BIOSCOPEN. GEMENGD NIEUWS. iEUSiSTIEBiÖiETER va» Zaterdag. BUITENLAND. IEURS- IIS WISSELKOERSEN. NOORD-BEVELAND. SCH0UWEN-DU1VELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. MIDDELBURG. DO0DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. Het Italiaansch-Abessijnsch conflict. BELGIE. DUUSCHLAND. AMSTERDAM, 7 September. Het eerste getal is de vorige note«- ring, daarop volgt de officieele notee- ring van beden.. Ned. 31 1000-4 94%—94%. Ned. 33 1000-4 94%—94%. Ned. 34 1000-4 94%—94%. Certificaten-3 80%81%. O. Indië 34 1000-4 92%—92%. Denemarken Oblig. 1926-5 68-. Duitschl. pndst. 100-7 1919%. Engeland 1960-90 4 70%—70%. Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl. Staatss. 1927-4% 93 Amsterdam 1933-5 96 Amsterdam 1934-4% 93% 's-Gravenhage 1929-4% 99- Rotterdam 1926-1930-4% 88—88%. Berlijn 1925-6% 16% Zeeuws. Hyp. B-5 85% Zeeuws. Hyp. B-4% 85%85%. Cities Service Cy. P. 1958 5 32%32% Een bijzonderheid. 's-HEER ARENDSKERKE. In de wei de van den hr C. A. Harthoorn, alhier, lammerde een schaap dit jaar voor de tweede maal. 1 Maart 1.1. wierp het schaap 2 Iammers, die nu volwassen zijn, en begin dezer maand bracht het weer twee gezonde Iammers ter wereld. BLOEMENTENTOONSTELLING KLOETINGE. KLOETINGE. Vrijdagmiddag werd de 3de bloemententoonstelling, uitgaande v,an de Vereeniging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwcursussen, ge opend. De heer A. Blok, heette allen welkom en gaf het woord aan burge meester Zandee. Er op wijzende dat in vorige jaren de expositie van Kloetinge veler belangstelling had getrokken was het spreker een groot genoegen deze; expositie te openen. De bloem, die v,an de oudste tijden af is geroemd en waar van aan het begin onzer jaartelling werd gezegd, dat zelfs Koning Salomo in al zijn pracht niet gelijk de leliën was bekleed, neemt onder het gescha pene een voorname plaats in. De hoop uitsprekende dat goed weer en veel be zoek de bekroning van het vele werk moge zijn, verklaarde hij de tentoonstel ling geopend. Nadat de genoodigden de eerewijn was aangeboden, maakten deze met het bestuur een rondgang. De zeer ruime tent, welke is geplaatst op het tennis veld in den tuin van c,afé Tol, biedt we derom een schat van bloemen, waaron der de dahlia's een ruime plaats inne men. De jury bestaande uit de heeren ir. B. Bosma, rijkstuinbouwconsulent; S. K. Phaff. ambtenaar b.d. plantenziekten - kundigen dienst; A. Provoost, chef Zee- lands proeftuin en B. Reijerse, bloemist, kenden de navolgende prijzen toe: 1. De mooiste verzameling Dahlia's: le prijs J. van de Velde, Kattendijke; 2e prijs Jo Herdink; 3e prijs P. Polder man. 2. Vijf decoratieve dahlia's op naam: le prijs P. Polderman; 2e prijs J. A. van Guchte; 3e prijs L. van de Linde. 3. Vijf cactus dahlia's op naam: le piijs Jo Herdink; 2e prijs J. A. van de Guchte; 3e prijs J. van 't Veer. 4. Vijf Pompon Dahlia's op naam: le prijs A. Kant; 2e prijs J. A. van de Guch te; 3e prijs L. van de Linde. 5. Vijf Mignon dahlia's op naam: le prijs J. A. van de Guchte. 6. Mooiste en grootste dahlia: le prijs Joh. Hoogstrate; 2e prijs Joost West- strate; 3e prijs Jo Herdink. 7. Verzameling afgesneden éénjarige zaaibloemen: le prijs J. A. vap de Guch te; 2e prijs Jo Herdink. 8. Verzameling bloemen van vaste planten: le prijs Joh. Hoogstrate. 9. Mooiste kamerplant: le prijs Cor nelia Harinck; 2e prijs Joh. van 't Veer. 10. Kamerplanten: le prijs Cornelia Harinck; 2e prijs Joost Weststrate. 11. Cactussen en Vetplanten: le prijs Maatje de Dreu. 12. De mooiste vaas met bloemen: le prijs Cornelia Harinck; 2e prijs Joost Weststrate; 3e prijs idem. 13. Véldbouquetten: le prijs Jacob Harinck. 14. Fruitmanden: le prijs Joh. Hoog strate; 2e prijs J. Q. C. Lenshoek. 15. Bloemenmanden: le prijs Joost Weststrate; 2e prijs Suzan Paardekoper geb. Bos| 3e prijs Cornelia Harinck. 16. Bijzonderheden: le prijs P. Trim- pe (Lischdodde); 2e prijs W. Sinke (on bekende): WEMELDINGE. Vrijdagavond om streeks elf uur zagen wij eenige perso nen bij het monument van burgemees ter Wabeke. Even later vonden wij er een krans van lijsterbessengroen en Hortensia's waaraan een kaart beves tigd was met de volgende woorden: „Uw geest, die nog niet rust maar deze rust bereidde, Blijft waakzaam over 't dorp in deze wisselende tijden." Van een gast. COLIJNSPLAAT. Vrijdagavond werd door „Fioralia" in een der lokalen van de openbare school een tentoonstelling gehouden van door schoolkinderen ge kweekte fuchsia's. De jury bestond uit de heeren J. Huisson en G. J. de Looff. De uitslag luidde: le prijs J. Louwerse, 2e T. Geelhoed; 3e Levinus Huibregtse; 4e J. van den Hoven; 5e L. Kramer; 6e Leuntje Huibregtse; 7e J. Kole. A Amsterd. Bank 106%106% C Rott. Bankver. 104 A Twentsche Bank 84%83 A Pref. Gruyter Zn. A. 118116% A Pref. Jurgens A 93%93% A Ned. Gist- en Spiritusf. 398399% A Ver. Papf. v. Gelder 4544% C Am. Car Foundry 1313% C Am. Smelt Ref. 27%27% C. Farbenind. I.G. 33% C Stand Brands 8%8% C North Am. Cy. 12%12% A Born. Sum. H.M. .143%143% A Linde Teves en Stokv. 66%66% A Ned. Wol Mij. 88—89% A Singkep Tin M. 81%80% A J. C. Japan Ln. 27% A Rotterd. Lloycf 30%31 A S. M. Nederland 3030% A Amst. Thee C.M. 38%35% A Houth. Alberts 25%25% TWEE BRANDEN. De brandspuit in den sloot, ELLEMEET. Tijdens het onweer van Woensdagavond sloeg de bliksem in de schuur van den landbouwer W. den B., gelegen aan den Slikweg alhier. Er ont stond brand en in een oogwenk stond de heele schuur in lichter laaie. Het aan de schuur grenzende woonhuis liep ern stig gevaar, maar bleef tenslotte toch gespaard. De brandspuit was spoedig uit gerukt, maar daar zij onderweg in een sloot geraakte, was ze niet gauw ter plaatse. In de schuur bevond zich ge lukkig geen vee, maar het aanwezige hooi werd een prooi der vlammen. Dit was niet verzekerd, zoodat de betrok kene een gevoelig verlies lijdt. Terwijl men nog druk ,aan het blus- schen was, brak omstreeks 1 uur brand uit op de hofstede „Eb en vloed", ge legen in de kom der gemeente. Eenige wagens en landbouwwerktuigen konden gered worden. De schuur brandde tot den grond toe af. Gelukkig was de wind richting van de woonhuizen af, zoodat deze weinig gevaar liepen. Er werd ge- bluscht met een slang op de waterlei ding. Natuurlijk verwekten deze twee, zoo kort na elkander plaats grijpende branden, een groote consternatie en is er van slapen dezen nacht niet veel gekomen. SLUIS. Ten bate van de zwemvereeni- ging „Het Vrije" is een collecte gehou den, welke opbracht f 12. Het speldje voor „Valkenheide" bracht op f 17.50. ELECTRO. Ein Stern fallt vom Himmel. Joseph Rainer is een arm student met een pracht van een stem, die hij ijverig cultiveert daarbij aangemoedigd door de dochter zijns hospita's. Het arme kind slooft zich werkelijk uit om den beschei den jongeman aan een baan te helpen waar diens vocale kwaliteiten het beste tot hun recht kunnen komen. De goede weg is haars inziens: de film. Waarme de zij blijk geeft van haar psychologi- schen juisten kijk .op de muziek-minnen- de massa van thans. Lincoln, de beroem de zanger, heeft eveneens de concert zaal den rug toegekeerd en beproeft met succes ook eens zijn geluk in de studio. Maar wat hij klaar speelt, is daarom niet weggelegd voor iedereen. Dat ondervindt Joseph, die na tal van min of meer, gelukkige toevalligheden waarbij Lincoln's bediende, een eenigszins raar type, 'n beteekenis- volle rol speelt, te lange leste dan toch tusschen de Jupiterlampen en micro foons terecht komt. Het eenige wat men daar van hem ge bruiken kan geen wonder is: zijn stem- En nu kan men zien wat hij daarmee vermag. De wondere stem van Joseph Schmidt zingt het eene lied na het an dere, dat wil zeggen, nü komt hij pas op dreef, want van de eerste meters film af, is zijn geluid al te bewonderen. Hij zingt van een ster die van den hemel valt en geluk kan brengen in het kleinste hutje en van het lied dat bestemd is voor zijn liefste, en meer dergelijke „schlagers", die, hoe bekend ze ook mo gen zijn, desondanks toch bekoren. Al moge Joseph Schmidt dan geen speler van formaat zijn, als zanger is deze kleine man niet licht te overtref fen. Zijn geluid is, zelfs bij deze repro ductie, van een ongekende rijkdom, soe pel en met een warm timbre. Een lied zóó voorgedragen, verliest toch wel iets van het goedkoope effect dat er maar al te dikwijls aan ten grondslag ligt. De film heeft een gelukkig slot. Hoe wel er nog twee andere kapers op de kust zijn Lincoln en diens bediende nota bene, ruimen die het veld voor den zegevierenden Rainer- In Joseph vindt Annerl de ware Jozef. Diens ster is in opkomst. Hopen we voor hem dat de tijd nog verre is dat zij daalt, laat staan „van den hemel valt", Joseph Schmidt's phencmenale stem kan nog niet gemist worden in dit genre films. In het voorprogramma is een kleine C Baltimore en Ohio 10%10%. A. Southern Rlw. 5%6. C Union P,ac. Rr. 60%63%. C Int. Nickel Cy. 17%18. Duitschl. '30 1000-5% 17%—18 A Koloniale Bnk. 36%36% A N.I. Hbk. 1000 75%—75% C Ned. H. M. 1000 110%—111 A Alg. Kuntsz. U. 2929 A v. Berkels Pat. 52%51% C Calvé-Delft 57%—58% A C. Suiker Mpij. 36%37 A Ned. Ford A.M. 265%—267 A Philips Gem. B. afg. 243%242-44% C Unilever 98%99%-% C Anaconda Cop. 11% 12-% C Bethlehem St. 22%23%-% C Kennec Coper 14%14%-% C Un. States Leater 4%-4% C U. States St. C. 26%—27%-% A A.N.I.E.M.—N.B. 159—158% A Kon. Petr. Mpij. 190%190%-% C Contin. Oil Cy. 12%—12% C Shell Union O.C. 66 C Tide Water Ass. Oil 6%6-6%. A K.N .Stoomb. Mij. 4% A Ned. Scheepv. U. 36%36%. A H.V. Amsterdam 168%170. A Java Cult. Mij. 9192. A N.I. Suiker U. 87%87%. A Deli Batavia 141%143. C Deli Mij. 1000 151—153. A Senembah 156159. C Chicago Milw, A A(mst. Rubb. C. 100% A Deli-Bat, Rubb. 64%64%. A Hessa Rubber 84%83%. A Serbadjadi S.R. 5757%. Prolongatie 55%. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 6 Sept. 7 Sept. Londen 7.30% 7.29% Berlijn 59.49 59.50 Parijs 9.75% 9.75% Brussel 24.88 24.89 Zwitserland 48.12 48.11 Kopenhagen 32.60 32.60 New-York 1.48 1.48 reportage te zien van de begrafenis van H. M. Koningin Astrid te Brussel die 'n treffend beeld geeft van dezen ontróe renden laatsten gang. CITY. Barcarolle. Gustav Fröhlich schijnt iemand die onder een gelukkig gesternte geboren is. Alles wat hij onderneemt lukt hem. Zijn borrel- en speelvrienden zijn 't al gewend dat zijn geluksster het meest schittert bij de leden van de schoone sekse. Aan alles komt echter een eind, dus ook aan 't geluk van den adonis Fröhlich. Een temperamentvolle, niet bepaalde sympathieke Mexicaan voor spelt hem niet veel goeds. Nu wil het geval dat deze ruwe kerel een knappe, lieve vrouw heeft, die door hem niet be handeld wordt zooals dat behoort. Waar vrienden bij elkaar zijn worden meestal plannen beraamd weddenschappen aan gegaan enz. Zoo'n weddenschap gaat Gustav Fröhlich ook aan, met zijn vrien den om klinkende munt met den Mexi caan opleven of dood: Gustav zal trach ten met de mooie vrouw van den Mexi caan het Venetiaansche barcarollefeest te vieren. Met diplomatie gaat de handige kerel Lida Baarova het hof maken. De gondel vaart door het feestvierende vroolijke gelukkig niet luidruchtige Vene- tie is een prachtig aanknoopingspunt. 't Wordt gretig benut. Het avontuurtje heeft echter tot gevolg dat wederzijds een diepe liefde en genegenheid ont staat, waarop evenwel de gedachte aan den Mexicaan en bij de vrouw aan haar zoontje een schaduw werpt. Op dit the ma nu bouwt deze Ufafilm verder. Een mooi en boeiend spel, niet te zwaar dra matisch, is daarbij tot stand gebracht. Lida Baarova verrast door haar sober, zoo uitstekend in dit geheel passende spel. Het verhaal boeit. Ook het muzi kale gedeelte verdient aandacht. Kom je ook bij de marine? James Cagney gaat bij de marine, niet omdat hij zoo van de zee houdt of uit vaderlandsliefde, maar om zich op zijn vijand, den onderofficier Pat O'Brien, op diens eigen terrein, het slagschip Arizona, te wreken. Van tucht moet James Cagney niets hebben. Dat geeft natuurlijk op een oor logsschip vele moeilijkheden, terwijl ook de gespannen verhouding tusschen hem en den onder-officier zijn strafregister allesbehalve blanco doet zijn. Het wordt nog een graadje erger als hij verliefd wordt opde zuster van Pat. Maar ioch geeft James ook staaltjes van moed te zien op het slagschip en aan boord van een luchtschip. Want de Amerikaan- sche marine zorgt in deze film mede voor een aantrekkelijk en indrukwek kend schouwspel. Doch behalve deze sensatie is er nog een andere verdienste van deze film te noemen nl. het komi sche deel is uitstekend naar voren ge bracht. Men zal zich met deze zeemans- avonturen wel amuseeren. DE BLIKSEMINSLAG TE MEGEN. Naar gemeld wordt, is de toestand van de vijf personen te O s s, die bij het inslaan van den bliksem in een schaft- keet te Megen werden gewond, vooruit gaande. Vier van hen zullen binnenkort het ziekenhuis kunnen verlaten; bij de zwaarstgewonde Van der Vondervoort is het levensgevaar geweken. De man is echter ten deele verlamd. Namens H. M. de Koningin heeft bur gemeester Van Vlokhoven van Megen heden een bezoek gebracht aan de na bestaanden van de drie arbeiders uit Horssen en Oss, die gedood zijn bij den blikseminslag aan de Maaswerken te Megen. Tevens heeft hij gistermiddag de 5 gewonden in het St, Anna Ziekenhuis te Oss bezocht. GEITJE DOOR ZWERM WESPEN GEDOOD, TeDussen aldus de „Tel.", heeft zich een drama in de die renwereld afgespeeld, dat ide vermel ding waard is. Een dartel jong geitje had zich van zijn touw weten los te ma ken en wilde nu van zijn vrijheid profi- teeren. Het liep al stoeiend met takken en twijgen in een grooten struik, waarin een wespennest was. Zeer verbolgen wierpen de insecten, die in hun rust ge stoord waren, zich op het arme beest. Het geitje raakte tusschen de struiken verward en kon niet meer wegvluchten. Het beestje werd dermate gestoken, dat het spoedig onder de hevigste pijnen is bezweken- De eigenaar moest werkloos toezien, hoe het dier werd afgemaakt, daar het niet mogelijk was dicht bij den zwerm wespen te komen. Ds. BEVERSLUIS BIJ EEN AUTO ONGELUK GEWOND. Ds. K. A. Be versluis, Ned. Herv. predikant te Zut- phen en secretaris van het hoofdbestuur van de vereeniging van Vrijzinnig Her vormden in Nederland heeft gisteren op den Amersfoortschen straatweg nabij M i 11 i n g e n een auto-ongeluk gehad- Door de gladheid van den weg slipte de auto en reed tegen een boom. Ds. Be versluis kreeg wonden aan knie en ge laat; de auto werd zwaar beschadigd. Delft 1 doode. Vrijdagmiddag heeft op den nieuwen rijksweg tusschen Delft en Rijswijk 'n ernstige aanrijding plaats gehad. De 60- jarige L. J. V. uit Delft fietste, rijdende uit de richting Den Haag, vermoedelijk zonder richting aan te geven, van het rij wielpad den weg over- H werd gegre pen door de hem achterop rijdende per sonenauto van den heer P. G. uit Rot terdam. Hoewel de bestuurder krachtig rem de en naar links uithaalde, zelfs zooda nig, dat hij aan de andere zijde van den weg terecht kwam, werd de wielrijder gegrepen. De man viel met het hoofd door den voorruit van den auto. Hij kreeg een zware schedelbreuk en een rechter- bovenbeenbreuk. De man is kort daarna aan zijn verwondingen overleden- De man was ruim 30 jaren werkzaam op de machinefabriek Reyneveld te Delft. Een beetje ontspanning te Genève. De berichten uit Genève luiden weer wat gunstiger. Het is gisteren gelukt de opwinding, ontstaan door het wegloopen v,an de Italiaansche delegatie uit de Raadszaal tot bedaren te brengen en het Italiaansch-Abessijnsch conflict voorloo- pig bij een commissie van vijf onder te brengen. Deze commissie, waarin de ver tegenwoordigers van Frankrijk, Enge land, Polen, Spanje en Turkije zitting hebben, zal de zaak nader en achter ge sloten deuren onderzoeken. Over eenige dagen hoopt zij een rapport te kunnen uitbrengen met voorstellen tot bijleg ging van het conflict. Het blijft natuur lijk zeer onwaarschijnlijk, dat Italië op deze eventueele voorstellen in zal gaan, maar men voelt zich toch een beetje opgelucht te Genève, dat het althans is gelukt, Mussolini's toestemming voor de ze procedure te verkrijgen. Na de ietwat sensationeele gebeurtenissen van Don derdagavond had men daar blijkbaar nauwelijks op gerekend. Aanvankelijk maakte Italië er bezwaar tegen, dat Engeland en Frankrijk in de commissie zitting zouden krijgen. Men heeft toen geprobeerd, de commissie uit drie leden te laten bestaan. Edoch niemand had trek zich daarin te doen verkiezen. Immers: deze drie zouden dan op eigen verantwoordelijkheid voorstel len hebben moeten ontwerpen, met de zeer groote kans, zich de woede van Mussolini op den hals te halen. Nu En- gelsche en Fransche gedelegeerden in de commissie zitten, kunnen de ande ren, indien de Duce straks weer eens losbarst, zich achter hun breede ruggen verschuilen. De Engelschen vooral zijn zoo langzamerhand wel gewend geraakt aan een wat opgewonden conversatie met Rome. De Raad kan nu eenige dagen uitbla zen van de vermoeienissen dezer week en zich met andere aangelegenheden be zighouden. Het is goed, dat de gemoe deren nu even gelegenheid krijgen, eenigszins tot rust te komen. Uit Londen wordt nog aan de N. R, C. gemeld: Het bericht uit Genève van het uitstel van de openbare behandeling van het conflict heeft hier over het algemeen Koninki, - Suiker - Rubber Markt - Tabak - Industrie (Wettig gedeponeerd een gevoel van verlichting gewekt. Twee dingen in het bijzonder beschouwt men als goede voorteekenen voor een bevredigende oplossing, namelijk het feit dat Mussolini de algeheele boycot van de bemiddelingspogingen van den Vol kenbondsraad heeft gestaakt, hetgeen men na het demonstratieve gebaar van Donderdag van den Italiaansche gedele geerde nauwelijks meer hoopte, en bo vendien stelt men met voldoening vast, dat het den heer Laval ernst is met zijn verklaring om altijd met alle macht te strijden voor het principe van den Vol kenbond. Men ontkent niet, dat het in hoofd zaak aan zijn onvermoeide bemiddeling te danken moet zijn, dat de toestand door het onderdak brengen van het con flict bij de commissie van vijf een lichte ontspanning heeft ondergaan. De Italiaansche toebereidselen. Naar men te Triest in goed ingelichte kringen verzekert, heeft de Italiaansche minister van arbeid, gelast de uitvoe ring van alle publieke werken onver wijld te staken, ook de particuliere bouwbeweging in geheel Italië zal sterk aan banden worden gelegd; alleen hui zen, die reeds in aanbouw zijn wallen buiten de beperkte bepalingen. Deze maatregel heeft ten doel al het in het binnenland beschikbare materiaal voor de operaties in Oost-Afrika ter beschik king te krijgen. Een beroep van Lansbury op den Paus. Op het vakvereenigingscongres te Margate heeft Lansbury, de leider van de Engelsche Arbeiderspartij gezegd: Ik doe een beroep op den Paus en de bis schoppen en zeg dat het de plicht is van deze aardsche vertegenwoordigers van de kerk van Christus zich tot Italië te wenden. Mussolini het hoofd te bieden en hem te zeggen dat hij zoowel de god delijke als de menschelijke wetten ver kracht. Lansbury legde er den nadruk op, dat hij sprak uit naam van de arbeiderspar tij. „Wij zijn van oordeel", zei hij, „dat er een nieuwe grondslag moet komen voor het internationale bestel, men kan niet voort blijven gaan op den huidigen grondslag van mededinging." Een oorlog is nooit constructief, de eenige construc tieve zaak, waarin wij gelooven, is dat alle naties in plaats van te vechten om den voorspoed middelen moeten zoeken om dien te deelen. Een Astrid-postzegel. Binnenkort zai er een postzegel niet den beeldenaar van koningin Astrid worden uitgegeven. Er is nog niet vastgesteld of het een gewone rouwzegel zal zijn, zooals er ook een is uitgegeven na den dood van koning Albert, of een postzegel, die iels duurder zal zijn dan de daarop aan gegeven waarde en die ten bate van de Belgische vereeniging ter bestrijding der tuberculose zal worden verkocht. Kroonprins Boudewijn vijf jaar. Kroonprins Boudewijn van België be reikt heden 7 Sept. den leeftijcT van vijf jaar. Malversatie sbij de politie te Berlijn? Naar verluidt, is de chef der staats politie bij het Berlijnsche hoofdbureau van politie, van Steinmeister, gearres teerd. Ook eenige zijner aanhangers zijn in hechtenis genomen. Over de motie ven va deze maatregelen is nog niets bekend. Bij geruchte verluidt, d,at er sprake is van financieele malversaties. Hitier bij de manoeuvres op de Lune- burger Heide. Adolf Hitler is gister morgen te Munsterlagen op de Lune- burger Heide aangekomen om een deel van de manoeuvres van het zesde leger corps bij te wonen. In gezelschap van den generaal der infanterie Von Fritsch bracht hij een bezoek aan het operatie terrein waar hij zich door commandee- rende bevelhebbers van den gang der manoeuvres op de hoogte liet brengen, IS GOERING BOOS OP VON BLOMBERG? Het heeft de aandacht getrokken, dat Pruisische minister-president en rijks minister voor de luchtvaart Goering, niet aanwezig is geweest bij de deze week te Brunswijk gehouden manoeu vres. De „Prager Presse", 'n Tsjechisch

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2