mmimm. De grijze dame KRONIEK van den BAG. ZEELAND. HANDEL EN NIJVERHEID. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CR T.) VAN MAANDAG 16 SEPTEMBER 1935. No. 218. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ttamtBSxtmaaaBsm De Italiaansche ministerraad verklaart, dat een compromis- oplossing van het geschil met Abessynië onmogelijk is Een oorlog in Oost-Afrika lijkt thans onvermijdelijk Wat zal de Volkenbond doen? Te Ro me hoopt men, dat Frankrijk af- kesrig van ingrijpende repre saille-maarregelen zal blijken Engeland heeft 't in de hand, daar wat aan te doen, Duitschland als onzekere fac tor in de aangelegenheid. Het optimisme, dat zich in den loop van Vrijdag van de gemoederen te Ge nève had meester gemaakt, in verband met de rede van Laval, is Zaterdag avond radicaal verstoord door een te legram uit Rome, dat verslag gaf van een 's middags onder voorzitterschap van Mussolini gehouden vergadering van den Italiaanschen ministerraad. Kort en krachtig stond daarin te lezen, dat de Italiaansche regeering van oor deel is, dat na de geweldige krachts inspanning en de offers, die Italië op zich genomen heeft, een compromis-op- lossing van het conflict met Abessynië onmogelijk moet worden geacht. En voorts, dat de ministerraad de eventu- tueele uittreding van Italië uit den Volkenbond onder oogen heeft gezien. Als een bom moet dit telegram te Genève zijn ingeslagen. De commissie van vijf was juist bezig met het ont werpen van nieuwe voorstellen tot ver zoening. De berichten uit Genève mel den niet, of ze dien arbeid toen nog langer heeft voortgezet. Maar dat zal wel niet, Het is nu wel heel duidelijk geworden, dat Mussolini vechten wil en dat geen enkele bedreiging hem daarvan af kan houden. Trouwens men neemt het te Rome niet ernstig met mogelijke bedreigingen. Verschillende gedelegeerden mogen te Genève nog zoo stellig verklaard hebben, dat hun regeeringen de verplichtingen, die het Volkenbondshandvest hun oplegt, zul len nakomen woorden zijn geen da- den, zegt Mussolini. En daar kan men hem niet heelemaal ongelijk in geven. Te Genève is men tot dusver vaker voor daden teruggeschrikt dan tot de zelfde overgegaan. Alevel, zoo perti nent als in het onderhavige geval, heeft de Volkenbondsvergadering toch ook zelden, haar invloed trachten te doen gelden. Denkbaar blijft daarom in elk geval, dat Mussolini zich op de ener gie van den Volkenbond verkijkt en het ditmaal meenens zal worden met zijn dreigementen. Eenigszins houdt de Italiaansche regeering hier trouwens rekening mee. In het communiqué, dat Zaterdagmiddag na de zitting van den ministerraad te Rome weird uitgegeven, kan men n.l. lezen, „dat de sterkte van de Italiaansche weermacht te land, te water en in de lucht zoo groot is, dat op iedere bedreiging, van welken kant zij ook mag komen, geantwoord kan worden". Dat klinkt lichtelijk uitda gend kom maar op jullie leden van den Volkenbond; als je wilt vechten, zullen we je op waardige wijze ont vangen. Speciaal voor Engeland, dart de laatste weken zijn vloot in de Mid- dellandsche zee aanzienlijk moet heb ben uitgebreid, lijkt dit schudden met de vuist bedoeld. De kans op het vermijden van een oorlog in Oost-Afrika is thans, naar wij vreezen, voor goed verkeken. Zoodra de regenperiode daarginds voorbij is, zal de veroveringsveldtocht der Itali anen wel beginnen. Wat er achter van daag kan komen, weet geen mensch. Misschien blijft het conflict tot Oost- Afrika beperkt. Mogelijk is helaas ook, dat het zich zal uitbreiden; dat Enge land en Italië slaags raken en in het door HENRY SETON MERRIMAN. 8). - HOQFDSTUK IV. Purgatorio. Tijd: Vijf uur in den middag. Vijf uur, dat is te zeggen volgens spoortijd. Er is nog een andere tijd in Barcelona de Stadstijd namelijk die ongeveer dertig minuten verschilt met het uur van den ijzeren weg. Maar de stadstijd is Spaansch, dat wil zeggen, dat iemand er notitie van neemt. Want in het Spaan - sche leve komt de tijd er bitter weinig op aan. Als iemand een trein wenscht te pakken maar tusschen twee haak jes, in Spanje pakken wij den trein niet, daar nemen wij hem een fijn ver schil als wij dus een trein willen ne men, komen wij aan het station drie kwartier vóór het uur van vertrek, en dan nemen wij daar met de noodige waardigheid onze maatregelen. Plaats: De Rambla, wat voor hen, die vreemde talen spreken, een Arabischen klank heeft, en ons zegt, dat dit, de mooiste wandeling van de wereld, een maal de zandige bedding van een rivier was. Hier wandelt de ernstige caballero van den vroegen morgen tot laat in .den avond. Priester en broer de dame uit de groo- te wereld en de man, die u een glas water verkoopt voor een centimo, gaan uiterste geval dat allerhande ande re landen, als leden van den Volken bond, er in betrokken worden. Wij ge- looven niet, dat dit laatste zich reeds in de naaste toekomst kan voordoen, Tot .represaille-maatregelen va:n mili tairen aard zal de Volkenbondsverga dering niet lichtvaardig besluiten. Voorshands zal zij zich wel beperken tot maatregelen van economischen en financieelen aard, vooropgesteld na tuurlijk, dat het inderdaad mogelijk blijkt, de ve'reischte eenstemmigheid over het toepassen van sancties te ver krijgen. Wat nog lang niet zeker is. Te Rome speculeert men er vooral op, dat Frankrijk weinig lust zal voelen, mee te doen. Uit het communiqué van den Italiaanschen ministerraad blijkt zulks duidelijk. „De ministerraad nam met voldoening kennis, zoo staat er, van de hartelijke woorden, die de mi nister-president Laval in zijn rede had gewijd aan de Italiaansch-Fransche be sprekingen van Januari van dit jaar en de door deze bezegelde Vriendschap, een vriendschap, die Italië wil ontwik kelen en versterken". Men zou zeggen, dat Laval verleden Vrijdag anders dui delijk genoeg verklaard heeft, dat Frankrijk zich niet aan zijn Volken bondsverplichtingen zal onttrekken. De hartelijke woorden, welke hij daarnaast wijdde aan de Fransch-Italiaansche be trekkingen, hadden tot taak, de bitte re pil voor de Italianen wat te vergul den. Het lijkt nu welhaast, of men zich te Rome door den glans van het dunne laagje vergulsel heeft laten verblinden. Of zou Laval het met zijn betuiging van trouw aan den Volkenbond, minder ernstig bedoeld hebben dan men uit zijn woorden moest opmaken Dat is nauwelijks aan te nemen, Natuurlijk, zoodra het straks zal aan komen op daden, kan Frankrijk blijken op 'n minder straf standpunt te staan dan b.v. Engeland. Edoch Engeland heeft het zelf in de hand de Franschen willi ger te maken tot het nemen van ge harnaste sancties. Door nu eindelijk duidelijk en onvoorwaardelijk kleur te bekennen ten aanzien van het probleem der collectieve samenwerking. Er is de laatste dagen n.l. opnieuw twijfel ge rezen over het Engelsche standpunt ten deze. Minister Hoare heeft in zijn Vol kenbondsrede weliswaar verklaard, dat Engeland het principe der collectieve samenwerking huldigt, maar het schijnt, dat hij de practische consequenties dier verklaring beperkter opvat dan den Franschen lief is. Daarom heeft de Fransche regeering thans een zeer ca tegorische vraag te Londen gesteld Als in midden- en Oost-Europa eens oorlogsgevaar mocht ontstaan (dus als Oostenrijk of Polen eens door Duitsch land bedreigd mochten worden) zal En geland dan ook zijn oorlogszwaard in de weegschaal der volkeren werpen zooals het nu wil, dat alle leden van den Volkenbond tegen Italië zullen doen De vraag is niet mis. En wij jiuchen haar toe. Minister Hoare zeide te Genève, dat Engeland niet louter uit eigenbelang zoo hevig in 't geweer is gekomen, doch ook uit idieele mo tieven. Welnu, dat kan Engeland dan bewijzen door op de Fransche vraag een antwoord te geven, dat aan duidelijk heid niets te wenschen overlaat. Men dient nu eindelijk eens te weten, waar men aan toe is met Engeland. Aan het vraagstuk van het toepassen van sancties zit intusschen nog een an dere moeilijkheid. Wat zal de houding zijn van de groote mogendheden, die niet lid zijn van den Volkenbond, van Duitschland, Japan en de Ver. Staten Over de houding van Japan en de Ver. Staten bestaat nauwelijks twijfel. Deze beide landen zullen eventueele maatre gelen van economischen en financieelen aard vermoedelijk steunen. Maar Duitschland? Gisteravond heeft Hitier hier rakelings voorbij elkaar. De groote dame is in het zwart gekleed, zooals alle Spaansche dames, en op haar hoofd draagt zij de van ouds bekende man tilla, die onzen tijd nog wel duren zal en ook die van onze kleinzoons. De een voudiger vrouwen uit het volk dragen schitterende zakdoeken inplaats van de mantilla, voor hun kleederen kiezen zij heldere kleuren. Bij de ernstiger sekse is de grenslijn even duidelijk. Men treft er den man met de boeren blouse en den man die den mantel draagt. Met een van deze laatsten hebben wij te doen een groot ernstig man, met rustige oogen en spitse kin. Het is kil in de lucht; en de zwarte mantel van deze man wandelaar is goed over zijn schouder geslagen en vertoont de voering van helder, kleurig fluweel, de eenige verlichting, die de Spanjaard in zijn donker uiterlijk aanbrengt. Het gelaat van den caballero is bruin, als van iemand, die niet altijd onder schaduwrijke boomen heeft gewandeld. De uitdrukking is vervalscht. Men ziet de geschiedenis van een land in de ge laatstrekken van zijn mannen, In deze ligt de geschiedenis van een tijd die voorbij is, het is het gelaat van een man, die in het verleden leeft. Met ernstige verbazing merkt hij het belangrijke van het oogenblik op, maar zijn leven ligt achter hem. Deze man heeft die bedachtzame be langstelling in een kleinigheid, den Spanjaard eigen. Hij blijft staan om te in zijn Rijksdagrede verklaard, dat het Derde Rijk niet betrokken wenscht te worden bij gebeurtenissen, die het niet j aangaan- Dat beteekent, dat Duitschland geheel neutraal wil blijven. De vraag is nu echter maar, hoe die neutraliteit in de praktijk zal worden toegepast. Dat kan op verschillende manieren, ook op een manier, die een van de beide partij en allerminst welgevallig zou zijn. Duitschland blijft voorloopig een onze kere factor in de aangelegenheid. SLUITING STATEN-GENERAAL. Zaterdagmiddag om 2 u 45 is de ver- eenigde vergadering geopend van de beide Kamers der Stalen-Generaai tot sluiting van het zittingjaar, onder voor zitterschap van mr. W L. baron de Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer, De heer De Wilde, minister van binnenlandsche zaken hield de volgen de rede Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen de zitting der Staten-Gene- raal in Haren naam te sluiten. Vele belangrijke maatregelen, in het bijzonder in verband met de voortdu rende moeilijke 'tijdsomstandigheden,' kwamen, dank zij Uwe medewerking, tot stand. Naast de maatregelen ter be scherming van de vaderlandsche nijver heid en van den land- en tuinbouw ver dienen daarbij vermelding de voorzie ning in de gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg, de wijziging in de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten en de regeling tot het alge meen bindend en overbindend verkla ren van ondernemersovereenkomsten. De Koningin heeft mij opgedragen U Haren dank te betuigen voor de zorgen en de toewijding, ook dit jaar weder aan 's Lands belang besteed. In naam van Hare Majesteit de Ko ningin en daartoe door Haar gemach tigd verklaar ik deze zitting der Staten- Generaal te zijn gesloten. IR. FEBER TREEDT AF ALS LID VAN DE TWEEDE KAMER. Ir. Feber, wethouder van Den Haag, heeft, naar de Msb. meldt, thans beslo ten zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer voor het wethouderschap op te geven. Hij zal daarmee echter wachten tot de behandeling van de Indische be grooting in de Kamer achter den rug is, waaraan hij nog als Indische specialiteit van zijn fractie z,al deelnemen. Zijn opvolger in de Kamer is mr. C. P. M. Romme te Amsterdam. DE BEPERKING VAN DEN MELKSTEUN. De Alg. Ned Zuivelbond ver zoekt den minister tot opschor ting van de tegenwoordige re geling over te gaan. In verband met de sinds 1 Juni j.l. bestaande regeling ter beperking van den melksteun tot een zeker percenta ge van de melk, welke van 1 Januari 1933 tot 1 Januari 1935 is geproduceerd, heeft de Alg. Ned. Zuivelbond zich tot den minister van landbouw en visscherij gewend Het bestuur van den bond komt tot de conclusie, dat deze regeling, althans dit jaar, practisch niet loopen kan le, omdat er thans half Septem ber nog geen boer is die weet, op hoeveel melk hij dit jaar steun kan ont vangen 2e. omdat er dientengevolge van I Juni j.l. dus een regeling in werking is, waaraan niet alleen elke grondslag ont breekt, maar op de naleving waarvan uit den aard der zaak ook nog niet de minste controle is uitgeoefend; trouw- letten op het groote aantal musschen, zoo dicht als bladeren op de boomen. Voorzichtig ontvouwt hij zijn jpante! trekt even aan het losse eind, en werpt het behendig over zijn schouder, zoodat het kruiselings over zijn rug valt, en, terwijl het daar hangt, de heldere voe ring vertoont. Hij blijft staan om te zien hoe het afloopt, als er een klein kmd valt. De kleine staat zelf weer op en veegt het stof van de miniatuurrokjes met al den ernst van de vroegste jeugd. En de cavalier wandelt verder. Dit alles met statige houding en ern stig nadenken, grooter zoo niet beter dingen waardig. Op den straatweg, naar de breede promenade, volgde hem een rijtuig met twee paarden rijtuig en paarden wa ren prachtig, zelfs in dit land van paar den. Want dit was Cipriani de Lloseta de Mallorca, een groot man in Barce lona, zoo hij wilde, grooter op zijn eigen klein eiland Majorca, of hij wilde of niet. Vanaf deze betooverde Rambla, naar links, in de richting van de ondoordring bare vesting Juich eenmaal slechts werd er in doorgedrongen en toen was het de schadelijke Engelschman, zoo als gewoonlijk naar links dus, is de Calla de la Paz. In de straat van den vrede is een huis, ook aan de linker hand, waar men wel zou kunnen bin nen rijden met een koets met vier maar zelfs met een vracht stroo. Bovendien zou de koetsier er bij kunnen gaan sla pen en de paarden hun gang laten gaan, ens het controle-apparaat daarvoor is ook thans nog niet gereed 3e. omdat er een groot aantal boeren is, van wie zonder voorafgaande regis tratie en invoering van een geheel an der systeem van melkaflevering het con tingent niet met eenige nauwkeurigheid is vast te stellen, daar hiervan de gege vens i'n de basisjaren óf geheel ontbre ken, óf absoluut onbetrouwbaar zijn; tot deze groep zijn de duizenden boeren te rekenen, die hun melk zelf uitventen of deze zeer onregelmatig en bij gedeel ten aan verschillende afnemers verkoo- pen, die vaak zelf geen voldoende boek houding hebben. Aangezien deze gegevens wel te ver strekken zijn van en ook achteraf wel te controleeren zijn bij de boeren, die re gelmatig al hun melk aan de zuivelfa brieken afleveren en die, welke recht streeks bij een boter- of kaascontróle- station zijn aangesloten, dreigt hier het groote gevaar dat, indien men de melk- steunbeperking thans doorvoert, deze alleen maar effectief zou zijn te maken voor de groep boeren, waarvan de ge gevens bekend en controleerbaar zijn Degenen, waarvan dit niet het geval is, blijven dan buiten schot, of wèl de vast stelling van hun contingent moet op zóó ruwe wijze geschieden, dat van eenige zekerheid omtrent de juistheid geen sprake kan zijn, waarbij nog komt, dat controle op de vanaf 1 Juni geprodu ceerde melk achteraf hier niet mogelijk is. Ons bestuur staat op het standpunt, en onze op 11 dezer gehouden alge- meene vergadering heeft dit standpunt krachtig ondersteund, dat met een der gelijke uitvoering der melksteunbeper- king geen genoegen kan worden geno men, daar dit zeer onbillijk zou zijn te genover de georganiseerde boeren en een groot gevaar voor het voortbestaan onzer organisatie zou opleveren. Zonder zich thans uit te spreken over de mérites van de melksteunbeperking op zichzelf verzoekt het bestuur den mi nister daarom dringend de invoering van de melksteunbeperking voorloopig op te schorten. VEESMOKKELEN AAN DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE GRENS. De Belgische tolbeambten hebben aan de grens bij Assenede een vrachtauto beschoten, waardoor deze bandenpech kreeg en nie't verder voort kon rijden. De twee inzittenden vluchtten de grens over naar Nederland. Het voertuig, waarin zes vaarzen aanwezig waren is in beslag genomen. Crisis-mosselbeschikking 1934 I. De minister van landbouw en vissche rij heeft bepaald, dat aan artikel 7, lid 1, der Crisis-Mosselbeschikking 1934 I de zinsnede wordt toegevoegd: ,,c voor 3de soort mosselen f 0,67 per 90 kg", en dat aan artikel 7, lid 3, die beschik king wordt toegevoegd: „c. Onder een partij mosselen 3de soort, als bedoeld in het eerste lid van dit artikel, wordt yerstaain een partij jinosselerf, weikei niet voldoet aan de samenstelling, voor lste en 2de soort voorgeschreven, mits voor ten minste 50 pet. motsselen be vattende van 55 mm en daarboven." Bij de Arbeidsbeurs alhier staan ingeschreven als geheel werkloos: 922 mannen en 18 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 64 mannen en 5 vrouwen; niet werkloos: 16 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 1016, bij gekomen 60, afgegaan 50, over 1026. VEERE. Hoewel niet bepaald begun stigd door mooi weer gaf de plaatselijke want er is ruimte in overvloed. Dit is de Casa Lloseta, sinds onheugelijke tij den het officieel verblijf in de stad van de familie van dien naam. Men vindt er bedienden bij de deur, bedienden op de breede marmeren trap, bedienden over al! Want de Spanjaard is ongenaakbaar in de hooge kunst om de zaken aan an deren over te laten. In de patio, of mar meren binnenplaats, spuit een eentoni ge kleine fontein, vreedzaam wegplas- send de zonnige uren. In Engeland zou El Senor Conde de Lloseta de Mallorca een mysterie ge noemd worden, omdat hij in een groot huis woonde, geheel alleen omdat zijn smaak niet bekend was; omdat de inter viewer hem niet interviewde, en omdat de groote wereld geen gelegenheid had zijn salons te beschrijven. In Spanje is dit anders. Als het den graaf behaagde in zijn eigen l^elder te wonen, zouden zijn buren de schouders ophalen en den slip van hun capa goed over hun rug" gooien. Dat waren immers de zaken van den graaf. Bovendien was Cipriani de Lloseta niet het soort man, aan wien men ge makkelijk vragen doet. Toen de Mooren in de achtste eeuw naar Majorca gingen vonden zij daar Llosetas, en acht honderd jaar later, toen de zuidelijke overwinnaar was te ruggedreven naar zijn donker land, ble ven er Llosetas achter. Onder zijn vrien den is het bekend, dat Cipriani de Llo seta alleen woonde, omdat hij trouw was aan iemand, die, zonder Gods hand, muziekvereeniging, Veere's Genoegen, onder leiding van haar directeur, den heer P. C. J. d Graaf, uit Middelburg! een concert op de tent aan de Markt. Ten spijte van het feit, dat het tamelijk guur was, was de belangstelling van de zijde van het publiek vrij groot. Dit concert, dat eerst op Koninginnedag ge geven zou zijn, is het laatste van het seizoen. ONTPLOFFING IN EEN PERSONENTREIN. Nabij het station Kruiningen. Geen persoonlijke onge lukken. Zaterdagavond omstreeks 8.10 uur is de personentrein, welke ruim 8 uur van het station Kruiningen vertrekt in de richting Vlissingen, even ten westen van genoemd station tot stilstand gebracht door het trekken aan de noodrem. Bij onderzoek bleek dat een reiziger van Fransche nationaliteit, gebruik van de noodrem had gemaakt, omdat in de cou pé, waarin hij had plaats genomen, een ontploffing had plaats gehad. Tusschen de dubbele zoldering van de coupé had zich een hoeveelheid lichtgas verzameld welke was ontploft, tengevolge waarvan de zoldering en eenig glas werd vernield. Brand was hierdoor niet ontstaan, ter wijl ook geen enkele reiziger werd ge wond. Doordat nog steeds gas bleef stroomen uit de defecte gasleiding, moesten de reizigers van enkele coupé's worden overgebracht naar een andere wagon. Met een vertraging van ongeveer tien minuten, kon de reis naar Vlissingen worden voortgezet. KRUININGEN. Vrijdagavond verga derde het bestuur der Floralia vereeni- ging te Kruiningen. Van den voorzitter den heer B. C. de Mul, was bericht ge komen, dat hij als zoodanig bedankt. Er werd besloten op 27 en 28 Sep tember te Hansweert een tentoonstel ling te houden van de door de kinderen c1er beide scholen van de Hansweert ge kweekte planten. Ook kan door inwo ners van Kruiningen en Hansweert fruit, bloemen en planten ingezonden worden, waarvoor als prijzen medailles en kunst voorwerpen beschikbaar worden ge steld. Handelsregister. Aan de in de Ned. Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarma kingen i.z. „Het Handelsregister", be treffende Zeeland, ontleenen wij het vol gende: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Nieuwe inschr ij vingen: N.V. v.h. Bouman-Noch, Vlissingen, Lepelstraat 57, handel in manufactu ren, bedden, dekens en slaapkamer meubelen. Dir.: L, Bouman-Noach, Vlis singen. Comm.: I. Prins, Amsterdam en M. J. Corveleijn, Vlissingen. Proc. aan: M. Peereboom. G. L. Roelse, Vlissingen, Nieuwstraat 33, timmer-, metsel- en aannemersbe drijf. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg): N.V. Rubbermaatschappij „Tjibantjet", Houtkade H 114. Nieuwe comm.: J. Ph. M. van 't Hoff. Fa. M. Verburg Zoon, Gravenstraat I 262263, handel in kaas, visch en klompen, benevens koloniale waren. Overleden venn.: M Verburg. Nieuwe venn.: Mevr. de Wed. P. Verburg-Speij- kers. Opheffing Zeeuwsch Eilanden (Middelburg). Firma G. Mes, Markt K 12, manu- facturenhandel. Vereffenaar: L. J. Mes, N-V. Vlissingsche Goederenhandel „Trio", in liq., Blauwendijk. met hem zou geleefd hebben, tot zij een oude vrouw was, het groote sombere huis in de calle de la Paz misschien vul lend met het gesnap van kinderstem men, met het gekleppen van kinder voetjes in de marmeren gangen. De jongere vrouwen keken steelsgewijs naar hem, en vroegen zich af, wat voor soort dat moest geweest zijn; terwijl hun ouders hun breede schouders ophaalden met een even een zonderling catalonisch samentrekken van de oogen en zeiden: „Het is niet zoozeer de vrouw zelf, als, dat, wat de man van haar maakt". Want zij waren wijs, deze corpulente en bejaarde dames. Zij waren eens jong geweest, en zij hadden door onder vinding geleerd. Deze man, Cipriano de Lloseta, leidt een vrij eenzaam leven, voor zoover hij slechts weinig omgang heeft met men- schen van zijn rang en stand- Het is, bij voorbeeld, bekend, dat hij op de Ram bla wandelt, maar niemand van eenige beteekenis hoedanig ook, niemand, die hem zou kunnen herkennen, weet, dat hij nog een geliefkoosde wandeling heeft, de Muelle de Ponente, die verlaten gemet selde pier, waar nooit iemand wandelt. Hier loopt Cipriani de Lloseta 's avonds ernstig rond öf juister gezegd, op Dinsdag of Vrijdagavond omstreeks vijf uur, als de boot voor Majorca af vaart. (Wordt vervoigH

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5