KRONIEK van den BAG. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. LANDBOUW. LEGER ER VLOOT. SPORT. fiEMEÜGD NIEUWS, Met 't Sterntje over stille en woelige wateren. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1935. No. 203. De Bombayers en de Japan ners in Ned- Indië. Deze kroniek v,an den dag is rubriek van het buitenland. Nederlandsch Oost- Indië, hoewel buiten-het-land-Nederland liggende, beschouwen wij zeer zeker niet als buitenland, doch als integreerend deel des rijks.^ Wanneer wij dan toch een Indisch probleem hier behandelen, dan is dat, omdat het dat van buitenlanders in on zen Oost betreft. Dat kan er wel mee door, dunkt ons. De crisis, die reeds zooveel tot stand heeft gebracht, wat tot voor kort on mogelijk werd geacht, heeft ook in Ne derlandsch Indië een nieuw wonder ge wrocht; de Bombaysche winkeliers te Batavia zijn tot de organisatie van den Europeeschen middenstand toegetreden. De strijd om het bestaan bracht hen tot een stap, welke zij, ondanks alle aan drang van de organisatie, tot dusver standvastig geweigerd hadden te doen. De Bombayers in Indië, zoo schrijft ons onze Indische correspondent over dit onderwerp, vormen een klasse op zichzelf. Vrijwel uitsluitend drijven zij handel in manufacturen en damesstoffen. Wereldfirma's, met millioenenkapitaal, vestigden ook in Ned. Indië toko's en wie verstand had v,an stoffen en zelf standig prijzen kon bepalen, wist bij de Bombayers gewoonlijk voor weinig geld uitnemende waar mee te nemen. Deze handelaren waren de groote con currenten voor de Chineezen. Zij ble ken minstens even gewiekst in het za ken doen en de geheimen van het oor deelkundig geven van crediet bestonden voor hen niet. Voor kooplustigen was het steeds een raadsel, waarom stoffen, die in trek waren, alleen bij de Bom bayers konden worden betrokken en zoo ontstond voor dezen middenstand een soort van publiek, dat ook de meest gegoede elementen van de samenleving telde. Doch veel v,an hetgeen te koop werd aangeboden, was luxe en overdadig dure kieeren hebben hier tot de eerste slacht- u fs, van de „aanpassing" behoord, net ging den Bombayers slecht. Zaken, l j.jaren en iaren een bloeiend bestaan hadden geleid, werden opgeheven, felle concurrenten gingen samen en op de lijs ten van de faillissementen kwamen vaak de zoo schoon klinkende namen van Bombayers voor. Toen zijn de licentieeringen en con- tingenteeringen gekomen en die hebben de toch ,al zoo donkere horizont nog wat versoberd, Zooals reeds gezegd, waren de Britsch- Indiérs niet aangesloten bij Midden- standsvereenignigen, en evenmin bij de Handelsvereenigingen, lichamen volko men particulier van opzet, doch die hier de taak v,an kamers van koophandel vervullen. Werd nu een regeeringsmaatregel ge nomen, die den handel raakte, dan werd hij niet alleen in alle dagbladen bekend gemaakt, doch tevens doorgegeven iian alle Handelsvereenigingen en Midden- standsvereenigingen over geheel Indië, die dan haar leden op de hoogte brach ten en bekend maakten met de te ver richten formaliteiten, j-^f Bombayers, die zich steeds afzij dig hadden gehouden en gewoonlijk geen ttoüandsche of Maleische couranten le zen, hebben dikwijls eerst van deze maatregelen vernomen, die van het grootste belang voor hun bedrijf waren, als de licentieering reeds van kracht was. De douane hield dan hun goede ren aan, omdat zij geen vergunning tot invoer konden overleggen en gedurende ij ^at a^e f°rmahteiten ver vulden, zooals opgeven van voorraden van vroegere jaren enz. lag hun goed Tusschen de zandbanken. VII. Het was druk in het Volkerak en het leek wel of de kapiteins van alle sche pen in de buurt een weddenschap aan gegaan hadden wie het eerst uit het bedstroo en het vroegst in de vaart zou wezen. Hier en daar schoof de romp van een groote schuit ons voorbij, soms liet een s oomtluit een korte maar duidelijke waarschuwing hooren en dan kwam er een vaartuig achter ons, dat aan stuur- oor passeerde en waarvan de schip per, knus in zijn glazen k -uit- aIs h£{ ware machinaal even de hand omhoog Zoo voeren we door de Carolinageul, waarna het vaarwater een anderen naam krijgt en Krammer genoemd wordt. Hier is het varen op de tonnen een eerste vereischte, want het wemelt van ondiepten en zandbanken, die met eb zoo goed als droog komen of ,als grijs- gele eilandjes boven het water uitste ken, „Mag ik eens wat vragen, kapitein?" „Je ga je gang maar", zei Piet. „Als ze nou vannacht eens stilletjes zoo n ton hadden weggenomen en er gens anders gelegd hadden, zou je het dan gemerkt hebben?" <>Die tonnen" doceerde Piet en hij ging boven op het bakje met gereed-1 aan de kaai, aan den boom zegt men in Indië, en moest opslaggeld worden betaald. Door gebrek aan juiste voor lichting, waren de gegevens, welke zij aan het Crisisbureau verstrekten, dik wijls hopeloos onvolledig, zoodat nage vraagd moest worden, wat weken en weken kon kosten, omdat een brief bijv. van Batavia naar Menado er gemiddeld een 14 dagen over doet. Met eiken nieuwen maatregel van de regeering verergerde deze toestand en thans komt de Indische douane in ver schillende havenplaatsen ruimte te kort om alle waren op te slaan, doch .waar van de invoer tot de onmogelijkheden behoort. In deze droeve dagen hebben de Bom bayers hun houding van afzijdigheid la ten varen en het aantal leden van de Middenstandsvereenigingen heeft plot seling een aanzienlijke uitbreiding ge kregen- Mogelijk zullen vele stroppen, die zij zich anders in de toekomst ge haald zouden hebben, thans uitblijven, maar het toetreden heeft geen oplossing gebracht voor de vraag, waar de gewel dige voorraden heen moeten, die aan den boom liggen en niet binnen kunnen komen. Het waardeloos worden van al deze goederen, wat betrekkelijk snel ge schiedt, omdat zeelucht niet de beste conservator is voor stoffen, zou in tal van kringen een financieele debacle veroorzaken, maar het ongelimiteerd binnenlaten zou den marktprijs drukken, ten nadeele van de handelaren, die zich beter aan de bepalingen van de regee ring hebben gehouden. Het vraagstuk is zelfs in den Volksraad ter sprake geko men, maar niemand wist een aanvaard bare oplossing voor te stellen, De geweldige afstanden in Ned. Indië en het groote verschil in de mate van economische ontwikkeling van dikwijls betrekkelijk dicht bij elkander gelegen streken, vormen verder soms haast on overkomelijke moeilijkheden bij het tot stand brengen van een algemeen gel dende, bevredigende regeling. Een en kel voorbeeld zal dit duidelijk m-aken In 1932 en 1933 is Japan plotseling alles direct aan den besteller gaan zen den. Miniatuurzaakjes van 3 fietsen per jaar, v,an één vaste tafel, van 20 kg email, van 40 badhanddoeken enz. wer den daardoor tot importeur gepromo veerd, waardoor zij tevens alle soms ta melijk omvangrijke douaneformaliteiten hadden te vervullen. Handelaartjes van dit slag kunnen veel beter in den groothandel vinden, wat zij noodig hebben en het ligt dan ook in het voornemen hen in de toe komst daarheen te verwijzen, m,aar de groote vraag is, wie voortaan als im porteur moet worden uitgeschakeld? Wat voor de groote plaatsen als een belachelijke kleine invoer geldt, kan op de „buitenbezittingen" in de behoef te voor een heel jaar voorzien en de groothandel is daar niet vertegenwoor digd, De menschen daar kunnen natuur lijk uit de hoofdplaatsen betrekken, doch dit kan groote vertraging mee brengen. Naar een oplossing wordt ijve rig gezocht, maar gevonden is zij 'nog niet. Dinsdagavond nam ds. J. D. Barth voor een stampvolle kerk afscheid van de Geref. Gemeente te Borsselen, Van heinde en ver was men opgekomen om de afscheidsrede van dezen leeraar, die hier 5J4 jaar heeft gearbeid, te hoo ren. De vertrekkende sprak naar aan leiding van 1 Thess. 3 12 en 13. Na °de prediking werd het woord ge voerd door burgemeester Rutgers, door schap zitten, „zijn allemaal gemerkt en ze staan op mijn kaarten met het num mer er bij. Er zijn rooie en zwarte en rooie meV zwarte streepen, die liggen als 't ware op den hoek van twee vaar wegen, zoodat je ze aan twee kanten kunt passeeren, D'r zijn kroontonnen en gewone tonnen en je begrijpt wel, dat er 's avonds geen lantarenopsteker uit vaart om al die lichtjes aan te steken. Als 't vaarwater verandert, doordat er wat verzandt of als de stroom nieuwe geulen gemaakt heeft, dan nemen ze zoo'n ton weg en leggen die ergens an ders. Dan staat er in de couranten een officieel bericht laan zeevarenden en dan schrap ik die ton op mijn kaart en tee- ken hem waar hij weer neergelegd is. Gesnopen?" „Dank je", zei ik, „hoeveel ben ik je schuldig?" „Stort het maar in het weduwenfonds van Schuttevaer",, zei Piet". Kijk, nou gaan we door de Vlije van de Vliet-pla- ten naar het Slaak. Dat kun je hier alle maal op de kaart zien, want je hebt hier natuurlijk geen bordjes van den A. N, W. B. met wegwijzers en met het aan tal kilometers, weet je nou waar de volgende rooie ton zit?" „Daar heel in de verte, zie ik een rood puntje", zei ik, „Je ga je gang maar", zei Piet, „maar het water loopt af, ik geloof nooit, dat we nog bijtijds op Tholen komen." „En wat dan, Piet?" „Wel zei Piet, „ik heb nog zoo'n vestzakankertje in de boot liggen. Dat gooien we dan buiten boord en dan wachten we op hoog water." We voeren van het Zijpe de Mossel ouderling Walhout, die de gemeente den scheidenden leeraar liet toezingen de zegenbede uit Psalm 134. Ds. A, Verhagen uit Middelburg las een schrijven voor van ds. Hofman uit Krabbendijke, die wegens ambtsbezig heden verhinderd was de plechtigheid bij te wonen. Ook sprak ds. Verhagen nog een per soonlijk woord. Ten slotte werd ds. Barth toegespro ken door ds. Kersten uit Rotterdam, Ds, Barth beantwoordde alle sprekers en bracht dank aan den gemeenteveldwach ter De Korte voor de trouwe plichtsbe trachting, die hij ten allen tijde van hem in zijn ambtelijke bediening had mogen ondervinden. Met leedwezen ziet men ds. Barth naar Dordrecht vertrekken. (De Zeeuw). Mgr. Aengenent in gevaar, In verband met de ernstige buikaan doening waaraan de bisschop van Haar lem. mgr. J. D. J. Aengenent, lijdende is, hebben geneesheeren operatief ingrij pen noodzakelijk geacht. Deze operatie zal heden plaats hebben. Wegens het hieraan verbonden gevaar is de bis schop gisteravond van de H.H. Sacra menten der stervenden voorzien. Geen Duitsche artsen naar het me dische congres te Montreux. De Rijks leider der medici maakt bekend, dat aan de internationale medische week, die van 914 September te Montreux zal worden gehouden, niet door Duitsche artsen zal worden deelgenomen. Als motief voor deze houding wordt aangegeven, dat de redactie van de „Schweizerische Medizinische Wochen- schrift" waarbij het secretariaat berust, in Juli van dit jaar zonder commentaar een verhande.ing heeft gepubliceerd van den Weenschen niet-Arlschen prof. dr. Julius Bauer, waarin deze een zeer scherpen aanval deed op de Duitsche maatregelen inzake sterilisatie. Aardappelwratziekte nabij de Zeeuwsch-Vlaamsche grens. Te St. Gillis in Belgisch Oost-Vlaan deren, vlak bij de Zeeuwsch-Vlaamsche grens, is meldt het „Dagblad van Zee land", wratziekte geconstateerd in twee soorten aardappelen, n 1. Industrie en Odenwaider Blauwe. Zooals bekend, is deze ziekte uiterst besmettelijk en hoogst gevaarlijk, zoo zeer zelfs, dat in Nederland in 1914, ge wijzigd in 1924, een afzonderlijke aard- appelwratziekte-wet in het leven ge roepen werd. Deze wet bepaalt, dat bij gevallen van aardappelwratziekte hiervan mededee- ling gedaan moet worden ten gemeente- huize. Deze wet bevat ook verschillende bepalingen betreffende vervoer, invoer en doorvoer van aardappelen, terwijl verschillende Koninklijke besluiten de bestrijding van de ziekte regelen. De wet legt aardappelbouwverbod op ten opzichte van besmette gronden. Tevens bestaan er internationale af- weermaatregelen tegen deze ziekte o.a. hierin bestaande, dat voor import steeds vereischt wordt een verklaring, afgege ven door bevoegde autoriteiten van het exporteerende land, inhoudende dat de betrokken partij zelf gezond is en daarenboven gegroeid in een gezonde omgeving. Zou deze ziekte ook in Zeeuwsch- kreek in tusschen Sint Philipsland en Tholen. Een kerktorentje en wat roode daakjes dat was St. Annaland. Maar Tholen is een eiland van belofte, Je ziet 't wel, m,aar je kunt er niet inko men, je vaart er maar langs en het schijnt eindeloos. „D'r was hier eens een dominé", ver telde Piet, „die ging met zoo'n Thool- sche schuit uit varen. „Wat hebben jul lie nou eigenlijk aan die tonnen?", vroeg hij. „Die tonnen", zei een oude schip per, „die bennen net als sommige do- miné's. Ze wijzen den weg, maar ze gaan 'm zelf niet." Maar nou moet je eens opletten, w,ant nou verdwijnen die ton nen. Hier zit je tusschen de zandbanken en nou hebben ze de kanten van het vaarwater met dooie boompjes afgezet, of eigenlijk is dat meer een afbakening van de mosselperceelen. Nou zijn we in de Eendracht en d,at haventje, dat je daar ziet, is Oud-Vossemeer, maar daar moeten we natuurlijk niet wezen." „Daar ligt een schuit op het droge, Piet." „Dat is de eerste", zei Piet, „Zoo zu! je er nog wel meer ontdekken. Dat zijn allemaal schippers van Tholen, d,at zie je aan de letters, Al die hoogaarsen gaan nou voor anker, omdat ze vastloo- pen en dan wachten ze op hoog w,ater om weer vlot te komen. .Wij liggen zoo diep niet en we kunnen misschien nog wel een eindje varen, maar vast raken we toch." „Bom", zei de boeg van ons scheepje en het was m,aar goed, dat de kapitein tijdig zijn middenzwaardje had inge trokken. „Daar zitten we nou", zei Piet en hij scharrelde naar een kastje onder het1 Vlaanderen gaan optreden, dan zou er een verbod van aardappelvërvoer ko men in het binnenland, terwijl iedere export dan onmogelijk werd. Het is zeer gewenscht, dat zoo spoe dig mogelijk de Zeeuwsch-Vlaamsche grens a. h. w. hermetisch afgesloten wordt voor import van aardappelen. Men denke hierbij ook aan het heen en weer voeren van partijen aardappelen op de zoogenaamde grenslanderijen. Voor het eerst trad de ziekte in ons land op in 1915. Vanuit België werd steeds beweerd, dat aldaar geen wrat ziekte voorkwam. Bovengenoemde aangetaste velden wa ren afkomstig van Belgisch pootgoed. Ook bleek, dat in genoemde gemeente de ziekte reeds in 1933 werd geconsta teerd. Ter plaatse is op last van den burge meester van St. Gillis een bord geplaatst met het opschrift; „Toegang verboden. Besmettelijke ziekte". Overigens ont breekt alle toezicht. Er schijnen echter wel dieper ingrijpende maatregelen in overweging te zijn. Najaarshengstenkeuring Rotterdam. De rij der najaarshengstenkeuringen is Dinsdagmiddag geopend met de keu ring van de trekpaard-hengsten te Rot terdam, in het sportpark Woudenstein. Aangegeven waren elf hengsten, waarvan vier afwezig bleven. Van de opgekomen zeven hengsten werden er zes goedgekeurd voor den dekdienst, terwijl van één de goedkeu ring werd uitgesteld. De voorgebrachte dieren vormden een behoorlijk goede collectie, zonder be paalde uitblinkers. Goedgekeurd werden: 1. George Mil ler K 1574, vosschimmel, V. Martin van Luntershoek K 1375, fokker Mar. Alle- mekinders te Baarland, eig. C. v. Beek, Heenvliet. Goede, regelmatige gebouw de hengst, die even grover van beenen kan; 2. Albion de Fair, K 1525, vosbles V. Fair K 1186 van A. Plaisier te Rid derkerk, fokker wed. A. E. de Badts, Sluis. Goede massale hengst, gangen behoorlijk; 3. Fair v. Mol te Zoetermeer, fokker Rud. Blondeel te E e d e. liets groote maat; 4. Karei I K 1515, vosbles V Manola's Karei K 1295, van A. de Jongh Pz. te Asperen, fokker A. A. v. Nieuwenhuizen, Nieuw- en St. Joosland. Zeer diep, In het Keur-Stamboek werd tevens in geschreven Victor 74272, vos, V Victo- rieux K 1443 van A. de Jongh Pz. te As- peren, fokker Jac. de Feyter Cz. te Boschkapelle. Alles nogal gewoontjes. Bij Kon. besluit zijn benoemd: lo. tot luitenant ter zee 3e klasse de adel borsten der le afd. voor den zeedienst bij het Kon. Instituut voor de Marine F. J. Kroesen, jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, J. G. Cox, C, H. Bartels, F. Steinmetz, C. A, de Neef, R. W. baron van Lynden, L. A, R. J. van Hamel, H. A. van Oorde, H. L. Verniers van der Loeff, W. S. J. A. Prins, J. P. Rotgans, jhr. J. A. Feith, W. H. Crommelin, H. J. H. Hagdorn, A. F. baron van Tuyll van Serooskerken; tot officier van den marinestoom vaartdienst 3de klasse de adelborsten der 1ste afd. voor den stoomvaartdienst bij het Kon- Instituut voor de Marine A. Mantz, P. Tuinhout, P. L. Koppen, W. P. Snaauw, C. F. C. Thoms, M. J. Kimmel, A. L. Thierens, J. G, van Hemert, H. T. A. M. Schoenmakers, H, J. Bouvy, A. A. M. van Rijsbergen, L. Lambo; tot officier van administratie 3e klasse de adelborsten der le afd. voor de ad ministratie bij het Kon. Instituut voor de Marine F. O. van Kregten, J. H. van de Wall. voorbankje en haalde er een mooi ver zilverd ankertje uit, „Daar gaat 't, één, twee, drie.... Als er nou gevaar was, dat we gingen draai en zou ik ook van achteren een anker tje uitgooien, maar we hebben hier ki lometers de ruimte en we zullen een aardig lijntje vieren, dan kunnen we blijven zw,aaien." Daar lagen we in letterlijken zin op den bodem van de Eendracht, maar toch ge lukkig nog een stukje boven water. Dat water was helder als glas en we z,aten op een plaat van zuiver zand en schel pen. Kunnen we niet een wandelingetje maken naar die schuit, Piet?" „Je zou het kunnen probeeren", zei hij, maar ik vrees, dat er een sterke stroom staat, kijk maar eens hoe het Sterntje aan zijn anker trekt. Wat er ook op de wereld gebeurt, je zult hier de eerste paar uur wel moeten blijven." „Jammer dat we niet naast die ande re schuit leggen, Piet, d,an konden we een partijtje bridgen." „Ik zal een kopje thee zetten", zei Piet „en er is ook nog een koek aan boord, als je die tenminste nog niet ont dekt en opgegeten hebt." Hij stak een spiritusbrander aan en toen het water kookte, hebben we naar alle regelen van de kunst thee gezet, hoewel de suiker onvindbaar was en er toevallig geen kruidenierswinkel in de buurt was. De thee ging in een thermos- flesch, er werden twee geëmaneerde kroezen opgescharreld en we dronken een Thé-complet als het Carlton Hotel ons niet smakelijker had kunnen leve ren. Duivensport Oostburg, De Zeeuwsche Vlaamsche Bond had j!. Zondag een duivenwedstrijd uitge schreven op Clermont. De snelste duif vloog 1084.1 m, de laatste der prijswin- sters 1003 m per minuut. De prijzen vielen als volgt: P. van Grol te Retran- chement le en 2e; B. P. de Ridder le Cadzand 3e, 7e 18e en 1 overduif; G. Dusarduijn te Groede 4e, 5e en 6e; W. Brevet te Cadzand 8e, 22e en 1 over duif; J, den Hollander te Waterland kerkje 9e; A. de Lijser te Zuidzande 10e; M. Mabesoone te Oostburg 11e en 12e; Iz. Misilje te Cadzand 13e en 16e; P. C, de Meij te Cadzand 14e, 15e en 19e; W. Klaaijsen te Breskens 17e, 20e en 1 overduif; A. Aalbregtse te Aarden - burg, (Draaibrug) 21e en J. P. Duste te Oostburg 1 overduif. BENZINEDIE VEN AANGEHOUDEN. Dank zij het actief optreden van de politie te Alphen a. d. Rijn heeft men vannacht te Utrecht, nadat verschil lende keeren op hen was geschoten, een viertal ongure typen, afkomstig uit IJmu'den, die te Alphen a, d. Rijn ben zine hadden gestolen, weten te arrestee ren. De auto, welke in hun bezit was, bleek te IJmuiden te zijn ontvreemd. Het viertal had te Alphen a- d. Rijn uit een benzinestation aan den rijksstraat weg een 70 liters benzine ontvreemd. De politie a'daar stelde de politie te Utrecht in kennis van het gebeurde, en toen de auto uit de richting Alphen in razende vaart kwam aanrijden, wist de Utrechtsche politie de auto staande te houden. Het viertal legde een gedeelte lijke bekentenis af. ONWEER. Woensdagmiddag is tij dens een kort maar hevig onweer te Ursum (N-H.) de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer A. van D. Aangezien de boerderij vol hooi was, stond de behuizing in een oogwenk in lichter laaie. Ondanks de aanwezigheid van 3 brandspuiten gelukte het niet de boerderij te behouden, zoodat deze tot den grond toe afbrandde. Daar de eige naar juist zijn geboortedag vierde, was het huis vol gasten, onder wie de inslag groote ontsteltenis intrad. Van den in boedel is vrijwel niets gered- Woensdag is tijdens een zware on weersbui de bliksem ingeslagen in de groote boerderij „Jachtlust", gelegen in den polder Eierland (Texiel) bewoond door het gezin Van M. Ln minder dan geen tijd stond de groote schuur, die geheel gevuld was met graan, in brand. Ook 6 van de 7 graanklampen, die zich in de nabijheid bevonden, vatten weldra vlam. Toen de brandweer arriveerde, was alles een groote vuurzee. Men is er in geslaagd het woonhuis en één graan- klamp te behouden. De schade wordt door verzekering gedekt- Ook is de blik sem in een andere boerenschuur in de omgeving ingeslagen, doch hier werd geen schade aangericht. DIEREN- EN MENSCHENBEUL. Te Ter A p e 1 maakte een jeugdige scheepsjager zich schuldig aan mis handeling van zijn paard, Verschillende omstanders maakten zich hierover boos, en een hunner, de schipper Mulder te „Jammer, Piet, dat we onze hengsels niet meegenomen hebben." „Jij denkt weer aan bebakken botjes", zei hij, „maar die zwemmen hier "niet, tenminste niet gebakken." „Hoe zou het toch komen, Piet, d,at we elkaar op het water zulke flauwe moppen vertellen. Je weet, dat het flauw is en toch zeg je zulke dingen." „Elke man blijft in zijn hart een kwa jongen", verzekerde P.'iet. i,Voor je omgeving ben je natuurlijk gereserveerd, maar in de vrije natuur komen de ouwe streken er nog wel eens uit", „Op de Tholen 23 slapen ze allebei", zei hij, nadat hij door zijn verrekijker poolshoogte genomen had. „Daar zeg je zoowat, Piet. Gister morgen waren we om vijf uur op en vanmorgen om vier uur. Wat denk je van een ochtendslaapje?" „Een pracht idee", zei Piet. „Ik z,al onze slaapkamer wel even in orde bren gen. We hebben lits jumeaux, maar geen nachtkastjes. Ik zal hier een paar plan ken leggen en als je nou met je hoofd op dien z,ak ligt, heb je een eerste klas ledikant, 't Is een beetje hard, maar dat went wel. Als je nu een eindje opschikt, dan kom ik aan den anderen kant. Zoo, dank je en maf ze." „Moet je de wekker niet zetten, Piet?" „Ik heb aan den portier gezegd, d,at we om twaalf uur gewekt willen wor den", zei Piet. „Maar je hebt vergeten je schoenen buiten de deur te zetten. Laat mij het maar even doen." „Blijf je d'r af!" riep de kapitein van het Sterntje verschrikt en hij stak zijn hoofd boven den rand van het scheepje

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5