ZEELAND. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. 'n „VELO' TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! MIDDELBURG. fOES. gropte nieuwe steenen brug, die geheet op het moderne verkeer is berekend. Beide bruggen hebben breede doorvaar ten met een ijzeren overspanning. Het volgende staatje geeft in ronde cijfers een overzicht van de kosten van deze werken, welke meerendeels ten laste van het rijk zijn gekomen: Maas-Waalkanaal f 13,000,000 Maaskanalisatie f 25,000,000 Kanaal Wessem-Nederweert f 8,000,000 Julianakanaal met Maas kanalisatie onder Maastricht en verbindingskanaal Sint Pieter Kanaal Bosscheveld Bruggenbouw en -verbete ring te Maastricht f 31,500,000 f 2,500,000 f 4,000,000 Totaal f 84,000,000 De nieuwe waterweg. Thans heeft men een veilige ruime verbinding te water verkregen, die zoo wel het Limburgsche kolenbekken als den verschillenden Limburgschen in dustrieën ten goede komt. De spoor wegen hebben de gevolgen van de tot standkoming dezer zooveel goedkoopere verbinding reeds aan den lijve ondervon den! Wanneer wéderom betere tijden aanbreken, zal Limburg er nog meer dan thans van kunnen profiteeren. Het werk omvat verscheidene sluizen en stuwen, die volgens uiteenloooende systemen gemaakt zijn. Het Maas-Waal kanaal bestaat één pand tusschen twee schutsluizen aan de uiteinden, waarvan die aan de Maas meestentijds open kan blijven. De sluis aan de Waalzijde is zoo gemaakt, dat zij naar beide zijden water kan keeren, afhankelijk van de water hoogte in de rivier. Het gedeelte van de Maas, dat hierop aansluit, behoefde slechts van weinig stuwen te worden voorzien wegens het betrekkelijk gerin ge verval. Bij Grave, Sambeek, Belfeld, Roermond en Linne zijn stuwen met schutsluizen gebouwd, die het water op het gewenschte peil houden en bij hoog water kunnen worden weggenomen, bij na alle op verschillende manier. Het Julianakanaal geeft een veel groo- ter verval te zien. Maastricht ligt name lijk belangrijk hooger dan Roermond- Er zijn sluizen in aangebracht te Maastricht Roosteren, Born en Limmel, waarvan de laatste weer den grootsten tijd van het jaar open kan blijven staan. De sluis bij Bo>n heeft een verval te keeren van 11,53 meter, welk hoogteverschil echter in deze zeer moderne schutsluis in on geveer tien minuten wordt overwonnen. Dit groote verschil ontstaat door de lengte van het bovenste pand van het kanaal, hetwelk ten Zuiden van Born tot ver boven het omringende land uit steekt. Men weet, dat zich hier lekka ges in den kanaalbodem hebben voor gedaan, welke tot zooiveel moeilijkhe den hebben aanleiding gegeven. De toe stand is thans, zooals te verwachten was, door de zetting van den grond en door dichtslibbing normaal geworden. Men heeft de lengte van dit kanaalpand zoo gekozen, omdat men hier het mijn- gebied van de staatsmijn Maurits pas seerde, waarin grondverzakkingen wor den verwaclijt. Daarom heeft men de sluis buiten de gevaarlijke zone gehou den, en zijn ook de bruggen hier van een lichtere constructie, die kostbaarder is, maar aan de soliditeit geen afbreuk doet DRIE NED. MINISTERS OP DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING, Drie Nederlandsche ministers, prof. dr. ir. H. Gelissen, minister van handel, nij verheid en scheepvaart, mr. dr. L. N. Deckers, minister van landbouw en vis- scherij, en jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, minister van waterstaat, hebben gisteren een bezoek gebracht aan de we reldtentoonstelling te Brussel. Zij be zochten achtereenvolgens 't Nederland sche paviljoen, de Belgische afdeeling, het landbouwpaviljoen en het paleis van oude kunst. Daarna heeft de Belgische minister van economische zaken, de heer Van Isacker, zijn Nederlandschen ambt- genooten een déjeuner aangeboden. GEDENKBOEK K XVIII. Het comité Onze Marine te Den Hel der deelt ons mede d,at het Gedenkboek ter herinnering aan de vermaarde we reldreis van de K XVIII onder de titel .„Alles wel geen bijzonders" bijna ge reed is. Het wordt een zeer belangwekkend boek dat uitgebreide documentatie bevat van alles wat op de vermaarde wereld reis betrekking heeft. Het gedenkboek bevat alle bijzonderheden van de reis, van het leven aan boord, de bezoeken en ontvangsten in buitenlandsche havens, een overzicht van het belangstellend medeleven in ons land, een zeer uitvoe rige, aan de buitenlandsche pers ont leende beschouwing, 'n oordeel van Ne derlanders in de vreemde, enz. enz. Bovendien bevat dit gedenkboek een artikel van elk lid der bemanning. Zoo wel de commandant, als prof. Vening Meinesz en alle overige opvarenden heb ben elk in een artikel hun indruk over de reis of een bepaald deel ervan neer gelegd. Vervolgens bevat het gedenk boek artikels van Carmus, F. van Has selt, Laura Marks, S. van de Molen, Prof. dr. J. J. A. M'uller, E. van LaerJ Harm Oost (Lid van den Volksraad te Kaapstad) Vandervaart, H. Zeelenbergj e.a. in totaal meer dan 300 bladzijden druks. Bijna 200 illustraties zal dit ge- denkboek bevatten, waaronder gedeel-j ten uit he' filmjournaal» van Polygoon voor de eerstdaags te verwachten film ,,20.000 mijlen over zee"; een afdruk markt nog altijd schaarschte blijft be- van het „dagblad de „K XVIII-Post staan. De prolongatie is tijdelijk tot 5 dat gedurende 13 Maart 8 Juli aan gestegen, later trad eenige verrui- boord van de K XVIII werd uitgegeven, ming in, eerst tot 5 daarna tot 4% en van elke andere belangrijke gebeur-j Maar met dit al is de rentestand, tenis rondom deze wereldreis, ondanks deze verruiming, nog altijd ab- DE GOUVERNEUR-GENERAAL EN -ori?-aal hoog' De 'ongste weekstaat van DE N.S.B. Dwaas gerucht. Op vragen van het (comm.) Tweede Kamerlid Schalker 1. Kan de regeering mededeelen of de tot heden nog niet weersproken ge ruchten, dat de gouve nar-generaal van Nederlandsch-Indië Lu is van de N.S.B., juist zijn? 2. Indien de regeering op deze vraag bevestigend moet antwoorden, is zij dan niet van meening, dat deze gouverneur- generaal, op grond van de desbetreffen de regeeringsbesluiten, uit 's lands dienst behoort te worden ontslagen?, heeft de minister van koloniën, voor zitter van den raad van ministers, geant woord: 1. De regeering is niet voornemens ieder dwaas gerucht te weerspreken en zeker niet een, dat zóó dwaas is als het in deze vraag bedoelde. 2. In verband met het antwoord op de eerste vraag vordert het hier gevraagde geen antwoord. HET PRIJSPEIL VAN ROGGE EN GERST. Het antwoord van minister Deckers op vragen van het Kamerlid Louwes, Op vragen van het Tweede Kamerlid Louwes: 1. Is het den minister bekend, dat de hoogste noteeringen voor rogge en gerst aan de Groninger Beurs bedroegen op 5 Augustus j.l. respectievelijk 7 en 4.30 per 100 kg, waarbij moet worden opgemerkt, dat de in de hoogste notee ring neergelegde prijzen slechts voor enkele partijen worden bedongen, ter wijl de doorsnee kwaliteit moest wor den afgegeven bij rogge voor 6.65 en bij gerst voor 4.10? 2. Is de minister niet van meening, dat nadat bij den gerstprijs is opgeteld de bijslag van 2.50 per 100 kg deze prijzen vrij aanzienlijk liggen beneden het prijspeil van 78 per 100 kg, dat den verbouwer van officieele zijde bij herhaling in uitzicht is gesteld? 3. Vreest de miinster niet, dat door deze teleurstellende prijzen de bedrijfs resultaten in den akkerbouw zoodanig zullen worden, dat de neiging om gras land te scheuren en om de arbeidsge legenheid te vermeerderen, zeer zal wor den verzwakt? 4. Is de minister bereid door een ver hooging van den denaturatiebijslag voor rogge en van den bijslag voor gerst of door andere maatregelen de prij zen te brengen op de in uitzicht gestelde hoogte van 78 per 100 kg? heeft de minister van landbouw en vis- scherij geantwoord: Het was den toenmaligen minister van oeconomische zaken bekend, dat de no teeringen voor rogge en gerst van dien aard waren, dat het prijspeil, hetwelk de regeering voor deze producten in uit zicht gesteld had, niet werd bereikt Nadat gebleken was, dat deze lage prijzen niet van voorbijgaanden aard waren en in verband met het aan de markt komen van den nieuwen oogst geen verbetering kon worden verwacht, werd gemeend, dat maatregelen geno men moesten worden ten einde te trach ten de prijzen op de in uitzicht gestelde hoogte te brengen, welke overweging heeft geleid tot de op 4 September in gegane verhooging der monopolierech ten. Nog altijd terughouding op de geldmarkt Niettemin een verbetering van de positie der Nederlandsche Bank De pandbrieimarkt geheel ont wricht Veel belangstelling voor Amerikaansche aandeelen De groote vraag, waarmede het pu bliek zich in de komende weken waar schijnlijk zal bezig houden is, voor zoo ver de toestand hier te lande betreft: zal het de regeering-Colijn gelukken het voorgestelde dekkingsplan aangenomen te krijgen en zal het vertrouwen dan in die mate toenemen, dat geen vrees meer behoeft te bestaan voor devaluatie? Wij zullen ons niet wagen aan de beant woording van deze vraag. Ook de best geinformeerde bankier of financier is hiertoe niet in staat. Men erkent in be trokken kringen, dat het vraagstuk uit sluitend een politieken ondergrond heeft, in zooverre, dat indien alle poli tieke partijen den vasten wil te kennen mochten geven om devaluatie te vermij den, zulks inderdaad mogelijk zou zijn. Wij. hoorden, dat er ook na aanneming van het dekkingsplan nog een klein te kort zal zijn, dat echter van geringen omvang is en dat door een kleine nieu we heffing zal moeten worden gedekt. Direct gevaar zou er ook van dien kant niet dreigen en zooals gezegd, ligt het gevaar meer in den politieken toestand. In verband met de bestaande onze kerheid bestaat er overal de neiging om zooveel mogelijk vlottende middelen be schikbaar te houden. Dit leidt ertoe, dat er goud en bankpapier wordt geham sterd. Het gevolg is, dat er op de geld- De Nederlandsche Bank maakte intus- schen een goeden indruk. Het bleek nl. dat de beleeningen, die bij de maand- wisseling een krachtige stijging hadden te zien gegeven, tot een bedrag van j 21 mill, waren terugbetaald. Bovendien had men gevreesd, dat de schatkist, die in de voorafgaande week een bedrag van 10 mill, aan schatkistpapier direct bij de Bank had geplaatst, afgezien van het tot het maximum gestegen renteloos voorschot tot een bedrag van f 15 mill., opnieuw een beroep zou hebben gedaan op het crediet der circulatiebank. Dit was echter niet het geval. Weliswaar bleef de post schatkistpapier in verband met den looptijd van deze promessen, nog gehandhaafd, maar het renteloos voorschot werd met 8 mill, terugge bracht. Daaruit blijkt dus, dat de be hoeften van de schatkist niet verder zijn gestegen. De pandbriefmarkt blijft nog in den zelfden treurigen toestand verkeeren als in de voorafgaande weken het geval was. Er is geen sprake van, dat de re geering het ingediende wetsontwerp be treffende huur- en renteverlaging zal la ten vallen. Het is trouwens de vraag of het intrekken van het ontwerp in dit stadium nog eenige verbetering in den toestand van de pandbriefmarkt zou kunnen brengen. Op het gebied van den landbouw is het hypothecair crediet reeds volkomen vernietigd, hetgeen nog eens duidelijk bleek uit de eenigen tijd geleden aan de Staten-Generaal toege zonden adressen van den Nederland schen Spaarbankbond en van de levens verzekeringmaatschappijen. In deze adressen wordt er o.a. op gewezen, dat krachtens het wetsontwerp Crisisland- bouwhypotheekwet 1935 een landelijk onderpand onverkoopbaar zal worden derhalve waardeloos wordt gemaakt, in dien de geldschieter van zijn executie- recht gebruik mocht willen maken. Als men nu weet, dat spaarbank en levens verzekeringmaatschappijen en dergelijke instellingen, die bij het landelijk hypo thecair crediet een groote rol spelen, slechts bij hooge uitzondering gebruik hebben gemaakt van het executierecht, dan zal toch moeten worden erkend dat het wetsontwerp slechts een uiterst vaag doel nastreeft, terwijl het daaren tegen groote schade heeft toegebracht aan het hypothecair crediet. Het is thans practisch onmogelijk om op landelijke, eigendommen hypotheek te krijgen. De spaarbanken en levensverzekeringmaat schappijen hebben besloten zich geh<> van dit terrein terug te trekken. Het ziet er naar uit, dat'het met het stedelijk hypothecair crediet denzelfden weg zal opgaan. Enkele groote banken, zooals de Incasso Bank en andere instellingen, die zich bezig hielden met het. verstrekken van bouwcredieten moeten hiervan thans afzien, omdat zulke credieten al leen plegen te worden verstrekt, indien zulke instellingen de zekerheid hebben om na voltooiing van den bouw de cre dieten te kunnen omzetten in vaste hypotheken. Dit is thans echter niet het geval. Zulks beteekent dus, dat het bouwbedrijf nagenoeg geheel is lamge legd. Uit een oogpunt van woningpro ductie is dit niet zoo ernstig, omdat er in de meeste klassen van huizen, thans een overschot bestaat. Met het oog op de werkgelegenheid is deze toestand echter zeer te betreuren. Het gebrek aan vertrouwen in den gulden, dat voor een belangrijk deel heeft bijgedragen tot de deplorabele po sitie, waarin de beleggingsmarkt thans verkeert, kwam ook tot uiting in de vraag naar buitenlandsche fondsen, die zich kort geleden gedurende eenige we ken heeft geopenbaard. De Engelsche Fundingloan was sterk in trek- Op het oogenblik is dit echter niet meer het ge val en wij vermoeden, dat de voornaam ste reden hiervan is, de vrees, ;dat bij een uitbreken van een gewapend con flict tusschen Abessynië en Italië, het Pond Sterling in koers zal terugloopen. Deze veronderstelling lijkt ons niet ge heel en al ongegrond. Overigens ging de belangstelling van het publiek ter beurze voornamelijk uit naar Amerikaansche fondsen. Daarin hebben nog altijd tamelijk groote omzet ten plaats. De kooplust gaat vooral uit naar koperwaarden, staalwaarden, In- tern. Tel and Tel., Amerikaansche kunst- zijdeshares en U.S. Leather- De koop beweging wordt gesteund door de gun stige stemming, waarvan de New York- sche beurs voortdurend blijk geeft. De berichten uit het Amerikaansche be drijfsleven luiden nog altijd gunstig en gemeld werd, dat de bedrijvigheid in de staalindustrie weder is toegenomen, ter wijl ook de stroomproductie weder is gestegen. Bovendien werd een aantal dividenddeclaraties gepubliceerd, waar van verschillende een verh)öoging der uitkeeringen beteekenden. Dit was o.a. 't geval met de Air Reduction, Continen tal Oil, de Singer Company, de Arkan sas Power and Light e.a. Men neemt aan, dat bij verschillende dividendver- hoogingen de overweging in het spel is geweest, dat de onverdeelde winsten hooger zullen worden belast, maar aan den anderen kant zouden de uitkeerin gen toch niet zijn geschied, indien de di videnden niet werkelijk waren verdiend- 1 Verkrijgbaar In onze 100 filialen In Nederland Coulante betaling geen eerelschtel II (Ingez. Med.l Hieronder volgt een overzicht van het koersverlo op :n de afgeloopen we ik: Nederl. 1934-4, 94%, 94%, 94, 93% 92% Ned. Indië 1934-4 92%, 92%, 91%, 90% Ned. Handel Mij. C 111, 113. 114% 114. Ned. Ford 267, 267%, 265%, 268, 268 Philips 242%, 245%, 249%, 246%, 248 Kon. Petr. 190%, 189%; 190%, 188%, 189%. A'dam Rubber 101, 101%. 101%, 102%, 102% H.V.A. 170, 169%, 172%, 172%, 173 Deli Bat. Mij. 143, 139, 140%, 141% 141% Deli Mij. 153, 151%, 152%, 155 Senembah Mij. 159, 158%, 157%, 159. 163% BOND VAN WATERBOUWKUNDIGE AMBTENAREN. Voordracht van jhr. ir. De Muralt Voor dn Bond van waterbouwk. ambte naren in Zeeland in vergadering te Ber gen op Zoom bijeen, heeft jhr. ir. De Muralt te Den Haag gisteren een voor dracht gehouden. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de 1. kolonel van de Genie D. van den Berg en de kapitein L. J. Lagh van de genietroepen uit Utrecht; de kommandant van de troe pen te Bergen op Zoom met verscheiden officieren en minderen. In het bijzonder waren de pionierstroepen vertegenwoor digd. Spr. ving aan met op te merken, dat hij in 1932 een nieuwe dijkskruinverhoo- ging had ontworpen, die in goede hoe danigheid zijn systeem 1906 verre over trof. Vele kilometers lengte zijn volgens dit stelsel gemaakt. Thans, in 1935, moet ook hij dit stelsel verlaten, omdat hij het stelsel 1932, hoe goed het ook vol doet vervangen heeft door een metho de, die beter, goedkooper en grooter technische voordeelen biedt. De eerste uitvoering is aan de „Eendracht" reeds geschied. Bij het nieuwe systeem wordt over vloedig hoogwaardig koperstaai en be ton gebruikt. Uitvoerig zette ir. De Muralt zijn nieuw systeem 1935, voor het maken van rivier- en zeeweringen uiteen. Ook hierbij speelt het koperstaai Larssen 'n groote rol. De uitvoering ook onder water is merkwaardig eenvoudig. Spr. durft te zeggen, dat zijn nieuwe wering beter en goedkooper is, dan alle beton- en ba saltglooiing. Menschelijker wijze gespro ken kan deze wering noch door storm met ijsgang, noch door aanvaring enz verbrijzelen. Het hoofdprincipe is hierin gelegen, dat een tweevoudige veering in de con structie is gebracht, terwijl door de toe passing van Larssen materiaal, 80 pet. van het werk wordt gemaakt, zonder houten vormen en direct op het water beloop zonder dekking tusschen eb en vloed ongestoord kan worden aange bracht, hetgeen spr. met modellen, lan taarnplaatjes en schetsen duidelijk maakte. Zeer uitvoerig besprak hierop de heer De Muralt zijn nieuwe wegconstuctie, toegelicht met schetsen, modellen en beelden van de eerste uitgevoerde wer ken. In het bijzonder is de nieuwe weg aangewezen voor de voorbereiding van militaire expedities of het vervoer van zware affuiten van hoofdwegen naar schuilplaatsen. De burgerlijke techniek is neutraal, doch de landsverdediging heeft het recht en de plicht dé voort gang van de techniek ook aan te wen den voor haar militaire doeleinden. Uit voerig zette spr. voor de militairen uit een, hoe zijn wegkuipconstructie, onder de opperleiding van genie-officieren, doch overigens door de soldaten en mar- ketensters van elk wapen, kan worden uitgevoerd door een eenvoudige hout constructie. Het hout wordt versch ge bruikt en omgehakt uit de meest nabij gelegen bosschen. Spreker zette uiteen, hoe zijn constructie geheel van hout kan worden gemaakt (ook het wegdek) zonder dat van eenig materiaal dan hout gebruik wordt gemaakt. Hoogstens kun nen ijzeren hakkelbouten worden ge bruikt, die elke soldaat daartoe bij zich kan hebben. Onder groote belangstelling zette ir. de M. uiteen, hoe zijn weg onmiddellijk voor vervoer van het zwaarste geschut en zware bijzondere mortieren kan wor den gebruikt, zonder dat een uur ge wacht behoeft te worden. Walsen ko men niet een sbij de uitvoering van het werk voor. De kosten door Mussolini aan zijn expeditiewegen besteed, zijn enorm. Zonder aan de appreciatie van zijn bedrijf te raken, verklaarde spr., dat deze dictator van zijn wegconstructie groote voordeelen had kunnen hebben. Met lichtbeelden en schetsen lichtte spr. zijn merkwaardig eenvoudige con structie toe. Na nog eenige mededeelingen te heb ben gedaan omtrent zijn nieuwe metho de voor de uitvoering van den zeedijk van den in te dijken N.O. polder in het Flevomeer en een interessante schets te hebben gegeven van zijn nieuwe me thode om cliché's van onderdeelen van teekeningen, zonder bijzondere meerde re fotografische opnamen, doch met be hulp van twee spiegels en op verschil lende schalen te kunnen produceeren, besloot spr. zijn interessante redevoe ring. ONTWIKKELING VAN WERKLOOZEN. De commissie voor vakopleiding en ontwikkeling van werkloozen te Mid delburg, heeft het voornemen in den a.s. winter, wederom cursussen te ope nen voor de werkloozen te Middelburg en de buiten gemeenten. Op het pro gramma staan: 1. vakteekenen, voor smeden, bankwerkers, enz.; 2. vaktee kenen, voor bouwvakarbeiders; 3. mo torenkennis; 4. autotechniek; 5. autobe- sturen; 6. autogeen en electrisch lassen (alleen voor metaalbewerkers); 7. met selen; 8. Ned. taal; 9. rekenen; 10. Fransch; 11. Duitsch 12. Engelsch; 13. machine schrijven; 14. stenografie. Aanmelding tot deelname aan deze cursussen, voor werkloozen uit Middel burg en de buitengemeenten Donderdag 19 en Vrijdag 20 September a.s. in het voorm. Mil. Hospitaal te Middelburg, telkens van 1012 en van 24 uur, Schaakvereeniging Middelburg. In de Vrijdagavond gehouden alg. ver gadering van de schaakvereeniging „Middelburg" werd de oud-voorzitter, dr. L. A. J. Burgersdijk, bij acclamatie tot eerelid benoemd. Hij heeft zich voor het schaakspel in het algemeen en voor de vereeniging in het bijzonder, zéér ver dienstelijk gemaakt. Verder werd besloten den winterwed- strijd 20 September a.s. te doen aanvan gen. Reeds veel leden hadden zich daar voor aangemeld, terwijl de inschrijving nog openstaat tot en met 18 September. Er zal worden gespeeld in groepen van 8 spelers met dubbele ronden. Op de vaktentoonstelling van de Eerste Nederlandsche Slagersvakschool, Woensdag te Utrecht gehouden, behaal de onze stadgenoot de heer J. P. van Sabben, Nieuwstraat, met zijn inzending leverkaas een tweeden prijs. Henriëtte Davids revue „Lachen is troef." Schuttershof was eindelijk weer eens uitverkocht, ja, meer dan dat. Honder- den belangstellenden moesten nog pon der plaats bewijs teruggestuurd worden! Degenen, die een plaatsbewijs be machtigden, zullen daar zeker geen spijt van gehad hebben, want deze revue gaf tenvolle wat de titel beloofde: lachen was inderdaad troef! Denken we er dus in de eerste plaats aan terug, dat wij, en de honderden yiet ons, veel gelachen, uitbundig gelachen, ja gegierd hebben, in de tweede plaats laat deze revue een indruk van frisch- heid en vlotheid achter. De bekende, en wel eens eentonig wordende conferen cier, die de pauzes pleegt te vullen met helaas al te vaak oude moppen, ont brak ditmaal. Het was, vóór zoowel als na de pauze, een dadelijke aaneenscha keling van kleinere en grootere taferee- len. Zang en dialoog, en ,alles wat nog meer te hooren en te zien werd gege ven, volgden snel en vlot, zonder een enkele hapering, elkaar op. Decors en costumes, waren rijk en kleurig, en niet al te bont, niet al te overdadig van fel le kleur, schittering van gouden en zil veren lovertjes, zoodat met recht van een zeer mooie, smaakvolle entourage gewaagd mag worden. De „sterren" waar natuurlijk Henriët te Davids en Johan Kaart, beiden met een bijzonderen zin voor het komische begaafd, en geboren voor actrice en ac teur. Matthieu van Eysden is altijd meer tooneelspeler dan revue-artist, doch daar hij een prima acteur is, is hij ook een goede revue-kracht en hier naast Henriëtte Davids en Johan wel zeer op zijn plaats. Berrij Kievits, Jeanne La- force en Henk Speyer, zijn jonge artis- ten, die over prettige manieren, een vlot te voordracht en een behoorlijke^ kte™ beschikken. En ook van de „girls" is het zelfde te zeggen. Een troepje flinke, lenige jonge meisjes, wier optreden steeds een succes was. Op den inhoud zullen we niet ingaan. Velen zullen het Rido-genre kennen: vlot, vroolijk en vaak geestig, met een propagandistisch woord voor b.v. vacan- tie in eigen land, het weren van devalu atie enz. Doch wat ook ten tooneple kwam, het wist steeds de belangstelling te trekken, en de drie uren, die deze re-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6