BEURSTHERMETER van Vrijdag. KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. Hevige gevechten bij Adoea. CORRESPONDENTIE. SPORT. S£UR$- EH lltMUWBII. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. - H.V.A. Markt AARDENBURG. J. BRUIJNOOGE, Langstraat AMSTERDAM, 4 October. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieeie notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 94%—94%. Ned. 33 1000-4 94 X—94%. Ned. 34 1000-4 94%—94%. Certific,aten-3 8180%. O. Indië 34 1000-4 92%—92%. Denemarken Oblig. 1926-5 70%>70. Duitschl. pndst. 100-7 19%>19 Engeland 1960-90 4 66%—67. Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl. Staatss. 1927-4% 90%89%. Amsterdam 1933-5 96%96%. Amsterdam 1934-4% 93-94. 's.-Gravenhage 1929-4 971 Rotterdam 1926-1930-4% 86%—86%. Berlijn 1925-6% 16%—.16%. Zeeuws. Hyp. B-5 8686. Zeeuws. Hyp. B-4% 8585. Cities Service Cy. P. 1958 5 29%30%. de heer C. de Putter te Axel. Tevens werd hij benoemd tot lid van het hoofd bestuur van den Bond. Begin van brand. Hedenmorgen stond in de werkplaats van de firma G. M. Feij op de Lange Burg een petroleumvergasser te bran den. Door onbekende oorzaak sprong het toestel uit elkaar en ontstond er een begin van brand. De heer B. A. Feij, die „In den Hercules" thans bewoont, belde onmiddellijk de brandweer op en hij en de omwonenden uitten tegen ons hun groote bewondering over den korten tijd, die verliep tusschen het opbellen en het op de Markt aanwezig zijn van de magirusspuit. De brandweer heeft echter geen dienst moeten doen, want de echtgenoote van den heer Feij had de tegenwoordigheid van geest gehad een hoeveelheid wasch- water, dat in de nabijheid stond, over het vuur, dat zich ook reeds aan een kamerscherm had medegedeeld over de vlammen te gooien, die daardoor ge doofd werden. SOES. Rectificatie. In ons vorig nummer meldden wij dat de verzame ing insecten en vlinders op de Goesche Fruittentoonstelling inge zonden was door den heer A. G. Wille- boer, dit moet zijn, door den heer A. J- van Willigen te Kloetinge. ZEEUWSCHE FRUITTENTOON STELLING. De bekroningen. De aanduiding a.v. (als voren) be doelt, dat de betreffende bekroning is toegekend aan den dadelijk daarvoor genoemde kweeker. Groep I: eigen stands: le pr. J. Q. C. Lenshoek; le Zeeuwsche Fruitteelt Mij. a.v.; 2e J. C. Koert; 3e A. v. d. Have, Albertine Hoeve; Eereprijzen: Medaille H. M. Koningin Wilhelmina, J .Q. C. Lenshoek en medaille H. K. H. Prinses Juliana, Zeeuwsche Fruitteelt Mij. a.v. Vereenigingen: 2e pr. Tuinbouwver- eeniging „Schouwen en Duiveland. Groep II: verpakt fruit: Afdeeling A: Niet gewikkeld: Cox Oranje Pippin pri ma le pr. Mij. Wilhelminapolder; 2e J. Q. C. Lenshoek; Cox Oranje Pippin A le Mij. Wilhelminapolder; 2e J. O. C. Lenshoek; Cox Oranje Pippin B le a.v. 2e Mij. Wilhelminapplder; Mank's Cod- lin Prima le a.v.; 2e Fa. v. d. Have; Mank's Codlin A le Mij. Wilhelmina polder; 2e Fa. v. d. Have; Mank's Cod lin B le Mij. Wilhelminapolder; 2e Fa. v. d. Have; Jonathan Prima le Mij. Wil helminapolder; 2e J. de Boe en Wisse; Jonathan A le Fa. v. d. Have; 2e Mij. Wilhelminapolder; Jonathan B le J. de Boe en Wisse; 2e Fa- v. d. Have; Transp. de Croncels Prima le J. C. Koert; 2e J. Ermerins; Transp. de Cron- cels A le med. J. de Boe en Wisse; 2e J C. Koert; Transp. de Cronsels B le j. C. Koert; 2e Mij- Wilhelminapolder; Schoone v. Boskoop Prima le a.v.; 2e Fa. v. d. Have; Schoone v. Boskoop A le Mij. Wilhelminapolder 2e J. H. Krauwel; Schoone v. Boskoop B le J. Q. C. Lenshoek; 2e Jan Weststrate a.v.; Sterappel Prima le J. Ermerins; 2e Zeeuwsche Fruitteelt Mij.; Sterappel A le J. C. Koert; 2e Mij. Wilhelminapol der; Sterappel B le Zeeuwsche Fruit teelt Mij. 2e. Fa. D. J. v. d. Have; Loui se Bonne d'Avr, Prima le Mij. Wilhel minapolder 2e P. v. 't Westeinde; Louise Bonne d' Avr. A le J. Q. C. Lenshoek; 2e Mij. Wilhelminapolder; Conference Prima le a.v.; 2e Fa. v. d. Have; Confe rence A le a.v.; 2e Mij. Wilhelminapol der; Conference B le a.v.; 2e Fa. y. d. Have; Beurré Hardy Prima le Mij Wil helminapolder; 2e Mar. Rijk; Br. Flardy A le J. Q. C. Lenshoek; 2e Mij. Wilhel minapolder; Br. Hardy B le J. Q. C. Lenshoek; 2e P. Dieleman; Zwijndr. Wijnpeer Prima le J. Q. C. Lenshoek; 2e J. Ermerins; Zwijndr. Wijnpeer A le Fa- v. d. Have; 2e Mij. Wilhelminapolder; Will. Duchesse Prima le J. Q. C. Lens hoek; 2e Mij. Wilhelminapolder; Will. Duchesse A le J. Ermerins; 2e J. Q. C. Lenshoek, Will. Duchesse B le J. de Boe en Wisse; 2e J. Q. C. Lenshoek; Doyenne du Cornice Prima le a.v.; 2e J. de Boe en Wisse; Doyenne de Comice A le Mij. Wilhelminapolder; 2e J. de A Amsterd. B,ank 105%105. C Rott. Bankver. 102 A Twentsche Bank 8281. A Peef. Gruyter en Zn. A 106- A Pref. Jurgens A 93%92%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 390389. A Ver. Papf. v. Gelder 3840%. C Am. Car en Foundry 10%10%. C Am. Smelt en Ref. 27%28%. C Farbenind. I.G. 27%27%, C Stand. Brands 88% ex div. C North Am. Cy. 10%11%. A Born. Sum. H.M. 130%131. A Linde Teves en Stokv. 65%65. A Ned. Wol Mij 87%—90. A Singkep Tin M. 8378. A J. C. Japan Ln. 2828% A Rotterd- Lloyd 3334%. A S. M. Nederland 3134%. A Amst. Thee C.M. 4143. A Houth. Alberts 20%20%, Boe en Wisse; Doyene du Comice B le J. Q. C. Lenshoek; 2e J. de Boe en Wisse; Extra prijs zilveren beker: J. Q. C. Lenshoek; Comtesse de Paris Prima le Zeeuwsche Fruitteelt Mij.; 2e Mij. Wilhelminapolder; Comtesse de Paris A le Mij. W'lhelminapolder; 2e J. Q. C. Lenshoek; Br. Alex Lucas Prima le Mij. Dilhelminapolder; 2e Fa. v. d. Have, Br. Alex. Lucas A le J. Ermerins; 2e Fa- v. d. Have; Afdeeling B: Vruchten gewikkeld in standaardverpakking: Cox Oranje Pip pin Prima le Fa. v. d. Have; Cox Oranje Pippin A le a.\r.; 2e J. Q. C. Lenshoek; Mank's Codlin Prima le Fa. v. d. Have; Mank's Codlin A le a.v.; 2e J. Q. C. Lenshoek; Jonathan Prima le Fa. v. d. Have; Jonathan A le a.v.; Transp. de Croncels Prima le J. Q. C. Lenshoek; 2e Zeeuwsche Fruitteelt Mij.; Transp. de Croncels A le a.v.; 2e J. Q. C. Lens hoek; Sterappels Prima le F. v. d. Ha ve; 2e J. Q. C. Lenshoek; Sterappels A le Fa. v. d. Have; 2e J. Q. C. Lenshoek; Louise Bonne d' Avr. Prima le Zeeuw sche Fruitteelt Mij.; 2e J. Q. C. Lens hoek; Louise Bonne A le J. Q. C. Lens hoek; 2e Fa. v. d. Have. Afdeeling C: Keukenvruchten niet gewikkeld in standaardverpakking: La nes Prince Albert Prima le C. Trimpe Burger; 2e J. C. Koert; Lanes Prince Albert A le Fa. v. d. Have; 2e J. C. Koert; Zoete Etmgaard Prima le J. de Boe en Wisse; 2e Fa. v. d. Have; Zoete Ermgaard A le a.v.; 2e De Boe en Wis se; Bramley Seedling Prima le Fa. v. d. Have; 2e Mar. Rijk; Bramley Seedling A Fa. v. d. Have; 2e J. Krauwel; Gieser Wildeman Prima le J. Q. C. Lenshoek; 2e J. Pouwer; Gieser Wildeman A le J. Q. C. Lenshoek; 2e J. Pouwer; St. Remy Prima le J. Q. C. Lenshoek; 2e Fa. v. d. Have; St. Remy A le J. de Boe en Wisse; 2e Fa. v. d. Have; Druiven: Gras Maroe le M. Nijsten; Frankenthaler le P. v. 't Westeinde; 2e M. Krijger; Black Alicante le P. v. '1 Westeinde; 2e M. Nijsten; Gold. Cham pion le a.v.; Groep III: stukvruchten: Afdeeling grootbedrijf: Yellow Transp. le Fa. v. d. Have; Perzik Zomerappel le a.v.; Manks Codlin le J. Q. C. Lenshoek; Transp de Croncel le J. C. Koert; idem 2e J. Q. C. Lenshoek; Cox Orange Pip pin le C. TrimpeBurger; Sterappel le J. C. Koert; 2e J. Q. C. Lenshoek; Schoone van Boskoop le J. C. Koert; 2e Fa. v. d. Have; Jonathan le a.v.; Ear ly Victoria le a.v.; Bramley Seedling le a.v.; Zoete ermgaarde le a.v.; Clapps Favorite le a.v.; Beurré d'amanlis le a.v.; Triumph de Vienne le a.v.; Louise Bonne d'Avr le Zeeuwsche Fruitteelt Mij.; 2e Fa v. d. Have; Beurré Hardy le J. Q. C. Lenshoek; 2e J. C. Koert; Wil liams Duchesse le J. Q. C. Lenshoek; Conference le C. TrimpeBurger; Doy enne du Comice le P. van't Westeinde; 2e C. TrimpeBurger; Zwijnr. Wijn peren le Fa. v. d. Have; Br. Alex Lucas le a.v.; 2e C. TrimpeBurger; Comtes se de Paris le a.v.; 2e Fa v. d. Have; Beurré de Merode le a.v.; Maagdeperen le a.v.; St. Remy le a.v.; Extra prijs J. C. Koert voor Schoone van Boskoop Afdeeling Kleinbedrijf: Manks Codlin 2e De Boe en Wisse; Tr.ansp. de Cron cel 2e M. Krijger; Cox Orange Pippin le P. de Dreu; idem 2e De Boe en Wis se; Sterappel le Mej. C. van Weele; id. 2e P. Beulens; Schoone van Boskoop le J. Pouwer; Lanes Prince Albert le De Boe en Wisse; Jonathan le J. J. de Jager; Zoete Ermgaarde le De Boe en Wisse; idem 2e mej. C. van Weele; Triumph de Vienne le De Boe en Wis se; Louise Bonne d'Avr le M. Rijk; id. 2e J. Pouwer; Beurré Hardy le M. Krij ger; William Duchesse le J. J. de Jager; Conference le M. Rijk; Doyenne du Co- mice le J. Weststrate; idem 2e P. de Dreu; Zwijndr. Wijnperen le J. Pouwer; Beurré Alex Lucas le M. Rijk; idem 2e J. J. de Jager; Comtesse de Paris le M. Rijk; idem 2e De Boe en WÜsse; Beurré de Mërode le J. J. de Jager; Maagdeperen le A. J. van der Linde; St. Remy le mej. C. van Weele; idem 2e J. de Jager. Groep III Stukvruchten. Druiven: Black Alic.ante le P. van 't West^inde; Goldan Champion 2e M. Nijsten; Gros Maroc 2e a.v.; Frankenthaler 2e P. van 't Westeinde. Groep IV. Boomopbrengst. Schoone van Boskoop: le A. de Jager; 2e a.v.;- C Baltimore Ohio 88%. A Southern Rlw. 4%5. C Union Pac. Rr. 58%59%. C Int. N cke. Cy. 17%18% ex div. Duitschl. '30 1000-5% 18—18%. A Koloniale Bnk, 33%37%. A N.I. Hbk. 1000 70%—74. C Ned. H. M. 1000 112—114 A Alg. Kunstz- U. 24%—25%-%. A v. Berkels Pat. 47%46%. C Calvé-Delft 58—57%. A C. Suiker Mpij. 34%35%. A Ned. Ford A.M. 274—274. A Philips Gem. B. afg. 236%242-39. C Unilever 9495%-96%. C Anaconda Cop. 11%12%-%, C Bethlehem St- 20%22%. C Kennec Copper 1415-%. C Un. States Leather 4%4%. C U. States St. C. 2526%. A A.N.I.E.M.—N.B. 150%—151%, A Kon, Petr. Mpij. 182185%-87. C Contin Oil Cy. 11%12-%. C Shell Union O.C. 5%5%. C Tide Water Ass. Oil 5%5%. A K.N. Stoomb. Mij. 6%—6 A Ned. Scheepv. U. 37%39%-41%. A H.V. Amsterdam 170%175-77%. A Jav,a Cult. Mij. 8894-95. A N.I. Suiker U. 8387-90. A Deli Batavia 127%—130%-34. C Deli Mij. 1000 143%—146%-51. A Senembah 147152. C Chicago Milw. A Amst. Rubb. C. 97—99%-100%. A Deli-Bat. Rubb. 51 55. A Hessa Rubber 80%80%. A Serbadjadi S.R. 5053%. Prolongatie 6%6, WISSELKOERSEN. 3 Oct. 4 Oct. Londen 7.24% 7.24% Berlijn 59.47% 59.55 Parijs 9.74% 9.75% Brussel 24,97 25.01 Zwitserland 48.13 48.20 Kopenhagen 32.37% 32.37% New-York 1.48 1.48% Suiker Rubber Tabak 3e J. Q. C. Lenshoek; Extra prijs A. de Jager. Sterappel: le J. Q. C. Lenshoek; 2e en 3e a.v. Beurré Alex. Lucas: 2e J. Q. C. Lens hoek. ARNEMUIDEN. Den laatsten tijd werden meermalen aardappelen welke buiten deze gemeente op het land op geslagen waren ontvreemd. Thans zijn naar we vernemen weer aardappelen gestolen van land gelegen in de kom der gemeente. Men zij ge waarschuwd. RAAD VAN KATTENDIJKE. Geen opcenten meer op de ge meentefondsbelasting. KATTENDIJKE- In de Donderdag ge houden raadsvergadering werd 't raads lid Hundersmarck beëedigd en geïnstal leerd. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 34166. Er werd een steunregeling werk- loozen vastgesteld. De verordening tot heffing en invorde ring van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting werd ingetrok ken, zoodat met ingang van 1 Mei 1936 geen opcenten op die belasting meer ge heven zal worden. Tot gemachtigden n,aar de openbare vergadering van Ged. Staten van Zee land op 18 dezer om de meening over de opheffing van deze gemeente nader toe te lichten, werden Burgemeester en Wethouders gekozen. Kapelaan E. Modde, van Oost-I burg, is door den bisschop van Breda aangesteld als onderpastoor te Wille- broeck bij Antwerpen. Arr. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Vrijdagmorgen wer den de volgende zaken behandeld: E. Ai de W., 26 jaar, koopman, wo nende te Stoppeldijk, gedetineerd, werd ten l.aste gelegd dat hij omstreeks Juli 1931 met het oogmerk zich of een an der ten nadeele van den verzekeraar wederrechtelijk te bevoordeelen, brand heeft gesticht in een bij P. J. Bogaart in gebruik zijnde tegen brandgevaar ver zekerde schuur, waarin zich tegen I brandgevaar verzekerde goederen be vinden. Eisch een jaar gevangenisstraf. Mr. le Mair, verdachte's raadsman vond den eisch wel wat hoog maar re fereerde zich aan het oordeel der recht bank. P. J. B., 47 jaar, landbouwer, wonen de te Hontenisse, werd ten laste gelegd dat hij omstreeks 1931 te Hontenisse door aan E. A. de W. voor het verrich ten van na te melden handeling f 100 te belooven, heeft uitgelokt dat de W. om streeks Juli 1931 te Hontenisse, met 't oogmerk om zich of een ander te be voordeelen, brand heeft gesticht in een bij verdachte in gebruik zijnde tegen brandgevaar verzekerde schuur. Eisch een jaar gevangenisstraf. I Mr. de Rechter uit Hulst verdedigde den verdachte en vroeg vrijspraak om dat hij het feit niet bewezen acht. K. L. van K., 33 jaar, arbeider, wo nende te Loochristie fBelgiël, gedeti neerd, werd ten laste gelegd dat hij opi 17 Augustus te Zuiddorpe twee paarden) respectievelijk van 4 en 5 jaren uit Bel gië in Nederland heeft ingevoerd, zulks i in strijd met de bepalingen der Crisis-) invoerwet. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. 1 Mr. le Mair, raadsman van verdach te, pleitte clementie en vroeg de in vrij heidsstelling van verdachte; het laatste werd geweigerd. .1. C. M., 39 jaar, paardenhandelaar, wonende te Zaamslag, werd verboden invoer van uit België ten laste gelegd van een paard, eveneens in strijd met de bepalingen van de Crisisinvoerwet. Eisch 3 maanden gevangenisstraf en vei-Keurdverklarinrf van het paard. Mr. Kuipers bepleitte vrijspraak. In de zitting van 4 October zijn de vol gende vonnissen uitgesproken: diefstal: J. J. de J., 26 jaar, schipper, G. J. de J., 25 jaar, schippersknecht, bei den te Bruinisse, ieder 2 maanden ge vangenisstraf; onttrekken van goederen aan een ge legd beslag: Kr. D., 22 jaar, koopman te Terneuzen, 3 maanden gevang, voorw., pr. 2 jaar en 20 of 10 d h.; mishandeling ambtenaar: A. B., 28 j., chauffeur, Middelburg, 14 dagen gev.; overtreding Motor- en Rijwielwet: J. P., 38 jaar, timmerman, Woensdrecht, be vestiging vonnis van den Kantonrechter, 10 of 10 d. h.; overtreding Bevrachtingswet; G. V., 57 jaar, schipper, Werkendam, ontslag van alle rechtsvervolging; G. Vvoor noemd, als voren. NOGMAALS DE AFFAIRE VAN „DE ZEVEN PROVINCIëN" Het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag behandelde heden in hooger be roep de zaak tegen den luitenant ter zee der 2e kl. H. L. van Boven, destijds dienende aan boord van Hr- Ms. „De Zeven Provinciën", thans ter beschik king, wonende te Bloemendaal, die op 14 Aug. j.l. door den Zeekrijgsraad te Willemsoord* .terzake van het als mi litair, getuige van een door een mindere gepleegd misdrijf, opzettelijk nalaten tegen den dader de door het belang der zaak gevorderde maatregelen van ge weld naar vermogen aan te wenden, herhaalde malen gepleegd, alle de feiten beschouwd als eene voortgezette han deling is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest van 11 Febr. tot 15 Maart 1933, en met ontslag ü<t den militairen dienst zonder ontzetting. Nadat de beklaagde verklaard had hetzelfde verweer te voeren als voor den zeekrijgsraad, concludeerde de advo caat-fiscaal bij het Hoog Militair Ge rechtshof, mr. A- Brants, tot bevestiging van het vonnis. De verdediging werd ge voerd door mr. dr. J. de Vrieze uit Am sterdam. Uitspraak volgt later. TWEE SMOKKELAARS VERDRONKEN. Vannacht zijn van een vijftal smok kelaars uit Geulle (Limb.) die te voet op 'n vrij ond'epe plaats de Maas trachtten over te steken, twee personen door den stroom meegesleurd en verdronken. Het zijn de 15-jarige J. C. L. en de 20-jarige J. K. „Aanvaard de Italiaansche vriendschap of sterf". Gemeld wordt dat hevige gevechten zijn ontbrand tusschen de Italiaansche voorhoede en Abessijnsche troepen in de omgeving van Adoea. Naar verluidt, zouden de Italianen oorlogsmateriaal en ook gevangenen hebben verloren. De Abessijnsche regeering ontkent, dat de stad Adoea reeds door de Itali anen zou zijn ingenomen, zooals heden middag van verschillende zijden werd gemeld. De strijd om de stad uurt voort. Volgens andere berichten zouden Italiaansche troepen met tanks, vlieg tuigen en artillerie tusschen Adoea en Aksoem zijn opgerukt en de plaatsen Saibaria en Bergrammet hebben ingeno men. Een telegram uit Harrar maakt mel ding van gevechten, die hedenmorgen zijn geleverd in de provincie Ogaden en waarbij 2000 Abessijnen zouden zijn ge dood. „Aanvaard de Italiaansche vriendschap of sterf" is de leuze, die op Italiaansche strooibiljetten uit vliegtuigen boven de provincie Tigré zijn verspreid. Weer een telegram van Abes- synië aan den Volkenbondsraad. De Abessijnsche minister van buiten- landsche zaken heeft zich wederom met een telegram tot den Volkenbond ge wend, waarin hij refereert aan een tele gram van gisteren van de Italiaansche regeering. De Abessijnsche regeering neemt et- kennis van, dat Italië zijn opmarsch in Obl.markt Olie Schepen 1Amerika Philips Koninkl. Unilever (Wettig gedeponeerd.) de provincie Agame en het bombarde ment van twee open steden toegeeft, waarbij vrouwen en kinderen zijn ge dood, en het hospitaal met het duidelijk zichtbaar teeken van het Roode Kruis werd vernield, terwijl deze handelingen worden voorgesteld als voor de verde diging van het Italiaansch grondgebied noodzakelijke maatregelen. Terwijl Abessynië, aldus het telegram verder, sedert December 1934 herhaal delijk voorstellen heeft gedaan om te ko men tot arbitrage en vreedzame regeling, heeft Italië zijn in Augustus 1914 begon nen zendingen van troepen en oorlogs materiaal voortgezet gedurende den ge- heelen looptijd van de voor den Volken bondsraad aanhangige procedure en heeft het alle voorstellen tot een vreed zame regeling afgewezen. Het begint thans met de uitvoering van zijn openlijk aangekondigde bedreigingen van verove ring van het „ontwapende" Abessynië. Ondanks dit alles herhaalt de keizerlijke regeering hiermede haar vasten wil tot samenwerking met den Volkenbonds raad binnen het kader van het Volken bondshandvest. Voorzorgsmaatregelen te Ad dis Abeba. De bijzondere corr. v,an Havas bericht dat de buitenlanders te Addis Abeba voorzorgsmaatregelen hebben genomen tegen een bombardement uit de lucht. De Fransche, Britsche en Duitsche lega ties hebben bomvrije onderstanden doen bouwen De negus heeft aan publieke werken opgedragen openbare schuil plaatsen in te richten. De bevolking blijft kalm. Japan en de oorlog in Oost- Afrika. Het blad Asahi meldt dat het Japan- sche dep. van buitenl. zaken aan de di plomatieke vertegenwoordigers in het buitenland instruct'es heeft geseind, met groote aandacht de ontwikkeling te vol gen van het Italiaansch-Abessijnsche conflict. De diplomatieke vertegen woordigers wordt er aan herinnerd dat de Japansche regeering niet de nood zakelijkheid ziet opheldering te geven omtrent haar houding t.o.v, een veron dersteld aanvaarden van sancties die in Volkenbondskringen zouden worden overwogen. De Belgische visscherij en het conflict. De Belgische verzekeringsmaatschap pijen hebben aan alle visschers, die bij haar verzekerd zijn, doen weten, dat zij het oorlogsrisico niet zullen dekken, tenzij tot sterke verhooging der premies wordt overgegaan. Vooral voor de vis schers, die tot langs de Spaansche en Portugeesche kusten en zelfs tot Gi- baltar gaan visschen zal dit een schade post worden. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent L. t e W. Wij kunnen bezwaarlijk in ons blad per bericht of per ingezon den stuk allerhande lasterlijken praat weerleggen. Een fatsoenlijk mensch eent aan zulken lasterpraat 't oor niet. HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Aljechin wint de eerste partij. Gistermiddag is in het .Carlton hotel te Amsterdam de eerste partij om het ereldkampioenschap schaken tusschen dr. Aljechin en dr. M. Euwe gespeeld. Bij den 30sten zet gaf Euwe, die zwart speelde, op, waardoor dus Aljechin de eerste partij heeft gewonnen. Tegen het koninginnegambiet verde digde Euwe zich op Tsjechische wijze. Aljechin ging met den 16en zet tot den aanval over en kwam bij den 19en zet voor. Deze laatste was een van zijn be kende geniale invallen. Nadien ging het Euwe steeds slechter, en bij den 30en zet gaf hij op. Zondag volgt de tweede partij.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2