NIJMEGEN. KUNST IN WETENSCHAP. &RJ0P AANBESTEDINGEN. iDVERTENTIEN. ENGELAND. SPANJE. ITALië. Overstroomingsramp. VER. STATEN. JAPAN. PERSKRONIEK. 0. EN W. SOUBURG. Prov. Geld. en Nijm. Courant. OPGERICHT 1800. uitgevers C. A. VIEWEG ZOON, door welk dagblad daar in ALLE kringen De MEEST AFDOENDE publiciteit wordt geboden. /ning van de manschappen, zij heeft als doel tevens de naionaal-socialishsche vorming. Bewust wil zij het werk, dat is ■ingeleid door de Hitler-jeugd, den ar beidsdienst en de partij voltooien Dit heeft dezelfde strekking als het- deen von Blomberg als wiens rechter hand von Reichenau kan worden be schouwd, reeds meermalen heeft doen opmerken. Heden verschijnt 't artikel van Reiche nau in de Angriff en men neemt aan, dat het eerlang door de heele Duitsche pers zaj worden overgenomen, blijkbaar toch omdat er groote waarde aan de bevesti ging van deze verzekering wordt gehecht, en uit dit gezichtspunt gelezen is het artikel van generaal-majoor von Reiche nau ook eerst volkomen begrijpelijk, om dat eenige passages slechts duidelijk zijn indien men aanneemt, dat de generaal zich onwillekeurig voorstelt aan het disputeeren te zijn tegen een zwijgende opponant, die omtrent dit alles zoo geen andere meening, dan toch zeker twijfel of achterdocht koestert. Hij spreekt uit drukkelijk tegen, dat herstel van den algemeenen dienstplicht nu ook in ander opzicht den toestand van het verleden zal herstellen, ,,De weermacht van een nationaai-socialistischen staat kan alleen nationaal-socialistisch zijn". De traditie zal echter hoog gehouden worden. De weermacht heeft echter eigen trekken. Een troep kan dus niet het spiegelbeeld van den politieken soldaat in den mili tairen zijn. De wegen zijn verschillend, maar geest en doel blijven dezelfden. Zoo moet dan ook, zegt Reichenau als het ware geruststellend, het verbod wor den beschouwd, waardoor soldaten geen lid van de partij kunnen zijn. „OPBLAZEN" VAN MOERASSEN. Bij den aanleg van den nieuwen Rijks autoweg van Berlijn naar Frankfort aan den Oder, stuitte men op groote moei lijkheden nabij Kersdorf, waar de weg dwars door het Gollinger Moeras loopt. Dit moeras heeft op sommige plaatsen een diepte van 20 meter, zoodat men ge weldige hoeveelheden grond zou moeten uitgraven om den onderbouw van den weg op vasten bodem te doen rusten. De specialist voor bodemonderzoek bij de generale inspectie voor den Duit- schen wegenaanleg, dr. Casagrande, heeft thans een nieuwe werkmethode uitgevonden om hierin te voorzien. Op plaatsen, waar het moeras sléchts 10 m diep is, wordt een zeer hooge dijk als fundament voor den weg gebouwd. Door het eigen gewicht daarvan wordt het moeras reeds eenigszins aan beide kan ten van dezen dijk weggedrukt. Door 't doen springen van dynamietladingen heeft men den grond aan weerskanten van den dijk nog verder weggewerkt. Daarna heeft men in den dijk zelf spring- gaten geboord die tot den bodem van het moeras reiken. In deze gaten is meer dan 4000 kg dynamiet aangebracht. Door deze ladingen in bepaalde volgorde tot ontploffing te brengen', zal de moeras grond zoodanig worden weggedrukt, dat de dijk er doorheen zakt tot hij op den bodem van het moeras, dus op den vas ten grond rust. Vele autoriteiten op elk gebied en dui zenden belangstellenden woonden gister op eenigen afstand de werkzaamheden bij. Reusachtige hoeveelheden losgewoel de grond werden omhoog geslingerd, doch het werk gelukte, uitstekend en 't gewenschte resultaat werd ten volle be reikt. Ook op andere plaatsen zal men thans dezelfde methode toepassen. Ter wijl de kosten van het verwerken der moerasgronden geraamd worden op 3.75 mark per kubieken meter met de gewo ne werkmethode, schat men de kosten der grondbewerking volgens het nieuwe systeem op slechts 0.80 mark per kubie ken meter. Itaiiaansch deserteur aangehouden, Een Itaiiaansch deserteur, die kans had gezien aan boord van een Grieksch schip te komen en zonder vergunning in Engeland aan wal stapte, zal naar Ita lië worden teruggestuurd. Het is de 26- jarige stoker Zanatta, die zich gisteren te Marylebone heeft moeten verant woorden wegens het gebruik maken van een trein zonder geldig vervoerbewijs, zoomede wegens het zonder vergunning binnenkomen van het Vereenigjd Ko ninkrijk. De Italiaan was te Rotterdam aan boord van het Grieksche schip ge gaan en was een maand geleden te Bar ry Dock, als stoker verkleed aan land g gaan. tlij had geen paspoort in zijn be- z.' ?n a douane en andere auto- n A' I- °°r Z''n kleechng misleid. De Italiaan werd veroordeeld tot be taling van een boete van 2 pond sterling of zeven dagen gevangenisstraf, wegens het rijden in een trein ZOnder g=ldig plaatsbewijs, terwijl hij tot 21 dagen dwangarbeid werd veroordeeld. Hij zal worden gedeporteerd wegens het aan land gaan zonder vergunning. In ant woord op een vraag deelde de rechter mede, niet te weten, naar welk deel van Italië Zanatta zal worden gezonden. De beschuldigde verklaarde niet naar Italië te kunnen gaan, omdat hij deserteur is. Militair vlifcgtuig verongelukt; vier dooden. nabij Los Alcazares is gis- VTVii een ,n?ilitair vliegtuig, dat te 1 lelil a, het militaire vliegkamp van Ma rokko, thuis hoorde, verongelukt. De vier inzittenden werden gedood. Een stuwdam doorgebroken. Vermoedelijk eenige honderden personen verdronken. In de in Boven-Italië gelegen stad Ova- da, die 10.000 inwoners telt, heeft zich Dinsdagmiddag een ernstige dijkdoor braak voorgedaan. De Orba trad buiten zijn oevers en deed een dijk bezwijken. Met angstwekkende snelheid drongen de watermassa's de stad binnen, waar ver scheidene huizen vernield werden. Gis teravond verluidde dat ongeveer 100 personen om het leven zijn gekomen. Nader wordt gemeld dat een stuwdam is doorgebroken. De watermassa's heb ben groote verwoestingen aangericht. Tot voorbij Ovada werden nog talrijke huizen overstroomd. Vele inwoners von den den dood in de golven. In Ovada stortten ongeveer 20 huizen in. Er wor den ongeveer 100 personen vermist, doch de mogelijkheid bestaat dat tijdens de paniek velen hunner een toevlucht ge zocht hebben in de bergen, en dus nog in leven zijn. Volgens de laatste berichten schijnt de dijkdoorbraak echter nog veel ernstiger gevolgen te hebben gehad dan eerst werd aangenomen. Naar verluidt is niei Ovada zelf maar veeleer het dorp Mo- lare het zwaarst getroffen. Het ligt in de onmiddellijke nabijheid van het meer van Orbicel a, dat gevoed wordt door de beide rivieren Orba en Stura. Vrijwel alle huizen van Molare zijn ingestort. Men vreest dat van de 700 inwoners van Molare 500 zijn verdronken. Het dorp is van alle verkeer afgesloten. Vier bruggen zijn door de watermassa's weg gesleurd. Men gelooft dat in 't geheel 1000 per sonen om het leven zijn gekomen. Het is echter nog niet mogelijk het juiste aantal slachtoffers op te geven. Nadere bijzonderheden. De correspondent van het D. N. B. meldt: Het is buitengewoon moeilijk het juiste aantal dooden vast te stellen, dat bij de ontzettende dijkdoorbraak te be treuren is. De schattingen varieeren van 200 tot 1000 slachtoffers. In hoofd zaak zouden de vrouwen en kinderen om het leven zijn gekomen. Tal van lij ken zijn reeds geborgen. De omgeving van Ovada welke Dinsdag door een ern stig noodweer was geteisterd biedt een troosteloozen aanblik. Door de dijk doorbraak is een geheele wijk der 10,000 bewoners tellende stad Ovada verwoest, evenals de plaatsen Caprietto en Molare. Overal ziet men ingestorte huizen. Meubelen en verschillende voor werpen drijven in het rond. Daartusschen door ziet men de lijken van menschen en dieren. De druk der watermassa was ontzettend aangezien het Orbicellameei welks plotselinge stijging de dijkdoor braak heeft veroorzaakt, veel hooger ligt dan de plaatsen. Met ontzaglijke kracht stroomde het water het lager gelegen gebied binnen. De dijkbewaker bemerkte het ongeluk tegen half twee, doch het was te laat om den stroom tot stilstand te brengen. Hoewel verschillende sluizen wjerden geopend, brak de dijk door over een lengte van ongeveer 200 meter. Het stuwwerk had ter plaatse een hoogte van ongeveer 40 m. Te Ovada zijn 130 huizen geheel ernield. Te Caprietta en Molare bleef geen steen overeind- In hei gebied van de ramp heerscht groote verslagenheid en onbeschrijfelijke wan hoop. Overal ziet men menschen die zoeken naar vermiste familieleden. De bergingswerkzaamheden die den geheelen nacht zijn doorgezet hebben onder uiterst moeilijke omstandigheden plaats. Di- eet na het ongeluk barstten voort durend nieuwe wolkbieuken los. De watermassa is doorgedrongen tot bij het op 35 mijl afstand gelegen Alessandria. Vele menschen die tijdens het noodweer de huizen waren binnengevlucht wer den door den stroom verrast toen zij zich op het land bevonden. Zij werden mee gesleept. Het is uiterst moeilijk de slachtoffers uit het puin te voorschijn te halen. ONSCHULDIG VEROORDEELD? Sensationeele wending in de zaak Tom Mooney. In de zaak Tom Mooney, die zooals bekend, beschuldigd van medeplichtig heid aan een bomaanslag tijdens een be tooging tegen de deelneming van de Ver. Staten aan den wereldoorlog ter dood werd veroordeeld en later gratie verkreeg, waarbij zijn straf werd gewij zigd in levenslange gevangenisstraf, is een opzienbarende wending gekomen. Mooney, die steeds zijn onschuld heeft volgehouden en herhaaldelijk heeft ge poogd zijn invrijheidsstelling te verkrij gen, heeft juist onlangs weer een ver zoek tot ontslag uit de gevangenis ge daan, hetwelk op 3 Sept. zal worden behandeld. Het verzoek is gemotiveerd met de bewering dat de veroordeeling is geschied op grond van valsche getuigen verklaring. Thans komt uit Baltimore het bericht dat een oude verlamde man, wiens ge tuigenverklaringen tot de veroordeeling van Mooney hebben bijgedragen, onder eede heeft verklaard, dat hij destijds voor de jury een meineed heeft afge'egd- De man, MacDonald, die zwaar ziek ligt in een ziekenhuis te Baltimore heeft voorts verklaard den toenmaligen officier van justitie te hebben verteld, dat hij Mooney voor de eerste maal in de ge vangenis heeft gezien. De officier van justitie had hem echter gezegd, dat hij moest zweren dat Mooney en zijn mede plichtige Billings schuldig waren aan den bomaanslag. Veertienhonderd gevangenen tijdelijk in vrijheid- De bewoners van Joko- hama hebben een angstigen nacht door gebracht in de wetenschap, dat zich 1400 misdadigers, die in de gevangenis van Jokohama waren opgesloten, in vrijheid bevonden. Er was n.l. brand ontstaan in de gevangenis, tengevolge waarvan eenige gevangeniswerkplaatsen geheel verwoest werden. Tene nde de gevange nen niet in gevaar te brengen moest men deuren en hekken van de gevangenis voor hen openen- De politie slaagde er echter met hulp van het gevangenisper soneel spoedig in, de 1400 gedetineerden bij e kaar te brengen en dank zij de hulp van eenige andere overhe:dsinstanties konden zij allen weer spoedig onderdak gebracht worden. NEDERLAND EN SOVJET-RUSLAND. Onze regeering staat nog steeds ,afwij- zend tegenover het onderhouden van officieele betrekkingen met Sovjet-Rus land, en het Alg. Weekblad voor den Middenstand stelt de vraag of het wel in het belang van ons land is, dat deze toestand onveranderd blijft voortduren. ,,De toestanden in Rusland consoli- deeren zich langzamerhand. Men mag over het regiem denken zoo men wil, tot nu toe heeft het zich kunnen hand haven en velen, die door eigen aan schouwing de ontwikkeling der dingen in Rusland hebben gadegeslagen, zijp, yan meening, dat er veel goeds tot stand gebracht is. Hoe men ook hierover oor deelt en zonder zich met het Sovjet regiem te willen vereenzelvigen, men moet ten slotte .wel tot de conclusie komen, dat handels-politieke overwe gingen er toe moeten leiden onze po litiek ten aanzien van Sovjet-Rusland te wijzigen. Dit land, dat thans in het Volkeren bondsgenootschap is opgenomen, on derhoudt met de meeste Staten van Eu ropa eri met vele daarbuiten, diploma tieke betrekkingen en als vanzelfspre kend genieten deze staten den voorrang bij het zoeken van handelsbetrekkingen. Onze export ligt lamgeslagen; de perspectieven voor de toekomst zijn schier troosteloos. Het land, waarop wij door onze geografische ligging zijn aan gewezen, is door eigen „wirtschaftlicne Lage" genoodzaakt, alle import zooveel mogelijk te weren. Onze voornaamste handelsrelatie op het gebied van den exporthandel hebben Wij hierdoor reeds goeddeels verloren en voorloopig zullen wij op den terugkeer hiervan niet mo gen rekenen. Van groot belang voor ons land zou het zijn, wanneer wij hiervoor een com pensatie zouden kunnen vinden. Welnu, deze kansen zijn er, al zal men deze langzaam moeten opbouwen. Rusland is een groot land met groote behoeften en vele mogelijkheden. Reeds nu bestaan et niet onbelangrijke handelsbetrekkingen tusschen dit en ons land, doch zoolang er geen officieele erkenning is, kunnen deze relaties zich niet verder ontwik kelen. DE OVERHEIDSBEMOEIING MET HET PARTICULIERE BEDRIJFSLEVEN. Uit de nota van de regeering aan de Tweede Kamer in zake de opmerkin gen van de Rekenkamer over de con trole op de crisisorganisaties blijkt nog eens, zegt het Handelsblad (lib.) met welke moeilijkheden de overheid te kampen krijgt, wanneer zij zich met het particuliere bedrijfsleven gaat bemoei en en wanneer zij aan het ordenen slaat. „Dat in crisis-omstandigheden be moeienis noodig kan zijn, en hier ook noodig was,, ontkennen wij natuurlijk niet. Maar zij, die zulke overheidsbe moeienis principieel begeerlijk achten en duurzaam zouden willen zien ge handhaafd, zullen uit deze ervaring toch iets kunnen leeren. Het is nu een maal zóó, dat menschen zelden zuiver altruïstisch denken. Een natuurlijke do sis egoïsme en eigenbelang zal steeds bestaan en kan niet worden veronacht zaamd. En nu staat de regeering die in het bedrijfsleven gaat ingrijpen, voor deze moeilijkheid: Maakt zij haar ap paraat zuiver ambtelijk, dan riskeert zij dat het veel te stroef werkt, en op bet punt der ingewikkelde en gespeci aliseerde zaken-technijek onvoldoende deskundig is. En schakelt zij de belang hebbenden zelf in, dan riskeert zij, dat de regeling te zeer door ^groepsbelang wordt beheerscht, ondanks de over- heidscontröle, die louter op het alge meen belang gericht wil zijn. Dit zijn dezelfde moeilijkheden, welke zich bij vormen van corporatieve ordening zou den voordoen. Wat men wellicht aan groepsdeskundigheid zou winnen, zou men door groeosegoïsme weer kunnen verliezen. Bij de landbouwj-crisisorganisatie is van den aanvang af in ruime mate een beroep gedaan op de belanghebbenden zelf. Organen werden in het leven ge roepen, welke, behoudens algemeen toe zicht van regeeringszijde, over een ze kere zelfstandigheid beschikten. Mede daarom kregen zij een privaat-rechter lijk karakter. De besturen, als regel bestaande uit bestuursleden der land bouworganisaties meenden inderdaad dat zij vrijheid van handelen hadden, en namen als zelfstandige rechtsperso nen wel eens besluiten, welke ambte lijk wellicht niet genomen zouden zijn, gelijk de nota diplomatiek opmerkt. De wensch, dat de uitvoering in handen zou zijn van belanghebbenden, heeft dit alles nog meer bevorderd, en de nota noemt het begrijpelijk, dat de zelfstan dig optredende crisis-organen er zich niet dadelijk bij hebben neergelegd toen het noodzakelijk bleek dat meer van overheidswege moest worden voor geschreven. En dan komt de nota tot deze conclusie: „Het afwegen van de vraag hoe ver men vrijheid van bewe ging kan geven aan de crisis-organisa ties blijft ook nu nog steeds moeilijk". In wezen wil dit zeggen: het afwegen van de vraag in hoeverre zakelijk groeps- of individueel belang door een niet gespecialiseerd-deskundige over heid mag worden beknot, dan wel in de verzorging van het algemeen belang de lijn mag aangeven, blijft een zeer netelig probleem. Met het woord or dening of corporatieve indeeling is de oplossing niet gevonden". Nieuwe aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg. P- Anders, Storm rond Camilla. G. Gonggrijp. De blanke tijger. Jee- Luber. Moeras. G. Mulder. Geeft gij hun te eten- Lida Vergouw. Alarm. Caroline Miller, Stoere zwoegers. A. den Doolaard. Van vrijheid en dood- T. A. van Heyningen, „Post" jagers te voet naar Indië. Napoleon en Marie Louise. W. B. Pitkin. Er is werk. K, Scheffer. De geest der gotiek. R. J. Stoppe aar, J- Strijbos en A. B. Wigman, Een jaar natuurleven, dl. 2: Lente. Namens Ged. Staten is hedenmor gen in de Abdij te Middelburg aanbe steed, het verbeteren van het wegvak HaamstedeBurgh, deel van weg No. 2 van het Provinciaal wegenplan, met bij komende werken. Inschrijvers waren: M. Andriesse te Scherpenisse voor 23.500; L. Timmer, Dordrecht 21.100; J. H. van de Ven, Vlissingen 20.975; P. Blommaert, St. Janssteen 20.810; A. J, Verjaal, Dreischor f 20.735; I. Lagasse en Zn., Koudekerke 20.500; N.V. Brusse Teeuw en Co., Den Haag 20.400; A. Warrens en Jos Kindt te Ossenisse 20.380; J. Slager en M. Ma- thijsse, Brouwershaven 19.960; P. de Regt, Schoorl 19.800; C. van de Klippe, Vlissingen 19.346;; N. van de Linde, Scharendijke 18.920; Fa. Duinhouwer, Goes 18.896; N. V. Bitumenweg, Utrecht 18.890; J. D. Jansen, Colijns- plaat .18.850; L. van Popering, Brui- nisse 18.850; M. van de Velde, Brui- nisse 18.211; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's Heer Arendskerke 17.980; A. M. Kuipers, Middelburg 17.910; L. F. Groosman, Middelburg 17.900; J. den Oude, Zierikzee 17.720; M. Wan del, Nieuwerkerk 17.575; H. Douw, Zierikzee 17.350. Vanwege den hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat is heden morgen in het gebouw van het Provinci aal Bestuur aanbesteed het maken van een wachthuisje nabij de Stationsbrug te Middelburg en het wijzigen van een deel van het dienstgebouw nabij de Keersluis te Vlissingen in een kantonnierswoning, in twee perceelen en in massa. Raming: eerste perceel 1650, tweede perceel 1700 en massa 3350. Inschrijvers wa ren: Eerste perceel: L. Ahn, Vlissingen, 1755; J. W. D. Bijl, Vlissingen, 1645; P. de Voogt, Veere, 1575; P. J. de Boergraaf, Wemeldinge, 1540; J. Wat- tel, O. en W. Souburg, 1539; J. Dek ker, Westkapelle, 1524; A. de Keu- ning, N. en St. Joosland, 1480; M. Wal raven, Middelburg, 1450. Tweede perceel: J. Dekker, Westka pelle, 1647; P. J. de Boergraaf, We meldinge, 1635; J. Wattel, O. en W. Souburg, 1607; J. N. D. Bijl, Vlissingen, 1585; K. van Rooijen, Westkapelle, 1580; P. de Voogt, Veere, 1570; L. Boone, Vlissingen, 1559; C. van de Klippe, Vlissingen, 1540; M. Vader, Vlissingen, f 1480; L. Ahn, Vlissingen, 1435. Massa: M. Vader, Vlissingen, 3315; J. N. D. Bijl, Vlissingen, f 3230; L. Ahn, Vlissingen, f 3180; J. Wattel, O. en W. Souburg, 3165; J. M. Dekker, Rotter dam, 2975. Goes, 13 Augustus. Veilingsvereeni- gin „Zu'dBeveland". Eportveiling n.m. 1 uur. Zure Kroet- appels 1.10 per 100 kg. Dubbele Princes- s'eboonen 460 a 540. Kleine Veiling Appels: Yellow Transparante, extra 20, idem A 16 tot 19, idem B 14 tot 16, idem C 8 tot 12 per 100 kg. Perzik Roodezomerappel, extra 15 tot 17, idem. A 11 tot 16, idem B 8 tot 12, idem C 5 tot 8. Early Victoria, extra 8 tot 9, idem A 6 tot 10, idem B 7 tot 9, idem C 3 tot 7, Codlin Keswick, extra 7 tot 8, idem A 7 tot 8, idem B 6 tot 7, idem C 4 tot 7, Beauty of Bath 8 tot 11, The Queen 4 tot 7, Duch. d'Oldenburg 3 tot 6, Lord Suffield 5, Clasieappel 4 tot 6, Tarwe appel 2 tot 4, Zoete Sint Janap pel 4 tot 6, Zoete Koolappel 4 tot 6, Afval en KroetaDpels 1 tot 4, alles per 100 kg. Peren: Precose de Trevoux extra 11 17; idem A 714, idem B 611, idem C 46, Clapp's Favorite extra 18, idem A 916, idem B 1415, idem C 49, Souvenier Madame Freyve extra 12, id. A 10, idem B 6, idem C 24, Oomskin- derenpeer 612, Bruine Heerenpeer 4 9, dr. Jules Guyot 48, André d'Es- portes 46 Poire Madame 47, Petite Margueritte 5, Beurré de Merode 46, idem Giffard 79, Bergemotten 23, Noord Holl. Suikerpeer 13, Roode Suikerijen 13, Groentjes peer 3, Spek- peer 12, Scharlakenpeer 3, Groninger Bergemotten 12, Dirkjespeer 12, Uitschotperen 0.508, alles per 100 kg. Pruimen: Washingtons 1020, Dubbele Boerewitte 1220, Witte Wijnpruimen 720, Belle de Lou- vain 818, Abrikoospruimen 7 18, Ontario 817, Czarpruimen 620, Wijnkroos 58, Eldensche Blauw 46, Princepruimen 412, Okkelanen 46, Martelanen 410, Doornpruim 8, Zaai- lingpruim 5, Kormalijnen 26, Kasprui- men 1.102.60 alles per 100 stuks. Diversen: Blauwe druiven 3041, Moerbeien 1620, Frambozen 1424, Hymalage Berries 1731, Tomaten 7 8, alles per 100 kg. Meloenen 1120, Perziken 811, Kipeieren 2.702.90 al les per 100 stuk. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent M. DE WITTE, Marnixplein, West-Souburg. Getrouwd: C. A. VAN DE KOORDE en J, J. TH, DE BOER. Middelburg, 14 Aug. 1935. Dam Z.Z. G 58. I Heden bereikte ons het te- Ij legraphiseh bericht, dat onze K geliefde Schoonzuster, J. M, M. BARONESSE 1 LEWE VAN MIDDELSTUM, I Echtgenoote van dr. W, B, Doorenbos, na korte ongesteldheid te Pe- I king is overleden. JAC. M. DOORENBOS. B Mr. H. DOORENBOS. B A. J. DOORENBOS— I DECKERS. 1 J. P. PH. DOORENBOS, I Middelburg, 14 Aug. 1935. In den nacht van Zondag 11 op Maandag 12 Augustus overleed in het Roode Kruis Ziekenhuis te 's-Gravenhage, na een kortstondige ziekte, in den ouderdom van ruim 48 jaar, onze innig geliefde Zoon en Broeder, RUURD SIPKE CUPÉRIJ. M. CUPÉRIJDE WIT. M. M. CUPÉRIJ. IA. D. CUPÉRIJ. Yerseke, 12 Aug. 1935. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele be wijzen van deelneming, ondervon den bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder JOHAN. Uit aller naam J. BROUWER. Domburg, 14 Aug. 1935. De deelnemers aan den auto tocht voor ouden van dagen te Domburg zeggen de commissie hartelijk dank; tevens allen die de commissie daartoe in -staat hebben gesteld voor den aangenamen dag. Zij, die wenschen le adverteeren t« NIJMEGEN EN IN DE OMGE VING worden opmerkzaam ge maakt op de

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3