RECHTSZAKEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. D00DENDAGB0EJC VAN HET VERKEER. SEMENGIl NIEUWS, WEL TE RUSTEN! 4 breedste doorvaart gelegd. Thans is men bezig met den Rijksweg aan de Oostzijde van het kan,aal, welae tijdens het bouwen van den onderbouw van de brug om de bouwwerken heen liep, onder door het oostelijk deel van de brug te leggen. Tengevolge daarvan wcrdt de passage ter plaatse op het oogenblik zeer bemoeilijkt daar in ver band met het klaarmaken van dit via duct de hulpweg om het bouwwerk aan merkelijk smaller is gemaakt. Toch zal ook na de ingebruikneming van het nieuwe weggedeelte hetgeen in den loop v.an de volgende week zal plaats hebben de hulpweg weer in orde wor den gebracht, zoodat in de onmiddellij ke omgeving van de brug en den spoor wegovergang een eenrichtingsverkeer kan worden ingevoerd. worden pas later hét Itanaal gevonden. Als vermoedelijke dader zijn aangehouden de sedert .langen tijd geschaduwde jongemannen, de 22- j.arige F. en de 25-jarige S. Zij hebben nog geep bekentenis afgelegd. LIJKEN AANGESPOELD. Gister middag is op het Zuiderstrand van Oost- Ameland het lijk aangespoeld van een ongeveer 30-jariged man. Men vermoedt hier te doen te hebben met een slacht offer van de ramp, die zich op 25 Sept. op de Wadden heeft afgespeeld toen n.l. eenige jongelieden in bootjes waren gaan visschen en door den storm werden overvallen. Vier van hen zijn toen ver dronken; drie lijken zijn reeds gevon den. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met het lijk van den vierden man, een zekeren W. Tromp uit Leeuwarden. Bij de zeewering van het Buiten Het nieuwe Rijksweggedeelte Kruinin- j dijksche Ve!d te Lemmer is het lijk aan- genVlake zal in den loop van deze maand nog w-orden aanbesteed, terwijl het in de bedoeling ligt met de uitvoe ring der werkzaamheden nog dit jaar te beginnen. Dit beteekent, dat met het aanbrengen van het verharde wegdek met vóór het einde van 1937 zal kunnen worden begonnen. Verder wil men voor het gedeelte van den nieuwen weg Vla ke-Kapelle de hiervoor benoodigde gronden nog ih 1935 aankoopen en met de uitvoering van dit gedeelte in den loop van 1936 beginnen. Ook hier moet echter met het aanbrengen van de ver harding geruimen tijd worden gewacht. In het gunstigste geval zullen dus de brug en de daarop aansluitende wegen niet voor het einde van 1937 in gebruik kunnen komen. Daarbij dient men in 't oog te houden, dat ook de verlenging van de spoorlijn ;jpar de nieuwe brug, welke ten zuiden van de bestaande spoorbrug is gelegen, nog heel wat tijd zal vorderen, mede met het oog op de langzame helling van den spoorweg, waardoor op groote schaal grondaanvoer noodig zal zijn. Ook het aanbrengen van de opritten van den gewonen verkeers weg naar de nieuwe brug kan dan nog heel wat werk medebrengen, waarop niet direct wordt gerekend. Ter plaatse waar de opritten moeten komen is na melijk een zeer dikke veenlaag gecon stateerd. Wat dat laatste kan beteeke- nen, is wel gebleken bij het aanbrengen van de opritten bij het viaduct over de spoorlijn bij het dorp 's Heer Arends- kerke. Uit den aard der zaak zal men met de daar opgedane ervaringen reke ning houden. RAAD VAN CADZAND. Begrooting goedgekeurd. Het streekplan" wordt in kaart gebracht. CADZAND. Donderdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester voltallig. De voo r.iz. deelde mede, dat hij naar aanleiding eener vraag in de vorige ver gadering naar de al- of niet aanwezig heid van een explosieve stof in het Rijkspeilschaalgebouw, staanjde bij de haven een onderzoek heeft ingesteld. Daaruit is hem gebleken, dat wel een zekere stof voorhanden is, maar dat die, naar de meening van den hoofdinspec teur van den arbeid te Breda niet ge vaarlijk is. Voorts merkte hij op over eenkomstig het verlangen van den Raad op 18 September j.l. tot de Zwinpad- commissie het verzoek gericht te heb ben voor 1 October te mogen vernemen in welk stadium de aanleg van het Zwinpad verkeert. Tot dusver werd evenwel van de commissie geen ant woord ontvangen. De begrooting voor 1936 werd ver volgens vastgesteld met een bedrag van 32230 in ontvang en uitgaaf en een post van 2174 voor onvoorzien. Ten aanzien van het streekplan kust W.- Zeeuwsch Vlaanderen, waaromtrent een verordening is vastgesteld in de vorige vergadering deelde de v o o r z. mede, dat aan een ingenieursbureau te Den Haag opdracht is gegeven dit plan in kaart te brengen, waarvoor een bedrag van 600 zal moeten worden betaald. Het verwonderde den Raad te hooren, dat die opdracht werd verstrekt op een moment, dat de gemeenschappelijke ver ordening nog niet was goedgekeurd en ook dat een lagere dan bovengenoemde inschrijving, eveneens van een ingenier afkomstig, niet werd geaccepteerd. Bij de rondvraag werd gewezen op het langzame tempo, waarin de herbe strating van een gedeelte der Dorpstraat wordt uitgevoerd. De voorz. zal op spoed aandringen bi; den aannemer. gespoeld van den baggerknecht R- van der Waal, die op 27 Sept. j.l. tijdens het stormweer van een baggerschuit was ge slagen en in het meer Flevo is ver dronken. KIND DOODGEVALLEN. Het 5- jarig zoontj.e van den heer J. Vledder- man te Sappemeer is van een zolder gevallen. Het kind is aan de ge volgen overleden. NOODLOTTIGE BRAND. Te I in de nabij Z u i d w o 1 d e (Drenthe) is brand ontstaan in de kapitale boerderij van den heer K. P., aldaar, doordat von ken uit het stookhuis op het woonhuis oversloegen. De krachtige wind wakker de het vuur aan en weldra stond de ge- heele boerderij in lichter laaie. Alles verbrandde. Een paard, 19 varkens en drie geiten kwamen in de vlammen om. De oogst en landbouwwerktuigen gingen verloren. De schade, die zeer aanzien lijk is, wordt selchts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Nijega 1 doode. Gistermiddag is te Nijega bij Heeren veen het 14-jarig zoontje van den heer Zandberg' aldaar, die bij zijn vriendje achterop de fiets meereed, door een vrachtauto aangereden en vrijwel op slag gedood. Zijn vriendje, die het rijwiel bestuurde, kreeg slechts lichte verwon dingen. VEROORZAKEN VAN DOOD DOOR SCHULD. C. L. B., 59 jar, chauffeur te Breedene (B.) stond, zooals reeds gemeld, voor de Middelburgsche rechtbank terecht, aan gezien hij op 8 Augustus 1.1. te Sluis als bestuurder van een vierwielig motorrij tuig daarmede hoogst roekeloos en on voorzichtig heeft gereden. Toen een voor hem uitrijdend motorrijtuig plotseling zijn snelheid verminderde en stopte, was hij genoodzaakt om, ten einde een aan- In rijding met dat motorrijtuig te voorko men, een plotselinge zwenking naar links te maken, tengevolge waarvan hij on verwachts tegenover een hem tegemoet komende wielrijdster kwam en deze wielrijdster, zekere C. B, Romeyn, heeft aangereden, die ten gevolge daarvan dusdanige verwondingen heeft bekomen, dat het meisje eenige oogenblikken la ter is overleden. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Verdachte, ondervraagd, erkende de aanrijding, doch beweerde geen schuld aan deze aanrijding te hebben. De be stuurder van de voor hem rijdende auto stopte plotseling en verdachte, kon niets anders doen dan links uit te wijken. Plotseling verscheen daar een meisje per rijwiel en verdachte had geen gelegen heid meer een aanrijding te voorkomen Een tweetal getuigen verklaarden het zelfde als in de dagvaarding stond. De Officier van Justitie beantwoordde bevestigend de vraag of verdachte schul dig is aan den dood van het meisje. De Officier achtte de feiten bewezen en vorderde 1 maand gevangenisstraf. De verdediger van verdachte was van meening, dat hier sprake is van een noodlottige samenloop van omstandig heden. Verdachte heeft niet anders kun nen doen, dan zooals hij gedaan heeft. Verdediger achtte de schuld van ver dachte niet bewezen en verzocht de rechtbank verdachte vrij te spreken. HELING. P. T., 51 jaar, koopman te Hansweert, had zich, zooals ook gemeld, te ver antwoorden wegens het koopen van een achttal rijwielen van zekere L. Mortiers en L. A. Willemse voor ongeveer 5, 4, 6, 4, 6, 10, 6 en 10, terwijl hij wist, dat deze rijwielen van diefstal afkomstig moesten zijn. Verdachte ondervraagd, ontkende te hebben geweten dat de rijwielen in Bel gië waren gestolen. Later is hij dit te weten gekomen en is hij direct met zijn praktijken opgehouden. Verdachte verklaarde in Antwerpen zekere Willemse en Mortiers te hebben ontmoet, die hem aanboden rijwielen te koopen. W. had gezegd dat hij de fietsen door een ander zou laten bezorgen. Ver dachte gaf toe niet te hebben geïnfor meerd naar de herkomst van de rijwie len. Willemse, wonende te Koudekerke, thans gedetineerd, als getuige gehoord, verklaarde dat getuige wist dat de fiet sen „achterover waren gedrukt", ze had den hem dit in Antwerpen bij een ont moeting gezegd. De Officier van Justitie requisitoir ne mende, zegde geen oogenblik te denken, dat verdachte niet geweten heeft, dat de rijwielen door diefstal waren ver kregen. Verdachte had e| eenvoudig zijn bedrijf van gemaakt. De Officier vond 't een zeer ernstig feit en achtte een zwa re straf op zijn plaats. Spr. eischte 6 maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. De verdediger van verdachte, mr. Ver boom, hechtte niet vele waarde aan de verklaringen van den getuige Willemse, waarvan men niets in de stukken leest, doch die plotseling hier ter zitting ver schijnt. PI. was van meening dat ver dachte niet heeft'geiveten dat de rijwie- tuatie reeds weer grondig veranderd. De mannen van de pers penden blaad jes vol, een zakschaakspel voor zich op tafel. We klampten even Tartakower lén door diefstal waren verkregen. Aan- aan, maar neen hij had heusch geen tijd Jèzie'n verdachte nog nimmer met den om ons te hooren. Ja maar Herr Tarta- sirafrechter in aanraking is geweest, be- 4 kower, geeft U ook simu.taanvoorstel- pleitte zij clementie, in ieder geval geen. lingen? O, natuurlijk, gaat U toch zit- straf zooals de Officier van Justitie vor- ten, laten we eens rustig hierover pra- dert. Uitspraak 25 October a.s. HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Aljechin wint de vierde partij. De afgebroken vierde partij van de match Aljechin—Euwe is gisteren te Den Haag voortgezet. Na vijf zetten reeds gaf dr. Euwe de partij gewonnen. Een in tijdnood gedane zwakke zet heeft hem deze partij doen verliezen. De stand is thans 31 voor Aljechin. De heer J. M. .Mullié schrijft ons over dezen wedstrijd: Het was de eerste partij die in Den Haag gespeeld zou worden. Natuurlijk bestond voor deze ontmoeting extra be langstelling. Euwe kon toch door een overwinning den stand weer gelijk maken. Helaas heeft dit niet zoo mogen zijn. Opnieuw won Aljechin en vergrootte hiermede zijn voorsprong. Om 5 u 20 opende men den wedstrijd met enkele korte toespraken, o.a. van den Haagschen wethouder van onder wijs, en nadat bloemen waren overhan digd aan mevr. Aljechin en mevr. Euwe, togen de beide strijders naar het voor hun bestemde, door glazen deuren afge sloten zaalgedeelte, om den kamp te be ginnen. In de zaal merkten we verschil lende grootmeesters der 64 velden op Zoo o.a. Marroczy, Mieses, Tartakower, Flohr en de ons Middelburgers wel be kende Kmoch. Ook zagen we Aljechins beroemde kat, die noch zwart, noch wit is, maar zwartachtig wit. De zij-galerij van de zaal was voor de pers gereser veerd, maar hier kon een brutale niet- journalist ook wel doordringen om het laatste nieuws uit de speelzaal op te vis schen. Doordat er schakers zijn die een gansche avond niet van hun stoel ko men, konden de „loop-schakers" zich verdienstelijk maken met het versprei den der laatste berichten en het bijhou den der diverse demonstratieborden. De spanning, die er reeds dadelijk in zat, werd met elke zet van een der par tijen grooter. Overal in de zaal hadden zich groepjes gevormd die de partij van zet tot zet meespeelden en natuurlijk niet minder de diverse kansen bespra ken. Jammer dat Euwe de talrijke „nut tige wenken" niet kon hooren, hij had dan vast niet verloren. Het verloop van de partij was buiten gewoon interessant. Voor de diverse demonstratieborden verdrongen zich de toeschouwers En dan plotseling kwam het bericht, Aljechin doet zoo of Euwe speelt zus. Het nieuws plantte zich voort en wanneer het de uiterste hoeken van de zaal bereikt had, was soms de si- ten, waar en wanneer? Middelburg, meester Tartakower is bereid. Het woord is verder aan U Van de vierde partij is de uitslag gemeld. Een partij vol leven en durf van beide zijden- Vier partijen gespeeld zonder een en kele renrse Voorwaar iets zeldzaams voor een dergelijke match. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN, Het bestuur van den Kon. Nederland- schen Schaatsenrijdersbond heeft heden zijn houding bepaald inzake deelname aan de Olympische winterspelen, die in begin Februari 1936 te Garmisch-Parten- kirchen worden gehouden, en over deze deelneming beslist. Onder de Neder- landsche rijders die in Garmisch onze kleuren zullen verdedigen is ditmaal weer de Nederlandsche kampioen der schaatsenrijders, Dolf van der Scheer. Twee winters heeft onze nationale kampioen overgeslagen omdat hem de wedstrijden en de daaraan verbonden training te veel tijd kostten. De laatste maal reed hij in den winter van 1932 '33. Voor de Olympische spelen zijn van belang de 500 m, de 1500 m, de 5000 m en de 10.000 m. Begin October zijn Van der Scheer, Coops, Langendijk, Dijkstra en Blaisse de training begonnen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de rijders begin December naar Oslo ver trekken om aldaar te oefenen en aan wedstrijden deel te nemen. Vervolgens zullen in Davos de Euro- peesche kampioenschappen verreden worden, waarop aansluiten de Olympi sche winterspelen te Garmisch. INBREKERS INGEREKEND, verband met de op 15 Sept. jl. gepleeg de ir aak met diefstal bij den bakker H. jcken te Weert, waarbij f CuöO aan contanten en f 20.000 aan waardepapieren werden buit gemaakt, kan thans worden gemeld, daJoor ijve rig speuren van den hoof dag \t van po litie Smeets eenig licht in deze z,aak is gekomen. De effecten werden vorige week op een akker buiten de gemeente teruggevonden, terwijl thans in een schuur naast en café in de Maasstraat een bedrag van f 3300 werd gevonden, welk bedrag als zév?r a" omstig van den diefstal kan wo en genoemd. Ver der zi«n nog versch Jende voorwerpen alsomstig van een >p denzelfden dag gepleegden diefstal in een woning aan Een geschiedenis van „vliegen de vlooien". Ir. F. A. Holleman te Veere schrijft ons: Wat hebben wij in spanning geze ten En wat hebben wij gelachen Nagelgast, U kent hem wel, de bou wer van de eerste Nederlandsche Pou- du-Ciel of Vliegende vloo, danste een completen indianendans. Maar laat ik eens alles vertellen. U weet het misschien, den laafsten tijd is er een stille strijd in de lucht vaartgelederen van enkele Pou-ent.hou- siasten tegen een massa .tegenstanders. Nu was het natuurlijk zooals altijd, dat van die strijders misschien de helft een Pou op den grond hadden gezien en twee man een Pou niet hadden zien vliegen, omdat hij niet opging, naar zij zeiden. De rest kende de vliegende vloo alleen van plaatjes. Nu, op zulke losse gronden zijn in ons, op polemiek verzot te, landje wel heele godsdiensttwisten ontstaan, en U kunt dus begrijpen, dat de strijd lustig woedde. Vóór Pou tégen Pou. Het viel echter niet te ontkennen, dat de tegenstanders een punt meer hadden, want de heeren Van Baum- hauer van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart en Schmidt Crans van de Nationale Luchtvaartschool waren naar Parijs gegaan en hadden zelfs in een Pou gezeten, naar zij zeiden, en dat ding ging niet op. Daar nou Dat konden wij natuurlijk niet op ons laten zitten. (U begrijpt hoop ik, dat ik tot het kamp van de voorstanders behoor). En toen er dan ter eere van het benoemen van den constructeur van de Pou, den heer Mignet, tot Ridder van het Legioen van Eer, een demon stratie van „vliegende vlooien" te Padjs zou plaats hebben, was voor ons het moment gekomen. Dies huurden wij met zijn vieren een oude Chevrolet en reden er heen. Nu hadden die twee van het andere kamp den laatsten tijd in de groote pers ruimschoots de kans gekregen overal en iedereen onder den neus te wrijven, hoe slecht die Pou wel was. En ofschoon wij erg dapper deden, sloop natuurlijk wel eens de angst binnen, dat die machi ne werkelijk zoo slecht zou zijn. Van daar dan die spanning waar wij in zaten. Wij waren dus om één uur 's middags in Orly, een voorstad van Parijs, op het vliegveld. Met de gewone hollan Gene onhebbelijkheid, flinkheid noemen v ij dat, wandelden wij langs alle bordjss met verboden toegang, maar van Pou's was niets te zien, tot wij er eindelijk eentje ontdekten, die vol modder en on gerechtigheid in half gemonteerden toe stand in een hoekje achter een IodJs stond. Wij kropen er om heen en ween elkaar op dit en dat, maar ons eniho.j- siasme daalde toch danig. Immers er zouden ten minste 15 machines komen. Gelukkig kwam nu de politie voor af leiding zorgen, door ons zeer beleefd van het terrein te verwijderen, maar dank zij de vriendelijkheid van de re dacteur van het Fransche vliegblad „Les Ailes", die het feest organiseerde, kre gen wij toegangskaarten, zoodat onze eigengereidheid ditmaal zijn gerechte straf ontkwam. Gedurende dit intermezzo was er een hangar open gegaan en het was net of de zon door de wolken brak, want daar stonden ze nu, die machines van Mig- net, Robineau, Kohier en allen, waar over wij reeds zooveel gelezen hadden. Werk van amateurs, zelfgebouwde toe stellen, waaraan geen zorg en moeite was gespaard. Met liefde gebouwd, zon der oog op winstbejag. Wie zei, dat amateurs minder goede machines zouden maken dan de indus trie? Ik zeg, de industrie kan nooit zulke goede machines maken ,als een ama teur!!! Als de echte amateur, d.w.z. lief hebber. Wat waren het maar echte vloo'tjes (in Nederland zou men zelfs „luizige" kunnen zeggen) zoo als zij daar op dat groote veld stonden, en hopla daar hup pelde er reeds een naar de startplaats. Er was een flinke bries met veel wer velingen, geen weer om er een beginne ling met een Pou op uit te sturen, maar dapper kwamen de piloten op voor hun, voor onze zaak. Gas- en daar ging hij. Wij hielden on zen adem in. Zou hij, zou hij niet? Dit was het moment dat Nagelgast zijn in dianendans uitvoerde, want öf hij los kwam, en stijgen deed hij ook behoorlijk met zijn twintig paardekracht. En toen de spanning voorbij was, wat hebben wij gelachen om al die zotte praatjes in de Nederlandsche pers over dat dappere machientje, dat daar zoo keurig rond het veld cirkelde. En daarna waren Pou's letterlijk niet meer van de lucht. Mig- net onder luid applaus en „Vive Mig net!" geroep gaf eenige demonstraties en Kohier met een Pou met een veer- tigpaards motor leek een complete ja ger. De massa toeschouwers was aange groeid tot eenige duizenden (15000 lees ik zoo net) en het enthousiasme was enorm. Dit steeg per slot ten top, toen de Fransche minister van luchtvaart, die vroeger een weifelende houding tegen over de Pou-beweging innam, in een Pou wenschte gefotografeerd te worden. Tot slot werd toen nog een keurige esca- drillevlucht door negen toestellen uige- voerd op speciaal verzoek van dien zeilden minister. De slag is dus over de geheele linie gewonnen. En nu het onwaarschijnlijke gedeelte van mijn verhaal Meer dan de helft van de piloten was niet gebrevetteerd, geen enkel toestel had een officieel bewijs van luchtwaar digheid, alle piloten hadden zichzelf op de Pou leeren vliegen, er was geen eens een havenmeester met of zonder mooie pet op, die vertreksignalen gaf of gewich tig deedt en er waren wel veertig agen ten en er werd geen enkel proces-ver- baal opgemaakt en niemand hoefde ha vengeld of entrée tot de toeschouwers ruimte te betalen, kortom je voelde je er als mensch onder denkende menschen en geen gedisciplineerde imbeciel. Nou maar.... Nee, nee, nee, heusch niet, er gebeurde geen enkel ongeval Ziet U, zoo gaat het in Frankrijk, 3000 aangesloten, Pou-enthousiasten, tachtig ONZE BESDRAGENDE HEESTERS. Bovengenoemde heesters zijn vooral nu een sieraad voor onze tuinen. Wie dan ook tot in den laten herfst wil ge nieten van den tuin, verzuime vooral niet deze houtgewassen aan te planten. En door de aanwezigheid van de bessen lokken we dan ook verschillende vogels naar onzen tuin, waaronder soorten die we anders hoogstwaarschijnlijk niet m onzen tuin aan zouden treffen. We heb ben onder de besdragers lage, middel hooge en hooge heesters. Ja zelfs ver schillende boomsoorten tellen we onder deze groep van houtgewassen. De bes- kleur kan zeer verschillend zijn, zoo hebben we houtgewassen met witte, ro se, roode, gele, oranje, paarse en blauwe bessen. Het spreekt vanzelf, dat we dit uiterst sierlijke materiaal met zorg een plaats moeten geven in onze tuinen, op dat we ten volle van hun schoonheid kunnen genieten. Onder deze groep van planten tellen we soorten die geschikt zijn voor den rotstuin, voor beplanting langs stapelmuurtjes, in boordbedden, voor heestervakken, voor losse aanplan ting in het gazon, voor hagen en ten slotte tellen we ze ook onder de klim- en leiplanten. We hebben besdragers onder de bladverliezende, maar ook on der de groenblijvende houtgewassen. De groenblijvende kunnen voor het grootste gedeelte nu zeer goed worden verplant, zoodat we dit mooie materiaal, indien we dit wenschen, direct al in onzen tuin kunnen aanplanten. De meeste houden gemakkelijk kluit; ze worden dan ook steeds met kluit verplant, waardoor de ze houtgewassen van het verplanten be trekkelijk weinig zullen lijden. Houtge wassen die met kluit worden verplant, dus ook coniferen, moet men zelfs bij voorkeur vroeg in het najaar of anders laat in het voorjaar verplanten; wan neer we ze laat in het najaar of in den winter verplanten, zullen de kluiten niet meer vastgroeien, zoodat de planten dan veel te lijden hebben. Hier volgt een lijstje van besdragers die voor aanplan ting bijzonder kunnen worden aanbevo len: Coteneaster, horizontalis, platgroei- end met vuurroode bessen, C. Simonsu, flink opgroeiend met oranjeroode bessen, C. Franchetii, als vorig met meer over hangende takken. Berberis aggregata, laagblijvend struikje met roseroode bes sen, B. Thnunbergii als vorige met koraal- roode bessen. Coriaria terminalis, een zeer laagblijvend heestertje met oranje gele bessen. Hippophaea rhamnoides of duindoorn, een forsch groeiende heester met zilverwit smal loof en oranjegele bessen. Ilex of hulst, waaronder soorten met roode en gele bessen. Pyracantha of vuurdoorn, met oranje of roode bessen. Mahonia aquirolium met blauwe bessen. Deze is evenals de twèe vorige groen- blijvend. Laatstgenoemde blijft laag en groeit zelfs nog zeer goed op schaduw- vliegende toestellen, honderden eigen- rijke piaatsen. Sorbus°aucuparia of lijs bouwers. Zoo gaat het in Engeland en terbes vormt een mooi boompje en prijkt zoo gaat het in België. j thans met groote oranjeroode vrucht- Zwermen zweefvliegtuigen in Rusland, j trossen. Symphoricarpus racemosus heet Duitschland en Zwitserland. j ook sneeuwbes en de beskleur is dan ook En bij ons? j wit, Callicarpa Giraldiana is een minder Dut door, zelfgenoegzaam, luchtvaart- gezind, in-een-luie-stoel-naar het radio luchtvaartnieuws-'uisterend, de K-L.M. bewierrookend Nederland. Houd ze van het lijf die „vliegende vlooien" en al dat andere vliegende tuig. Slaat ze dood in Uw pers Wel te rusten! bekende flink groeiende heester die thans overdekt is met paarse bessen. Ook on der de Crataegus of doornsoorten zijn er zeer velen die in het najaar rijk met vruchten zijn beladen.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7