UMn PUROL SPORT. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. ZEEUWSCHE ZUIVELPROPAGANDA. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. POLEN. BALKAN. SPANJE. MEXICO. DE STERRENHEMEL 14—20 AUG. 1935, 22 hMT (23 HZT.) ZUID VEREENIGDE STATEN AGENDA. verbonden moest worden. Toen het pu bliek er zich mee bemoeide nam E. de vlucht. De politie is er in geslaagd den bruut te arresteeren. DE VACANTIE-POT GELEDIGD. In bewaring is gesteld de kellner C. J. v. d. W., die ten nadeele van zijn colle ga's met wie hij in een caté aan den Binnenweg 'te Rotterdam werkt, een bedrag van 588 zou hebben ver duisterd. Dit geld was de vacantie-pot van het personeel, waarvan v. d. W. op z'n ééntje vacautie is gaan houden, zoo dat er van het bedrag niets meer over is. EEN DRAMA VAN DEZEN TIJD Dezer dagen hebben twee Joodsche emi granten een echtpaar, dat zich te Amsterdam had gevestigd gepoogd, zich door het innemen van vergif van het leven te berooven. Hun zoon, een bekwaam medicus, die als privaat-docent en assistent van pro fessor Sauerbruch werkzaam was, had den zij in Duitschland achtergelaten, Reeds geruimen tijd hadden de ouders niets van hun zoon vernomen. Zondag echter bereikte hen langs een omweg de ontstellende tijding, dat de jonge arts in een concentratiekamp was opgesloten en daar reeds geruimen tijd was „over leden". De vader en moeder zijn naah een kli niek overgebracht; hun toestand is, naar Het Volk vernam, niet onbevredigend. TEGEN DE LAMP GEVLOGEN. Eenigen tijd geleden reclameerde een caféhouder te Breda tegen een z. i. te hoogen aanslag in de inkomstenbelas ting. Als gevolg hiervan werd zijn boek houding door den belastingaccountants dienst onderzocht. Daarbij viel het op, dat aan de achterzijde van vrijwel alle rekeningen van geleverd bier een onge veer zelfde berekening met potlood stond gemaakt. Nieuwsgierig als belastingac countants nu eenmaal uit hoofde van hun functie zijn, werd naar de beteeke- nis dezer hiëroglyfen geïnformeerd en toen bleek, dat de betreffende bierbrou werij een korting van 2 per hl gaf op de aan de voorzijde der nota's vermelde prijzen. De caféhouder betaalde dus in werkelijkheid minder dan het bedrag der nota aangaf. Hij boekte in uitgaaf echter het volle bedrag der nota en maakte al- zoo een extra-winst, die niet in zijn boe ken tot uiting kwam. In plaats dat zijn reclame hem dan ook een vermindering van belasting oplever de, bezorgde ze hem een navordering en een boete. Naar aanleiding van dit geval hebben de belastingaccountants thans ook bij verschillende andere café-houders een onderzoek ingesteld, waarbij gebleken is, dat vrijwel allen de korting buiten de boeken hebben gehouden en dus een ge deelte van hun inkomsten verzwegen hebben. Daaraan is thans echter een einde ge maakt. DOOR EEN ZANDTREIN OVERRE DEN EN GEDOOD. Op den weg waar de nieuwe rijkswegen van Den Haag en Rotterdam te Waddinxveen bij eenkomen, is gisterochtend een ongeluk gebeurd. De 31-jarige lasscher T. uit Rotterdam, in dienst van Thomsen's Ha venbedrijf, was naar Waddinxveen ge komen om eenige reparaties te verrich ten aan een kraan van deze firma, welke bij dit werk wordt gebruikt. Bij het over steken van een spoorlijntje, langs het welk zand en materiaal voor de wegen wordt aangevoerd, is de man door een naderend treintje, waarvoor hij nog haastig wilde heenloopen, gegrepen en overreden. De rechtervoet werd hem af gekoeld en een van de armen werd hem verbrijzeld. De man had bovendien zwa re inwendige kneuzingen gekregen. In ernstigen toestand is hij naar het Van Iterson-ziekenhuis te Gouda vervoerd, waar hij des middags is overleden. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. SCHIPPER VERDRONKEN. De beurtschipper Jac. Visser uit Schier monnikoog i(S gistermiddag nabij het stoomgemaal „Electra" te Zout kamp overboord gevallen en ver dronken. BEROOVING. De politie te"D<Te~ tinchem heeft het 24-jarige meisje E. en den 34-jarigen veehandelaar J. H. aan gehouden, omdat zij zich aan berooving van een persoon hebben schuldig ge maakt, nadat zij den betrokkene eerst ruimschoots op bier hadden getracteerd. Het tweetal is te Arnhem opgesloten. SCHAKING. Zondagnacht is door de Maastrichtsche politie aange houden zekere C. uit Lanaken wiens op sporing door de Belgische jusitie was verzocht wegens schaking van een 16 jarig meisje. In afwachting van zijn uit levering is C, in het huis van bewaring opgesloten. MISLUKTE MOORDAANSLAG TE WEERT. Gisterochtend tegen twaalf uur is het stadje Weert in beroe ring gebracht door een moordaanslag, gepleegd op den caféhouder H. Joosten, wonende in de Wilhelminastraat. De da der van den ,aanslag, welke gelukkig is mislukt, een zeventienjarige jongen uit Amsterdam., kon dadelijk door mare chaussee, die toevallig in genoemde straat patrouilleerde, worden gearres teerd. De aanleiding tot de daad schijnt te moeten worden gezocht in een intie me familiekwestie. De jongen, H, Roose genaamd, ver voegde zich op genoemd tijdstip bij den caféhouder en onder bedreiging met een revolver eischte hij van hem, in zijn levensondehoud te voorzien- Toen R. geen positief antwoord kreeg trachtte hij tot tweemaal toe een schot te lossen, doch beide keeren ketste het wapen. Twee leden der marechaussee, die op dat moment in de Wilhelminastraat sur veilleerden, snelden onmiddellijk het café binnen en grepen den jongen, die juist voor de derde maal wilde schieten. Bij zijn arrestatie verklaarde R. nog, dat hij zijn voornemen om J. te dooden, wanneer deze niet voor hem zou zor gen, toch ten uitvoer zou brengen. De revolver bleek zes patronen te bevat ten. EEN ONTAARDE MOEDER. De rijks- en gemeentepolitie te R o d e !n (Groningen) heeft verdacht van poging tot doodslag op haar 2-jarig kindje, ge arresteerd de moeder, mej. J. H- gebo ren B. Het kindje is in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen gebracht. EEN ZONDERLINGE INBREKER. Enkele maanden geleden werden bij her haling mededeelingen gedaan van tal van inbraken die in Oost-Groningen plaats vonden. Vooral Scheemda en omgeving werd toen onveilig gemaakt, en u;t bet destijds ingestelde onderzoek bleek, dat het niet onmogelijk was, dat de verschil lende inbraken, door een en denzelfden persoon gepleegd waren. De dader heeft zich nu zelf bij den of ficier van justitie te Groningen aange meld. Het is de 22-jarige G. K. uit Fin- sterwolde, die thans in arrest xs wegens diefstallen in de omgeving van Winscho ten. G. K. heeft bekend dat hij te Win schoten vier inbraken heeft gepleegd en voorts te Scheema, Wedde, Pekela en Oude Schans zijn slag heeft geslagen. De dader beweert, dat hij al het geld, dat hij bij de inbraken kon bemachtigen, aan arme menschen heeft gegeven. De Middelburgsche botermarkt Met al z'n oude dingen, Is Donderdags, nu 't zomer is, Een kooi vol vreemdelingen. Men hoort er Engelsch, Fransch [en Duitsch, En, het is eigenaardig, Men hoort er nog wat Hollandsch ook, Maar dat's niet noemenswaardig. Men kiekt en fi.mt naar links en rechts, Boerinnetjes poseeren, Veel kilometers celluloid, Laat men de lens passeeren. Temidden hiervan staat een stand, Van Holland's trots en glorie, Van onze Zuivel-industrie, Reeds groot in de historie. Daar proeft men onze vette kaas, Beroemd in alle landen, 't Is, op een lekkere beschuit, Om van te watertanden. De boerenboter, blank als goud, L.aat zich uitmuntend ismaken; Men biedt U zoo van Nêerlands melk, Twee beste zuivelzaken. Het is beslist de moeite waard, Om daar eens aan te wippen, Een hap gezondheid kost een krats, Laat U die niet ontglippen. Lange Jan. VOETBAL. Wedstrijduitslagen Z« V. B, Zaterdag: Afd. 1: KapelleWem.el- dinge 22WaardeRilland-Bath 13; Ierseke 2Kruiningen 2 62. Afd. 2: WolphaartsdiijkColijnsplaat 2—2. Stand aid. 2. gsp. gew. gel. vrl. dig. p. Wolph. dijk 4 2 2 0 11-6 6 Colijnsplaat 4 12 1 14-8 4 Kapelle 2 4 1 0 3 4-15 2 Goes 4 en Hansw. Boys 2 teruggetrok ken. Postduiven. Zondag hie'.d de postduivenvereeniging „Zeelandia" te Middelburg een wedvlucht met jonge duiven van Quié- vrain (B.) uit, afstand 121 .km. De prijzen werden als volgt behaald: le en 2e pr- J. J. Snoep, 3e, 4e, 11e en 14e P. Pantus, 5e en 10e G. de Blaey, 6e en 13e W. Adriaansens, 7e en 9e P. Streefkerk, 8e J. Geene, 12e W- Witte, 15e J. de Bree. De postduivenver. „De Noordster" te IJ e r s e k e hield een wedvlucht van Libramont uit. Afstand 198 km, Uits'ag: C. J. de Waal le en 16e; Ver hulst 2e en 17e; A. Nieuwenh. 3e en 8e; V. Kogelenberg 4e, 7e, 9e, 11e en 18e; P. Kloosterman 6e; C. P. Bos 10e; A, Zoetwey 12e; Joh- Bom 13e; C, J, van Es 14e enl5e; C. Pikaar 5e. Postduiven. De Postduivenver. „Stormvogels" te IJ e r s e k e hield een wedvlucht van Neuville uit, afstand 114 km. Uitslag: W. van Haven ïe, 2e, 3e, 12e en 17e; I. van Boven 4e; A- Boone Cz 5e, 11e en 16e; A. Boone Az. 6e en 7e; Jan Tjarks 8e, 9e en 15e; E. Everse 10,, 19e en 22e; Jan Vette 13e, 18e, 21e en 25e; D, van Boven 14e en 20e; Joh. van Kruiningen 2e, 3e en 24e; P. Vuyk 26e Het Doorzitten bij Wielrijden en een door de Zon Verbrande Huid, verzacht en geneest meri met Doos 30-60 en 90 ct. Tube 80 et Bli Aooth. en Droaisten (Ingez. Med.) Groote juweelendiefstal in Monte Carlo. In Monte Carlo" zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag uit een juwelierszaak op ongelooflijk brutale wijze juweelen gestolen met een waar de van 1 millioen francs. De dieven hadden door den muur van 'n aangren zend, op dit oogenblik leeg staand ho tel een opening geslagen naar de schat kamer van den juwelier, we'.ke overigens zeer zwaar gegrendeld was. Teneinde zich niet te vergissen bij hun nachtelijk werk en precies uit te komen in ge noemde schatkamer, hadden zij eenige dagen te voren als electriciens een be zoek gebracht aan den juwelierswinkel, waar zij de noodige opmetingen voor hun inbraak verrichtten. De niets vermoeden de juwelier had den bandieten rustig de leidingen laten controleeren. DE KERKSTRIJD. De Belijdenisbeweging moet er aan gelooven. Parallel met zijn pptreden tegen het pol'tieke katholicisme is 't nationaal so cialisme Dinsdag den strijd begonnen om een eind te maken aan het Belijdenis front, de protestantsche organisaties die zich verzetten tegen het „maszregeln" door de bruinhemden. Het bestaan van de Belijdenisbeweg'ng wordt thans rechtstreeks bedreigd door een tweetal decreten. Het eerste, dat is uitgevaar digd door den hoogen evarigelischen Raad bepaalt, dat vportaan de salaris sen alleen zullen worden betaald aan die protestantsche geestelijken die door het offic'eele kerkbestuur van bisschop Mü Ier zijn benoemd. Het tweede de creet door den minister van onderwijs Rust uitgevaardigd, bepaalt dat studen ten in de godgeleerdheid liever aan staatsfaculteiten dan aan de theologische sem'naria van de Belijdenisbeweging zul len studeeren. Van officieele zijde werd te kennen gegeven dat het decreet van Rust er op berekend is den invloed van de Belij denisbeweging op de jongere theologan ten te vernietigen. Veroordeeld wegens het verwijderen van plakkaten. De rechtbank le Wertheim veroordeelde de 37-jarige on gehuwde Viktoria Kern, lid van een Ka tholieke Vrouwencongregatie, tot twee maanden gevangenisstraf wegens het verwijderen van plakkaten tegen het politieke Katholicisme die waren aange slagen door de gouwleiding Baden der N.S.D.A.P. Bevoorrechting der nationaal-socialis- tische pers, De officieele Pruisische persdienst deelt mede, dat de Rijks- en Pruisische minister van binnenlandsche zaken heeft gelast, dat alle journalisten, die het onderscheidingsteeken der na- tionaal-socialistische pers om den arm dragen, bij alle afzettingen waar slechts plaats is voor een beperkt aantal jour nalisten de voorrang moeten hebben en in het algemeen de beste plaatsen toe gewezen moeten krijgen. Twaalf misdadigers uit gevangenis ontvlucht. Uit de grootste gevangenis van West-Polen, te Krone nabij Brom berg, zijn gisternacht twaalf misdadigers ontvlucht. Zij hadden een onderaardsche gang gegraven van de gevangenis naar de gevangeniskerk, welk werk maan denlang moet hebben geduurd. Pogingen worden in het werk gesteld om de ge vluchte misdadigers, die allen tot lang durige gevangenisstraffen waren ver oordeeld, terug te vinden, Rooverhoofdman uit gevangenis ont vlucht. Gisterochtend is de beruchte rooverhoofdman Cordioe uit de gevan genis van de Roemeensche stad Betosani ontvlucht, nadat hij de bewakers had weten te bewerken, met hem mee te trekken om een, nieuwe rooverbende te vormen. Cordioe beroofde alleen rijke land- heeren en verdeelde een deel van de buit altijd onder de arme boeren, die hem dan ook steeds hielpen, van voed sel voorzagen en verborgen als hij ach tervolgd werd. Visschersboot togen havendam ge worpen. Een boot met 12 visschers werd tengevolge van den hoogen zee gang in de Asturische haven San Sebas tian de Pravia tegen een in aanbouw zijnden havenmuur geworpen. De boot werd vernield en zonk- Van de inzitten den konden slechts 7 visschers gered worden. De overige 5 verdronken. Opstand in een gevangenis. Zondag hebben de gedetineerden van de ste-' delijke gevangenis van Tapachula in den Ster v/d 3e grootte, of kleiner Ster v/d 2' grootte Ster v/d 1* gr. i Melkweg Wettelijk ingeschreven bij het Bureau Vd Industrieelen Eigendom onder No. 64223 EERSTE KW. VOLLE MMN LAATST E KVAETIER NIEUWE MAAN Sterretijd 19 h 30 min. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren ztju in schrijfletters geteekend. VENUS MAKS JUPITEK O SfiTTJRNUS© Nog drie maantjes: de V.M. van den 14en in den Waterman; 17 in dé V is s c h e n en 20 in het ONO, pas op komende om 11 uur (Zomertijd). Mexicaanschen staat Chiapas jjemuit. ÏZij vermoordden den gevangenisdirec teur en eenige politiemannen, die den opstand wilden dempen. Zij wisten te ontsnappen en zich te verbergen in het nabijgelegen gebergte. De dwazen. Midden in de hittegolf is in New Orleans een ijsoorlog uitgebro ken tusschen de verschillende ijsfabri- kanten. Binnen korten tijd daalde de prijs voor het ruwe ijs tot 15 cent per 100 pond. Aangezien tegen dien prijs de productie niet meer loonend was, heb ben de (abrikanten hun bedrijven ge sloten, zoodat de geheele stad thans zonder ijs zit, met uitzondering van de ziekenhuizen, die hun eigen installaties hebben. OPLEVING. In het Augustusnummer v.an „Ban king", het orgaan van de American Ban kers Association, wordt geconstateerd, dat een regelmatige verbetering in het zaken- en bedrijfsleven in Amerika valt waar te nemen, welke grootendeels plaats vindt onafhankelijk van de regee- ringsmaatregelen. Weliswaar merkt men de verbetering bij een vergelijking van maand tot maand niet zoo sterk op, doch wel is dit het geval indien de vergelijkingen tot de seizoenen worden uitgestrekt. Hoewel het herstelproces langzaam vordert, ziet het er naar uit, dat het goed gefundeerd is, aldus het orgaan. Evenwel blijft er nog steeds onzeker heid heerschen ,als gevolg van den po- litieken toesand, de aanhoudende groote begrootingstekorten, en de mogelijkheid van arbeidsmoeilijkheden. Voorts zijn er nog twee andere ongunstige factoren, en wel ten eerste, dat de productie nog steeds het verbruik blijft overtreffen, hetgeen het vooruitzicht schept, dat de voorraden zullen toenemen, waardoor een prijsdaling mogelijk wordt. Het tweede punt is, dat zoolang de uitwer king van het werkverschaffingsplan nog niet kan worden voorzien en beoordeeld, in zekeren zin een afwachtende houding wordt aangenomen. Over het algemeen bereidt men zich echter voor op een aanmerkelijke uit breiding van den handel en van de in- dustrieele bedrijvigheid in den komen den herfst. Weliswaar blijft hier en daar eenige aarzeling bestaan, doch wanneer een algemeene opleving plaats vindt, zullen deze takken van bedrijf daarin automatisch deelen. Het vertrouwen, dat thans aan den dag wordt gelegd is dan ook ongetwijfeld grooter dan lange tijden het geval is geweest en zal daar door in staat zijn ongunstige gebeurte nissen te weerstaan en gehandhaafd te blijven, ondanks het feit, dat de vooruit zichten voor de ontwikkeling op politiek 'en wetgevend gebied weinig geruststel lend zijn. De conclusie is gerechtvaar digd, dat het zakenleven, nadat het in 1933 en 1934 spitsroeden heeft geloopen en dit overleefd heeft, zich thans niet meer spoedig zal laten afschrikken. Het feit, dat het zakenleven door de voorstellen tot het heffen van hoogere belastingen op de inkomsten uit onder nemingen, niet ernstig is beinfluenceerd, kan als een juiste weerspiegeling van den huidigen toestand worden be schouwd. Het blijkt duidelijk, dat het zakenleven zich steeds minder door de bedreiging der nieuwe wetgeving en van de toenemende regeeringsreglemen- teering laat beinfluenceeren en integen deel meer en meer geneigd is te ver trouwen op de beproefde zakenprinci- pes. Het besluit van het hooge gerechts hof, waardoor de N.R.A. buiten werking werd gesteld, heeft o.a. dit effect gehad, dat het het zakenleven het vertrouwen in zichzelf heeft weergevonden. Hetzelfde effect had de strooming in het Congres, voornamelijk in het huis van afgevaar digden, om een conservatieve politiek te voeren, hoewel op een voortduren hiervan niet kan worden gerekend 4 De druk van de regeeringsmaatregeien is minder sterk, het vooruitzicht bestaat, dat de bestaande reglementeeringen meer aan de werkelijkheid zullen wor den aangpast en tenslotte wint meer en meer de overtuiging veld, dat het zaken leven en de regeering de onderlinge ge schillen moeten bijleggen en tot samen werking moeten komen in het belang van het algemeen. ONTVANGEN BOEKEN. „Vacantievreugde met de „Zee land", door Hellen Randers. Omslag en teekeningen van Madeleine Ruif. Uitga ve firma G. W. den Boer te Middel burg. „Alarm Luchtgevaar Hoe kan ik mij beveiligen door dr. A. L. W. de Gee en met een voorwoord van luit,- gen. b. d. C. A, Prins. Op beknopte, een voudige wijze verklaart het boekje wel ke gevaren Nederland, bij een eventu- eelen oorlog, uit de lucht bedreigen. De schrijver bespreekt allereerst de vraag of er luchtgevaar dreigt in Nederland en wat dit luchtgevaar omvat. Na gewezen te hebben op de luchtafweer en luchtbe scherming bespreekt hij de taak en or ganisatie van een luchtbeschermings dienst. Natuurlijk ontbreken in dit boekje evenmin de individueele bescher mingsmiddelen als de collectieve be scherming tegen gasgevaar. Tenslotte volgt dan nog de luchtbescherming in huis en openbare schuilplaatsen bij luchtgevaar. Het boekje dat ook eenige foto's en afbeeldingen bevat, verscheen in de Libellenserie bij de uitgevers Bosch en Keuning te B a a r n. Middelburg, 13 Augs. Op de fruitveiling deden: peren: Zomer Berga- motte 23 c„ Bruine Kriekpeer 13 c., Zomer Louwtje 12 c„ madame Treye 38 c-, oomskinderen 211 c„ précose de trévoux 29 c., clapp's favorite 4 10 c., scharlakenpeer 4 c„ N.H. Suiker peer 13 c„ roode suikerij 0,51 c„ Dirkjes 12 c-, bruine heerenpeer 1-3 e- Appels: Roode astrakan 4 c„ Duch, d'Oldenburg 313 c., Early Victoria 2 5 c., Yellow Transparante 418 c„ mr. Gladstone 35 c-, St. Jan 113 c„ Cod- lin Keswick 27 c„ hondsmuil 24 c„ dominisca 12 c., petite freule 46 c„ serline 12 c. Pruimen: Washington 1023 c„ roode 1418 c-, czaar 1623 c-, reine claude 26 c„ witte 1028 c„ blauwe 1120 c„ prince 10 c., zwarte bessen 1213 c„ roode idem 1428 c., witte bessen 9 16 c., kruisbessen 26 c-, morellen 21 30 c„ tomaten 510 c„ black alicante 4551 c„ frankenthaler 5053 c., witte druiven 1015 c„ bramen 3034 c„ al les per kg- Meloenen: net 727 c„ ananas 18 27 c„ suiker 1234 c„ zesweeksche 12 c„ peren: triumph de vienne 10 c„ bonne Lou'sse 112 c., doyenne de Cornice 12 c„ perziken 29 c-, alles per stuk. Middelburg, 13 Augs. Op de aard- af-TM veiling was 1900 kg aangevoerd. De prijzen waren: Matlotiams I 6185 c bonken 2265 c„ poters 3941 c., witte eigenheimers 5158 c., negen- weeksche 5861 c-, eerstelingen 50 c„ bonken 59 c.-, bonte 4243 c., driehn- gen 23 c., blauwe eigenheimers I 3957 c., bonken 43—47 c„ drielingen 3137 c-, poters 22—33 c„ alles per 25 kg. MIDDELBURG; WO 14 Aug DO 15 Aug GOES: WO 14 Aug DO 15 Aug Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'bunf

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6