De grijze dame KRONIEK van den DAG. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 15 OCTOBER 1935. No. 243, MET HANDELSSCHEPEN DOOR DE IJSZEE. VLISSINGEN. ■wirrfP'-' WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. De stoomwals van Genève Italië schijnt door een onai- wendbaar noodlot te worden bedreigd Engeland bereidt zich koelbloedig ten oorlog Italiaansch fatalisme. Er is nu geen houden meer aan. De stoomwals van Genève loopt op volle kracht en John Buil houdt de handles vast. Hij zal ze niet overhalen, om het gevaarte te doen stoppen. De toekomst ziet er voor Italië griezelig uit. In Frankrijk gaat men al aan zijn twijfel nopus de doelmatigheid der sancties twijfelen. De taal der feiten is duidelijk. Het boycot tegen Italië wordt dag aan dag verscherpt. Niemand had een zoo formidabele snelheid van werken van Genève durven voorspellen. Waar moet het op uitloopen. Een oorlog in de Middellandsche zee. Enge land ziet deze mogelijkheid met Engel- sche koelbloedigheid onder oogen. Zijn gewapende macht rondom Italië groeit zienderoogen. In Egypte heerscht al een oorlogsstemming. De Engelschen laten niet na die te prikkelen. In Italië begint zich nu groote be zorgdheid van de gemoederen meester te maken. Men beseft er zijn kwests- baarheid, nu het Engeland gelukt is de halve wereld tegen Mussolini op te ja gen. De Italiaansche bladen vervloeken John Buil en den Volkenbond. Uitingen van evidente angst. Een onafwend baar noodlot schijnt het land van Mus solini te bedreigen. Ook in het kamp der Italiaansche journalisten te Genève, is de stemming thans somber. Men heeft er zijn illusies voor goed begraven. Een soort van fata listisch geloof, dat een oorlog met En geland onvermijdelijk zal zijn, kenmerkt hun conversatie met buitenlandsche col lega's. De correspondent yan de N.R.C, schrijft er over aan zijn blad: „Wij heb ben geen belang bij het uitbreken van dien oorlog", betoogen de Italiaansche journalisten, „want iedere bondgenoot aan onzen kant zou onevenredig groo- (ere versterking van de tegenpartij ten gevolge hebben. „Zouden wij Duitschland op onzen kant krijgen, dan zou dat beteekenen deelneming van Frankrijk, Rusland, de Kleine Entente en misschien nog ande ren aan de overzijde. Komen wij in con flict met Engeland dan moeten wij eer lang uitgeput raken. Wij hebben goede kansen in den beginne aanzienlijke suc cessen te behalen, maar op den duur zullen wij het moeten alleggen. Wat ze ker is als de solidariteit van het Brit- sche rijk zou blijven voortduren, Maar wij rekenen er op dat weldra andere mogendheden vanwege het onhoudbare van den toestand bemiddelend tusschen- beide treden. Het gaat niet aan zuiver militaire berekenngen te maken, de po litiek is onze goede bondgenoot". Wij hebben nog verdere redeneerin gen in denzelfden trant gehoord, vertelt de correspondent van de N.R.C.Wij hebben de vraag gesteld: Waarom is Italië niet verstandiger geweest en heeft het niet aangenomen wat met onderhan delingen had kunnen worden verkregen? Men hoort dan de volgende redeneerin gen van een dictatoriaal beleid dat ter wille van het prestige niet vrij in zijn beslissingen is en uit dien hoofde reeds zoo verschikkelijk gevaarlijk voor zich zelf en voor anderen is: „Als wij teruggeweken waren na het élan van het volk zoo in de hoogte op gedreven te hebben, zou een geweldige reactie niet uitblijven. Het élan zou voor onafzienbaren tijd onmogelijk zijn ge maakt en wij moeten verder. Als ons echter het ergste zou overkomen wat onder deze omstandigheden mogelijk is en de nederlaag ons lot zou zijn dan is het élan niet gebroken maar onderdrukt en zouden wij na tien jaar er weer bo ven op kunnen zijn." j Men denkt daarbij natuurlijk in het bijzonder aan het voorbeeld van Duitsch land, maar vergeet misschien al te zeer dat Duitschers verschillend zijn van Ita lianen. Met de Duitschers die de mili taire discipline liefhebben is het experi ment onbeperkt te herhalen. Zou dat in Italië ook het geval zijn? Bij deze wijze van redeneeren laat men buiten be schouwing de gevolgen van een neder laag voor het systeem en de oeconomi sche levenssappen van het volk. Men ziet echter hieruit welke soort be schouwingen aan Italiaanschen kant worden gehouden. Het is bedenkelijk, als een volk een oorlog fatalistisch als on vermijdelijk, en waarmede het zich op grond van drogredenen ad hoe ver zoend heeft, dreigend ziet naderen. door HENRY SETON MERRIMAN. 33). De beide mannen bewaarden een lang stilzwijgen, ieder zijn eigen gedach- ten volgend. Zij waren juist het soort menschen om dit te doen. Geen ander dan Cipriani de Lloseta zou met die vol maakte kalmte, in een ondoordringbare Spaansche stilte gehuld, met ernstige waardigheid een zoo eenvoudig avond genot hebben gesmaakt. En Fitz scheen heel tevreden. Hij leunde achterover in zijn stoel, met aandacht zijn goede si gaar rookend. Er scheen een punt van volkomen sympathie tusschen hen mogelijk het kleine zonnige eiland van de Middellandsche Zee, waar zij beiden gelukkig geweest waren. Het gedicht van het leven van een man ligt diep verborgen, beschaving is de schuilp'aats, Het onmiddellijk gevolg van beschaving is terughouding en nous voila- Zien wij die niet van dag tot dag toenemen? Verwonderd vraagt men zich af hoe de wereld er na drie ge slachten zal uitzien. Een man op mid delbaren leeftijd kan reeds merken, dat de band, d e het menschdom bindt, los ser wordt. Directeuren van spoorwegen en andere personen, die voordeel heb ben bij den voortgang der beschaving, praten heel mooi over het tot elkaar brengen van de volken der wereld. Men De moderne techniek heeft mo gelijk gemaakt, wat in de 17e eeuw de Hollanders vergeefs beproefden. TER NEUZEN. Na een zwaren strijd gevoerd te hebben met pak- en drijfijs, storm en mist zijn de Russische vracht schepen Stalingrad" en Anadyr" erin geslaagd, de reis van Wladiwostok (O. Siberië) naar Europa via de Noorde lijke route, dus langs de Beringstraat en de Noordelijke IJszee te volbrengen. De „Stalingrad" is inmiddels haar be stemmingshaven Londen binnengeko men, terwijl de „Anadyr" die een lading fosfaat in heeft voor Gent, te Ter Neu zen is aangekomen. De pogingen die in den loop der eeuwen in het werk zijn gesteld om van Europa via de Noordelijke IJszee-Azië te bereiken, zijn veelvuldig. Een Mid- delburgsch koopman Balthasar de Mou- cheron, die handel dreef op de kusten van Afrika, de Oostzee en Witte Zee wist de Staten van Holland van de juist heid van zijn plan: een tocht om de Noordkust van Azië, te overtuigen. Drie expedities werden naar de Poolzee ge zonden, De derde tocht was die van Heems kerk, Barendsz en de Rijp welke be roemd is gebleven door de ontdekking van Spitsbergen en de overwintering* op Nova Zembla. De pogingen mislukten echter, en wat de Nederlanders in die dagen tevergeefs trachtten te vinden, vond de Fin Nordenskjöld in dienst van Zweden eerst op het einde der negen tiende eeuw- De doorgang was gelukt, doch er bleken onoverkomelijke moei lijkheden in den weg te staan, moeilijk heden die thans met behulp der mo derne techniek uit den weg zijn ge ruimd. - Aan boord van de „Anadyr" hadden we een onderhoud met eenige leden der be manning. Men legde er den nadruk op, dat het hier geen wetenschappelijke ex peditie betrof, doch zuiver een tocht ge- Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bl) apothekers en dro gisten f 0.75 per flacon. (Ingez. Med.) kan ze vereenigen, maar ;tot elkaar brengen kan men ze niet. Bovendien, een vereeniging is soms een punt van uit elkaar gaan; in menschelijke aange legenheden een veelvuldig voorkomend verschijnsel. Het is waar, er lag een geslacht tus schen deze twee menschen, maar dat was het niet, dat hun tongen bond. Het was gedeeltelijk het feit, dat Cipriani de Lloseta met zijn tijd was meegegaan geleerd, had misschien te goed, het verkrijgen van die terughoudendheid, die dagelijks meer wordt opgemerkt on der de menschen. Toch was hij het, die het eerste sprak. „Ik had er een bedoeling mede, toen ik je vroeg een sigaar met mij te roo- ken", zeide hij, Fitz knikte. „Ja" antwoordde hij, „dat dacht ik wel". Met weemoedigen glimlach hoorde de graaf het eenvoudige constateeren van een eenvoudig feit. Hij zat voorover ge leund, zijn ietwat holle wang op zijn hand en zijn elleboog op den arm van zijn stoel. „Eenige jaren geleden", zeide hij, „voor gij geboren waart, maakte ik een wel, een slechten tijd door. Een van de tijden, waarin een man het verschil ontdekt tusschen een vriend en een kennis. De omstandigheden zouden u niet nteresseeren. Zij zijn werkelijk per soonlijk. Sommige mannen, en vele vrou wen ik ben niet cynisch, dat is de laatste toevlucht van iemand, die zich schuldig weet, ik constateer slechts een 39 maakt voor handelsdoeleinden, n.l. het laden en lossen van goederen in de ha vens aan den Noordkant van Siberië. Wetenschappelijke expedities waren reeds eenige jaren geleden ingesteld met ijsbrekers, zooals de Krassin, Sibiria- koff, e-a. Ook in 1933 had het vrachtschip Chi- luskin getracht om te varen. Het schip vertrok op den 17 Juli 1933 van Le ningrad, doch verging in Februari 1934 in de Beringstraat. De opvarenden ten getale van ruim honderd werden door middel van vliegtuigen gered. Op den 23sten Juni 1935 vertrokken de „Stalingrad" en „Anadyr" van Wladiwostok om via de Japansche zee naar het schiereiland Kamtsjatka te va ren waar op den 2 den Juli gebunkerd werd en versch water werd ingenomen Op den lOden Juli werd de Poolcirkel gepasseerd. In de Beringstraat aange komen kreeg men te kampen met ijsgang en mist. Het schip hield zich goed, hoe wel het wel eens tusschen het ijs ver pletterd dreigde te worden. Op de kans, dat het schip verlaten zou moeten wor den, was gerekend. Aan boord bevond zich een complete woning die in tijd van nood op het ijs had kunnen worden gezet. Ook de kleednig van de beman ning hield terdege rekening met de al daar heerschende strenge koude. Zoo toonde men ons gewatteerde broeken en Eskimomutsen, kleedingstukken die hier geen oogenblik gemist kunnen wor den. Veel hulp ondervond men van vlieg tuigen. Als het schip in het ijs zat, rap porteerden zij op welke wijze genavi geerd moest worden om de „kanalen" tusschen het ijs te vinden. Als het mistig was, gaven de radiostations de plaats waar men zich bevond. In de Bering straat bevinden zich vele wrakken van vergane schepen die het navigeeren uiterst kunnen bemoeilijken. Dikwijls moest gewacht worden tot de wind en de zon het drijf- en pakijs verstrooiden. Ondanks dit alles was men zeer tevre den over de behaalde resultaten. Op den 19den Juli arriveerde men te Kolyma, gelegen op het schiereiland Chukotski waar een gedeelte der lading werd gelost. Hier verbleef men een ne gen tal dagen waarna de reis werd voortgezet naar Tiksi Harbour. Op den veertienden Augustus vertrok men met bestemming Chiluskin Point dat op 76 graden Noorderbreedte ligt. Van Chiluskin Point werd gestoomd naar Igarca, een nieuwe stad, die onge veer 1000 km landwaarts ligt. Voordat Igarca werd bereikt kwam het schip in een benarde positie daar een storm het ijs landwaarts dreef en het schip dreig de te stranden. Men slaagde er echter in zeewaarts te koersen, zoodat dit on geval geen noodlottige gevolgen had. Te Igarca werd een lading hout inge nomen voor Moermansk waar men den llden September aankwam. Het laatste ijs werd ontmoet ten Zui den van het Barends eiland en toen men eenmaal te Moermansk was, kon men zeggen dat de reis door de Noord Ooste lijke doorvaart goed geslaagd was. In totaal was afgelegd van Wladiwo stok naar Moermansk een afstand van 10.000 mijlen in een tijdsbestek van 76 dagen, waaronder 30 ligdagen. In de Noordzee gekomen kreeg men te kam pen met een hevigen stormwind sterkte v,an 10 tot 11. Het schip helde hierbij soms 52 graden over, en was op sommige oogenblikken piet te sturen. Doch al deze moeilijkheden werden overwonnen en op den 13 den dezer liep het schip de haven van Ter Neuzen binnen. Op onze vraag of deze reis ook rendabel was geweest, deelde men mede, dat men uit financieel oogpunt bekeken, zeer goed gevaren had. V,an de voorraad bun kerkolen die men te Kamtsjatka had in feit vele vrouwen keerden mij hun rug 'toe- Er was echter een man een Engelschman die mij trouw bleef met den onverschrokken moed van zijn" eigen opinie, hetgeen den Engelschman maakt tot wat hij is. Ik nam destijds niets van hem aan. Hij kon, inderdaad, niets voor mij doen. Dat begreep hij. Een Engelsch man en een Spanjaard hebben veel ge meen. Hij is nu dood. Het was Chal- loner". Fitz knikte. De graaf veranderde eenigszins van houding. „Ik wensch, dat ge al uw invloed ge bruikt op miss Challoner. Zij is trotsch". Fitz deed geen poging zijn vermeen den invloed te ontkennen. „Ja", ze'de hij, „dat weet ik". En met groote belangstelling bekeek hij het eind van zijn sigaar- De man, die een trotsche vrouw bemint, bemint haar trots. Hij is ook een gelukkig man, om dat haar trots haar ijdelheid zal dooden, en het is de ijdelheid van een vrouw, die de liefde van een echtgenoot vernietigt. „Het zou een groote voldoening voor mij zijn", ging de graaf voort, „om, zij het ook slechts in geringe mate, iets te kunnen afdoen van mijn schuld der dankbaarheid, die ik zelfs aan Challoner nooit bekende. Eva" hij hield even op en herhaalde den naam met een ze ker genot. „Eva is niet ten volle toe gerust met wereldwijsheid. God zij dank, want ik haat wereldwijze vrouwen. Zij is nog nauwelijks oud genoeg, of leelijk genoeg, om z'chzelf door de wereld te slaan". Fitz slaakte plotseling een diepe geslagen kon men te Moermansk nog verkoopen. Men was er dan ook van overtuigd, d,at voortaan geregeld langs de Noorde lijke route gevaren zou worden, al zou dit dan ook slechts 3 maanden per jaar kunnen geschieden. Ook hier spreekt de moderne techniek een ernstig woordje mjee. Zonder de hulp van vliegtuigen en radiostations, zou het niet doenlijk zijn, de Noordelijke doorvaart te gebruiken voor handels schepen. DE WERKLOOSHEID. In September gedaald met 2.44 pet. Overzicht van den stand der werkloos heid in het district Middelburg per 30 September jl.: Middelburg 1022 (1023): Vlissingen 946 (961); Aagtekerke 2 (1); Arnemuiden 198 (201); B,aarland 5 (1); Biggekerke 7 (4); Borssele 0 (11); Colijnsplaat 0 (0); Domburg 63 (44); Driewegen 1 (4); El- lewoutsdijk 5 (8); Goes 205 (194); 's-Gra venpolder 8 (3); Grijpskerke 1 (1); 's- Heer Abtskerke 3 (0); 's-Heer Arends kerke 2 (30); 's-Heerenhoek 36 (39) Heinkenszand 25 (37); Hoedekenskerke 12 (25); Ierseke 182 (176); Kapelle 1 (4); Kats 0 (6); Kattendijke 0 (0); Kloetinge 2 (10); Kortgene 0 (0); Koudekerke 49 (58); Krabbendijke 8 (33); Kruiningen 11 (35); Meliskerke 0 (0); Nieuwland 1 (13); Nisse 1 (6); Oostkapelle 12 (6); Oude- lande 22 (24); Ovezande 3 (1); Rilland Bath 1 (7); Ritthem 6 (10); Schore 0 i(10); Serooskerke 6 (10); St. Laurens 3 (3); Souburg 250 (272); Veere 6 (3); Vrouwenpolder 0.(0); Waarde 1 (2); We- meldinge 2 (25); Westkapelle 191 (22); Wissenkerke 1 (21); Wolphaartsdijk 4 (13); Zoutelande 14 (7). Totaal stonden op 30 September 3318 werkzoekenden in het district ingeschre ven tegen 3401 op 31 Augustus. DE MICA-1935. Ongeveer 140 winkeliers alhier wer ken mede aan de Mica-weken, die even als in een 200 tal andere plaatsen in ons land, ook alhier gedurende deze en vol gende week worden gehouden. Op initi atief der drie plaatselijke afdeelingen van de middenstandsorganisaties, is een comité voor deze weken samenge steld. Gedurende den tijd dezer bijzon dere propaganda voor het koopen in middenstandszaken is het centrum der, stad, Walstr. en KI. Markt, versierd en is aldaar van af gisteravond een feest verlichting ontstoken, terwijl op het Bet je Wolffsplein een zuil is opge richt, die ook wordt verlicht. Op den Nieuwendijk is een verlichting in voorbereiding, op het Bellamypark was de fontein verlicht en ook de St Jacobstraat is in feesttooi. Een tweetal herauten te paard vesti gen door bazuin geschal en het uitspre ken van een proclamatie de aandacht op „Middenstands Campagne", zooals de volle naam van de actie is, die niets aan duidelijkheid te wenschen overlaat. Op zeer vele plaatsen zijn luidspre kers aangebracht en zoo hoort men al om populaire muziek of zang. Des middags had in het Concertge bouw de officieele opening plaats ge had. Na een inleidend woord van den voor zitter van het comité, den heer R. Hie- genlich, hield de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen, een toespraak, waarin hij op het groote nut van dit streven wees en de middenstanders, die niet bij de pakken neerzitten, prees. Het was gisterenavond in het centrum zucht, wat den graaf een oogenblik deed ophouden. „Gij hebt ook veel vriendelijkheid van Challoner ondervonden", ging de ou dere man, na een korte stilte voort. Fitz knikte ijverig. „En evenals ik", vervolgde de graaf eenigszins gejaagd, „stelt ge natuurlijk ook belang in zijn dochter, en betreurt ge voor haar de groote verandering, die in haar levensomstandigheden is geko men. En nu komt het mij voor, dat wij samen wellicht iets kunnen doen om haar te helpen. Gij kent haar beter dan ik- Ik weet alleen, dat zij trotsch is". „Dat strekt haar tot eer", merkte Fitz op, terwij! hij onafgewend naar zijn eigen schoenen keek, „Volkomen juist. En ik acht er haar te meer om, Ongelukkigerwijs zoudt gij een jonge man, moeilijk hulp kunnen verleenen. Terwijl ik haar grootvader kon zijn". Glimlachend keek hij op - met hel deren blikL zwart haar en lenige gestal te in uiterlijk nog een jonge man. „Wij zouden elkaar kunnen helpen", voegde hij er bij, „gij en ik, samen. Ka pitein Bontuor is een zeer waardig oud man maar en hij haalde zijn schou ders op. „Wij kunnen haar niet over laten aan de eigenzinnige liefdadigheid van een grillige vrouw!" besloot hij plot- ling kortaf. Eenigszins verwonderd keek hij naar Fitz, die niet op zijn voorstel inging, zoo als hij verwacht had. Het scheen zoo natuurlijk en zoo uiterst practisch, dat zij zouden samenwerken, en toch zat der stad zeer druk, al zullen de winke liers daarvan nog niet direct den terug slag ondervonden hebben, toch is het een goed middel om weer eens extra de aandacht op hunne zaken te vestigen. ARNEMUIDEN. Eenige dagen geleden werden bij een landbouwer, zekeren K. wonende op de grens van Middelburg en Nieuw en St. Joosland aardappelen ont vreemd. Thans is het den rijksveldwach ter van Arnemuiden in samenwerking met den gemeenteveldwachter van Nieuw en St, Joosland mogen gelukken den da der en den heler, zekeren J. van Nieuw en St. Joosland en zekeren C, van Mid delburg op te sporen en te verbaliseeren. Er werden 200 kg aardappelen in beslag, genomen. ARNEMUIDEN. Zaterdagmiddag toen de landbouwersknecht De R. werkzaam in den Oranjepolder met een met bie ten geladen wagen den overweg bij het voormalige wachtpost 58 wilde over gaan, werden juist de afsluithekken neergelaten. Doordat de twee voor den wagen gespannen paarden al op den overweg waren viel één der afsluithek ken juist achter de paarden en vóór den wagen, waardoor de landbouwersknecht door het hek getroffen werd. Gelukkg liep dit met een pijnlijke hand en schou der af. De paarden die van schrik hevig tekeer gingen, gingen niet op hol, alleen het tuig moest het ontgelden. Het afsluit hek van den overweg, dat bediend wordt van het op eenige honderden me ters verder gelegen station af, werd ge heel ontzet en moest direct hersteld worden. Doordat de trein uit Middel brug kwam en op 't andere spoor reed, kon deze na eenige vertraging zijn reis vervolgen. Was evenwel voor een trein uit Goes de overweg gesloten geworden dan was deze trein naar alle waarschijn- lijkheid op de paarden en het afsluithek ingereden, en dan zouden de gevolgen heel erger geweest zijn. RAAD VAN HEINKENSZAND. De begrooting goedgekeurd. HEINKENSZAND. Maandag verga derde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester mr. dr. Mes voltallig. De v o o r z. deelde mede dat aan de. onderwijzers der O. L. school over de jaren 1929, 1930 en 1931 een teveel aan salaris is uitbetaald en wel aan den heer Luwema 146, den heer Jansen Verplanke 151 en aan den heer Bil 482, welke bedragen met algemeen goedvinden van den Raad zullen worden teruggevorderd. Verder dat B. en W. overeenkomstig den wensch van den minister van sociale zaken een veror dening hebben gemaakt regelende de productiekosten van bouwterreinen. B. en W. bieden den Raad aan een concept verordening aan doch gaven in ovecwe- gng het niet vast te stellen, omdat het dan practisch onmogelijk zou worden buiten een terrein gelegen aan de open bare straat een woning te bouwen. B. en W. zullen zich in verbinding stellen met Ged. Staten en den minister tenein de nieuwe voorstellen te dier zake te ontvangen. Na behandeling werd de gemeente- begrooting voor 1936 vastgesteld op een bedrag van 63.866, in ontvang en uit gaaf met een post voor onvoorzien van f 1467. De driejaarlijksche afrekening voor de bijzondere scholen werd vastgesteld. Een door B. en W. voorgestelde wijzi ging in de politieverordening werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De ventvergunning is eenigszins gewijzigd. Met algemeene st. werd besloten om ge durende de afwezigheid van een ge- daar de zeeman hoogst bedaard toe te luisteren en, schijnbaar onverschillig, te overwegen, al wat zijn metgezel be weerde, Graaf de Lloseta wierp zich achterover in zijn stoel, en wachtte, met al den ernst zij ras eigen, tot het zijn gast zou behagen te spreken. Eindelijk begon Fitz, ietwat langzaam. „Ik geloof", zeide hij, „dat de ver houding, waarin ik tot miss Challoner sta, u niet recht duidelijk is. Met het grootste genoegen wil ik alles doen, wat in mijn vermogen is; doch ik zeg u eer lijk, dat dit niet heel veel zal zijn. Indi rect dank ik haar eenige zeer aangena me bezoeken op d'Erraha; haar vader was bijzonder vriendelijk voor mij. Toch zou ik, op grond daarvan, niet gerech tigd zijn, mij met haar zaken te be moeien". De graaf was een te verstandig man, om verder op dit punt door te gaan. „En te denken, dat deze noodlottige moeilijkheid, geheel vermeden had kun nen worden, als ik wat minder dom waa geweest- Dat zal mij altijd blijven be rouwen". Onder het redeneeren mikte hij han dig 't laatste stukje van zijn sigaar in het vuur, zonder Fitz aan te zien. „Ik kon ook niet voorzien, dat advo caten van nature geneigd zijn het leven ingewikkeld te maken. Mijn man in Palma was met ongelukkigen ijver be zield". Fitz knikte. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5