I GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. CORRESPONDENTIE. AFLOOP VERKOOPINGEN. I IEURS- IN WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 9 September. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. SEPTEMBER Zomerpostzegels. Unilever Koninkl. - - Philips Suiker Schepen KONINGIN EN PRINSES KEEREN MORGEN IN 'T VADERLAND TERUG. DE STAKING TE TILBURG. Aan het verloopen? RéUNIE VAN DE NED. REIS- VEREENIGING. DE ZESTIENDE VOLKENBONDS VERGADERING GEOPEND. Benesj voorzitter. ABESSYNIë STELT CONCESSIES VOOR. Zeventigjarige medelezeres te M. WANDELSPORT. Prestatie-marsch Middelburg Bergen op Zoom der Z. W. V. Het eerste getal is de vorige note*- ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 94%—94%. Ned- 33 1000-4 94%—94%. Ned. 34 1000-4 94%—94%. Certificaten-3 81 81 O. Indie 34 1000-4 92%—92%. Denèmarken Oblig. 1926-5 6869%. Duitschl 100-7 19%—19%. Engeland 1960-90 4 70%— 70%. Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl Staalssp. 1927-4% 9393%, Amsterdam 1933-5 96-96%. Amsterdam 1934-4% 93% 's-Gr,avenhage 1929-4 99 Rotterdam 1926-1930-4% 88% Berlijn 1925-6% 16%—16%. Zeeuws. Hyp. B-5 85%86. Zeeuws. Hyp. B-4% 85%85%. Cities Service Cy. P. 1958 5 32%32%. A Amsterd. B,ank 106%107%. C Rott. Bankver. 104 A Twentsche Bank 8382. A Pref. Gruyter en Zn. A. 116%116. A Pref, Jurgens A 93%94. A Ned. Gist- en Spiritusf. 399%3%. A Ver. Papf. v. Gelder 44%44%. C Am. Car en Foundry 13%13%. C Am. Smelt en Ref. 27%27%. C Farbenind. I.G. 33% C Stand. Brands 8%—8%. C North Am. Cy. 12%12%. A Born. Sum. H.M. 143%142%. A I.inde Teves en Stokv. 66%66. A Ned. Wo' Mij- 89%89. A Siingkep Tin M, 80%82. A J. C. Japan Ln. 27%27%. A Rotterd- Lloyd 3131, A S. M. Nederland 30%30%. A Amst. Thee C.M. 35%36%. A Houth Alberts 25%25%. xjpp we-», ncqaK dezen tocht uitstekend georganiseerd en hoopt op veler toetreding als lid. KLOETINGE. Gisteravond werden door den burgemeester de prijzen der bloemententoonstelling, zooals we die reeds in ons nummer van Zaterdag ga ven, uitgereikt. Deze bestonden grootendeels uit bloem vazen en andere kunstvoorwerpen, pot planten en bons voor dahlia-bollen. De burgemeester dankte het bestuur voor den grooten ijver waarmee gewerkt was. Na de uitreiking gaf ir. Bosma, rijkstuin- bouwconsulent eenige wenken over bloementeelt, hij zag gaarne het volgend jaar wat meer kamerplanten. Des avonds gaf de mondorgelclub „Inter Nos" een concert, wat door de bezoekers zeer werd op prijs gesteld. Zaterdag werd de tentoonstelling door ongeveer 1000 per sonen bezocht. In totaal werden 1500 toegangskaarten afgegeven. OPSPORING VERZOCHT. KRUININGEN. De burgemeester van Kruiningen heeft door middel van de radio opsporing verzocht van zekere mej. RijkhalsVan Noorden van Hans- weert. Deze juffrouw is Zaterdag 31 Augustus vertrokken met achterlating van haar man en een kindje van 13 maanden. Vermoedelijk bevindt ze zich in de buurt van Roosendaal of in een woon wagenkamp in de omgeving van Rot terdam. KRUININGEN. Alhier werd Zaterdag een ballonnetje gevonden, dat was opge laten in Frankrijk. De kaart, die er aan bevestigd was, moest opgezonden wor den aan Monsieur Joseph Debeyer, Rue de la Gare te Watten (Nord). Voor het terugzenden was een premie uitgeloofd van 25 Fransche francs. OUDELANDE. B. en W. alhier heb ben in de vacature van gemeente-se cretaris aanbevolen de heeren A. W. Nieuwenhuize te Driewegen en A. Bos- selaar te Aagtekerke. SCHORE. De werkman K. had bij het draineeren, waarbij hij van wege de hardheid van den grond v,an een zoo genaamde piao gebruik maakte, het on geluk zich bloedend aan zijn hoofd te verwonden. K. moest zijn werk neerleg gen en zich onder geneeskundige be handeling stellen, WOLPHAARTSDIJK. Vrijdagavond gaven de beide zangvereenigingen „Psalm en Lied" en „Looft den fleer", gecombineerd onder leiding van den hr. Tamminga uit Goes, een goed geslaagd concert op het schoolplein der openbare school te Oostkerke. WOLPHAARTSDIJK. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging „Advendo" onder groote belangstelling van het pu bliek, o. 1. van den heer M. Haartsen, een concert op het plein van de open bare school te Oostkerke, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. Aan het slot sprak de burgemeester, als eere-voorzitter der vereeniging, nog een opwekkend woord tot hen die nog geen donateur, lid of begunstiger dezer vereeniging zijn. KAMPERLAND. De jongeman P. d. B. alhier, is door de politie van Kort- gene aangehouden, als verdacht van diefstal ten nadeele van den herbiergier P. de Regt te Kortgene. Terwijl de huisgenooten van den heer De Regt in een andere kamer vertoef den, kreeg verd. de gelegenheid, om in de geldlade van het café 8 te stelen. Na aanhouding door de politie bekende P. d. B. den diefstal te, hebben gepleegd. KATS. Het muziekgezelschap „Een dracht maakt Macht" van Kortgene gaf Zaterdagavond, in samenwerking met de gezamenlijke Jeugdkoren van Kats en Kortgene, alles onder leiding van den heer A. B. Holster, een concert in de Voorstraat alhier. Het fraaie weder heeft er ongetwijfeld het zijne toe bijge dragen, dal zeer velen, ook uit andere plaatsen, naar dit mooie concert kwa men luisteren. Na afloop van het concert had een fakkeloptocht plaats, die honderden op de been bracht. Met genoegen kunnen directeur en vereenigingen terug zien op dezen avond. Vroeger kon het bij zulke gelegenheden nog wel eens rumoerig zijn. Dezen avond is er geen wanklank gehoord. KORTGENE. De lijst voor het Hel- den-der-Zeefonds „Dorus Rijkers" bracht alhier 25 op. KORTGENE. Zaterdagavond, om streeks 9 uur, reed de heer J. Hoveijn, landbouwer te Wissenkerke, met zijn auto over den Prinsendijk naar huis toe. Door onbekende oorzaak raakte hij van den dijk af en kwam aan den rechter kant van den weg in de vrij diepe sloot terecht. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Zondagmorgen is de auto met een bok van Gebr. Van Hee uit Wissenkerke uit de sloot geheschen. Het bleek, dat slechts de spatborden wat gebogen waren. OOSTBURG. „Floralia" te Oostburg, afd. der maatschappij tot bevordering van ooft- en tuinbouw in het voormalig 4e district, houdt een tentoonstelling in de Beurs. Deze werd Zaterdagnamiddag geopend door den voorzitter, ir. I. A. van Cruijningen, die in 't bijzonder wel kom heette den vertegenwoordiger van het hoofdbestuur, het gemeentebestuur, de vertegenwoordigers van zusterafdee- lingen, inzenders en verdere genoodig- den. Het hoofdbestuurslid, de heer Hool- horst, prees de inzendingen, waaronder er waren, die zelfs den menschen van het vak tot eer zouden strekken. De jury, bestaande uit de heeren Hol- lebrand, Hoolhorst en Van de Plassche, had een moeilijke taak. Ze kende de vol gende prijzen toe: Voor verplichte kweek van verstrekte plantjes eerste prijzen aan: J. A. J. Ego, mej. Rosier- van de Waeter, I. A. Risseeuw Jz., M. J. de Pauw en I. A. Leenhouts. Tweede prijzen aan: J. Ie Clercq, I. de Hullu- van Houte, mej. S. J. German, I. M. de Hullu en A. A. Adriaansen. Derde prij zen aan: Sjef van Dongen, Wed. Ris- seeuw-Luteijn, P. H. Krauwel, J. A. Hoste en H. van de Vleuten. Voor verzameling van divers eigen gekweekte bloemen: eerste prijzen aan J. A. German, J. A. J. Ego en mej. Ro sier- van de Waeter; tweede pr. aan M. J. de Pauw, R. de Milliano, Wed. Ris- seeuw-Luteijn en J. Bosschaart. Derde pr. aan A. A. Adriaansen en J. de Vos. De kweekers Aers en Verplanke had den gezorgd voor prachtige inzendingen rozen en dahlia's. C Baltimore Ohio 10%10%. A Southern Rlw. 65%. C Unioin Pac. Rr, 63%63. C Int- Nickel Cy. 1818. Duitschl. '30 1000-5% 18—18. A Koloniale Bnk. 36%36%. A N.I. Hbk. 1000 75%—75. C Ned. H.M. 1000 111—113. A Alg. Kunstz. U. 29—28%-29. A v. Berkels Pat, 51%52%. C Calvé-Delft 58%58%. A C. Suiker Mpij. 3736%. A Ned. Ford A-M. 267267%, A Philiips Qem. B. afg. 243%-244%-45% C Unilever 99%98%-%. C Anaconda Cop. 1211 -12. C Bethlehem St. 23%—23%-%. C Kennec Copper 14%14%. C Un. States Leather 4%4%-5. C Un. States St. C. 27%—27%-%. A A.N.I.E.M.—N.B. 158%—156. A Kon. Petr. Mpij. 190%—189%-90%. C Contin. Oil Cy. 12%—12%. C Shell Union O.C. 66. Bij het te Amsterdam, vanwege den Alg. Ned. Pol. Bond gehouden exa men, slaagde voor het gewoon diploma, de heer C. FrancEë, marechaussée te Sluis, afkomstig van hier. VERKEERSONGEVAL NABIJ ROO SENDAAL. Zaterdagnacht is een personenauto, op weg van Roosendaal naar Bergen op Zoom, op den Wouwschen weg tegen een onver- lichten kermiswagen gereden. In de auto zaten de heeren Raats, van Wijk en van Steen, allen uit Bergen op Zoom Zij liepen min of meer ernstige verwon dingen op. De heer R. en v,an W. kon den na verbonden te zijn naar hun wo ningen worden vervoerd. De heer van St. is ter verpleging in het gasthuis op genomen. De auto werd geheel ver nield. ZWARE BRAND. Een zware brand heeft Zaterdag te E c h t e 1 d een boerderij, een dubbel woonhuis en een groote landbouwschuur in de asch ge legd, waardoor drie gezinnen dakloos zijn geworden. De brand ontstond in het dubbe woonhuis, eigendom van den veehouder C. J. v. d. Berg, bewoond door de gezin nen W. Smits en H. v. Baaren aan den Waal-Bandijk. Het vuur greep zoo sne om zich heen, dat weldra de groote landbouwschuur van den heer v. d. Berg die op korten afstand van de branden de woningen stond, ook werd aange tast. Van de schuur sloegen de vlam men over naar de boerderij van den veehouder v. d. Berg, alsmede naar de daar achter staande groote hooischelf, Weldra was alles in een vuurzee her schapen. Een groote hoeveelheid hooi, de oogst en landbouwwerktuigen zijn verbrand. Van den inboedel van v. d. Berg kon een gedeelte worden gered. De familie Van Baaren was niet verze kerd. Tegen één uur Zaterdagmiddag was deb rand gebluscht. (Tel.) NEDERLANDER IN BELGIë VER ONGELUKT. Gistermiddag is te V e r- v i e rs in België, de heer C. H. Rutten, technisch ambtenaar bij publieke wer ken te Heerlen, met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een voertuig. De heer R. werd bewusteloos opgenomen. Hedenmorgen is hij te Verviers overle den. Mevr. R., die op de duo was geze ten, werd licht gewond. leder vischt op zijn getij. is de maand voor de (Ingez. Med.) C Tide Water Ass. Oil 6%6-6%. A K-N. Stoomb. Mij. 4%4%. A Ned. Scheepv. U. 36%37%-% A H.V. Amsterdam 170169%-70%. A Java Cult, Mij. 9290. A N.I. Suiker U, 87%87%. A Deli Batavia 143140-39. C Deli Mij. 1000 153-152-%. A Senembah 159158%. C Chicago Milw. A Amst. Rubb. C. 101%—101%-%. A Deli-Bat. Rubb. 64%64%. A Hessa Rubber 83%88. A Serbadjadi S.R. 57%58-%, Prolongatie 5%5%. WISSELKOERSEN. 7 Sept. 9 Sept. Londen 7.29% 7.29% Berlijn 59.50 59.53 Parijs 9.75 9.75% Brussel 24.89 24.93 Zwitserland 48.11 48.12 Kopenhagen 32.60 32.55 New-York 1.48 1.48 IAmerika Rubber Markt Olie - Aku Het ligt in de bedoeling van de Ko ningin en Prinses Juliana morgen met de dagboot van de Mijl. Zeeland uit En geland naar Vlissingen te vertrekken, H. M. en H. K. H. worden morgenavond om 9 uur aan het Hollandsche Spoor station te Den Haag terugverwacht om zich vandaar naar den Ruigen Hoek te begeven. Uit Tilburg wordt gemeld, dat de ar beiders van de fa, P. v. Dooren het werk hedenmorgen hebben hervat. Bij enkele andere fabrieken meldden zich een klein getal werkwilligen aan. Het aantal sta kers bedraagt vandaag ruim 100 minder dan Zaterdag j.l. Begunstigd door heerlijk najaarsweer heeft gisteren de Ned. Reisvereeniging in Den Haag een réunie gehouden van deelnemers aan de dit jaar gehouden reizen- Ruim 1200 reünisten uit alle deelen de* lands waren des ochtends op het terras van het Kurhaus te Scheve ningen bijeen gekomen om vroeger aan geknoopte vriendschapsbanden te her nieuwen en om oude reisherinneringen met elkander uit te wisselen. Na een ge zamenlijke koffietafel werden des mid dags wandelingen gemaakt. Een andere groep maakte een tocht per autobussen De dag werd besloten met een diner. Onder grooter algemeene belangstel ling, dan de laatste jaren gebruikelijk is heden in het Volkenbondsgebouw te Genève de zestiende Volkenbondsverga dering geopend. De meeste Europeesche staten hebben hun ministers van buiten- landsche zaken als eerste gedelegeerden voor deze gelegenheid naar Genève af gevaardigd. Frankrijk is vertegenwoor digd door Laval, Herriot en Paul Bon cour. De zitting begon als gebruikelijk met een openingstoespraak van den president van den Volkenbondsr a a d den Argentijnschen gedelegeerde Guina- zu, waarin hij wees op den vredestaak van den Volkenbond. De geheime diplo matie moet plaats maken voor het prin cipe van openlijke internationale betrek kingen op den grondslag van rechtvaar digheid en eer. Reeds thans kan men zeggen, dat de Volkenbond de hoogste politieke instantie der wereld, en tege lijkertijd het eenige orgaan is ter bevei liging van de betrekkingen tusschen de Volkeren. Juist op dit oogenblik nu de horizon weer donker wordt en nu de ge heele wereld de oogen met bezorgdheid richt op Genève moeten alle gedele geerden den vasten wil hebben den Vol kenbond tot volledige effectiviteit te brengen. Vervolgens ging de assemblee over tot hoofdelijke stemming ter verkiezing van een voorzitter. Benoemd werd de Tsjechische mi nister van buitenlandsche zaken, Benesj. Op de agenda staat o.a.: de verkiezing van drie niet-permanente leden van den Volkenbondsraad ter vervanging Mexico Tsjechoslowakije en Polen, hoe wel dit laatste land de bedoeling schijnt te hebben herkiezing te verzoeken. De vergadering zal verder tezamen met den Raad overgaan tot de verkie zing van een lid van het Permanente Hof van Internationale Justitie, ter ver vanging vein den Japanner Adatsji, die is overleden, en het bespreken van het werk dat door den Volkenbond sedert verleden jaar is verricht ten aanzien van politieke, oeconomische en financieele verbindingen en transitoverkeer, hygië ne, strijd tegen de opium en verdooven- de middelen, en kwesties betreffende in- tellectueele samenwerking. De begrooting van den Volkenbond zal moeten worden afgehandeld, evenals die van de verwante organisaties, zoo als het Internationale Arbeidsbureau en het Permanente Hof voor Internationale Justitie terwijl andere onderwerpen, zooals de nationaliteit en den status an de vrouw, het verbod van wapenle veranties en oorlogsmateriaal aan oor logvoerende mogendheden, amendemen ten op het Volkenbondspact, om dit in overeenstemming te brengen met het verdrag van Parijs, de betrekkingen tus schen den Volkenbond en de Pan-Ame- rikaansche Unie, de werkzaamheden van het Nansen-bureau tot steun van vluchtelingen en het geschil tusschen Bolivie en Paraguay, eveneens op de agenda van de Assemblée staan. Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat de Kroonraad van Abessynië den hee- len nacht vergaderd heeft. Hij besloot om den Volkenbond concessies te doen, door meer buitenlandsche adviseurs op te nemen in de Abessijnsche regeering. Dit kunnen Europeanen of Amerikanen zijn. De Volkenbond kan candidaten voor deze functies voorstellen. De kei zer behoudt zich het recht van goed keuring echter voor. Een mandaat, dat inbreuk zou maken op de souvereiniteit van Abessynië, wordt van de hand ge wezen. Aan Italië wil de keizer concessies dpen aan de grens van Ogaden. Boven dien kan Italië toestemming krijgen, om een straatweg aan te leggen van Eri- threa naar Gonda. Tenslotte is de keizer bereid, op nieuw in onderhandeling te treden over de kwestie van 't aanleggen van een straatweg van Addis Abeba naar Assab in Italiaansch Erithrea. Over dit laatste is reeds in 1928 onderhandeld. Het lijkt niet waarschijnlijk, dat Ita lië deze voorstellen ook maar zal over wegen. De eischen van Mussolinie gaan veel en veel verder. (Wettig gedeponeerd.) weiland, liggende in den Molenpolder aan den Molendijk, bij het Oude Dorp. 4e. Ongeveer 45 a 78 ca (1 gem. 50 r) weiland, liggende naast perceel 3. Samenvoeging perc. 3 en 4. In koop toegewezen aan de heeren J. en P. Me- su, fruittelers te N. en St. Joosland, voor de som van f 3250. 5e. 1.38.70 ha (3 gem. 160 r) bouw land, liggende in den Nieuw- en Sint Joosland polder, aan den Krukweg. In koop toegewezen aan den heer C. Baas, voornoemd, voor de som van f 2870. 6e. 1.88.70 ha {4 gem. 242 r) dijk en eenig bouwland, zijnde het Noordelijk deel van den Waayenburg- en Johan- napolder (L.angerakdijk). In koop toegewezen aan den heer A. S. Roth, notarisklerk te St. Lau rens .voor de som van f 810. Wat U vraagt is in zijn volle consequentie niet door te zet ten. Sommige feiten kunnen en mogen niet verzwegen worden. Wij houden reeds zooveel mogelijk rekening met de motieven, die U noemt en zullen dit ook in 't vervolg doen. Er zijn echter grenzen, aan den ,anderen kant waarvan men het terrein van de struisvogelpoli tiek zou betreden en daarvoor moeten wij ons hoeden. Notaris J. I.. van der Harst te Middelburg, heeft Zaterdag in het kof fiehuis van den heer D. Klap te Nieuw en St. Joosland, publiek verkocht in de gemeente Nieuw- enSt. Joos land le Een huis en tuin, staande en lig gende op het Oude Dorp nummer 13, groot 2 a 66 ca (20 r). In koop toegewezen aan den heer J. Kakebeeke, timmerman te N. en St. Joosland qq voor de som van f 1110. 2e. 45 a 90 ca (1 gem. 50 r) bouwland, liggende tegen den Dijk tusschen den Mortiere- en den Nieuw en Sint Joos landpolder. In koop toegewezen aan den heer C. Baas Jr., landbouwer te N. en St. Joos land, qq voor de som van f 950. Aanvaarding rooven oogst 1935. 3e. Ongeveer 85 a 82 ca (2 gem. 56 r) Een verslag van dezen marsch. Ja wat valt er eigenlijk te verslaan. We heb ben geloopen, geloopen en nog eens ge- loopen. Er zijn werkelijk momenten, dat men denkt, dat er geen einde aan komt. 65 km, of liever, om heel precies te zijn bedraagt de afstand, volgens de hand wijzers der A. N. W. B. 66.3 km. Maar volgens mijn gevoelens komt hier nog wel een 1% km bij. Bij zoo'n marsch zijn het humeur en de lichamelijke gesteldheid, vooral de voe ten, van de loopers een zeer voorname factor. Over het eerste hebben we wer kelijk niet te klagen gehad. Er is veel gelachen onderweg, er zijn veel mop pen getapt, en wat de voeten betreft, die hebben het werkelijk uitstekend uitge houden. Natuurlijk moest zoo nu en dan wel eens naar de voeten gekeken wor den. Maar ik acht het dan ook bijna uit gesloten, dat zoo'n afstand wordt geloo pen, zonder dat er blaren vallen. Wat mijn persoonlijke opinie betreft is deze: Een marsch van 70 tot 75 km moet wel het maximum worden geacht, waaraan de doorsnee, goed getrainde wandelaar nog met genoegen kan deel nemen. Komt men daarboven, dan lijkt het mij toe, dat alle plezier er af is. Te 5 h 45 startten de volgende perso nen voor het lange traject: Mevr. B. H. Goossens, mej. Cor Janse, de heeren L. H. C. baron van Randwijck, J. Schel- tens, G. J. Kas (Vlissingen), W. A. Jans sen en P. F. Goossens, allen van de Z. W. V„ de heer G. Budde van „Achilles" en L. van Helleman van D. T. S. terwijl de heer P. Rijken, die momenteel te Ber gen op Zoom in garnizoen ligt speciaal voor dezen marsch naar Middelburg was overgekomen. Als verzorgsters fungeer den de dames A. Alewijnse en A. van Duren, later op den dag aangevuld door den heer Kraat te Middelburg, die met zijn auto achterop kwam en een zwaar gedeelte van de verzorgsters, n.l. 't mee dragen van de bagage, overnam. Alle bovengenoemde personen hebben den marsch volbracht. Rust had plaats te Goes, Kruiningen, eind der Kreekrakdam. Bij het station Woensdrecht stonden gereed groepen uit de vereenigingen „De Vrije Wandelaar" en „Op Stap" beiden afkomstig uit Bergen op Zoom, om de wandelaars feestelijk in te halen. Precies te 6 h 15 hield de stoet stil voor het hotel „De Doorenboom" op de Groote Markt. De eigenaar van dit ho tel, de heer Stadhouders, die al meer malen leden van de Z. W. V. bij een ver blijf le Bergen op Zoom, gastvrij ontving, had geheel belangeloos kamers beschik baar gesteld, alwaar wij ons naar harte lust konden wasschen en verkleeden en voetmankementen verhelpen. Onzen dank aan den heer S. vanaf deze plaats. Onderweg hadden de dames bloemen in ontvangst te nemen van mevrouw Van der'Linde te Bergen op Zoom, wier dochter niet alleen geregeld aan de Tweedaagsche Afstandsmarschen der Z. W. V-, maar ook aan andere mar- schen in Zeeland geregeld deelneemt en van den heer Imanse te Middelburg. Bij monde van den lieer Lindhout, Voorzitter van de „Vrije Wandelaar" werd den deelnemers een zilveren lau- wertakje met inscript:e uitgereikt, ter- zeer

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2