ZEELAND. MIDDELBURG. GOES. De Zeeuwsche Fruittentoonstelling. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. Radio) op een golflengte van 1205 m ge durende de tijdvakken 14,0016,30 en 17,30—18,30. In de week van 22 tot en met 28 September kwamen in onze provincie slechts twee gevallen van besmettelijke ziekten voor nl. een van paratyphus te Middelburg en een van roodvonk te Kruiningen. Garnalenvaartuig vergaan. Het garnalenvisschersvaartuig B.H. 8 uit Brouwershaven is op de Mid denplaat tusschen Goeree en Schouwen vergaan. Langs den zijkant van die plaat werd gevischt; toen men de korn wilde binnenhalen bleken die met vuil gevuld te zijn. Hierdoor geraakte een en ander onklaar ten gevolge waarvan de schip per het stuur over het vaartuig verloor en op de Plaat terecht kwam. Met elke windvlaag schoof het er steeds verder op en kwam daardoor in steeds hachelijker positie. De golven sloegen weldra over boord, waardoor het heele schip vol liep. De ter vischvangst terugkeerende schepen ontdekten de ramp en voeren onmiddellijk naar de plaats des onheils, om hulp te bieden; zij konden echter het vaartuig niet benaderen, doordat nie mand een roeiboot bij zich had. Het motorschip de Pionier is daarop naar Scharendijke gevaren en heeft van daar een roeiboot meegebracht, waar mee drie opvarenden, de schipper en zijn beide zoons, zijn gered. Intusschen hadden de schipbreukelin gen reeds eenige uren in levensgevaar verkeerd: zij waren reeds bezig met het maken van een vlot om zich daarmee zoolang mogelijk drijvende te kunnen houden. (Hbld.) DE NIEUWE ZEESLUIS TE TERNEUZEN. Een Gentsche delegatie bij den Belgischen premier. De corr. der N. R. C. te Brussel meldt: Een delegatie van het Gentsche stads bestuur, bestaande uit burgemeester Van der Stegen en wethouder Siffer, waarbij zich verscheidene ambtenaren van den havendienst en een paar vertegenwoor digers van de Kamer van Koophandel hadden aangesloten, heeft op het de partement van buitenlandsche zaken al hier een onderhoud geh.ad met minister president Van Zeeland. De delegatie vestigde o.a. de aandacht van den premier op de kwestie van de sedert lang door Gent gevraagde nieuwe zeesluis te Terneuzen. Aangedrongen werd op een zeer spoedige oplossing van dit vraagstuk dat voor de haven van Gent een levensbelang werd genoemd. In dit verband moet tevens gewezen zijn op zekere thans aan den gang zijnde waterwerken, die, naar de delegatie meent, wel eens een gevaar konden worden voor den verderen bloei van de haven van Gent. Minister-president Van Zeeland bleek zeer goed op de hoogte te zijn van het sluizen-vraagstuk en de daarmede ver band houdende punten. Hij gaf aan de Gentsche vertegenwoordigers de stellige verzekering, dat het departement van buitenlandsche zaken geen gelegenheid ongebruikt wil laten om de oplossing van deze kwestie te bespoedigen. De toon van zijn antwoord klonk vrij opti mistisch. Smokkelarij in Zeeuwsch-Vlaanderen In het grensgebied van Zeeuwsch- Vlaanderen hebben herhaaldelijk aan houdingen plaats van personen, die sui ker smokkelen. Meermalen worden aan zienlijke partijen in beslag genomen. On der Zuiddorpe is een auto met ongeveer 400 kg. suiker aangehouden en in be slag genomen. Bij den grooten trek naar België, die vooral des Zondags uit de grensgemeen ten plaats heeft worden bij terugkeer ook allerlei levensbehoeften of klee- dingstukken binnengesmokkeld. Waterschappen. Bij Kon. besluit is benoemd tot ge zworene van den Paulinapolder, de heer J. de Jonge te Biervliet. Tot lid van het bestuur van het waterschap voor het beheer en onderhoud van de Nol tus schen den Koude en Lovenpolder, de heer M. de Jonge te Hoek. NATIONAAL CRISIS COMITé. Men schrijft ons: Het Nationaal Crisiscomité gaat den laatsten winter van zijn bestaan tege moet. Men heeft het Dinsdagavond door de radio kunnen hooren van H. K. H. Prinses Juliana, de Eere-Voorzitster, en jhr. S. van Citters, den Voorzitter. Het gaat er nu om te verhoeden, dat de plaatselijke comité's bij gebreke aan middelen vóór den bepaalden tijd hun arbeid zullen moeten staken. Onder den drang der tijdsomstandigheden be staat daarvoor groot gevaar. Daarom dienen allen, die beseffen welk onmis baar werk het comité juist in den win ter heeft te verrichten, het zich ten plicht te rekenen dit gevaar met ver eende kr,achen af te wenden. Moge het comité aan het einde van zijn bestaan niet afgetobt en uitgeput, doch op volle kracht zijn taak aan zijn opvolgers kun nen overdragen! De reeds aangekondigde inzameling langs de huizen .alhier moge Maandag a.s., evenals vorige jaren, een behoorlijk bedrag in kas brengen en ook voor de wekelijksche collecten moge de belang stelling niet verflauwen. DE WINKELWEEK. Optocht lichtstoet. De dag van gisteren kenmerkte zich door zeer grillig weder. Tegen twaalf uur stroomde de regen even neer, maar twaalf uur was het gelukkig weer droog en officieele ontvangst der tentoonstel ling officials en de tocht met muziek naar de veiling vond zelfs onder een vroolijk zonnetje plaats. Ook de middagoptocht van den klei nen reclamestoet verliep onder de gun stigste omstandigheden. Maar des avonds te acht uur, terwijl de lichtstoet zich op de Vogelzangscheweg opstelde, brak weer een stortbui los. Dat dit voor de vele deelnemers zeer onaangenaam was laat zich begrijpen. Gelukkig keerde ook nu het weer zich plotseling ten goede. De regen hield geleidelijk op, en te ruim half negen was de hemel wolkeloos en bezaaid met sterren. Zoo kon de optocht doorgang vinden en spoedig bleek, dat de regen niet veel onheil gesticht had. Er waren een dertigtal deelnemers aan den stoet, en velen hunner bleken veel werk van hun „nummer" gemaakt te hebben. Een groep goed geschminkte en gecostumeerde Indianen openden den optocht. No. 2 was een geweldige melk- flesch, reclame voor de Koena-produc- ten. No- 3 was een wagen van de Kon. Handboogsocieteit „Jacoba van Beijerenvoorstellende Jacoba van Beijeren, schietende op de duif. Een sober maar keurig geheel; No. 4 een wa gen van de geheelonthouders, beval in een vlammend uitroepteeken: „doe weg den alcohol". No. 5 een aantrekkelijke groep van de korfbalclub T.O.G.O.; No- 6 een komische getrokken en geduwde kinderwagen. No. 7 een angstaanjagen de pop met lichtende oogen van Dro gisterij Den Herder; No. 8 een geheel nikkelen fiets van Rijwielhandel en Sporthuis Jacól Snoodijk, No. 9 een wagen met Michlinpop van Garage Louisse, reclame voor de Chevrolet. No. 10. een paar geweldige flesschen Blanca bleekwater van Drogisterij Mulder; No. 11 een reuze kolenemmer, melkkan ,en koffiepot van Lintvelds Bazar; No. 12 een schilderachtige groep zigeuners om kampvuur; No. 13 een draadloos voort bewogen kinderwagen; No. 14 drie meisjes in rood, wit en blauw, met oran je parapluies, koopt Nederlandsch fa brikaat te Goes; No. 15 een keurige wa gen mei verlicht duivenhok van de Post- duivenver. De Zeeuw, die opwekte, om verdwaalde duiven te voederen en te drenken, en tot een bezoek aan de ten toonstelling in December. No. 16 een frissche slagerij in vol bedrijf van C. Korstanje, Nieuwstraat; No. 17 een ge weldig Parker vulpen van Sturms vul penhuis. No. 18 een groep vroolijke kampeerders met titel „Zomerzotheid". No. 19 'n groep vervaarlijk schietende cowboys; No. 20 een fraaie reclamewa gen voor Arks beschuit enz. No. 21 een leuke troep padvindsters. No. 22 'n ver sierde C'tax, No. 23 een reclame voor de Cowboy schoenen van Corn, van de Reepe; No. 24 een groep, die de toene mende klompen-omzet demonstreerde van 1905 tot 1935 van de fa, Weststrate. No, 25 reclame voor Engleberts automo bielhandel; No. 26 een gezin dat „onder dak" is dank zij een polis bij de Olveh; No. 28 'n wagen van den brandstoffen- handel Pik, welker kwaliteiten als „een paal boven water" staan. Benevens nog enkele kleinere groepjes, waarvan we toch ook willen noemen die van den Rij wielhandel „Klein maar Dapper" welke inderdaad klein maar dapper mee deed. Dat alles was vaak zeer smaakvol be licht en er was veel om te bewonderen en veel dat vroolijkheid opwekte. En die opgewektheid werd niet weinig ver hoogd door de prettige muziek van de beide Goesche muziekkorpsen, die me de marcheerden. Heel Goes scheen op de been om den stoet langs te zien trekken, en telkens haastte men zich naar een ander punt van de route om al dat fraaies meerma len te zien. Het geheel kan dan ook in derdaad een succes genoemd worden. Ook de verlichte haven met kanovaart en muziek trok veel bewonderaars. Zoo is de Donderdag wel een zeer drukke en feestelijke dag voor Goes ge weest. De opening. Het was ruim één uur toen bestuur, comité's en genoodigden van de Zeeuw sche Fruittentoonstelling, na de offici eele ontvangst ten stadhuize, in het tentoonstellingsgebouw arriveerden. De heer H. A. H a n k e n het woord nemende, dankte allereerst den Com missaris der Koningin voor zijn bereid willigheid om het voorzitterschap van het eere-comité te aanvaarden, voor zijn bemoeiingen om een lid van het Ko ninklijke Huis naar de tentoonstelling te doen komen al is dit helaas niet gelukt en voor zijn steun om de be- noodigde gelden voor het koelhuis uit het werkfonds te krijgen. Spr. wees er hierna op, dat bedoeling dezer tentoonstelling is, om te laten zien, w,at Zeeland op het gebied van fruit presseert. Spr. herinnerde hierbij aan den kleinen opzet der veiling, waar toch echter dadelijk een opvoedende kracht van uitging. De verdere ontwik keling noemt spr., in waardeerende woorden, vooral het werk van ir. v. d. Plassche, die met de telers wist om te gaan, vakonderwijzers opleidde, cursus sen gaf enz. Later kregen we de elite veiling en met trots mag gezegd worden, dat Goes op dit gebied vooraan staat. Spr. gewaagde voorts met waardee ring over hetgeen de heeren Valstar, Van Pöeteren en prof. Sprenger voor de fruitteelt deden. A^n prof. Sprenger is het te danken, dat thans ook de min dere kwaliteiten fruit een bestemming hebben. Spr. uit verder woorden van dank aan de inzenders, zonder wie een tentoonstelling niet mogelijk is, de jury, de tuinbouwvakonderwijzers, de com missies en den heer Duvekot. Wat de commissies en de heer Duvekot gedaan hebben is bewonderenswaardig. Spr. huldigde d.aarbij ook den artistieken leider, den heer Hulshoff Pol, en de ex- portvereeniging, die eveneens alle mede werking verleende. Tenslotte wees spr. nog met trots op het koelhuis, dat 500.00Ó kg fruit kan bevatten en waarin thans 200,000 kg on dergebracht is. Hulde en dank brengt hij aan allen die bouw en inrichting zoo vlug en voortreffelijk verzorgden. Openingsrede van den Commis saris der Koningin. De Commissaris der Koningin, hierna het woord verkrijgende, zeide het een groote eer te achten, deze tentoonstel ling te mogen openen, ook omdat hij op deze wijze uiting kan geven aan de be langstelling van het provinciale bestuur in de fruitteelt. Doch ook in vroeger eeuwen was de fruitteelt in Zeeland van beteekenis en had den steun der provinciale bestuur- deren. Historieschrijvers als Smallegan- ge, Ermerins, Hondius, e.a- maken er reeds gewag van. In zeer oude keuren is reeds sprake van de boomgaarden (Floris V in 1256) welke ten doel had den de eigenaars te beschermen tegen landloopers- Gemeenten als Kloetinge, Kapelle en Wemeldmge waren reeds vroeg om hun boomgaarden bekend en Zuid-Beveland nam toen reeds op dit gebied een voor aanstaande plaats in. De fruitteelt was aanvankelijk echter nevenbedrijf en werd van begin in dezer eeuw meer ge- specialislerd en intensilver. De laatste jaren kwam echter weer een wijziging, verdween grootendeels de onderbeplan ting, de kruisbessen b.v-, die niet meer loonend is. Van groot belang voor de fruitteelt is de exportmogelijkheid, die vroeger vqor Zeeland gunstig was. Per boot ging het fruit naar Engeland, per spoor naar verder Nederland en Duitschland. De economische omstandigheden brachten den export echter een zwaren slag toe. De regeering doet het hare om de fruit telers te helpen, stelde ditmaal zes mil- lioen gulden voor den tuinbouw be schikbaar en spr- hoopt, dat ook de Zeeuwsche fruittelers daar hun deel van zullen krijgen. Spr. wees voorts op het groote belang van een goed product te leveren, en ver nam met vreugde, dat in Zeeland in deze alle te nemen maatregelen genomen wor den. De laatste jaren werden in dat op zicht reeds goede resultaten bereikt; ook met sorteeren en verpakken, en spr. brengt in deze hulde aan ir. v. d. Plas sche, die daar den grooten stoot toe gaf. Hij hoopt dat zijn opvolger, de hr Bosma de voetsporen van zijn voorgan ger zal drukken. Van groot belang werden de veilingen, als schakel tusschen teler en handelaar Moge de handel spoedig uit( vrije wil al haar producten over de veilingen koo- Pen' j Spr. uitte dan zijn vreugde over den bouw van het koelhuis, en zeide over tuigd te zijn, dat dit v,an belang zou blijken voor teler, handelaar en consu ment. Men zal nu ook in de maanden, waarin dit tot dusver niet mogelijk was, Zeeuwsch fruit kunnen bekomen. En t buitenlandsche fruit kan dan beschik baar blijven voor de buitenlanders (vroo lijkheid). Spr. zeide, dat de eerste indruk der tentoonsteling overweldigend was en wees dan oj) het tegenover aangebrach te opschrift: „Eischt steeds Zeeuwsch fruit", en zeide, dat hij eigenlijk een paar dikke strepen verwacht had onder „steeds Zeeuwsch". (Applaus). Gelukkig zijn er voor de fruitteelt nog vooruitzichten. V,an groot belang is echter, dat de bedrijven onder goede leiding staan, goed onderwijs wordt ge noten en gebruik gemaakt wordt van deskundige voorlichting. Spr. hoopt, dat alle jonge telers trouw van de cursussen gebruik zullen maken en liefde en toe weiding voor hun vak zullen toonen. Spr. uitte voorts de hoop, dat ae ten toonstelling zou slagen en den goeden naam van het Zeeuwsche fruit verder zal verbreiden. Hij roemde de activiteit van het veilingsbestuur, en gewaagde van de groote stuwkracht van den heer Hanken, die ondanks zijn hoogen leef tijd land- en tuinbouw zoo krachtig blijft steunen, en daarvoor dank verdienh Spr. hoopte, dat deze tentoonstelling ook tot leering zal strekken van die telers wier bedrijven nog niet aan alle eischen voldoen. Spr. besloot met de hoop uit te spre ken, dat deze tentoonstelling zou bij dragen om de cultuur nog hooger op te voeren, dat er spoedige betere tijden aan zouden breken voor de fruittelers, en verklaarde de tentoonstelling hierna voor geopend. Het muziekgezelschap „Hosanna" speelde nu het Wilhelmus. Ir. v. d. P 1 a s s c h e, vervolgens het woord nemende, uitte zijn dank voor de vriendelijke over hem gespro ken woorden. Hij drukte daarbij de hoop uit, dat de telers op den ingeslagen weg zouden voortgaan, en raadde allen: breng uw bedrijven op peil en maak ge bruik van onderwijs en voorlichting. Spr. drukte voorts zijn vreugde uit over de totstandkoming van het koelhuis, door onderlinge samenwerking. Hij is ook verheugd weer onder de Zeeuwen te zijn, en zal, hoewel het geheele land zijn aandacht thans heeft, toch vaak al lereerst aan Zeeland denken, vooral, om dat hier menschen wonen, die voor iets nieuws te vinden zijn, proefnemingen aandurven. Spr. kon ook reeds iets voor de Zeeuwen doen, want vorig jaar be sloot de regeering dé opleiding van vak onderwijzers .stop te zetten, doch ze heeft het groote belang hiervan inge zien en is op dit besluit teruggekomen. Spr. zette uiteen, waarom hij het ver antwoord achtte, zooveel energie en tijd en kosten aan deze tentoonstelling te besteden, en besloot met zijn beste wenschen voor het welslagen. De hr S 1 o o v e s, dir. der P.Z.E.M., middengroep, wees op den band die be staat tusschen fret electriciteitsbedrijf en de veiling en boodt onder hartelijke bewoordingen een schilderij van het koelhuis aan voor de directeurskamer. De hr. v. d. P o e s t Clement, secretaris van het veilingbestuur, uitte zijn vreugde over den ijver en levenslust van den voorzitter, den hr. Hanken, die reeds 31 jaar zooveel voor de veiling deed. De heer Hanken kent nog geen sper-uren en is dag en nacht indien noo- dig, voor het bedrijf beschikbaar. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat de veiling nog lang onder leiding van den heer Hanken zou staan. Ir- Bosma betuigde hierna nog zijn dank aan ir. v. d. Plassche, de on derwijzers den hr. Fj,ulshoff Pol, en zijn medeleden voor hun medewerking en zeide verder, dat hij hoopte op den weg door zijn voorganger, ir. v. d. Plassche gewezen, voort te gaan. Nadat nu de eere-wijn geschonken was maakte het gezelschap een rond wandeling over de tentoonstelling. De maaltijd. Te ruim vier uur vereenigde het ge zelschap zich aan den disch in Hotel Centraal. Tegen het einde van den voortreffe lijk verzorgden maaltijd, wijdde de tafel voorzitter, de hr. Hanken, een dronk aan H. M. de Koningin en H. K, H. Prin ses Juliana, en stelde tevens voor, een telegram van aanhankelijkheid aan H. M. de Koningin in te zenden, waartoe met applaus besloten werd. Spr. dankte voorts de jury voor haar arbeid. Haar taak was moeilijk, want er was veel goed fruit. Dank bracht hij ook aan het personeel der veiling, dat heel hard ge werkt heeft. Voorts betuigde hij zijn er kentelijkheid aan den hr. Zegers, voor zitter van den koopmansbond, voor de goede samenwerking. De hr. v. d. Have zeide, den heer Hanken te willen danken voor alles wat hij voor de veiling deed. Hij was de man, die kweekers en kooplui steeds tot elkaar wist te brengen. Zijn woord had gezag. Spr. hoopte voorts dat de hr. Hanken nog vele jaren voorzitter van de veiling zou blijven en zeide overtuigd te zijn, dat hij deze functie wel het laatst van allen zou neerleggen. De hr. v. d. K r o f t, voorzitter der jury, gaf als de algemeene indruk van de jury te kennen, dat deze fruittentoon stelling de mooiste en doelmatigste was, ooit in Nederland gehouden. Spr. bracht Zeeland hiervoor hulde. Dit is geen werk van weken of maanden, maar van jaren. Spr. besloot met zijn beste wenschen voor de toekomst van de Zeeuwsche fruitteelt en de Veilings- vereeniging Zuid-Beveland. KOUDEKERKE. Woensdagavond gaf de Chr. Gemengde Zangvereeniging „So li Deo Gloria" alhier, directeur: de heer S. Sanders te Middelburg, een uitvoe ring in de Ned. Herv. Kerk. Nadat ge zongen was Psalm 150 vers 1, opende ds. Vreugdehil, Ger. predikant te Melisker- ke de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Daarna werden een zevental liederen, en een drietal orgelsoli ten gehoore ge bracht. De zangnummers werden uitge voerd, deels door het koor, deels door duo's deels door solisten, hetgeen een aangename afwisseling beteekende voor de hoorders. Het is onbegrijpelijk, hoe iemand in den korten tijd van haar be staan, deze vereeniging reeds op zoo n hoog peil heeft weten te brengen. Het geheel klonk onberispelijk zuiver, de uit spraak was zeer duidelijk en de nuan ceering uitstekend. Hulde aan directeur en leden, voor hun prestatie. Ds. Van Kooten was ongetwijfeld de tolk der vele aanwezigen toen hij aan zijn grooe waardeering voor het ten ge hoore gebrachte uiting gaf, en opwekte lid of contribuant dezer vereeniging te worden. RAAD VAN KLOETINGE. Steunregeling vastgesteld Begrooting behandeld Klei ne verhooging der belastingen. KLOETINGE. Gisteravond vergader de de Raad onder voorzitterschap van burgemeester C. Zandee Azn., voltallig. De heer C. Blomaard Pzn. wordt (va cature Kousemaker) toegelaten. De steunregeling welke door B. en W. was ontworpen deed den heer B1 o - VERWEKT GEEN KRAMP Bij'apothekers en drogisten in verpakkingen van tO, 30 en 60 tabletten. (Ingez. Med.) m a a r d pleitenvoor 'n beteren wacht tijd regeling voor de uitgetrokkken ge- organiseerden. Dehr Buitenhuis merkte op, dat sommige menschen ge moedsbezwaren kunnen hebben tegen de verplichte ziekenhuisverzekering Spr. z,ag daarmede gaarne rekening ge houden. De heer S t r a u b kon met toe kenning van 50 pet. in de kosten zieken- huisverpleging en doktersfonds accoord gaan als deze toeslagen aan de steun trekkers worden uitbetaald. Daarna werd het ontwerp als volgt met algemeene stemmen aangenomen. Steunbedragen Georganiseerden die geen kasuitkeering genieten: a. kostwin ners 7.20 per week en 0.50 per ge zinslid boven twee, inwonend dienstper soneel inbegrepen; b, kostgangers 5.50 per week. Maximum 10.70. Ongeorga niseerden: Kostwinners 6.50 per week- met gelijken toeslag als voor de georga niseerden; Kostgangers 5 per week. Maximum 10. Gezinsinkomsten, ouder- doms-, invaliditeitsrente enz. worden voor 2/3 in mindering gebracht. Voor grondgebruik wordt 'n aftrek toe-" gepast van: bij gebruik van 1 tot 2 ge meten f 0,50 per week; 23 gem. f' 1 p. week; 34 gemeten 1.50 per week; 45 gemeten f 2 per week; 46 ge meten 2.50 per week. Personen met een grondgebruik van 6 gemeten en meer komen niet in aanmerking. In premie ziekenhuisverpleging en doktersfonds 50 pet. door de gemeente- bijgedragen. Alle personen welke steun genieten moeten lid zijn van de Ver eeniging tot Ziekenhuisverpleging. Ge zinnen van 2 personen zullen een wacht tijd van 2 weken, gezinnen van meer dan twee personen van 1 week moeten doormaken behalve personen welke uit getrokken zijn uit hun werkloozenkas. De bliksemafleider op den toren is onderzocht door den firma Brood uit Amsterdam en niet in orde bevonden. Herstelling en verdere beveiliging zul len f 144 eischen. B. en W. vroegen de meening van den Raad hierover. De heer S t r a u b was huiverig met een firma uit Amsterdam te begin nen. Er zullen veel reiskosten komen f sinds menschenheugenis is de bliksem niet ingeslagen. De heer Buitenhuis had al tijd gehoord dat men beter geen dan een slechte bliksemafleider kan hebben. Spr. voelde zich door het rapport be zwaard en zag gaarne in de richting van herstel gewerkt. De heer Blomaard vroeg wat de bliksemafleider gekost heeft. "Volgens sommiger meening is de prijs van f 173 veel te laag geweest. Spr. zag ligver eenige verbeLering aangebracht door een plaatselijk deskundige. De heer S t r a u b wilde Van Driel eens laten rapporteeren en dan later de zaak nog eens bekijken. In den win ter is het onweergevaar toch gering. Al dus wordt besloten. Aan den heer J. Meulendijk wordt met ingang van 1 Januari 1936 eervol ont slag verleend als gemeentebode en bode B. A. Naar .aanleiding van dit ontslag vroeg de heer S t r a u b of er wel een. bode voor het B. A. noodig is. Het B. A. heeft toch portvrijdom? De heer Buitenhuis wilde 'i advies van het B. A. hieromtrent vragen. Aldus wordt besloten. Tot gemachtigden van den Raad naar de openbare vergadering van Ged. Sta ten inzake de aanhangige grenswijziging op 1& October te Middelburg werden benoemd voor de meerderheid in den Raad J. Straub; voor de minderheid in den Raad C. Zandee Azn., welke beiden de benoeming .aannemen. Het onderwijzend personeel en de kweekelinge aan de openbare school werden, nadat den heer Buitenhuis was verzekerd, dat ook de kweekelinge hier bij op den zelfden voet als de onderwij zers wordt beloond, wederom aangewe zen tot het geven van vervolgonderwijs in den komenden winter. Tot leden van de commissie van advies voor de werkverschaffing voor het tijd vak 15 October 193515 October 1936 werden benoemd de heeren C. Blomaard Pzn., P. D. Hoogstraate, W. N. van Lie- re en W. Nieuwdorp. Hierna kwam de begrooting 1936 aan de orde. De heer Buitenhuis hield alge meene beschouwingen. De overgang van de le naar de 2e klasse voor de gemeen tefondsbelasting, zooals B. en W. voor stelden, was voor hem niet zonder meer te aanvaarden. Hij zag voor een begroo ting die op 1000 na kloppend gemaakt is, geen directe noodzaak tot een derge lijke belastingverhooging die inzonder heid de zwakst draagkrachtigen treft. Hij zou de le klasse willen handhaven en wees op bezuiniging door: Opheffing vervolgonderwijs, verminde ring van den post pompen en riolen en onderhoud van bezittingen, het laten ver vallen van verstrekking van bloemen aan de schoolkinderen en een verlaging van den post onvoorziene uitgaven. De

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6