KYKIAZI FINAS De meesterlifk-scimengestelde 25 Ct. in Oval, Round en Grande 20 st. is UW sigaret! BUITENLAND. Het Italiaansch-Abessijnsch conflict. BELGIË. DUITSCHLAND. ENGELAND. ZWITSERLAND. VEREENIGDE STATEN. Senator Long neergeschoten. (Ingez. Med.) «Vw**v-I-v*»;., wijl ae beei Van den Houdt, Secretaris van „Op Stap" iederen looper een me daille met inscriptie overhandigde. In de gezellige eetzaal van „ons" ho tel vond later op den avond een intiem dinertje plaats. De vroolijkheia vierde hier hoogtij. Al le vermoeienis was weer vergeten, de pijn in de voeten hadden wij achtergela ten in den berucnten Katerpolder met zijn „kinderhoofdjes". Deze vroolijkheid bereikte wel zijn hoogtepunt, toen de heer A. Imanse, die speciaal voor dit doel naar Bergen op Zoom was gereisd, het woord vroeg en mededeelde, dat een inwoner van Middelburg, die zijn naam volstrekt geheim wilde houden, zich zeer voor dezen marsch had geïnte resseerd. Hij had den heer I. opgedra gen, zooveel mogelijk gegevens omtrent den marsch te verzamelen. Het slot was, dat namens dezen grooten heer X. ieder een vergulden medaille werd uitgereikt, natuurlijk met inscriptie. Een juweeltje van een medaille. Het is geen gewoonte, dat, behalve dan het Vierdaagsche kruis, door de Z. W. V. wandelsport medailles worden gedragen. Unaniem werd echter 'besloten, dat voortaan, naast het vier daagsche kruis, deze medaille steeds een plaats zal vinden op onze uniform. Van deze plaats onzen hartelijken dank aan den onbekenden gever (of geefster voor zooveel blijken van .sportiviteit. Onnoodig te vertellen, dat in Bergen op Zoom de deelnemers heel wat be langstel ing trokken. VOETBAL. Uitslagen eerste ronde K. N. V. B.- beker: PAZOGoessche Boys 93; De .ZeeuwenRCS 04; AxelAlliance 41; SNSSluiskil 14; Breskens Hulst 32, Vriendschappelijk: De BaronieDFC 48; HeroWïlhelmina 34; M.V.V. Roermond 43; Go AheadNac 83, V.U.C.—Eindhoven 1—4; A.G.O.V.V.— Longa 23; Wit-Zwart (Yerseke)K,a- pelle 43. De eindwedstrijd om den zilveren bal is gewonnen door Sparta met 41 van Excelsior. Te Helsingfors werd gespeeld Noor wegenFinland. Noorwegen won met 5—1. MiddelburgDe Valk 35. Middelburg speelde gisteren een oefen wedstrijd tegen de Zuidelijke tweede klasser De Valk. Middelburg verscheen met vier invallers in 't veld, waarbij op de linksbuiten-plaats een nieuwen spe ller stond opgesteld. Over 't algemeen bleek dit geen verbetering. Hij kon Becks nieet doen vergeten. Behalve het eerste kwartier, heeft Middelburg in de zen wedstrijd niet veel moois en goeds laten zien. De Valk daarentegen speelde een uitstekende partij. Het is een goed sluitend elftal, dat over alle linies de meerdere van de groen-witten was. Het eerste doelpunt maakte Vogel uit een voorzet van Merk- Een prachtig schot van den midvoor van De Valk ging ra kelings naast. Toch zag de linksbinnen van de gasten kans nog voor de rust ge lijk te maken. Na de hervatting was het weer Vogel die het eerste punt scoorde, doch De Valk-midvoor maakte spoedig gelijk en even daarna, toen Vijgeboom een bal liet vallen zelfs no. 3. Uit een corner vergrootte de linksbinnen van De Valk den voorsprong. Uit een voorzet van links verkleinde Vogel dezen voor sprong. Tenslotte was 't de midvoor van De Valk die den eindstand op 35 bracht. Met een beetje meer geluk had deze verdiende overwinning van De Valk nog grootér kunnen zijn- GOES—TERNEUZEN 0—8. Een wedstrijd met een onaan genaam voorspel. Zondag zou, ten bate van het nood lijdend „Euphonia een voetbalwed strijd gespeeld worden tusschen Goes en Middelburg. Er w,as veel reclame voor dezen wedstrijd gemaakt, strooibiljetten waren huis aan huis door geheel Zuid en Noord-Beveland bezorgd, en overal hingen groote raambiljetten die aankon digden dat Zondag 8 September een voetbalwedstrijd tusschen Goes en Mid delburg zou plaats hebben. Er bestond veel belangstelling voor dezen wedstrijd, tot.... Zaterdagmor gen. Toen kwamen naast de biljetten die vertelden, dat Goes—Middelburg zou gespeeld worden, andere biljetten te hangen, die vertelden, dat tegelijker tijd, de wedstrijd Middelburg—De Valk zou plaats hebben.. De belangstelling daalde dadelijk tot nul, want men begreep wel, dat Middel burg een reserve-elftal naar Goes zou sturen, en naar het verloop en den uit slag van een strijd tusschen Goes I en Middelburg II was men niet benieuwd. Goes was in last, en „Euphonia" be greep reeds, dat de baten van dezen wedstrijd, die zij zoo hard van noode had, schrikkelijk tegen zouden vallen. Waar de schuld ligt, willen we hier niet uitmaken. Van Middelburg-zijde zegt men: dat Goes niet om het eerste elftaï gevraagd h,ad; van Goes-zijde wordt be weerd: dat een zoo sterk mogelijk Mid delburg uitgenoodigd was. Het bestuur van Goes trachtte dade lijk een andere tegenpartij te krijgen, vond tenslotte Terneuzen I bereid, en Middelburg II werd afgezegd. Die wedstrijd tegen Terneuzen bracht tenslotte nog veel goeds met zich* De opkomst hoewel Goes IMiddelburg I heel wat meer bezoekers zou getrok ken hebben viel onder de gegeven omstandigheden nog mede, en Goes leerde: hoe het in de ,a.s. competitie niet moet spelen als het zich in de 2de klasse wil handhaven. Terneuzen gaf 'n keurigen, pittigen en fairen wedstrijd te zien. Men stelde zich goed op, had" bal meesterschap, plaatste vlug en zuiver, en werkte hard van begin ^ot einde. Voor rust maakten de gasten 4 doelpun ten en na rust voegden ze er nog 4 aan toe. Uitgezonderd enkele minuten van opleving, deed Goes al het tegenover gestelde. Het maakte voor rust 0 doel punten en na rust evenveel. Zoo won Terneuzen met 80. Voor Goes was deze strijd een kostbare les. Deelen we nog mede, dat het bestuur van „Euphonia" den wedstrijd bijwoon de. VERGADERING Z. V. B. Critiek op te hooge eischen van de Zwaluwen. Zaterdag hield de Zeeuwsche Voet balbond te Middelburg haar jaar vergadering. In zijn openingsrede merk' te de voorzitter op, dat door de tijds omstandigheden het ledental en het ge tal aangesloten vereenigingen was terug geloopen, doch, zooals uit de verslagen bleek, toch nog een, ook financieel, goed seizoen achter den rug was. De begroo ting voor het seizoen 19351936 werd vastgesteld op een bedrag van 3075. De aftredende bestuursleden J. F. van Heuckelom, J. A. Montaan en M. Zwar- tepoorte werden bij .acclamatie herbe noemd. In de vacature Stroecken werd bij ac clamatie gekozen de heer A. J. van de Velde te Breskens. Op voorstel van den secretaris werd besloten in te voeren een medaille van verdienste, welke als eersten werden toegekend aan de hrn. Oele, voorzitter en Montaan, bestuurslid, die beiden 10 jaren als zoodanig zitting hadden. Een voorstel om te komen tot contri butieverlaging werd niet voldoende ge steund en na toelichting van den secre taris ingetrokken. Van verschillende zijden werd ernstig critiek uitgeoefend op de hooge eischen die de Zwaluwen stellen voor het spe len van propaganda-wedstrijden. Uit de inlichtingen van den voorzitter bleek dat ook elders stemmen opgaan de Zwaluwenploeg niet meer voor het spelen van wedstrijden uit te noodigen, tenzij die heeren hun werkelijk hooge eischen, herzien. Korfbal. Te Kruiningen is een korfbalwedstrijd gespeeld tusschen een Zeeuwsch twaalf tal en een Antwerpsch combinatie- twaalftal. De Zeeuwen wonnen met 7-1. ATHLETIEK Onderlinge wedstrijden E.M.M- Zaterdag streden de leden der athle- tiekver. E.M.M. een geanimeerde onder linge kamp om het clubkampioenschap. Hiervoor is sedert 1932 een wisselbeker beschikbaar, die dus nu voor de 4e maal verwerkt werd. De houder sedert vorig jaar. P. Kambier, die ook in '32 zijn naam in den beker gegraveerd kreeg, kon wegens ongesteldheid dezen niet verdedigen. Het clubkampioenschap werd be paald door het verwerken van een 5- kamp, bestaande uit: 100 m snelloop, hoogspringen, verspringen, kogelstooten en speerwerpen. Dit jaar moet nu als re sultaat den naam van W. Vreeken in den beker gegraveerd worden. Hij behaalde 2326 punten. Tweede werd P. de Munck 2303 p., derde Ad. Kambier 1677 p. Ook de damesafdeeling had haar on- derlingen wedstrijd: een 3-kamp be staande uit verspringen, discuswerpen en 80 m snelloop. Eerste werd mej. B. Heyt met 789 p„ tweede mej. M. Beu- kert met 767 p. De adspiranten verricht ten in een 3-kamp: 80 m speerwerpen, verspringen. In de groep 16/17 jaar be haalde P. van Sluys 1225 p. Groep 14/15 jaar: le H. Beenhakker met 1714 p Groep 12/13 jaar: le R. van Roo jr. 763 p. Voor de puntentelling werd gebruik gemaakt van de Zweedsche tabellen. Nieuwe Ned. records. De A.A.C.er Brasser heeft te Amster dam het Nederlandsch record tienkamp, dat met 6560,77 p. op zijn naam stond verbeterd en gebi acht op 7390,61 punten De Amslerdamsche athlete mej. G- de Koek heeft een Ned. record vijfkamp dames gevestigd met 313 Yi p. Te Rotterdam heeft P. J. Engelman van Pro Patria het wereldrecord snel wandelen op de 1500 m met 0,4 sec ver beterd en gebracht op 5 min 53,4 sec. WIELRENNEN. De ronde van 's Heerenhoék, De uitslag van de Zaterdag j.l. verre den „Ronde van 's Heerenhoek", luidde als volgt: 1. Leon Strobbe, Hulst, 2. Ch. v. d Voorde, Clinge, 3. Jac. de Coninck, Goes (G.W.C. „De Zwaluw"), 4. C. v. d. Vel de, Zaamslag, 5. A. Hermans, Boskapel e, 6. Alb. Leenknegt, Hulst, 7 P. Louws, Oudelande, 8. C. de Weerd, N- en St. Joosland. Een 70-tal renners verscheen aan den start. De Goesenaar de Coninck wist zich in het sterk bezette veld van renners der de te klasseeren achter Strobbe en v, d. Voorde (kampioen v. Nederland Nieuwe- i'tigen). Wielerbaan Oostburg. Op de wielerbaan te Oostburg zijn gisteren wedstrijden gehouden, waar voor de belangstelling buitengewoon groot was. De snelheidswedstrijden over 3 ronden werden gewonnen door de Bruycker, 2 Buijsse, 3 W, Vroomen en 4 Jazet. Achtervolging over 15 ronden: gewon nen door Verhaege-Cornelis tegen Meerschaert-Capriaux met 1 m voor sprong. Door v. d. HeijdenJ. Vroomen tegen de Blauwer-Verstuijft met 95 m. Klassementswedstrijd over 24 ronden: 1 Buijsse 8 punten op 1 ronde, 2 Vroo men 10 p., 3 De Bruijcker 8 p., 4 Meer- schaert 5 p. en Jazet 4 p. Afvalwedstrijd Carpriaux, Cornells, Verstuijften, De Blauwer, J- Vroomen, v. d. Heijden. Koppelwedstrijd over 60 km met 4 klassementen: winnaars waren Verhae- ge-De Bruijcker met 7 p., 2 Buijsse- Cornelis met 10 p. op 2 ronden, 3 J. Vroomen-Jazet 8 p. op 4 ronden, 4 De Blauwer-Verstuijft 7 p. öp 4 ronden, 5 Meerschaert-Carpriaux 7 p op 12 ronden, Verhaege en de Bruijcker kregen een extra-pluim van de jury voor den zoo fraai door hen gewonnen wedstrijd- Tijdens het tweede klassement deed zich een ernstige valpartij voor, W. Vroomen verstuikte daarbij den enkel, terwijl v. d. Heijden zijn sleutelbeen brak. Nederland klopt Denemarken. Op de wielerbaan van het Sportpark te Ginneken is de landenwedstrijd Ne- derland-Denemarken verreden met als resultaat dat de Hollandsche renners de meeste punten wisten te verwerven. Zij wonnen de ontmoeting met een totaal van 28 punten, tegen Denemaarken 20 van 28 punten, tegen Denemarken 20 p ZWEMMEN. Willy den Ouden verbetert wereldrecord Willy den Ouden heeft te Kopenha gen haar wereldrecord 200 m vrije slag verbeterd, meldt de Crt. Het genoemde record dat met 2 min. 28.6 sec, op haar naam stond bracht zij thans op 2 min. 25.3 sec. Een verbetering dus van 3.3 s. TENNIS. Te Amsterdam zijn de nationale kam pioenschappen tennis gespeeld. De eind uitslagen zijn Heerenenkelspel Timmer; dames enkelspel: mej. Rollin Couquerqe; hee rendiibbel: Timmer-Teschmacher; da- mesdubbel: mej. Rollin Couquerque mevr. Boutmy; gemengd dubbel: mej. Rollin Couquerque-Timmer. Nogmaals de petroleum-affaire. De Engelschman Rickett, die op 30 Augustus jl., van den negus de groote concessie voor de exploitatie van half Abessynië heeft gekregen, is Zondag met de „Porthos" uit Djiboeti te Suez aangekomen, en daar het schip wegens een defet aan de machine oponthoud had, werd hij door een leger van jour nalisten met vragen overstelpt. Rickett verklaarde lachtend, niets te kunnen zeggen, voordat hij officieele inlichtingen uit Londen zou hebben ont vangen. Hij heeft de concessie voor den tijd van 75 jaar verzegeld en wel in zijn zak en zelfs het Permanente Hof van In ternationale Justitie te Den Haag kan haar niet ongedaan maken, zeide hij. Rickett denkt binnenkort naar Abessy nië terug te keeren en hoopt dan geld mede te brengen. Ik kan u verzekeren, zeide hij ten slotte, dat de concessie in exploitatie zal worden gebracht. Men neme deze lectuur met een kor reltje zout tot zich. Rickett kan zoo veel beweren als hij wil, nu zijn finan- cieele beschermers zich hebben terug getrokken, is zijn concessie geen halve cent meer waard. Nog een gegadigde. In verband met de petroleumconces- sie die de negus heeft toegestaan aan mr. Rickett, wordt thans in Frankrijk veel gesproken over een contract dat in 1919 is gesloten tusschen 'n Fransche maatschappij en den toenmaligen Ras Tafari, den tegenwoordigen keizer van Abessynië, De leider van deze Fran sche Mij. een groot industrieel, Bayard genaamd, heeft thans in een verklaring deze geruchten bevestigd en nadere bij zonderheden meegedeeld. De maat schappij is vastbesloten haar rechten te doen gelden. Zij heeft reeds kort gele den den Franschen minister van buiten- landsche zaken, evenals Mussolini, daarvan in kennis gesteld. De Italiaan- sche gezant te Addis Abeba draagt ben- nis van het verdrag. Helaas was de Fransche regeering ten_ tijde van de onderteekening van hef verdrag zeer in beslag genomen door de werkzaamheden van de opstelling van het verdrag van Versailles, zoodat zij de maatschappij niet met den noodigen nadruk heeft kunnen steunen. Er moet echter gehoopt en verwacht worden dat deze ondersteuning ditmaal niet achterwege zal blijven. Ontruiming der Italiaansche consulaten. Naar officieel wordt bevestigd, heeft de Italiaansche gezant, graaf Vinei, het besluit tot ontruiming van de Italiaan sche consulaten in de ver-verwijderde districten in Abessynië genomen in op dracht van zijn regeering. Deze voor zorgsmaatregelen zijn genomen in het belang van de veiligheid der consulaire ambtenaren. Mocht een oorlog uitbreken, dan zou den de ambtenaren het land moeten verlaten en hun leven zou gevaar Ioo- pen, daar zij groote afstanden moeten afleggen, alvorens de grens van Abes synië te bereiken. Alleen de consulaten in de Zuidelijke provincies blijven voorloopig gehand haafd, daar zij gemakkelijker en spoe diger verlaten kunnen worden. Het besluit heeft bij de Abessijnsche regeering een zekere opluchting teweeg "gebracht, daar men de consulaten be schouwt als observatieposten voor het verzamelen van militaire gegevens, die draadloos naar de Italiaansche bevel hebbers te Asmara en Mogadisjoe wor den doorgegeven. Een toezegging van Mussolini De Engelsche bladen berichten uit Genève, dat de commissie van vijf van Mussolini de toezegging heeft verkre gen, dat Italië geen oorlog in Abessy nië zal beginnen, zoo lang de beraad slagingen te Genève worden voortge zet. Evenzoo is sterk de aandacht getrok ken door een bericht, als zou het voor nemen bestaan, een conferentie tus schen Engeland, Frankrijk en Italië te Stresa te houden. Tot dusverre is dit bericht van Engelsche zijde niet tegen gesproken. Nieuwe troepentransporten. Zaterdag is het schip „Liguria" met ruim 3.000 zwarthemden der divisie April en generaal Apuitti met zijn hoofdkwartier van Napels vertrokken. De „Polenz" vfcrtrok met bijna 1000 man. De transportschepen „Fandolo" en „Olympia" zijn uitgeloopen met 2000 ton materiaal en 300 auto's aan boord, Ook de eerste divisie Gran Sasso is vertrokken. Pessimistische Fransche pers stemmen.. De Parijsche Zondagsbladen toonen zich zeer pessimistisch ten aanzien van de ontwikkeling van hjët Italiaansch Abessijnsche conflict te Genève en ge- looven, dat de instelling van een Com missie van Vijf niet veel nut zai heb ben, en dat Mussolini de zaak slechts op de lange baan wil schuiven tot het einde der heden geopende Volkenbonds vergadering te Genève. De speciale correspondente van de „Oeuvre" te Genève verklaart, deze opvatting ook bij de meeste delegaties aldaar te hebben aangetroffen. Men is in deze kringen van meening, dat al werkt de nieuwe commissie nog zöo vlug, Mussolini door nieuwe bez .varen zijn antwoord zoo lang zal uitstellen, totdat het een of ander grensincident den Italianen gelegenheid zal geven, de vijandelijkheden te openen. De schrijf ster heeft echter den indruk, dat men in dit geval zijn toevlucht zal nemen tot maatregelen, die waarschijnlijk de in stemming van de meerderheid te Genè ve zullen hebben. Zij acht het niet uit gesloten, dat Engeland in geval van voortzetting der Italiaansche vijande lijkheden het Westelijk deel van Abes synië zou bezetten ter bescherming van eigen belangen. Eden heeft reeds te Ge nève te verstaan gegeven, dat de En gelsche vloot op alles is voorbereid Deze verklaring heeft diepen indruk gemaakt. In tal van kringen gelooft men, dat "Italië tegenover de Engelsche drei gementen den veltocht zal staken en naar Genève zal terugkeeren. Ook in de kringen van het Volkenbonssecreta- riaat is men voornemens, het Volken bondspact in zijn geheel toe te passen Men wil de wereld bewijzen, dat ai kan de Volkenbond ook het eerste kanon schot niet voorkomen, het een land toch onmogelijk is, oorlog te voeren tegen den wil van alle anderen. Ook Pertinax wijst in de „Echo de Paris" op een zekere wijziging in de al- gemeene stemming, die ten nadeele van Italië is. Hij verwacht echter weinig van collectief optreden en gelooft, dat men wel tusschen de individueele maatre gelen en gemeenschappelijke maatrege len zal moeten door laveeren. Hij ge looft dat te meer, omdat de miljtaire voorbereidingen van Engeland te land en ter zee van grooteren omvang zijn. dan men wil toegeven. Een radio-rede van Mussolini's schoonzoon. Graaf Ciano, de schoonzoon van Mus solini, die als vrijwilliger naar Oost- Arika is gegaan, en is ingedeeld als ka pitein bij de luchtmacht, heeft voor de radio gesproken. Zijn in het Engelsch gestelde rede was bijzonder bedoeld voor Amerika; hij zei de o.a.: „Zij, die op het moment van de we reldgeschiedenis de verantwoordelijk heid dragen voor de hoogste beslissin gen, moeten niet vergeten, dat 43 mil- lioen Italianen slechts één wil hebbenj en één religie: Aan den naam van Mussolini en de macht van Italië de toe- somst te verzekeren tegen eiken prijs en tegen welken tegenstander ook. Ciano bevestigde dat het besluit van. Italië om de bedreiging der Abessijnen van de grenzen van zijn kolonie af te wenden onherroepelijk vaststaat. Het Italiaansche volk is bereid de zwaarste verantwoordelijkheid te dra gen en zich tot het uiterste te verzetten tegen hem, die de loop der historie ten ongunste van Italië wil tegenhouden. GAAT EX-KONING ALFONS SCHEIDEN? Uit Rome wordt gemeld, dat de gees telijkheid haar goedkeuring zou hebben gehecht aan de ontbinding van het hu welijk van den vroegeren koning van Spanje, Don Alfonso. Don Alfonso is op 31 Mei 1906 te Madrid in 't huwelijk ge treden met Victoria-Eugenie, prinses van Battenberg. Reeds geruimen tijd lie pen er geruchten over een scheiding. De fiets van kroonprins Boudewijn. Tijdens haar verblijf te Küssnacht had koningin Astrid aan een van haar hof dames een brief geschreven, waarin zij uiting gaf aan haar spijt, bij de viering van den verjaardag van kroonprins Boudewijn niet aanwezig te kunnen zijn, Zij verzocht daarom de hofdame, den lievelingswensch van den prins te ver vullen en hem op zijn verjaardag na mens zijn moeder een fiets te geven. Aan dit verlangen, dat de jonge ko ningin zoo kort voor haar dood heeft ge uit, is gisteren op zijn vijfden verjaardag gevolg gegeven. Arrestaties van priesters. Volgens een bericht in de „Heidelberger Neueste Nachrichten" heeft de geheime staats politie den katholieken priester Franz Stadelmann in Plankstadt gearresteerd en naar Kislan op transport gesteld. Het „Berliner Tageblatt" meldt, dat pastoor Mahlung uit Losa in het district Heyerswerda is gevangen genomen, we gens critiek op het nationaal-socialisme. DE „DOODENDE STRAAL". Een Engelsche uitvinder zou een nieu we „doodende straal", „straal Z" uitge vonden hebben en aan zijn regeering aangeboden. Het blad „People", die dit bericht pu bliceerde, schrijft, dat deze uitvinder misschien uitging van hetzelfde principe als een Italiaansche uitvinder, wiens „doodende straal" in het geheim in Ita lia wordt beproefd. „Straal Z" zou boven steden op vij andelijk gebied een dergelijken atmos- ferischen toestand kunnen scheppen, dat alle inwoners omkomen. GEEN WIJZIGING VAN DE GRONDWET. In Zwitserland is gisteren een volks stemming gehouden over een voorstel tot grondwetsherziening, ingediend door verschillende nationalistische en conser vatieve groepen. De voorstellers wilden een herziening, eenigszins in fascisti- schen geest. Met een zeer groote meer derheid heeft het Zwitsersche volk dit denkbeeld echter van de hand gewezen: 510.000 stemden tegen, slechts 193.000 voor. De „ongekroonde Koning van Louisiana" levensgevaarlijk gewond. De dader van den aanslag vermoord. Uit New-York wordt gemeld, dat se nator Huey Long Zaterdagavond in het parlementsgebouw van Louisiana door een onbekend man is gewond, door een schot in de maagstreek. Zijn verwonding is levensgevaarlijk. De aanvaller werd door de particuliere lijfwacht van Long, bestaande uit twee gewapende mannen, onmiddellijk neergeschoten, met een re gen van kogels uit repeteerpistolen. Een ooggetuige verklaarde dat bet bloed uit Long's mond stroomde, toen hij uit het gebouw werd gedragen. Nader wordt gemeld, dat de projectie len geen edele deelen geraakt hebben. Long is volkomen bij bewustzijn. De doodgeschoten dader is een arts uit Baaton Rouge, 30 jaar oud, en ge naamd A. C. Weiss. In een onlangs in den senaat gehou den rede had Long gezegd.' „Ik weet dat een samenzwering tegen mijn leven wordt gesmeed". Men had deze uitlating echter niet ernstig genomen. De aanslag en het on schadelijk maken van den dader voltrok ken zicb in een gang tusschen de verga derzalen van den senaat en het repre- sentatenhuis van den staat Louisiana.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3