KUNST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. RAAD VAN YLISS1NGEN. de en alles maar slikkende Philipe zie. dit lijdelijk .aan. Een samengaan van twee zoo ver uxt- eenliggende karakters is niet mogelijk. De eene botsing na de andere moet on herroepelijk volgen. Dat doén ze in deze film dan ook volop. Mildred stoot Phi lipe steeds weer van zich af, om, wan neer zij berooid en eenzaam ronddwalen moet, weer tot hem terug te keeren, er zeker van zijnde, dat zijn altijddurei de liefde en haar radde tong het wel weer voor een tijdje goed zullen maken. Dit geschiedt zoo een paar malen, waarbij Philipe een zijn liefde waardiger meisje in den steek laat, zijn toekomst te grab bel gooit en zijn studiën verwaarloost. Tenslotte komt het tot een heftige uit barsting van woede bij de schoone da me Philipe vaart er dan wel bij. Bette Davis vertolkt deze asphaltlelie boeiend met uitstekend spel, terwijl ook Leslie Howard, Frances Dee en Reginald Denny tot het succes bijdragen. De zoon van Kong. Kong heeft doorzeefd met kogels een roemrijken dood in de wolkenkrabber- stad gevonden. Het geslacht Kong blfjkt echter daarmede nog niet u'tgestorven. Thans heeft men den zoon van Kong ontdekt, die de eigenschappen van zijn gesneuvelden voorganger heeft geerfd. Het op een woest eiland, tengevolge van muiterij, aan land gezette vijftal is de eerste die een ontmoeting met den ster ken en onbevreesden Kong junior heeft. Evenals pa-Kong vecht hij met voor wereldlijke monsters, slaat er enkele knock out, maar is ten opzichte van de menschelijke indringers verzoeningsge zind. Het gaat er natuurlijk weer span nend naar toe, met als climax de aard beving die het gefyeele eiland in zee doet verzinken. Kong junior met zich mee sleurend! In de hoofdrollen Robert Arm strong en Helen Mack. Oppositie tegen van bovenaf opgelegde voorstellen. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad is lang durig gedebatteerd over het voorstel van B. en W. inzake de door den mi nister gewenschte wijziging in de Ver ordening regelende de rangen, het aan tal, de samenstelling, de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren van politie. Wethouder DE MEIJ legde de verkla ring af, dat hij het met de overige leden van het college van B. en W. niet eens was en daarom tegen het van bovenaf opgelegde voorstel zou stemmen. De heer VAN HAL bepleitte uitstel van behandeling, opdat de organisaties alsnog bij den minister kunnen aandrin gen op een ander inzicht. De heer VAN DER BEKE CALLEN- FELS verklaarde zich voor het voorstel; de heer SOREL kon niet inzien, dat men nog verandering zal kunnen krijgen; de heer ANDRIESSEN was voor uitstel; de heer PAAP wilde zich niet geheel bij het voorstel neerleggen en voelde ook voor uitstel; de heer RORIJE zeide, dat ook in het georganiseerd overleg naar voren is gekomen, dat de hoofdbesturen gaarne nog een poging bij den minister wilde wagen. De VOORZIT'! bK zeide, dat het een heel lange lijdensgeschiedenis is geweest, reeds 10 Maart 1933 is de regeling be- 0. 0. Oi 0i Oi O* Os Oi 0. Oi Ongeregelde opstellen over ongewone onderwerpen, opvallende ontdekkingen of opmerkenswaardige onderzoekingen. HET WASSENDE TA AL-SCHANDAAL Van taalverslonzing door ge brek aan doortastendheid tot den effectieven chaos. Anti-nieuwe-spellings-lezer, lees nog één regel verder als het u beliefc: het geen hier zal volgen is geen betoog voor de nieuwe s p e 11 i n g-1934.' Tenminste niet, of zoo goed als niet. rechtstreeks. En gevolgtrekkingen zijn vrij Hetgeen hier volgt is uitsluitend een weerslag op het koninklijk woord in on ze laatste troonrede, een woord, dat zoo van ganscher harte schrijver dezes' in stemming heeft: „Bijzondere aandacht zal woeden ge wijd aan de organisatorische en paeda- gogische vragen inzake het onder wijs.... De juiste en diepere kennis en de zuivere uitspraak van onze Neder- landsche taal zal daarbijbevorderd worden". (H. M. de Koningin, 17 Sept. 1935) Het is noodig, broodnoodig, dat daar aan veel en ernstige aandacht besteed gaat worden, want de dezerzijds meer malen voorspelde chaos i s er thans reeds. Het schandaal van door ge brek aan durvende, logische door tastendheid bij de overheid en bij de dagbladpers de twee machten die het tezamen geheel in de hand heb ben binnen vier weken een einde aan den strijd te maken ontstane en voortwoekerende verslonzing en bederf wast met den dag. Men gelooft het sproken e i nadien nog wel vier maal. Nu gaat hei voornamelijk om de salaris sen van de majoor-rechercheurs, die spr. J 2500 had willen laten verdienen, doch waarvoor de minister als maximum maar 2350 toestaat en om de salarissen van de wijkbrigadiers, die spr. had willen laten verdienen 18002000, doch op aandrang van den minister wordt 1800 —1900 voorgesteld. Voor de age;i;eii wordt niet meer toegelaten dan van 14001800, een aanvangssalaris van 1450 kon geen genade vinden en over gangsbepalingen worden niet aanvaard. Spr. zou willen, dat men het voorstel aannam; d,an kon men nog den wen'sch van 2000 voor de wijkagenten en vrije geneeskundige behandeling onder de aandacht van den Minister brengen. De heer PAAP achtte dit niet de juis te weg, want, dan is het besluit genomen en keurt de minister dit zonder meer goed. De heer MARIJS zou toch gaar ne^ het maximum op 2000 zien bepaald; de heer VAN OORSCHOT begreep niet waarom de kwestie niet een maand kan worden aangehouden en vond het eigen aardig dat de heer Sorel als vakorgani satieman tegen uitstel kan zijn. Spr. ging mede met den heer Paap, dat men ge legenheid moet hebben opmerkingen te maken en wijzigingen aan te brengen. De VOORZITTER zeide, dat dit alles een belangrijke voox-geschiedenis heeft, en er zeer strenge eischen gesteld zijn het nu af te handelen. Salarisregeling is feitelijk steeds aan de orde. Zoo komt nu weer de vraag om 'n oordeel of te Vlissingen over heel de linie opnieuw 5 pet. verlaging kon worden toegepast. De heer LAERNOES ontraadde ern stig uitstel om meer dan één reden. Men bereikt er niets mede en het is niet takt- vol. Men moet in Den Haag den goeden wil laten zien. De heer WOLTERING zeide nog, dat men met handen en voeten aan het rijk gebonden is en de heer PAAP stelde nu een amendement voor om voor de wijk agenten te bepalen 18002000 en premiebetaling door de gemeente voor ziekenfonds en ziekenhuisverpleging. De heer LAERNOES zeide, dat men het idee moet uitvoeren of niet. De heer VAN HAL trok zijn voorstel tot uitstel in, waarna het amendement van den heer Paap werd aangenomen met 15 tegen 3 stemmen, die der heeren Edelman, Laernoes en Woltering. De heer RORIJE bepleitte nog de be langen van de agenten, die 3 tot 5 jaar in dienst zijn, opdat zij niet achteruit gaan in salaris. ,De VOORZITTER zal dit in Den Haag bepleiten. Ook het voorstel tot wijziging van de loonen der gemeentewerklieden, en wel tot een loonpeil van gemiddeld 55 cent per uur, heeft tot uitvoerige bespreking aanleiding gegeven. De heer VAN OORSCHOT betoogde dat nu reeds drie maal de loonen op aandrang van den minister en zijn „paladijnen", Ged. Staten, zijn verlaagd. Doch deze aanpassingspolitiek leidt de werklieden tot de grenzen van het pauperisme. Men moet nu eindelijk eens zeggen: „Tot hier toe en niet ver der". Men moet niet vergeten, dat ver mindering van loonen ook vermindering van koopkracht ten gevolge heeft. De Raad heeft niet veel meer te zeggen, omdat men het staatsrecht over 1 oord gooit. Men moet trachten op te komen voor het zelfsbeschikkingsrecht van den Raad, spr. en zijn fractie zullen tegen stemmen. TWHII 'lUW'UIMIWHm—BJWJKOT—BCBUWMW niet, men ziet het oprecht niet, men wil het niet zien, maar: het is er. Het bewijs daarvoor? 't Is overal te vinden, waar men ook zoekt. Laat ik het u uit de eerste de beste enveloppe mogen halen, die de post mij op een avond in de bus bracht. Van een boekhandelaar. Met twee prospectussen van boeken. Een van „De Idioot", uitg. Van Loghum Slaterus N.V., Ai-nhem; een van „De Bikkel", uitg. U. M. Holland, Amsterdam. We zullen het er over eens zijn, dat uitgevers, als werkende in een deejl van onzen taaltuin, geen analfabeten zul len wezen, doch lieden die zorg aan 'n prospectus zullen besteden, ten minste gelijk aan de zorg van den gemiddelden Nederlander voor een brief of zoo iets. Zulk een prospectus, het zij dan al geen literair proza, mag dus zeker den eisch gesteld worden, in ordentelijk Ne- derlandsch geschreven te zijn. Eerst nu: „De Idioot". 4 pagina's druks. Pag. I: t'tel. Spelling: De Vries en Te Winkel of Tei-pstra. (Dat is slechts uit te maken wanneer men een sexueel ongeslachtelijk doch taalkundig-manne lijk woord al-of-niet met een n-uitgang tegenkomt Pag. II en III: persbeoor- deelingen. Inleidende woorden van den schrijver van het prospectus: Nieuwe spelling 1934. Vervolgens tien citaten uit couranten en tijdschriften. Deze zijn alle tien vermoedelijk van voor de in voering der spelling-1934; ze zijn dus öf in De Vries en Te Winkel, öf in het Terpstra'sch. Daartusschen weer zinsne den van den uitgever-schrijver van het prospectus in het Marchantsch; pag IV is ook daarin gesteld. Nu kan men zeggen: tja, in een over gangstijdperk moeten er twee spellin gen naast elkaar zijn. Accoord, maar: dan geen drie. En dan die twee: goed Nederlandsch. Dat een en ander niet 't geval is, dat we integendeel midden in de tuchteloosheid en de veelzijdigste De heer ANDRIESSEN dacht er niet aan voor het voorstel te stemmen, dat leidt tot een loon, dat te weinig is om van te leven. De heer ANKER vergeleek de ioonen mei dse in andere plaatsen en meende, dat zij dan nog niet zoo slecht waren. Nadat nog verschillende anderen het woord hadden gevoerd, werd het voor stel aangenomen met 10 tegen 8 stem men, die der S.D.A.P. en van den heer Andriessen. Het volgende voorstel was dat tot wij ziging van de verordeningen, instruc ties en overeenkomsten, betreffende de geneeskundige verzorging van on- en minvermogenden, zulks naar aanleiding van opmerkingen van Ged. Staten. De heer KöNIG had ernstige bezwa ren, en schetste hoe iemand met één kind en een loon van 16, als vrouw of kind opgenomen moet worden 3.50 zal moeten betalen. Ook met de voorge stelde verlaging van de bezoldiging van den chirurg en den schoolarts kon spr. zich niet vereenigen. De heer SOREL vond het jammer, dat men weer veranderen moet, maar B. en W. hebben alles gedaan om het vorige tarief te handhaven. De heer VAN SPANNING zeide, dat er gevallen kunnen zijn, dat arbeiders bij een ziektegeval nog minder overhou den dan de gesteunden, doch als men dit voorstel weg stemt, vervalt men weer in den toestand, dat men geen tabel heeft en dat is nog erger. De heer RORIJE meende, dat er wel heel wat van den verpleegprijs af kan. Dé heer DE MEIJ zal voorstemmen, en ook de heer LAERNOES verdedigt aan nemen van het voorstel, dat hij overi gens betreurt. De VOORZITTER deelde nog mede, dat binnenkort te Middelburg met den secretaris-generaal van binnenlandsche zaken, dr. Frederiks, en de besturen der ziekenhuizen een onderhoud over be langrijke verlaging van den verpleeg prijs zal plaats hebben. Het voorstel werd ten slotte aange nomen met 14 tegen 4 stemmen, die der heeren König, Post, Rorije en Van Oor schot. AI of niet na een enkele korte op- merk'ngem werden alle reeds vroeger gemelde voorstellen aangenomen en ook, een pas ingediend, nml. om v,anaf J Oct. de regeling betreffende het niet verlicht behoeven te zijn van motorrij tuigen, die in het verlichte deel der ge meente stil staan, ook te doen gelden voor bakfietsen. J. C. A. Drabbe: teekeningen en pastels. Inde Steenrotse, Middelburg. Indien men iemand de tentoon stelling van potloodteekeningen, crayons en pastels, welke thans in het boven zaaltje van Inde Steenrotse te Middel burg is gearrangeerd, rustig zou laten bekijken en hem of haar dan zou vertel len, dat dit werk van een oud-officier is, dan zou men wel even verwonderd kij ken, denk ik. Want er is niets martiaals of heroïsch, niets van den krijgsman in dit fijne en teere werk te vinden. Dat houdt evenwel allerminst een veroordeeling, misschien zelfs wel het tegendeel, in: het moet een gave en meer-dan-eenzijdige figuur zijn, die als wanorde verzeild zijn geraakt, zal mijn tweede voorbeeld U bewijzen. Het prospectus van „De Idioot" was dus in 2 spellingen, te weten: De Vries en Te Winkel en Marchant. Het prospectus van „De Bikkel" is, naar bij nauwgezette lezing blijkt, óók in 2 spellingen, nl.: Terpstra en Mar chant. ^<at is dus in 2 prospectussen van tezamen weinig meer dan vier bladzij den druks drie verschillende spel lingen. Maar nu! Het prospectus van „De Bikkel" wij namen het maar als exempel voor de vuist weg, en we willen hier den uit gever ervan gansch niet onaangenaam zijnbevat in 90 regels druks, of 900 woorden, ten minste 23 evidente fouten tegen: a de spelling, b de taal. c de interpunctie! Wij verwijten hier schrijver noch uit gever van dat papiertje iets. Wij con- stateeren hier slechts een taal-schan- daal, dat met stapels papier te vermeer deren was: de triomf van de wanorde. Waaraan tot eiken prijs een einde gemaakt moet worden! Men weet, dat naar onze overtuiging de eenige nu nog mogelijke weg is: integrale aan vaarding van de spelling-1934; maar al zou men het Siegenbeeksch weer impe ratief voorschrijven: er moet een heid en orde komen! We zullen het heele prospectus hier niet afdrukken en analyseeren. Maar we zullen wel het bewijs voor wat we schre ven leveren. Het bewijs tevens, dat wi metterdaad willen, wat de Koningin op den derden Dinsdag van September 1935 zeide: juiste en diepere kennis v,an onze schoone Nederlandsche taal (die zoo-of- zo even schoon is). Hier volgen een aantal zinnen uit dit „prospectusselijke" proza: In een zeer boeiend verhaal vertelt Diet Kramer de menschwording van een jonge vrouw. keerzijde van den krijgsmansaard zulk een innig gevoel voor teedere kleur- schakeeringen bezit. Want hoofdken merk van de Drabbes teekeningen en pastels is wel de teederheid en de zachtheid des gemoeds, met liefde voor de schoonheid bezield. Het is forsch nog magistraal, het zijn kreten noch krijten de klachten, schallende triomfzangen noch krakeelend lawijt: Drabbe teekent tastend en sober schetsend de stilte van het besneeuwde bosch, de zon op een Italiaansch dorpje, de giftige schoonheid van de digitalis, niet fel-paars maar in simpele grijzen en witten. Hij schildert met de zorgvuldigheid van een of meer vorige eeuwen een tegeltje in wit en blauw, met een groen en rood bosje ra dijsjes ervoor.... en men kan de liefde van den schilder voor zijn onderwerp en voor de inhaerente schoonheid van dit simpele gegeven uit ieder streepje proeven. Er is werk van verschillenden aard, schoon op een na alles pastel, crayon en potlood is. Bloemen, buurtjes om het Lago Maggiore (met de pen opgezet), landschappen, veel om des schilders woonplaats Domburg; figuurtjes, een enkel naakt (dat anatomisch niet feil loos, doch qua compositie en opvatting zeer zuiver is). Het beeldje tegen den vensterwand (2) is van een bijzondere reine wijdheid; het drieluik Maestoso met Scherzando en Grazioso ter weers zijden is geestig. Verklarend werkt de vergrooting, die de teekenaar maakte naar een reprodutie in de „Studio" van een werk van den Japanner Seno Kaku- zo: in Drabbes opvatting en techniek voelt men verwantschap met dit Ooster- sche werk al is deze verwantschap stellig niet tot vereenzelviging gewor den. In hooger beroep. F. R., 60 jaar, timmerman, wonende te Ter Neuzen heeft hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis der recht bank te Middelburg waarbij hij wegens bedrog (baten niet verantwoorden) is veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en afdragen van het bedrag van 75 aan den Curator. De officier van Justitie heeft cassa tie aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank waarbij N. P. M., 36 jaar, uit voerder van werken in hooger beroep is ontslagen van alle rechtsvervolging, terzake van de tenlaste gelegde Over treding van de Arbeidswet. Th- F. S., 33 jaar, marconist te Zierik- zee heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter te Middelburg van 1 Oct. j.l. waarbij hij wegens mishandeling is veroordeeld tot f 10 of 5 dagen hechtenis, Rechtbank te Middelburg. Vrijdagmiddag zijn de volgende zaken behandeld: J. de H., 35 jaar, paardenhandelaar, wonende te Cadzand, werd ten laste ge legd dat hij in Mei 1.1. te Cadzand, door aan zijn knecht D. A. D. een bedrag van 5 te beloven, door misbruik van gezag opzettelijk heeft uitgelokt dat deze op 9 Mei 1.1. te Sluis twee paarden van uit België in Nederland heeft ingevoerd en dat hij omstreeks Mei 1.1., door aan zijn Zeer boeiend? Cliché-term, on macht. Een verhaal is boeiend, of ver velend. Zij is de eenigste dochter van Dr, Karei Horstink, leeraar aan het Gym in een onzer kleinere provinciesteden, Eenigste? Neen: de eenige dochter. „Eenigste" kan slechts gebruikt wor den in dezen zin: De eenigste [d.i.: de heerlijkste] perzikken lagen op den ta fel. Dit is geen mooi, maar ook geen fout Nederlandsch. De eenigste dochter is wél en zeer bepaald fout, evenals „kleinere in plaats van „kleine". Dr. Karei Horstink heeft in zijn jeugd met behulp van een beurs en geleend geld zijn studie als geoloog voltooid. Als weesjongen was zijn ma- terieele basis vrij pover. Vijf en twin tig jaar was hij, als een reis naar Noor wegen noodig was, om hem materiaal te verschaffen voor zijn proefschrift, dat hem zijn Doctors titel moet be zorgen. Hier hebben we er drie soorten in een alinea. Pover m.z. poover „Als" een reis naar Noorwegen m. z. „toen" een reis n.N. En Doctors titel moet of één woord zijn, of met een koppelteeken er tus- schen geschreven worden. In stilte echter droomt hij van een grootsche toekomst, van een alge- meene erkenning, van opzienbare boeken Twee-in-een. Het is een citaat uit het boek. Dat boek is in de n.s. Ergo: alge- meene m. z. algemene. En de „opzien bare" andere fout noteerde U reeds? Hier ontmoette hij de dochter Olga Ingjer van den Trodhjemsche fabri kant, Sverreson. Dit is weer géén citaat, hier is de auteur van het prospectus, niet de schrijfster van het boek, aan de pen. Dus: spelling Terpstra. Maar: dan is knecht geld te geven of te beloven, door misoruik van gezag heeft uitgelokt dat deze 2 paarden te Retranchement vanuit België heeft ingevoerd, beide in strijd met de Crisis-invoerwet. Eisch 2 maanden gevangenisstraf met verbeurdverklaring der paarden. Mr. P. C. Adriaanse, achtte de feiten niet bewezen en vroeg vrijspraak. D. A. D„ 32 jaar, arbeider, wonende te Cadzand, werd verboden invoer van 2 paarden van uit België in Nederland ten laste gelegd te Sluis op 9 Mei 1.1. en op 11 Mei 1.1, te Retranchement. Eisch 6 weken gevangenisstraf. Mr. P. C. Adriaanse pleitte clementie en bij veroordeeling oplegging van een voorwaardelijke straf of een geldboete. M. B„ 19 jaar, werkman, wonende te Ter Neuzen, werd verdacht dat hij op 7 September te Ter Neuzen W. A. van Doorn heeft geslagen. Eisch: 6 weken gevangenisstraf. J. A. G., 33 j., slager, wonende te Mid delburg gedetineerd werd ten laste ge legd dat hij op 11 Aug. te Middelburg een rijwiel, toebehoorende aan C. Bee- ke, heeft weggenomen en in Juni of Juli 1.1. te Goes, een rijwiel, toebehoo rende aan J. van de Kreeke, welk rij wiel hij voor één dag had gehuurd, heeft verduisterd. Eisch: 6 maanden gevanisstraf. Mr. W. Le Mair pleitte voor opzen ding naar een gesticht of inrichting voor zenuwlijders. G. den H„ 21 jaar, veldarbeider, wo nende te 's H. Arendskerke, werd ver dacht dat hij op 9 Aug. 1.1. te s H.- Arendskerke een stroomijt, toebehoo rende aan H. van Antwerpen, heeft in brand gestoken en daardoor vernield. Eisch: een maand gevangenisstraf. o EEN BRANDSTICHTINGSAFFAIRE. Oom en neef. Zooals reeds in 't kort gemeld, stond gistermorgen voor de rechtbank alhier o.a. terecht E. de W„ 26 jaar, koopman te Stoppeldijk, wien ten laste was gelegd dat hij omstreeks Juli 1931 te Honte- nisse met het oogmerk tot wederrechte lijke bevoordeeling brand heeft gesticht in een bij P. J. Bogaart in gebruik zijn de schuur waarin zich goederen bevon den welke allen tegen brandschade wa ren verzekerd. Verdachte erkende de brandstichting te hebben gepleegd. De officier van justitie eischte tegen deze verdachte een gevangenisstraf van 1 jaar. Vervolgens had zich wegens uitlok king van de brandstichting te verant woorden P. J. B. 47 jaar, landbouwer te Hontenisse, door aan E. de W„ een neef van hem, die bij verdachte in huis was, te verzoeken de schuur in Brand te steken en hem een geldsbedrag van f 100 te beloven wanneer de W. aan zijn verzoek gevolg gaf. Verdachte onder vraagd, ontkende hetgeen hem was ten- laste gelegd. De W., die gedetineerd is, verklaar de dat hij f 65 in termijnen van zijn oom had ontvangen voor het in brand steken van de schuur. Hij moest nog f 35 heb ben, welke bedrag hij nimmer heeft ge kregen. De vrouw van dezen getuige had op zekeren dag gezien dat verdachte een witte enveloppe aan haar man gaf, wel ke later is geopend en waarin een bank biljet van f 10 zat. Haar man had toen gezegd dat dit een gedeelte was van het bedrag van f 100 dat hij van zijn oom het van den Trondhjemschen en niet. hemsche! Een zesde klas van een klein gym nasium in een provincie stad. „Een merkwaardige klas." zegt een leerares er over. „We hebben in lang niet zoo'n pientere zesde gehad. Vlot, je zou bijna zeggen „enbloc" begaafd, maar akelig nuchter." Het is niet provincie en/of stad, maar provinciestad of provincie-stad. En het is niet „enbloc" maar „en bloc". een aanleg die zich straks, in de komende studentenjaren, krachti ger en volkomener bewijzen zal. Een „aanleg die zich bewijzen zal Bob van Beek, de trouwhartige, sportieve jongen, goedig en opper vlakkig, met zijn zonderlingen ver knochtheid aan het begaafde inne mende meisje O Terpstr,a, met uw „zonderlingen ver knochtheid" aan den n! [Staat niet in de helft der gemeente raadsverslagen die onze redactie ont vangt: „Den heer Jansen zeide hier op". Groeien doet pijn, dit is de levens weg die De Bikkel te leeren krijgt. Men krijgt een levens les te lee ren, een levens weg echter gaat men, of legt men a f; men kan een weg zelfs betreden. M,aar een levensweg die zij te leeren krijgt is, indien al Nedérlandsch, dan toch beroerd Nederlandsch. Dit is niet alles. Maar het is genoeg. We zitten midden in de wanorde. We moeten er uit, wanneer er nog eenig respect voor onze taal, nog eenige liefde voor dit schoone uitdruk kingsmiddel zal overblijven. Hoe? Dat m,ag een ieder nu eens voor zichzelf uitmaken. Mits hij geen utopie, doch bereikbare werkelijkheid nastreve.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7