Voor Sdeisie tuisten. AFLOOP VERKQ0P1NGEN. «GEZONDER STUKKEN. MARKTBERICHTEN. De Nederlandsche Zeemacht. AGENDA. BIOSCOPEN Ter Apel maakte er het jongmensch op attent dat het toch niet aanging om het dier zoo te behandelen. De jeugdige scheepsjager maakte zich over deze op merking zoo boos, dat hij Mulder met een mes een paar steken in den rug gaf. De marechaussee stelde den misda diger, den 16-jarigen B. uit Musselka- naal in verzekerde bewaring. De toe stand van M. is bevredigend. INBRAAK. In een leegstaand kan toorgebouwtje op het terrein van den houthandel van den heer Hoogendijk ie Zwammerdam is ingebroken. In de brandkastdeur zijn twee gaten ge boord, waarna deze door middel van een dynamietpatroon is opgeblazen;. Ongeveer f 600 worden vermist. Voor zoover thans is na te gaan wordt al leen geld vermist. PELGRIMAGE EN POLITIEVEROR DENINGEN. Bij de familie te N ij m e g e n is bericht ontvangen, dat de beide Romereizigers v, d- I. en H. uit Nijmegen, die in Juli uit Nijmegen wa ren vertrokken en van wie de familie s'nds eenige weken geen bericht meer had vernomen, te St. Paul nabij Lyon door de politie zijn aangehouden,- daar zü zonder middelen van bestaan waren en zonder verlof prentbriefkaarten ver kochten. Beide jongens zullen tot 8 Sep tember in arrest worden gehouden, en daarna naar Nederland op transport worden gesteld. Het geval is leerzaam voor de pelgrims, die geneigd zijn te vergeten, dat er sinds de M'ddeleeuwen po itieverordeningen zijn gekomen, en er in het algemeen op het stuk van gast vrijheid iets veranderd is. Snijbloemen en hun behandeling. Het is voor bezitters van een tuin een waar genot wanneer ze uit eigen tuin bloemen kunnen snijden voor kamer- versiering. Dikwijls gebeurt het echter dat de afgesneden bloemen mooier aan den plant waren dan in 'n vaasje, en ir. dat geval is het jammer om ze af te snijden. Lang alles is dan ook niet ge schikt voor snijbloem. Snijbloemen Se- hooren in het bezit te zijn van een ste- vigen en niet te korten steel. Sommige soorten geven we zelfs een voorbehan deling om dit te bevorderen. Zoo nijpen we uit de Dahlia's de bovenste 2 of 3 zijknoppen tijdig weg. De behouden knop ontwikkelt zich dan tot een groot bloem en heeft een stevigen stengel- Op dezelfde wijze handelen we met rozen, anjers en grootbloemige Chrysanthe mums. Ook is de duurzaamheid van de bloemen een zaak van beteekenis. Bo vengenoemde soorten zijn vrij duurzaam en daarom als snijbloemen zeer aan te bevelen. Zeer duurzaam is ook Gladi olus en daar deze bovendien voor het grootste gedeelte mooi van kleur zijn rangschikken we ze onder de beste snij- bloemen. Goede soorten zijn verder: Lathyrus, leeuwenbekken, Coreopsis, Godetia, Scapiosia, Asters, grootbloemi ge, Afrikanen, Violieren, Lelies enz. Van beteekenis is ook de tijd waarop we de bloemen snijden. Bij voorkeur snijden we geen bloemen op het midden van den dag, of wanneer ze nat zijn van den regen. De beste tijd voor het snijden van bloemen is des avonds. Gedurende den nacht worden ze dan diep in het water geplaatst. De snijwonden maken we vooral lang, daardoor kunnen de sten gels gemakkelijker het water opzuigen. Een gedeelte van het blad snijden we van de stengels af om te groote ver damping tegen te gaan. We plaatsen af gesneden bloemen nooit op den tocht of in volle zon Eenigszins slappe bloemen plaatsen we daarentegen liefst in het donker in een afgesloten, koele ruimte. tavov ATT*. - uit om plotseling tot de ontdekking te komen, d,at de Tholen 23 weer zeil ge- heschen had en langs ons heen voer. „Hé, hé, hé, drie-en-twintig, kun je weer varen. „Ja, ja!", riep de schipper van de Th. 23. „Dat ga-a-a-t. Moet je naar Tholen?" „Ja-a-,a- „Kom dan maar achter me aan! „Opstaan!", commandeerde de kapi tein. „W!e moeten varen." „En we liggen nog niet eens." Maar het is nu eenmaal ondenkbaar, dat Piet zal slapen els er gevaren kan worden en dus trokken we achter de Th. 23 aan in de richting van Tholen. „Een jaar of tien geleden", zei Piet, „ben ik eens met een scheepje in Tho len geweest en dat deugde niet." „Mocht je d'r d,an niet komen?" „Het scheepje deugde niet", verdui delijkte Piet. „Dat had een verkeerden kiel en die is lek gestooten. Er waren nog al wat menschen aan boord, toen we begonnen te zinken en toen is er een schipper Dingemans van Tholen ge weest, die ons er afgehaald heeft. Daar hebben we droge kleeren gekregen en de man wou er niks voor hebben. Dat was allemachtig aardig en als we in Tholen zijn, ga ik eens op zoek naar Dingemans. Misschien komt ie nog wel voorbij of halen we 'm in." Er doken allerlei zeiltjes aan den ho rizon op, w,ant de Thoolsche visschers- vloot was op de thuisreis en de schippers kwamen allemaal achter elkaar door het zelfde vaargeultje den hoek om. „Hé daar!", schreeuwde Piet, die van In tegenstelling met andere soorten plaatsen we Lathyrus nooit diep in het water. Het is reeds voldoende wanneer de stengeltjes een paar c.m. in het water staan; dan blijven ze het langst mooi. De meeste bloemen snijden we wanneer ze nog gedeeltelijk in knopvorm zijn, b.v. rozen, Lelie's Gladiolus, Iris; andere moeten liefst geheel volgroeid zijn voor we ze snijden, b.v. Dahlia's, Asters Sca- biosa, en vooral bij Lathryrus is dit het geval. Dikwijls voegt men bij voorkeur verschillende k'euren en soorten van bloemen bij elkaar. In 't algemeen zal een vaasvulling met één kleur beter vol doen. Men plaatse de bloemen ook in een passende omgeving. A. G. Waarom heeit Nederland een zeemacht noodig? Aan welke eischen moet deze voldoen? door Jhr, G. L. Schorer, Vice- Admiraal b.d, In een, bij den uitgever A- A. M- Stols te Maastricht verschenen brochure, die geschreven is om aan den niet deskun digen lezer een denkbeeld te geven over de noodzakelijkheid van het aanhouden eener voldoende sterke oorlogsmarine en omtrent de groote lijnen van de orga nisatie der Marine, geeft de schrijver alvorens tot de behandeling der Marine ze f over te gaan, een overzicht van den sinds het einde der negentiende eeuw sterk gewijzigden politieken toestand en de veranderde machtsverhoudingen in Oost-Azië, Japan is in eenige tientallen jaren tijds van een afgesloten middel- eeuwsch rijk omgezet in een imperialis- tischen modernen staat, die, ten einde aan de behoeften der snel toegenomen bevolk'ng te kunnen voldoen, zich zoo wel economisch als staatkundig ver bui ten de oorspronkelijke grenzen heeft uitgezet, Een reeks van eilanden in den Pacific werd blijvend in bezit genomen en groote stukken van het Chineescha Rijk werden met geweld of dreigementen onder Japansch bestuur of Japanschen invloed gebracht, een proces dat nog geenszins tot stilstand is gekomen. Te gelijkertijd werden de buitenlandsche markten, onder welke de Chineesche een bijzonder belangrijke plaats innemen, overstroomd met goedkoope producten der Japansche industrie, in ruil voor de grondstoffen, die Japan zelf niet ople vert. De Japansche belangen bedreigen niet alleen China, maar zij kunnen ook in botsing komen met die van Rusland, Groot Brittannië, de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Frankrijk en Ne derland. De politieke atmosfeer in Oost- Azië, vroeger rustig en onbewogen, is thans dientengevolge strak gespannen en een ontlading in den vorm van een con flict van zeer ernstigen aard is een mo gelijkheid, waarmee ten volle rekening moet worden gehouden- Bij de tractaten van Washington en Londen werden voor de vlootsterkten der groote zeemogendheden bepaalde grenzen vastgesteld en werd getracht aan den wassenden Japanschen invloed en macht paal en perk te stellen. Doch deze bepalingen zijn slechts bindend tot 1936; daarna heeft Japan de handen weer vrij en zal het zijn militaire en ma ritieme macht ongetwijfeld nog verder versterken. Het bevindt zich in maritiem opzicht tegenover Groot Brittannië en de Vereenigde Staten in Oost-Azië in een bijzonder gunstige positie. Wanneer in den Westelijken Pacific een maritieme oorlog mocht uitbreken, ligt Nederlandsch-Indië midden in de* storm. Zoowel in den handelsoorlog als voor maritieme ondernemingen van ver schillenden aard moet met den wensch zijn handen een scheepstrompet gemaakt h,ad „Is Jan Dingemans al voorbij..?" „Néé-e, die vischt nog!" „Dank je, dan zien we 'm wel in Tho len. We voeren tusschen bladerlooze boompjes en houten staakjes en zagen ineens een torentje boven den dijk kij ken. Onder de leelijke brug door, die Tho len sinds enkele jaren over het smal ste punt van de Eendracht met Noord- Brabant verbindt, voeren we een schil derachtig haventje in, waar de hoogaar- sen drie rijen dik langs de steigers la gen en mannen op klompen hun netten breeduit over hooge staken te drogen hingen. Van den toren beierde een carillon een Hollandsch liedje. „In 't stille dal, in 't groene dal...." Hoe vroolijk buitelden die klokken- geluidjes door de blauwe lucht. Hoe zonnig l,ag daar dat mooie oude stadje. „Bom", zei de torenklok nadrukkelijk, „Eén uur", riep Piet. „Nou krijg je vacantie tot morgenmiddag. Besteed je tijd nuttig en kom niet in de gelegenlie den, waar je niet thuis hoort." „Ik voel me in zoo'n wereldstad toch niks op mijn gemak, kapitein. Wat zou je er van denken als we s,amen eens gingen passagieren." „Even het dekzeil vastmaken en dan ben ik tot je dienst", zei Piet. „Ga jij ondertusschen maar eens op expeditie in het binnenland en kijk eens of er een behoorlijk hotel is." Tjeerd. (Wordt vervolgd.) tot in bezit neming van gunstig in den Archipel gelegen plaatsen of eilanden rekening gehouden worden; niet minder met de behoefte aan grondstoffen, voor namelijk petroleum, die Ned.-Indië in grooten voorraad kan opleveren. Waar de Volkenbondspolitiek in Oost- Azië gefaald heeft en een machtspolitiek er voor in de plaats is getreden, zal Nederlandsch-Indië zich ook met machtsmiddelen tegenover een dreigen de neutraliteitsschending moeten kunnen verzetten en deze machtsmiddelen kun nen in het eilandenrijk in hoofdzaak niet anders zijn dan van maritiemen aard. Het standpunt der Regeering is in de ze vastgelegd in de z.g. „Grondslagen voor de verdediging van Nederlandsch- Indië" en in de Memorie van Toelichting der suppletoire begrooting van Defensie voor het jaar 1930, Hierin is duidelijk vastgelegd, dat het doel der weermacht in Ned.-Ind'ë de handhaving der neutra liteit is en welke scheepsmacht hiervoor noodig wordt geoordeeld, Na het voornaamste deel van de taak cler Zeemacht, d-w.z. die in Ned.Indië te hebben afgehandeld, gaat de schrijver over naar de taak der Marine bestemd voor de neutraliteitshandhaving in Ne derland en voor de behartiging der Nederlandsche belangen in West- Indië en in het buitenland- De taak der Marine in Nederland zelf wordt be-' z'en in verband met die van het Neder landsche Leger en als niet meer dan een aanvulling daarvan beschouwd; aange geven wordt hoezeer tengevolge van de chronisch op de weermacht toegepaste bezuinigingen de Marine te kort is ge daan, om haar taak in het buitenland te kunnen vervullen en hoe de bezui nigingen tot het Cura<;aosche schandaal hebben geleid. Vervolgens wordt behandeld de vraag wat of de voorkeur verdient: één en kele Marine, zoowel voor Nederlandsch- Indië als voor Nederland, West-Indië en den buitenlandschen dienst, de z.g. staatsmarine, dan wel het scheiden der marine in twee deelen, één deel voor Nederlandsch Indië en één voor Neder land en de beide andere diensten. Hoe wel redenen van staatsrechtelijken en administratieven ,aard voor de scheiding zouden kunnen pleiten, heeft de Regee ring zich positief voor het handhaven van de Staatsmarine in haar geheel uit gesproken. Het scheiden der toch al kleine marine in twee gedeelten, zou de levensvatbaarheid der deelen zeer vr,ugelijk maken. De zorg voor het ver krijgen van goed personeel zou ver meerderen; bovendien, en dit is het voornaamste, de twee deelen, afzonder lijk en zonder onderling verband geor ganiseerd en beheerd, zouden elkaar niet meer kunnen steunen en aanvullen waar en wanneer de omstandigheden dit zou den verejschen; elk' deel zou in zijn optreden beperkt blijven tot het gebied voor 't welk het speciaal bestemd was, De organisatie, niet alleen van militair maar ook van economisch standpunt be zien, zou te weinig waar voor haar geld leveren. Zich de vraag stellend of de Marine zal kunnen voldoen aan de eischen, die de Regeering zelf gesteld heeft, d.w.z. de handhaving der neutraliteit, moet het antwoord ontkennend lui den. De „Grondslagen voor de verde diging van Ned.-Indië", aangevuld met het maritieme aanbouwplan van 1930 voorzagen in een vloot, die onder de om standigheden, welke er toen waren, als voldoende kon worden aangenomen. Sindsdien is de politieke hemel in Oost- Azië zeker niet helderder geworden. En terwijl de marines der groote zee mogendheden geleidelijk aan uitgebreid worden, is met het bouwplan van 1930 slechts op sterk ingekrompen wijze een begin van uitvoering gemaakt. Thans is er, in geld uitgedrukt, op het bouw programma reeds een achterstand van circa 22 millioen gulden. De sinds de economische inzinking steeds verder op de weermacht toegepaste bezuinigingen werden voor een groot deel gevonden op den aanbouw van nieuwe schepen. Dit was wel het gemakkelijkste middel om te bezuinigen, maar het kan niet lang worden toegepast zonder de Ma rine geheel ongeschikt te maken voor haar taak. Ook is de voor de vloot onmisbare marinebasis te Soerabaja niet voldoende sterk verdedigd. Aan goede raad om verbetering in den toestand te brengen heeft het niet ont broken. De raad om een deel der vloot door vliegtuigen te vervangen, wordt althans door buiten de Marine staande personen, herhaaldelijk naar voren ge bracht, zonder nader aan te geven, hoe zij zich het gebruik van vliegtuigen eigenlijk voorstellen en op welke gron den zij eenige zekerheid hebben van hun doelmatigheid. De schrijver be schouwt de vliegtuigen, althans zooals zij nu nog zijn, voor de Indische vloot niet meer dan als een noodzakelijk hulp middel. Gezien in het reusachtige ge bied van Nederlandsch-Indië zijn de af standen, die zij zonder aanvulling van hun brandstofvoorraad kunnen afleg gen nog veel te klein en bovendien kun nen zij slechts we'nige uren achtereen in de lucht blijven. Dit in sterke tegenstel ling b.v, met de onderzeebooten, die weken achtereen zonder hulp van an deren in zee kunnen blijven. Men weet van te voren niet waar de neutraliteitsschending zal plaats vinden en kan de handhaving der neu traliteit niet beperken tot een deel van het gebied; de weermacht moet overal in den archipel kunnen optreden. De hoop, dat het vliegtuig het goed koope wondermiddel zou zijn, om finan- ciëele moeilijkheden bij het vormen van een voldoende weermacht voor Neder landsch Indië te ontgaan, berust op veel te slappen grond. Wordt een weermacht noodig geacht, dan moet die ook be taald worden; hieraan is niet te ontko men. En wat de vraag betreft of een vol doende sterke marine betaald kan wor den, bedenke men zich dat de Engelsch- man gemiddeld 2, 5 a 3 maal zooveel voor zijn marine uitgeeft als de Nederlander voor de zijne en dat de Nederlander voor veel minder groote belangen dan het behoud van Nederlandsch-Indië on vergelijkelijk veel meer over heeft. Notaris mr. P. Loeff heeft Woens dagmiddag in het café van den heer J. Simpelaar te Biggekerke in het open baar verkocht Het hofsteedje „Krabbeneiland" te Biggekerke aan het wegeling van den Hoogenlandschen weg, bestaande rit huis, schuur, tuin en bouwland ter grootte van 70 a 60 ca (1 G. 239% r). Kooper Adr. Schout, zonder beroep te Sint Laurens voor f 1290. I. Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge. zonden stukken geplaatst of geweigero niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kort! KRUISBESSENTELERSSTEUN, In het nummer van de Middelburg- sche Courant van 16 Augustus '35, tweede blad, komt een uittreksel voor van het verslag over 1934 over den tuinbouw in Zeeland. In genoemd uittreksel komt een zin snede voor, waarin er op wordt gewe zen dat de kruisbessentelers steun krij gen, .hoewel deze teelt overwegend v/ordt uitgeoefend in boomgaarden in opbrengst en in handen van de meer ka pitaalkrachtige personen is". Het komt de Provinciale Commissie voor, dat hier in het verslag een ver gissing moet zijn gemaakt. Het blijkt toch dat juist de grootere kweekers, die hier toch bedoeld zullen zijn met „ka pitaalkrachtig", hun kruisbessen oprui men, terwijl de kleinere kweekers ze juist nog laten staan, omdat ze dit dooi de goedkoope arbeidskracht mogelijk achten. De Provinciale Commissie meent hierop te moeten wijzen om misverstand te voorkomen. Namens de Provinciale Com missie, uit de veilingen in Zeeland, de Secretaris: Ir. B, Bosnia. [De geïncrimineerde zinsnede is in haar geheel en woordelijk door ons ont leend aan „Bijlage no. 2, Verslag over 1934 van Landbouw en Veeteelt, uitge bracht door de Zeeuwsche Landbouw- maatschappij", tot het Provinciaal Ver slag over 1934, uitgebracht door Ged. Staten. Op pag. 15 van dat verslag vrndt men deze woorden in de 3e alinea, sub III. Wij stellen de Provinciale Commis sie uit de veilingen in Zeeland echter gaarne in de gelegenheid, door middel van ons blad, te wijzen op een fout of leemte in dat door de Z.L.M. uitgebrach te vej-slag. Red.] ONTVANGEN BOEKEN. „Overzicht der staatkundige denk- jeelden van Johan Rudolf Thorbecke 17981872), door mr. W. Verkade. Ver schenen bij Van Loghum Slaterus' Uit gevers Mij- te Arnhem. Dr. E. Vogel's Fotografisch zak- Doek. Zesde geheel omgewerkte druk, bewerkt door J. C. Mol en Frits Ger- ïard- Met tal van platen op kunstdruk en figuren in den tekst, benevens een uitslaande belichtingstabel. De verschil- ende onderdeelen der fotografie worden in deze handleid:ng behandeld, In de nieuwe uitgave worden alle moderne verbeteringen besproken; o.a, de klein- meldcamera, de cinematografische op namen enz. Uitgave W. J. Thieme Cie, Uitgevers te Z u t p h e n. „Vorstin en volk". Een bundel .Woorden" gericht tot het Nederland sche volk in tijden van voorspoed en tegenslag door onze Koningin. Bijeen gebracht ter gelegenheid van Haar 55sten verjaardag en ingeleid door P. de Zeeuw J. Gzn. Geïllustreerd met een achttal oto's. Uitgave N-V. Hollandia-Drukkerij te B a a r n. Middelburg, 28 Augustus. Op de veiling deden spinazie 1011 c., pos telein 48 c., augurken I 1014 c., II 68 c., Ill 14 c., stoksnijboonen 411 c., stamsnijboonen 79 c., stok- princessenboonen 411 c., stamprin- cessenboonen 410 c., doperwten 11 12 c., peën 23 c., uien 12 c„ zil veruien 110 c., alles per kg. peën 2 -5 c., rapen 13% c., karoten 23 c., prei 56% c„ uien 2 c., selderie 34 c., rammenas 12% c„ alles per bos; peterselie 59 c„ per chip; savoye kool 35 c., roode kool 35 c., bloem kool 1%11 c., andijvie 0,51,5 c„ kropsla c., komkommers 12 c. al les per stuk; bloemen asters 4 c., per pot, gladio len 1—3 c., monbrecia's 2 c., Jacoba van Beijeren 5 c., asters 1 c. alles per bos. Goes, 27 Augs. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling n.m, 1 uur Zure Kroetappels 0,50, idem, idem Dubb. P'rincesseboonen 4—4,60, id. idem Reine Victoriapruimen Ie soort 11,20, id. idem lie soort 6,807,10, idem, idem Ille soort 4,60, per. 100 kg. Kleine Veiling. Appels: Zigeunerin ex tra 18—23, idem A 19—23, idem B 18— 21, idem C 10—17, Mank's Codlin extra 1318, idem A 1619, idem B 715, idem C 49, Transp. de Croncels extra 14, idem A 1116, idem B 710, idem C 4—7, The Queen extra 7—12, idem A 8 9, idem B 68, idem C 35, Graham Royal Jubilé extra 6, idem A 8, idem B 8, idem C 4—7, Jac. Lebel extra 7—8, idem A 69, idem B 56, idem C 3 5, Codlin Keswick extra 89, idem A 6—8, idem B 57, idem C 24, Early Victoria extra 79, idem A 78, idem B 68, idem C 46, James Gruve 7 13, Duch. d'Oldenburg 610, Signe Til- lish 68, Peasgood Nonsuck 46, Zo mer Court Pendu 4—6, Nelson Glorie 5— 7, Bismarck 4—6, Warnershing 4—7, Dominoappels 37, Constantijn de Groot 46, Gulder'.ing 36, Cox Pomo na 36, Clas'eappel 3—5, Zoete Ribbe- ling 5—7, Kandijzoet 46, Blomzoet 3 5, Zoete Lantaarn 57, Zoete Priester 4—6, Kroetappels 0,50, per 100 kg. Peren: Clapp's Favorite extra 1016, idem A 7—10, idem B 6—8, idem C 3—6, Jutten extra 18—20, idem A 10—17, id. B 511, idem C 48, Précose de Tré- voun extra 11, idem A 710, idem B 6 7, idem C 35, Triumphe de Vienne extra 17, idem A 17, dem B 1215, id. C 812, dr. Jules Guyot extra 9, idem A 8, idem B 56, idem C 45, Beurré d'Amanlis extra 8—10, idem A 810, idem B 78, idem C 35, Beurré de Merode extra 7, idem A 26, idem B 4 5, idem C 24, Souvenir de Congres extra 9, idem A 7—8, idem B 5—7, idem C 35, Beurré Beukers 6. idem d'Arem- berg 14, idem Wilhelmina 24, Souv. Mad- Freyve 35, Marg. Marillat 4—7, Bon Chretien W lliams 46, Seigneur d'Esperen 4—7, Vijgepeer 4—7, Schelle- bellen 24, N.H. Suikerpeer 1-3, Witte broodspeer 12, Uitschot- en Kroetpeer 0,502, per 100 kg. Pruimen: Reine Claude 923, idem Victoria 618, Dubb. Boerewitte 514, Witte Wijnpru'm 413, Washingtons 8 15, Blauwe Abrikoospruim 515, Roode idem 414, Roode Eierpruim 5 13, Be le de Louvain 516, Kirkes- pruim 815, Blausden Red 6, Ditrich Uhlhorn 411, Bleu Belg'en 7, Jeffer- sons 614, Purple Pershore 610, Czar- pruim 6—9, Tonneboers 47, Blinkers 4, per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 1524, Frambozen 18—23, Hymalaja Berries 21, Moerbeien 1011, Tomaten 37, per 100 kg, Meloenen 512, Vijgen 1,60 1,90, Kipeieren 3, per 100 stuks, Goes, 28 Aug. Veilingsvereen'ging „Zuid-Beveland". Kleine Veiling. iBoo- nen: Stoksnijboonen 712, idem He srt- 45, Stokprincessen 58, Perfect 5 6, Dubb. Princessen 45, Rentegevers 56, Roem van Holland 4, per 100 kg. Diversen: B auwe Druiven 1820, To maten 38, Augurken 26, Doperwten 2, Zilveru'en 7, Sjalotten 1,60, Uien 0,60 0,90, Koolrapen 0,70, Aardappelen 1,803,10, 'idem drielingen 0,901,10, per 100 kg, Wortelen 14, Selderij 1,30 1,60, per 100 bos, Meloenen 612, Witte Komkommers 11,40, Groene id- 11,10, Augurken 0,020,10, Bloem kool 510, idem He soort 1,505, Roo de Kool 4,905,10, Groene Savoyekool 23,60, Kropsla 1,50, Andijvie 1,80, per 100 stuks. O o s t b u r g, '28 Augs. Avicultura. Aanvoer 64 kg boter; prijs f 1,20 tot f 1,61, per kg. MIDDELBURG- DO 29 Aug.ZA 31 Aug. Tent. Hand., Nijv. en Ind. Z.E.T.O.; St. Jons 10—17,00 h; 19,00—24,00 h. DO Zeeuwsche Dag (zang en dans) 20,00 h- Zeeuwsche dansen enz. DO 29 Aug, Ringrijderij Ver. Bev, Vreemd. Verk., Abdij tot 17 h. GOES: DO 29 Aug. Cone. Eng. L. des H. mu- ziekk.; N.-H. Kerk. VR 30ZA 31 Aug. Bloemententoon- stell'ng O.L. School A, Schutters hof. Vrij. 20,00 h., Za. 14—21 h. ELECTRO, Midb. VR 30 Aug.-DO 5 Sep: „Schön ist es verlieEt zu sein!" 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb. VR 30 Aug.—DO 5 Sep.; „De Controleur v,./d. Nice Ex presse" en „Diamantsmokkelaars"; 20,00 h-, ZO matinée 15,00 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6