BINNENLAND. .VELO'.' FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. <■-... :«r*y&*s 3£*>\* ïi«:'.x v 3*^65*,tE8«fe^te!#«: .*...- •- •-.-.- u.',v - _ftf..t StKSi Prijsstijging op markten De beweging voor tures Vraag thee-aandeelen ber-export van valt niet mee stemming op de de goedereu- beteekenis dezer de Indische cul- naar suiker- en De Septem- radio-artikelen Prijshoudende beleggingsmarkt. De prijzen van allerhande producten zijn de laatste dagen vrij aanzienlijk in prijs gestegen, zulks in verband met het Italiaansch-Abessijnsch conflict. Voor Nederlandsch-Indië lijkt dat van betee- kenis te kunnen worden, al is de bewe ging dan van economisch standpunt be keken, allesbehalve gezond. Vooral een flinke verbetering van den tinprijs zou te stade komen aan de Ned. Indische schatkist, die naar men weet uit de be langen der Indische regeering bij de tin- bedrijven aanzienlijke inkomsten trekt. Ook overigens is Onze Oost bij de prijs ontwikkeling op de productenmarkten direct betrokken. De prijsverbetering voor Cuba-suiker te New-York is ge paard gegaan met een toeneming van de vraag naar Java-suiker, die de N. I. V. A. S. in staat heeft gesteld, de limi- tes voor den afzet van suiker voor alle bestemmingen in drie étappes van 10 en één van 15 cent met totaal 45 cent per 100 kg te verhoogen, wat procentsge- wijs (de noteering voor superieur be draagt gemiddeld ruim f 4) een aanmer kelijke verbetering is. De stijging van den rubberprijs op zichzelf meer het gevolg van de jongste verscherping der restrictie dan van vraag voor oorlogs doeleinden, komt ook ten goede aan de Ned. Indische rubberondernemingen. De vaste stemming op de internationale theemarkt heeft zich weerspiegeld in een gestadige stijging der prijzen voor Java-thee op de Amsterdamsche veilin gen. Voorts verdient de prijsstijging voor copra, voor vezelproducten, (men denke aan de belangen van de Handelsver. „Almsterdnm" en van andere Indische cultuurondernemingen bij deze artikelen), voor cacao enz. ten volle de aandacht. Op zich zelf is de recente prijsverbe tering op de productenmarkten nog altijd niet zoo buitengewoon belangrijk. De hieraan voorafgegane prijsdaling wordt er immers Lang en lang niet door gecom penseerd, en aan een terugkeer van het vroegere prijsniveau behoeft dan ook niet te worden gedacht. Nu moet, bij de beoordeeling van de winstmogelijkheden voor de producenten der desbetreffen de artikelen rekening worden gehouden met het feit, dat deze inmiddels in de meeste gevallen hun productie-kosten aanzienlijk hebben kunnen verlagen, zoodat zij op een laanmerkelijk lager ni veau der verkoopsprijzen reeds met eenige winst kunnen werken. Voor de Java-suikerondernemingen is de toestand in het algemeen zóó, dat de tegenwoordige verkoopprijzen vermoede lijk weinig of geen verlies meer opleve ren. Er zijn echter nog aanzienlijke hoe veelheden suiker uit vorige oogsten aanwezig, die bij de meeste maatschap pijen te boek staan boven de prijzen, die zij thans opbrengen. Hierop zullen derhalve verdere afschrijvingen noodza kelijk zijn. Is het tijdstip, waarop de Java-suiker industrie weer met eenige winst kan werken, nog niet aangebro ken, nog verder verwijderd is vermoe delijk dat, waarop de uitkeering van di vidend zal kunnen worden herv,at, tenzij de prijsverbetering op de suikermarkt zulke vorderingen mocht maken, dat uit de bedrijfswinst na bewerkstelliging van de noodige afschrijvingen dividend kan worden betaald. Onmogelijk is dit niet; door de sterke inkrimping van het pro ductie-apparaat, zoowel op Java als op Cuba, alsmede door een minder gunsti ge weersgesteldheid in de bietsuiker verbouwende landen, had men reeds lang in den loop van het volgend jaar een prijsstijging verwacht, te meer omdat de voorraden van het verbruik en in de tweede hand sterk zijn ingekrompen. In verband met de politieke verwikkelingen is de neiging, om deze voorraden aan te vullen, nog vervroegd, wat de prijs stijging in de hand werkt. De hoop op een verdere verbetering van den suikerprijs heeft tot een ople ving van de speculatieve belangstelling voor suikeraandeelen geleid. Aan "het eind der vorige week nam de vraag niet alleen naar suikeraandeelen, maar naar alle productie-ondernemingen, zulk een omvang aan, dat gesproken kon worden van een „grondstoffen-hausse" Wat suikerwaarden betreft, profiteerden hiervan vooral de meer incourante soor ten; wegens de "Beperkte markt leidt een geringe vraag gemakkelijk tot een be trekkelijk groote koersstijging, zooals omgekeerd een naar verhouding klein aanbod meest moeilijk wordt opgeno men. Hoewel de belangstelling in de af- geloopen week geleidelijk is geluwd konden de noteeringen zich toch meest op het verhoogde koerspeil handhaven De vraag naar thee-aandeelen werd gestimuleerd door de hoogere prijzen die op de laatste Amsterdamsche thee-vei ling konden worden bedongen en de koersen zijn dientengevolge aanmerke lijk opgeloopen. Rubberaandeelen wer den gunstig beinvloed door het bericht dat de Ned. Indische regeering thans overgaat tot het opkoopen van rubber- licenties", teneinde aldus den rubber uitvoer terug te brengen tot de toelaat bare hoeveelheid, nadat de export van bevolkingsrubber het vastgestelde quo tum aanmerkelijk heeft overschreden. Verwacht wordt, dat verschillende rub berondernemingen gebruik zullen ma ken van het aanbod en dat zij hun be drijf geheel stop zullen zetten. Hierdoor voltrekt zich in de rubbercultuur een verdere rationalisatie, die aan de markt in haar geheel ten goede komt, doch die een toeneming der werkloosheid in deze bedrijfstak met zich brengt. Het ligt in de bedoeling van het Gouvernement, een totale hoeveelheid van 20.000 ton aan licenties op te koopen. De hiervoot benoodigde middelen ad vermoedelijk J 5 millioen zullen, naar men aanneemt, geput worden uit de opbrengst van het uitvoerrecht op bevolkingsrubber, In de industriëele afdeeling is minder omgegaan dan in de cultuurafdeelingen, doch in het algemeen was de stemming hier goed prijshoudend. Een uitzonde ring vormden aandeelen Ned. Ford, die scherp in prijs daalden op het tegenval lende interim-dividend. Aandeelen Phi lips' konden een paar procent in koers oploopen; hoewel de exportcijfers voor radio-artikelen in de maand September niet meevielen. In vergelijking met de voorafgaande maand is nog een kleine vermindering van 5000 ingetreden, terwijl in September van het vorige jaar een vooruitgang van bijna 1% millioen tegenover Augustus was geboekt. Met een waarde van 3.79 millioen is de uitvoer in September 1935 ruim 1% millioen bij dezelfde maand van 1934 ten achter gebleven, In de eerste negen maanden van dit jaar bedroeg de ex port aan radio-artikelen 29 millioen, tegen 28,11 millioen in de overeen komstige periode van het vorige jaar. Er bestaat dus nog een kleine voor sprong. De uitvoer van gloeilampen blijft voor de eerste zeven maanden met een totaal van 4.14 millioen ca. zeven ton bij het vorig jaar ten achter. Aan deelen Koninklijke zijn bij beperkten handel iets in koers gestegen. In Ameri- kaansche waarden zijn de omzetten eveneens verminderd. Beleggingswaarden konden zich mee- rendeels op de vorige prijzen handha ven. Een gunstigen indruk maakte de weekstaat van de Nederlandsche Bank, die een vermeerdering van den goud voorraad aantoont van f 20 millioen, ge paard gaande met een zoodanige inkrim ping van de credietverstrekking, dat de positie der Bank aanmerkelijk is verbe terd. De gouddekking der direct opeisch- bare verplichtingen bedraagt thans weer 66,24 pet. tegen 62,26 pet. in de vorige week- De guldenskoers kon zich in ver band hiermede iets herstellen en op de open geldmarkt is de situatie in zooverre wat verbeterd, dat particulier disconto 5% a 5% pet, noteert. Prolongatie bleef echter op 6 pet. gehandhaafd. Hieronder volgt een overzicht van 't koersverloop: H.V. „Amsterdam" 178%-181%-180%. Javasche Cult. 94100. N.I.S.U. 91ë—95%. Amsterdam-Rubber 100103-102%. Hessa Rubber 8182%-81. Ford 276-254-257-256% ex. div. Philips' 238%—241%. Unilever 96%95%-97%, Kon. Petr. 186%191%. 4 pet. Nederland 94%94%-95%, 4 pet- Ned. Indie 9392%-93%. DE CRISISCONTROLE-DIENST, Werk aan den winkel. Het verslag over de werking en de uitvoering van de landbouwcrisismaat regelen over het 2e kwartaal v,an dit jaar bevat gegevens omtrent de werk zaamheden van den centr.alen crisiscon troledienst. De afdeeling algemeene controle moest in verband met de melksteunre geling met 37 man worden uitgebreid. Een begin is gemaakt met het ver strekken v,an automatische pistoleii^ aan diegenen, die hiervoor in aanmerking komen, waarbij tevens rekening wordt gehouden met de streek, waar de be trokkenen dienst doen. Het is noodzakelijk gebleken tot strenge maatregelen over te gaan tegen het venten met groenten en fruit zonder vergunning. De melksteunregeling breidt 't werk van de controleurs zeer aanmerkelijk uit. In dit verband is aan de afdeeling Algemeene Controle de straatcontrole op de naleving der bepalingen volgens welke consumptie-melk slechts mag wor den vervoerd op de toegestane voor waarden en door hen, die daartoe be voegd zijn, en of ook industriemelk wordt gebracht naar andere plaatsen dan voor de bewaring en bewerking toege laten. De controle op het crisis-vervoerbe sluit in de zuidelijke gedeelten des Lands vergt nog steeds een zeer groot gedeei te van den tijd van de aldaar gestati onneerde controleurs. In Zeeuwsch Vlaanderen is een geval geconstateerd dat circa 29.000 kg tarwe frauduleus werd ingevoerd. Iri samenwerking met personeel van de afdeeling Technische controle kon deze fraude, welke in 1934 is gepleegd, achterhaald worden. Het smokkelen van margarine, Bel gisch vet, suiker enz. vindt onvermin derd plaats. De strijd ertegen wordt on vermoeid voortgezet. Het aantal overtredingen ten aanzien van margarine, vertoonde een belangrij ke stijging, terwijl de aantallen betref fende obe en vet vooral wat betreft he eerstgenoemde artikel, aanmerkelijk te rugliepen. Ten aanzien van de slagers- controle is veel verbeterd. Het antece denten-onderzoek van de zaakvoerders, dat in April is geëindigd viel in hët al gemeen gunstig uit. Vele administratie bleken echter schromelijk verwaarloosd, zoodat mede op grond van het antece denten-onderzoek 23 zaakvoerders vooi- ontslag zullen worden voorgedragen en negen voortdurend zullen worden ge controleerd. Ontdekt werd dat in Duitschland val- sche margarine-wikkels werden ge maakt en in België valsche plaatjes voor alikmerken. In de provincie Zeeland werden ver schillende knoeierijen ontdekt met tar we, die uit België was ingevoerd en bij de gewestelijke tarweorganisatie inge leverd. In al deze gevallen legde b,et be stuur dezer organisatie zware boeten op. DE HEFFING OP BOTER VERLAAGD, De heffing op boter en de vervoer- vergunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 90 cents per kg. (vorige week 95 cents). NEDERLANDSCHE GROENTEN- EN FRUITCENTRALE, De heer Remme voorzitter. Als voorzitter der Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale treedt thans voorloopig op de heer H. Remme, voor zitter der Delftsche Groentenveiling, zulks wegens bedanken van den heer Herm. Driessen. DE KAASPRIJZEN. De stijgende tendens zet zich niet voort- De kaasmarkt te Alkmaar vertoonde gister een stug beeld. De handel bewoog zich in dalende lijn en de prijzen waren weer 2 gulden per 50 kilo lager dan die der vorige week. De hoogste markt was namelijk 23 gulden per 50 kilo, terwijl de gemiddelde markt 20 gulden bedroeg. Men had een prijsstijging verwacht, doch de accountantsdienst van het Cri- sis-zuivelbureau treedt op zoodanige wijze op, dat speculatieve aankoopen van den handel die tot betere prijzen leiden achterwege blijven. Ofschoon er z.g. geen maximumprij zen voor kaas naar Duitschland worden voorgeschreven, is de werkelijke toe stand zoo, dat kaasexporteurs voor hun 40 pet. Edammer kaas in Duitschland slechts plm. 50 mark per 50 kilo mogen berekenen. Bovendien duurt het cp z'n minst 4 a 5 maanden alvorens de beta ling van de Duitsche aankoopen volgt; er is bovendien een lang niet denkbeel dig risico aan verbonden. De Neder landsche vereeniging van kaashandela ren te Gouda, de Noord-Hollandsche vereeniging van kaashandelaren en de Friesche vereeniging van zuivelexpor- teurs, hebben zich dart ook schriftelijk tot het Criss-zuivelbureau gewend met het verzoek om de volgens hen hoogst onbillijke bemoeiingen te doen eindigen. Het schijnt echter dat men in Den Haag het tot nog toe ingenomen standpunt wil blijven handhaven. DE ROTTERDAMSCHE HAVEN EN ITALIË. Sinds Sepember vrij belang rijke toeneming van de ver scheping van steenkool. Wij lezen in de N. R. C.: Uit globale ons verstrekte gegevens, blijkt, dat er in September en de eer ste dagen van October een vrij belang rijke toeneming is te constateeren van de verscheping van steenkolen via de Rotterdamsche haven naar Italië. In Sept. 1935 zijn uit Rotterdam naar Ita- liaansche havens vertrokken 53 schepen met in totaal 350.000 ton steenkolen, in Sept. 1934 waren dat 34 schepen met ongeveer 235.000 ton. De eerste tien da gen van de maand October geven een aantal schepen van 23 aan met 160.000 ton kolen. In de overeenkomstige peri ode van het vorige jaar bedroeg 't aan tal schepen met kolen voor Italië gela den 14, met 118.000 ton lading. De verscheepte kolen waren nagenoeg alle van Duitschen oorsprong. Van andere zijde bereiken ons nog de volgende cijfers: In 1932 verwerkte Rotterdam 975.000 ton kolen voor Italië. In 1933 was de kolenbeweging voor Italië gestegen tot 1,600.000 tons en in '34 zelfs tot 3,116,000 tons. Het eerste halfjaar van 1935 gaf wederom een stijging te zien, in verge lijking met de overeenkomstige periode van het jaar te voren en wel met 33 pet In vergelijking met 1933 geeft het zelfs een stijging van 200 pet. Afgezien van de kolen was ook het overige goederen verkeer met Italië zeer gestegen. Da blijkt wel duidelijk uit het aantal sche pen van Italiaansche herkomst, dat Rot terdam bezoekt. In 1934 kwamen van Januari tot Juli 44 schepen van Italiaan sche herkomst, met een tonnage van 113.625 in de Rotterdamsche haven, in de overeenkomstige periode van 1935 was het aantal schepen gestegen tot 103 met een tonnage van 266,432. HET UITVOERVERBOD VOOR BENZINE. Groote moeilijkheden in de Rotterdamsche haven. Het verbod van uitvoer van benzine levert naar de N.R.C. van de zijde van belanghebbenden verneemt, groote moei lijkheden op voor den doorvoer van ben zine. Het komt geregeld voor, dat benzine per zeeschip uit het buitenland aang voerd in de Rotterdamsche haven, Verkrijgbaar tn onze 100 filialen ln Nederland Contant^ betaling geen verelachtel (Ingez. Med.: wordt overgeladen in lichters en dan doorgezonden naar Duitsche steden aan den Rijn. Deze wijze van transitovev- keer is nu door de nieuwe wet onmoge lijk geworden. Na overgeslagen te zijn in een ander schip, mag de ingevoegde aenzine het land niet verlaten. Voor de Rotterdamsche haven is de ze kwestie van veel belang. Rotterdam heeft uitgebreide petroleumterreinen en de expeditie van benzine is een impor tant onderdeel van het Rotterdamsche havenbedrijf. Het doorvoeren van benzi- ze komt daarbij veel voor, zoodat de nieuwe wet wat dezen doorvoer betreft, voor de haven groote nadeelen oplevert, evenals voor de scheepvaart en het ex peditiewezen, welke zich met den door voer van benzine bezig houden. Van Je zijde van belanghebbenden worden stap pen bij de regeering overwogen, ten lin de in deze zaak verbetering te krijgen door uitbreiding van de uitzonderings- jepalingen op de nieuwe wet. VERLAGING VAN LOODSGELDEN. De verlaging van de loodsgelden, .aaraan de Eerste Kamer Dinsdag haar oedkeuring heeft gehecht, zal naar alle waarschijnlijkheid I Nov ingaan. Dezer dagen verschijnt de desbetreffende wet in het Staatsblad, waarna het Koninklijk oesluit, waarbij de uitvoering wordt ge regeld, weldra te verwachten is. (Tel.) HET WITTE ACHTERSPATBORD. Een principieele beslissing van den kantonrechter te Gronin gen: overdag behoeft men niet met een wit achterspatbord te rijden. Teneinde een principieele beslissing uit te lokken over de vraag of een wiel rijder verplicht is ook overdag met een wit-geschilderd achterspatbord te rij den, heeft de heer A. H. Edskes, rijks klerk 1ste klasse, in overleg en in bij zijn van den ambtenaar van het O.M. bij iet kantongerecht te Groningen, mr. Van der Hoeven zich door een agent van po- itie laten verbaliseeren op Dinsdag 8 Oct- j.l., wegens overtreding van de nieuwe bepalingen van het Motor- en Rijwielreglement, ingevoerd bij Kon. be sluit van 28 Aug. j.l., waarbij het voeren van een wit achterspatbord met ingang van 7 Oct. verplicht werd. Gistermorgen is deze zaak voor het iantongerecht te Groningen behandeld- \Iadat door het verhoor van den ver dachte de feiten waren vastgesteld, ves tigde de ambtenaar van het O.M. er de aandacht op, dat het verwijt als zou de rechterlijke macht altijd achterlijk zijn, in defcen niet opgaat, .omdat reeds nu de eerste principieele zaak wordt behan deld inzake een wet, die pas Maandag j.l. in werking is getreden. De feiten staan vast. Spr- is er trouwens zelf bij tegenwoordig geweest, dat in het Kat- tenhage het proces-verbaal werd opge maakt. Spr. persoonlijk gelooft, dat het feit, waaraan verdachte zich heeft schul dig gemaakt geen strafbaar feit genoemd kan worden. Spr. grondt die meening op de redactie van het betreffende wetsar- tikel. In dat artikel wordt bepaald, dat een rijwiel waarmee bij donker, d.w.z. tus- schen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang wordt gereden van voren moet voorzien zijn van een lantaarn of reflector. Daarop heeft men nu laten volgen: Bovendien moet een fiets voorzien zijn van een wit achtersp.atbord. Uit dat woordje bovendien, in dit verband gebruikt, maakt spr. op, dat de verplichting tot het voeren van een wit achterspatbord alleen noodzakelijk is bij avond en bij nacht en niet overdag. Verder bevat de wet een bepaling, dat als een reflector wordt gevoerd, deze moet zijn aangebracht op het witte ver lengstuk van het achterspatbord en dan niet hooger dan 60 cm boven het weg dek. Daardoor zou dus nu iemand strafr baar zijn, die zijn reflector op een an dere plaats van de fiets heeft laten aan brengen, hoewel hij slechts verplicht is dien reflector des avonds na zonsonder gang aan de fiets te hebben. Spr. betreurt het, dat men niet een betere wet heeft kunnen maken dan deze met h,aar tegenstrijdigheden en voor leeken onbegrijpelijken inhoud. Spr. vraagt derhalve vrijspraak van den verdachte. De kantonrechter, mr. W. J. M. Weers ma, direct uitspraak doende, zeide dat de feiten bewezen zijn door de verkla ring van den verdachte. Ook spr. acht te het gepleegde feit niet strafbaar en vereenigde zich geheel met den eisch van den ambtenaar van het O.M. De kantonrechter beschouwde het meer als een slordigheid dan als het uitmaken van de principieele bedoeling, dat de bepaling omtrent het aanbrengen van 'n wit achterspatbord is geplaatst als aan hangsel van het boven bedoelde artikel. Oplichter aangehouden. De rijkspolitie te St. Jansteen heeft aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld zekeren De P. verzeke ringsagent wonende te Hulst, die zich aan verschillende feiten van oplichting en verduistering in diverse plaatsen in Zeeland moet hebben schuldig gemaakt- De P. is naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Daartoe in staat gesteld door particu liere bijdragen en anderen steun, zal het plaatselijk comité inzake huishoudelijke voorlichting alhier, dat eenige maanden geleden op initiatief van den burgemees ter tot stand kwam, bij wijze van proef, dezen winter gratis-cursussen houden in koken en naaien. Hieraan kan worden deelgenomen door vrouwen van werlc- loozen en van hen, wier inkomen in den aatsten tijd aanzienlijk is gedaald. Het doel ervan is, voorlichting te ge ven, op welke wijze het huishoudgeld zoo goed en zoo economisch mogelijk kan worden besteed. De cursussen zullen gehouden worden in de Industrie- en huishoudschool al hier onder leiding van directrice en leeraressen dezer inrichting. 't Licht in de bedoeling hieraan bij voldoende belangstelling uitbreiding te geven, indien de geldmiddelen zulks zullen toelaten. Het comité hoopt, dat zij die voor dit nuttige en sociale werk sympathie ge voelen en mede willen werken tot ver mindering van de groote moeilijkheden, waarmede vele huisvrouwen thans te kampen hebben, bereid zullen zijn, eene bijdrage daarvoor af te staan. Het comité vestigt er de aandacht op, dat de vrouwen, die deze cursussen willen volgen en zich nog niet hebben opgegeven, dit alsnog kunnen doen op het bureau van den Armenraad Bogard- straat D 43, alhier, eiken werkdag tus- schen 10 en 12% uur, alwaar ook gaar ne bijdragen in ontvangst worden geno men. Aangehouden. De laatste dagen vertoonden zich al hier een drietal personen in cowboy-' costuum op straat. Uit het jongste politieblad bleek, dat dit drietal niet eerlijk aan die» kleeren, die moesten dienen om aan de kost te tomen, waren geraakt, en de politie te Rotterdam hun opsporing had verzocht- De politie is daarop overgegaan tot aanhouding van twee hunner, de derde was reeds naar Bergen op Zoom ver trokken en is daar aangehouden. De twee hieraan gehoudenen, de 19- jarige kermis-artist W. H. S. uit Utrecht en de 23-jarige W. S- uit Maastricht, dié zonder beroep is, bekenden 1pich aan diefstal van bedoelde costuums te heb ben schuldig gemaakt. Zij zijn in arrest gesteld, hebben he dennacht op het politiebureau alhier vertoefd en zijn hedenmorgen naar Rot terdam overgebracht. - Een landbouwer aan den Veer- schen weg alhier, ontdekte, dat 7 van zijn 8 konijnen verdwenen waren, ter wijl het achtste bloedend verwond was. Een ingesteld onderzoek, bracht aan het licht, dat verschillende der vermiste dieren dood en verminkt in de omgeving lagen, twee konijnen waren in het geheel niet meer te vinden. Alles wees er op, dat hier een hond aan het moorden was geweest- Aanrijding. Een wielrijder, die uit St. Jorisstraat de St. Jorisbrug op wilde rijden, werd aangereden door een auto, die den Penninghoeksingel bereed van den Wa tertoren naar de Seisbinnenbrug. De wielrijder had voorrang moeten geven, doch zeide geen signaal gehoord te heb ben, terwijl de autobestuurder zeide wel een signaal te hebben gegeven. De wielrijder liep een verwonding aan een been op- BRUG- EN WEGENBOUW OP ZUID-BEVELAND. Langzaam maar zeker. Men schrijft ons: Met de brug- en wegenbouw op Z,uid- Beveland gaat het langzaam maar ze ker in de goede richting. De betonnen onderbouw v,an de brug over het kanaal WemeldingeHansweert nabij het voor malige spoorwegstation Vlake As zoo doed al gereed en naar verluid, zullen de twee nog te leggen klepbruggen om streeks Mei a.s. op de plaats van be stemming worden gebracht. Met de reeds gelegde klepbrug zal alsdan de nauwste van de twee doorvaarten geheel over brugd zijn: De vaste bruggen over da

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6