BUITENLAND. Het Italiaansch-Abessijnsch conflict. Mussolini doet een tegenvoorstel. FRANKRIJK. BELGJF ENGELAND. DUITSCHLAND. TSJECHO-SLOWAKIJE. drie nat.-soc. propagandisten aangehouden. BALKAN. Mussolini wijst de voorstellen van de commissie van vijl van de hand, maar de deur voor verder onderhandelen in niet toegeworpen. Zaterdagmiddag na afloop van den Italiaanschen ministerraad is te Rome het volgende officieele ommuniqué uit gegeven: De ministerraad is vanmorgen te 11 uur onder voorzitterschap van den Du- ce bijeengekomen. Musoolini heeft een volledig rapport over den politieken en militairen toestand voorgelezen waar na de ministerraad het rapport van voorzitter Madariaga aan de Italiaan- sche delegatie te Genève besproken heeft. De ministerraad heeft deze voor stellen ampel overwogen. De raad heeft de indiening der voor stellen gewaardeerdmaar is ten slotte tot de conclusie gekomen dat hij ze moest afwijzen omdat 'zij niet den mini mum grondslag bieden die met de le vensbelangen van Italië en het Itali aansche volk in het tegenwoordig stadi um rekening houden. De ministerraad heeft dit antwoord aan Genève doorge zonden en zal Dinsdag opnieuw bijeen komen om dan opnieuw den algemeenen toestand te bespreken. Van gezaghebbende Italiaansche zij- j de is te Genève verklaard, dat dit com- j muniqué aldus diende te worden opge vat, dat Mussolini bereid is verder te praten. De eerste Italiaansche gedele geerde, baron Aloisi, voegde hier nog aan toe, dat Rome de bemiddelende rol van de commissie van vijf heeft aan vaard. (Omtrent deze zaak, zie men verder de Kroniek van den dag.) Een dag van emoties te Genève, De correspondent van de N. R. C. te Genève seinde aan zijn blad, dat het Zaterdag een dag van groote emoties is geweest voor de wereld van den Vol kenbond maar in den loop van den avond trad weer g'rootere kalmte in. Het betrekkelijk optimisme van de laat ste dagen is niet geheel verdwenen. Om twee uur kwam te Genève hel eerste bericht aan over het resultaat van den Italiaanschen ministerraad. De eerste indruk was inderdaad verplette rend. De voorstellen van de commissie van de Crf. meldt, werd er door baron Aloisi, ter toelichting van deze voor stellen op gewezen, dat het voorstel der commissie van vijf slechts sprak over een controle op de politie. Dit is Italië niet voldoende; het geheele leger moet gereorganiseerd worden en onder Itali aansche leiding worden gesteld. Voorts zou Italië zich niet er mede kunnen vereenigen, dat indien aan Abes- synië een uitweg naar zee zou worden gegeven, deze door Britsch- of Fransch- Somaliland zou loopen; die uitweg dient veeleer een corridor door het Italiaansch gebied te vormen. Wat het gebied betreft, dat Italië wenscht te annexeeren ten einde een verbinding tusschen Eritrea, ten N.O. van Abessynië en Italiaansch Somali- land, ten Z.O. van het rijk van den Ne gus, tot stand te brengen, is het nog niet geheel duidelijk of deze eisch uilsluitend gesteld wordt met het doel een spoorweg aan te leggen, die de beide Italiaansche koloniën dan zou verbinden. In de kringen van het Volkenbonds secretariaat wordt de kans op aanne ming van deze tegenvoorstellen nihil ge acht. Afgezien van het feit, of de com missie van vijf er voor te vinden zou zijn, deze tegenvoorstellen in ernstige over weging te nemen, acht men het uitge sloten, deze voor den negus aanvaard- baar te maken. Het feit, dat Mussolini deze tegenvoorstellen heeft geformuleerd, wordt evenwel als een lichtpunt in de ontwikkeling van het Italiaansch-Abes- sijnsch conflct gezien. In de kringen der Engelsche delegatie verklaarde men gisteravond, dat de te genvoorstellen niet de minste kans op aanneming hebben. Men meende te we ten, dat de commissie van vijf haar be sluit zoo spoedig mogelijk zou nemen, wellicht nog vandaag, om niet door lang heen en weer gepraat de kwestie onnoo- dig te rekken, In Fransche kringen toonde men zich betrekkelijk verheugd over het feit, dat Mussolini voor de eerste maal duidelijk definitieve eischen heeft geformuleerd en althans een basis voor onderhandelin gen heeft aangegeven. Engeland heelt geen agres sieve bedoelingen. Hedenmorgen werd bekend gemaakt dat Engeland Mussolini heeft doen we ten, dat het niet voornemens is een aan val te doen op Italië. Italië heeft hierop van vijf waren afgewezen, zoo heette 't kortweg. Toen echter het heele com muniqué bekend werd, stak het 't hoofd weer op. Twee kampen stonden daarbij tegenover elkaar, 't Was troostrijk, dat in 't kamp der optimisten zich veelal de ervarenen in internationale onderhande lingen bevonden. Zij wezen op den op merkelijk vriendelijken toon voor de commissie van vijf, wier bestaan er waarlijk in erkend werd en wier werk zelfs een woord van waardeering kreeg. Het was of Mussolini den Raad aanmoe digend op den rug klopte, zeggende, dat het resultaat voor een begin niet kwaad maar nog onvoldoende was, maar dat men, zoo doorgaande, er wel zou ko men. Spoedig kwamen de Italianen te Ge nève in het geweer. Aloisi zochl de Ma dariaga op, wees hem op den waar deerenden toon van het communiqué voor de commissie en vooral op het feit dat Rome nu de bemiddelende rol van de commissie aanvaardde. 'Aloisi zeide het communiqué niet anders te kunnen uitleggen dan als een blijk van goeden wil om de onderhandelingen voort te zetten. Hij wees er echter uitdrukkelijk op, dat hij geen instructies had tot het geven van dezen commentaar. Hij moest het geheel voor eigen rekening nemen. Rocco, een andere Italiaansche gede legeerde, sprak op dezelfde wijze tot de Italiaansche journalisten. Dezen ver spreidden allerwege optimistische op vattingen. Zij wezen er op, dat op de conferentie van drie te Parijs Mussolini een dergelijk antwoord gegeven had op vrij wat minder welwillenden toon en dat hij toch tot verdere onderhandelin gen bereid gebleken was. Zaterdagavond is de commissie geantwoord, dat zijn militaire maatrege len in de Middellandsche zee uitsluitend uit voorzorgsoverweging zijn genomen. Het dep. van buitenl. zaken te Rome heeft een communiqué gepubli ceerd, waarin wordt medegedeeld, dat deze wederzijdsche verzekeringen zijn uitgewisseld door den Britschen ambas sadeur te Rome, sir Eric Drummond, en den Italiaanschen onderstaatssecretaris van buitenl. zaken Suvich. Drummond heeft in het onderhoud uiteengezet dat de Britsche vlootmanoeuvres waren ,,een natuurlijk gevolg van den indruk, die is gewekt door de heftigheid van de tegen het vereenigd koninkrijk gevoerde cam pagne in de Italiaansche bladen geduren de de laatste paar weken". Italië werlt soldaten in Syrië. De Times meldt uit Beiroeth, dat Ita liaansche agenten verscheidene honder den arbeiders van den Libanon hebben aangeworven, welke gisteren naar Erithrea zijn vertrokken. Zaterdag is in een moskee te Beiroeth een demonstra tie gehouden waar geprosteerd werd te gen de werkzaamheid van Italiaansche propagandabureaux in den Libanon, Ook te Damascus zijn dergelijke ver gadering gehouden, terwijl petities zijn gezonden aan den Franschen Hoogen commissaris en aan den Volkenbond, waarin onmiddellijke opheffing der pro pagandabureaux wordt gevraagd. Frankrijk in afwachting. Uit Parijs wordt gemeld: De Fransche publieke opinie, en in het bijzonder de rechtsche pers, klampt zich vast aan de hoop, dat ondanks de Italiaansche afwijzing de pogingen tot het behoud van den vrede zullen worden voortgezet Men verklaart, dat men tot het laatste vijf nog even in korte vergadering bij- Wl1 pr°b1eeren/ ltall.c voor eTen vreedza- een geweest. Zij besloot het officieele rcf h"ê. winnen. In sommige antwoord „it rL. l\. Fransche kringen verwacht men, dat te beneve geen militaire, doch slechts ti- antwoord uit Rome af te wachten, al vorens haar verdere houding te bepalen. Nader wordt uit Genève gemeld, dat Mussolini bij monde van baron Aloisi aan den voorzitter der commissie van vijl een tegenvoorstel heeft gedaan, dat a v êende neer komt: 1. Abessynië moet volkomen worden ontwapend; 2. De organisatie, bewapening en de oefening der toekomstige bewapende troepen in Abessynië moet uitsluitend aan Italië worden toevertrouwd- 3. Italië krijgt een strook grónd ten Westen van Addis Abeba, van Noord naar Zuid loopende en een verbinding gevende van Erithrea met Italiaansch Somaliland; 4. De niel-Amharische gebieden van Abessynië moeten van de twee Amhari- scne districten worden afgescheiden en onder Italiaansche controle worden ge plaatst; 5. i! Ji« zou geen bezwaar hebben te gen het geven aan Abessynië van een uitweg naar zee, mits de havens van de zen uitweg zich op Italiaansch gebied zouden bevinden. Anders zou Italië zich tegen dergelijke voorstellen verzetten nancieele of economische sancties zul len worden genomen. Met gemengde ge voelens beschouwt men de goedkeu ring van Frankrijk van eventueele s,anc- tiemaatregelen, doch wat de Italiaan sche kwestie betreft, is men op het oogenblik vrij optimistisch. Slechts de uiterste linkerzijde eischt een toepas sing zonder voorbehoud van het Volken- bondsstauut. De communistische „Humanité" con stateert met voldoening, dat de Volken bond zich tot nog toe neutraal heeft gehouden en eischt, dat hij niet zal toe geven aan fascistische manoeuvres,! aan gezien de vrede op het spel staat. De socialistische „Populaire" staat op het standpunt dat de Volkenbond onver biddelijk zonder vooringenomenheid doch ook zonder zwakheid zijn statuten moet toepassen. Sparen en uitstellen zou de zaak slechts bemoeilijken. Door moed en openlijk optreden kan de Vol kenbond tegelijkertijd zijn beginselen en den Europeeschen vrede redden. De rechts-georiënteerde „Jour" schrijft dat alle krachten van links en de ge meenschappelijke haat van vrijmetsela- Mussolini Een aantal rechtsche bladen wijst er met nadruk op, dat Musolini nog n.iet definitief neen jneeft gezegd en dat hij de mogelijkheid +oi bijlegging van het conflict nog niet voorbij acht. De „Petit Parsien" troost zich errnee, dat voor militaire sanctie-maatregelen geen eenstemmigheid bereikt zal kun nen worden. Aangezien anderzijds Italië slechts militaire sanctiemaatregelen als casus belli beschouwt, ziet het blad wei nig bevaar voor een uitbreiding van het Afrikaar.sche conflict tot Europa. Dit cpt;misme wordt niet algemeen bedeeld. De ..Action Francjaise" bijvoor beeld, wijst er op, dat Frankrijk geheel aan het spel van Genève gebonden is, wat voor Frankrijk een moreelen druk beteekent om mee te doen aan militaire maatregelen indien daartoe ongelukki gerwijs zou worden besloten. Omtrent het te Parijs verwachte En gelsche antwoord op de Fransche vraag inzake Engelands houding bij een con flict in Midden-Europa schrijft de „Pa ris Midi", dat de eenige doeltreffende manier zou zijn, dat Engeland, Frankrijk en alle andere vredelievende staten zich buiten den Volkenbond om verplich ten elk conflict in Europa tijdens den duur van het huidige conflict onmoge lijk te maken. De medewerkster van de „Oeuvre" verklaart, dat zij uit besprekingen met vooraanstaande Engelsche personen den indruk heeft gekregen, dat het Britsche antwoord de Fransche publieke opinie veel voldoening zal geven, zoodat men de houding der regeering rustig kan be- oordeelen. Het lijdt geen twijfel, dat Frankrijk en Engeland ten aanzien van den Volkenbond volkomen op hetzelf de standpunt staan. Hiervan kan n*:n verwachten, dat beide landen het eens zullen zijn over financieele sanctiemaat- régelen, en het is hoogst onwaarschijn lijk, dat deze om welke reden ook, in dien het noodig was, niet zouden wor den toegepast. Te Genève gelooft men niet. dat Italië zich tegen de samen werkende groote mogendheden zou kun nen verzetten. DE MEMELKWESTIE. De Press Association meldt, dat sir Eric Phipps, de Engelsche gezant te Berlijn opdracht heeft gekregen de Duitsche regeering mede te deelen, dat de Engelsche regeering, tezamen met de Fransche en Italiaansche, de regee ring van Litauen speciale voorstellen hebben gedaan in verband met de ver kiezingen in het Memelgebied. Sir Eric Phipps zou de Berlijnsche autoriteiten mededeeling hebben gedaan van het feit, dat de Litausche regeering in haar antwoord had gezegd, dat de verkiezingen volkomen wettelijk en overeenstemming met de bepalingen van het Memelstatuut zouden geschieden. EEN OCEAANVLUCHT. Zaterdagochtend is van het Floyd Bennett-vliegveld nabij New York de Litausche vliegerluitenant Felix Wait kus opgestegen voor een non-stopvlucht naar Kowno. Na den start vloog Waitkus naar St. Johns op New Foundland, vanwaar hij den sprong over den Oceaan waagde. Ofschoon de weeromstandigheden in dezen tijd van het jaar voor het maken van dergelijke vluchten niet zeer gunstig zijn, heeft de Litausche vlieger niet over pech te klagen gehad aangezien hij den wind mede had. Minder gelukkig was Waitkus bij de landing. Tengevolge van benzinegebrek moest hij in het graafschap Mayo (Ier land) een landing uitvoejren. Daarbij kwam het toestel in botsing met een boom, waardoor de machine beschadigd werd. Waitkus bleef ongedeerd. Waitkus verklaarde, dat hij zijn vlucht had ondernomen met circa 3000 liter benzine en dat hij bij de landing nog slechts vier liter over had. Hij was 22 uur in de lucht geweest en had gerui- men tijd blind gevlogen. Hij had nog getracht het vliegveld Baldonnel in de buurt van Dublin te vinden, doch het zicht was zeer slecht en het weer storm achtig. Dat zijn vlucht nog goed is afge loopen, is mede te danken aan de weer berichten, welke bij tusschenpoozen werden uitgezonden door het radio-sta tion Athlone. Zonder deze weerberich ten zou hij zeker verdwaald zijn. Daar zich een groot aantal koeien in de weide bevond, was de piloot genood zaakt langzaam te dalen, met het ge volg, dat, toen de machine tot stilstand kwam, de rechtervleugel afbrak en de propeller verbogen werd. De deuren raakten vastgeklemd en de piloot moest zich met behulp van een bijl uit de ca bine bevrijden. Waitkus deelde mede, dat hij op 3000 a 4000 meter hoogte had gevlogen. Midden op den Atlantischen Oceaan ge raakten de vleugels van het vliegtuig bedekt met ijs en bevroor de carbura tor. Hij slaagde er in het ijs te laten smelten en daalde in lagere luchtlagen. Over den geheelen Atlantischen Oceaan heeft hij echter geen water gezien. derd voor vaartuigen, die niet van een motor zijn voorzien. Vrachtauto door sneltrein vermorzeld. Nabij Metz is de sneltrein Blazel Oostende bij een spoorwegovergang op een vrachtauto ingereden. Daar de D- trein een snelheid van 100 km had was de botsing buitengewoon hevig. De vrachtauto werd eenige kilometers me- degesleurd, de beide inzittende zijn op slag gedood. De machinist en de stoker liepen door het ontploffen van de ben zinetank van de aangereden auto brand wonden op. De douane voor 500.000 Iranc bena deeld. De Fransche douane is opnieuw slachtoffer geworden van een verval- schingtruc, waardoor er den laatsten tijd zeer veel Californische sinaasappelen 't land ingevoerd zijn, zonder dat daartoe vergunning gegeven was. Deze verval- schingen zijn geschied door den verte genwoordiger van een Belgische firma te Parijs. De aandacht van de politie werd op deze zaak gevestigd door het groote aantal Californische sinaasappe len dat den laatsten tijd te Parijs ten verkoop werd aangeboden. Men schat de schade voor de Fransche douane op ongeveer 500.000 franc. Spionnen gearresteerd. De speciale politie van Straatsburg heeft twee man nen gearresteerd, een Duitscher en een Deen, die er ernstig van worden ver dacht in het grensgebied te hebben ge- spionneerd. De ministerraad zou voorts kennis hebben gekregen van een buiten gewoon belangrijk document, dat de re geering waarschijnlijk aanleiding zal ge ven stappen te doen bij een vreemde mogendheid. Intusschen wordt groote geheimhouding in acht genomen. De „Jour" bericht nader dat de on langs te Straatsburg gearresteerde spi onnen, een Duitscher en een Deen, in het bezit waren van groote bedragen aan geld, bestemd voor versterking van de kas der Fransche communistische partij, opdat deze haar propaganda te gen Italië kon voortzetten. O.a. zou men een uitgewerkt plan hebben gevonden, waarin de door de communisten in de Fransche oorlogsindustrie te volgen tac tiek werd besproken. Dit document was zoo belangrijk, dat de Fransche minis terraad zich Zaterdag o.a. hiermede heeft" bezig gehouden. Zelfs zou zijn be sloten bij een buitenlandsche mogend heid, (de Sowjet Unie) diplomatieke stappen te ondernemen. HITLER-JONGENS VALLEN FRANSCHE KINDEREN AAN. Jullie zullen weldra Duitschers worden". Uit Merten wordt gemeld, dat acht leden van de „Hitlerjugend" uit Uber- herren op clandestiene wijze de grens I waren gehouden, deelgenomen en be vond zich op den terugweg. Het vlieg tuig was bemand met zes officieren, be nevens den piloot. Het ongeluk vond kort voor midder nacht plaats. Een ooggetuige verklaarde, dat het toestel, kort voor het den grond bereikte, in vlammen opging. De zeven inzittenden moeten op slag zijn gedood. Over dit ongeluk heeft men aanvan kelijk het diepste stilzwijgen bewaard en het was de pers verboden, hiervan mel ding te maken. Een speciale commissie zal een onderzoek naar de oorzaak van de ramp instellen. De verkoolde lijken van de zeven mi litairen zijn Vrijdag naar Schleussheim overgebracht, waar zij thans opgebaard liggen in de militaire luchtvaartschool. De slachtoffers zullen met militaire eer worden begraven. POOLSCH VOETBALLER DOOD GESLAGEN. Omdat hij een Jood was.. Men meldt aan het Brusselsche blad „Derniere Heure" uit Praag: De Prager „Telegraf" ibevat een bericht, 'waarin gemelc wordt, dat tijdens een voetbal wedstrijd. die in de Duitsche stad Rati- bor tusschen een Duitsch elftal en een Poolsch elftal gespeeld werd, een 21- jarige Joodsche Poolsche speler, Edmond Baumgartner, door stokslagen en met steenen aangevallen en gedood is. Reeds in het begin van den wedstrijd protesteerden de toeschouwers tegen het medespelen van dien speler. Even later begonnen zij het Poolsche elftal met steenen te bekogelen. Toen de scheidsrechter den wedstrijd onderbrak, stroomden de menschen op het terre;n, omsingelden Baumgartner en sloegen hem zoo, dat hij ernstig gewond bleef liggen. De Pool stierf tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. HET SPOORWEGONGELUK TE DRESDEN. 3 dooden. Het aantal slachtoffers van het spoor wegongeluk te Dresden-Neustadt, waar een extra-trein met schoolkinderen door een rangeerenden trein is aangereden, is tot 3 gestegen, daar een jongetje en de onderwijzer Johannes Preisier inmid dels aan hun wonden zijn bezweken. Van de 23 gewonde kinderen is de toe stand van één ernstig, de anderen zijn er met lichte kwetsuren afgekomen. VAN DEN ARBEIDSDIENST NAAR DE WEERMACHT. Voor de radio heeft de Rijksarbeids- leider Hierl Zondag een toespraak ge houden tot de afdeelingen van den Ar beidsdienst, die dezer dagen ontslagen worden. Hierl zeide o.a., dat de 180,000 scheidenden in den Arbeidsdienst een zorgeloozen tijd hadden gehad, waarin zij voor de eerste maal hadden geleerd, hebben overschreden en een twistge-1 wa^ gemeenschapszin en kameraadschap rij en communisme tegen rage er en. De linkerzijde schrijft den re- j n V' 1 Êeer>ngen en den diplomaten den weg JNaar de Geneefsche correspondentVoor. Mosselzaad rapen aan de Belgische kust. Het Belgische Staatsblad bevat een besluit, waarbij een ieder vergun ning kan bekomen voor het rapen van mosselzaad aan de Belgische kust. De prijs der vergunningen is echter aanmer kelijk verhoogd. Voortaan zal tien frank per maand en per netto Moorsomton moeten betaald worden door elk vaartuig, dat bij het rapen gebezigd wordt. Deze belasting zal met vijftig procent worden vermin sprek hebben aangeknoopt met zes kin deren, die nabij de grens koeien hoed den. In het verloop van dit gesprek zei den zij den kinderen, dat zij weldra Duit schers zouden worden. Toen de kinde ren hiertegen protesteerden, werden zij door de nationaal-socialisten aangeval len- Vijf der kinderen wisten te ontsnap pen, doch het zesde werd achterhaald en ontving twee dolksteken in den rug. Het moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Zijn toestand is zeer ern stig De nationaal-socialisten haastten zich, weer op Duitsch grondgebied terug te keeren. De werkloozenverzekering maakt winst. Sunday Express meldt: Het Engekche werkloozenverzekeringsfonds maakt iedere maand een winst van meer dan 1 millioen pond sterling. Wekelijks wordt aan bijdragen meer dan 1H mil lioen pond sterling ontvangen, terwijl de uitgaven aan uitkeeringen en admi nistratiekosten beneden het millioen pond sterling blijven. Een en ander is het gevolg van den algemeen verbeterden toestand in de in dustrie Er is in het geheel een overschot v,an 20 millioen pond sterling Het ministerie van Arbeid is er thans zeker van het fonds op een basis te hebben, dat het zich voortaan zal kun nen bedruipen. Binnen enkele weken is dan ook een vermindering van de bijdragen te ver wachten. Het nieuwe tarief z,al begin volgend jaar in werking treden. Deze verminderingen zullen inhouden voor mannelijke arbeiders een penning voor den werkgever en een penning voor den werknemer, voor vrouwen penning voor den werkgever en pen ning voor de werkneemster. Het ministerie van?» arbeid zal voorts nagaan in hoeverre een toeslag zal kun nen worden verleend ten behoeve van de kinderen van werkloozen. Hoewel er nog geen definitieve beslissing is ge nomen, schijnen de ministers gevoelig te zijn voor een verhooging van den kin dertoeslag. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. De zeven inzittenden gedood, Eerst thans is bekend geworden, dat Donderdag j.l. een Duitsch militair vlieg tuig te Bergen nabij de Chimsee in Zuid- Beieren is neergestort, waarbij zeven personen om het leven zijn gekomen De verongelukte machine had aan de groote manoeuvres, welke door de Duit sche weermacht in de afgeloopen week was en waaraan zij later met vreugde zouden terugdenken. In den arbeids dienst waren zij voor hun werk niet be taald, maar de vreugde in het werk en de trots erop waren het hoogste loon, dat men in het leven kon verwerven. Thans gingen de meesten over naar de weermacht, om de wapens te leeren kennen en de laatste opleiding van den man als Duitsch Rijksburger te ervaren. Hierl sprak de verwachting uit, dat zij als soldaten de school van den Arbeids dienst eer zouden aandoen, en dat sol daten en mannen van den Arbeidsdienst goede kameraden zouden zijn- Tenslotte heette Hierl de nieuwe groepen, die op 1 October a.s. tot den Arbeidsdienst toetreden welkom. Ook vele brieven uit Neder land bij een huiszoeking gevon den. Een commies heeft in een bergweide het Reuzengebergte een student in de rechten aan de Duitsche Universiteit en een student van de Duitsche Techni sche Hoogeschool te Praag iaangehouden, die bezig waren den inhoud van een boek te bestudeeren, waarvan het titel blad was afgescheurd en dat zij aanvan kelijk beweerden gevonden te heh'>- Het boek was dit j,aar door de nazi partij te Berlijn uitgegeven als leerboek dat in het bijzonder militaire kwesties behandelde en gedetaileerde cijfers over de sterkte en de wapening van verschil lende legers en militaire objecten be vatte. Ten slotte bekenden de studenten het boek gekregen te hebben van een zekeren Erben, een Tsjech, die aan de technische hoogeschool te Berlijn stu deerde. Toen deze uit Duitschland naar Tsjechoslowakije terugkwam, werd hij daar door de politie opgevangen. Een ondertusschen bij Erben qitge- voerde huiszoeking leverde verrassend materiaal op. Behalve foto's, kaarten en drukwerk vond men ook een uitgebrei de briefwisseling en lastgevingen uit. 't buitenland. Opvallend was onder deze correspondentie het buitengewoon groo te aantal brieven uit Nederland. Erben en de beide anderen blijven in hechte nis. Het tragische lot van prinses Helena. Sunday Express meldt, dat priïïses Helena van Griekenland, de vroegere gemalin van Koning Carol II van Roe menië voortaan een jaargeld van 3500 pond sterling zal ontvangen. Zij zal dit uit Griekenland ontvangen en niet uit De Grieksche minister van Financiën

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3