AKKEWTJES BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. SPORT. 6EMER8D NIEUWS. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. BELGIË. DUITSCHLAND. ENGELAND. OOSTENRIJK. "AKKERTJES" verdrijven die HOOFDPIJN. VER. STATEN. AGENDA. veel moeite en kosten kunnen worden bereid met melk, natuurboter, kaas of room. Talrijke bijzonderheden en gege vens, die voor de dagelijksche voeding van beteekenis zijn en in ruimen kring bekendheid verdienen zijn hier vermeld Prof. dr. L. K. Wolff schreef een inlei ding, terwijl van de hand van prof. dr E. C. van Leersum een aantal verkla ringen zijn opgenomen. Het boekje is rflet deskundige medewerking v,an per sonen op het gebied der voedingsleer samengesteld, terwijl illustraties van den kunstenaar H. Verstijven de aan trekkelijkheid van het boekje nog ver- hoogen. De recepten, waarbij speciaal reke ning is gehouden met melk en zuivel producten zijn: koude gerechten, soepen, warme gerechten, sauzen, vischgerech- ten, hoofdgerechten, toespijzen, dran ken en koekjes. Het beste wat Neder land op zuivelgebied kan leveren, kan door middel van dit goed verzorgde en nuttige boekje onder ieders bereik ko men. (Ingez. Med. HOCKEY. Middelburg Tempo 23, Middelburg zette de traditie om met oneven go,al te verliezen ook bij haai debuut in de tweede klasse voort. Doch de uitslag had evengoed andersom kun nen zijn. Beide partijen wogen goed tte- gen elkaar op. Het leek echter alsof de Middelburgsche ploeg meer tijd noodig had om op elkaar ingespeeld te raken, wat niet te verwonderen valt, daar drie debutanten in het elftal opgenomen_wa- ren. Zoo zagen de Bergenaren kans spoedig na het begin de leiding te ne men met 'n mooi schot, dat den in de modder vastgezogen keeper verraste. Het doorweekte veld w,as glad en onbereken baar; bovendien is de algemeene con- dit'e van het terrein zeer slecht. Ook de Middelburgsche voorhoede wist aardig haar aanvallen op te zetten en gevaarlijke momenten voor doel te scheppen. Spoedig kwam dan ook de gelijkma ker door den midvoor, al vallende, ge scoord. Doch nog voor de rust nam Tem po opnieuw de leiding. In de tweede helft waren de gasthee- ren overwegend sterker in 't veld en voor goal; de Bergenaren raakten wat vermoeid, doch hielden taai vol. Mid delburg was niet fortuinlijk, een schuin schot ketste tegen de paal, een ander ging hoog over, eenige strafcorners let- verden slechts een rakelings langs doet gaand schot, een goal werd gemaakt, nadat reeds afgefloten was. Tenslotte kwam het succes en de mid voor maakte nogmaals gelijk. Doch toen volgde een zwak moment van de Zeeuw- sche achterhoede, twee misten, de derde rolde glibberend met bal en al in de goal. Vlak daarop kwam het eindsignaal en Tempo smaakte het onverwachte genoe gen om bij de eerste competitie-ont moeting revanche te nemen voor de vroegere vriendschappelijke nederlagen. Niettemin speelde Middelburg niet slecht en kan in deze competitie een behoorlijk figuur slaan, wanneer het elftal, waarin de nieuwelingen lang niet onverdienste lijk debuteerden, beter ingespeeld r,aakt. Zuid, tweede klasse A. Zwart-WitTilburg 2 10 (gestaakt). Breda 2Forward 22. VOETBALOVERZICHT, De regen spelbreker. Van den aanvang der competitie af heeft de voetballerij het met de weers gestelheid al heel slecht getroffen. Op den eersten wedstrijddag: regen; op den tweeden: regen en storm; en tenslotte op den derden: regen. Van al deze re gen-Zondagen spande de laatste Zondag wel de kroon. Werden er reeds voor den aftrap tal van velden afgekeurd, niet minder talrijk waren in het Zuiden en Westen de wedstrijden die onder broken moesten worden, om tenslotte te worden gestaakt. In alle klassen van de afdeelingen I, II, en IV waren er dat in totaal een goede tachtig. Zulk een getal zal zeker nog niet dikwijls bereikt zijn. Intusschen heeft dit het regelmatig ver loop der competitie dan ook eenigszins gestoord. Een en ander is oorzaak dat het over zicht ditmaal kort kan zijn. Slechts één wedstrijd in de Zuidelijke tweede klas se A is de volle 90 minuten gespeeld kunnen worden, nl. de Middelburgsche derby Zeelandia-Middelburg. Uit het verslag zal men hebben gezien dat laatstgenoemde ploeg een verdiende overwinning behaalde, Zeelandia zal dit, terecht, niet ontmoedigen, Immers het spel in plaatselijke ontmoetingen is altijd van dien aard, dat men de beoordeeling van de mogelijke resultaten in de nog komende ontmoetingen daarop niet moet baseeren. Bij plaatselijke ontmoe tingen kennen de spelers van de elftal- j._ - len eikaars spel te goed, en buiten dit dan ook, niet altijd op geoorloofde wijze uit- Degene die zulk een harde rivaliteit lief is, zal bij een plaatselijke ontmoeting niet ontbreken. Dikwijls zijn dergelijke entnousiasten de oorzaik dat de geladen atmosfeer ontstaat, die op de spelers overslaat. Een voetballiefheb ber voor wie het spel alleen hoofdzaak is, weet bij voorbaat dat een plaatselijke ontmoeting hem geen bevrediging zal schenken. De gestaakte wedstrijden zullen we verder niet bespreken. De standen waarmede gestopt werd, zijn zoodanig dat de eindresultaten dezer ontmoetin gen nog wel verandering zullen brengen. Wedstrijduitslagen Z. V. B. Zaterdag: LVV'Oostkapelle 41; SerooskerkeSMZ 24. Zondag: De Zeeuwen 2'Middelburg 3 62; Vlissingen 3EMM 25. Ie KI. B: Axel 2—Hulst 2 6—4. Overgangsklasse: Zeeuwen 3Schel- destroom 11; Middelburg 4Eiland Boys 2 22; RCS 2IDomburg 21. 2e KI. A: Scheldestroom 2RCS 3 51; EMM 2De Noormannen 4Q.. 2e KI. D: Turkeije 2Oostburg 3 0 7; Groede 2—SCD 1—4. 3e KI. A: Domburg 2Eiland Boys 3 2(2; Noormannen 2Vlissingen 5 44; Middelburg 6Zeelandia 5 22. Wedstrijden van Stormvogels ongeldig. De door Stormvogels gespeelde com petitiewedstrijden tegen ZFC en HFC zullen naar de Crt. verneemt door den K.N.V.B. ongeldig worden verklaard, daar Stormvogels in die wedstrijden met een ongerechtigd speler is uitgekomen. ZFC en HFC zullen het overspelen van de wedstrijden, die respectievelijk in een gelijk spel en een overwinning der Stormvogels zijn geëindigd, aanvra gen. Eveneens zullen de door Storm vogels gespeelde seriewedstrijden gean nuleerd worden en zullen de IJmuide- n,aren de daarin gewonnen prijzen terug •moeten geven. Terreinkampioenschap K.N M.V. Op de Leusderheide zijn de terrein kampioenschappen 1935 van de K.N.M-V. verreden. Het parcours was buitenge woon zwaar. In de 500 cc klasse bereik ten slechts vier deelnemers, allen top Eysink, het eindpunt. Kampioen dezer zware klasse werd D. Eysink te Amers foort, 2. J. Roest, 3. C. Verkerke. Motoren 350 cc: 1. C. N. v. d. Voort (Eysink), 2. G- Timmer (New Imperial), 3. A. Venhuis (A.J.S.). Motoren 250 cc: 1. J. Moejes (O.K. Supreme), 2. J v. d. Werff (New Impe rial), 3. M. v. d. Linden (Rudge). Postduiven, Zondag j.l. hield de postduivenver. „Zee landia", te Middelburg 'n wedvlucht met oude en jonge duiven van Quiévrain (B.) u'tj afstand 121 km. De duiven wer den te 8 uur in vrijhe'd gesteld, de eer ste duif bereikte haar hok te 9 u 30 min. De prijzen werden als volgt behaald: le en 7e pr. C. van Belzen, 2e, 4e, 6e en 8e pr. W. Witte, 3e en 5e pr. J. J. Snoep, 9e pr. P. Pantus. Het K-N.G.V. en de Olympische Spelen Zooals we gisteren meldden heeft geen enkele turner van het heerenkeurcorps en van het jeugdkeurcorps van ihet K.N.G.V. zich bereid verklaard deel te nemen aan de Olympische Spelen 1936 te Berlijn, Er 's gegronde reden om aan te nemen dat de Nedcrlandsche turners op de Olympiade zullen ontbreken. Want het verzet in het K.N.G.V. tegen het be stuursbesluit om deel te nemen, aan de komende O.P. neemt grootere vormen aan. Een voorbeeld van deze krachtige oppositie is o.a, dat een der grootste vereenigingen van het Verbond, de Utrechtsche gymnastiekver. „Kracht en Vlugheid" haar leden zal voorstellen, wanneer het K-N.G.V.-bestuur zijn deel name handhaaft, het Verbond te ver laten. Of het zoover zal komen d'ent afge wacht, maar het is een teeken dat het verzet krachtig schijnt te worden door gevoerd. MOORDAANSLAG OP EEN COLPORTEUR VAN DE N. S. B, De man ernstig gewond door revolverschoten. Op het Stationsplein te Amster dam, juist voor den ingang van het Centraal Station, heeft Maandagmiddag een 46-jarige m,an, die later bij de po litie zeide B. te heeten, eenige revolver schoten gelost op een colporteur van het orgaan „Volk en Vaderland" van de N. S, B. De aanrander had zijn vuurwapen, terwijl hij schoot, in den zak van zijn regenjas. Het slachtoffer is de 34-jarige L. H. G. D., op wien de man eenige keeren geschoten heeft, en wel op zeer kortqn afstand, In de drukte was hij tot vlak bij den colporteur genaderd op onop vallende wijze, en voordat iemand er op verdacht w,as, knalden eenige schoten. De getroffene had ernstige schotwon den in de liesstreek en was ook in een der armen getroffen. Hijl heeft nog eenige passen geloopen en is daarna ineenge zakt. Per ziekenauto van den genees kundigen dienst is hij naar het Binnen gasthuis gebr,acht, waar zijn letsel wel van ernstigen, maar bij het eerste on derzoek niet van levensgevaarlijken aard scheen, al achtten de geneesheeren de noodzakelijkheid van een operatie niet onwaarschijnlijk. De getroffene w,as vol komen bij kennis en kon door de poli tie worden gehoord. Uit den aard der zaak kon hij weinig mededeelen, aan gezien zijn aanrander hem volslagen on bekend was. De dader is onmiddellijk door twee agenten, die op het knallen van de scho ten w,aren komen toeloopen, gearres teerd en eerst naar het politiebureau gebracht. Bij zijn aanhouding deed hij of de agenten den verkeerde voorhad den, maar toen hij dit niet kon volhou den, koos hij een anderen weg en deed er op alle vragen het zwijgen toe. Toen hij later naar het politiebureau in de Warmoesstraat vervoerd was, heeft commissaris Hoogeboom tevergeefs ge tracht, hem een verhoor af te nemen. De man bleef op alle vragen het stilzwijgen bewaren. Later is uit een door rechercheurs in gesteld onderzoek gebleken, dat de da der van den moordaanslag sinds eenige dagen werkloozensteun had. Hij hield sinds korten tijd verblijf in een volks logement in de binnenstad. Hij is Rot terdammer van geboorte, doch eerst sinds korten tijd in het land teruggekomen. Vermoedelijk is hij als anarchist uit Duitschland en ook uit Frankrijk ge zet. In het laatstgenoemden land moet hij 12 jaar vertoefd en veel in anarchis tische kringen verkeerd hebben. TERECHT. Het zeiljacht „Onrust" met aan boord de heeren Langeraar en Van Marle, waaromtrent groote onge rustheid heeft bestaan is gisteren veilig de haven van Huizen binnenge- loopen. Tijdens den storm v,an Zondag avond, toen het vaartuig zich op het Flevo-meer bevond, was het groot zeil gescheurd, tengevolge waarvan het on mogelijk was verder te komen, daar men geen motor aan boord had. Men heeft toen besloten rustig tot den volgenden dag te wachten en voor anker te g,aan. Gister 'is het schip door een ander vaar tuig de haven van Huizen binnen ge sleept. GENTLEMAN-INBREKER GESNAPT. - Zondagochtend ongeveer 4 uur hoor de een langs het gebouw van de firma Vroom en Dreesmann te Haarlem pas- seerend chauffeur plotseling een slag- Toen hij rond keek, zag hij een koffer op den weg l ggen. Op den luifel van het gebouw zat een keurig gekleede man, die den chauffeur om assistentie vroeg, teneinde van den luifel te kunnen ko men. De chauffeur gaf hieraan gevolg, hielp den man, maar vermoedend, dat hier misdrijf in het spel was nam hij den kof fer, greep den man bij den kraag en Dracht hem naar het politiebureau. Daar bleek, dat men te doen had met een sekende van de politie, den 21-jarigen A. A., zonder vaste woonplaats. De man had zich Zaterdagavond laten opsluiten, had zijn eigen sjofel pak tegen een splin ternieuw geruild en had verder een kof- :er vol met allerhande artikelen, die hij 'n het magazijn Van Vroom en Drees mann had gestolen. Daar alle deuren van het gebouw van uitstekende sloten zijn voorzien en de man geen inbrekers gereedschappen bij zich had, heeft hij zijn toevlucht moeten nemen tot ont snapping langs een venster, zoodat hij tenslotte op een vrij hoog geplaatsten luifel terecht gekomen. Hij dacht dat de chauffeur hem wel een handje zou hel pen, en hem daarna zou lateh loopen- Maar dat bleek een leelijke vergissing te zijn. NOODLOTTIG ONGELUK MET AUTO-PORTIER. Het 14-jarige sla gersknechtje W. v. D. uit de Bolkstraat te Utrecht is het slachtoffer ge worden van een verkeersfout, welke 'n autobestuurder gemaakt heeft. Deze had namelijk het portier van zijn auto aan den linkerkant geopend, waardoor een slager, die op zijn rijwiel passeerde, er tegen aan botste en op zijn beurt weer tegen zijn knechtje v. D. aanviel, die onder de tram geraakte en een eind werd meegesleurd, waarna hij zeer ern stig verwond werd opgenomen en naar het ziekenhuis ivervoerd. Daar is de jongen na vergeefsche pogingen om hem 't leven nog te redden, aan zijn verwon dingen bezweken. Herveld: 1 doode- Zaterdagavond is te Herveld, gemeen te Walburg, de 80-jarige A. M. door een vrachtauto van den expediteur J. C. F, te Zutfen en bestuurd door den chauffeur G, v. L., aangereden. De oude man werd zeer ernst'g gewond naar het St. Canisiusziekenhuis te Nijmegen ver voerd waar hij Zondagmorgen aan de gevolgen is overleden, Walhwiller: 1 doode Het 6-jarige dochtertje van de familie B. te WalhwLler (L.) dat Vrijdag bij het oversteken van den rijksweg onder een auto is geraakt, is Zondag aan haar ver wondingen overleden. Veenwoude: 1 doode. Gisterochtend is onder Veenwoude de 15-jarige dochter van den heer Z, te Veenwouds terwal (Fr.) bij het oversteken van den weg door een auto uit Dokkum overreden en gedood. DWAASHEDEN VAN DEZEN TIJD. „Juffertje Heelal" gekozen Men houdt er nog maar steeds niet mee op, met de z.g. schoonheidswed strijden. Zondagavond heeft te Brussel de verkiezing plaats gehad van de „schoon ste juffer ter wereld" voor dit jaar. Tal van landen hadden naar dit concours een nationale vertegenwoordigster gezonden; 27 candidaten telde men, De verkiezing zou plaats hebben, naar de Brusselsche correspondent van de N. R, Ct. meldt, in het Stadion, dat 70.000 bezoekers kan bevatten, maar tengevol ge van het ongunstige weer kon ze hier niet doorgaan. Het nachtfeest en het groote vuurwerk, waarmee de gebeur tenis zou worden besloten, moesten wor den afgelast. De leden van de jury en het publiek begaven zich toen naar de groote feestzaal van de wereldtentoon stelling, waar slechts plaats is voor 3000 menschen. Er ontstond een onbeschrij felijk gedrang. De politie werd overrom peld en moest om versterking telefonee- ren, maar ook dit bleek niet te kunnen helpen. Tenslotte zagen toch verschei dene duizenden personen zich verplicht buiten de zaal te blijven, waar zij luide van hun ontstemming blijk gaven. Na een beraadslaging, die drie en half uur duurde, heeft de jury, belast met de verkiezing van juffertje Heelal, een besluit genomen. Zij liet haar keuze val len op juffrouw Egypte. Te midden van het gejuich van de 3 a 4000 aanwezige personen, werd de nieu we „koningin" gekroond ,met een gou den diadeem. In een open landauer heeft zij vervol gens in gezelschap van drie heeren van het organiseerende comité een eererit gemaakt door de schitterend geïllumi neerde lanen van de tentoonstelling. EEN REDE VAN MINISTER GOEBBELS. De moeilijkheden van den ko menden winter. Op een „Weermachtsbijeenkomst" op de renbaan te Karlshorst heeft rijksmi nister Goebbels een rede gehouden, waarin hij de kwesties van binnen- en buitenlandschen aard aanroerde. Hij verklaarde o.a,, dat een volk slechts dan in vrede kan leven, wanneer het zich uit eigen kracht kan verdedigen. Het recht krijgt niemand geschonken; men moet het zich weten te veroveren. Ongetwijfeld heerscht, als gevolg van den slechten oogst van verleden jaar hier en daar levensmiddelenschaarschte, doch de nationaal-socialistische staat zal middelen weten te vinden om dit te verhelpen. Elke prijsstijging zal in de komende weken en maanden verhinderd worden. De komende winter stelt in verband met den gespannen wereldtoestand hoo- ge e'schen aan de buitenlandsche poli tiek. Goebbels verklaarde o.a.: „Indien wij thans weerloos waren, zou geen macht ter wereld kunnen v/oorkomen, dat wij in den maalstroom van gebeur tenissen zouden worden meegesleept. Thans berust onze zelf gekozen neutra liteit op de eigen kracht der natie". Omtrent de Memel-kwestie verklaar de Goebbels, dat men in de geheele we reld niet meer van recht kan spreken, zoolang in het Memelgebied voor de oogen der geheele wereld het recht met voeten getreden werd. Indien het Duitsche volk gesloten bij een blijft, aldus besloot hij zijn rede, zal het de moeilijkheden van den komenden winter ongetwijfeld overwinnen. Hoogleeraren afgetreden. Zondag is een nieuwe lijst gepubliceerd van uni versiteitsprofessoren, die hun leerstoe len zullen verlaten tengevolge van ge wetensconflicten om onder het tegen woordig bewind in den nazi-geest te kunnen blijven doceeren. In het officieele onderwijsblad worden de ontslagen onder het hoofd: hervor ming van het Duitsche hooger-onder- wijs-systeem" gerangschikt. Onder de afgetreden hoogleeraren bevinden zich eenige namen van internationale ver maardheid, o.a. prof. Wolfgang Koehler, de psycholoog van de „Gestaltschule", die voorts beroemd is wegens zijn proef nemingen over het intellect van apen. Ook prof. Max Bom, de wiskundige, vermaard door zijn werk over de quan ten-theorie, is afgetreden. Een rare staking. Bij de mijnen van de groep Ocean en Cory in Zuid-Wales zijn gisterochtend 14.000 arbeiders een werkstaking begonnen, om te verkrij gen, dat aile arbeiders in deze mijnen bij de vakvereeniging zullen moeten zijn aangesloten. Zij weigeren nog langer te werken met m.annen, die zich aan hun verplichting jegens het mijnwerkersver- bond van Zuid-Wales onttrekken. Het merkwaardige is, dat het aantal niet- aangeslotenen nog geen 2 pet. van de aangeslotenen bedraagt, zoodat 14,000 het werk hebben neergelegd om 280 te dwingen lid te worden v,an de vakver eeniging. Moord in den trein? Tusschen de stations Admont en Frauenberg in het Enns-dal is Zondagochtend het lijk van een vrouw gevonden langs den spoor weg. Gendarmen hebben het heele baan vak afgezocht en zes km verder de Wanneer Gij aan hoofdpijn lijdt, probeer dan eens een "AKKERTJE". In minder dan 10 minuten is Uw arm hoofd dat Ge dacht dat barsten zou, volkomen vrij en Ge kunt weer met lust Uw bezigheden hervatten. "AKKERTJES" bevatten een bijzonder poeder, zeer werkzaam en toch onschadelijk voor de gezondheidzij tasten maag, hart noch nieren aan. De cachet-vorm heeft het groote voordeel, dat men niets proeft. Het zijn vlugge afdoende pijnstillers in gevallen van Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Neuralgie, Vrouwenpijn en Rheumatische pijnen. Waarom toch langer lijden dan noodig! Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS (Ingez. Med.) schoenen van de doode vrouw gevon den. Men vermoedt, d,at de vrouw het slachtoffer is geworden van een moord met roof in den D-trein BoekarestPa rijs. Uit een pas in de handtasch, welke bij het lijk werd gevonden, is gebleken, dat de doode directrice was van de kunstnijverheidschool te Boekarest. Een kaartje of geld werden niet op het lijk gevonden. DE STAKING IN DE VETKOOL- INDUSTRIE GEëINDIGD. De vakvereenigingen der arbeiders in de vetkool-industrie hebben haar leden uitgenoodigd in alle districten heden 't werk te hervatten. Er is overeenstem ming bereikt over een kleine loonsver- hooging. De staking in de vetkool-industrie, waarbij 400.000 arbeiders betrokken wa ren, is hierdoor thans practisch ten ein de. Een ontoerekenbare admiraal? De admiraal-commandant van de marine werf te Brooklyn heeft een artikel ge publiceerd in een New Yorksch dagbl,ad, waarin h" waarschuwt voor een revolu tie, die de volgende maand in de Ver. Staten zou uitbreken en waarbij de anarchisten, communisten en socialisten voornemens zouden zijn New York te bezetten. De ,admiraal schrijft, dat er daarbij op gerekend wordt, dat de troe pen niet langer weerstand zullen kun nen bieden, daar zij gebrek hebben aan munitie. Het Congreslid Vito Marcan- toni heeft in verband met dit artikel te legrafisch den minister van marine ver zocht dezen generaal, Stirling, uit zijn functie te ontheffen op grond van gees telijke ontoerekenbaarheid. Middelburg, 30 Sept. Op de vei ling deden: Spinazie 412 c., Postelein 116 c., Augurken 315 c., Wage- naarsboonen 916 c., Stamsnijboonen 946 c., Stamsnijboonen 1220 c., Stok- princessenboonen 1929 c., Stamprin- cessenboonen 1228 c-, Spruiten 20 c., Koolrapen 1,52 c., Zilveruien 10..je# Uien 12 c., Narcisbollen 7 c„ alles per kg, Selderij 38 c., Peterselie 35 c., alles per chip, Witte Kool f 1,501,60, alles per 100 kg, Peën 2,54 c., Rapen 34,5 c,, Kroten 24 c-, Prei 45,5 c., Selderie 0,52 c., Radijs 22,5 c„ Ram menas 0,51 c., alles per bos, Savoye Kool 25 c., Roode Kool 1,53,5 c., Boere Kool 0,51 c., Witte Kool 2,5 4 c., Bloemkool 215 c., Andijvie 14 c., Kropsla 12 c., Komkommers 1 c., alles per stuk. Hulst, 30 Sept. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. De noteering als volgt: Gerst f 5, haver f 6, rogge f 7, erwten f 7,508, boonen f 12,50. MIDDELBURG! Dl 1 Oct WO 2 Oct. Ledenverg. N.R.V. Ned, Koffieh. 20,15 h. GOES: Dl 1 Oct. 2e Muz. Wand- WO 2 Oct, Kinderpoppenk. Vert.; Schut tershof. ALGEMEEN: WO 2 Oct, Uitv, Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria" te Koudekerke; N.H.K, 20,00 h. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6