kerknieuws. Zoo'n Migraine? AFLOOP ÏERK00PINGEN. BEURSTHERMOMETER van Vrjjdag. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. ONDERWIJS. LESER EN VLOOT. RECHTSZAKEN. SPORT, LAATSTE BERICHTEN. BURGERLUIE STAND. üEiËRGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. Oneerlijke boekhouder. Voor devaluatie is bij deze regeering geen plaats. D0GDENDAGB0EK VAN HET VERKEER. Nog een slachtoffer van den N.W. storm. AMSTERDAM, 27 September. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden, Ned. 31 1000-4 93%—95%, Ned. 31 1000-4 93%—95%. Ned. 34 1000-4 93%—95%. Certificaten-3 80%82, O. Indie 34 1000-4 91%93%. Dnemarken Obh'g. 1926-5 69—68%. Duitschl. 100-7 19%19%. Engeland 1960-90 4 68%—69. Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 93 Amsterdam 1933-5 9496%. Amsterdam 1934-4% 89%—91%. 's Gravenhage 1929-4% 94% Rotterdam 1926-1930-4% 87%— 88%. Berlijn 1925-6% 16%—16%. Zeeuws. Hyp. B 5 84 Zeeus. Hyp P 4% 83 Cities Service Cy. P. 1958 5 30%— 30%. A Amsterd. Bank 104%104%. C Rott, Bankver. 102 A Twenische Bank 83- 3e P. M. van Iwaarden, voorn.; 4a Aug. Buijck, te Waterlandkerkje; 4b M. de Bruijne te Cadzand. 5e Aug. Buijck, voornoemd. Koeien 1 maal gekalfd: la van Iw,aar- den, voorn.; lb A. Salome, voorn,; 2a J. de Hulster te Schoondijke; 2b en 3a P. de Feijter te Aardenburg; 3b Ris seeuwHaartsen, voorn.; 4a Ch. M. Wijffels te St. Kruis; 4b M. de Bruijne, voorn.; 5a P. J. de B,adts te Schoondij ke en 5b Z. Brakman, voorn. Koeien 2 maal gekalfd: le pr. J. de Hulster, voorn.; 2e I. LuteijnBouwens, te Zuidzande; 3e C. Cammaert, voorn.; 4e P. Mullaert te Biervliet; 5e Th. Die- rikx te Schoondijke en 6e J. de Hui ster aldaar. Koeien 3 maal gek.alfd: le pr. H. van de Vijver te Sluis en 2e^A. Verhage te Schoondijke. Koeien 4 maal gekalfd: le pr. P. de Feijter te Aardenburg; 2e P. van Iwaar- j den, voorh. en 3e Ch. M. Wijffels voorn, j Koeien 5 of meermalen gekalfd: la' P. de Feijter, Aardenburg; lb M. de Bruijne, voorn. 2a en 2b A. Risseeuw te Cadzand; 3a RisseeuwHaartsen, voor noemd en 3b J. de Hulster, voorn. Handelsvee: Melkkoeien of zichtbaar drachtige koeien: 2e pr. van Iwaarden, voornoemd. Kalfvaarzen met minder dan 6 bree- de tanden: le pr. R. van Daele te Vlis- singen; 2e dezelfde; 3e J. en A. van Gijs te Groede en Breskens. Pinkyaarzen: le pr. J, P. Bossand te Oostburg; 2e Joh. D'Hont te Groede; 3e Bossand, voorn.; 4e A. J. van Overbee- ke te Oostburg; 5e Bossand, voorn,; en 6e J. de Hulster te Oostburg. Pinkossen: le pr. E. Fijnaut te Oost burg; 2e E. Modde te Oostburg; en 3e niemand. Graskalveren (alleen vaarskalveren) le pr. P. M. v,an Iwaarden, voorn,; 2e Eug. de Badts te Oostburg; 3e J. Ba- bijn, aldaar; 4e M. de Bruijne, voorn.; 5e en 6e niet toegekend. Voor de beste groep kalfvaarzen van minstens 4 stuks: niet toegekend. Voor de beste groep Pinkvaarzen van minstens 4 stuks: le pr. J. Bossand, voornoemd. t'w ,Voor de beste groep Gr,askalveren van minstens 6 stuks: le pr. J. Babijn te Oostburg, Afdeeling Deensche stamboekvarkens. Volbloed beeren jonger dan 7 maanden: le pr. Th. van den Abeele te Eede; 2e F. H. J. Modde te Oostburg; 3e niet toegekend, Volbloed beeren 7 tot 12 maanden: le pr. niemand; 2a A. J. Provoost te Nieuw- vliet; 2b C. B. Maenhout te Sluis. Beren boven 1 jaar: le pr. Th. van den Abeele, vöorn.; 2e A. de Smet, te IJzendijke; 3e dezelfde. Jonge volbloed-zeugen 7 tot 12 maan den, niet gebigd: le pr. A. de Putter te Biervliet; 2e G. van Hal te St. Kruis en de Putter, voorn. Zeugen, 1218 maanden, 1 maal ge bigd: le pr. P. van Prooije te Oostburg; 2e M. Rodts te Eede en 3e C. Winter te Eede. Zeugen boven 1 jaar, 2 of meermalen gebigd: le pr. Ch. Wijffels te St. Kruis; 2e A. Provoost te Nieuwvliet; 3e. A. de Smet, voornoemd. Geiten, ingeschreven in het prov. stamboek, onverschillig welk ras, gebo ren in 1932 of later: le pr. Adr. de Vis ser te Oostburg; 2e O. J. Timmerman te Waterlandkerkje; 3e Aug. Verheije, al daar; 4e W. Faro te Oostburg. Geiten, ingeschreven alsvoren, gebo ren voor 1932: le pr. Iz. Marsielje te Oostburg. Melkgeiten, geboren in 1934, inge schreven in het plaatselijk stamboek: le pr. A. van de Vijver te Oostburg; 2e J. Moerman, aldaar en 3e J. Meulblok te Schoondijke. Melkgeiten, geboren in 1933 of vroe ger, ingeschreven in het plaatselijk stam boek: le pr. Iz. Marsielje te Oostburg. Lammeren, geboren voor April 1935: le pr. Aug. Verheijen, voorn. Lammeren, geboren na 31 Maart 1935: le pr. A. van de Vijver te Oostburg; 2e Ch. van den Bossche te Schoondijke; 3e E, Roets te Oostburg; 4e W. Faro aldaar. Schapen, geboren in 1934, 3 stuks: le A. H. de Milliano te Waterlandkerkje; 2e P. M. van Iwaarden voorn. Lammeren, 3 stuks: le A. H. de Milli ano voorn. Bokken: le pr. Van Iwaarden voorn.; 2e pr. J. Risseeuwde Bruijne te Cad zand. A Pref. Gruyter Zn A. 102% A Pref. Jurgens A 91%95. A Ned. Gist- en Sp'ritusfabr, 400400. A Ver. Papf. v. Gelder 42%42. A Am. Car Foundry 12% C Am. Smelt Ref. 29%—28%. C Farbenind. I.G. 29% C Stand. Brands 8%8%. C North Am. Cy. 12%—12%. A Born. Sum. H.M. 133%134. A Linde Teves en Stokv. 66 A Ned. Wol Mij. 88%—87%. A Singkep Tin M. 8082%. A J. C. Japan Ln. 29 A Rotterd. Lloyd 33%32%, A S. M. Nederland 32%32. A Amst. Thee C.M. 42%—42%. A Houth. Alberts 2221%. Tariefsverlaging bij de K.L.M. De tariefsverlagingen bij de K.L.M. op de Zeeland lijn en den dienst op Ko penhagen en Malmö treden den 6den October, dus met ingang van den win- terdienst, in werking. Cand. J. Plomp, van Rijswijk (Z.- H.), hoopt 20 October zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te G r ij p s - kerke na bevestigd te zijn door zijn ambtsvoorganger, ds. H. Pestman, thans te Rijswijk (Z.-H.) Ned.. Herv. Kerk, Cand. J. C. Sickesz te Zeist heeft hel beroep naar Rilland Bath (toez.) aange nomen. Geslaagd te 's Gravenhage voor hoofdakte Fröbelonderwijs mej. H. M. Baveco te Kruiningen. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 October 1935, overgeplaatst: bij het regiment grenadiers: de reserve-eerste- luitenants H. van Leeuwen van 't 6e reg. inf., P. Dregmans van het 3e reg. inf. Bij beschikking van den minister van defensie a.i. zijn de volgende plaat singen gelast: met 1 October, de luitènant ter zee der le kl. M. Schoo aan boord Hr. Ms. Gelderland; de luitenant ter zee der 2e kl. D. J. van Doorninck Azn aan boord Hr. Ms. Gelderland te Willemsoord; met 1 November de luitenant ter zee der 2e kl. J. A. Agelink van Rentergem aan boord Hr. Ms. Schorpioen. C Baltimore en Ohio 10%9%. A Southern RIw. 5%5%. O Union Pac. Rr. 62i C Int. Nickel Cy. 18%48%. Duitschl. '30 1000-5% 18%—18%. A Koloniale Bnk. 35%35%, A N.I. Hbk. 1000 74%^73. C Ned. H. M. 1000 113—113. A Alg. Kunstz. U. 26%126. A v. Berkels Pat. 45—44%. C Calvé-Delft 59%59%. A C. Suiker Mpij. 3535. A Ned. Ford A.M. 280—282%. A Philips Gem. B. afg. 241%238-39% C Unilever 10088%-100. C Anaconda Cop. 12%12%. C Bethlehem St. 22%—22%. C Kennec Copper 15%15%-%. C Un. States Leather 54%. C U. States St. C. 27%—23%-%. A A.N.I.E.M.N.B. 150%—151%. A Kon. Petr. Mpij. 190—188%-89%. C Contin. Oil Cy. 12 C Shell Union Ó.C. 65%-6. hem geuite beschuldiging zich nooit tot de justitie had gewend. De Officier eischte tenslotte tegen V. vier maanden gevangenisstraf- Voorts stond de 24-jarige ambtenaar terecht, die op dezelfde wijze als zijn chef valsche handteek'eningen op de steunlijsten had geplaatst en zich daar door f 45 toeëigende. Hij verklaarde op advies van zijn^/chef gehandeld te heb ben. De ambtenaar zei, dat men lang zamerhand op het kantoor niet meer wist wat goed of verkeerd was. Tegen hem eischte de Officier veertien dagen gevangenisstraf. Ned. Voetbalbeker. De tweede ronde om den Ned. voet balbeker is voor de Zuidelijke afdeeling vastgesteld op 13 Oct.; voor de overige afdeelingen op 20 Oct. Voor deze twee de ronde zijn o.m. de volgende wedstrij den vastgesteld: HeroZeelandia; R.C. S.Goes; VlissingenWilhelmina; Dos- koAxel; BreskensTerneuzen; De BaronieSluiskil. Voor het gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep terecht gestaan de ex-hoofdboekhouder van een groot modemagazijn in de hoofdstad, verdacht van malversaties. Hij zou falsificaties in de boeken hebben gepleegd, waardoor hij in de gelegenheid was gelden te ver duisteren. De firma is in totaal bena deeld voor een bedrag van ca 60 a 70.000; verdachte had een hoog sala ris. De firma stelde het grootste vertrou wen in dezen verdachte, die reeds meer dan 40 jaar in dienst was. De rechtbank veroordeelde den boek houder op 28 Febr. wegens verduiste ring tot een gevangenisstraf van twee- en-een-half jaar, met bevel tot onmid dellijke gevangenneming. De proc- generaal requireerde thans eenzelfde straf. Steungelden verduisterd. Voor de Haarlemsche Rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad de 34- jarige gewezen directeur van den ge meentelijken dienst der steunverleening te Hillegom, J. B. V- wegens in de jaren 1933 t/m 1935 gepleegde fraude. Hem was ten laste gelegd, dat hij uit de kas van den dienst ongeveer f 400 had verdu:sterd. Blijkens de verklaringen van een 24- jarigen ambtenaar gaf V. vaak opdracht om hem telkens bedragen uit de kas te geven voor huishuur, voor contributie van een voetbalclub en voor het aanvra gen van een rijbewijs. Bovendien moest de ambtenaar steunlijsten opmakeit, waarop namen voorkwamen van perso nen, die niet werkloos waren- Zijn chef plaatste achter deze namen een valsche handteekening en nam zelf de steungel den in ontvangst. Een boekhoud'ng was er niet en de kas klopte dan ook nooit. De verdachte bekende, doch verklaar de, dat een der wethouders hem op dracht had gegeven, valsche handteeke- ningen op de steunlijsten te plaatsen. Deze wethouder zou een deel van de op die wijze verkregen gelden ontvan gen hebben. Den off van justitie had het bevreemd, dat de bewuste wethouder na de tegen HET ONGELUK OP HET VLIEGVELD VLISSINGEN, Voor de rechtbank te Middelburg is heden behandeld de zaak tegen P. J. K„ 22 jaar, zonder beroep, wonende! te Koudekerke, die op 17 Juli j.l. door den Kantonrechter te Middelburg veroor deeld werd tot f 50 boete of 10 dagen hechtenis, wegens het als bestuurder van een vliegtuig op 9 Juni j.l- op het vliegveld te Vlissingen, in strijd met de bepalingen van de Luchtvaartwet, met den wind mee landen. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mr. Van Traa, verdachte's raadsman, bepleitte vrijspraak, omdat hij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. Een pertinente verklaring van minister Colijn, Minister Colijn heeft hedenmiddag de sprekers in de Tweede Kamer beant woord. Spr. zeide met den heer Aalber- se, dat niemand de bedoeling heeft ge had de crisis uit te lokken. Hij had in eersten termijn niet om een motie van vertrouwen gevraagd. De verklaring van den voorzitter der r.k. fractie, de sterkste in de Kamer, ware voldoende geweest. Ook een ex tra-parlementair kabinet kan in dezen tijd niet met succes werkzaam, zijn dan in een sfeer van algemeen vertrouwen, doch de r.k. fractie had eenstemmig ver klaard geen vertrouwen te hebben in het sociaal economische beleid der re geering, die dus wel moest optreden, zooals ze in den avond van 23 Juli deed. Spr. betoogde verder, dat hij niet an ders kon wegens den monetairen toe stand, dan zelfs zoo spoedig mogelijk een extra-parlementair kabinet samen stellen. De groote banken hebben cor diaal met de Ned. Bank samengewerkt om kapitaalvlucht tegen te gaan, zoo veel als mogelijk was. Prijsgeving van den gouden standaard is vrijwillig van dit kabinet niet te verwachten. Als vrucht van dit debat is inmiddels ge bleken, dat men elkaar beter verstaat Dit kabinet is een ander dan het vorige. Spr. heeft zijn vroegere ambtgenooten aangezocht o.m, om dat elke portefeuil lewisseling tijdverlies beteekent, dat in dezen tijd moest worden voorkomen. Voor devaluatie is bij deze regeering geen plaats. Voor de rust op monetair gebied is het gewenscht dat ook de Kamer zwijgt over devaluatie. Spr. noemt allen, die de vlucht uit den gulden in vreemde valuta bevorderen, ,,on-vaderlandsch lievende schobbers". Het crediet is alleen te be vorderen, als men de zenuwachtige stem ming onderdrukt en terugkeert tot de oud-vaderlandsche deugden van rustige beradenheid en grimmige volharding. (Bravo!) C Tide Water Ass. Oil 5%5%. A K.N. Stoomb, Mij. 6%6%. A Ned. Scheepv. U- 39%—39%-38%. A H.V. Amsterdam 176%—176-75%. A Java Cult. Mij. 89%—89%. A N.I. Suiker U, 86—85%, A Deli Batavia 137%—135%-34. C Deli Mij. 1000 151%—151-52%. A Senembah 157 C Chicago Milw, A Amst. Rubb. C. 1Ó3%—102%-03. A Deli-Bat- Rubb. 63%63%. A Hessa Rubber 85%84. A Serbadjad' S.R. 57 Prolongatie 6%5%. WISSELKOERSEN. 26 Sept. 27 Sept. Londen 7.28% 7.28% Berlijn 59.57 59.60 Parijs 9.76% 9.76 Brussel 25.02 25.02 Zwitserland 48.10 48.10 Kopenhagen 32.55 32.55 New-York 1.48% 1.48% NAGEKOMEN BERICHT. Bij beschikking van den directeur- generaal van den P.T.T., is met ingang van 1 Nov. a.s. aangewezen als beheer der van het bij Post- en telegraafkan toor te Rotterdam (Vreeswijk) de com mies bij den dienst, de heer W. H, van der Weele, thans te Middelburg. Middelburg. Bevallen: L. Poppe-Louwerse, d., J. M. Mondeel-Van Luijk, z. Ondertrouwd: F- de Lange, 25 j. en J. J, Jacobse, 24 j., J. Sinke, 26 j. en G. E, Wondergem, 22 j., A. Grootjans, 21 j. en M. de Voogd, 21 j,, C. A. Murk, 25 j. en C. J. Verlinde, 24 j. Getrouwd: P. D van Eijkeren, 26 j. en M. S, P. van 't Westende, 28 j., A. de Rooij, 26 j. en J. Schunselaar, 25 j., J. Meijers, 27 j. en N. A G. de 'Nood, 25 j. Oost- en West-Souburg. Van 1823 September Ondertrouwd: P. A. Hoogesteger 25 j. en C. E. Wijkhuisen 21 j. Bevallen: J. Cj F. de Visser geb. .Dek ker d. Overleden: J. Marinissen 80 j. wedr. van J. van den Broeke. (Nbld.) Notaris Blaupot ten Cate heeft Donderdagavond in „Mercurius" publiek verkocht Een garage met bergzolder, wijk R nummer 176, aan den Seisweg, aan den heer I. Franse te Middelburg q.q., voor 2000. Een woonhuis, wijk R nummer 73, met smederij en magazijn, aan den Seisweg, aan den heer J. A. Vertregt, aldaar, q.q., voor 2050. Een winkel, wijk R nummer 72, met werkplaats en bergplaats, aan den Seis- singel, hoek Seisweg, aan denzelfde, voor 2300. Een garage met boxen, wijk R nummer 71 en waschlokaal, aan den Seissingel, aan denzelfde, voor 4100. Een woonhuis wijk S nummer 242, aan den Noordweg, aan den heer M. Fran- soo te Middelburg q.q., voor 2250. Obl.markt- Tabak Koninkl, Philips Unilever Suiker I Schepen Unilever Rubber - Markt Olie Amerika (Wettig gedeponeerd.) Dus weer een ellendige dag in het voor* uitzicht. Heusch niet noodigNeem een "AKKERTJE" en binnen 'n kwartier voelt Ge U weer frisch en opgewekt en zijt Ge Uw hoofdpijn kwijt. AKKER-CACHETS helpen verrassend snel bij Hoofdpijn, Kies pijn, Zenuwpijn, Rheumaliek, Griep. Per 12 stuks slechts 52 cent. Overal verkrijgbaar. Vraagt ooki „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen vent ■topping, hardlijvigheid, enz. Werken zaohtj (Ingez. Med.J Nijlmegen: 1 doode. Donderdag kwam de chauffeur C. M. W. uit Ubbergen in groote vaart met zijn .auto den Singel te N ij m e g e n oprijden, toen de 61-jarige ongehuwde mej. A. v. d. W. den weg wilde overste ken. Zij werd door den wagen gegrepen en bijna op slag gedood. De politie heeft de auto in beslag genomen. ONGELUK IN PHILIPS-LABORATO- RIUM- Een 36-jarige onderbaas der Philipsfabrieken te Eindhoven, L. van Dijk, die Woensdag bij werkzaam heden op het laboratorium tengevolge van het vlam vatten van zijn kleeren bij het werken met zilvernitraat, ernstig ge wond raakte, is gisteren aan de beko men verwondingen, overleden. DOODGEVALLEN. Te O u d e Schild (Texel) is Donderdagmorgen de visscher M. S., bij het ophalen van een net met garnalen, achterover ge vallen en met het hoofd op de steenen terecht gekomen. Hij was onmiddellijk dood. ELFJARIGE JONGEN DOODGESCHOTEN. Door een Duitsche grensbeambte. Woensdagavond is in de buurt van het café „Hollandia", even over de Duitsche grens nabij A r c e n (Limb.) in de on middellijke nabijheid van zijn woning, 'n elfjarige jongen, zoon van den op de hoeve „Groot Heesecker" wonenden landbouwer, door 'n Duitschen grensbe ambte doodgeschoten. De jongen kwam, onmiddellijk werd voldaan, werd- een' schot gelost, en stortte een der perso nen neer. terwijl de andere de vlucht nam. De getroffene bleek een ons tabak en eenige sigaren bij zich te hebben, die hij zijn vader wilde cadeau geven op zijn verjaardag. Het is de eenige zoon uit een groot gezin. (Hbld.) Schoener op de.Waddenzee vergaan. De zes opvaren den verdronken. De kustwacht te Rottumeroog rappor teerde gister aan het reddingsstation te Oostmahorn, dat zij in de Wester Eems ter hoogte van ton W.F., een stuk van een mast en een laadboom met gaffel boven water had zien uitsteken, terwijl voorts veel wrakhout in de nabijheid van genoemde plek ronddreef De mo torreddingboot „Insulinde", onder com* mando van schipper Toxopeus, voer daarop uit naar de plek des onheils. Men trof inderdaad een wrak van een klein scheepje aan, doch kon aanvanke lijk niet nagaan, wat voor vaartuig het was. Later bleek, dat het wrak vermoe delijk het 223 ton metende motorschip „Poolster" uit Groningen moest zijn. Aan. boord hadden zich zes personen bevon den. Kapitein was de zoon van den eige naar van het schip, de heer Kajuiter te Groningen. Allen zijn waarschijnlijk om gekomen. Nader wordt gemeld: Hedenmorgen is de reddingboot „In sulinde" te Oostmahorn opnieuw uitge varen naar de plaats waar men de mas ten boven het water heeft zien uitste ken. Aan boord bevonden zich eenige personen, die de „Poolster' kennen, om te trachten vast te stellen, of het ge vonden wrak inderdaad dat van dit schip is. De „Poolster", een driemastschoener met een 150 pk motor metende bruto 223 ton, werd in 1917 bij de Scheveningsche Scheepsbouw Mij gebouwd. Het schip was alleszins zeewaardig, een vaartuig dat men in deskundige kringen een goed schip noemt. Dat de „Poolster in dë Waddenzee kon vergaan, moet worden toegeschreven aan het feit, dat door het plotseling uitschieten van den Noord- Westerstorm de zee ter plaatse zoo hol i is geweest als sinds menschenheugenis j niet is voorgekomen. De „Poolster" kwam van Engeland, zonder lading, en was op weg naar Gro ningen, om nieuwe lading te halen. Be halve de kapitein, de 22-jarige J. Ka juiter, ongehuwd, uit Groningen, bevon den zich nog aan boord de 27-jarige stuurman H. Wories uit Groningen, de 24-jarige gehuwde matroos Z. eenstra, eveneens uit Groningen, de ongehuwde 18-jarige motordrijver M. Vollenhoven uit Zuidbroek en de eveneens ongehuw de 18-jarige kok lichtmatroos Ph. Haima vergezeld van een knecht van de boer- de 18-jarige kok ncnimairuus_r u. derij, uit een van de op Hollandsch ge- uit Anjum. en wer en opP bied gelegen grenswinkels en passeerde dit aar te Groningen gemonsterd den weg naar Walbeek om zich naar Toen den heer Kajuiter §r. «utoavwid huis te begeven, toen beiden door Duit- door de politie werd medegedeeld, dat sche grensbeambten werden gesom- i een wit geschilderde vlaggestok was aan- meerd halt te houden. Toen hieraan niet' gespoeld, zei deze: „Zeg mij maar niets.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2