engeland, duuschland. rusland. roemenie. tsjecho-slowakije. spanje. ver. staten. japan. GEMENGD NIEUWS, AFLOOP VERMOMMEN. LANDBOUW, LAATSTE BERICHTEN. bur6erluke stand. MARKTBERICHTEN. bel;;;: De „Matin" ziet in de besluiten van ihet Britsche kabinet een zeker terug wijken. Men heeft niet besloten te Ge- nève sancties te eischen tegen Italië. ;Dat behoeft weliswaar niet te beiee- kenen, dat deze eisch niet later zal worden gesteld, in ieder geval kan men deze reserve constateeren. Hst is mls~ schien toch nog mogelijk vóór 4 Sept. een basis van overeenstemming te vin den. Het stoomschip „Ravenna" is heden met 375 muildieren aan boord naar Oost-Afrika vertrokken. Groot opzien is gewekt door het ver trek van het vliegtuig-moederschip „Mi- ragliadat 5 bombardementsvliegtuigtn. 5 verkenningsvliegtuigen en 80 vliegers aan boord heeft. De wapenuitvoer. De „Moniteur" zou heden een koninklijk decreet publi- ceeren, verordenend dat met ingang van 24 dezer voor den export van oorlogs wapenen en van munitie een uitvoerver gunning noodig zal zijn- De geheimzinnige vondsten te Wuest- wezel. Het onderzoek inzake de lu gubere vondsten te Wuestwezel nabij de Belgische-Nederlandsche grens, waar, zooals men weet, door een landbouwer bij graafwerk in 2 jaar tijds' drie lijken zijn opgegraven, schijnt meer en meer er op te wijzen, dat de geheele geschie denis zal teruggebracht moeten worden tot het alledaagsche in den wereldoor log, meldt de Msb. Nu men de juiste ligging der drie ge- vond lijken heeft vastgesteld, vooral ook in verband met het laatst gevondene, blijkt dat men de overledenen met zorg aan de aarde heeft toevertrouwd, t Verschil van vastheid van den bodem deed duidelijk zien, dat het graf niet was een ruw gedolven kuil, maar een werkelijk recht afgestoken graf ter diepte van ongeveer een meter. De graven bleken bovendien op on- derlingen afstand van ongeveer een me ter te zijn gedolven en in een rechte lijn. Met vrij groote zekerheid mag dan ook worden aangenomen, dat men hier te doen heeft met de stoffelijke resten van Duitsche soldaten. Hoe het ook zij, misdaad moet wel worden uitgesloten. Het met zorg begra ven in drie verschillende graven, pre cies in één lijn, in de nabijheid van twee boerderijen, is anders niet te verklaren. Bovendien wordt deze meening ver sterkt door ingewonnen informaties in alle gemeenten in den omtrek, waar in genoemde periode geen enkele persoon werd vermst. Minder ongelukken. In de op 17 Augustus geëindigde week zijn tenge volge van verkeersongelukken 138 per sonen gedood en 5072 gewond, tegen 155 dooden en 5380 gewonden in dezelf de week van het vorig jaar. Het ongeluk in de Hermann Goering- strasse. Donderdagmiddag om 12 uur waren 48 uren verloopen sedert het ont zettende instortingsongeluk bij den aan leg van den ondergrondschen spoorbaan in de Herman Goeringstrasse te Berlijn. Ondanks alle denkbare pogingen is het ook tot gistermiddag nog niet ge lukt de bedolven personen te benade ren. Of het nog gelukken zal hen levend te bergen is een kwestie, welke thans door niemand kan worden beantwoord. Het lot van de verongelukten hangt af van de omstandigheid of voldoende hol le ruimte in de schacht aanwezig is. Tot nu toe heeft men nog geen spoor van de bedolven personen gevonden. Drie slachtoffers van den brand in de radio-tentoonstelling. Op den och tend na den brand in de radio-tentoon stelling in de tentoonstellingshallen aan den Kaiserdamm te Berlijn heeft men onder de puinhoopen een lijk gevonden, waarvan pas gister de identiteit kon worden vastgesteld. Het slachtoffer is waarschijnlijk de ingenieur van de A.E. G. Georg Schmidt. Aangezien reeds den dag na den brand bleek, dat het andere slachtoffer ingenieur Kessler van Tele- funken was, en Dinsdagochtend inmid dels een der gewonden in het zieken huis is overleden, bedraagt het totaal aantal slachtoffers van den brand drie. De Tsaren-adelaars van de Kremlin- torens. Naar officieel wordt medege deeld zullen voor 7 November, den dag der revolutie-herdenking, de vier adelaars, die nog op de Kremlin-torens zaten, verwijderd worden en worden vervangen door den sikkel en den ha mer, met de Sowjet-ster. Ook zullen twee adelaars verwijderd worden van het historische museum aan het Roode Plein. Vliegtuigloods ingestort. Te Brasov is een loods van een vliegtuig-fabriek ingestort, waardoor een veertigtal ar beiders bedolven werd. Tot nu toe zijn zes lijken en 16 gewonden geborgen. an het lot van de overige arbeiders, die onder de puinen van de loods be dolven liggen, is nog niets bekend. ue ingenieur onder wiens leiding de loods is gebouwd, is gearresteerd. Twee vliegtuigongelukken, Bij de slotmanoevres, welke heden plaats hadden, hebben twee vliegtuig-ongeval len plaats gehad. Boven het militaire vliegveld is een machine in brand gevlo gen; de beide inzittenden kwamen om het leven. Verder is nabij Pilsen een vliegtuig neergestort. De piloot werd doodelijk gekwetst. In het plaatsje Villa Franca Cid werd een groep bouwvakarbeiders be dolven ond'er een invallenden muur. Twee arbeiders kwamen om het leven, terWijl drie arbeiders ernstig en ver scheidene licht werden gewond. Het neutral?. teitsvoorst®l. Na lang durige onderhandelingen heeft president Roosevélt zich nopens het neutraliteits- voorstel bereid verklaard, toe te stem men in een compromis, dat den uitvcer van wapenen aan alle oorlogvoerende naties tot 29 Febr. 1936 zal verbieden. De bladen te Washington verklaren dit compromis met het feit, dat de presi dent vreest door verderen tegenstand tegen de wenschen inzake de neutrali teit van het congres, dat door vrees vcor den oorlog is vervuld, zijn con gresprogram op het punt der binnen- landsche politiek voor de rest der zit ting in gevaar zou worden gebracht. Het is alweer zoo. De Amerikaan- sche arbeidersfederatie heeft bij mon v,an zijn onder-voorzitter, Wall, een krachtig optreden gevraagd tegen de Sovjet-actie. In een brief aan den staats secretaris van buitenl. zaken zegt hij, dat, wanneer na het protest van de zijde van het ministerie, de communis tische activiteit onbelemmerd voort duurt, „de belangen van de Ver. Staten, de onmiddellijke verbreking van de di plomatieke betrekkingen vragen." In de Baptistenkerk te Oklahoma zijn de twee bronzen kisten met de stof felijke resten van Wiley Post en Will Rogers opgebaard. Meer dan 25.000 menschen defileer den langs de baren, welke onder een berg van bloemen als het ware bedol ven. Veertien vliegtuigen cirkelden boven de kerk en strooiden rozen uit. Communisten „geteerd en geveerd' In Santa Rosa, in Californië, heeft een menigte van ongeveer 300 gemas kerde personen in den nacht van Woensdag op Donderdag een drijfjacht gehouden op eenige communisten, die propaganda hadden gemaakt onder dc hopplukkers. De jacht geschiedde met vrachtauto's Twee communisten, die in handen hunner tegenstanders vielen werden besmeurd en met veeren bedekt, terwijl drie anderen afgeranseld werden. Een der communisten, die later „ge teerd en geveerd" werden, was met be hulp van traangas uit zijn boerderij ver dreven, nadat hij de menigte een tijd lang met schoten hagel op een afstand had weten te houden. De communisten werden tenslotte gedwongen aan het hoofd van een stoet van omstreeks 50 auto's onder groote hilariteit van de bevolking, door de straten te loopen en de Amerikaansche vlag te kussen. Slaapziekte-epidemie. In West-Ja pan en tot ver in den omtrek van Kobe zijn ongeveer twee honderd personen aangetast door een slaapziekte-epide mie, die plotseling is uitgebroken en snel om zich heen greep. Tot dusver heeft de epidemie reeds 85 slachtoffers geëischt. Verdronken. De ongehuwde 57-jarige arbeider P. R. uit E n k h u i z e n, die Za terdag naar de Hoornsche kermis ver trok en niet terugkeerde, is thans,, uit een der Hoornsche stadsgrachten leven loos opgehaald. Dondernagnamiddag is de 22-jari- ge T. L. te Goud ,a, op de Plas Klein Elfhoeven met zijn kano omgesla gen en verdronken. MERKWAARDIGE VLIEGCAPRIO- LEN. Donderdagmorgen cirkelde 'n vliegtuig boven Bergen op Zoom en deed schijnbaar een po ging om op het terrein Kijk-in-de-Pot te dalen. Ofschoon de machine op een gegeven moment den grond raakte, steeg zij toch aanstonds daarna weer op en zette haar vlucht in de richting van t eiland Tholen voort. GEEN AUTO'S IN HET MAST- BOSCH. De houtvester in de Hout vesterij Breda heeft met het oog op de vele klachten omtrent het ver oorzaken van stof en gevaar, het auto verkeer in het Mastbosch, behalve wat betreft den weg van Hotel Boschhek naar de boschwachterswoning, verbo den. TRAGISCH SLOT. Woensdagnacht keerde de heer B„ gemeente-ontvanger te G i n n e k e n, met zijn familie van een autotochtje naar België terug. Met den chauffeur mede zaten in den auto 10 personen w.o. eenige kinderen. On der Rijsbergen is een portier van de auto opengesprongen, waardoor het«8- jarig zoontje van den heer B. uit den auto viel. Hoewel de toestand zich aan vankelijk niet ernstig aan liet zien, werd de jongen ter observatie in het zieken huis Ginneken opgenomen. Daar is hij thans aan de gevolgen van den val over leden. ONDER DE WIELEN VAN EEN VRACHTAUTO. Donderdagavond is op den Grintweg, tusschen H i 11 e - gersberg en Bergsche Koek een 14- jarige jongen, die achterop een vracht auto meereed, van de auto gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Hij bekwam een schedelbruek en was op slag dood. Tot op het oogenblik is het niet be kend, wie de knaap is. EEN SMOKKELEND RAADSLID? Dinsdag is te Emlichheim (Duitschland) gearresteerd de heer H. L„ lid van den Raad der gemeente Coevorden, die altijd handel drijft in den Duitschen Graafschap. De heer L. zou er van verdacht wor den kaas naar Duitschland te hebben vervoerd, zonder deze te hebben aange geven en zonder er invoerrecht van te hebben betaald. De auto, waarin hij reed, is in beslag genomen. Evenwel kon men bij informatie aan de grens daar geen inlichtingen geven waar de heer L. gevangen gehouden wordt. NU ZUIVERING VAN OMLfGGEN- DE GEMEENTEN. Nu de bende te Oss zoo langzamerhand achter slot en grendel zit, gaat de politie over tot zui vering der omliggende gemeenten. Reeds lang werd te Berchem aangifte ge daan van diefstallen van rijwielen. Hoe wel de marechaussee en gemeentepolitie van Berchem een onderzoek instelden, mocht het nooit gelukken de daders te vinden. Totdat men gisteren voldoende aanwijzing kreeg en tot arrestatie over ging van C. v. d. A. uit Berchem. In hem meent men den dader te pakken te heb ben van deze diefstallen. Ook moet hij niet vreemd zijn aan kippendiefstallen en diefstallen van veldvruchten. Hij is in de marechaussee-kazerne te Oss in gesloten, maar blijft tot nu toe hardnek kig ontkennen. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Toen Donderdagmiddag het 9-jarig zoontje van den heer M. uit Hoorn onverwachts den weg nabij zijn woning wilde oversteken, werd hij door een passeerende auto, bestuurd door den heer H. uit Blerick aangereden en op slag gedood. Het rijwiel werd totaal vernield. Den bestuurder die jiog uit alle macht geremd heeft, treft geen schuld- I'. EEN OPZIENBARENDE ARRESTA TIE. Het „Soer. Handelsblad" meldt de gevangenneming van H. J. M., den administrateur van de köffie-onderne- ming Soember Bopong boven Loemad- jang (Java) verdacht van doodslag en van medeplichtigheid aan moord. Het eerste geval betreft een inlander, die verdwenen bleek en wiens skelet in een koffietuin is gevonden. Deze inlander is getuige geweest van een relatie tus schen gearresteerde en een inlandsche vrouw. Deze inlandsche vrouw zou - op last van M. door personen, door hem gehuurd, vermoord zijn. De ver dachte ontkent. De officier van justitie vertoeft ter plaatse voor het instellen van een on derzoek. DE MOORD OP DEN GEZAGHEB BER VAN DORSTEN. De dader van den moord op den bestuursambtenaar Van Dorsten, die ter dood veroordeeld werd, verklaarde tijdens de Landraad zitting te Amboina niets tegen den ver moorde te hebben gehad. Hij pleegde zijn daad een dubbelen moord in tijdelijke Verstandsverbijste ring, welke volgens zijn zeggen werd veroorzaakt door het piekeren over het verdere verloop van - de pa trouille die van Teheroe naar Amahai zou marcheeren. Notaris E. C. van Dissel te Goes heeft te Driewegen voor de familie B. Burger-Van Strien verkocht; perc. 2 t/m 18 als boomgaarden, bouw en weilanden, groot 5 ha 13 a 39 ca. Koopers hiervan werden de heeren Ja cobus en Johannes Krijger en mej. Jo hanna Krijger voor f 1175 per 39,24 a of den hoop f 15372,53; perc. 19 t/m 20 als 1,26,10 ha bouw land geme'de fam- Krijger voor f 900 per alsvoren of den hoop f 2892. perc. 21 en 22 als 3.17.86 ha. weiland aan gemelde fam. Krijger voor 850 per alsvoren of den hoop 6885. perc. 1 Woonhuis en tuin groot 9 aren 90 centiaren kooper hiervan werd de Coöp. Boerenl. Bank te Driewegen voor 2000. de perc. 1 t/m 22 zijn allen gelegen te Driewegen en de koopers wonen aldaar; perc. 23 bouwland groot 72_ a15 c.a. kooper hiervan werd de hr. J. Traas Cz. te Baarland voor 1025.per alsvoren of den hoop 1823.95; perc. 24 t/m 27 bouwland groot 2.52,20 ha. kooper hiervan werd de hr. A. Bur ger te Baarland q.q. voor 1050.per alsvoren of den hoop 6720. perc. 23 t/m 27 liggen allen te Baar land. Inzake de kippen-regeling. De vereeniging tot bevordering van de pluimveehouderij in Zeeland, afdee- ling Schouwen en Duiveland, heeft zich met een adres gewend tot den minister van economische zaken, waarin het be stuur dier af deeling, overwegende: le. dat nog altijd de plannen om slechts 25 kippen per bedrijf van meer dan 20 ha toe te laten, bij den minister in over weging zijn; 2e. dat bij doorvoering van zulk een i. beperking geen voldoende eieren aan- wezig zullen blijken, om in de behoeften van de bewoners van Schouwen en Dui veland te voorzien; 3e. dat evenmin kan worden voorzien in de behoeften van de bij elk bedrijf betrokkenen, als voor eigen gezin en voor naastwonende familieleden en/of personeel benoodigd; 4e. dat een aantal van 25 kippen be slist onvoldoende moet worden geacht voor de op elk bedrijf aanwezige afval producten, mede in verband met de be duidende beperking der varkens; 5e. dat doorvoering geen beperking, maar slechts verhuizing van het aantal kippen zal beteekenen; trerzoekt den minister, aan voornoem de beperkingsplannen geen uitvoering te willen geven, of althans ten minste 50 kippen per bedrijf toe te laten. l'R I I IM III Ml I I I III If |W iHIMIIIB IIHIW DE BRUG OVER HET KANAAL HANSWEERT—WEMELDINGE. Met de werkzaamheden aan de nieu we brug over het Kanaal Wemeldinge-- Hansweerte welke uit drie overspannin gen zal bestaan, is men reeds zoo ver 1 gevorderd, dat binnenkort de eerste overspanning geplaatst zal worden. Het eerste gedeelte, dat gelegd wordt, is ge bouwd bij C. Swartouw aan de Wilhel- minakade te Schiedam. Het is het be weegbare deel en weegt 155 ton. Het is 29 34 meter lang, 9.50 m breed en 4 m hoog. Het transport en hei plaatsen van deze overspanning is opgedragen aan de N.V. De Wit's bergings- en transporton derneming te Rotterdam, die, zooals men weet, ook de Moeraijkbruggen ver voerde. De brug zal niet op bakken, doch in een schip worden vervoerd. Men heeft daartoe de „Kolossus' een groote 200 tonsbok gecharterd, die de brug op zal nemen, in liet schip plaat sen en te Vlake weer er uit zal halen. Dinsdag 27 dezer zal dit transport plaats vinden. Het beweegbare gedeelte van deze brug komt aan den voornant te liggen. De twee andere overspannin gen worden gebouw.'. b:j de firma Penn en Bauduin te Dordrecht. KRUININGEN. Vrijdagmorgen kwam de renner W. de V. door het slippen van zijn voorwiel van zijn race fiets met zijn hoofd op een steenen paaltje te recht. Met een lichte hersenschudding werd hij opgenomen. Naar wij vernemen zal H. M. de Koningin op 31 Augustus nog in het buitenland vertoeven, en dus ditmaal op Haar verjaardag niet hier te lande aanwezig zijn. DE RONDVLUCHT 1935. Hedenmorgen zijn van het vliegveld Schiphol zestig vliegtuigen, waaronder 22 buitenlandsche, gestari voor de Ne- derlandsche Rondvlucht 1935. Als eer sten gingen de K.L.M. toestellen, de „Duif", bestuurd door den piloot Bach en de Douglas „Jan van Gent" bestuurd door Viruly, de lucht in. Binnen hel uur waren alle deelnemers vlot gestart. Intusschen waren de eerste toestel len op de eerste landingsplaats vliegveld Haamstede, geland. Deze eerste étappe, Schiphol-Haamstede, is door alle deel nemers op vlotte wijze afgelegd. Op 1 et vliegveld Haamstede was een talrijk pu bliek aanwezig bij de aankomst en het vertrek van de vliegtuigen. DE ABESSIJNSCHE KWESTIE. In voortdurend sneller tempo ver trekken dagelijks groote troepen-trans porten naar Oost-Afrika. In de h,aven van Napels heerscht ontzaggelijke be drijvigheid, daar bijna geen dag voorbij gaat waarop- niet verscheidene schepen met een groot, contingent militaire naar Oost-Afrika vertrekken. Het hoogste punt zal a.s. Zondag wor den bereikt wanneer met de beide sche pen „Saturnus" en „Alandide" 6000 zwarthemden de reis naar de Italiaan- sche koloniën zullen aanvangen. Het leger v,an Abessynië heeft order ontvangen zich op alle gebeurlijkheden voor te bereiden. Alle -jongens en man nen van 15 tot 80 jaar zijn gereed om eventueel op te trekken. Er is op dit oogenblik geen kwestie van een alge- meene mobilisatie, hiertoe zal pas wor den overgegaan wanneer de Keizer, ge zeten op zijn witte paard het commando over zijn troepen op zich zal nemen. Gisteravond heeft bij de schepen, die met bestemming naar Oost-Afrika uit Napels zijn vertrokken, ook het vlieg tuigmoederschip „Miraglia" met tal van bommenwerpers aan boord, de haven verlaten. De bemanningen hebben vóór hun vertrek gedéfileerd voor den chef van den état-majoor van den lucht vaartdienst, generaal Pinno. Twee esca drille verkenners en bombardements vliegtuigen zijn van ochtend uit Gorizia naar Napels vertrokken, waar zij met bestemming naar Oost-Afrika zullen wor den ingescheept. De hertog van Aosta heeft gisteren deze escadrilles geïnspec teerd. Uit New York wordt gemeld: Groote bestellingen voor de vervaar diging van Ethiopische vlaggen wordea ontvangen, alsmede voor kiene in het knoopsgat te dragen vlaggetjes waarme de de negers, die met Abessynië syra- pathiseeren, zich tooien. Middelburg, Ondertrouwd: A. C. Bosselaar, 27 j. en M. Joziasse, 29 j., I. Andriessen, 26 j. en S. A. Geldof, 24 j. Getrouwd: A. Schot, 27 j. en A. J. Griep, 24 j., W. J. Kruijs, 29 j. en A. Troll, 24 j- Bevallen: C- Post-Provoost, 2 d„ F. S. Meiiefste-Joosse, d. Middelburg, 23 Augs. Groote Fruitveiling: Peren: Clapps Favorite 1,706,50, Br. de Mérode 1,903, Spek- peer 1,101,60, Suikerpeer 1,30, N.H. Suikerpeer 0,801,60, Appels: Keswick 1,304,80, The Queen 1,104, Klaasjes 0,80—2,90, Zomerappel 3,506,40, alles per 25 kg- Kleine Veiling: Beurré de Mérode 4 5 c,, Juttepeer 411 c„ Bruine Kriek - peer 13 c., Précose de Trévoux 18 c„ Bergamotte 26 c., Clapp's Favorjte 26 c., dr, Jules Guyot 4 c-, Scharlaken peer 15 c., ]M.H. Suikerpeer 13 c„ Roode Suikerij 1 c„ Triornphe de Vienne 20 c-, Perzikpeer 1 c., Durandeau 24 c., Dirkjes 4 c.; Appels: Duch. d'Olden- burg 24 c„ Early Victoria 13, Ecklen- ville Seedling 57 c„ Yellow Transp. 8 - 12 c., mr- Gladstone 56 c-, St. Jan 18 c., Codlin Keswick 35 c„ Honds- mml 27 c., Jac. Lebel 4 c„ Keswick 4 7 c., Bismark 3 c-, Transperant de Concel 8 c„ The Queen 4 c„ Zigeunerin 13 c., dr. Julus 16 c., Tarwe Appels 15 c., Zweden 10—16 c-, Pruimen: Abrikoos 5-9 c., Kwetsen 3 c„ perzik- pruim 10 c„ Washington 518 c., Reine Victoria 716 c„ Blauwe eierpruimen 914 c., Okekanen 6 c-, Dubb. Boeren- witte 1217 c„ Enkele Boerenwitte 10 c., Belle de Louvain 1115 c., Enkele witte Wijns 1214 c., Dubb. idem 12 16 c., Czaarpruimen 810 c- Diversen: Morellen 33 c., Roode bes sen 519 c„ Tomaten 49 c., druiven: Blauwe 3132 c-, Black Alicante 34 35 c., Frankenthaler 2835 c., Witte 20 28 c-, alles per kg, moerbeien 1113 c-, bramen 10 c„ beide per doos, Netme- loener. 1018 c., ananasmeloenen 1020 c„ Suiker meloenen 1016 c-, Vijgen 2 3 c., perziken 47 c., alles per stuk- Goes, 22 Augs. Veilings vereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling van n.m- 1 uur Zure Kroetappels 0,50, per 100 kg, indem, idem Dubb, Princesseboonen f 5 ®n onverkoopbaar. Kleine Veiling- Peren: Clapp's Favorite extra 813, idem A 612, idem B 49, idem C 4 7, Précose de Trévoux extra 911, id- A 79, idem B 67, idem C 46, Sou venir de Congres 48, Petite Margue- rithe 69, Bruine Heerenpeer 46, Marguerithe Marillet 8, Seigneur d'Es- peren 36, Juttepeer 820, Beurré de Merode 35, idem d'Amanlis 57, dr, Jules Guyot' 3, dr. Cornelis 36, Ronde Perzikpeer 4, Zomer Rietpeer 23, N-H. Suikerpeer 13, Wittebroodspeer 12, Spekpeer 23, Calleboutspeer 2, Goud- ballen 12, Afval- en Kroetpeer 0,50 2, per 100 kg. Appels: Zigeunerin extra 2329, idem A 2425, idem B 1921, idem C 12 16, Mank's Codlin extra 15, idem A 13 15, idem B 812, idem C 69, The Queen extra 12, idem A 711, idem B 57, idem C 46, Early Victoria extra 10, idem A 810, idem B 79, idem C 57, Codlin Keswick extra 69, idem A 58, idem B 4'7, idem C 24, Transp. de Cronsels 814, Duch. d'Ol- denburg 38, Red Victoria 7, Bismarck 36, Jac. Lebel 37, Constantijn de Groot 4-5, Lord Grouwenor 36, Gra- vensteiner 34, Lord Suffield 35, Do minoappels 23, Afval- en Kroetappels 0,504, per 100 kg. Pruimen: Washington's extra 1216, idem A 1012, idem B 8-13, idem C 48, Belle de Louvain extra 913, id. A 710, idem B 68, idem C 25, Groene Reine Claude 818, Reine Clau de St. Julian 814, Reine Victc%ia 3 14, Dubb- Boerewitte 512, Witte Wijn pruimen 411, Blauwe Wijnpruim 38, Abrikoospruim 510, Reine Victoria 3 14, Burbank 10—15, Kirkes 911, Ditrich Ulhhorn 49Utility 79, On tario 57, Blais den Red 8, Czarpruim 59, Purple Pershore 46, Myrabolaan 6, Tonneboers 26, Vroege van Buhlen- thal 8, Pond's Seedling 5, per 100 kg. Diversen: Frambozen 2125, Moer beien 1020, BI. Druiven 2529, Roode bessen 7. Tomaten 47, Meloenen 6 15, per 100 stuks. Z i e r i k z e e. 22 Augsó Chevalier gerst f 4,254,35, haver jf 5,756, erw ten (Schokkers) f 8,509,40, alles per 100 kg.. Aardappelen (bonte) f 2,80, per 100 kg, stroo (tarwe) ongeperst f 3, per 1000 kg- Weinig aanvoer en vraag. Kipeieren (groothandelprijs) f 2,50, idem (kleinhande'prijs) f 2,502,80, per 100 stuks, Boter f 0,790,85, per 14 kg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3