KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. KUNST EN WETENSCHAP. BUITENLAND. BEURSTHERMQMETER van Maandag. •Sfc&sgflsr fcv atówaögraE* "- -y -r^r .r:-*. y*iT*.-• - IEURS- EN WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 3 Augustus. Het eerste getal is de vorige notei- ring, daarop volgt de oiiicieeie notee ring van heden- Ned. 31 100-4 97%—97. Ned. 33 1000-4 97%—97. Ned. 34 1000-4 97%—97. Certificaten-3 8079%. O. Indie 34 1000-4 94%—94%. Denemarken Oblig. 1926-5 77%77%. Duitschl. 100-7 18%—18%. Engeland 1960-90 4 73%—73%. Zwitserl. obl'g. '24-5 97% Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 95%95% Amsterdam 1933-5 99 Amsterdam 1934-4% 97%99% 's-Gravenhage 1929-4% 100100 Rotterdam 1926-1930-4% 93—92 Berlijn 1925-6% 15% Zeeuws. Hyp. B-5 9090 Zeeuws. Hyp. B-4% 90% Cities Service Cy. P. 1958 5 31%32 aanial badgasten hebben deze ringrij- derij zeer begunstigd. Ook na en geheel buiten deze vermakelijkheid om was 't in Domburg tot laat in den avond zeer druk. De uitslag luidt: Beker van den heer L. J. van Voorthuijsen, gew. door L. de Voogt met 6 ringen; Beker van den heer Heringa., gew. door L. de Voogt met S ringen; le badgastenprijs: H. Buteux v. d. Kamp; 2e badgastprijs: C. Ahlers; le pr. voor ongehuwde rijders: Jan Pro voost; 2e pr. id.: Jan Maas. Gewone prijzen: 1. Joz. v- d. Hage 38; 2. L. de Voogt 37; 3. W. Provoost 36; 4. P. Geldof 33; 5. L. Dourleijn 32; 6. W. Geldof 31; 7, 8, 9 (na kampen) G, de Pagter 28,, Andr. Trielier 28; Jac. Passenier 28; 10. Adr. Maas 25; 11. Jac. Geldof 25; 12, J. Brand 25 (na kampen); 13. Adr. Provoost 23; 14. W. Brand 21; 15. Adr. Roelse 21; 16. G. Passenier 17; 17. P. de Pagter 15. Extra prijs: W. Provoost. Hoogste serie ringen achter elkaar: Joz. v. d. Hage (18). De potlepel: G. de Pagter. ZUID-BEVEUND, WOLPHAARTSDIJK. Zaterdagavond werd de brandweer alhier gealarmeerd doch het bleek spoedig dat het een loos alarm was. De brandweer die van dien dag af per telefoon (waarvoor op verscheidene plaatsen in de gemeente brandmelders zijn aangebracht) zal wor den opgeroepen, heeft een oefening ge houden. Voor het eerst werd het nieuwe systeem beproefd. Een en ander heeft uitstekend voldaan. 's GRAVENPOLDER. Naar de vacan te betrekking van gemeente-ontvanger en secretaris-penningmeester van het B.A., hebben zich 10 sollicitanten aan gemeld, terwijl één heeft gesolliciteerd naar agent der arbeidsbemiddeling- ZEEUJ^SCH-VLAANDEREN O.D. OOSTBURG. Aan den Blindeweg on der Oostburg verbrandde j.l. Vrijdag 'n tarwemijt, toebehoorende aan A. v. D. Gelukkig was de schade door verzeke ring gedekt. De oorzaak is vermoedelijk het stoken van een vuurtje op het land of liever in een sloot. De vrij sterke N.O. wind wakkerde het vuur aan, met als gevolg, dat de slootkant over een beduidende lengte uitbrandde» en de vlammen tevens den tarwehoo'p bereik ten. Met het langdurig, droge weer is 't thans aleven gevaarlijk in de nabijheid van slooten en dijkkanten vuurtjes aan te leggen, te rooken of lucifers achte loos weg te werpen als op de weide of in 't bosch. Ds. I. de Wolff, te Mussel, afkom stig uit Middelburg, hoopt Zondag 15 September a.s. afscheid te nemen van de Geref. kerk te" Mussel, en Woensdag 25 Sept. d.a.v. zijn intrede te doen te Enschedé, na bevestigd te zijn door ds. H. Meulink van Enschedé op Dinsdag 24 September. Ds. van Dijk, Ned. Herv. predikant te Wolphaartsdijk heeft Zondag tijdens den kerkdienst aan zijn gemeen te bekend gemaakt, dat hij na ernstige overweging, bedankt heeft voor het be roep naar Nieuw-Amsterdam. Ouderling J. van Schraaf sprak den predikant toe. Op zijn verzoek werd den leeraar Ps. 134 3 staande toegezongen. Dr. P. Smit, Ned. Herv. predikant te Heumen bij Nijmegen, heeft thans den pas ontslapen ds. Weyland als president der Synode van de Ned. Herv. Kerk opgevolgd. A. S., 27 jaar, werkman te Mid delburg, heeft hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis v,an den po litierechter van 30 "Juli jl., waarbij hi) wegens mishandeling is veroordeeld tot f 20 of 10 dagen hechtenis. A Amsterd. Bank 110%109% C Rott. Bankver. 106% A Twentsche Bank 87%87% A Pref. Gruyter Zn A. 122%123% A Pref. Jurgens A 96%96 A Ned. Gist- en Sp.fabr. 412% A De Schelde N.B. 17% A Ver. Papf. v. Gelder 4647. C Am. Car Foundry 13%14%. C Am. Smelt Ref. 25%25%. C Farbenind. I.G. 40% C Stand. Brands 9%—9%. C U. States St. C- 2626%. C North Am. Cy. 12%13%. A Born. Sum. H-M. 142%142%. A Linde Teves en Stokv. 67%67. A Ned. Wol Mij. 82%—83. A Singkep Tin M. 7371. A J. C. Japan Ln. 26%- A Rotterd. Lloyd 3130%. A S. M. Nederland 30%30. A Amst. Thee C.M. 38%—38%. De Haagsche kantonrechter veroor deelde mej. E. A. v. d. V. wegens over treding van het Motor- en Rijwielregle ment (het zonder noodzaak geven van signalen, waardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht) tot f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. De ambtenaar van het O. M. had f 5 boete subs. 2 dagen hechtenis gevorderd. Er zijn zoo op dit ondermaan- sche nog veel z,aken, die ondanks den druk der tijden weinig of niet veran deren: ons oude Raadhuis bv. en de nog oudere Abdij, de Botermarkt al is dan de eeuwenoude boom er weg, maar daaraan zijn we al gewend en zoo is er nog wel meer bestendigs. Een van die onveranderlijkheden is ook de j,aarlijksche uitnoodiging van de bejaarde Domburgsche aquarelliste me juffrouw M. A. van der Harst, om in haar vriendelijke woning in het Villapark al daar heur bescheiden tentoonstelling te komen zien. Telkenjare zoo omstreeks Augustus komt in hetzelfde stevige handschrift cfezelfde minzame invitatie voor schrijver dezer regelen is het reeds de zevende en daaraan zijn er ze ker nog onderscheidene voorafgegaan Wat eveneens bestendig mag heeten, dat zijn zoowel de stijl als de levens- vreugdige werklust van deze aquarel liste. Zij schildert uitsluitend in water verf, op stevig papier. Geen experimen ten, geen zoeken naar nieuwe middelen en wegen van expressie: haar werk is, zooals zij zelve is, dat wil zeggen: 'rus tig, beschaafd, vriendelijk, degelijk. Maar niet overmatig lief of zoetelijk is het, en al zijn er geen uitzonderlijke experi menten, dat wil nog niet zeggen dat 't schoólsche karakter of de grondslag van het werk dezer kunstenares heur ar beid tot aanminnig kleurwerk van een oude dame zou maken, hetwelk men uiteraard met een eerbied, den leeftijd van een zeventigjarige ve schuldigd, m,aar daarenboven ook niet nog met eenigen vorm van anderen dan leeftijdelijken eerbied zou beschouwen Deze aquarellen grijpen u niet in schuddende greep, zij schrijnen niet en ze zijn geen ,aanklacht, ze zijn ironisch, fel noch somber, ze zijn geen dreunende lofzang op heldenfeiten noch hevig-be- roerde visies op macht en kracht van de natuur ze zijn stille, rustige con templatie van de eenvoudige maar daar om niet minder echte noch minder die pe schoonheid in het voor-de-hand-lig- gende. Zij ziet deze schoonheid in het heerlijke kleurenspel van fel-roode pa prika's met grijzige zilverdistels en groen-witte sierkalebassen, in de reine teerheid van een witten azaleatak, in de diep-donkere donzighei)d van een bo fluweelige viooltjes, in het rose blank van een magnolia, en (voor ons, die al tijd nog meer dan feitelijk toelaatbaar is door het onderwerp der schilderkunst gebonden worden) merkwaardigerwijze dan: in de stille schoonheid van de vo gellichamen, waaruit de vlugge geest gevloden is, en die niet meer statig zwe ven in blauwe luchten, deftig of speelsch trippelend langs strand of plas stappen, maar die stil in hun door eigen veder tooi gevormde lijkwade neerliggen. Marie van der Harst houdt van deze doode vogels, wier ontegenzeggelijke schoon heid haar ontroert, zonder dat de dooc haar daarbij droevig stemt. Er is weer veel nieuw werk, want de rust van den ouderdom kent mejuf frouw V,an der Harst niet; de rustige werkzaamheid gevoelt zij als een zegen. Overeenkomstig den eveneens tot tra ditie geworden gang van zaken expo seert haar jongere kunstbroeder en be schermeling Jim Frater eveneens hier met enkele stukken. Zijn werk is be- wogener en forscher van stijl. Op de Breugeliaansche aquarel Vl.aamsch heu vellandschap onder de sneeuw en op het portret van de zangeres To v. d. Sluys, zij hier wel de aandacht geves tigd. A Houth. Alberts 26% C Baltimore en Ohio 8 A Southern RIw. 4%4%. C Union Pac. Rr. 64-^63. C Int. Nickel Cy. 17%17%. Duitschl. '30 1000-5% 16%—17. A Koloniale Bnk. 37%38%. A N.I. Hbk.' 1000 78%—78. C Ned. H. M. 1000 114%—114%. A Alg. Kunstz. U. 31% ^32-%. A v. Berkels Pat. 58%58. C Calvé-Delft 60%58%. A C. Suiker Mpij. 37%—37%. A Ned. Ford AlM. 270%—270%. A Philips Gem. B. afg. 257%—258%-60 C Unilever 103%—104%-% C Anaconda Cop. 9%9%-9% C Bethlehem St. 21%—22%-% C Kennec Copper 11%12 C Un. States Leather 4%4 A A.N.I.E.M.— N.B. 168—168%. A Kon. Petr. Mpij. 190%—190-91% C Contin. Oil Cy. 12%12% C Shell Union O.C. 6%—6%-6% De ïtaliaansche bladen hebben de laatste dagen zeer scherpe commentaren gepubliceerd op de Lagerhuisrede die de Britsche minister van buitenlandsche za ken, Sir Samuel Hoare, Donderdag in het Lagerhuis heeft gehouden. De Popoio d'Itaua schrijft dat de re de er op berekend was de Abessijnsche onverzoenlijkheid te versterken. Enge land mobiliseert den Volkenbond slechts voor egoïstische doeleinden. Na den oorlog heeft Engeland de Duitsche ko loniën en de Turksche bezittingen in Azië met Frankrijk verdeeld en Italië slechts een oase en een strook tropisch gebied in Afrika overgelaten. Hoare erkent weliswaar de noodzakelijkheid van expansie van Italië, doch staat deze expansie tegelijkertijd in den weg. Thans laat de toestand nog slechts één oplos sing toe en Italië beschikt onafhankelijk van de spitsvondigheden van Genève over zijn historische en menschelijke rechtvaardiging. De Corriere defla Sera noemt de rede van Hoare ongehoord en onaanvaard baar, een document dat een duistere schaduw op de Engelsch-Italiaansche betrekkingen werpt. Deze betrekkingen loopen gevaar door een kwaadwillige en vijandige politiek, die het ïtaliaansche volk niet kan dulden, ernstig te worden verstoord. Het is een kwaadaardige re de, die een nijdigen en vijandig gezin den gemoedstoestand openbaart. Het ïtaliaansche volk laat zich echter niet intimideeren. De onvoorzichtige woor den zijn weinig geschikt om de situatie te doen opklaren, waaraan de Britsche minister van buitenlandsche zaken ver klaart zoo groote waarde te hechten. Zij hebben een tegenovergestelde werking aangezien de ïtaliaansche wil tegenover vijandige gezindheid en dreigementen nog harder en onbuigzamer wordt- De Britsche minister van buitenlandsche zaken erkent, dat het ïtaliaansche volk expansie noodig heeft, doch zegt niet waar het deze kan vinden. Denkt En geland er misschien aan, zijn mandaat over Palestina neer te leggen? Het ga randeeren van de veiligheid der Italiaan- s he bezittingen in Afrika door Enge land en Frankrijk kan niet als voldoende aanvaard worden. De Stampa schrijft, dat Italië de rede niet vergeven kan, aangezien zij het dui delijke verzet van Groot Britannië tegen Italië toont- Engeland heeft geen begrip voor de verscherping van 't Italiaansch- Abessijnsch conflict. Het verspert Italië den weg naar verderen groei. De Abes- siniërs worden niet alleen politiek ge steund. A's sedert eenige maanden de betrekkingen tusschen Londen en Rome slechter zijn geworden, ten gevolge van de Britsche stijfhoofdigheid, die het goede recht van Italië niet wilde erken nen en ook ten gevolge van het fantas tische voorstel van Eden, dan heeft de rede van Sir Samuel Hoare thans de laatste illusies verstoord. De Messaggero noemt de rede van Hoare een in wezen Abessynsche rede voering en schrijft dat men zelden ver klaringen van een minister van buiten landsche zaken van een groote mogend heid heeft gelezen die een zoo leven- digen en onmiddellijken indruk wekken van huichelarij en kwade trouw. De Popoio di Roma schrijft dat Sir Samuel Hoare een redevoering heeft ge houden die de Italianen niet zullen ver geten en die de ernstigste gevolgen zal hebben voor de betrekkingen tusschen Engeland en Italië, f Terugkeer zieke ïtaliaansche Uit Rome: De vorige week zijn des nachts in Na pels twee schepen met 3000 zieke sol daten aan boord, die ongeschikt zijn ge worden voor den actieven dienst, uit Oost-Afrika teruggekeerd- De patiënten zijn naar verschil ende plaatsen overge bracht. De autoriteiten hebben hun aan komst niet vermeld en evenmin bekenc gemaakt waarheen zij gezonden zijn. In Napels zijn zij echter niet gebleven. C Tide Water Ass. Oil 6%6%. A K.N. Stoomb. Mjj. 4%4%. A Ned. Scheepv. U. 35%35%-36 A H-V. Amsterdam 175174-76%. A Java Cult. Mij. 94%93. A N.I. Suiker U. 90%—90%. A Deli Batavia 138138%. C Deii Mij. 1000.151-150-51. A Senembah 154%153-54. C Chicago Milw. A Amst. Rubb. G 109%—109-08. A Deli-Bat. Rubb. 69%68. A Hessa Rubber 9695. A Serbadjadi S.R- 65%64. Prolongatie 3%4%. WISSELKOERSEN. 3 Aug. 5 Aug. 7.30 7.30% 59.40 59.42% 9.76% 9.76 24.90 24.90 48.25 48.27% 32.60 32.70 1.47% 1.47% Conflict tusschen Polen en Dantzig. Er is een ernstig conflict ontbrand tusschen Polen en de Vrije stad Dant zig. Zooals men weet ligt Dantzig aan het einde van den Corridor, de smalle strook Poolsch grondgebied dwars door het Pruisische land, waarmee men Po len na den grooten oorlog een uitweg naar de Oostzee heeft verschaft. Het onafhankelijke Dantzig moest dan als Polen's in- en uitvoerhaven fungeeren. Herhaaldelijk zijn er reeds conflicten geweest, met als gevolg, dat Polen eenige jaren geleden een eigen haven aan de Dantziger Bocht, de stad Gdy nia stichtte. Echter Dantzig, dat veel gunstiger ligt en beter geoutilleerd is, bleef het leeuwendeel v,an het handels verkeer behouden. Nu zijn sinds een paar jaar de Nazi's in Dantzig de baas. Hun régime gaf aanleiding tot nieuwe wrijvingen. De laatste weken namen deze toe, als een gevolg van het feit, d,at de financieele toestand van de Vrije stad, gedeeltelijk door het royal beheer der nat. soc. re geering, zeer précair geworden was. Dat leidde tot maatregelen, die de Po len onwelgevallig w,aren, waarom zij met tegenmaatregelen, nl. de heffing van extra-invoerrechten op via Dantzig ver scheepte goederen voor den dag kwa men. Daarop weer verklaarde de re geering der Vrije stad, d,at naar Dantzig voortaan goederen vrij zouden mogen worden ingevoerd, en toen kwam de Poolsche regeering met een zeer drastisch middel: nl, verbod van den ge- heelen invoer in Polen uit Dantzig op de proppen. Zaterdag j.l. is dit verbod in werking getreden. Het gevolg van een en ander is nu natuurlijk een zeer gespannen verhou ding, te bedenkelijker nademaal het Duitsche Rijk moeilijk buiten het con flict kan blijven, wanneer dit nog meer verscherpt zou worden. Om op eventu- eele gebeurtenissen voorbereid te zijn, moet de Poolsche vloot in Gdynia reeds „in gereedheid worden gehouden." Voorts zouden verscheiden Poolsche re gimenten geconcentreerd zijn op 30 km van de grens der Vrije Stad Dantzig. Uit gewoonlijk goed ingelichte bron wordt verder vernomen, d,at het garni zoen van Jczew (vroeger Dirschau, aan den Weischsel ten Zuiden van Danzig) versterkt is. De Poolsche regeering beraadslaagt inmiddels over het antwoord, dat zij zal geven op een protest-nota van Dantzig, welke Zaterdagmiddag aan den Pool- schen vertegenwoordiger aldaar is over handigd. Een Poolsch regeerings-orgaan schrijft o.a.: „Dantzig heeft het Verdr,ag van Versailles en de overeenkomsten van Parijs geschonden. Polen moet zich thans ook bevrijd achten van alle verplichtin gen." Op hun beurt verwijten de Dantziger bladen Polen echter, dr.t Polen dat ver drag heeft geschonden. Het is hier weer een kwestie van pot en ketel. DUITSCHLAND. Een rede van minister Frick. Te Essen heeft de nationaal-socialis- tische partij gisteren een gouwdag gehou den, waar o.a. het woord werd gevoerd door den rijksminister van buitenland sche zaken, dr. Frick. Deze constateerde, dat er veel is bereikt, maar dat de na- tionaal-socialistische beweging voor nog meer werk staat. Alles wat noodzake lijk is en wat uit ons program van 1920 gewenscht is, zal geschieden. Vervolgens betoogde de rijksminis ter de wenschelijkheid van meer zake lijkheid en objectiviteit van de zijde der buitenlandsche pers bij het beoor- deelen van de gebeurtenissen in Duitsch- land. Onlangs, aldus dr. Frick, schreef deze pers, dat de economische toestan den in Duitschland rampzalig zijn. De economische ineenstorting van Duitsch land zou elk oogenblik te wachten zijn. De nazi-regeering in Duitschland zou aan haar eind zijn en daarom zou men thans het volk trachten af te leiden door aanvallen op Joden, Katholieken en Stallhelm. Wij herinneren ons, dat diezelfde pers de economische ineen storting van Duitschland reeds voor den afgeloopen winter heeft voorspeld en dat zij reeds toen een valsche pro feet is blijken te zijn. Wat Duitschland in deze 2% jaar economisch en finan cieel heeft gepresteerd, is bijna fantas tisch. Het is toch maar gelukt de werk loosheid in Duitschland van meer dan zes millioen tot minder dan twee inii- lioen te doen verminderen. Wij weten heel goed, dat Duitschland economisch niet over rozen gaat, dat wij ernstig hebben te lijden onder den wereldboy cot van de Joden, onder het gebrek aan deviezen, onder het gebrek aan grond stoffen. Des te meer bewondering ver dient de prestatie van Duitschlaid, dat het ondanks al deze moeilijkheden het economisch en financiëel zoo prachtig heeft uitgehouden, en ik ben zetcer, dat het ons ook verder zal gelukken. Minister Frick hield zich dan bezig met de prijsverhoogingen en sprak de overtuiging uit, dat evenals het gelukt was, de werkloosheid met goed gevoig te bestrijden, het eveneens zou geluk ken, dergelijke moeilijkheden te over winnen, want het kan niet toegelaten worden, dat de levensstandaard van de Duitsche arbeiders daalt. Dr. Frick behandelde daarop het Jo denvraagstuk. Het JodenvraagstuK aldus de minister zal langzaam maar zeker worden opgelost op de wijze, zoo als het program van de N.S.D.A.P. het zegt. Het zal volkomen legaal worden opgelost en ik zou uitdrukkelijk willen waarschuwen voor die individueele ac ties, die ons slechts schade berokkenen en die het eindresultaat in gevaar bren gen. Ik vertrouw op de onvoorwaarde lijke tucht van de partij, dat pardjge- nooten ,zich niet door staatsvijandige provocateurs töt gewelddadige maatre gelen laten verleiden. Doch de Joden in New-York moeten toch niet geloo- ven, dat zij door betaald communistisch gespuis, dat tegen Duitschland demon streert hun rasgenooten in Duitschland op eenigerlei wijze kunnen helpen; zij zullen daarmede hoogstens het tegen deel bereiken. Ook aan het Katholiekenvraagstuk schonk minister Frick aandacht.Ik wijs, zoo verklaarde hij, hier uitdruk kelijk eiken nieuwen „Kulturkampf af, en het is mij niet bekend, dat de Füh- rer thans het progiammapurit van 1920 van de nationaal-socialistische partij, volgens hetwelk de partij voor positief Christendom opkomt, heeft opgeheven. Het blijft das evenals voorheen van kracht. Dit moet ik echter zeker zeggen: Wij verlangen ook van de kerken in Duitschland, zoowel van de Katholieke als van de Evangelische, dat zij zien onvoorwaardelijk in den nationaal- so- sialistischen staat schikken, en voor den nationaal-socialistischen staat en zijn staatsbeleid opkomen. Wij waken daarover met ijzeren hand en wij zul len het nooit toelaten, dat de kerken zich in de staatspolitiek mengen. De politiek in Duitschland maken uitslui tend de Nationaal-socialistische Duit sche Arbeiders Partij en haar Führer, Adolf Hitler. Ik heb onlangs op den Gouwdag te Munster over deze vraag stukken gesproken, omdat ik daartoe juist op die plaats bijzonder aanleiding had. Ik heb toen verlangd en ik herhaal de eisch vandaag opnieuw: „Het ge- heele openbare leven moet van de con fessie worden ontdaan' Ieder inoet op zijn eigen manier zalig worden, maar in de politiek moet de godsdienst in Duitschland geen rol meer spelen, want wij hebben waarachtig in Duitsche ge schiedenis genoeg geleerd. Daarom hechten wij zoo buitengewoon groote waarde aan de confessioneele bevredi ging van het Duitsche volk. Dr. Frick heihaalde ook zijn in Mun ster met betrekking tot het vraagstuk van de sterilisatiewet afgelegde ver klaring, dat Rijkswetten voor alle Duit- schers bindend zijn, ook voor de Duit sche Katholieken en dat geldt ook krachtens het concordaat. Nu heett, ging minister Frick verder, de „Usser- vatora Romana" het noodig geacht hierin ten scherpste tegen mij op te ko men in een officieuse verklaring van het Vaticaan, welke ook van de kan sels der Katholieke kerken van Duitsch land is voorgelezen. Men heeft aange hoord, dat deze wet in strijd is met den goddelijken wet. „Nu vraag ik U, Duit sche volksgenooten, als God een volk - 1 w k O r da ov va aa Di so ve ee Sti ge en na be Dr. P, Smit president der Synode der Ned. Herv. Kerk. In hooger beroep. s Te veel signalen gegeven. Mej. M, A. v. d. Harst Aqua rellen-tentoonstelling Dom burg. men zou dat in de schilderkunst na deze qualifiqatie wellicht gaan vreezen HET ITALIAANSCH-ABESSIJNSCH CONFLICT. Weer eens scherpe aanvallen in de ïtaliaansche pers op En geland. soldaten. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York Olie - Tabak - Schepen Mijnen Industrie Unilever - Amerika - Philips - Aku Markt - Obl.Markt- H.V.A. - Rubber - Suiker - f Wettig gedeponeerd.) Over den economischen toe stand, het Jodenvraagstuk en den strijd met de Katholieken

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2