BUITEÜLAND. KERKNIEUWS. iUftSERUJKE STAND. RAAD VAN GRIJPSKERKE, Een vermaning die niet heeft geholpen. De Bergrede niet ge lezen, of gelezen en niet be grepen, RAAD VAN RITTHEM. Van het stoppen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RAAD VAN CADZAND. Het streekplan aangehouden, RAAD VAN GROEDE, Het streekplan. BELGIË. De uitvaart van Koningin Astrid. Hoe Koning Leopold den tragi- schen gang naar het graf vol bracht. DUITSCHLAm EEN REDE VAN LEY VOOR DE SAAR-INDUSTRIEELEN. VER. STATEN, NIEUW SNELHEIDSRECORD VAN CAMPBELL. 482 km per uur. Middelburg, Koudekerke Grfjpskerke, Meliskerke. Ritthem. Serooskerke (W.) Zoutelande. Vrouwenpolder. AGENDA. MIDDELBURG; DO 5 Sept VR 6 Sept GOESs VR 6 Sept DO 5 Sept BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 6—12 Sept. „Een ster valt van den Hemel" 20,00 h„ ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb, VR 612 Sept. „Barcarol le" en „Kom je ook bij de Marine" 20,00 h-, ZO matinée 15,00 h. maatregelen tegen zgn. „grijpkasten' die z.i- een verderfelijken invloed op de jeugd hebben. De heer G e 1 d o f vroeg naar plannen omtrent verdere afwerking van de no leering terwijl de heer De P a g t e maatregelen wenschte, tegen hinder veroorzaakt door luidruchtigheid van kampeerders, GRIJPSKERKE, Dinsdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester voltallig. Na beëediging der gekozen raadsle den werd overgegaan tot verkiezing van wethouders. Vooraf vroeg de heer C e v a a 1 het woord om te wijzen op de vrij groote veranderingen in den Raad. De samen stelling is thans dat de anti-revoluti-, onairen 4 zetels bezitten en de andere partijen 3, Hij vroeg, of dit geen reden kan zijn om thans de grootst mogelijke minderheid in den Raad ook een wet houderszetel toe te kennen, 't Kwam hem voor, dat de verkiezing van 2 anti-revo lutionaire wethouders niet in overeen stemming zou zijn met recht en billijk heid, daar de burgemeester ook anti-re volutionair is. Hij hoopte, dat straks bij het uitbrengen der stemmen met deze opmerkingen rekening zou worden ge houden. Bij de daarop volgende stemming werd gekozen C. Louwerse (aftr.) (a.r.) met 6 stemmen en 1 blanco. In de plaats van A. P. Rotte, die geen zitting meer heeft in den Raad werd gekozen A. Ge schiere J.Hz. (a. r.) met 4 stemmen te gen 3 op J. C. Cevaal. RITTHEM. Herbenoemd tot wethou ders de heeren P. J- de Pagter en W. Boogaard met 4 stemmen en tot plaats vervangend wethouder de heer J. de Visser, Besloten werd voor 1936 de navolgen de subsidies toe te kennen: 10 aan de afd. O. en W. Souburg Ritthem van de vereeniging voor uitzen ding en verpleging van kinderen in ge zondheids- en vacantiekolonies; 25 aan de afd. O, en W. Souburg Ritthem van de vereeniging ,,Het Groe ne Kruis" voor de bestrijding der T.B.C. 50 aan de burgerwacht; 40 aan de vereeniging voor Chr. Wijkverpleging; 20 aan het plaatselijk muziekkorps. De heeren Joh. Cevaal en L. Osté werden benoemd in de commissie tot onderzoek der gemeentereking 1934 en der rekening Burgerlijk Armbestuur '34. Aanbieding vond plaats van de ge- meentebegrooting 1936 met een bedrag in ontvang en uitgaaf van 18425 en een post voor onvoorziene uitgaven groot 3261. Belastingverhooging be hoeft niet plaats te vinden; benevens vond aanbieding plaats van de begroo ting Burgerlijk Armbestuur 1936 met 'n bedrag van ontvangsten en uitgaven van 1430 en een post onvoorzien groot 61. Met algemeene stemmen werd be sloten gunstig te beschikken op het voorstel van B. en W, ter benoeming van den heer A. J. v. d. Linden, thans volontair ter secretarie, tot ambtenaar ter secretarie, met ingang van 1 Oct. a.s. en werd de daaraan verbonden door B. en W. voorgestelde bezoldiging toegestaan. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede dat hij tot zijn grooten tevreden heid heeff mogen constateeren dat de bezanding van den Groene weg op zoo'n goede wijze tot stand gekomen is. Hij bracht dank aan de aangelanden en an dere personen die hun medewerking in pakt en binnen korten tijd ter dege be werkstelligt. Eenerzijds toch droogt de tabak door de lichaamswarmte sneller d,an anders, en vervolgens wordt het verpulverings- proces snel bevorderd doordat men den tabakszak, en daarmede deszelfs in houd, plat zit of plat. drukt! Daarom: wie zijn tabakje lief heeft, g,u naar de meest ouderwetsche galan teriewinkel die er maar in het. dorp te vinden is, en koope daar, al naar gelang van zijn draagkracht, een echte ouder wetsche koperen of witmetalen boeien- tabaks doos. Dat is nog steeds de ware bergplaats voor de pijptabak! VIERDE HOOFDSTUK. Misschien zal men niet bereid zijn voetstoots aan te nemen, hetgeen ik U hier zeg, maar desalniettemin is het de waarheid: dit wordt een zeer belangrijk hoofdstuk! Dat lijkt misschien vreemd, maar dat is het toch niet. De oningewijde denkt: wat is er nu voor kunst aan wijnschenken! Je haalt een flesch uit den kelder, je trekt de kurk er uit en je schenkt den wijn er uit ziedaar. Zeker, taalkundig mag dit schenken heeten, maar wijnkundig is dit een misdrijf plegen. De oningewijde denkt: wat is er nu voor kunst aan het stoppen van e.en pijp? Men brengt den rechterhand ^te zamen met den pijpekop naar den ta bakspot of in het duister van den ta bakszak; terwijl men met duim en mid- deze hadden verleend en een persoon lijk woord van dank tot hen, die bij de voorbereiding waren behulpzaam ge weest en de regeling op zich hadden ge nomen. CADZAND, Zooals reeds gemeld zijn alhier tot wethouders benoemd de hee ren P. M. van Iwaarden en I. M. de Bruijne. Verder werd besloten aan den straat legger M. Wandel te Schoondijke de herbestrating van een gedeelte der Dorpsstraat tot een oppervlakte van pl.m. 650 m2 op te dragen in dien zin dat de voor het verkeer zoo hinderlijke dwarsgoten komen te vervallen. De v o o r z. deelde mede,- dat van de voorloopige commissie, die het streek plan kust Zeeuwsch Vlaanderen Wes telijk Deel, voorbereidt aan het eind der vorige week een verordening werd ontvangen, waarin de samenstelling, werkwijze enz. der voor deze aangele genheid definitief te benoemen commis sie nader wordt geregeld en waarin ook is opgenomen de wijze van verdeeling der kosten, onder de deelnemende meenten. Aangezien verschillende leden verklaarden zich na een vrij vlugge voorlezing geen voldoend oordeel over de verordening kunnen vormen en zij het wel van belang achtten van het stuk rustig kennis te kunnen nemen, werd besloten eerst in de volgende vergade ring omtrent deze aangelegenheid een beslissing te nemen, GROEDE. Zooals reeds gemeld zijn in de Dinsdag gehouden eerste verga dering van den nieuwen Raad tot wet houders herbenoemd de heeren: J. de Vlieger en P. Lombaard. De V o o r z. deelt mede, dat van den minister van Sociale Zaken was ingekomen een schrijven betreffende op neming van arbeidskrachten in den landbouw van 1 September 1935 tot ul timo December 1935. B, en W. hebben om verschillende redenen gemeend, hier aan niet deel te moeten nemen. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens kwam ter tafel een voor stel om de levering van kolen voor de chool en gemeentehuis te gunnen aan de laagste inschrijvers, zijnde voor de anthr,aciet M. Aarnoutse voor f 19.25 de 1000 kg en J. Verherbrugge voor de eierkolen tegen een prijs van f 14.60 de 1000 kg. Aldus besloten. Eveneens werd goed gevonden de woning staande te Kruisdijk en vroeger Dewoond geweest door het hoofd der school, thans te verhuren aan den heer V. Nieuwenhuijsen te Breskens, de eeni- ge liefhebber die zich aangemeld heeft en wel voor 10 per maand, de huur telkens bij vooruitbetaling te voldoen- Naar aanleiding van een in de vorige vergadering door den heer Brakman ge stelde vraag omtrent het uitgeven van jonnen door het B, A., deed de V o o r- z i t t e r voorlezing van een ingeko men schrijven van genoemd bestuur, waarbij het uitleg gaf van hetgeen ie geschied. Op de vraag van den Voor zitter of de heer Brakman vold,aan is, werd bevestigend geantwoord. De rekening voor den dienst 1934 werd voorloopig vastgesteld voor wat den gewonen dienst beteft in ontvang op 63685 en in uitgaaf op f 53821, alzoo met een batig slot van f 9864 en voor wat de kapit,aaldienst betreft in ont vang op f 4825, in uitgaaf op f 2658. sluitende met een batig slot van f 2166, Vervolgens kwam in behandeling vast- telling verordening kuststreekplan. De V o o r z. gaf uitleg en deed voorlezing van het ingekomen verzoek met het daarbij gevoegde concept ver ordening. De heer Brakman vroeg in hoeverre dit alles van belang voor de gemeente zal zijn. Hierop antwoordde de V o o r z. dat nog steeds gebleken is dat groote wegen het belang van een streek be vorderen en waar ,aan dit plan als één geheel is vastgesteld een bouwplan in de omgeving van dien weg,"" kan zulks niets anders voor de toekomst zijn dan een gemeentebelang. Waar gebouwd wordt wordt vermeerdering van zielen tal verkregen. Het is evenwel thans slechts de bedoeling, een commissie te benoemen waarin de gemeente 2 leden moet aanwijzen en het besluit te nemen, dat de gemeente haar aandeel in de onkosten zal bijdragen, Wethouder Lombaard zegde, dat aan een verkeersweg geen behoef te bestaat, er is een weg, en laat deze behoorlijk verbeterd worden. Zoo het Rijk dan nog geld overhoudt uit het wegenplan, laat dan de tertaiaire wegen een beurt krijgen. De bedoelde weg heeft alleen nut om er auto's langs te laten jakkeren. De V o o r z. kon de meening van wethouder Lombaard niet ten volle dee- len en stelde tot voorbeeld de voor uitgang der Belgische kustgemeenten. Wethouder Lombaard zegde dat het aanleggen van een dergelijken weg nimmer een rend,abele geldbeleg ging kan zijn. Het geeft misschien aan een tiental personen eenig voordeel, ten koste van een twintigtal. De heer B e c u kon deze meening niet deelen en haalde een kort geleden door hem gevoerd gesprek aan. Laat De Brusselsche correspondent van de ,,Msb." schrijft: Tot de aangrijpendste tooneelen uit de begrafenis van koningin Astrid be hoorde zeer zeker, zooals wij reeds met enkele woorden hebben gemeld de hou ding van den jongen koning, die, .ondanks het feit, dat schikkingen waren getrof fen, om hem van de Ste. Gudule-hoofd- kerk af in een gesloten hofrijtuig het stoffelijk overschot van zijn gemalin te doen volgen, daarop niet is willen in gaan en geheel alleen te voet den vijf kilometer langen weg van het Paleis naar de kerk van Laeken heeft willen afleg- b--. schap, van trouwe strijders. Wij zijn het eenige land dat de klassenstrijd over wonnen heeft. Wij zijn begonnen met de drie fasen waarin zich het menschelijk bestaan afspeelt: het beroep, de familie en de gemeente. Deze drie vormen als het ware de oercellen van een volk die onder geen beding verstoord mogen worden. Maar binnen die drie cellen moeten de leden hun eigen boontjes dop pen en de staat mag alleen optreden als buitengewone omstandigheden dat ei- schen zooals bijv. bij gebrek aan grond stoffen voor een tak van industrie. Maar het zwaartepunt van het sociale leven moet niet bij de regeering te Berlijn lig gen maar in de fabriek zelf. Als vroe ger een staking uitbrak, dan leidde dit ak tot een interpellatie in den Rijks dag- Thans geldt de regel: gij moet uw lot in eigen handen nemen en zelf uw maatregelen treffen. Volgt het voorbeeld van onzen Leider, die zich vooral daar door onderscheidt, dat hij zelf de din gen, terwijl alle andere hooge gasten in gen die hij onderneemt, oplost en daar- hofrijtuigen of met auto's volgden- mee geen anderen lastig valt. 0,ok gij Een innig medelijden, maar ook een onuitsprekelijke sympathie vervulde de ontelbare menigte voor den zoo diep be droefden souverein. Dit was niet alleen voor de ontelbaar velen, die dit schouw spel gadesloegen, een koninklijk voor beeld van grooten moed en onbuigza men wil, maar ook een blijk van de groote liefde, welke de koning de te vroeg ontslapene vorstin toedroeg. De geneesheeren hadden hem afgera den, dezen zwaren gang te ondernemen doch met de hem bekende energie heeft de koning geantwoord, dat hij zou doen het voordeel niet direct zijn, indirect ™at zi'" hart jiem in^af' zonder naar de levert de aanleg van den verkeersweg be^orgde raadgevingen te luisteren, wel voordeel op. Men kon het hem aanzien, toen hij. De heer W. van Haneghem haIÏ hinkend nog en het gelaat en den informeerde n,aar de geldelijke verdee- rechter arm met zwachtels en pleisters ling. Gaat het volgens de grootte der bedekt,voorbijschreed, dat ook zijn li gemeenten, of het zielental. chamelijk lijden nog groot moest zijn. De V o o r z. antwoordde, dat het Uet was nu met alleen meer een ko- volgens het zielental gaat, een andere ning, die aan onze oogen voorbijtrok regeling te maken zou aan een kans van, maar ook een gewoon sterveling, op zijn slagen afbreuk kunnen doen. j beurt door een der hardste slagen in een Wethouder de Vlieger zou - menschenleven getroffen, accoord kunnen gaan met het verzoek, j En dan die geestelijke pijn: hij, al- mits alle gemeenten die daarvoor zijn leen, was te voet, een tengere, lijdende aangewezen hun aandeel bijdragen. On-figuur in de schaduw van den hoogen en der deze gestelde voorwaarde werd het 1 somberen lijkwagen- Aldus deed hij ons voorstel aangenomen met 6 tegen 1 st., i denken aan de verlatenheid, die hem in n.l. die van wethouder Lombaard. het groote paleis te wachten staat, waar Tot commissieleden werden benoemd niet meer de blijde glimlach, noch de de voorzitter en de heer I. Z. Becu. Hiern,a vindt aanbieding plaats van de gemeentebegrooting voor 1936 welke in de eerstvolgende vergadering behan deld zal worden. Van de rondvraag werd door wethou der Lombaard gebruik gemaakt die het had over een lekkage van de goot van school A. De V o o r z. zegt een onderzoek toe. EEDE. Benoemd tot wethouders de heeren C. Sturtew.agen (R.K.) en A, de Taeye (R.K.) SINT KRUIS. Benoemd tot wethouders de heeren Th, M. Bonte (R.K.) en C. P. Snauwaert (R.K.) IJZENDIJKE. In de raadsvergadering van Dinsdag werden de nieuwe leden beëedigd. In de vacature Schijve werd toegelaten de heer Van Bortel. Tot wet houders werden gekozen de heeren P. Wijffels en E. Haverbeeke. De laatste in de plaats van den heer Cammaert. Dinsdagavond had in het tot in al le hoeken gevulde gebouw „Calvijn", te Dordrecht de bevestiging plaats van ds. J. D. Barth te Borsselen, als predikant bij de Geref. Gem- te Dordrecht. Als bevestiger trad op ds. G. H, Ker sten van Rotterdam. delvinger den kop stevig vasthoudt, drukt men met den top des wijsvingers zooveel tabak in de opening, tot de pijp vol is.... men plukt de overhangende ïaartjes er w,at af, en de brand er maar in! En zulke lieden ik schroom niet ïen hier als pijpenschenners te brand merken! verwonderen zich er dan soms nog over, dat het pijpjen hun niet smaakt, of verstopt raakt, of niet bran den wil en steeds weer aangestoken moet worden, en al wat maar meer on- Laai is Neen, zoo mishandelt men zijn pijp en zijn tabak niet. En waarom niet? Ziehier: dit is nu eens een kwestie, die rijpe overweging vereischt, en slechts na langdurig peinzen is het mij mogen gelukken, door een naarstig nasporen van feiten, deduceeren en combineren, lot den diepsten redelijken grond v,an deze dwaasheid door te dringen. Want d,at het een dwaasheid was, dat ïad de ondervinding mij reeds lang ge- eerd. De eerste vraag, die men zich moet stellen, is deze: wat gebeurt er, natuur kundig bekeken, in den kop eener bran dende pijp? Het antwoord moet ongeveer zoo lui den: binnen de wanden van het on brandbare wortelhout bevindt zich een mass,a brandbaar materiaal, de tabak. Van boven is die blootgesteld aan de, tot de verbranding noodzakelijke, wijl immers zuurstof bevattende, dampkrings lucht; van onderen bevindt zich een aJvoerbuis voor verbrandingsproducten (de rook). Deze rook zal echter dien weg niet kiezen, tenzij er door een soort geforceerden trek (het zuigen van den rooker) toe gedwongen; .anders moet de verbranding gewoon aan de buiten lucht plaats vinden. Dit laatste nu U hadt zeker niet gedacht, dat de zaak zoo ingewikkeld was, wel? Maar dat kan ik niet helpen vindt ,als regel niet plaats, doordat de brandbare stof daartoe te compact „gestopt" is; slechts door dampkringslucht van bo ven, door de tabak, naar beneden en door den pijpesteel te trekken, bereikt men, behalve het voor den rooker pri maire doel van de tabaksrook in den mond, ook het natuurkundig primaire doch voor den rooker dan secundaire doel van den naar beneden voortschrij denden tabaksbrand. Indien men deze, tot goed begrip van hetgeen hier volgt onontbeerlijke, zij 't dan wellicht ietwat ingewikkelde uiteen zetting moeizaam doch volhardend ge volgd heeff) dan valt hieruit af te lei den, althans te begrijpen, dat het van groot belang voor een goed verloop van de tabaksverbranding in den pijpekop is, dat die verbranding regelmatig ge schiede. Deze regelmaat nu wordt weer hoofdzakelijk beïnvloed door de om standigheid, dat er steeds overal een gelijkmatige hoeveelheid tabak, vuur en zuurstof tegelijk aanwezig zal zijn. (Slot volgt.) troostende aanwezigheid van een ge liefde gemalin voor enkele uren de zwa re zorgen zullen verdrijven, die op zijn jonge schouders rusten Nooit zullen wij het vizioen van de zen heroïschen marteling vergeten, Nooit is de jonge koning ons zoo groot en zoo sterk voorgekomen als in deze oogenblikken van droefheid en beproe ving Samen met koningin Elisabeth, prin ses Ingeborg, prinses Marie-José, de prinsessen Martha en M;argaretha, de prinsessen Clementine en Napoleon en de hertogin van Luxemburg bevond zich tijdens de plechtigheid in de hoofd kerk ook de jeugdige prinses Joséphine Charlotte, op een voor de blikken van het publiek verborgen plaats van het hoogkoor, van waar zij den geheelen rouwdienst heeft bijgewoond, terwijl zij meer dan eens haar kindertranen niet heeft kunnen weerhouden. Nadat de koningin in de crypte was bijgezet, heeft de minister van justitie de officieele begrafenisacte opgemaakt. Vroeger geschiedde dit alleen van den Belgischen koning; thans heeft men het voor de eerste maal voor een koningin gedaan. Naar een Reuter-bericht meldt, stiet de kleine prinses Josephine, Charlotte haar vader, die tijdens de plechtigheden in de Ste- Gudule steeds geknield bleef, het gebogen hoofd gesteund door de lin kerhand, eenige malen aan den arm, als wilde zij hem troosten in zijn verdriet. De koning zeide enkele woorden tot haar of wendde zich stil schreiend tot zijn moeder, koningin Elisabeth. Dr. Ley heeft Dinsdagavond te Kai- serslautern een rede gehouden voor de industrieelen uit het Saargebied waar in hij o.m. heeft gezegd: „Het was vroeger de gewoonte of mis schien zelfs ,een noodzakelijkheid om voor een gehoor van arbeiders anders te spreken dan voor een auditorium van fabrikanten en werkgevers, omdat wij in een atmosfeer van leugen zijn opge voed. Daarom dienen thans alleen waar heden die voor het geheele volk gelden. Men kan alleen dan iets volbrengen, wanneer men een volksgemeenschap vormt, maar als ik u die volksgemeen schap nog zoo mooi voorpreek en u uit- noodig nu met uw arbeiders om een ta fel te gaan zitten, zonder dat daar een gemeenschappelijke basis voor gevon den is, dan beteekent dat in feite alle maal niets. Eerst moeten de menschen begrijpen, dat bij alle onderscheid van inzicht over een vraagstuk, welk dan ook, één geloofsartikel allen moet be- heerschen, n.l.: wij vormen een volksge meenschap. De fabriek is een eenheid. Wie dat niet wil inzien-, dien moet men eerst onderrichten, maar als hij dan nog niet wil, hard aanpakken en hem, zoo hij verstokt blijft, vernietigen. Deze eenheid mag in geen geval aangetast worden en wij zullen daar in de eerste plaats te gen waken. Wij vormen een Lameraad- zijt de baas in eigen huis, maar eigen baas zijn beteekent verantwoordelijk heidsgevoel bezitten en als gij dit bezit kunnen alle interne moeilijkheden ook door u zelf opgelost worden!" Sir Malcolm Campbell, de houder van het snelheidsrecord voor automobielen over de gemeten mijl, heeft gisteren met zijn race-monster, de Blue Bird, op de verharde banen van het Zoutmeer van Utah (Ver. Staten) een snelheid bereikt van ruim 304 mijl per uur (is 489 km per uur). Dit is de eerste maal dat de 300 mijl gepasseerd is. Op den terugweg haalde Campbell een snelheid van 295 mijl. Aangezien voor de officieele vast stelling van het record, het gemiddelde van de twee rennen den doorslag geeft, is het wereldrecord dus thans vastge steld op 299.877 mijl (482 km per uur.) Ondertrouwd: J. H. Bostelaar jm. 24 j. en J. Roth jd. 25 j. Bevallen: M. Poppe geb. Boone z- M. de Leeuw geb, Verhage d. A. Haan geb. Kerkhove z. F. v. d. Kree- ke geb. Hirdes d. Overleden: F. W. Schmidt m. 65 j. - N. Klap vr, van G. Huijsse 68 j- van 1631 Augustus 1935. Bevallen:. N. van Maldegem, geb. Abrahamse d. Ondertrouwd: K. L- Wielemaker, 21 j. en M. Louwerse, 16 j. H, P. N. de Korte, 29 j- en A. A. Louws, 24 j. Getrouwd: H. Snijder, 27 j. en L. Groe- nenberg, 26 j. D. G. C. Hooftman, 30 j- en C. van Moolenbroek. 28 j. J, van de Hofstede, 22 j. en H. W. E, Jans, 22 j. Overleden: L. Barentsen, 73 j., man van M. Kesteloo, (V, C.) Van 1 tot 31 Augs. Bevallen: A. de Wolf geb. Cevaal d. J. Sturm geb. Tissink d.; C. Poppe geb. Koene z.; R. Marinissen geb. Geertse z.; P, M. Vlieger geb. Louwerse z. Van 1 tot 31 Augustus. Bev,allen: J. Wisse geb. Matthijsse d,; Van 1 tot 31 Augustus. Bevallen: C. Breel geb. Dingemanse d.; W. L. Roelse geb. Osté z. en d. Over de maancT Augustus, Ondertrouwd: A. Versluijs jm. 27 j. te Vrouwenpolder en C. J. J,asperse jd. 29 j. Bevallen: S. J. Meijer geb. Melis z.; T. Ingelse geb. de Later d.E. C. de Jonge geb. Matthijsse z.; J. S. Harpe geb. van Sluijs d.; M. Gideonse geb. ,Vfeijers z. Overleden: C. den Hollander z. 18 maanden. Over de maand Augustus, Bevallen: M, R. Brasser geb. de Zan ger d. Van 25 tot en met 31 Augg. 1935. Ondertrouwd: A. Versluijs jm. 27 j. en J, Jasperse jd. 29 j. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6