JjWLe&ë°-QMertjes IRÖNIEK vaa Res DAB. SLANKE JIM LEGER Ei VLOOT. Deze reinigings-methode is zoo eenvoudig! ZEELAND. fWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN WOENSDAG 31 JUU 1935. No. 178. föiSBELBUBC. WALCHEREN. De godsdienst is in Rusland niet dood - Het laatste jaar viel een duidelijke kentering waar te nemen - De Sovjet- regeering begint bij te draaien. Sedert geruimen tijd valt er in Rus land een kentering waar te nemen ten aanzien van de godsdienstkwestie. Uit verschillende verschijnselen kan men af leiden, dat de Sovjet-regeering een min der scherp standpunt tegen de religie in het algemeen gaat innemen. Onze Russi sche medewerker, dr. Boris Raptschins- ky, schrijft er ons over: De groote verandering begon in 1934 zegt hij. In Februari 1934 hield de lei der der goddeloozen, Jemeljan Ja- roslawsky, op het communistische con gres een redevoering, waarin hij op den snellen groei van de godsdienstige ge voelens wees. Op veel plaatsen waren toen kerken heropend, de kerken wa ren met Kerstmis (in 1933 dus) propvol geweest. Met Paschen in 1934 waren de kerken nog voller. Op vele plaatsen vonden zelfs processies plaats, hetgeen sinds de revolutie niet meer voorkwam. Tegelijkertijd kwamen berichten binnen over verzet van de bevolking tegen de propagandisten der goddeloozen. Dit jaar werd het aantal biddenden in de kerken van Moskou in den Paaschnacht op ruim 500,000 zielen geschat. Wan neer men bedenkt, dat het den ambte naren en anderen die in staatsdienst zijn, ten strengste verboden is naar de kerk te gaan, dat bij de laatste zuive ringen alle „onbetrouwbare elementen" uit de hoofdstad waren verdreven, dat te Moskou de controle uit den aard der zaak veel effectiever is dan in de pro vincie, dan moet men een half millioen kerkgangers als buitengewoon veel be schouwen. De staatswinkels hebben met deze toenemende religiositeit rekening ge houden en groote hoeveelheden waren aangevoerd, die tegen Paschen gevraagd worden. Een kaarsenfabriek heeft zelfs advertenties geplaatst, dat zij voor de feestdagen waskaarsen leverde in elke gewenschte hoeveelheid. En aan het hoofd van die fabriek staat natuurlijk eencommunist. De sovjet-bladen vertellen, dat de kinderen in veel steden en dorpen bij eenkomen en naar het voorlezen uit goddienstige boeken luisteren, dat zij kerkgezangen instudeeren, hun zakgeld gebruiken om kaarsen voor de kerk te koopen. Een onderzoek in de scholen van de provincies Moskou en Saratow heeft de volgende resultaten opgele verd. Bijna de helft van de kinderen heeft verklaard, öf in het geheel niets van den godsdienst af te weten, öf on- geloovig te zijn. De overige kinderen hebben echter verklaard, dat zij gere geld thuis bidden en naar de kerk gaan, waarbij vele kinderen verklaarden dit graag te doen. De Sovjet-overheid gaat tot op zekere hoogte aan die nieuwe stroomingen te gemoet. Er wordt nu zelfs te Moskou erkend, dat mijnwerkers een zekere do sis van „mysticisme" niet kunnen mis sen, dat dit mysticisme hun vaak he.pt. De mijnen eischen van hun werkers het bestaan van een gevoel, dat de overige menschen niet hebben, en dat gevoel wordt door de religiositeit verscherpt, terwijl het materialisme het juist af stompt, zoo verklaart men tegenwoordig te Moskou om de concessies aan het godsdienstige gevoel der mijnwerkers „op wetenschappelijke wijze te verkla ren, Nu hebben de propagandisten der goddeloozen bevel gekregen ook de zee lieden met rust te laten en hun geloof niet te bestrijden: materialistische zee lieden b.ijken in de practijk minder bruikbaar te zijn. Dat de bolsjewistische overheid zich niet meer zoo tegen den godsdienst ver zet als vroeger, is ook uit de volgende omstandigheid begrijpelijk. De practijk heeft aangetoond, dat overal, waar de godsdienst geheel verdrongen was, de hijgeloovigheid onrustbarende vormen aanneemt. De plaats van den geestelijke wordt niet door den propagandist van de goddeloozen ingenomen, maar door. toovenaars- In alle dorpen en ook in de steden zijn er nu massa's zulke „toove naars" en „heksen", wier invloed ver ontrustende afmetingen aanneemt- De boeren gelooven, dat zulke „hek sen" de koeien kunnen „bederven", zoo dat de productie van melk aanzienlijk vermindert, dat zij den oogst kunnen doen mislukken enz. Het beste middel tegen allerlei calamiteiten is het uit spreken door zulk een „heks" of „too- venaar" van geheimzinnige formules, die de macht bezitten de booze geesten te bezweren. In het hooge noorden zien de bolsjewistische en atheïstische overheid zich gedwongen zelf de rol van dergelijke „toovenaars" (sjamanen) tte vervullen. Het is dus begrijpelijk, dat de bolsjewis tische overheid bereid is de vervolging van den godsdienst zoo niet geheel te staken dan toch te verminderen. Tegelijkertijd vindt een regeneratie van de geestelijkheid plaats. Het oude type van den geestelijke, die zijn ambt als een soort ambacht beschouwde, ver dwijnt. Hun plaats wordt ingenomen door ware bedienaars des Woords, moe dige mannen, die zich geroepen voelen het woord Gods te verkondigen, die be reid zijn te lijden en offers te brengen voor hun geloof. Hun invloed op het volk neemt begrijpelijkerwijs snel toe. Bijzonder groot is hun invloed op de jeugd, die zich aangetrokken voelt tot die moedige mannen, die een sterk ge loof hebben. Er is nu in Rusland een soort orde van zwervende monniken ontstaan. Zij trekken door het land, zin gen religieuze liederen en vinden ge legenheid om te preeken. Uiterlijk zijn het gewone zwervers, maar het volk herkend hen onmiddellijk. Een groep nonnen, verdreven uit haar klooster, waar zij zich trachtten te handhaven door uiterlijk een kolchos te hebben ge organiseerd, leven reeds 10 jaar in eefi kuil in het bosch, op dezelfde wijze dus als de Russische monniken en nonnen in de middeleeuwen, In veel dorpen zijn de kerken gesloten, omdat de boeren niet in staat zijn de hooge belastingen op te brengen, die de overheid van de kerken eischt. Het sluiten van zoo'n kerk wordt door de goddeloozen als een groote overwinning beschouwd, te meer daar het inderdaad „vrijwillig" geschiedt, door gebrek aan geld- De buitenland- sche vrienden van de bolsjewiki zorgen voor de verdere verspreiding van het „heugelijk nieuws". Wat zij echter niet weten is dit: de godsdienstplechtigheden worden in zeer vele gevallen voortgezet en wel in afzonderlijke hutten, in tuinen, in het bosch. En dat dergelijke geheime godsdienstoefeningen op de biddenden een onuitwischbaren indruk maken, zal iedereen begrijpen. Er bestaan nu in Rusland schuilkerken. Er bestaan ook geheime seminaria, waar jongelui oplei ding krijgen. Op deze wijze worden nieu we kaders van geestelijken gekweekt, De godsdienst is in Rusland niet dood! door GEORGE OWEN BAXTER. 35). Joe Green knikte, wendde zich daar op naar de deur, opende die op een kier, om zich er van te overtuigen, dat er niemand was en deed ha,ar ein delijk dicht en op slot; hij ging zelfs zoo ver om den sleutel in zijn zak te laten glijden. „Ga zitten zeide hij. Renney ging zitten; Green zette zich tegenover hem en nam een sigaar, wik kelde het papier los en sneed langzaam en voorzichtig de punt af, gedurig v,an zijn werk opziende naar het plafond, alsof hij diep nadacht, „Het is Edgar Asprey, hè?" mompel de hij. Hij stak de sigaar aan en met de eer ste rookwolk, die hij uitblies, zeide hij: „Dan zal hij verdomd veel moeten be talen!" Renney schrok; hij h,ad gehoopt op dertig van de vijftig duizend' dollars voor zichzelf; hij verminderde dat nu tot vijftien duizend. „Hoezoo?" vroeg hij. „O, ik heb er niets op tegen om het je te vertellen", antwoordde Lachende Joe Green. „Een advocaat of een dok ter berekent zijn honorarium naar bet jaarlijksche inkomen van zijn cliënt, Dat is mijn methode." i,Een percentage, hè?" Met ingang van 4 Augustus a.s. zijn benoemd tot Vaandrig de dienstpl- sergt. titul. A. Bruinzeel van 14e Reg. Inf. bij het 14e Reg. Inf.; A. F. J. de Rijck van d^r Gracht van 4e Reg. Inf. bij 14e Reg. Inf. De bij het 14e Reg. Inf. benoemde Vaandrig A. F. J. de Rijck van dei- Gracht wordt voor den duur zijner prac- tische opleiding gedetacheerd bij het 3e Reg. Inf. te Bergen opZoom. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwscbe Eilanden. Volgens, het jaarverslag over 1394 zijn in d,at jaar 177 certificaten van oor sprong en andere verklaringen afgege ven of handteekeningen gelegaliseerd. In 1933 zijn 211 zaken in het handels register ingeschreven en 93 opgeheven, waardoor het aantal ingeschreven za ken steeg v,an 2562 tot 2680. Het aantal mondelinge inlichtingen bedroeg 2834, het aantal schriftelijke 183, tegen 3310 en 229 in 1933. Het eerste jaar. 1922 was het resp. 489 en 28, Een telefooncel op de Markt. In den loop van 1934 heeft het Staats bedrijf van de P. T. T, medegedeeld, dat overwogen werd over te gaan tot de plaatsing van telefooncellen op den openbaren weg, op geschikte punten. Daarbij werd gevraagd of de gemeente machtiging zou willen verleenen lot plaatsing van zoodanigen cel op de Markt en of zij bereid zou zijn de ver lichting voor hare rekening te nemen. Een langdurige briefwisseling is daar van het gevolg geweest, metals resül- taat dat B. en W. zich bereid hebben verkla,ard den Raad voor te stellen aan het bedrijf vergunning te verleenen lot het aanbrengen van eene openbare spreekcel op de Markt, onder voorwaar de, dat als kosten van aansluiting op het electrisch kabelnet een bedrag van f 35 zal worden in rekening gebracht; voor stroomverbruik een bedrag van f 10 per jaar verschuldigd zal zijn en geen praecariorechten zullen worden be rekend. Het Staatsbedrijf heeft thans bericht met deze voorwaarden accoord te gaan. B. en W. stellen den Raad daarom voor medewerking tot de plaatsing van een telefooncel op de Markt te verlee nen. Een ernstige aanrijding. Gistermiddag reed een personen-au to uit Gelderland langs de Londensche K,ade in de richfing van de Konings- brug. De bestuurder haalde iets naar links uit om een stilstaande auto te pas- seeren. Juist kwam de 18-jarige Y. B., die aan deze kade woont, op zijn motor met vrij groote vaart van achter de boomen den rijweg op en reed tegen de auto ,aan. Zijn arm bleef haken aan den portierknop en werd van de hand tot aan de elleboog opengeretlen. Hevig bloedend werd de jongeman bij zijn ou ders binnengebracht, waar dr. Pel de eerste hulp verleende. Met den zieken auto is B., die intusschen bewusteloos was geworden naar het gasthuis ver voerd. Het politioneel onderzoek en de verklaringen van ooggetuigen gaven al le aanleiding den "auto direct vrij te ge ven, omdat den bestuurder geen schuld treft. Rubbermaatschappijen. In de Dinsdag te Middelburg gehou den aandeelhoudersvergaderingen van de Zuid-Pre,anger Rubbermaatschappij, de Cultuurmaatschappij „Stoember Moed- joer", de Cultuurmaatschappij „Salatri Pantationsen de Rubbermaatschappij „Tjibantjet" zjijn de jaarverslagen, de winst- en verliesrekeningen en de ba lansen onveranderd goedgekeurd. HUURVERLAGING WONINGEN BAGIJNHOF. In het begin van 1934 heeft een aan tal huurders van woningen aan het Ba- gijnhof, eigendom van de Algemeene Woningbouwvereeniging aan B. en W. het verzoek gericht het bestuur van ge noemde vereeniging, dat daarom eind 1933 eveneens had verzocht, in staat te stellen de huurprijzen van de woningen te verlagen. B. en W. hebben zich eerst tot den Minister van Soc. Zaken gewend met de „Juist!" „Ik weet niet, of die Asprey wel zoo rijk is," „Dat is hij niet, zeide de politicus, hij heeft geen rooden cent, maar het ver vermogen, dat hij beheert, is een hoop waard en hij is bijna op het punt dat op te slokken, Bob Asprey had tien of twintigduizend in St. Louis-Modock be legd; dat fonds steeg van vijfentwintig tot zeshonderd en nog wat; dat is slechts één belegging. Die knaap wist wel hoe zijn fondsen te kiezen; hij had inzicht, verduiveld ,als hij dat niet had! Zijn neef is nu van plan den room er af te schep pen! Ik zeg, dat hij verduiveld veel zal moeten betalen." „Hoeveel is verduiveld veel?" vroeg Renney angstig. „Wacht even, laat me dien moord eens nagaan; die jongen heette Sam Lapaz, hè?' „Juist." „Heb je Lapaz gekend?" „Als mijzelf!" „Vertel eens wat van hem, omdat ik het mij maar gedeeltelijk herinner." „Hij was een halfbloed schooier, dat is alles'" ..Dat kan niet alles zijn. Wat voerde hij uit?" „Alles, van een steek in den rug tot valsche kaarten." „Je kende hem, hè?" „Zeker!" „Familie?" „Hij had een vrouw en een paar kin deren; elke schooier heeft die." „Kinderen, hè?" „Ja, een drom." „Politiek?" „Wat bedoelt u?" „Kende hij iemand?" „Hier en daar in speelholen," „Vrienden?" „Niemand!" „Zelfs niet onder zijn eigen soort?" „Luister", zeide Renney langzaam, „ik zei, dat deze snaak een schoft was. Ik meende dat, hij was een gauwdief, .teen giftmenger, een moordenaar-in- het-donker en een valsch speler. Er was niets goeds aan hem, behalve dat hij te glad w,as om dikwijls dronken te zijn." „Eindelijk snap ik het", zeide de po liticus, „en je wenscht, dat Robert As prey niet zal worden begenadigd voor het dooden van zulk een man!" Renney zag in, dat hij zich te veel bloot gegeven had; hij voelde, dat zijn winstmarge tot niets geslonken was en hij beet zich op de lippen en keek mok kend naar den vloer. „Ik zeg nog eens, dat het Edgar As prey een flinke som zal kosten. En dan ben ik er nog niet zoo zeker van, dat ik het voor hem kan klaar spelen. Ke rels als die Lapaz moesten bij hun ge boorte vergiftigd worden. Ik weet dat en jij weet het en de gouverneur weet het ook." Renney schoof heen en weer op zijn stoel, maar kon niets verzinnen om te antwoorden. Eindelijk riep hij uit: „Wel, hoeveel verlangt u?" vraag of deze zijn bemiddeling zou wil len verleenen ter bereiking van een vrij willige verlaging van het rente percen tage der door de Algemeene Woning bouwvereeniging met de Rijksverzeke ringsbank gesloten hypothecaire geldlee- ning, groot 127.000 rentende 5% en oorspronkelijk gesloten voor den duur van 50 jaar, waarop een ontkennend ant woord is ontvangen. Hetzelfde was het geval bij een vraag aan genoemde bank zelve. Het bestuur van de R. V, B. ver- klaaide zich wel bereid de mogelijkheid van verlaging van de aflossing te onder zoeken in dien zin, dat b.v. gedurende ongeveer 10 jaren de aflossing van 2 tot 1 's jaars zou worden terugge bracht en gedurende de laatste 10 ja ren van de leening, evenveel zou wor den verhoogd. Nadien werd een defini tieve bereidverklaring te dezer zake ontvangen. Aanvankelijk meenden B. en W. even wel deze oplossing niet te kunnen aan vaarden, omdat daardoor in de eerste jaren wel de huren zouden kunnen wor den verlaagd, maar niet de zekerheid bestond, dat over 10 jaren deze huren niet weder zouden moeten worden ver hoogd. B. en W. hebben medegedeeld de voorkeur te geven aan eene regeling, waardoor een meer stabiele toestand zou worden verkregen, welke naar hunne meening ware te bereiken, indien het restant der leening (thans groot een som van 101.600, met nog een looptijd van 40 jaren) zou worden omgezet in een 40-jarige annuïteitsleening, rentende 5% Ook deze oplossing werd door het bestuur van de bank niet aanvaard. Ook onderhandelingen ter zake met de Ver. van Nederl. Gemeenten en Ged. Sttaen hadden geen resultaat, evenmin als een poging om van het Bestuur der Nuts- spaarbank gedaan te krijgen, dat de ren te van de 2e hypothecaire geldleening, groot 80.000 ten behoeve der Woning bouwvereeniging gesloten, werd ver laagd van 4% op 4 Na dit alles stellen B. en W. thans voor gebruik te maken van het aanbod van de R.V.B. tot verschuiving van de aflossing van de met die instelling door de vereeniging gesloten geldleening. Daarbij is gerekend op een huurverla- ging van 30 cent per week per woning voor 76 woningen, zonder dat de ge meente daarbij eenige risico loopt. RAAD VAN KOUDEKERKE Rioleering in de Breestraat De heer W. A. Kaan benoemd tot gemeenteontvanger Re organisatie gemeente-secretarie Aanschaffing motorbrand spuit. KOUDEKERKE. De Raad dezer ge meente kwam Dinsdagmiddag in open bare vergadering bijeen, onder voorzit terschap van burgemeester J. L. Dreg- mans. Afwezig de heer Stoppels. Van den voorzitter van het hoofd stembureau was bericht ingekomen dat de voor de zittingsperiode 1935-'39 be noemde raadsleden hun benoeming heb ben aangenomen. Verder was een schrijven ingekomen van den Commis saris der Koningin, dat den burgemees ter verlof is verleend van 6 t/m 14 Aug. Het hoofd der openbare school, de hr. Mosselman verzocht verlaging van de huur zijner woning. Dit verzoek werd in handen van B. en W. gesteld om ad vies. De voorzitter deelde mede, dat hij het beroep bij de Kroon, waarbij hij het raadsbesluit inzake de aanwijzing van het terrein nabij Zwanenburg voor zo merwoningen ter vernietiging had voor gedragen, heeft ingetrokken, op gronden welke zich nadien hebben voorgedaan. Verlaging pers. bel. koffie huizen e.d. Naar aanleiding van een, reeds eenige maanden geleden door de afd. Middel burg van den Ned. Bond van koffiehuis-, Joe Green keek naar het plafond en blies langzaam wo.ken rook uit. Op zijn dik gezicht teekende zich langzaam een uitdrukking van diep nadenken a£,; blijkbaar was hij aan het rekenen. „Goed", zeide hij toen, „jij bent ge machtigd om Edgar Asprey hier bij mij te vertegenwoordigen, is het niet?" „Ben ik hierheen gereden om wat op te snijden?" vroeg de boef met een zuur gezicht. „Ik heb een ruin daar in den stal, die nooit meer een voet voor den anderen zal zetten, zoolang hij leeft". „Al beter en beter", zeide Joe Green, „de zaak is zoo dringend, d,at je bijna een paard doodgereden hebt om hier te komen!" Hij leunde achterover in zijn stoel en glimlachte vergenoegd. Renney sprong op. „O, hel", riep hij uit, „alles wat ik zeg is verkeerd," „O, neen, in het geheel niet", zeide de politicus, „maar ik zou wel kunnen zeggen, dat je geen handig diplomaat bent. Wat moet die Edgar een haast hebben om je te zenden! Wat een haast!" Hij grinnkte médelijdend. „Schei nu uit en laat hooren wat je verlangt!" riep Renney uit, die de mar teling niet langer kon verduren. „Een geval', dat spoed vereischt, h"7 Hij is misschien al bij den gouverneur!" „Hemel en aarde", riep Renney uit, „hij staat op het oogenblik voor den gouverneur en pleit voor zijn leven!" „Ah", zeiden Lachende Joe Green, „als we dan eens zouden zeggen laat eens zien ik denk, d,at vijfenze Voor het slapen gaan een „Laxeer-Akker tje", zonder iets aan Uw dagelijksche levens wijze te veranderen. Géén dieet. Dank zij de nieuwe vinding van Apotheker Dumont: de nieuwe „Laxeer-Akkertjes", maakt Ge Uw bloed zuiver en verwijdert Ge uit Uw darm kanaal de schadelijke vergiften, die U zoo hangerig en pafferig maken. Ze geven U een prettig opgewekt gevoel. Géén bitter of wal- gelijk smakend middel, dat soms erger is dan de kwaal. Géén al te heftig middel, dat U hèr-verstopping of op den duur een chro nische constipatie bezorgt, maar een zacht en op natuurlijke wijze werkend middel, dat beslaat uit onschadelijke bestanddeelen plantaardige stoffen - gal-extrac- ten - z.g. melkzuur-fermenten en chlorophylls, welke zeer gunstig op geheel Uw gestel werken. TllakjeK ScJuKïtz Schip „Laxeer-Akkertjes" probeeren is de goedo eigenschappen daarvan leeren waardeeren. Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. (Ingez. Med.) restauranthouders en slijters tot den Raad gericht verzoek stelden B. en W. voor, koffiehuizen, restaurants e.d. ge lijk te stellen met verhuurde gemeubi leerde kamers, waardoor de aanslag in de pers. bel. voor de betrokkenen- ge reduceerd wordt tot twee-derde van van den huidigen aanslag. Dit voorstel, dat een mindere opbrengst van 165 voor de gemeente beteekent, werd z.h.s. aangenomen. Rioleering Bre.estraat. B. en W. stelden voor een rioleering aan te leggen ih de Breestraat. De kos ten van dit werk kunnen geraamd wor den op ruim f 400. De hr. L o r i e r vroeg nadere inlich tingen omtrent het verschil tusschen het bedrag dat de gemeenteopzichter voor dit werk heeft genoemd en het nu voor gestelde. De hr. De K r o o vroeg of de men schen die er baat van zullen hebben er niets voor betalen moeten. Dienen de huiseigenaren niet een bepaalde som bij te dragen? De v o o r z. antwoordde dat het ver schil is ontstaan doordat het werk een voudiger uitgevoerd zal worden. Spr. zeide dat het niet in de bedoeling ligt een bijdrage te vragen. Wanneer echter aansluiting wordt verlangd, zullen B. en W, van den aanvrager een bedrag in eens van 20 vorderen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Weg KoudekerkeVlissingen. B. en W. stelden voor goed te keu ren een wijziging van het vernieuwings plan van den weg KoudekerkeVlis singen. Het rijwielpad wordt daardoor gebracht van 1,58 m op 2,15 m, terwijl het voetpad naast het. rijwielpad komt te liggen. De hr. L o r i e r vroeg of het nu niet mogelijk is twee fietspaden te krijgen, aan iederen kant van den weg één; de ze kunnen dan van geringere breedte zijn. De V o o r z. zeide dat wanneer de zaak bij de eerste bespreking w,as ge opperd, hij er zich mede zou hebben kunnen vereenigen. Nu leek het spr. niet gewenscht op dit plan van Ged. Staten terug te komen. De hr. C o n t a n t betoogde dat een fietspad Langs de trambaan veel gev.aar zou opleveren. Na nog eenige bespre king werd het voorstel z.h.s. aangeno men. Eervol ontslag gemeente-ontvanger. Aan den heer ,J. W. Visvliet werd met ingang van 15 December ,a.s. eervol ontslag verleend als gemeente-ontvan ger. ventig duizend dollars wel genoeg zul len zijn!". HOOFDSTU'K XXVI. Het was den kleinen revolverbandiet te moede, alsof hem een fortuin afhan dig was gemaakt; tien of vijftienduizend dollar zag hij uit zijn zakken verdwij nen en uit het venster geworpen wor den in den schoot van dezen dik ken m,an. Zijn oogen werden helgroen, terwijl hij den politicus aanstaarde. Toen zeide hij: „Doe de deur open, ik ga weg!" Hij wachtte woedend, overtuigd, dat dit gezegde den bluf van Joe Green zou doen mislukken; tot zijn verwonde ring echter ging Green kalm naar de deur, draaide het slot om en deed haar wijd open. „Het spijt me, dat wij niet tot zaken konden komen", zeide hij. Renney was niet v,aak in zijn leven zoo geïmponeerd geweest; hij liep naar de deur, maar op den drempel keerde hij zich om en schudde zijn vuist in Green's gezicht. „Jij stommeling!" riep hij uit, „Vijftigduizend dollars was zijn limiet en hij was een idioot om zooveel te bieden." „Vijftig duizend", zeide Joe Green, „goed, we kunnen het daarop houden!" Renney kon zijn ooren niet gelooven en leunde tegen den deurpost. „Ik wilde alleen maar weten, wat ziin limiet was", zeide Lachende Joe. „Het zou dwaas van mij geweest zijn om goed geld weg te werpen, hè?" (Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5