RECHTSZAKEN. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN, CORRESPONDENTIE. MIDDELBURG. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. HONGARIJE. BALKAN. WAAR IS WERK? v Verkoopingen - Verpachtingen fn Zeeland. AGENDA. millioen kg boter en 15 millioen kg kaas uit kunnen krijgen? In het kort bespreekt dr. Posthuma de toestanden bij de varkens en de kippen en komt dan tot de volgende conclusies. Wie op het standpunt staat dat wij niet een crisis doormaken in den gewo nen zin van het woord, een crisis zooals er vroeger ook vele zijn geweest, doch dat de maatschappij, om niet te zeggen het geheele wereldbestel, in haar struc tuur gewijzigd wordt, moet zich hierop ook durven in te schieten. Doen wij dat niet, doch wennen wij de boeren aan de bestaande maatregelen, dein krijgen we een maatschappij, die de overgroote meerderheid van het Neder- landsche volk niet wil. Eerste voorwaarde voor betere toe standen op landbouwgebied is: De boer als producent weder vrij zijn! Niet de uitvoerder van allerlei re- geeringsvocrschriften met^tallooze con troleurs om zich heen. Het moet weder worden als tijdens de regeering van Koning Salomo, toen niet zooveel verdiend werd, doch ieder in vrede kon nederzitten onder zijn eigen wijnstok en zijn eigen vijgeboom. De boer als consument. Dr. Posthuma begint met den boeren als consumenten den raad te geven bo ter en geen margarine te eten; door de regeling der bijslagen is dit voor hen voordeeliger. Verder wijst spreker op het verband dat er bestaat tusschen den boer als consement en de welvaart in de maat schappij. Natuurlijk zegt spreker, ligt er eenige overdrijving in de uitdrukking: ,,Als het den boer goed gaat, gaat het allen goed!" Maar wij weten allen dat de boer, als hij wat koopt, wat goeds koopt en dat hij goed betaalt als zijn bedrijf hem dat toestaat. Als het thans onzen handeldrijve'nden middenstand niet goed gaat en hij daar over met recht klaagt, dan is dit eerst en vooral onmiddellijk gevolg van het feit, dat het den boer niet goed gaat. Dat de boer het niet over den balk gooit, zegt spreker, is bekend, doch dit kunnen wij een voordeel voor de gehee le volksgemeenschap noemen, zoolang we gelooven dat de wereldhuishouding niet vooruit komt door de verkwisters maar door de spaarders. Behalve verbruiker in engeren zin is de boer ook consument voor zijn bedrijf. Bij alles wat hij daarvoor noodig heeft: zijn krachtvoer, zijn kunstmest, zijn bui- tenlandsche werktuigen, mag de boer zich gelukkig prijzen dat hij nog be schikt over een gave gulden. Wat de boer moet koopen en wat hij aan diensten moet betalen, is duur door de hooge loonen en de zware lasten die er in verrekend zijn. De boer heeft als consument dan ook een groot belang bij het verlagen der loonen en vaste lasten, want deze druk ken als lood op zijn bedrijf. De boer als econoom. Onder de boerenbevolking, zegt spre ker, zijn heel wat economen. De boer vestigt zijn meening niet on beraden, gaat niet over één nacht ijs, kiest geduldig zijn weg, schreeuwt niet voor hij geslagen wordt, doet daardoor de dingen wel overwogen en precies op tijd. Hij weet zich afhankelijk van Hooger Macht en van de natuurkrachten en is daardoor voorzichtig in zijn oordeel en bedachtzaamheid in het treffen van maatregelen. Dr. Posthuma schetst den boer als den waarlijk wetenschappeiijken mensch, die weten wil dat hij maar weinig weet. De boer als vereenigingsman, Na er op te hebben gewezen dat er tegen woordig veel over ordening gesproken wordt en niet ieder onder dit woord hetzelfde verstaat, zegt Dr. Posthuma dat hij onder ordening in de eerste plaats verstaat: het brengen van orde daar, waar deze orde niet bestaat. Spreker wijst er dan op dat er zeker geen stand in de maatschappij is die sinds jaren zooveel orde in zijn be drijfsomstandigheden gebracht heeft als de boerenstand. Spreker geeft dan een overzicht van de veelheid" van het vereenigingslëven op landbouwgebied, doch toont duidelijk aan, dat men bij deze wijze van samen werking uitsluitend het oog had op het particuliere belang van den boer en niet op de belangen van den boerenstand als één geheel. Dr. Posthuma zegt dat het gevolg hiervan is dat bij de voorbereiding van regeeringsmaatregelen niet de vertegen woordiging van den geheelen boeren stand kan medespreken en bij de uit voering niet de geheele boerenstand ge organiseerd optreedt, maar een leger van ambtenaren met de daaraan verbon den groote kosten. De boer als staasburger. Spreker be gint met de opmerking dat hij niet over de plaats van den boer in de samenle ving kan spreken zonder ook iets te zeggen van den boer als staatsburger Ook hederf heeft hij echter geen plan veel over politiek te spreken, daar hij naar partijpolitiek nimmer verlangde. Dr. Posthuma vestigt dan in het kort de aandacht op het feit, dat de boer ziteh slechts heel w!einig poditief ten doel stelde om zich in 's lands vertegen woordiging door zijn standgenooten te doen vertegenwoordigen. Gevolg hiervan is volgens spreker dat men bii het nemen van maatregelen het boerenbelang zeker niet uit het oog ver liest, doch verder komt men ook niet. Spreker dringt nogmaals aan op het doelbewust bevorderen van het hoofd product van den Nederlandschen cul tuurgrond: de zuivel. Voor den boer als staatsburger, ^egt Dr. Posthuma, komt dit hierop neder: eerst de boter en dan de margarine, omdat het belang van groot-Nederland dat eischt. Be boer als belastingbetaler. Spreker zet uiteen dat de boer naar dezelfde grondslagen belasting betaalt als ieder ander Nederlander en hij heeft er dus ook belang bij dat de belastingpennin gen zuinig worden gebruikt. Dr. Posthuma herhaalt dein zijn ook elders verkondigde meening dat de be zuiniging nu niet altijd maar weder, door het korten op salarissen en loonen van staatsdienaren verkregen moet worden. Spreker wijst op het overbekende spreekwoord: Goed voorgaan doet goed volgen en wil uit dit gezichtspunt de bezuinigingen beginnen. Alles wat wij kunnen en alles wat wij kennen is ten slotte gevolg van ons ge- schonken gaven, Deze gaven zegt spreker ontvingen wij van God en om niet. Laten wij daarom met name bij het overheidsbeheer in al zijn vormen ons kunnen en kennen gratis ter beschikking stellen. Scherp onderscheidt dr. Posthuma een overheidsdienst als ambt, iets waarvan de betrokkene dus moet bestaan en uit de inkomsten waarvan hij moet leven, en een overheidsfunctie als eerepost- Natuurlijk, zegt spreker, moet het ambt beloond worden, doch van de eere functie moeten wij geen baantje maken. Dr. Posthuma spreekt dan. meer uit gebreid over het ambt van minister en het daaraan verbonden pensioen en zegt van dit laatste: Moet uit bezuinigings oogpunt het ministerspensioen worden opgeschort, omdat u!it de aangifte van inkomen en/of vermogen blijkt dat de betrokkene daaraan geen behoefte heeft, daar hij uit anderen hoofde een met dat pensioen of vroeger inkomen of salaris gelijk te stellen inkomen heeft, dan be tuig ik mits de maatregel over de ge heele linie woridt toegepast daarmede bij voorbaat niijn instemming. Spreker betoogt daarna uitvoerig dat naar zijn meening de ontvangen gaven moeten worden doorgegeven om niet, als het overheidsfuncties betreft. Te meer omdat uit een statistiek wel blijkt dat veel personen in staat zijn meer dan een van die functies tegelijkertijd te vervullen en ook van velen is vast te ste len dat ze voor levensonderhoud geen vergoeding uit de overheidskas noodig hebben. De boer als mensch. Spreker begint met er op te wijzen dat niet alle boeren brave menschen zijn en dat de verwor ding in de geheele maatschappij ook den boer treft. Na uiteengezet te hebben, dat toch ook de boer de geweldige vooruitgang op technisch, economisch en hygiensch gebied medegemaakt heeft en door het wereldgebeuren op allerlei gebied veel ervaring heeft opgedaan, pleit spreker voor het meer doelbewust zorg besteden aan den mensch zelf- Dr- Posthuma richt zich dan in het bijzonder tot de jonge boeren en boerin nen en wijst er hen op dat ze van den wereldoorlog zelf weinig weten, doch dat die hen in een wereld geplaatst heeft die een groote chaos is. De gezonde begrippen, die gij van huis uit hebt medegekregen, zegt spre ker, het harde werken en zuinig leven dat ge hebt geleerd, maakt U voor ie dere maatschappij geschikt, mits maar begrepen wordt dat op de boerderij slechts de boer weet hoe het bedrijf ge leid moet worden. Met Uw zin voor kerkelijk en gods dienstig leven zijt ge in staat voor Uw vaderland iets te zijn. Bewaar het pand, dat U is toever trouwd! Kalm U ze'f zijnde, de Koningin die nende en God vreezende, zult ge er komen. ning: J. den H. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h.; Te Goes zonder vergunning met een auto-bus een standplaats innemen op den openbaren weg: J. J. L. Hansweert: Vrijspraak; Te Kruiningen venten z- vergunning: J. M. v. W. te Dordrecht: 1 b. s. 1 d. h.; Ma. E. G. te Goes: 2 b. s. 2 d. h.; idem te Ovezand: G. v. W., Kaatsheu vel: 3 b. s. 3 d. h.; E. S., Huybergen: 0.50 b. s. 1 d. h.N. S., Huybergen: vrijspraak; idem te Rilland-Bath H. J. J. D., Ber gen op Zoom: 5 b. s. 3 d. h,; idem, te Wissenkerke,: J. P. A. V. Goes: 1 b. s. 1 d. h.; P. L., Vlissingen 2 b. s. 2 d. h.; een trekdier laten staan zonder voor zorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen: W. W., Biggekerke: 3 b. s. 3 d. h. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: verkeersovertreding: H. J. L., Krab- bendijke, J. op 't H. Kapelle, C. W. Mid delburg allen f 3 b. s. 3 d.h.; W. H B., Vianen; P. C. Hoevenen (B.), ieder f 5 b. s. 5 d.h.; C. J. de G., 's-Graven hage; J. R., Heinkenszand; P. de B., 's-Heer Arendskerke ieder f 5 b. s. 3 d.h.; A. K., Biezelinge f 2 b. s. 1 week tuchtschool; O. H. K., Bergen op Zoom f 1 b. s. 1 d.h.; H. W. T. T., Amsterdam; S. G. M. S., Huibergen, ieder f 2 b. s. 2 dagen hechtenis, L. S-, Amsterdam, vrijspraak; overtreding verordening op de Be- vrachtingscommissie. Na gedaan verzet: G. V., Werkenden#, bekrachtiging van de vonnissen waartegen verzet 2 maal f 20 b. s. 2 maal 10 d.h,; zonder akte visschen en zonder vergun ning: J. G., Rotterdam gedomicilieerd, 2 maal f 2,50 b. s. 2 d.h. voor elke boe te, met verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen aalreep en het kruisnet; niet op de vaste deelen van het vaar tuig den naam van den schipper ver meld hebben: A. A. J. en A. V. Rot terdam ieder: f 3 b. s. 3 d. h,; A. G. B. Rotterdam: 2 b. s. 2 d. h,; Te Vlissingen venten zonder vergun- CITY. Extase. (-§-) Men zou 'aan de hand van deze merkwaardige Tsjechische film een ver handeling over het begrip: filmtaal kun nen schrijven. Er worden slechts enkele woorden in gesproken; korte, nuchtere zinnen, waar zich de noodzaak daartoe voordoet. De rest is zuivere beeld spraak, de beeldspraak van het witte doek. Psychische gesteldheden, karak ter-eigenschappen, subtiele stemmingen in haar gecompliceerdste variaties, het wordt alles uitgebeeld, monumentaal, aangrijpend en diep ontroerend voor wie deze taal verstaat. Het mysterie van het leven ondergaat men in deze film; huiveringwekkend soms maar ten slotte louterend in het besef van den heiligen, bovenzinnelijken oorsprong van alles wat is en zal zijn. Er gebeurt niet zoo heel veel bijzon ders in deze film. Het verhaal is simpel en tot zekere hoogte alledaagsch Maar het komt er in laatste instantie, niet op aan, wat er gebeurt. Alleen de vraag, hóe het gebeurt, is belangrijk. Een kunstenaar, ook een cinaest, heeft een essentie, een innerlijk, of hoe men het noemen wil, van wat hij uitbeeldt, te openbaren. Al het andere is betrekke lijke bijzaak. In de onderhavige film wordt die taak der openbaring vol bracht. Over de gebeurtenissen kan men hier als 't waren zijn schouders op halen. Ze zijn niet meer dan het mate riaal om de innerlijke bewogenheden, de onzichtbare krachten van dit leven, vorm te geven. Men moet een film als deze eigenlijk meer dan eenmaal gaan zien. Den eer sten keer zal den toeschouwer veel ont gaan, van wat hem den tweeden of der den keer diep ontroert. Meester der Smeltovens. Voor de pauze wordt een Amerikaan- .sche rolprent vertoond, met de geschie denis van een man, die van arbeider op klimt tot directeur van een machtig staal-concern. Hij weet echter geen maat te houden en het geschiedt in de roemruchtige dagen van October 1929 zijn val is nog sneller dan zijn opkomst. Als een troep arbeiders, die hij broodeloos heeft gemaakt, hem dreigt te vermoorden, verschijnt tenslot te als een soort deus ex machina, een oude rijke vriend, die hem weer op t paard helpt. Een aandoenlijke, maar niet sentimenteele liefdeshistorie, geeft aan het geval het noodige romantisch relief. Fay Wray en Jack Holt vertolken de hoofdrollen; op een wijze, die men ten zeerste moet waardeeren. ELECTRO. Geschichten aus dem Wiener- wald. Het komt er in de films, waarbij wal sen van Johan Strauss als fundament dienen voor een vroolijke rolprent, voor 't grootste deel op aan of men er in ge slaagd is de juiste sfeer te scheppen, waardoor men zich als 't ware één voelt met de pretmakende, zingende en dan sende lieden op 't witte doek. Een sfeer dus, waaraan alle stijfheid vreemd is, De film, deze week in Electro, is er wonderwel in geslaagd de juiste Ween- sche sfeer van genoeglijkheid, plezier en levenslust te scheppen. Bekende me- lodiën, met natuurlijk de wals „Geschich ten aus dem Wienerwald" vooraan, zijn hier bovendien een genoegen om naar te luisteren. Wanneer men dan weet dat het Weensche philharmonisch or kest het muzikale gedeelte voor zijn re kening neemt, dan behoeft van dit deel verder niets meer gezegd. De charmante Magda Schneider en haar reisgenoote een Amerikaansche milliardairsdochter kunnen het best met elkaar vinden, 't Zijn twee opgewekte, maar avontuurlijk aangelegde meisjes. In het vroolijke Weenen kunnen zij even wel hun avonturen bot vieren. Zij ver wisselen de rollen: Magda gaat door voor de milliardairsdochter en deze weer voor journaliste- Truus van Aalten geelt van deze laatste een uitstekende rol. De gebruikelijke misverstanden blijven na tuurlijk niet uit. Magda en haar cavalier weten daar echter wel raad mee. Deze geliefde v.an de pseudo-milliar- dairsdochter is een graaf (Wolf Albach Retty) die auto's verkoopt en die erf genaam is van een kasteel, waarop echter van toepassing is d,at ouderdom met gebreken komt. Hypotheekhouder Schopf is dan ook nog zoo dom niet als hij: zich uitslooft om de millioenen bezittende Amerikaansche voor het slot te interesseeren. Leo Slezak en Oskar Szabo is het tweetal dat voor de note gaie zorgt: de eerste een goedige dikkerd die ,als een volleerde diplomaat te werk gaat om hij en zij nader tot elkaar te brengen. De deftige Oskar Szabo doet alle moeite om de Aimerikaansche miss met de Weensche kunstschatten vertrouwd te maken. Hij ontkomt evenmin aan den invloed yin Wein und Gesang. 't Is een gezellige film, met pittige muziek en zang. Geschichten aus dem Wienerwald Sind ewig jung und ewig alt In 't Journaal eenige opnamen van de Vierdaagsche. Overleden: A. Sinke, 59 j., man van N. Daane, F. J. J. Reisinger, 77 j„ ongeh. (V.C.Ï Duitschland noodigt u uit.... Te Louvres, in het departement Seine-en- Oise, was door een bureau voor de be vordering v,an het vreemdelingenverkeer in Duitschland een groot bord geplaatst met een afbeelding er op van een mooi Duitsch landschap. Op het bord stond in het Fransch te lezen: „Duitschland noodigt u uit". Voorbijgangers, bijgestaan door een huisschilder, hebben achter de uitnoodi- ging deze woorden geschreven: „te ko men zien hoe men er Christenen en Jo den vervolgt." Familie-drama. Het oude kasteel van Chartentonnay, niet ver van Bour- ges gelegen, is dezer dagen het tooneel van een bloedig drama geweest. De be woners van het kasteel waren een echt paar, met een zoon van 18 jaar en per soneel. De heer des huizes dronk en was jaloersch. Woensdagavond kwam hij op gewonden thuis, maakte zijn vrouw een scène, waarin hij haar beschuldigde van een intieme verhouding met een jongen knecht. De zoon kwam voor zijn moeder op en wees den vader op het ongerijmde van zijn beschuldiging. Als eenig ant woord nam de vader een geweer en schoot vrijwel a bout portant op zijn zoon, wien hij een schouder verbrijzel de. Vervolgens schoot hij op zijn vrouw en richtte ten slotte het wapen tegen zich zelf. De drie menschen zijn naar het ziekenhuis te Bourges overgebracht, waar de toestand van moeder en zoon hopeloos werd geacht. De moordenaar schijnt er minder ernstig aan toe te zijn, De prijsstijging. In de grensstad Bocholt heeft de politie den winkel van een slager gesloten, omdat de winkelier er tweeërlei prijsnoteeringen op na hield: één voor de uitstalkast en één in den winkel, als de klanten binnenkwa men. De noteeringen in de etalage was belangrijk lager dan die in den winkel. Uittredingen uit de protestantsche kerk. Volgens de Reichsbote maakt zich in midden Duitschland een nieuwe beweging tot uittreding uit de protes tantsche kerk bemerkbaar. Deze be weging gaat uit van kringen der Duit- sche geloofsbeweging (heidensch geori ënteerd) en van kringen, welke tot de familie Ludendorf in verbinding staan. Zij heeft ook reeds voet gevat bij de Hitier jeugd. Te Halle hebben volgens een officieele mededeeling in weinige weken tijds 57 leiders van de Hitler- jeugd, S.S. en S.A. mannen ontslag ge nomen als lid der kerkgemeente. Een nat.-socialistische partij. On der den naam „Nationaal-Socialistische Partij Hongarije" is te Boedapest een nieuwe politieke partij opgericht die de nationaal socialistische denkbeelden wil verwezenlijken op Hongaarsche rassen- basis. Lid der partij kan slechts zijn een Hongaar die ten minste twee raszuivere Hongaarsche voorouders kan aantoonen. Voor lieden van Joodsche afkomst is toetreden tot de partij principieel ver boden. Lieden met Duitsche of Slavisch klinkende namen zullen, voordat zij toe gelaten worden aan een zeer streng on derzoek jworden onderworpen. De ontsnapte roover heeft berouw. De beruchte Roemeensche bendeleider Georg Cordioe, die 3 dagen geleden uit de gevangenis te Botosjani is ontvlucht om tezamen met de gevangenbewaar ders een nieuwe rooverbende te stich ten is vannacht plotseling bij zijn advo caat verschenen en heeft zich na een gesprek van twee uur op zijn aanraden met hem bij de politie gemeld. Koudekerke. Van 1—15 Augs- Ondertrouwd: H. Snijder, 27 j. en L, Groenenberg, 26 j., D. G. C- Hooftman, 30 j- en C. van Moolenbroek, 28 j. Getrouwd: M. Weststrate, 40 j- en P. Cornelisse, 29 j., C. G. Heijmans, 31 j. en E. Müller, 22 j. Bevallen: A- Vader, geb. Jobse, d., D. Scheijbeler, geb. Geensen, d„ C- J. Hee- ren, geb. Pantus. z., A- van der Matten, geb. Wijkhuis, z-, M. F. Luteijn, geb. Janse, d. Collecte Blinden. Evenals andere jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam- De Vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen £ich zooveel mogelijk het maatschappelijk le ven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoe len. Om dit doel te bereiken wordt aan. de blinden voor hun arbeid een week loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een internaat voor alleenstaande vrouwe lijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde bescheiden loonen is veel geld noodig, waartoe ook een be roep op U wordt gedaan. De Vereeni ging hoopt dat de inwoners van Goes met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. STICHTING „nOENDERLOO". Evenals het vorige jaar, zal weder vanwege de Stichting „Hoenderloo", met vergunning van B. en W. een open bare collecte gehouden worden, ten bate van haar opvoedingswerk onder de jon gens. Wij spreken hierbij den wensch uit, dat de vrijwillige collectanten, die vorig jaar geheel belangloos hun mede werking verleenden, met evenveel ani mo en moed hun mooie taak weer zul len volbrengen, en dat er mild geofferd moge worden door alle ingezetenen, op dat deze zeer belangrijke jeugdarbeid, voor menigen knaap een toevluchtsoord, voortgang moge vinden. De collecte zal plaats vinden Donder dag 22 Augs. en geleid worden door: mevr. Huizenga, mevr- Van der Kuip- Bosschaart, mevr. Pel-Feddema en den hee>- D- Stenhuis. Hartelijk aanbevolen door: ds. J. W- Dippel, ds. M. van Empel, ds. C- F- Nolte en ds. P. J- F- van Voorst Vader. Een moeder die graag werkt. Wij" zullen uw stuk gaarne aan Jewannes doorzenden, doch dan dient Gij ons eerst uw naam en adres op te geren. Andersgaat Uw briefje onherroe pelijk in de prullemand! De Districts-Arbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde zendt ons de volgende aan vragen Binnenland: UTRECHT, 15 betonijzervlechters, indiensttreding nader overeen te ko men, f 0.45 per uur. DEN BOSCH, bekw. modiste, moet zelfstandig kunnen werken, dadelijk, reiskosten en loon nader overeen te ko men plus kost, voor onbepaalden tijd. AMERSFOORT, technisch bedrijfslei der bekend met vlakbreimachines, mo- tor-mindermachines, naai- en triploek- machines en Jacquardmachines, dade lijk, f 35 tot f 45 pjer week. AMERSFOORT, 2 handzwikkers, moeten bekend zijn met schrooi en. ischuurmachines, dadelijk, voor vast, soil, onder opgaaf van verlang loon. NIJMEGEN, voor schoenfabriek, mach. overhaler voor Meunesmachines, dadelijk, loon nader overeen te komen. Aanbiedingen uitsluitend aan de or ganen der arbeidsbemiddeling. 20 Koudekerke, Huis, Loeff- 21 Serooskerke, Hofstede enz., Blaupot ten Cate, 21 Vlake, Woonhuizen, v. Dissel, 21 Kapelle, Huis, Van Dijke. 22 Driewegen, Huis en Inb., v. DisseL 28 Biggekerke, Hofsteedje, LoefL MIDDELBURG- ZA 17 Aug ZO 18 Aug. Abdij-concert M. M. 89 h, MA 19 Aug GOES: ZA 17 Aug ZO 18 Aug MA 19 Aug BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 16—DO 22 Aug.: „G'schichten aus dem Wiener wald"; 20,00 h. ZO matinée 15 h. CITY, Midb. VR 16DO 22 Aug.: „Extase" en „Master of „Men 20.00 h., ZO matinée 15,00 h. ALHAMBRA, Vliss. VR 16—DO 22 Aug: „La Paloma" en „De Prinses en de verslaggever".

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6