sport. gemengd nieuws. buitenland, OUDERWIJS. LAATSTE BERICHTEN, afloop wmmmm. DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT POST EN ROGERS f. IN OEFENVERBAND. IN Het Italiaansch-Abessijnsch conflict. boren, is te Utrecht leerling geweest van Richard Hol. Voordien was reeds een bundel liederen van hem uitgegeven en had hij vele andere composities gemaakt. Na een kort verblijf te Berlijn, waar hij les heeft genomen bij W. Bargiel en Fr. Kiel, vestigde hij zich te Amsterdam, waar hij het Remonstrantsche zangkoor heeft geleid. Zijn voornaamste werk zaamheid bleef echter de compositie. In 1904 heeft hij zich te Aerdenhout geves tigd. Op concerten trad hij op als solist of begeleider, uitsluitend met eigen werk. Te 's Gravenhage slaagde voor het diploma boekhouden M.O, (K XII en Q) den heer Ph. L. van der Veen te M i d- d e 1 b u r g. GoesZeelandia. Voor de eerste ronde van het Goesche wapentournooi zal Zondag a.s. de wed strijd GoesZeelandia gespeeld worden. We verwachten dat deze wedstrijd, als voorspel van de ontmoetingen met dezen ouden tegenstander in de tweede klasse, zeer spannend zal zijn! Postduiven. Donderdag hield de duivenvereeniging „Recht voor Allen" te Sluis een prijs- vlucht uit Moescroen met 87 duiven. Af stand 64 km. Los om 8,19 uur- Prijswin naars waren: M, van den Bussche le en 9e, Osc. de Clercq 2e en 12e, R, van de Voorde 3e en overdu'f, J- de Zutter 4e. en 23e, R. de Baere, Retranchement 5e en 10e, R. van Weijnsberghe 6e, P. Rijckborst 7e en 8e, J. Wage lie, 13e en 18e, L. Dhondt 14e, 20e, 28e en 29e, R. Leliaert, Heille 15e, Iz- Sanders 16e, E. Baert 17e, W. du Fossé 19e, 22e en 24e, P- de Smit 21e, P. Louwagie 25e, R. Timmerman 26e, P- Visser 27e. De eerste duif kwam aan om 9,19,25 met snelheid van 1064,99 m, de laatste om 9,22,40 met snelheid van 1002,74 m per minuut, Uitslag van de wedvlucht op Breteuil met 46 duiven. Los om 6,04 uur. Afstand 200 km. Prijswinnaars waren: Osc. de Clercq le, 2e, 3e, 4e en 9e, Iz- Sanders 5e en 8e en overduif, P. de Smit 6e, L. Dhondt 7e, 10e, 12e, 14e en 16e, P. Visser lie, P. Louwagie 13e, Osc. de Meijer 15e- De eerste duif arriveerde om 8,51,11 met snelheid van 1192,34 m, de laatste om 9,00,49 met snelheid van 1132,55 m per nrnuut. Europeesche roeikampioenschappen. Gisteren zijn te Grünau nabij Berlijn de Europeesche roeikamp'oenschappen begonnen. Nederland was hierbij verte genwoordigd op het nummer twee zon der stuurman en de Achten. De twee van Laga klasseerde zich voor de finale, door in de serie als tweede achter Hon garije aan te komen. De Acht van Ne derland eindigde in haar serie no. 5. Duitschland won deze heat. De Neder- landsche acht^komt vandaag .in de her kansing. vrijgemaakt. Tevens waren voorbereidin gen getroffen teneinde de avondverga dering der schippers te Maasbracht een ordelijk verloop te doen hebben. Ingrij pen door den sterken arm was echter niet noodig. Er hebb enzich tijdens en na de vergadering geen incidenten voor gedaan. Op het vliegveld Twente zullen op 23 dezer de deelnemers aan de Nederland- sche rondvlucht vergast worden op folkloristische voorstellingen, aangebo den door den provincialen bond voor vreemdelingenverkeer in Twenthe. Dit belooft in de eerste plaats voor de vele buitenlandsche gasten een bijzondere at tractie te worden. Behalve de reeds eerder vermelde deelname van de luchtvaartafdeeling Soesterberg, Marineluchtvaartdienst en N.L.S. en sportvliegers, zal de K.L.M. met twee groote machines aan de rond vlucht deelnemen, waarvan een van het nieuwste type, nl. de Fokker/Douglas „Jan van Gent". Als tweede machine gaat een gewone Fokker mede. Hier door kunnen ongeveer 30 passagiers aan den tocht deelnemen. De stoffelijke resten van Wiley Post en Will Rogers zijn aan boord van een vliegtuig gebracht dat van St, Barrow naar Fairbanks in Alaska is vertrokken. JAN SCHILTHUIS BEDANKT. Bij het Centraal Stembureau is bericht ingekomen van den heer Schilthuis, dat hij zijn benoeming^tot lid van de Eerste Kamer in de vacature Slingenberg niet aanneemt. De Koningin weduwe Elisabeth van België is uit Brussel te Santa Anna Val- dierie aangekomen. De minister van buitenlandsche zaken is heden voor 14 dagen met ver lof vertrokken. Onder leiding van kapitein ter zee, den vice-commandant J. T. 'Furstner, wordt een oefenverband gevormd, be staande uit Hr, Ms. Hertog Hendrik, een divisie onderzeebooten, een groep tor- pedobootjagers en de Z 5. Dit oefenver band zal Maandag 2 September uit Nieu- wediep vertrekken en van 7 tot 8 Sep tember het weekend doorbrengen te Göteborg, ("de „Hertog Hendrik" en de divisie onderzeebooten) en te Oslo (de groep torpedobootjagers en de Z 5), Op 12 September keert het oefenver band te Nieuwediep terug. OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Een jongen gedood Hedenmorgen werd de me.kauto van den heer A. Kooij uit Arkel (N.B.) bij de Haarbrug aldaar, op den onbewaakten overweg door den trein, komende uit de richting Leerdam, gegrepen. Naast den chauffeur, -den heer A Kooij, zat de 14-jarige jongen G- Gons. Deze werd op slag gedood, terwijl de chauffeur zware verwondingen bekwam. ]Men vreest voor zijn leven. De auto werd totaal vernield. LOONBIJSLAG LANDBOUWERS ZEELAND. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen in Zeeland medegedeeld, dat van 1 September a s- af voorloopig tot eind December van dit jaar, de loonbijslag voor de landbou wers, zooals die ook in andere gewesten van kracht is, ook in die provincie zal gelden. De inspecteur voor de werkverschaf fing in Zeeland, tijdelijk adres departe ment van economische zaken, Bezuiden- hout 30, Den Haag, heeft gelijktijdig aan de gemeentebesturen een opgave ver strekt inzake de minimumloonbedragen welke voor rekening van de landbou wers blijven die tot de loonbijslagrege- ling wenschen toe te treden. De Burgemeester van Albury. Naar wij vernemen zal de burgemees ter van Albury (Australië), de heer Waugh, die met zijn echtgenoote een rondreis door Nederland maakt, mor genmiddag omstreeks 4 uur per auto door Middelburg komen. Zooals reeds gemeld, logeert de heer Waugh in hotel Britannia te Vlissingen. De voorzitter van V.V.V. Middelburg, mr. J. Moolen- burgh zal op de Markt met enkele ledën van het bestuur aanwezig zijn, teneinde den Australischen burgemeester offi cieel te ontvangen. PROTESTEERENDE SCHIPPERS. Zooals gemeld, hebben, als protest te gen de uitvoering van de wet op de evenredige vrachtverdeeling, 200 schip- pers Vrijdagochtend het scheepvaartver- j keer te Maasbracht gestremd, door met DE FRAUDE TE BERGEN OP ZOOM] Naar wij vernemen, vermeldt de ere- diteurenlijst van den notaris P. te B e r- en op Zoom, van wien wij de arrestatie op vermoeden van fraud hebben bericht, een totaal van f 128,152] aan schulden. Voor posten debiteuren e.a. gaan hier een paar duizend gulden af, doch in totaal blijft er een passief van f 123,525. DE ZUIVERING VAN OSS. De dezer dagen gearresteerde vrouw A. O., wonende te 's-H ertogenbosch, en die te Oss in het politiebureau was gesloten, verdacht yan het plegen van abortus, heeft gisteren voor de gemeen- te-politie te Oss een volledige beken tenis afgelegd. Uit haar verklaringen is gebleken, dat zij zich herhaaldelijk heeft schuldig gemaakt aan bovengenoemd feit en tevens meermalen tegen betaling me dicamenten aan cliënten heeft verstrekt. De vrouw is' naar den Bosch op trans port gesteld en na verhoor door den officier van justitie in het huis van be waring opgesloten. HET „GESMOKKELDE" MEISJE. en romantische geschiedenis heeft de zer dagen te Rotterdam afgespeeld; of liever het slot van deze geschiedenis speelde in de Maasstad. Op 9 lAugs. kwam in de haven alhier aan een Neder- andsch schip, dat een reisje naar Fin land had gemaakt- Te Aabo is een 15- jarig meisje aan boord van dit schip ge gaan, zonder dat de kapitein of stuur lieden dit wisten. Zij kwam aan boord dank zij de hulp van een matroos, die haar verborg in het logies, dat hij met eenige andere matrozen deelt. De aan wezigheid werd door de matrozen ge heim gehouden. Het meisje kwam nooit aan dek en vertoefde als men vreesde dat er kans was, dat zij ontdekt zou worden, in een kast. Te Rotterdam heeft men kans gezien het meisje, een Finsche, zonder dat iemand het bemerk ie aan wal te brengen. De matroos, die haar te Aabo aan boord smokkelde, bracht haar hier ter stede bij familie van hem onder. Een paar dagen later kwam dit verhaal de rivierpolitie ter oore.Een van de matrozen, die van de zaakafwist heeft waarschijnlijk het ro mantische verhaal aan kennissen verteld en zoo ging het verder, tot het bij toe val bij de politie terecht kwam. De po litie heeft het meisje opgespoord en naar den Vreemdelingendienst gebracht. Zij vertelde, dat zij in Finland in een Tehuis voor Meisjes verblijf hield, waar een tante haar had ondergebracht. Haar vader, een architect, was n.l. op reis en haar moeder, een artieste, maakte een tournee door Zweden. Zij had naar haar moeder in Zweden willen gaan en daar om de hulp van den Nederlandschen matroos ingeroepen. De bedoeling was geweest, om het meisje van Rotterdam later naar Zweden te „smokkelen". De Vreemdelingendienst heeft er voor gezorgd, dat het meisje naar Finland te rugkeert, De matrozen, die in het logies verblijf hielden, waar het meisje was verborgen, zijn ontslagen door de reede- rij. (N.R.C.) wisten het anker van de sleepboot te grijpen en zich zoo te redden. De jong ste zoon greep mis en is verdronken. SMOKKELARIJ. Een patrouille der politietroepen heeft onder de ge meente Stein een vrouw aangehouden, die op den bagagedrager van haar tiets een kind vervoerde. Bij onderzoek bleek dat het kussen, waarop het kind zat 10 kg. frauduleus ingevoerde Belgische sui ker bevatte. Rijwiel en smokkelwaar werden in beslag genomen. Tegen de vrouw is proces-verbaal opgemaakt. GEVEL INGESTORT. Terwijl langs den gevel van de woning van den heer D. te Steyl (L.) graafwerk werd verricht voor het leggen van de riolee- ring, is gistermiddag de gevel ingestort. De arbeider, die te voren krakend ge luid had gehoord, kon zich nog juist bij tijds in veiligheid stellen. De woning werd grootendeels verwoest. Ook het meubilair werd ernstig beschadigd. DE KINDERMISHANDELING TE RODEN. Het 3-jarig zoontje yan J. H. geboren B. uit Roden (Dr.), dat met zware verwondingen in het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen was opgenomen, is aldaar aan de gevolgen overleden. Of hier sprake is van opzettelijke mis handeling door de moeder z,al nog nader onderzocht worden. Van een aanhouding van de moeder is in ieder geval nog geen sprake. HUN KIND VERMOORD? Te Hengelo (G.) is het echtpaar W. gearresteerd, dat wordt verdacht een pasgeboren kind in de buurt van hun woning te hebben begraven. Toen de vrouw eerst in verzekerde bewaring was gesteld, vervoegde de man zich ten gemeentehuize en ging onverwachts den veldwachter B. te lijf, zoodat deze as sistentie yan een paar burgers moest inroepen. Het echtpaar zal voor den of ficier van justitie te Zutphen worden geleid. DE RAMP VAN OVADA. Omtrent de watersnoodsramp bij Ovada wordt thans het volgende offi cieele bericht gegeven: De wolkbreuken, welke zich in de laatste dagen boven de provincie Ales sandria hebben ontlast, hebben een over vloed yan water veroorzaakt in de, in de Tanaron uitmondende, rivieren. Ten gevolge van de gedeeltelijke vernieling van een zeedijk van de Sella Zerbino, welke het groote kunstmatige meer van Ortiglieto in de bergen van Molare vormt, hebben de watermassa's het dal van de Orta overstroomd. Deze watermassa's hebben door hun kracht aanzienlijke schade aangericht en eenige boerenwoningen meegesleurd, waarbij menschenlevens te betreuren zijn. In het geheel betreurt men den dood van 111 personen. Tot nu toe zijn 82 lijken geborgen, van welke 62 konden worden geïdentificeerd. Bij de redding der in geyaar verkee- rende menschen zijn tallooze heldenda den verricht. De plaatselijke autoriteiten hebben zich onderscheiden bij de ver vulling van hun plichten. Er zijn thans nulpmaatregelen geno men voor de getroffen bevolking, ter wijl werkzaamheden worden verHcht om de verbindingen te herstellen en de schade in den kortst mogelijken tijd te vergoeden. WISSELKOERSEN. 16 Aug. 17 Aug. Londen 7.33 7.31 Berlijn 59.4714 59.45 Parijs 9.77 9.76% Brussel 24.91 24.90 Zwitserland 48.26 48.24 Kopenhagen 32.75 32.65 New-York 1.47% 1.47% Vrijdag werd te Ou d-S a v b i n g e hun vaartuigen dwars in de rivier te gaan j door notaris E. C. van Dissel te Goes, liggen. In verband met deze blokkade publiek geveild: het woonhuis met het, 1axt.:: AA1Li J14- C1- x1_x x _x -> 4 TA14 r\nr\ VAN KOFFIE EN KOEK EN NOG IETS. Sinds eenige dagen worden en kele huizen in de Willem de Zwijger straat te Overschie, ten Oosten van de Paralelstraat aan de buitenzijde op geschilderd. De huismoeders, verheugd dat hun woningen weder een kleuriger en fleuriger aanschijn krijgen, waren gul gestemd en zorgden, dat de schilders 's morgens behoorlijk hun kopje koffie kregen en de schilders, erkentelijk voor de gulle gastvrijheid, zorgden gistermor gen voor een vijf pond koek, om bij de zoo gul geboden koffie te verwerken Dit aiies zou zeker geen aanleiding tot eenig ongenoegen zijn geworden, inte gendeel, koffie met koek werkt niet verhittend op de gemoederen, indien niet buren ontstemd waren j weest, dat zij buiten het koek- en koffie- leest wa;en gehouden. De koffie stak. de koek stak, de jaloezie sprak en van woorden kwamen gistermorgen dader- Wie er precies begonnen is, is nog niet uitgemaakt (de politie heeft de baren- twist in onderzoek), doch binnen heel korten tijd stond de Willem de Zwijgei straat in het koffieuur in lichte laaie Traproeden en mattenkloppers kwramen er aan tc pas en één van de dames raak te zoo overstuur, dat zij de bloemtafel met bloempotten deed nederdalen op de hoofden van de strijdenden, waarbij zich r.og een paar mannen hadden gevoegd, die lustig mei de vrouwen meeklapten De politie arriveerde toen de strijd ge ëindigd was en alleen gebroken glas, builen en schrammen de droeve over blijfselen waren van den buurtstrijd. Een paar vrouwen moesten onder genees kundige behandeling gesteld worden tengevolge"van opgeloopen trappen. De rust is hersteld, de koffie met koek ge noten en een algemeen proces-verbaal met een gerechtelijke vervolging zal het einde geven van den dag in de Willem de Zwijgerstraat. (N.R.C.) RUMOR EN HUMOR IN EEN AUTO BUS.... Deze week stopte een lan ge „Pullman-c,ar" voor den gesloten tol boom aan de grens NederlandDuitsch land bij Bee k, meldt het Handels blad. Een der douanebeambten opende het portier en heesch zich in den w,a- gen. Twee passagiers hadden zich aan zijn vragen en onderzoekingen in alle lijdzaamheid onderworpen en, eenigszins verstijfd van den langen rit, meenden zij de gelegenheid Wiaar te nemen om zich een oogenblik te verpoozen. Zij verlieten daarom de bus. Op hetzelfde oogenblik ging de tolboom omhoog, om een auto voor Duitschland door te laten. De be stuurder van de „Pullman-car" hoorde het dichtklappen van het portier, z,ag den afsluitboom omhoog gaan en zette op hetzelfde oogenblik den wagen in beweging. Consternatie in en buiten den wagen! De douanebeambte poogde door luid geroep de aandacht van den man in den „tractor" te trekken. De passagiers kregen een lachbui. De bel, waarmede de aanhangwagen met den „tractor" was verbonden, bleek defect. Toen men in koor begon te schreeuwen en tegen de ruiten te trommelen, was de wagen al zoo op gang, dat de be stuurder door het geraas van den motor niets meer hoorde. In een bocht van den weg zag men, onder het schijnsel der lantaarns, die bij het douanekantoor staan, twee heftig gesticuleerende gestalten. Het waren de vergeten passagiers, die «gedwongen wa ren naar Beek te wandelen. Daarna be klom de w,agen zuchtend de Beeksche heuvelen. De douane-beambte had zich in zijn lot geschikt en moest tegen zijn wil de reis tot Nijmegen voort zetten. Er kwam redding in den vorm van een verkeersstopping. De chauffeur minderde vaart en toen de wagen met een slak- kengangetje vooruit kroop, begon het gemeenschappelijk geroep en geklop op nieuw thans met succes. De man in den tractor keek om, zag de heftige bewe ging in zij wagen, stopte en snelde naar het portier. Toen hij dit opende, schoot hem een brieschende gestalte voorbij, de douanebeambte, die, achtervolgd door luid gelach der reizigers, in de richting van de grens verdween. Toch tiert vooral ook in de beide' laatste artikelen de smokkelhandel we lig en er is in de Baronie van Breda vrij wel geen arbeidersgezin, waar geen ge smokkelde boter en margarine wordt gebruikt. En toch is zooals de inspecteur der Invoerrechten en accijnzen in de inspec tie Breda onzen correspondent bij een onderhoud mededeelde de frauduleu ze invoer in deze inspectie aanzienlijk minder dan in de inspecties Roosendaal en Tilburg. Dit is echter een gevolg van de ge ografische ligging van Breda, dat verge leken bij Roosendaal en Tilburg be-' trekkelijk ver van de grens afligt, ter wijl de smokkelaars hun beste afzetge bied juist in de steden vinden. De meeste smokkelwaar in de inspec tie Breda wordt dan ook aangehaald in het Z. W. gedeelte der inspectie en het betreft dan meest smokkelaars, die in de inspectie Roosendaal wonen en om een of andere reden gedwongen worden door het gebied van de inspectie Breda te trekken. Voorts wordt ook in het Z. O. nog vrij aanzienlijk gesmokkeld, doch dan betreft het vrijwel steeds smokkelaars uit de buurt van Tilburg of wanneer het smokkelaars op groote schaal zijn, die geheele autovrachten overbrengen uit Eindhoven. Niettegenstaande het verscherpte toezicht wordt echter slechts een zeer klein percentage van den frauduleuzen invoer aangehaald, hetgeen wel hoofd-- zakelijk een gevolg is van de gewijzig de smokkelmethodes. Voorheen bestond een georganiseer de smokkelbende van 15 man uit 13 dra- gers( die ieder 24 kg. margarine ver voerden) en 2 voorloopers, die uitzagen of het terrein veilig was, tegenwoordig bestaat zulk een bende uit 5 of 6 dra gers, terwijl de overigen in een wijden boog het terrein verkennen. Daaraan is het voornamelijk ook te wijten, dat wel smokkelwaar wordt aangehaald, doch dat de smokkelaars als regel in het duister weten te ontkomen. Het percentage smokkelwaar, dat wordt aangehaald, schat de inspecteur der invoerrechten te Breda op niet meer dan 7 procent, zoodat wanneer in de in specties Roosendaal en Tilburg in één week wordt aangehaald ruim 5000 kg, Belgische margarine en 3000 kg melis suiker, dit practisch beteekent dat niet tegenstaande het scherpe toezicht in Je- zelfde week 70.000 kg boter en 40.000 kg suiker hun weg naar Nederland vin den. Het nadeel, dat de bonafide handel en 's Rijks schatkist daarvan ondervin den is uiteraard groot. Sinds enkele weken is de smokkelarij thans weer uitgebreid met het artikel jonge haantjes, waarvoor in de steden groote vraag bestaat en die in de Bel gische grensstreek meer dan de helft goedkooper zijn dan in Nederland. Dit soort smokkelarij geschiedt echter veelal door de kleine individueele smok kelaars, die voor eigen rekening werken en de gesmokkelde haantjes panklaar langs de huizen uitventen, zeer tot scha de van de poeliers, die hun debiet sterk zien achteruitloopen. Practisch is aan deze smokkelarij weinig anders te doen dan een nog scherpere grensbewaking. Hiervoor zou echter een leger nieuwe ambtenaren noodig zijn, hetgeen de Staat zulke be dragen zou kosten, dat het de vraag zou zijn, of in dit geval het middel niet duur der zou zijn dan de kwaal. van het vaarwater bij Maasbracht, deelt erfpachtsrecht tot 31 December 1979 van men thans van bevoegde zijde mede, dat 1 den grond waarop het gebouw staat en VISSCHERSZOON VERDRONKEN. Gistermiddag is op de Waal voor Nij megen het bootje van den visscher van Haaften, die met zijn beide zoons op de reeds Vrijdagmiddag door maatregelen, welke er bij behoort te Wolphaartsdijk rivier gevischt had, door een Duitsche genomen vanwege den rijkswaterstaat, ter plaatse Oud-Sabbinge, samen groot sleepboot aangevaren. Het bootje sloeg met behulp van de gemeentepolitie en 1.07 a. Kooper werd de heer J. H. J. M. om en de drie mannen geraakten te wa- marechaussee, het vaarwater wederom is Stieger te Goes voor 200. ter. Van Haaften en zijn oudsten zoon DE SMOKKELARIJ AAN ONZE ZUIDELIJKE GRENS. Wij lezen in de N.R.C. Nu dezer dagen sigarettenpapier niet ongezegeld meer verkocht mag worden en de aanwezige voorraden alleen dan gezegeld worden, wanneer dekkingsdo- cun\enten overgelegd kunnen worden valt een stuk vermindering van de smokkelarij in dit artikel te constatee- ren. Tot voor eenige weken .werden re gelmatig partijen door de grensbeamb ten aangehaald of „afgeslagen" zoo als het in het smokkelaarsjargon heet hoemeer de fatale datum van 22 Augustus echter nadert, des te minder sigarettenpapier wordt er gesmokkeld Blijkbaar kunnen de smokkelaars voor dit frauduleus ingevoerde artike geen voldoende afzetgebied meer vin den, waarmede dus aan den smokkel handel aan de Nederlandsch-Belgische grens een klap van beteekenis toege bracht is. Speciaal 60 ets. sigarettenpa pier liet zich door de betrekkelijk itlei ne verpakking gemakkelijker smokkelen dan andere artikelen als bijv. suiker en margarine. DUITSCHLAND EN OOSTENRIJK. De Oostenrijksche vice-kanseiier Starhemberg heeft gisteren gelast, alle sportrelaties met Duitschland onmid dellijk te verbreken, wegens hevige aan vallen op de Oostenrijksche regeering door de „Völkischer Beobachter", het officieel orgaan van den ationaal soci alistische partij in Duitschland. De driemogjendhedenconferen- tie te Parijs. De algemeene indruk van de gisteren te Parijs gehouden beraadslagingen tus- schen Eden, Laval en baron Aloisi, is niet ongunstig. Laval heeft op de Quai d'Orsay een lunch aangeboden ter eere van Eden en Aloisi. Hier hadden de drie gedelegeerden gelegenheid hun bespre kingen van den ochtend voort te zetten. Omstreeks drie uur keerden Laval en Eden terug nahr het bureau van Laval, terwijl Aloisi het ministerie verliet, om zich in verbinding te stellen met Rome. Na een onderhoud van drie kwartier verliet Laval de Quai d'Orsay, verge zeld van zijn medewerkers. Hoewel het niet mogelijk is nauwkeu rige inlichtingen te verkrijgen over het onderhoud van Aloisi, Eden en Laval, heeft men toch reden om aan te nemen, dat de Britsche en Italia'ansche stellin gen, welke tijdens de voorbesprekingen uiteen zijn gezet, gisteren tot in de fi nesses zijn besproken. De deskundigen, welke in de nabu rige zaal wachtten,, zijn door hun leidei s geroepen, om inlichtingen te" geven over technische punten. Om half zes ten slotte zijn de bespre-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2