OP WEG NAAR ADDIS ABEBA. OP ZOEK NAAR VERZONKEN SCHATTEN. 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoopl m - ZEELAH0. MIDDELBURG. en de nieuwe goudafgiften hebben niet nagelaten, den guldenskoers intusschen weer gunstig te beïnvloeden, temeer om dat de heeren speculanten blijkbaar wat te hard van stapel waren geloopen en het opnemingsvermogen van de markt hadden overschat. Voor zoover op het oogenblik, waarop wij dit schrijven, de toestand kan worden overzien, moet worden vastgesteld, dat het koersher- stel van den gulden voornamelijk aan de zen technischen factor is toe te schrij ven. Van een terugvloeiing van gevlucht kapitaal is nog weinig te bespeuren. Ho- pentlijk zal de ontspanning op politie) gebied haar invloed in de eerstvolgend dagen nog duidelijker doen gevoelen. Het is wel opmerkelijk, dat de verde re tijdelijke inzinking van den guldens- koers gepaard is gegaan met een niet onbelangrijke koersverbetering voor Ne- derlandsche beleggingsfondsen, waarvan zoowel de staats- als de gemeentelee- ningen hebben geprofiteerd. Men zou zoo zeggen, dat vrees voor devaluatie, die tot aankoopen van buitenlandsche waarden leidt, toch moeilijk gepaard kan gaan met een koopbeweging voor in guldens luidende obligatiën. Toch is voor deze schijnbare anomalie wel een verklaring te vinden. De koersen van de goede Nederlandsche beleggingsfondsen bewegen zich thans op een niveau, dat weinig risico meer biedt. Van tweeën één: öf het vertrouwen in de handha ving van de goudwaarde van den gulden keert terug, in welk geval een stijging van de obligatiekoersen wel zoo goed als verzekerd is, óf het zal onverhoopt toch tot devaluatie komen, en dan zal een koersherstel op de obligatiemarkt evenmin kunnen uitblijven. De ervaring in andere landen, het laatst nog in België, heeft geleerd, dat tijdelijk aan het desbetreffende land onttrokken gel den naar dit land terugkeeren, wanneer de devaluatie éénmaal een voldongen feit is geworden. De hierdoor ontstaan de verruiming van de geldmarkt deelt zich dan ook spoedig aan de beleggings- markt mee, doordien nieuwe vraag voor belegging op langeren termijn ontstaat. In beide gevallen zal een koerswinst kunnen worden geboekt op obligatiën, die tot de tegenwoordige noteeringen worden gekocht. Het groote verschil is, dat bij handhaving van den gulden de winst een „reëele" is, terwijl zij min of meer fictief zal zijn, ingeval van deva luatie. Dan immers krijgt men wel meer guldens voor zijn stukken terug dan men er voor betaald heeft; de koop kracht van deze meerdere guldens zal echter geringer zijn dan die van de „ga ve'' guldens, die voor den aankoop der stukken zijn besteed. De Amsterdamsche aandeelenmarkt heeft een vaste stemming aan den dag gelegd, deels onder den invloed van de optimistischer beoordeeling van de po litieke situatie in het buitenland, maar ten deele, althans tijdelijk, als ge volg van de flauwe tendenz van den gulden. Vooral naar aandeelen Philips' was weer goede vraag te constateeren, mede op geruchten, volgens welke kans zou zijn op uitkeering van een deel van het te verwachten dividend (men sprak van 6 procent) in contanten, terwijl dan nog 5 procent op een speciale dividendrekening geboekt en uitgekeerd zou worden, zoodra de buitenlandsche politieke toestand voldoende opgehel derd zou zijn. Een officiëele bevestiging van deze geruchten is echter tot dusver re achterwege gebleven. In mindere ma te dan de Philips'-waarden profiteerden aandeelen Unilever van de devaluatie psychose; de noteering schommelde in de nabijheid van de 100 pet.; slechts even kon den paristand worden over schreden. De onzekere toekomst van het Pond Sterling, waarbij deze onderneming zoo nauw is betrokken, geeft dan ook 'stellig* aanleiding tot terughouding. Voor aandeelen Koninklijke Petroleum legde vooral de Parijsche beurs weer belang- stelk'ng aan den dag; de koersverbete ring bleef echter ook voor dit fonds van beperkten omvang. De meeste aandacht trok in de afge- loopen week de rubberafdeeling, in ver band met het besluit van het Interna tionale Rubber-Restrictie-Comité, om voor het vierde kwartaal van dit jaar de restrictie aanmerkelijk te verscher pen. Terwijl in de Maart-vergadering voorloopig besloten was, de beperking tot het eind van dit jaar op 35 pet. van de standaard-productie te handhaven, is thans bepaald, dat de restrictie 40 pet. zal bedragen. Deze beslissing is gunsti ger, dan men in rubberkringen had dur ven hopen. Zij heeft vooral daarom een goeden indruk gemaakt, omdat er uit blijkt, dat het het Comité ernst is met haar streven naar verbetering der rub- berposHie en dat de regeeringsinstan- ties zich tegen hun taak opgewassen ge voelen. De verwachting, dat de Ned. Indische regeering alleen dan een ver scherping der restrictie zou toestaan, in dien het export-quotum voor onzen Oost zou worden verhoogd, is niet bewaar heid. Men mag aannemen, dat de Ned. Indische regeeringsinstanties de inland- sche aanplantingen voldoende onder controle hebben, om deze verdere re stricts ten uitvoer te kunnen brengen. Op zich zelf is de vermindering in de verschepingen tengevolge van den nieu wen maatregel wel niet zeer groot; zij zal echter vermoede'ijk voldoende zijn, om een constante teruggang in de rub- bervoorraden tot stand te brengen, waarmede reeds veel zou zijn bereikt. De Londensche rubbermarkt heeft de verscherp'ng der restrictie dan ook met een prijsstijging beantwoord, en ook de rubberaandeelen op de Amsterdamsche beurs hebben een verbetering kunnen boeken. Suikeraandeelen werden gunstig be ïnvloed door een verhooging van de li-, mites der N.I.V.A.S., in twee étappen van tien cent elk. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: 4 pet. Nederland 91, 94. 4 pet. Ned. Indie 88%88%-92%. Aku 26%—25%-27-26%, Ford 268—280. Philips' 223—242%-241. Unilever 97%—100-98-100%. Kon. Petr. 185-194-190%. Ned. Scheepv. U. 39%41-39%. H.V. „Amsterdam" 173—178%-175%. Deli Bat. Mij. 135—137%. Senembah 150%157. A'dam Rubber 10099%-105%-104. Hessa Rubber 80%86%-85%. Serbadjadi 5552-58%-57. *Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. jtw/m Verkrijgbaar bii apothekers en 5^. drogisten f0.75 per flacon. (Ing. Med.) Italië marcheert! Napels, 26 September. Ik zit hier aan de Middellandsche Zee. Het heldere water spoelt om mijn voeten en het geplas en geproest der talrijke zwemmers, vermengd met felle kreten der duikertjes naar geldstukken, klinkt in mijn ooren. Mijn zitplaats heb ik gekozen geheel ten Zuiden van de haven, op een paar rotsblokken, terwijl een groote rotsblok mijn schrijftafel vormt. Schuins voor mij heb ik het ge zicht op den rookenden Vesuvius, ach ter mij klinkt zacht het melodieuze ge tokkel op een gitaar en mandoline, be geleid door het. weemoedig gezang van een der velen, die zingen moeten om hun kostje op te halen. De zee recht vóór mij ligt te blikke ren in het felle zonlicht 1 gij, arme Noorderlingen, die thans reeds geplaagd wordt door najaars-stormen en regenbui en, zijt wel te beklagen. Vroolijk is het tafreel voor mijne oogen. Bruingebrande jongens, van plm. 7 jaar tot twijfelachtigen ouderdom, hebben de zee tot speelplaats gekozen en roeien, zwemmen of duiken, onder vroolijke kreten en gelach, afwisselend met de krachtsinspanning, die hunne spelen vereischen. En ik dacht terug aan mijn zwerftocht door de haven van deze stad, gister middag. Soldaten en nog eens soldaten, kant en klaar om ingescheept te wor den. Zij bewaken de tientallen wagons die op de uitgestrekte emplacementen staan, volgeladen met alle mogelijke equipementsstukken, zooals ik consta teeren kon. Honderden zadels, machi negeweren, gasmaskers, kisten munitie, geweren en voedselvoorraden. In de ha ven wordt koortsachtig gewerkt aan het uitrusten der schepen voor het inne men van een zoo groot mogelijk aantal manschappen en ze liggen voortdurend onder stoom, opdat zij, zoo noodig, on middellijk kunnen vertrekken. Het is een geloop en gedraaf van sol daten, daartoe aangespoord door hunne superieuren, van je welste en het ru moer is geweldig. Rustig werken kan de Italiaan blijkbaar niet, althans daar niet, want de hel-op klinkende comman do's en uitvoerige parlando's zijn niet van de lucht. Alles moet vlug en snel geschieden en nieuwsgierigen worden op een afstand gehouden. Uw correspon dent kreeg van een der tallooze com- mendatore's een speciaal „entrata" en ik kan u verzekeren, daarvan gebruik gemaakt te hebben. Ik snuffelde op het emplacement rond, met bovenvermelde ontdekkingen en bezocht ten slotte één der vele schepen. Alles was hier uitge broken wat niet strikt noodzakelijk ge acht werd alles om het aantal schepe lingen op te voeren en ruimte voor de bagage te houden. De soldaten verrichten hun werk met een gelatenheid en zekere blijmoedig heid, die mij versteld deden staan. Zij zelf rekenen er op, naar zij verzeker den, in Afrika goed werk te zullen doen en „II Negus" te leeren wat beschaving is. Want op dat laatste wordt hier zeer sterk den nadruk gelegd. De Italiaansche soldaten gaan in Afrika de beschaving brengen, die, getuige de tallooze pren ten en platen hier verspreid, zeer noodig is. De expansie die, naar Mussolini zegt, mede. zoo noodig is, zal slechts gevonden kunnen worden, indien men de onbe -schaafde gebieden in Abessynië gaat cul- tiveeren. Niet slecht gevonden overi gens. Mag ik U thans een staal der Itali aansche beschaving geven, passende in dit kader? Van de haven komende stuitte ik op een massalen optocht der Italiaansche jeugd, marcheerend naar één der parken vlak bij de haven. Ik marcheerde mee en zag toe, hoe allen in carré opgesteld werden om parade te maken voor ver schillende bevelhebbers van het leger, die met goedkeurende blikken en opge heven arm langs de fronten schreden, achteraan een rijk uitgedost geestelijke, eveneens den fascistengroet brengend. Dat laatste deed mij, denkend aan Duitschland, wat vreemd aan, doch Mus solini laat het geloof rustig zijn gang gaan en is daarin zeer handig Na de parade kregen we het mooiste. De groepen werden verdeeld en er volg de instructie in den wapenhandel. De kleine jochies van 3 turven hoog ston den onhandig te scharrelen met het ge weer en ik rilde al bij de gedachte, dat ze zich zouden verwonden aan de op gezette bajonetten: deze staken ver bo ven hun hoofden uit. Ziedaar de opvoeding der Italiaan sche jeugd in een tijd, dat de gansche wereld schreeuwt om vrede en Italië zelf aan den rand van een avontuur staat, dat „natuurlijk" een schitterend einde zal hebben voor het marcheerende Italië. De kinderen zijn vol trots en moed en juichen in hun troepen als ze een por tret van den Duce zien. De „echte" sol daten staan aan den kant en glimlachend brengen ze den groet. Wat zouden ze wel denken? En thans: ze spelevaren weer op zee, dartelen en spartelen, gaan op in nun spel, zooals ook die oefeningen voor hen nog spel zijn. Doch eens zal het ernst worden en dan zal de geschiedenis uit maken van welke zijde de beschaving komt. Ik zie met verlangen uit over zee en hoop binnen korten tijd daar te zijn,_ wat men het onbeschaafde binnenland noemt. En ik hoop u van daaruit mijne bevindingen te schrijven. A. M. de Beurs. Een duikerklok, die zich me ters diep in den bodem graaft. Nieuwe bergingsmethode, waar wat in lijkt te zitten. (Van onzen •-correspondent) Voor mij op tafel ligt een schelpje, af komstig uit een schelplaag, eenige me ters in den grond onder den bodem van bet water bij Spaarndam. Ik heb het daar zelf opgeraapt, zonder dat ik het water beroerde, alsof ik een steentje voor mijn voeten van den grond raapte, nadat ik in betrekkelijk korten tijd met een bijzonder toestel van nieuwe vin ding tot zoover in den bodem was afge daald. Dit toestel, dat het model heeft van den duikerklok en door een zeer eenvoudige constructie zich snel onder water in den bodem boort, is uitgedacht door den heer W. van Wienen. tech nisch directeur van de Maatschappij tot het aannemen van bergingswerken te Amsterdam, die het Donderdag voor het eerst voor enkele gerioodigden gede monstreerd heeft. Als een der eersten ben ik met den uitvinder in zijn duikinrichting omlaag geweest; tot nu toe zijn, buiten den heer Van Wienen zelf en een van zijn arbeiders die hem steeds assisteert, mis schien drie of vier personen met dit nieuwe toestel mede de diepte inge gaan. Het is een sensatie, welke den schijn heeft von iets avontuurlijks, maar door de soliditeit der constructie van 't model en het tamelijk snelle verloop der handeling den deelnemer het gevoel van zekerheid geen oogenblik doet verlie zen. Toestel en werking. Het geheele geval ziet er uit als een groote flesch met een langen hals. De hoogte bedraagt in totaal 11 meter, waarvan het onderste breede gedeelte een hoogte heeft van 8 meter. De middel lijn van het bodemoppervlak is ongeveer 6% meter, die van den „hals" van de flesch een halven meter. Het geldt hier nog slechts een model, doch uit de ge slaagde werking ervan valt af te leiden, dat in de toekomst met zulk een toe stel wellicht groote ondernemingen kun nen worden verricht, dien tot nu toe den menschen steeds onoverkomelijke moeilijkheden in den weg hebben ge legd. Het toestel hangt aan de kabels van een hoogen drijvenden bok in het water van de Nol bij Spaarndam en is door zijn groote hoogte en zijn roode meniekleur op een afstand duidelijk te zien. Van boven is het luchtdicht afge sloten door een deksel met twee glazen venstertjes, van onderen is het open. Een drietal slangen voor lucht- en wa tertoevoer leiden van dit toestel naar pompinstallaties op de drijvende bok; eenige electrische geleidingsdraden zorgen voor een verbinding met de bui tenwereld door een telefoon- en een belinrichting. Men moet er nu nog van onderen in kruipen, hetgeen geschiedt door er met een vlotje onder te varen. Bij een defi nitieve uitvoering van grooter formaat zal een Iuchtsluiskamer worden inge bouwd, die het mogelijk zal maken van boven in het toestel te komen en ook er uit of in te gaan, wanneer het in den bodem van de zee staat en de lange hals alleen maar boven het water uitkomt. Rondom den rand onderaan loopen dik ke buizen met gaatjes, waardoor fon- teien van water kunnen worden gespo ten, zoowel schuin buitenwaa'rts naar be neden als rechtstandig langs den bui tenwand omhoog. Deze waterstralen woelen den grond los en maken er een gat in, waarin de duikerklok zakt. Van binnen bevindt zich een groote regel ITipW Verkrijgbaar tn onze 100 filialen in Nederland §g w JLdJbw Contant^ betaling geen vereltchtel (Ingez. Med.) bare douche, die tot het grondvlak re:kt en tusschen de wanden den grond weg spoelt. Door de drukking van de lucht, welke er van boven met kracht v/ordt ingeblazen, blijft 't water steeds beneden tot den rand staan; 't teveel aan lucht ontwijkt beneden met groote bellen, die het water in beroering brengen en den losgewoeiden grond medenemen. Naar beneden! Voor natte voeten behoeft men hier niet bang te zijn. Om mijn kleeren voor roest- en verfvlekken te vrijwaren werd ik in een leeren pak gestoken, dat men voor mij gereed had gehouden. Bin nenin zijn drie platvormpjes aangebracht, op elk waarvan een persoon kan staan. Daar gaan we! Het vlotje is onder de klok weggetrokken en onder me zie ik het zwarte veenachtige water, dat in zachte beweging is. Naar boven kijken de ontwaar ik een ladder, die in de ver te eindigt bij twee kijkgaatjes, elf meter boven mijn voeten. Op manshoogte eeni ge kranen en manometers en iets hoo- ger een pear electrische lampjes, ge voed door een batterij. Een telefoon en de morsesleutel van een belinstallatie hangen bij den leider aan den wand. Op een teeken van den hr. Van Wienen beginnen de fonteinen onder ons te spui ten. Tegelijk suist boven de luchttoe voer, die ons droge voeten moet laten houden. Het toestel zakt langzaam tot op het water, dat nu opeens door de erdoorheen dringende zonnestralen een lichtere kleur heeft bekomen. We da len geleidelijk. In een hoek zien we beneden de schaduw van het vlotje m het water, dat vlak naast de duikerklok is blijven liggen. Op den duur verdwijnt dit alles en is het water weer zwart ge worden. Met een spade roert de helper in het water beneden zich; de steel steekt er steeds verder boven uit en nu zie ik ineens een kluit veen boven het water uitsteken. We zijn op den bodem aange land, Met een spade worden de groote veenbonken verkleind, om zoo onder den rand te verdwijnen. Geweldig spuit de douche beneden in het midden en bij stukjes en beetjes dalen we, wanneer t sein daartoe wordt gegeven. Ik voel in mijn ooren, dat de luchtdruk voortdu rend grooter wordt. Steeds dieper. Hoe diep zitten we nu? Drie meter tachtig. Het telefoontje geeft het gewenschte uitsluitsel, want binnen is de diepte niet meer te schatten. We zijn ongeveer twee meter onder den bodem van de Nol en hier krijgen we vasten grond onder de voeten. Een zandlaag met schelpen zijn j we genaderd, die gemakkelijker weg- j spoelt. Nog dalen we. Vier meter twintig, komt uit de telefoon. i In een goed half uur is de duikerklok j met ons een 2% meter onder water in den bodem geboord, terwijl onze voeten kurkdroog zijn gebleven. Nu is het genoeg- De watertoevoer van de douche in het midden wordt afgesloten en het water stroomt snel weg naar de kanten. Ik stap op den dro gen grond, ruim vier meter onder het wateroppervlak. Schelpjes liggen hiér, waarin de dieren duizenden jaren gele den geleefd hebben. Ik raap er een op en steek het in mijn zak. Het lijkt alles zoo gewoon en toch is het tevoren nog niemand mogen gelukken zulk een kurk- drogen bodem in een duikerklok te ver krijgen, waarin zonder bezwaar gewerkt kan worden. Het stijgen gaat wat sneller; doordat het nu nog met handlieren geschiedt, duurt het echter nog ruim een kwartier, voordat we weer boven zijn en het vlot je onder de klok is geschoven. Dan zien we de zon weer het water beschijnen en even later staan we aan den wal. Toekomstgedachten. Het principe van de duikerklok, dat hier toegepast is, is niet nieuw. Wel echter het resultaat, dat het mogelijk maakt gemekkelijk in den bodem te werken. Bij de pogingen om het goud van de Lutine machtig te worden en ook bij andere werkzaamheden met een duikerklok heeft men steeds te kampen met de omstandigheid, dat het zand van den bodem door den druk van het wa ter wordt opgestuwd en bij het graaf werk omhoog woelt. De vinding van den heer Van Wienen maakt aan deze moeilijkheden een einde. Er schijnt dan ook een groote toekomst in te zitten, onder de genoodigden was Donderdag ook de hr. C. A- G. van der Boom, in specteur voor de scheepvaart in 't eerste district die met belangstelling de de monstratie volgde en zich de werking volledig liet uitleggen. In principe kon hij er zich zeer wel mee vereenigen. Wat zijn nu Uw plannen, vroeg ik aan den heer Van Wienen, die tesamen met den heer A. Erzey de directie der bergingsmaatschappij vormt. Ik reflecteer in de eerste plaats naar de Lutine, was het antwoord, maar ook andere objecten wil ik aanvatten. In de baai van Vigo (Spanje) ligt de in 1702 door de Engelschen tot zinken ge brachte zilvervloot en dan ligt er ook nog een schip met rijke lading gezon ken nabij Tobermory op de Westkust van Schotland. Deze laatste schepen lig ger. in rustig water en ik zal gemakke lijk door de alles bedekkende zandlaag heen komen. Maar eerst moet ik -een grooter toestel maken, Op mijn vinding heb ik al patent aangevraagd, en we zullen, naar ik hoop, spoedig kunnen beginnen. Het is misschien het ei van Columbus, deze vinding. Zij paart eenvoud aan doeltreffendhe:d, hetgeen er het beste vsn doet verwachten. INDIJKING VAN HET ZWIN? De heer C. Brakman te N. en St. Joos- land schrijft ons: (n-s.) Menigeen zal het bericht over mogelijke indijking van het Zwin met grote belangstelling en wellicht ook met smart of ergernis gelezen hebben, al naar gelang van zijn temperament. Zoo heel velen hebben de heerlijkste herinnerin gen aan dit oord van verrukking. Over het limonetum van het Zwin ligt een wij ding, die van een onbeschrijfelijke be koring is, ons boeiend en lokkend tot telkens weer nieuwe verzadiging van ogenlust. Wordt dit geb:ed afgedamd door een stroef stukje zeedijk, dan is daarmee veel schoons om hals gebracht. Veel interessanter Stijft heel dit gebied, als men het aan de natuur overlaat. Ook dan zal, maar in langzaam tempo, het hele gebied zich omvormen, en het limoenkruid geleidelijk verdwijnen, zij het ook eerst na veel jaren. De zandaan- was is in dat gebied van die aard, dat niet anders te verwachten is- Langzaam maar zeker sluiten de Belgische duinen aan bij de Cadzandse, Is dit proces voldoende ver gevorderd, dan kan de zee het limonetum niet meer bereiken en dan verdwijnt de fijne paarse „zee- heide" van zelf, op natuurlijke wijze en zonder dat het iemand leed doet. In tegendeel zal de waarneming van deze veranderingen voor menigen natuur vriend een fijn genoegen zijn. Moge de passage van het Zwin dan voor het haastig reizend deel der menschheid enig tijdverlies opleveren, voor hen, die het te voet of per fiets doen, blijft het een van de fraaiste tochten die men in onze gewesten maken kan. Natuurgenot wordt meestal weinig be vorderd met de verbetering der wegen. Een goede weg „er heen" en geen wegen „er door" moest in deze het parool zijn- Dat de mond van het in de geschiedenis zoo vermaarde Zwin nog lang aan de na tuur moge worden overgelaten is zeker een hartewens van honderden Zeeu wen en Vlamingen. „Handen af houden van ons schone Zwin" is dure plicht, indien dat maar enigszins kan. Tenslotte nog een opmerking: dat Goniodoma limoniella Stt. in de limone- tums van Engeland en Vlaanderen en niet in de Zeeuwse zou voorkomen is weinig aannemelijk. Ik ben geen entomoloog en kan mij er dus niet diep mee inlaten, maar holle uitgevreten stengels van Limoenkruid heb ik meermalen gezien op de schor ren Zuidwaarts van Veere en op het „Plaatje van Kuzze" (voormalige Se- bastiaan-de-Lange-polder.) LUCHTBESCHERMING TE MIDDELBURG. De hoofdstad pakt de zaak aan Een burgerdienst, ter bevei liging van de burgerij, in geval van nood- Luchtbescherming heeft slechts in zooverre met militairen en militarisme te maken, dat het een bescherming van de burgerbevolking tegen de gevol gen van een vijandelijken luchtaanval beoogt niets meer en niets minder. Hieruit spruit dus voort, dat hij of zij, die zich bezighoudt met de voorberei ding en de organisatie van de luchtbe scherming, geenerlei hand- of span dienst, in hoe ver verwijderd verband ook staande tot het militarisme, ver richt: het is slechts de vervulling van een zuivere menschelijkheids- en ge meenschapsplicht. Daaruit volgt dus ten duidelijkste, oat de organisatie van de luchtbescherming, die voor alle burgers geschiedt, ook den warmen steun en de daadwerke lijke hulp verdient van alle burgers, die in staat zijn op eenigerlei wijze er aan mede te werken; de lijn, die in andere gevallen de ontwapenaars van de be- wapenaars scheidt, loopt hier niet; hier is slechts een scheiding tusschen plicht- bewusten en.... nalatigen. Het ware onjuist, te zeggen, dat er in Middelburg te dezen opzichte tot dus- m is b M de bu vo be da te va en tot wa me: luc hoe die nis: nis< tot stei zal wa: loo vie! Sp gel: str loo; der Gr Blii de ste! tie ten

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6