaak tegen den assuradeur Snabel. De 43-jarige assuradeur Abraham Sna bel uit Nijmegen op het oog een keu rig heer! was de laatste verdachte op de zitting van gisteren. Hem werden drie feiten ten laste ge legd en wel: ten eerste dat hij P. J, de Bie, L. van den Heuvel, A. J. Hendriks en L. Vos, de daders van de in den nacht van 16 op 17 Mei 1933 in het gemeente huis te Gassel gepleegde inbraak eenigen tijd tevoren te Oss opzettelijk inlich tingen had verschaft tot het plegen van dit misdrijf; ten tweede, dat hij hun op zettelijk behulpzaam was geweest bij het plegen van de inbraak in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom in de woning' van den molenaar Gerrit van Huiseling en in de derde plaats heling van een gesloten bedrag van f 375. Verdachte gaf de feiten onomwonden toe. President: Ik vind het een schandelijk bedrijf, dat U er op heeft nagehouden, Er zijn vanmorgen enkele zaken behan deld eri er komen er nog vele, maar wat U heeft gedaan is wel zoo onsympathiek als er iets kan bestaan! Het is een af schuwelijk iets, zooals U van Uw posi tie van verzekeringsagent misbruik hebt gemaakt! A. J.* Hendriks (Dikke Toon de Soep) verklaarde in 1933 met verdachte ken nis te hebben gemaakt. Hij had te Oss verschillende „tips" voor inbraken e.d. gegeven. Verdachte Snabel: Ik ben door een ander persoon een kroeghouder met de Bie en Vos in contact gebracht. Toen ik dien persoon vertelde, dat ik er slecht voorzat, zei hij, dat daar wel een mouw aan te passen was, en dat er nog wel wat te verdienen zou zijn. Zóó ben ik met de bende in contact geko men. Lambertus Vos (Bijs de Sijp) verklaar de dat de inlichtingen van Snabel zelf zijn uitgegaan, o.a. die voor de inbraak in het gemeentehuis te Gassel, Verdachte Snabel: Zij hebben mij om inlichtingen gevraagd, ik ben er niet mee begonnen! Een der rechters: Een feit is, dat, na dat U een verzekering had gesloten, bij den betrokkene werd ingebroken. Dat zegt voor mij genoeg! Wat U deed was erger dan stelen! President: We hebben hier de naakte feiten voor ons en dat is niet uit te wis- schen! De officier van justitie noemde de misdrijven, door verdachte gepleegd buitengewoon ernstig. Ki; eischte acht jaren gevangenisstraf. Verdachte: Acht jaren! Als 't acht maanden waren.... Ik ben toch geen moordenaar! Een der rechters: Wel een moreele moordenaar! Verdachte: Ik ben een gevallene, geen misdadiger! De uitspraak van alle gister behandel de zaken is bepaald op 28 October. KERK EN STAAT. Rijkskerkcommissie en Pruisi sche Landskerk-commissie be noemd. De Pruisische en Rijksminister voor kerkelijke aangelegenheden heeft de in de verordening v,an 3 October jl. aange kondigde commissie, de Rijkskerkcom missie en de Pruisische Landskerk-com missie, gevormd. De Rijkskerkcommissie bestaat uit de volgende personen: Superintendant ge neraal in Rijksdienst Zoellner, Dussel- dorf; landsbisschop Diehl, Speyer; super intendant generaal in Rijksdienst Eger, Naumburg (Saaie); president Koopmafnn, Aurich; Opperlandskerkr,aad dr. Mahren- holz, Hannover; Opperkerkraad Hane- mann, München; ds. Wilm, Dolgelin (Mark); ds. Kueszer, Loetzen (Oost- Pruisen). De Pruisische Landskerk-commissie bestaat uit de personen: Super-inten dant generaal in rijksdienst Eger, Naum burg; Oberkonsistoriulrat Zimmermann, Berlijn; superintendant dr. Schmidt, Oberhausen (Rheinland); dompredikant Martin, Maagdenburg; ds. Kueszner, Loetzen (Oost-Pruisen). Bij de samenstelling van de commis sies is men uitgegaan van den wil een eensgezinde en daardoor tot vruchtdra gend kerkelijk optreden in staat zijnde kring van mannen te vormen, die door hun principieel standpunt bewezen heb ben de diepste verantwoordelijkheid te gevoelen jegens kerk, volk en staat. De commissies zijn derhalve samengesteld uit beproefde theologen, die als kerke lijke voorvechters, Duitsche en natio naal socialistische mannen, predikanten en leiders in het protestantisme ter we reld aanspraak kunnen maken op alge meen vertrouwen. De vorming der kerkcommissies is ge schied, nadat de te benoemen mannen zelf in twee dagen durende beraadsla gingen onder elkander volkomen over eenstemming over de richtlijnen der toe komstige inwendige kerkelijke werk zaamheden en over de kwesties van de verhouding tusschen Kerk, staat en volk hadden bereikt. Het den rijksminister voor kerkelijke aangelegenheden in een met algegemeene stemmen opgestelde verk'aring toegezonden resultaat ^er be raadslagingen bevat de grondslagen voor een bevorderlijke organisatie van der» toestand en een ware pacificatie van het kerkelijke leven. De rijkskerkcommissie z,al nog in den loop van deze week bijeenkomen- Zij zal zich in een publicatie betreffende de principes voor de oplossing van zijn hoo- ge taken tot het kerkvolk wenden. DE STALEN HELM VERDWIJNT. Volgens de Berlijnsche correspondent van de Neue Zürcher Ztg. wordt eerlang de ontbinding van den Stalen Helm (bond van frontsoldaten) verwacht. Seldte, de rijksminister van arbeid, die leider van deze organisatie is, heeft de zer dagen in een conferentie met de onderleiders meegedeeld, dat de liqui datie zal geschieden in den vorm, dien Hitier op zijn (Seldte's) voorstel heeft goedgekeurd. De voorwaarden, die hij voor de opheffing heeft gesteld, zijn: vrijlating van alle nog in hechtenis zijn de leden van de organisatie, staking van de gerechtelijke vervolgingen en instruc ties, een eere-verklaring van den Leider voor alle Stalen Helmers en de vergun ning om de insignes van de organisatie te blijven dragen. Bovendien heeft Hit- Ier hem beloofd, dat geen lid van den Stalen Helm schade zal hebben van zijn lidmaatschap en dat de in de bureaux der organisatie werkzame leden een an dere betrekking zullen krijgen. Over het vermogen van den Stalen Helm zijn reeds onderhandelingen be gonnen tusschen den penningmeester Gruss en den penningmeester der NSD AP Schwarz. De bankrekening, welke de organisatie bij de Reichskredit A, G. heeft en die sedert geruimen tijd op be vel van de overheid was geblokkeerd, is weer ter beschikking van de organisa tie gesteld ter uitvoering van de liqui datie. Zware straf tegen een zuster ge- ëischt. In een deviezenproces tegen zuster Bruegemann, genaamd zuster Maria Carisia uit Arnsberg in Westfalen heeft de officier den volgenden eisch uitgesproken- In drie gevallen een tuchthuisstraf van 3 jaar, 3 jaar eerverlies en 100,000 RM boete. Voorts confiscatie van een bedrag van 188,000 RM, waarvoor de orde van de zuster aansprakelijk gesteld wordt. HET RAVIJN-MYSTERIE. Een sensationeele wending Een dag of veertien geleden zijn, naar wij indertijd gemeld hebben, door een paar vroege wandelaars die van een berg naar beneden keken in een ravijn bij Moffat in Dumfriesshire verschillende, in papier verpakte, deelen van menschen- lichamen gevonden, die voorloopig wer den geïdentificeerd als de overblijfselen van de lichamen van een jonge vrouw en een man van middelbaren leeftijd. De vaststelling van de indentiteit le verde aanvankelijk groote bezwaren. In de buurt van Dumfries werd geen jonge vrouw vermist en ondanks mededeelin- gen van verschillende zijden stond de politie voor een raadsel. Tot Zaterdag een sensationeele wending volgde. De politie-rechter van Lancaster verzocht den in zijn district werkzamen dokter Buck Buxton om eenige inlichtingen te willen geven over de verdwijning van zijn echtgenoote en de 20-jarige Mary Rogerson, haar kamenier. Na zijn eerste verhoor ging de dokter kalm voort met het bezoek van zijn pa tiënten, maar Zaterdagmiddag moest hij nogmaals bij den politierechter komen, die hem toen formeel beschuldigde van moord op de kamenier en in arrest stel de- Het is waarschijnlijk dat de gevonden andere lichamensdeelen niet die van n man, maar ook van een vrouw zijn, in welk geval het mysterie een vrij een voudige oplossing zou tegemoet gaan. De dokter bezit in het Noorden van Lancasshire een uitgebreide practijk, die niet verminderde toen hij 5 jaar ge leden den Mohammedaanschen gods dienst omhelsde. (N.R.C.) Een vierling. In het koninklijke kos- telooze ziekenhuis te Londen is een vier ling geboren, vier jongens. De moeder Victoria Harmsworth geheeten, is de vrouw van een metaalarbeider uit Stoke Newington. Het gezin had reeds drie kinderen. Men had reeds maanden ge leden uitgemaakt, dat zij een vierling verwachtte en haar dan ook met de bes te zorgen omringd- De jongetjes werden dadelijk na de geboorte in watten ver pakt en in een electrisch verwarmde wieg ge eg'd. Het zijn gezonde kinderen. De moeder heeft besloten de jongens de namen te geven van George, naar den koning, Albert naar den hertog van York, die president-commissaris is van het ziekenhuis, Victor naar zichzelf en Alfred naar haar man. De kinderen we gen ongeveer de helft a 2/3 van het nor male gewicht van een jonggeborene. De moeder zelf is als tweeling geboren. VOETBALOVERZICHT. De bekerwedstrijden. De, in verband met den wedstrijd Luxemburg—Zuid-Nederland, voor het Zuiden vrije Zondag is uitstekend benut voor de tweede ronde om den Neder- landschen voetbalbeker, Opmerkelijk is de groote overwinning welke de Sou- burgschq, derde klasser RCS op de dit jaar gepromoveerde tweede klasser Goes behaalde. En zulks nog wel met dubbe le cijfers. De hoop dat Goes, na den te genstand dien het verleden week Terneu zen bood, op het goede p.ad zou zijn, is nu wel op verrassende wijze teniet ge daan. Axel leverde tegen Dosko een mooie prestatie, door op den Raayberg een gelijk spel te behalen. De andere Zeeuwsch-Vlaamsche derde klasser Sluiskil verloor, zooals te verwachten was, te Breda v,an de Baronie. De cijfers 52 zijn voor de Zeeuwen niet oneer vol. Vlissingen heeft zich door een kleine, maar goede overwinning op Wil- helmina in de volgende ronde geplaatst, terwijl Zeelandia met flinke cijfers aan Hero de zege moest laten. De overige uitslagen in deze tweede ronde lever den geen verrassingen. Z. V. B. In de 2e klasse D van den ZVB is het 2e elftal v,an Schoondijke alsnog opge nomen. Ruwe en Godslasterlijke taal op het voetbalveld. In de officieele mededeelingen van. den ZVB van heden, 15 October, lezen wij: „Dezer dagen ontvingen wij een klacht van een scheidsrechter over de minder parlementaire taal, waarmede sommige spelers meenen hun clubgenooten te moeten aanmoedigen of hun afkeuring te kennen geven over een gedurende het spel gemaakte fout, In verband hiermede zullen maatregelen genomen worden te gen degenen, die zich op het veld en tijdens het spel te buiten gaan aan vloe ken en in het algemeen bezigen v,an ruwe en Godslasterlijke taal. Wij zullen aldus de mededeelingen van heden af niet meer toestaan, dat tijdens door ons (ZVB) geautoriseerde wedstrij den de deelnemers zich bedienen van woorden en uitdrukkingen, welke op 'n voetbalveld niet thuis hooren. Wie ei zich aan bezondigt, geeft blijk niet thuis te hooren tusschen een elft,al van jonge sportmenschen. Vloeken doet een jong- mensch, die opgaat in zijn sport niet. Nooit zult Gij een wedstrijd winnen met praten en mopperen, nog minder sus- ces zult Gij boeken door het bezigen van ongepaste taal, maar wel door U volledig te concentreeren op het spel. De ZVB en de scheidsrechters, als zoo danig, vertegenwoordigende den ZVB, erkennen van heden af bij ieder der elf tallen één aanvoerder. Het is die ,aan- voerder, aldus gaat de mededeeling ver der, die te bevelen heeft en wenken kan geven aan zijn spelers en dan nog op een gepaste manier. Ieder ander heeft zijn mond te houden, het geklets en gekakel in het veld moet uit zijn. Gij hebt U daarbij, voor w,at het spel betreft te rich ten naar de aanwijzigingen van aanvoer der en voor wat de spelreglementen aan gaat naar den scheidsrechter. De scheidsrechters zullen van heden af het bezigen van ongepaste en Gods lasterlijke taal beschouwen als wange drag en het als zoodanig aan het bestuur van den ZVB rapporteeren. Zij zullen niet schromen, om, wanneer na gewaar schuwd te zijn, één of meer der spelers hiermee doorgaan, hen uit het veld te verwijderen! Clubbestuurders zullen dit alles hun spelers onder het oog brengen en daar door medewerken bij het zuiveren der voetbalvelden van allerlei individuen, die er niet thuis hooren. De strafcommissie zal rireng optreden tegen al degenen, die zich niet gedragen als beschaafde en fatsoenlijke sportke- rels," Deze maatregel van den ZVB zal door ieder met vreugde worden, ontvangen, al is het op zichzelf droevig dat hij geno men moet worden. Wedstrijduitslagen Z. V. B. Zaterdag: SerooskerkeArnemuiden 1—8; RCV—SMZ 5—1; Oostkapelle— LVV 2—1. Zondag: le kl A: Hansw. Boys'Zeeu wen 2 12; Middelburg 3Goes 2 8 3; IersekeEMM 33. le kl. B: Axel 2Terneuzen 3 170; Corn. BoysHulst 2 22. le kl. C. SchoondijkeHoofdplaat 2 33; GroedeOostburg 2 20. Overgangsklasse: Middelburg 4 Scheldestr, 14; RCS 2—Eiland Boys 2 02; Zeelandia 3Domburg 03. 2e kl. A: Scheldestr. 2|Zeelandia 4 0—1; Middelburg 5—EMM 2 1—4; De Zeeuwen 4RCS 3 41. 2e kl, B: Goes 3Kattendijke 10; KruiningeniCortgene 32. 2e ki. D: Oostburg 3Groede 2 41; SCDBiervliet 2 30. 3e kl. A: Vlissingen 5Zeeuwen 5 0 3; Noormannen 2Middelburg 7 3 7; Domburg 2Middelburg 6 20; Zee landia 5Eiland Boys 3 23. GYMNASTIEK. De buitengewone vergadering van 't Kon. Ned. Gymnastiekverbond, welke aangevraagd was in verband met het bestuursbesluit, deel te nemen aan de Olympische Spelen 1936 te Berlijn, zal zoo goed als zeker doorgang vinden. Het aantal vereenigingen dat de bijeer.- roeping van een buitengewone vergade ring mogelijk rnoe't maken (50) is reeds ruim bereikt. HOCKEY, Zuid. 2e kl. A.: Cadetten 2Tilburg 2 02; MiddelburgForward 02; Peli kaanZwart Wit 2 12; Zwart Wit Breda 2 20. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Kindersokje, M. Leijnse, Giststraat F 175; Dameshorloge, Seijbel, Hendrik straat W 59; Snelbinder, Klaver, N. Oosterschestraat N 10; Oorbelletje, Ne. Zeeveld, K. Geere K 34; Hond, Vreeke, Seisweg R 17; Zakje inh. paar schoenen, Gutteling, L. Viele K 222; Mesje voor houtsnijwerk, Wanda, Oude Mannenhuis M 27; Port. met inh., J. Mersie, Volde- rijstf. M 101; Padvinders port., De Rijke, Brakstraat O 268; Kindermutsje, J. Schotel, Molenberg K 86; Tompoces, Hengstdijk, St. Janstr.; Engelsche sleu tel, Kerkvoort, Hoogstr. I 128; Boor, Verduin, Nederstr. O 184; Boodschap- tasch, Hubrechtse, Seisstr. Q 201; Hee- renrijwiel, Firma Priester en Flipse, Ka- naalweg; Regenjas, Leijnse, Oude Vliss. weg E 24§; Medaille, J. Velder, Bagijn- hof E 151; Belastingmerk, Wondergem, B. v. P.; Paar Dameshandschoenen, G. C. v. Vlaanderen, Kl. Vlaanderen M 140; Centuur, J. v. Hoepen, Brakstr.; Pakje Kinderkleeding, F. Burgs, Schoorsteen- vegerssingel Q 96; Port. met inh-, A. v. Keulen, Zach. Jansenstraat W 95; Helm band, Sturm, Oude Vliss. weg V 125; Witte muts, N. de Wit, Bellinkstr. G 198; Boodschaptasch inh. jurk, G. Mei- se, Rouaansche kaai G 159; Port. met inh,, Lievense, Nieuwstr. H 39; School- etui met inh,, Fondse, K. Geere K 363; Boodschaptasch, De Leeuw, Volderij- laagte M 87; Padvindersport., D. v. d Berge, Vlasmarkt K 143; Bandje met gouden slot, A. Verhage, Heerengracht M 31; Sigarenkoker met inh., F. Looise, N. Vliss. weg E 199; Boodschapmandje, J. Vermeulen, Kinderdijk P 117; Geld stuk, D. M. Poppe, Damp, singel T 186; Belastingmerk, L. Kuijs, Schuitvlotstr. O 294; Kindertaschje, Mag. Form, Markt C 11. Middelburg, 14 Oct. Op de vei ling deden: Snijsla 23 c.; Veldsla 14 c.; Spinazie 616 c.; Augurken 11 c.; Wa- genaarsboonen 1024 c.; Stoksnijboo- nen 3145 c.; Stamsnijboonen 1325 c., Stokprincessenboonen 1548 c„ Stam- princessenboonen 1924 c.; Spruiten 8 18 c.; Witlof 2122 c.; Schorseneeren 912 c.; Koolrapen 12 c.; Peen 2 2,5 c.; Uien 23 c.; Karoten 29 c. al les per kg; Peterselie 34 c.; Seldery 35 c. beiden per chip; Peën 35 c.; Rapen 35 c.; Kroten 2.55 c.; Prei 5 6,5 c.; Selderie 143 c.; Rammenas 1 3,5 c. alles per bos; Savoye kool 1,5 5 c.; Roode kool 1,54.5 c.; Boere kool 12 c.; Witte kool 23 c.; Bloem kool 323 c.; Andijvie 142 c.; Krop sla 141 c.; Komkommers 1 c., alles per stuk. Bruine boonen oogst 1934 7 c. per kg. Bloemen: Pluimen 9 c.; Gladiolen 79 c., Asters 1 c.; Anjers 4 c.; Dahlia 2 c. alles per bos; Saxifraga 5 c. per pot. Hulst, 14 Oct, Aanvoer ruim, handel kalm: Gerst f 5,25, haver f 6,50, rogge f 7, erwten f 8,50, boonen f 14. MIDDELBURG: Dl 15, WO 16 Oct. Tent. Teek- J. C, A. Drabbe, Domburg. Inde Steen- rotse 1016,00 h. Dl 15 Oct. Ledenverg. Ver. Kinder voeding; Concertz. 16,30 h- WO 16 Oct. Bijeenk. Ver. „Veilig Ver keer", de Vergenoeging' 20,00 h- GOES, f Dl 15 Oct, Openb. Lez. spr. Ref, M. Kramer, Hoogeveen, Café Van Liere, 20,15 h. WO 16 Oct Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6