SPORT. ONDERWIJS. BUITENLAND. LEGER EN VLOOT. MARKTBERICHTEN. DUITSCHLAND. ENGELAND. VER. STATEN. AGENDA. GOES: DE WANDELTOCHTEN VAN ACHILLES Groote deelname, uitstekende organisatie, maar een nat einde De door de Middelburgsche gym' nastiek- en athletiekvereeniging „Achil les" uitgeschreven nationale eendaag sche wandeltochten zijn gisteren on danks den regen vlot verloopen. De deel name was groot. Niet minder dan 470 wandelaars verschenen aan den start Niet alleen uit de deelname maar tevens uit de belangstelling van het publiek bleek ook nu weer, dat de wandeltoch ten van „Achilles" hoog staan aange schreven. En terecht. Allen die dewan- d e lsport beoefenen, wien het niet te doen is om krachtprestaties en die geen wedstrijden in het eerst aankomen be oogen, doch hoofdzakelijk het genot van het wandelen in de mooie gedeelten van Walcheren voor oogen hebben, zuilen met genoegen deze tochten meeloopen. Het was verrassend te hooren hoe opge togen de deelnemers over organisatie en keuze van parcours waren. Er mag dan ook, evenals vorige jaren het geval was, geconstateerd worden dat de wandel tochten van gisteren een goede propa ganda voor de wandelsport zijn geweest Er was voor elk wat wils. Vier par- coursen waren uitgestippeld; resp van 15, 20, 30 en 40 km. De marschroutes had men thans zoo ingedeeld, dat be halve start en aankomst, ook de alge- meene controle en rustplaats te Mid delburg gevestigd waren. Deze af visse- ling voldeed goed. De route van de 40 km was MarKt, Noordstraat, langs de singels naar den Veerschen weg. Bij Zanddijk linksaf naar den Zeedijk en vervolgens over Vrouwepolder, Serooskerke en St. Lau rens naar Middelburg. Het tweede gedeelte liep over den Seisweg langs Ter Buttinge naar Melis- kerke, langs Krommenhoeke, over Big- gekerke, Koudekerke, 't Zand en Seis- singel naar de Markt. Het eerste gedeelte van de 30 km was ver gelijk aan dat van de 40 km, behal ve dat inplaats van Veere over Vrouwe polder, over Gapinge naar Serooskerke werd geloopen. Het tweede gedeelte was naar Vlissingen, langs de singels naar den Koudek. weg tot bij den Tol. Vervolgens rechtsaf naar den weg naar Middelburg. De 20 km was vastgesteld over Ar- nemuiden en Nieuw- en St. Joosland en des middags, langs den Vliss. weg, Abeelschen straatweg, Koudek. weg naar 't Zand. De 15 km was hieraan ge lijk met dien verstande dat inplaats van den Abeelschen weg, het Davidswegje werd genomen. De groepen en individueele loopers vertrokken voor de verschillende par- coursen des morgens te 10 uur onder groote belangstelling'van de Markt. Het was een fleurig gezicht al deze wande laars onderweg te zien marcheeren. Om 2 uur des middags waren de laatste deel nemers van het eerste gedeelte in het Schuttershof terug. Slechts 1 uitvaller telde men des mor gens, Des middags, reeds kort na het vertrek te omstreeks half drie begon het flink te regenen en dit bleef aan houden tot de wandelaars te ongeveer 6 uur weer in het Schuttershof terug wa ren. Onnoodig te zeggen dat allen door nat waren. Het was jammer dat het weer, dat 's morgens uitstekend voor loopen was, des middags niet mede werkte. Hoofdzakelijk tengevolge hiervan wa ren er op het tweede gedeelte dan ook 25 uitvallers, waaronder de vereeniging De Amateur te Goes met 17 deelnemers en een gedeelte van De vroolijke tippe laars uit Vlissingen. De deelnemers aan de 20 en 15 km ontvingen direct na aankomst een herin- neringskruis; de overige prijsuitreiking had des avonds in het Schuttershof plaats. Daar heeft de voorzitter van „Achilles", de heer P. C. de Hamer, er op gewezen dat, dank zij aller spon tane deelname de marschen een groot succes opgeleverd hebben. De jury was eveneens tevreden. Het was echter jam mer, aldus spr., dat men bezoek kreeg van Pluvius, doch dit kleine leed wordt door allen wel gedragen. Spr. bracht dank aan de deelnemers, aan de schen kers van prijzen, de afd. Middelburg van het Roode Kruis, voor hun goede verzorging, aan de jury, die 14 van de 23 groepen te beoordeelen had, de po litie, en de familie Lagaay enz. Spr. richtte nog een speciaal woord tot den heer Budde, waarna tot de prijsuitrei king werd overgegaan. Grootst aantal deelnemers 40 km: le De Kieviten, Breda met 29 deelnemers (medaille); 2 A. V. '35, Vlissingen, 20 deelnemers (medaille). Grootste deelname 30 km: S.D.O.A., Middelburg (beker). Grootste deelname alle parcoursen: V.T.V., Vlissingen, met 49 deelnemers (zilv. lauwertak). Verstkomende vereenigingen: Vier- daagsche en de Kieviten, beide Breda (Medailles). Herinneringsmedailles adspiran ten- groep: Marathon en V. T. V. beide Vlis singen en Juniores Achilles, Middelburg. De bekers voor den besten algemeenen indruk waren. voor le D. T. S., Middel burg 69 punten; 2e De Kieviten, Breda 67 y2 p., 3. Voorwaarts, Domburg 6414 p. (medaille) en 4e De Wandelaar, Goes 60 p. (medaille). Buiten mededinging liepen hier mede de Z. W, V. te Middelburg, A. V. '35 Vlissingen, De Amateur, Goes en Achilles, Middelburg, die hiermede blij' gaven dat het hun zuiver en alleen om het wandelen te doen is. Een apart kruisje kreeg nog de jong ste deelnemer op de 40 km., nl. de 14 jarige Ossewaarde van De Amateur te Goes. De heer Imanse heeft er nog op ge wezen dat de organisatie werkelijk pri ma in orde was. Als bewijs van waar deering en herinnering bood hij namens den heer L. Lagaay, onder groot ap plaus, Achilles een beker aan en den kranigen leider en secretaris, de spi" waar alles om draait, den heer J. A Bal een geschenk. De heeren De Hamer en Bal hebben hiervoor dank gezegd. In een prettige stemming werd het Wandelaarsbal voortgezet. De marschen-1935 behooren weer tot het verleden. Zij hebben ook nu een goeden dienst bewezen ter propageering van de wandelsport. Er kan niet genoeg op gewezen worden dat het tenslotte gaat om wandelen en niet om snelwan delen, niet om groote afstanden, maar om trajecten die men van begin tot eind met genoegen loopt. Achilles zij hier als voorbeeld gesteld. VOETBAL. ZeelandiaHero 37. Het begon zoo veel belovend met de Zeefandiaploeg. Men combineerde aar dig en er bestond goed verband tusschen de linies. De voorhoede was beweeglijk „i schoot wanneer de kans zich voor deed. Kortom de aanvang gaf hoop op een goed resultaat. Kort voor de rust evenwel, toen Hero een 31 achter stand had ingeloopen leek het of de Zee- landianen den moed lieten zakken. Er werd niet met -zooveel geestdrift meer gespeeld en het samenspel vlotte ook minder. Bovendien maakte de regen 't spelen er ook niet aangenamer op. Zoo doende was het spel na de rust wel een klasse minder dan daarvoor. Wanneer echter de jeugdige spelers zich niet zoo spoedig laten ontmoedigen en tot het einde toe alles geven, dan zal Zeelan dia nog wel aardige resultaten bereiken. Hero viel ons niet mee. We hadden sterker spel van deze ploeg verwacht. Zeker zij maakte wel zeven doelpun ten, maar er waren dan ook openingen genoeg in de Zeelandia-verdediging, die tot goals moesten leiden. De linkshalf leek ons de beste speler; zijn opstellen viel op..De Bruin had aan dezen spe er geen gemakkelijken tegenstander. Voor de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Het spel was het aan kijken zeker waard. Het eerste doelpunt was voor Zeelandia. Drie minuten na den aanvang kopte Nijsse fraai uit een corner in het Herodoel. Precies op dezelfde wijze maakte 4 min. later v. Bavel voor Hero gelijk. De partijen bleven aan elkaar gewaagd. Mooi samenspelend trok even daarna de Zeelandia-voorhoede ten aanval, waaruit Philipse met een prachtig laag schot v. Raay passeerde. (2—1.) Adri aanse had in deze periode het fortuin met zich. Bij het uitloopen schoot de Iero-midvoor tegen hem aan, waardoor een zeker doelpunt werd voorkomen. Dit was eveneens hét geval toen Phi lipse den bal nog juist van den doel- ijn kon wegtippen. Een door de Bruin aangegeven bal schoot Janisse van grooten afstand in doel. Deze harde schuiver was den dero-keeper te machtig (31). Tot tweemaal toe voorkwam Adriaanse door gelukkig ingrijpen een doelpunt. Voor de rust zag Huybregts kans Adriaanse nog tweemaal te passeeren, zoodat de ust met gelijken stand inging. Na de hervatting daalde het spelpeil tengevolge van het gladde veld aanmer kelijk. Aan beide zijden ontstonden voor doel vele gevaarlijke momenten waaruit op wonderbaarlijke wijze doelpunten werden voorkomen. Na 20 min, spelen was het weer Huybregts die voor Hero doelpuntte (34). Een kwartier voor 't einde viel de Rijke uit. De Bruin kwam er voor in de plaats. In dit laatste kwartier voegde Hero nog drie doel punten aan de score toe. Toen scheids rechter Hufkens einde floot had Hero met 73 gewonnen. GoesMiddelburg 03, De jongste tweede klasser Goes kwam met haar eersten competitiewedstrijd voor dit seizoen, dadelijk voor een zware taak te staan. En niemand zal verwacht hebben, dat de Goesenaars tegen de kampioenen van vorig seizoen, tegen de oud-eenste-klasser Middelburg, een puntje veroveren zouden. Maar tochtoen het met rust nog 00 was, toen waren er vele Goes-suppor- ters, die wat optimistischer werden, te meer, omdat de strijd voor rust weinig of geen kraohtverschil te zien had ge geven. Al spoedig na rust echter maak te de, Goesche keeper een fout, welke een doelpunt tengevolge had, en toen zich dadelijk daarop iets dergelijks her- ïaalde, en het binnen een paar minuten 20 voor de gasten was, toen zakte Goes ineen en had eigenlijk weinig meer in te brengen. Evenals het eerste en het tweede doelpunt, werd ook het derde gescoord, nadat Bruel zijn doel verlaten had. Dit is wel teekenend. We wezen er reeds vaker op, dat het uit loopen een zwak punt is van Bruel, en ditmaal werd het met 3 doelpunten ge straft. Dit wil echter niet zeggen, dat Bruel deze doelpunten ook had kunnen voorkomen, maar op twee ervan had hij toch een goede kans gehad door in zijn doel te blijven. Intusschen moet het ontstaan der gevaarlijke situaties voor het Goesche doel in de eerste plaats aan de vrij zwakke verdediging geweten worden. Kubber en v. d, Schraaf ver stonden elkaar niet altijd en de kant- halfs werkten ook niet voldoende met de backs samen. De voorhoede van Goes speelde geen slechten wedstrijd. Alleen Torbijn hebben we den laatsten tijd wel beter gezien. Dat desondanks geen punt gescoord werd, kwam, doordat de middenlinie al te vaak slecht door gaf, de M,-backs zich over het geheel uitstekend opstelden, Vijgeboom weer goed op dreef en Vrouwe Fortuna ze ker niet aan de zijde van Goes was. De hoofdfout der Goesenaars was ook nu weer het slechte plaatsen van den bal. Ontelbare malen ook als daar geen enkel excuus voor was were het leder in den wilde weg en meestal recht naar de tegenpartij getrapt. Toch zouden we deze 30 nederlaag nog een eervol resultaat kunnen noe men, als Middelburg beter spel te zien gegeven had, doch gemiddeld kwam dit niet boven matig tweede-klasse-pei' uit. De backs b.v. waren zeker niet het zwakste deel, en toch maakten ze ook verscheidene fouten. De halfli'nie speelde het best en hoofdzakelijk ,aan deze linie is te danken, dat 3ë strijd door Middelburg welverdiend gewonnen werd. De voorhoede van Middelburg liet alleen het laatste half uur zien, dat ze ook gevaarlijk zijn kan. Het uur daar voor werd eigenlijk niet één behoorlijk schot gelost, wat wel voldoende zegt De vleugelspelers w,aren nog het minst wake deel. We willen bij dit alles in oogenschouw nemen, dat er een vrij straffe wind dwars over het veld stond en dat een ongezellige motregen het spel ook al ongunstig beinvloedde, maar toch.... beide clubs zullen ander spel te zien moeten geven wil Goes een dra gelijk figuur slaan en Middelburg weer gegadigde voor het kampioenschap zijn, Over het verloop van den strijd het volgende: Beide elftallen waren volledig en speelden onder de goede leiding van scheidsrechter Jacobs. De eerste minu ten werd wat onbesuisd heen en wj|- getrapt en was het middenveld hoofd zakelijk het tooneel van den strijd. De gasten liepen d,aarbij. herhaaldelijk in den buitenspelval, die Goes telkens openzette. Goes kwam aan den anderen kant verscheidene maden gevaarlijk voor doel, doch de M.-acnterhoede was op haar post. Een schot van Torbijn wist Vijgeboom vallende te stoppen. Middel burg bleef nu even aan het woord, doch rerhaaldelijk stonden de voorwaartsen buitenspel. Er kwam nu een periode, dat het spel snel van doel tot doel ging, maar de afwerking liet steeds te wenschen over. Er kan nauwelijks v^n tweede-klasse- spel gesproken worden. Merk speelde nog wel het best. Hiern,a nam Goes het spel weer eyen in handen, doch werd al evenmin ge vaarlijk. Een lastige situatie ontstond voor het Middelburg-doel, waaraan een der backs een einde maakte, door rake lings naast zijn eigen doel te koppen. Blokpoel loste een scherp, schuin schot, Vijgeboom was reeds gepasseerd, doch Leijnse dook op en kon het leder nog juist corner trappen. Goejs had deze periode wel weinig Fortuin! Na rust was het veld, door den ge- staag-neer-druilenden regen, vrij glad geworden. De gasten zaten er nu heel wat vinniger op dan in de eerste helft, en toen Bruel onoordeelkundig- uitliep, ïad Merk slechts voor het inschieten 01). Dadelijk daarop wist Vogel aan zijn bewakers te ontsnappen. Bruel liep uit, doch Vogel zette zuiver het leder over hem heen in het verlaten doel 0—2.) In deze twee of drie minuten was Goes een geslagen elftal. De gasten gingen wat rustiger en beter spelen en de Goesenaars nog wat slechter. Toen de Goesche verdedigers faalden iep Bruel ver uit zonder kans op den b,al. Verhulst was eerder bij het leder en zette dit. zuiver in doel (03). Goes wijzigde hierna haar opstelling. 31okpoel ging middenvoor en Torbijn rechtsbuiten spelen. De gastheeren kwa men nu ook weer wat meer in den aan val, doch met schieten wilde het maar steeds niet. Een scherpe voorzet van Schrijver, werd door alle spelerS gemist. Even la ter wist Vijgeboom, in een moeilijke situatie, weer vallend te redden. Spoe dig kwam het einde en had Middelburg met 30 gewonnen. Vermelden we nog, dat „Euphonia" den strijd met eenige nummers muziek op luisterde, en dat de voorzitter van Goes, de heer Koning, de Goesche spe- ers De Kubber, Daniëlse en Schrijver met bloemen huldigde. Zulks ter gele genheid van het feit, dat Goes dezen dag 40 jaar bestond en genoemde spe- ers 15 jaar aan Goes hun krachten ga ven. Mej. Cijsouw, onderwijzeres aan de school der Geref. Gemeente te Krab be n d ij k e, is met ingang van 1 Jan. 1936 benoemd te Tholen. DE BEWAKING VAN HITLER. De correspondent van de N.R.C. geeft een beschrijving van de veiligheidsmaat regelen, welke tijdens het partij-congres te Neurenberg ten gunste van rijkskan selier Hitier zijn genomen. Verschillende malen per dag verlaat deze zijn hotel in de Frauentor gasse (het staat in den rijksgids vermeld als hotel van den tweeden rang, maar de leider heeft hier in de jaren van strijd gewoond en daarom i^ hij dit hotel ook trouw gebleven) om zich naar de een of andere vergadering te begeven. Het zij in de Congreshall, hetzij op de Zeppe- iinweide of in het stadion- En dan moet er steeds een flinke afstand worden af gelegd, Zoowel op de heenreis als op de terugreis zorgen dan S.A. of S.S.-man- nen voor een haag aan beide kanten van den. geheelen weg .Erg streng is dat alles eerst niet, maar plotseling wordt het anders. Een kleine auto, ge tooid met een gele vlag waarin een po- litie-officier met een tweede gele vlag zit, komt in flinke vaart aangereden. Dat is het signaal: de leider is in aan tocht. Onmiddellijk verandert het uiterlijk bee'd. Niemand maar ook werkelijk nie mand, niet eens de hoogste autoriteiten worden meer toegelaten. De mannen die den weg afzetten geven elkaar de hand en vormen een lange ketting van het ho tel tot aan het vergaderlokaal. Vaak staan ze om beurten naar het midden pad of met het gelaat naar de huizen en aldus kunnen zij zoowel den weg als het publiek in het oog houden. De spanning wordt dan ook grooter. Maar men moet dan nog enkele minuten geduld hebben. Eerst komen dan nog een paar groote auto's met officieren en S.S- lieden en eindelijk komt dan de auto van den lei der welke weer aan beide kanten wordt geflankeerd door groote auto's met S.S. mannen: soldaten van de lijfwacht. Dit zelfde schouwspel kan men te Neuren berg zeker zestien maal per dag gade slaan. Een nieuwe wijze van stelen. Te Londen hebben eenige heeren een vol komen nieuwe wijze bedacht om een diefstal uit te voeren. Zaterdagochtend reed er een zware auto door de Phoe- nixstraat (Euston), die bij 'n sigaretten- groothandel achteruit de stoep opreed en zoo met den achterkant de deur ra.i den sigarettenwinkel ramde en tevens den ingang van den winkel verstopte. Er sprongen eenige lieden uit, die in ra zende snelheid den voorraad van den winkel in den auto wierpen. Even latei klonk er een fluitsignaal en de heeren sprongen weer ijlings in den auto, die snel weer verdween. De buit bestond uit eenige duizenden doozen met sigaretten. Aan den ande ren kant lieten de dieven eenige zak ken, die vermoedelijk hadden gediend om den achterkant van den auto wat te beschermen en een nog warme pijp ach ter. De politie zoekt naar een auto met een beschadigden achterkant. DE UITLATINGEN VAN BRODSKY. Huil betuigt het leedwezen van de Amerikaansche regeering. De minister van buitenl, zaken Huil, heeft tegenover den Duitschen zaakge lastigde dr. Rudolph Leitner zijn spijt betuigd over de uitlatingen, die rechter Brodsky zich bij het proces over de rel letjes bij het vertrek van de Bremen had veroorloofd. Hij verzekerde dr. Leit ner dat de Amerikaansche regeering de meening van Brodsky in geen enkel op zicht deelt. BRAND IN EEN GOEDERENTREIN., De lijken van 5 blinde passa giers gevonden. Bij de ontsporing van een goederen trein te Monroe geraakten drie tankwa gens met ruwe olie in brand. Onder de overblijfselen van de wagens werden tot nu toe de lijken van 5 rondtrekkende handwerklieden gevonden, die als blin de passagiers meegereden waren. Vol gens verklaringen van geredde arbei ders zouden zich op de tankwagens nog 30 a 40 blinde passagiers hebben bevon den, die waarschijnlijk eveneens in de vlammen zijn omgekomen. Vijf gewon den werden naar het ziekenhuis ge bracht. Twee doctoren hebben een van de ar beiders, die tusschen de overblijfselen vastgeklemd zat met zakmessen een been moeten amputeeren. „Hanneke lekkertand". Vrij bewerkt naar een 16e eeuwsche klucht, door drs. J. H. Hoornweg en dr. M. H. van der Zeyde. „Rembrandt Een historische ro man, door H. S. Ashton. Vertaald door C. J. Kelk. Typografische verzorging van B. Mohr. Uitgave Van Holkema Warendorf's Uitgevers Mij. te Am sterdam, GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Engelsche sleutel, De Looff, Arn. Pad T 140. R.K. insigne, Bur. v. Pol. Ceintuur, F, de. Kuiper, K. Noordstraat E 14. Kinderhandschoen, De Bree, Registratiekantoor, Noordstr. Dames horloge, De Leeuw, Volderijlaagte M 87. Vulpen en vulpotlood, Leijnse, Noord singel S 186. Belastingmerk, G. Dam man, KI. Vlaanderen M 193. Ceintuur, I. Schotel, Molenberg K 86. Snelbin der, Minnaar, Veersche singel S 30. Port, met inh., Steen, Bur. v. Pol. Foxhond, J. Pluijmers, Zusterstraat 1 219. Huissleutel, Wielemaker, Seis- laagte M 72a. Knipmes, v. d. Grinter, Veersche singel S 53. Passer, A. Lou- werse, Damp. singel. Vutpotlood Mei- se, Seisweg. Mestvork, J. Allewijn, Langeviele K 194. 2 sleutels, W. Blok poel, Rozenstraat W 211, Collier met hangertje, De Vos, S,eissingel R 237, Japonband, Mej. Kerkhove, Klein Vlaan deren M 183. Onderdeel polshorloge, Mej. De Voogd, Tramsingel E 63. Schakelarmband, v. d. Brink, Veersche singel T 224. 2 springtouwen, J. Osté, Seisweg R 175. Belastingmerk, v. Keu len, 't Zand Breeweg D 184. 2 ket tinkjes, Bonneveld, L. "Delft A 90 Pas (Amerikaan), Ned. Koffiehuis, Markt. Port. m. inh., Bur. van Pol. Belasting merk, v. d. Stelt, Dokstraat P 177. Groentekisten ,K. Acda, Seisweg R 116. Insigne, J. Schreijenberg, Zuidsingel E 32. Kinderport. m. inh., A. de Nood, Kinderdijk P 73. Vulpen, L. Joosse, Hoogstraat I 132. Sigaretten koker, J. Kruijt, N. en St. Joosland A 20. Zak eierkolen, J. A. Pouwer, Seis weg. Belastingmerk, Wondergem, B. v. Pol. Sportbroekje, De Kam, Joden- gang R 220, Zilveren broche, Bur. v. Pol. Belastingmerk, Voorhans, Bur. v. Pol. Knipmes, Fransch leerboek, paar kousen en ceintuur, alle Bur. v. Pol. Eerste luitenant der infanterie G. F. C. D. de Jonge, van de schoolcompag- nie pontonniers te Dordrecht, wordt van 16 September t.m. 5 October gedeta cheerd bij het 14e regiment infanterie te Bergen op Zoom. ONTVANGEN BOEKEN. Bij de N.V. Hollandia-Drukkerij te 3 a a r n verscheen de 15e aflevering van de encyclopedie „Wat is dat?" Deze af levering loopt van Kampong t/m Krant, nteressante artikelen komen voor over cant, kapsels, katten, klimaat, knoopen van touw, koffie, koper, korfbal enz, enz. Vele artikelen zijn voorts voorzien van illustraties. Bij Van Gorcum Comp., uitgevers te Assen verschenen in de serie Van Gorcum's Tooneelfonds. „De verjaardag". Toneelstukje in één bedrijf, door Tine Brinkgreve-Wi- cherink. „De sneeuwklokjes luiden de len te in". Zangspelletje, door G, Bos. Goes, 14 Sept. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling n.m. 1 uur Zure Kroetappels 1, idem, idem Dub bele Princesseboonen 7, per 100 kg. Kleine Veiling. Peren: Bonne Louisse d'Avranches extra 27, idem A 2224, idem B 17—18, idem C 814, Triumphe de Vienne extra 1819, idem A 1618, idem B 1416, idem C 913, William's Duchesse extra 89, idem 'A 89,30, idem B 68,70, idem C 36, Maagde peer extra 8, idem A 78, idem B 67, idem C 36, Beurré Hardy extra 16 20, idem A 1516, idem B 1214, idem C 610, Beurré de Merode extra 8, id. A 67, idem B 56, idem C 35, Beur ré Clairgeau 68, idem Durandeau 4 7, idem Lebrun 39, idem Wilhe'mina 24, idem Superfin 46, Leghiponts 5 7, Soldat Laboreur 46, Conferance 46, Spaansche Wijnpeer 79, Vijge peer 4S, Bon Chretien Williams 58, Cons, a la Cour 35, Herzogin Elsa 3 6, Blanke Jutten 5, Duifjespeer 25, Kruidpeer 24, Schellebellen 25< Foppepeer 34, Pondspeer 34, Schar lakenpeer 24, Afval- en Kroetpeer 1 3, per 100 kg. Appels: Transparante de Cronce^ ex tra 15 —18, idem A 1517, idem B 11 13, idem C 48, Mank's Codlin extra 16, idem A 16, idem B 913, idem C 47, Notarisappel 8, Jacques Lebel 47, Signe Tillish 412, The Queen 610, Codlin Keswick 47, Bismarck 47, Present van Lunteren 8, Lanes Prince Albert 47, Oranje Reinette 46, Schutters idem 35, Reinette d'Autom- ne 46, Princesse Noble 67, Poese- lingen 46, Zomer Court Pendu 45, Dubb- Zure Bellefleur 6, Udoappel 5, Grauwzuur 46, Engelsche Pigeon 47, Blanke Zoete Armgaarde 35, Tuinzoet 46, Afval- en Kroetappels 16, per 100 kg. Pruimen: Monarch 921, Jeffersons 10 15, Reine Claude d'Alton 916, idem Violette 818, Burbank Giant 12, Reine Victoria 614, Abrikoospruimen 516, Roode Eierpruimen 310, Blauwe idem 1017, Gele idem 1017, Rademakers 912, Uitschotpruimen 26, per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 1924, id. He soort 14, Hymalaja Berries 1013, Bramen 911, Groene Noten 89, per 100 kg, Vijgen 1,10L40, Meloenen 3 5, per 100 stuks. MIDDELBURG- MA 16 en Dl 17 Sept. Revue „Lachen is troef", Henriëtte Davids; in 't Schuttershof, 20,00 h. MA 16 Sep Dl 17 Sept. Jaarl. Alg. Verg. Van Heel en Co.'s, Graanh. N.V,.; Hotel Centraal 20,00 h. Elec, Drukkerij G. W- den Boer, M'burg-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6