iiiiiïi nieuws. BUITENLAND, AFLOOP AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. Italië's nieuwe oorlogs toebereidselen. FRANKRIJK. DUITSCHLAND ENGELAND ZWITSERLAND. VEREENIGDE STATEN Postduiven. Uitslag van de door de Postduiven- vereen. „De Blauwe Doffer' te Han s- weert op Zondag j.l. van Mons uit ge houden wedvlucht. Afstand 111 km. Los 8.15 h. Ie, 13e, 14e, 15e, 38e, 43e en 52e A. Bruinooge, Kapelle; 2e en 3e Gebr. Colt, Kruiningen; 4e C. Schrier, Waarde; 5e, 31e, 32e, 34e en 54e F. Modde, Hans- weert; 6e en '22e A. Blok, Kapelle; 7e en 24e J. den Exter, Hansweert; 8e en 23e F, Dommanchel, idem; 9e en 46e G. Verstraete, idem; 10e C. Dorrepaal, Schore; lie en 12e W. Krijnsen, Waar de; 16e, 29e en 55e M. Krijnsen, idem; 17e A.van 't Westende, Hansweert; 18e, 30e, 33e, 41e en 53e P. Sonke, Waar de; 19e A. Schrier, idem; 20, 27e, 28e en 47e K. G. Louisse, idem; 21e en 36e F- v. d. Kreeke, Hansweert; 25e, 26e en 45e A. de Klerk, idem; 33e L, Nieuwéh- huize, Schore; 35e en 40e M. Krombeen, Hansweert; 37e en 50e J. P. Theenaart, idem; 42e Gebr. Mollet, idem; 44e H. Glas, Kapelle; 48e Gebr. Blauwkamer, Waarde; 49e M. de Vrieze, Schore; 51e Gebr. Smallegange, idem. Eerste duif 10.05.53 h; laatste duif 10.38.17 h. Wind Zuid. ERGERLIJKE TOESTANDEN IN DE ZUIDELIJKE GRENSSTREEK. Men schrijft aan de ,,N. R. Ct" Zondagavond heeft zich aan de Ne- derlandschBelgische grens te Ga 1,1- d e r (gemeente Ginneken en Bavel) 'n incident voorgedaan tusschen een Ne- derlandsch grensbeambte en een drietal brooddronken Nederlandsche jongelui', die een bezoek hadden gebracht aan het Belgische plaatsje Meerseisch'e Dreef. Profiteerende van den lagen koers van den Belgischen franc hadden de jon gelui ettelijke biertjes genuttigd, waarna zij een flesch wijn kochten om mee naar Nederland te nemen. Even over de grens werden zij tegengehouden door een giensbeambte, die voor de flesch wijn invoerrecht en accijns vorderde. Een der jongelui ontstak daarover zoo in woede, dat hij met de flesch wijn den beambte een slag op het hoofd toebracht, waar door deze versuft op den grond rolde. Een in de nabijheid zijnde collega be- moeile zich hierop met het geval en wist den woesteling na eenige waar schuwingsschoten in de lucht te hebben gelost, te arresteeren en over te geven aan de marechaussee, die hem naar de jnarechausséekazerne te Strijbeek over bracht. Dit geval van molestatie van een grensbeambte staat geenszins op zich zelf, doch is in verschillende grensplaat sen schering en inslag. Want terwijl de café's en winkels op Nederlandsch grondgebied zelfs tot aan Breda toe vrijwel niets te doen hebben, ver dringen zich dagelijks in de Belgische grensplaatsen honderden Nederlanders, .zoowel bewoners van de grensstreken als vreemdelingen, om voor weinig geld zooveel mogelijk te bemachtigen. Gezien het feit, dat men, ook aan de grens, in Nederlandsche café s voor een glas bier nog ten minste 17 cent betaalt, terwijl in de Belgische grensplaatsen de prijs niet meer dan 7 cent bedraagt, we ten vele Nederlanders geen maat te houden. In het plaatsje Meerselsche Dreef een bekend r.k. bedevaartsoord heeft dit bij de processies, die in de zomer maanden regelmatig 's Zondags gehou den worden, tot zulke ergerlijke toonee- len aanleiding gegeven, dat de gendar merie ter plaatse is versterkt. Zelfs de Belgen, die het als regel zoo nauw niet nemen, spreken schande over het gedrag van de Nederlanders, die meenen zich met hun dure guldens alles te kunnen veroorloven. Op pröcessiedagen berekent men daarom in de café's reeds Nederland sche prijzen. Niet om daardoor iets ex tra's te verdienen, doch om te voorko men, dat de processies die daar in het hart der bevolking zulk een groote plaats innemen, niet door brooddron kenheid worden verstoord. DE BEKENTENISWOEDE TE OSS. Ten overstaan van de gemeente-po- litie van O s s en in het bijzijn van den officier van justitie te Den Bosch, heeft gister in het Paleis van Justitie te Den Bosch, de sinds langen tijd gearres teerde L. Vos, beter bekend onder den naam Bijs de Sijp, eindelijk een beken tenis afgelegd. Vos behoort tot de grootste misdadigers van Oss, die een groot aantal inbraken en diefstallen op zijn geweten heeft. IJSCO-VENTER BEROOFD. In den afgeloopen nacht is te Bruns- s u m in de Prins Hendriklaan een roof overval gepleegd op een jeugdigen ijs- co-venter den 14-jarigen P. Een van de twee aanvallers bleef af zijdig, de ander greep den jongen bij de keel en ontrukte hem zijn portemon- naie met circa 15 gulden. Hierna gin gen de kerels aan den haal. KIND DOODGEREDEN. Gister avond is het dochtertje van de 'familie Van der B. te Asten op den provin cialen weg door een vrachaiito gegre pen. Het kind was op slag dood, EEN REIS MET HINDERNISSEN. De machinist van de trein-tram Alk maar—Bergen, die om 10 uur uit Alk maar vertrekt had Zondag geen voor spoedige reis, meldt het Hbld. Op den Helderschen weg kwam hij tot de ontdekking, dat hij een stuk van de tram kwijt was. Er was namelijk on derweg een koppeling gebroken waar door het achterste stuk van de tram bleef staan terwijl het voorste w,as door gereden. De machinis reed zoo spoedig mogelijk naar Alkmaar terug en het ver loren tram-stuk werd weer aangebracht. Vervolgens werd de reis naar Bergen hervat, maar de machinist, die voorzich tig geworden was en zoo nu en d,an nog eens uit zijn raampje keek, kwam wel dra tot de ontstellende ontdekking, dat er alweer iets vergeten was. Ditmaal was het de conducteur, die niet was blijven staan, m,aar zoo hard hij kon achter de tram aandraafde. Ten slotte werd zonder nog meer stoornis; de plaats van bestemming bereikt. LANDBOUWER DOOR EEN WOE DENDEN STIER AANGEVALLEN. Toen de landbouwer H. L- uit Beegden bij Roermond den stier van de stier- houderij aldaar van stal wilde halen, werd hij, door het plotseling wild gewor den dier aangevallen en tegen den grond gesmakt. In 'oewusteloozen toestand werd hij opgenomen- Een ijlings ontbo den geneesheer constateerde zware in wendige kneuzingen en achtte het raad zaam hem niet te vervoeren. De toestand van den man, die in zijn woning, vlak bij de stierhouderij ligt, is zeer ernstig. Het gevaarlijke beest kon spoedig worden gevangen. DE VISSCHERS HADDEN DE BES TE VANGST. De gemeentepolitie van Doesburg heeft Maandagmor gen een goede vangst gedaan. Zij slaag de er in een vogelvanger op heeterdaad te betrappen. Een compleet slagnet met lokvogels en kooien is in beslag geno men. Het is aldus de Tel. een zekere D. uit Arnhem, die al lang verdacht werd en door een list is verrast. Zondagavond was D. per rijwiel naar Doesburg gekomen. Niemand zou in hem een vogelvanger hebben herkend. Hij was gekleed als kampeerder, maar had in zijn rugzak een compleet stel kooi tjes, waarin vogels waren opgesloten. Achter op den lastdrager waren de net ten verborgen, echter zoo geraffineerd, dat ieder veronderstelde, dat een kam- peertent werd medegevoerd, welke in druk werd versterkt door een aantal kampeerstokken. D. meende dan ook veilig en onge stoord zijn bedrijf te kunnen uitoefenen nabij de voormalige vestingwallen. Hij had reeds eenige vogels gevangen, toen een tweetal visschers naderde, dat blijk baar zijn netten niet had bemerkt. D. riep den visschers toe: „Let wat op m'n netten". Hierop ontspon zich een ge sprek tusschen den vogelvanger en de vis schers, die zeer nieuwsgierig waren, hoe de vogels werden gevangen. D. legde al les uit en gaf een demonstratie. „Ik wil wedden, dat mijn vangst beter is dan die van jullie vandaag", beweer de tenslotte de vogelvanger, „want de vischvangst is tegenwoordig niet bijzon der goed." De visschers waren het hiermede niet eens en antwoordden, dat hun vangst stellig beter zou zijn, waarop zij tot groote ontsteltenis van D. hun aanstel ling voor den dag haalden, waaruit bleek, dat de vogelvanger gedemon streerd had in tegenwoordigheid van twee agenten van politie. „Het beste commentaar op de resoluties van Genève", In het officieele mobilisatiebesluit, waarbij, zooals gemeld, twee nieuwe di visies van het Italiaansche leger en een divisie zwarthemden, in totaal 60.000 man militairen en 12.000 zwarthemden, voor den dienst in Oost-Afrika zijn op geroepen, wordt verklaard, dat in ver band met de voortgaande mobilisatie in Abessynië, de Duce in zijn functie van minister van oorlog heeft besloten, twee divisies van het leger te mobiliseeren, n.l. de divisie-Asseta, onder commando van generaal Ricardi en de divisie-Cos- seria, onder generaal Pintor. De divisie-Cosseria wordt vervangen door een divisie-Cosseria no. 2, de di visie-Asseta door een nieuwe divisie- Trento, welke geheel gemotoriseerd zal zijn. Bovendien is een zesde divisie zwarthemden gevormd, de divisie-Te- vere, welke zal bestaan uit Italiaansche vrijwilligers uit het buitenland, oudstrij ders, vrijwilligers u:t het binnenland en oorlogsgewonden uit den wereldoorlog Deze divisie zal onder commando staan van generaal Boscardi. De studenten, welke zich vrijwillig voor den krijgsdienst hebben aangemeld, zullen snel worden opgeleid voor den dienst in Oost-Afrika. Als een loopend vuurtje verspreidde zich gistermiddag door Rome het bericht van de nieuwe groote mobilisatie van troepen voor Oost-Afrika. Aan de kios ken verdrongen zich de menschen om de zoo van de persen komende dagbla den te lezen. Zelfs in de drukste straten zag men nauwelijks iemand, die niet a lezende voortliep. De courantenver- koopers schreeuwden op alle hoeken hef nieuws uit. Overal wordt de jongste ge beurtenis druk besproken. 1 tians zijn in roiaai ueineu voor Oost-Afrika bestemd. Deze maat regel, schrijven de Romeinsche bladen, beteekent het beste com mentaar dat men kon geven op de resoluties van Genève inzake het geschil met Abes synië. Genève, zoo zegt de Giornale d'Italia", kan blijven praten, zelfs drei gen, het kan niet de groote koloniale rijken annuleeren, welke sommige lan den zich in den loop der eeuwen ge vormd hebben. Italië behoeft voor nie mand onder te doen. Alleen de fascis tische regeering beoordeelt haar positie en h aar besluiten. De polemieken en in terventies van den Volkenbond stichten slechts verwarring, terwijl Italië open kaart wil spelen. Buiten de thans^gemo- fciliseerde zeven lege: livis;es en zes divisies van zwarthemden is een gelijk aantal divisies gevormd om de man schappen die voor Oost-Afrika bestemd zijn te vervangen en de legersterkte in iet vaderland te handhaven. Reuter meldde nader uit Rome, dat Mussolini naar verluidt, den strijd tegen Abessinië zou willen openen met een grooten luchtaanval. Wanneer de krijgs verrichtingen zullen aanvangen, zullen er 400 vliegtuigen in Oost-Afrika zijn. Men zou eerst traangasbommen willen werpen en pas tot schadelijker gassen overgaan, indien het noodig is. Doch de autoriteiten willen het ge bruik van deze gassen zooveel mogelijk vermijden, ten eerste uit menschlieven- de overwegingen en vervolgens omdat Italië zich niet wenscht te vervreemden van de Abessijnsche bevolking, die het vriendschappelijk wil koloniseeren. Er zijn op het oogenblik vliegtuigen ïr: aanbouw, dis een snelheid kunnen ontwikkelen van 300 kilometer per uur en 500 gasbommen kunnen medevoe ren. Vijfig van deze toestellen worden op het oögenblik reeds op Sicilië be proefd. Ieder Italiaansch soldaat zal van een gasmasker worden voorzien. DE ONLUSTEN TE BREST. Gistermiddag is het in de oorlogsha ven Brest opnieuw tot ongeregeldheden- gekomen. Toen de arbeiders van de werf op hun werk kwamen, weigerden zij aan te vangen zoolang er zich nog ordebe waarders in de werkplaatsen bevonden. Hierna heeft men de werkplaatsen doen ontruimen, waarbij men de hulp van koloniale troepen, marine-infanterie, moest inroepen. Deze troepen slaagden er na verbitterden strijd in hun taak te volbrengen. Verschillende personen* werden bij dit gevecht' ernstig gewond. De werf werd gesloten. De arbeiders van de werf trokken hierna onder het zingen van revoluti onaire liederen de stad in, waar het eveneens tot ernstige onlusten kwam, ondanks een sterke politiebewaking. Zoo werd er een autobus aangehouden en volkomen vernield. Toen de snel trein van Brest naar Parijs het station des middags om half vier verlaten had, klommen een groot aantal arbeiders over de muren van de spoorbaan en versperden aldus den doortocht van den trein. Toen de trein stilhield koppelde men de locomotief af, en bracht deze naar de loods. Een andere groep der arbeiders had zich inmiddels naar de prefectuur begeven, waar men de Fran- sche vlag die uithing, met een roode doek bedekte. Toen de politie-agenten de roode doek verwijderden, wierp men alle ruiten van het gebouw in. Alle winkels in de hoofdstraten wer den in den loop van den dag gesloten en herhaaldelijk vonden er schermutse lingen plaats tusschen de stakers en de politie. Hierbij werden 2 agenten en 2 arbeiders zwaar gewond. Een 107-jarige. Te Orbigny in het Fransche departement Indre-en-Loire heeft mevrouw Trottignon haar 107en verjaardag gevierd. Daad van een waanzinnige. In het plaatsje Irlach bij Halting in Opper Bei eren, heeft een huisbewaarder in een vlaag van waanzin zijn huis in branc gestoken en daarna zelfmoord gepleegd Onder de puinhoopen van het huis ont dekte men het geheel verkoolde lijk van zijn echtgenoote. De brand nam een tamelijk grooten omvang aan, o.a. wer den een groote voorraad hooi en ver schillende landbouw-werktuigen mede een prooi der vlammen. Bij het onder zoek bleek, dat de vrouw reeds vei- moord moest zijn geworden, voor de brand uitbrak. Zelfmoord. Naar de Völkische' Be- obachter bericht, heeft de Joodsche koopman Frankel, die gearresteerd was wegens bezoedeling van het arische ras, zelfmoord gepleegd, door uit de derde verdieping van de gevangenis te springen. heeft de grondige kennis van de juist afgekondigde Indië-wet, die noodig is om haar practische uitvoering en juiste toepassing te verzekeren. Afnemende werkloosheid. Het mi- nisterie van arbeid heeft de werkloos- heidscijfers voor de maand Juli gepu bliceerd. Voor de eerste maal sedert Juni 1930' blijft dit cijfer onder de 2 mil- lioen. N,aar schatting van het ministerie van' arbeid waren op 22 Juli jl. 10,381,000 verzekerde personen tusschen 16 en 64 jaar tewerkgesteld of 20,000 meer dan op 24 Juni en 234,000 meer dan ver leden jaar. Op dienzelfden datum bedroeg het aantal ingeschreven werkloozen 1,972,941, waarvan 1,501,226 geheel werkloozen en 393,198 gedeeltelijk werk loozen. Het aanbal werkloozen was 27,169 minder dan op 24 Juni jl. en 153,319 minder dan verleden jaar. EEN ITALIAANSCH COMPLOT IN HET KANTON FESSINO. De Daily Herald meldt uit Genève dat een huiszoeking van de Zwitser- sche politie in de bureaux van een dagblad te Bellinzone, kanton Tesino, aan het licht heeft gebracht dat fas cisten een complot hadden gesmeed, met het doel dit kanton, dat een Ita liaansch sprekende bevolking heeft, bij Italië in te lijven, In de eerste periode van het fascistische regime heeft Mus solini er eenige malen op gewezen, dat Tessino Italiaansch land is en op zeke ren dag bij Italië zou moeten worden ingelijfd. Den laatsten tijd hebben de Italiaansche leiders niet in het open baar over deze kwestie gesproken doch de huiszoeking bij het blad „L'Adula" heeft aan het licht gebracht dat een ondergrondsche propagandacampagne in vollen gang is. Nader wordt gemeld: De Zwitsersche pers eischt een krachtig optreden tegen de irredentis- tische actie in het kanton Tessino en zij publceert thans bijzonderheden over het onderzoek, waaruit blijkt, dat de betrokken gelden uit het buitenland (lees: Italië) hebben ontvangen. De Bondsraad heeft het orgaan der irredentistische groep, het blaadje „Adula", verboden. Van twintig politiemannen en één stier- Een stier van 1800 pond, die bestemd was voor het slachthuis Van Brooklijn (New York) heeft voor dat hij aan zijn eind kwam de emotie gesmaakt, een wijk van New York gedurende twin tig minuten geducht op stelten te zetten. In Delancey Street wipte het beest uit zijn wagen en ging aan den haal. Vrou wen en kinderen vluchtten, tot de stier van het hollen genoeg kreeg en kalmweg plaats nam op den hoek van Allen Street en Broome Street, weigerend om maar een streepbreed uit den weg te gaan. Het was een gezellig kijkspel voor een groote menigte, dat twintig politieman nen tevergeefs al hun kennis van „cow- punching" aanwendden om het dier weer op gang te krijgen ten einde het naar zijn bestemming te brengen, en vervol gens de handen uit de mouwen staken om het stuk hoornvee op een vrachtauto te krijgen. Onder de vele vrouwelijke toeschouwers waren er, die vonden, dat de politie het arme beest niet moest mishandelen, anderen jouwden de man nen van het gezag uit als „cowboys van de kouwe grond". Onverstoord reden zij echter de vrachtauto achterwaarts naar den stier, legden een paar planken schuin, en bonden een touw om den hals van den weigerachtigen viervoeter. Vijf politiemannen plaatsten zich aan het touw om te trekken, drie mannen wrongen de staart van den stier en een tweede drietal duwde met alle macht den gewichtigen delinquent op. Einde lijk slaagden zij, onder het gejuich van de menigte er in, den stier op gang te bren gen en met een vaartje belandde het dier in de auto, welke hem in gezwinde vaart naar het slachthuis bracht. „LAAT DE RIJKEN MAAR BETALEN." Het Huis van Afgevaardigden heeft met groote meerderheid van stemmen Roosevelts nieuwe belastingplannen goedgekeurd. Zooals men weet zullen volgens deze voorstellen de rijke men schen veel zwaarder dan tot dusver be last worden- In den volksmond in Ame rika staat het wetsontwerp bekend on der den naam: „Laat de rijken maar be talen." Het wetsontwerp is nu bij den Senaat in behandeling. Als dit lichaam er ook zijn goedkeuring aan hecht, zal er per jaar een extr.a-bedrag van 270 millioen dollar in de schatkist vloeien. Rampspoedig weer. Door den zwa ren regenval zijn in Afganist.an, aan den. Devgoel-pas, nabij Choenarkas, groote gebieden overstroomd. Er zijn 18 per sonen verdronken. Ook het dorp Mahala, nabij Herat, in het Noord-westen van Afg,anistan, is door wolkbreuken verwoest. Hier ver dronken vier personen en veel vee; tal rijke huizen zij.n ingestort. Te Kanegram heeft een storm gewoed, zooals men sinas menschenheugenis niet heeft mee gemaakt. Vele huizen zijn verwoest en de straten zijn overal door ontwortelde boomen versperd. In het Noord-Westen van Voor-Indiê is de Indus bij Soechoer gestegen. Het water van deze rivier drong de uitge strekte wouden van Zind,ar-Pir binnen, waaruit de wilde dieren, vooral beren, voor het water moesten vluchten. De dieren drongen voor een deel de stad binnen, waar zij groote onrust verwekten. Zij konden echter deels weggejaagd, deels gedood worden. DE NIEUWE ONDERKONING VAN BRITSCH-INDIë. Als opvolger van Lord Willingdon wiens ambtsperiode in April 1936 af loopt, heeft de Engelsche Koning de be noeming tot gouverneur-generaal en on derkoning van Indië goedgekeurd Lord Linlithgow. j Lord Linlithgow was voorzitter van i de gemeenschappelijke commissie uit le den van het Hooger~ en het Lagerhuis, die belast was met het onderzoek naari de grondwetsherziening voor Indië. Hij wordt beschouwd als een bijzonder goed Amerika biedt zijn verontschuldiging aan. De Amerikaansche legatieraac te Tokio heeft den plaatsvervangenden minister van buitenlandsche zaken van Japan het leedwezen zijner regeering uitgesproken over de beleediging van den Mikado in het tijdschrift Vanity Fair. De Amerikaansche diplomaat zou de aangelegenheid als een ongelooflijk gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel hebben gekenschetst. De kwestie is uit gegaan van ondergeschikte personen die geen begrip van Japan hebben. Geheel Amerika eert en acht den trouw en aan hankelijkheid van het Japansche volk aan zijn keizer. De hoofdingenieur-directöur van den Rijkswaterstaat heeft heden aanbe steed het maken van een rijbaan van ce- mentbeton en van klinkerkeien met bij komende werken op den Baandijk te Terneuzen. Ramig 15400. Ingeschreven moest worden voor ge bruik van binnenlandsch en van buiten- landsch cement. Twee biljetten, waarop dit niet was aangegeven zijn van on waarde verklaard. Zij, bij wier naam slechts één som is genoemd, schreven voor beide soorten cement voor een zelfde bedrag in. Inschrijvers waren P. de Regt, Schoorl 21390; P. A. van Hoeve Zoon, Axel 20940; N.V. Be- tumeweg, Utrecht f 197700; P. F. Voet, Hontenisse 19580 en i 19500; L. J. Dekker, Veere 19350; N.V. De Ge- ruislooze weg, Heemstede 191133; A. M. Kuiper, Middelburg 18880; L. M. Groosman, Middelburg 18875; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 18860; N.V. Zeeuw- sche Betonmaatschappij, Schare, f 17650 en f 16950; Iz. Lagasse en Zoon, Koude- kerke f 17526 en f 16926; N. v, d. Linde, Scharendijke f 17100 en f 16900; A, Warrens en Kindt Jr., Ossenisse f 16990; J. Vereijke, Ellewoutsdijk f 16860 en i 16880; W. Rasenberg, Eindhoven f 16444; Gebr. H. en A. Stark, Eind hoven f 14975; J. C. Lodewikus, Raams- donkveer f 13360. Laatstgenoemde schreef alleen voor Nederlandsche ce ment in. Middelburg. Bevallen: L. Abrahamse geb. de Buck d, Overleden: N. Dekker 80 j. wed. J Dorleijn J. M. Snoep 16 j. z. H. Wortman 9 j. d. (uit Utrecht). Nieuw- en St. Joosland. Over de maand Juli- Overleden: J. van Waarde, ongeh. 65 j., Aa- Verrehiere, 73 j., wed. van A. Reijnoudt- Bevallen: L. Joosse-Eckhardt, d-, F. Bliek-Gilde, z. Koudekerke. Van 16 tot 31 Juli. Ondertrouwd: M. Westgtrate 40 j. en P. Cornelisse 29 j. Getrouwd: J. A. van Boven 30 j. en E. Minderhoud 28 j.; P. J. Buijs 256 j. en M. P. Maas 24 j.; J. Jobs.e 25 j. en W. Dekker 24 j. Bevallen: A. de Witte geb. Wisse z.; A. J. Aiarnoutse geb. van Sluijs d. Overleden: D. de Schipper, z., 3 j.; A. van Leeuwen 77 j. man v,an Sj_ C. Verhulst. (V.C.) Kapelle, 6 Augs- Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Klerken 1318, Zwarte kersen 13 15, Krieken 11, Eierkrieken 714, Dubb- Eierkrieken 1215, Zuurtjes 68, Abes- se du Mou'on 1516, Frambozen 21 36, Roode bessen 1013, Kruisbessen 26, Ockelanen 1118, Eld. Blauwe 10 12, Kouwelijnen 12, Czaarpruimen 15, M.adeleinen 210, Early Victoria 37, Keswick 45, Oomskinderen 59, Pre- cose de Trev, 68, Roode Suikerij 1 2, N.H. Suikerpeer 25, Spuiperen 2 4, Snijboonen 7, Rentegevers z. dr- 6, alles per kg„ Kaspruimen 0,702, per 100 stuks. 489STE STAATSLOTERIJ. 2e klasse, 2e lijst. Trekking van Dinsdag 6 Augs. PRIJZEN VAN: f 1500: 10266 f 1000: 4351 6515 f 400: 13793 f 200: 8747 10708 19138 f 100: 7527 8731 9779 10309 18124 PRIJZEN VAN f 30. 522 532 581 4655 4660 4674 4692 4705 4712 4728 4729 5672 5674 5678 5701 5727 11033 11070 11072 15220 15235 15245 15264 15293 16176 16177.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3