SLANKE JIM dan in de Zon KRONIEK v*n <h 086. ONDERWIJS, ZEELAND. TWEEDE BUD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN ZATERDAG 1# AUGUSTUS 1935. No. 187. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. K1DMLBBM. VLISSINGEN. Het conflict in Oost-Afrika. De volgende week beginnen de besprekingen te Parijs. De vooruitzichten weinig bemoedi gend. Abessynië's mobilisa tie door Italiaanschen bril be keken. In den loop van de volgende week zal te Parijs de conferentie tusschen Itali- aansche, Fransche en Engelsche verte genwoordigers over het conflict in Oost- Afrika beginnen. Ondanks tallooze on heilspellende verschijnselen zooals de deze week door Mussolini bevolen mo bilisatie van een stuk of wat nieuwe di visies hoopt men hier en daar nog steeds, dat een oorlog kan worden voor komen. De gedachte', welke aan die hoop ten grondslag ligt, is, dat Engeland tenslotte tot het uiterste zou willen gaan om Mussolini den voet dwars te zetten, aangezien de op het spel staande En gelsche belangen een gewapend conflict ten eenenmale niet kunnen gedoogen. Men onderstelt, dat de Engelsche regee ring, na de beraadslagingen te Parijs, o.a. zal trachten zoo noodig 't Volkenbonds apparaat volledig in werking te stellen. Tot dusver heeft de Raad van den Vol kenbond zich eigenlijk maar terloops met de zaak bezig gehouden. Dat zou over een kleine maand (op 4 Sept. komt de Raad, zooals men weet, weer bijeen) dan dus anders worden- Voorshands is het alevel zeer de vraag, of Engeland voor een dergelijke actie den noodigen steun van de andere mogendheden zal krijgen. Speciaal wat Frankrijk betreft, kan men daar allerminst zeker van zijn. Weliswaar hoort men de laatste dagen verluiden, dat Parijs allengs ook de mee ning, dat desnoods maar veel geriskeerd moet worden, om een oorlog te voorko men, is gaan deelen, doch daartegen over staat het feit, dat Laval, de Fran sche mini&ter-presideriti tot dusver in geen enkel opzicht voor krasse maatre gelen tegen Mussolini was te vinden; en bovendien vernam men deze week weer van een min of meer geheime con ferentie tusschen Italiaansche en Fran sche generaals, waarop een eventueele samenwerking van de generale staven beider landen zou zijn ontworpen voor het geval er in Europa eens iets mocht gebeuren, tijdens de periode, dat Italië in Oost-Afrika aan het vechten zal zijn. Dat „iets" heeft natuurlijk betrekking op Oostenrijk. Het gevaar, dat de Oos- tenrijksche nazi's zich opnieuw met groote activiteit zouden gaan roeren, wanneer de Italiaansche militaire macht aan Abessynië de handen vol zou krij gen, is lang niet denkbeeldig. Voor Duitschhland werd de verleiding, om die activiteit een beetje te steunen, idan heel groot. De Fransche en Italiaan sche generaals nu zouden bereids af spraken hebben gemaakt ten aanzien van de in dat geval te nemen maatrege len. Indien zulks waar is, lijkt het ge rucht, dat de Fransche regeering van plan zou zijn krachtiger dan tot dusver de Engelsche actie te steunen, wel heel onwaarschijnlijk. Optimistisch ten aan zien van deze mogelijkheid en daarmee van de toenemende kans op e'en schaak mat zetten van Mussolini, kunnen we dan ook allerminst zijn. Het gevoel, dat alleen nog maar een wonder (waaraan men niet mag gelooven) een oorlog in Oost-Afrika zal kunnen voorkomen, wint bij ons meer en meer veld. De Italiaansche per.s slooft zich de laatste dagen weer uit op een indruk- wekkene berichtgeving over de mobili satie-maatregelen van Abessynië. Men weet, dat de Italiaansche regeering deze maatregelen telkenmale als het motie! voor haar eigen militaire voorzienin gen bezigt. Abessynië kan natuurlijk met evenveel recht, doch dan omge keerd, hetzelfde doen en doet dat trou wens ook. Zoo blijft men dan in een door GEORGE OWEN BAXTER. 44). De stem klonk dun en ijl als ver gerin kel in dominee Cornish' ooren; hij wend de zich met moeite om. „Zoo, zoo", zeide de goede man, „is dat zoo, is dat zoo? En wat weet je dan, m'n kleine meid?". Zij trad nader en de dominee kwam met schrik tot de ontdekking, dat eenige dozijnen jaren de werkelijke Louise scheidden van zijn herinnering aan haar; zij was een vrouw, geen kind. „Louise zeide Edgar Asprey, trillen de van woede, „als jeHij hield op, hij stikte bijna. „O, wat doet ze nu? Wat gaat ze nu doen?" kermde mevrouw Asprey. „Er is een reden, waarom dit huwelijk niet kan plaats vinden", zeide Louise weer- „Een reden? Wat voor reden?" vroeg dominee Cornish haar, van dichtbij aan ziende. „Mijn vader leeft nog", zeide zij. Mevrouw Asprey gaf een gil, niet luid, maar hij scheen haar uit het hart te wellen. „Ik wist wel, dat er iets niet in orde was", riep zij uit. „Het is een leugen, het is een leugen!" zeide Edgar Asprey, „Louise, de hemel vergeve je om zooiets te zeggen". „Dat is erg verwarrend", zeide domi kringetje ronddraaien, hetgeen met dit soort van dingen altijd het ge val pleegt te zijn. Volgens de Italiaansche bladen i$ Abessynië thans zooals, dat heet - in koortsachtig tempo bezig zijn gren zen te versterken; echter toch zoo on opvallend mogelijk door 't met 'n reeks v,an kleine troepen-contingenten te doen. Groote karavanen met wapens zouden in alle richtingen het land doortrekken, om de troepen van het noodige te voor zien. De cijfers, die de Italiaansche bla den in dit verband bevatten, loopen ob jectieve ramingen een heel eind voorbij. Concludeerend zegt de Italiaansche pers, dat zich op 't oogenblik in Abes synië 110,000 gewapende manschappen aan de grenzen bevinden, waarvan 83,000 aan de grens van Erithrea en 30,000 aan de grens van Italiaansch So« maliland. Bovendien zou er nog een geheim mobilisatüebevel van den Ne gus zijn, volgens hetwelk uiterlijk 12 September a.s. alle valide mannen ge wapend moeten vertrekken naar de posten, die hun door hun stamhoofden worden aangewezen, terwijl de bevel hebbers 3 dagen voor 12 September de laatste instructies zouden ontvangen. de oplosbare KUNSTMEST Pnifflll voor kamerplanten, 40 ct. p. fl, I Uil Uil m verzorgingsaanwijzing bij de Bloem- en Zaad winkels (Ingez. Med Teleurstellend koersverloop van den gulden. Onbevre digende ontwikkeling van de Nederlandsche kunstzijde-in dustrie. Mislukking der internationale Suikerrestric tie. Het is aan het koersverloop van den gulden duidelijk merkbaar, dat de poli tieke atmosfeer hier te lande nog niet volkomen is opgeklaard. Het in de vo rige week ingetreden herstel heeft geen verderen voortgang gemaakt; integen deel zijn de buitenlandsche wisselkoer sen ten opzichte van den gulden weder aangetrokken, terwijl tegelijkertijd ook weer vraag is te constateeren naar Pon den en Dollars op termijn. Het agio, dat" voor teremijn-deviezen genoteerd wordt en dat voor drie-maands Ponden bijv. weer tot 15 a 22 cent gestegen is, geeft intusschen wel een ietwat overdreven beeld van den werkelijken toestand op de deviezen-termijnmarkt. Nog altijd geldt de overeenkomst een zg. „gent lemen-agreement", tusschen de Ne derlandsche Bank en de groote banken hier te lande, op grond waarvan deze laatste alleen zuiver commercieeie ter mijntransacties doen en geen cre- diet beschikbaar stellen voor 't afslui ten van speculatieve deviezen-termijn zaken. Dientengevolge wordt het voor hen, dieTIeviezen op termijn willen koo- pen, hoe langer hoe moeilijker een te genpartij te vinden. Meer dan aan den omvang van de vraag is dan ook aan de beperktheid van het aanbod de stijging van het agio voor Ponden en Dollars toe te schrijven. Dit neemt niet weg dat de ontwikkeling van de deviezenmarkt na de verwachtingen, welke bij den te rugkeer van het Ministerie-Colijn te dien aanzien werden gekoesterd, eenigszins teleurstelt. Terwiji er op de Amerikaansche af- deeling der Amsterdamsche beurs nog al wat omging, is de handel in de locale af- deelingen binnen beperkte grenzen ge bleven, en ook de koersfluctuaties wa ren niet van grooten omvang. Voor aan- deelen Koninklijke en Philips' bedroeg nee Cornish. „Robert....". „Is al vijf jaar dood", viel Edgar hem in de rede. „Hij leeft op dit oogenblik en u weet dat heel goed", antwoordde Louise. „Ik heb een brief van hem in mijn hand!" Iedereen in de kamer ging een stap achteruit, zelfs neef Edgar kromp ineen en greep de leuning van een stoel vast. „Ik geloof het niet", bracht hij met moeite uit. „Het is waar! Het is waar!" riep me vrouw Asprey uit. „O, Edgar, hoe vreeselijk, hoe vreeselijk, vreeselijk! Waarom wilde je dan met mij trouwen? Wat moet ik doen, wat zullen de men- schen zeggen, wat zal Robert...." Geheel overstuur zou zij gevallen zijn, als neef Edgar haar niet had opgevan gen en, in een stoel gezet. Hij legde zijn hand op haar voorhoofd. „Wees nu kalm en rustig", zeide hij. „Ik zal je laten zien, dat dit een kwaad aardige intrige is. Louise, ik wil dien zien!" Hij scheen mevrouw Asprey te heb ben gehypnotiseerd; zij zat rechtop, bleek en stil, wezenloos voor zich uit te staren. „Ik zal u dien brief nooit in handen geven", zeide Louise. „Geef hem dan aan dominee Cornish". „Goed. Kunt u het zien, dominee? Wilt u hem hardop voorlezen?" De dominee nam den brief en las dien luid voor; daarop wendde hij zich om en keek Edgar Asprey aan, maar deze was de koerswinst per saldo niet meer dan een vijftal percenten. Voor Koninklijke deed zich de gunstige invloed gevoelen van nieuwe Amerikaansche plannen tot het instellen van een algemeene con trole op de petroleumnijveheid, nu de codes onwettig zijn verklaard. Er zal een federale raad worden ingesteld, die toe zicht op de petroleumproductie zal hou den, doch die geen dwingende voor schriften zal kunnen opleggen- De af zonderlijke staten zullen onderling ver dragen moeten sluiten met betrekking tot de reguleering der petroleumproduc tie, waarbij de raad dan een bemidde lenden rol zal spelen. Af te wachten blijft, of aldus betere resultaten zullen worden bereikt dan bij de tot dusverre van regeeringswege getroffen, maat regelen. Aandeelen Unilever trokken een paar percent in koers aan, doch kunstzijde- aandeelen lagen gedrukt in de markt. Hiervoor deed zich nog de nawerking gevoelen van de onbevredigende ex portcijfers voor kunstzijde-garens in Ju ni, die zoowel wat hoeveelheid als wat waarde betreft een scherpen teruggang te zien hebben gegeven. Voor het eerste halfjaar heeft de uitvoer v,an kunstzijde garens uit ons land 3689 ton bedragen ter waarde van 6.96 millioen, tegen 4225 ton ad 8.71 millioen in de over eenkomstige periode van het vorige jaar. De gemiddelde prijs per kg uitge voerde garens bedroeg in Juni nog slechts f 1,81 tegen f 2 in de laatste maan den van 1934. De totale productie van kunstzijde in ons land wordt voor het eerste halfjajar geraamd op 4.5 millioen kg, tegen 5.7 millioen kg in dezelfde pe riode van 1934. Deze ontwikkeling is des te teleurstellender, omdat de pro ductie van vrijwel alle andere kunst- zijde-produceerene landen in vergelij king met het vorige jaar aanzienlijk is toegenomen. De totale wereldproductie is dan ook van 168.9 millioen kg in de eerste helft van 1934 tot 211.1 millioen kg in het eerste halfjaar 1935 gestegen. Japan kon zijn kuntzijde-productie bijna verdubbelen (van 22.7 tot 42.2 millioen kg), maar ook de Ver. Staten geven een belangrijke stijging te zien (van 44.1 tot 59.4 millioen kg. Onze kunstzijde-indu strie blijft bij dezen vooruitgang dus wel sterk achter. Van cultuurwaarden onderscheidden tabaksaandeelen zich door een aan merkelijke koersverbetering, ofschoon tot de a.s. herfst-inschrijvingen zich hiervoor weinig nieuwe gezichtspunten kunnen openen- Suikeraandeelen wer den slechts weinig beinvloed door het bericht, dat de te Brussel gehouden ver gadering van den Internationalen Sui- kerraad tot dè conclusie is gekomen, dat het onmogelijk is, de in 1931 aangegane internationale overeenkomst, het z-g. „Chadbourne-plan", in zijn tegenwoor- digen vorm te verlengen of te vernieu wen. Wel werd besloten, om de Engel sche regeering in overweging te geven, zoo spoedig mogelijk een wereld-suiker conferentie bijeen te roepen, waartoe dan alle landen, die belang hebben bij 't suikervraagstuk, zouden moeten worden uitgenoodigd. Het is echter nauwelijks te verwachten, dat hiermede eenige re- su taat kan worden verkregen, nu de suikerproducenten zelf de mislukking van het internationale pla%, waarvan aanvankelijk zulke groote verwachtin gen warf?n gekoesterd, hebben moeten erkennen. Evenals bij vorige niet ge slaagde restrictieplannen voor andere artikelen is ook ditmaal de mislukking voornamelijk te wijten aan het feit, dat er altijd productie-landen van het des betreffende artikel buiten de restrictie overeenkomst blijven, die dan profitee- ren van de beperking en de opofferin gen, welke de restrictie-landen zich op leggen. In dit opzicht heeft het rubber restrictie-plan wel eenigen voorsprong; doordien de „outsiders" in de-rubbereul- weer geheel zichzelf. Zonder bitterheid, maar op droevigen toon, zeide hij tot Louise: „Slechtheid veroorzaakt leed en vandaag ben je heel erg slecht en kwaad- w.'lig geweest; wij zullen later de ge legenheid wel hebben om de motieven van deze handeling na te gaan. Nu zul len wij dit brutale meisje eens een lesje geven". Hij wendde zich tot mevrouw Asprey- „In die schrijftafel zijn eenige brieven van Robert, geloof ik". „Ja", zeide zij zachtjes. „Nu zult u het zien", zeide neef Ed gar tot den dominee. Hij ging naar het schrijfbureau en opende een lade, waar uit hij een bundel brieven nam. „Mag ik er een openen?" „Ja, Edgar", zeide mevrouw Asprey op denzelfden levenloozen, hopeloozen toon. Hij nam er een uit de envelop en legde hem op tafel. „Nu, dominee Cornish, wilt u de bei de handschriften eens naast elkander leggen?" Louise zag opeens, waarom het ging en rdde van vrees. Vijf jaren geleden had haar vader een omvangrijke cor respondentie gevoerd en veel geschre ven; nu had hij in de wildernis geleefd en zijn handen waren stijf geworden van het werken. Misschien had hij in al dien tijd geen duizend woorden geschreven. Geen wonder, dat de hand veranderd was, zoodat alleen een groot expert de gelijkenis zou kunnen aantoonen. tuur slechts een zeer ondergeschikte plaats innemen. In verband met het teleurstellende koersverloop van den gulden moesten beleggingswaarden weder een deel van de tevoren behaalde koerswinst prijsge ven. Zoowel voor Nederlandsche als voor Ned. Indische staatsfondsen was de stemming gedrukt en ook gemeente- leeningen liepen in koers terug. In pand brieven staat de handel vrijwel geheel stil. Er was tijdelijk iets meer vraag naar de obligatiën der Hollandsche en Staatsspoor, maar later trad ook hier een nieuwe reactie in. De Belgische guldens- leening kon zich op het reeds sterk ver laagde koerspeil handhaven- De conver sieplannen schijnen thans op den ach tergrond te zijn geraakt. Hieronder volgt een overzicht van 't koersverloop: 4 pet. Nederland 97%95%. 4 pet. Ned. Indië 94%92. 4 pet. Amsterdam 91%9291. 4 pet. .'s-Gravenhage 9795. 4% pet. Rotterdam 9390. Kon Petr. 190%—195—194%. Philips 257%—264%. Unilever 103—106%—105%. Ned. Scheepv. Unie 35%3736%. H.V. „Amsterdam" 176%175 177%—176%. Deli Batavia M'ij. 138143140. Senembah 154%—162—158. Amsterdam-Rubber 109%108%. Voor het examen Hoog Duitsche Taal L. O. is te 's-Gravenhage geslaagd mej. M. Luwema te Heinkenszand. Te Den Haag is geslaagd voor het examen boekhouden m.o. (K XII en Q). W. Snoep te S c h o r e. Het handschrift van een quasi-profeet. Als een merkwaardig staaltje van de geestesgesteldheid van sommige lieden publiceerden wij dezer dagen een brief, dien een inwoner van Middelburg zich geroepen, gevoelde zijnen medemenschen op hun dak te sturen; een brief, waar in hij mee ten slechts kwalijk onder schijnbare nederigheid verborgen zelf verheffing, en op niet van eigengereid heid vrij te pleiten wijze, meende niet alleen zijn particuliere godsdienstige in zichten ten beste te moeten geven, doch ook in vooi-gewende ootmoedigheid zich met het zieleleven zijner medemenschen ie moeten bezig houden. Naar aanleiding van die publicatie werden ook wij met een langademig epis tel vereerd; daarin kwam reeds iets dui delijker des schrijvers lust, den geroe pene, den profeet uit te hangen, naar voren. Wij hebben dezen natuurlijk ook anoniemen brief eens opgezonden naar onzen grafoloog, een ervaren en bezadigd vakman op het gebied der schrift-psychologie of characterologie. Diens analyse van dit handschrift is te merkwaardig, om haar onzen lezers en den anonymus zelve te onthou den. Onze lezers, en met name zij, die In doozen van 2Oct.af (Ingez. Med.) Mevrouw Asprey ging werktuigelijk naar de tafel en staarde naar de twee brieven. „Een buitengewoon verschil", mompelde dominee Cornish, „Dominee Cornish", zeide neef Edgar toen, de zaak is uiterst simpel. U bent te goed om zelfs de waarheid te vermoe den, maar het is een feit, dat Louise mij altijd heeft tegengewerkt; zij heeft mij steeds gehaat. Hemel, dominee, het is heel duidelijk, dat zij deze onhandige vervalsching heeft gemaakt met het doel om mij te ruïneeren en het huwelijk te beletten. De hemel zij dank, dat het mislukt is!" Hij wendde zich om: „Olivetta, ik weet, dat jouw vertrouwen niet geschokt is; laat ons dadelijk met de ceremonie voortgaan en Mevrouw Asprey, die heel bleek was geworden, werd nu vuurrood en zeide op gedempten toon: „Ik ben wat duize lig, Edgar, ikik. „Natuurlijk, steun maar op mij, je zult spoedig weer in orde zijn. Die vreese- lijke Louise. „Louise", herhaalde de moeder zwak, „ik wil Louise hebben. Louise, waar ben je?" Haar dochter was dadelijk aan haar zijde om haar met sterke, jonge armen te ondersteunen. „Louise, lieveling, ik geloof, dat ik maar naar bed ga; wil je me helpen?" door den briefschrijver verontrust wer den, zullen er wel eenig plezier om hebben; den profeet zelf wenschen wij toe, dat hij uit dit objectieve en scher pe oordeel de juiste conclusie trekke. Ziehier wat onze schriftkundige ons ter z,ake meldt: I „Het is een typisch staaltje schrift van den kleingeloovige, van 'n man met uitgesproken bekrom pen en burgerlijke opvat tingen, van iemand die meer in het ver leden dan in de toekomst leeft. Dat de'ze m,an, zooals hij zelf ook zegt, inderdaad menschenliefde bezit, valt in zijn schrift aan te toonen; dat deze hem echter nooit tot groote daden en zelf opoffering zal voeren, ook daarop wij zen verschillende schriftkenmerken. Hij treedt gaarne beschermend op en heeft neigingen om in een kleinen kring te h e e r s c h ei n. Voorts is de schrijver iemand die, niet tegenstaande hij in de geestelijke waar den belang stelt, de materieele zeker niet zal verwaarloozen of veronachtza men. Bij al zijn „bescheidenheid" en „een voud" is hij er wel degelijk van over tuigd, dat hij er zijn mag! Daardoor worden echter de hem ge schonken gaven wel ietwat overschat!" RAAD VAN VLISSINGEN. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van den Gemeenteraad waren de heeren Laernoes en Marijs afwezig. Overgelegd werd o.a. de gemeentere kening over 1934, welke sluit voor den gewonen dienst in ontvang op f 1.744.990 in uitgaaf op f 1.720.889, alzoo met een batig saldo van f 24.101 en voor den ka- pitaaldienst in ontvang op 192.216, in uitgaaf 323.219, alzoo met een nadee- lig slot van 131.002. Tot directeur der avondschool voor N.O. benoemde de Raad den heer G. Wagenvoorde te Middelburg met 12 stemmen, tegen 4 op den heer J. J. So- hier te Amsterdam. Tot leeraar aan de zelfde school werd benoemd de heer W. J. Bruinooge. Nadat op opmerkingen van den heer PAAP, zoowel de voorzitter als de heer DE MEIJ verzekerd hadden, dat alles gedaan is om te bevorderen, dat de gas fabriek tot in lengte van dagen te Vlis- singen gevestigd zal blijven, is het voor stel om een deel van de Wijnbergsche Kade aan het openbaar verkeer te ont trekken en dit te verkoopen aan de N.V. „Zegam", z. h. st. aangenomen. Ditzelfde geschiedde met de voorstel len inzake de jaarwedde van den Com missaris van politie, tot wijziging van de verordening op de heffing van vergun ningsrecht; tot wijziging van de begroo ting 1935; tot beschikking op verzoek schriften inzake de straatbelasting; tot vaststelling van het 2e suppl. kohier schoolgeld handelsavondschool, en tot verkoop van 4 perceelen grond, allen reeds eerder gemeld. Bij de rondvraag heeft de heer AN KER enkele inlichtingen gevraagd over de bebouwing van den Singel, waar reeds veel bedorven is. De VOORZITTER zeide, dat het in de praktijk vaak zeer moeilijk is voor schriften te geven. De heer PAAP wees op de honderden ratten bij de vuilnisbelt aan den Nieu wen Vlissingschen weg. Hij zag daarin een groot gevaar en drong aan op ver delging der dieren. De heer DE MEIJ zeide, dat zulks niet gemakkelijk gaat, doch dat alles gedaan zal worden om deze rattenplaag tegen te gaan. Voor de zwemplaats in het ka naal is geen gevaar, deze ratten kunnen niet in zout water leven. Tenslotte gaf de VOORZITTER een overzicht over de afgeloopen vierjarige periode en uitte een bijzonder woord van dank aan mej. Meijer, die niet in den Raad terugkeert. HOOFDSTUK XXXIII. Geraldi reed door tot hij goed en wel uit het gezicht van Robert Asprey was, zwenkte toen links af, maakte een groo ten boog door een bergpas en sloeg, na de heuvels weer te hebben beklommen, den weg in naar de stad. Weer lag deze voor hem uitgespreid en de lange, zwak ke lichtbundels gleden over de opper vlakte van het meer. Hij leidde zijn paard snel dalwaarts, over den boule vard en naar de eerste straat, die naar het hart van de stad leidde. Een boerenkar kwam voorbij; hij riep den voerman aan en vroeg: „Weet je, waar kolonel Green woonF?", waarop de ,ander antwoordde: ,,Ik ken Lachende Joe beter dan mezelf. Keer naar den boulevard terug, het is het tweede huis links". Het huis van kolonel Green was aan alle zijden omgeven door groote onbe bouwde velden; aan den voorkant liep het land stijl naar het meer ,af en voor honderden meters aan beide zijden was het land zijn eigendom. Op een goeden dag, zoo verzekerde hij zichzelf, zou hij; dat land voor een half millioen verkoo pen tenzij hij daar zijn laatste jaren zou willen doorbrengen. Inmiddels hoopte hij deze wijk te ver anderen in een soort p.ark, hetgeen het bouwen van huizen in den omtrek zou bevorderen. Drie of vier jaar geleden had hij daar boomen geplant en nu wa ren zij gegroeid tot een groot, laag bosch. fWordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5