RECHTSZAKEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BUITENLAND» AFLOOP VERK00PINGEN. BURGERLIJKE STAND. AöVERTENïlEü MARKTBERICHTEN. Gehakte Nougat Nougatstaven FIRMA J. B. DIESCH, De dreigende oorlog in Oost-Afrika. BELGF DUITSCHLAND. OOSTENRIJK. FINLAND. POLEN, ZWEDEN. VER. STATEN. Z. AMERIKA. CORRESPONDENTE. Te koop bij inschrijving: ArrondissementS'Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 31 Juli j.l. werden de volgende vonnissen uitgesproken: diefstal: J. M., 20 jaar, landarbeider te Arnemuiden, gedetineerd 3 maanden gevang, met aftrek van het voorarrest; P. C., 18 jaar, zonder beroep, te Mid delburg, gedetineerd: 4 maanden gevan genisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en bijzondere voor waarden en 2 maanden gevangenisstraf, onvoorwaardelijk met. aftrek van het voorarrest; overtreding Motor- en rijwielwet: D. L, H. v. L,, 57 faar, directeur van het waterleidingbedrijf te Vlissingen beves tiging van het vortnis van den kanton rechter 5 of 5 dagen hechtenis; W. J. van U., 38 jaar, rijwielhandelaar te Vlis singen, dagvaarding nietig verklaard; een dier noodeloos pijn aandoen: A. S. B., 19 jaar jockey, Astene (België) 20 of 10 d. hecht.; openbare dronkenschap: M. K. D., 52 jaar, timmerman, Koudekerke, 7 dagen hechtenis voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar en bijzondere voorwaar den; diefstal: E. H., 44 jaar, boekbinder, Walbach, (Zwitserland) 2 jaar gevan genisstraf. DUITSCHE SLAC-KRUISERS. Een Engelsch blad, de Daily Tel. meldt, dat men met den bouw van twee Duitsche slag-kruisers die den vorigen herfst in het geheim op stapel gezet werden zoo ver is gevorderd, dat zij binnen afzienbaren tijd te water gelaten kunnen worden. De Engelsche onder-minister van bui- tenlandsche zaken Eden heeft gisteren te Parijs een langdurig onderhoud gehad met Laval, den Franschen premier en minister van buitenlandsche zaken. In den loop van den avond zijn zij gezamen lijk naar Genève vertrokken, waar he denmiddag de buitengewone zitting van den Volkenbondsraad in verband met het Italiaansch-Abessijnsch conflict zou worden geopend. Het spreekt vanzelf, dat men deze bijeenkomst met groote spanning tegemoet ziet. Ze zal waar schijnlijk een beslissende fase in de ont wikkeling van het conflict beteekenen Over het onderhoud tusschen Laval en Eden is niets gepubliceerd. De bespre kingen zijn absoluut geheim gehouden. Italië zal te Genève weer vertegen woordigd worden door baron Aloisi, die het laatste jaar steeds als Italiaanschi gedelegeerde bij den Volkenbond op trad. Heftige aanval op den Vol kenbond, De Italiaansche pers, die het nog maar steeds niet kan verkroppen, dat de Volkenbond zoo brutaal is, zich met het Oost-Afrikaansch conflict te be moeien, put zich uit in boosaardige critiek op het instituut. Heel bont maakt het dagblad „Tribu- na" het, waarin een artikel is opgeno men van senator Forges Davanzati. De senator noemt daarin de Geneef- sche instelling een slecht alibi voor al le huichelarijen, tegenspraken en arglis tigheden, die tegenwoordig vol onheil rusten op de politiek van Europa en de wereld. „Wij verklaren openlijk, dat wij er meer dan zeker van zijn, dat de Vol kenbond op geen enkele wijze de beslis singen kan dwarsboomen die uitsluitend Italië in het Italiaansch-Abessijnsche geschil kan nemen. In dit gevoel der ze kerheid kan, naar wij gelooven, ook hef oogenblik gekomen zijn, waarop over wogen zal moeten worden, of het voor het Italië van Mussolini niet tijd wordt, met een be slissende stap Europa te be vrijden van de drukken de onzinnigheid, die de vol kenbond vorm t." Het Abessijnsche leger. De Times geeft de volgende bijzon derheden over het leger van Abessynië: Het Noordelijk leger is verdeeld in vier divisies. Generaal Ras Seyum heeft ongeveer 40.000 man onder zijn com mando in de buurt van Adoea. Aange zien hij tevens de beschikking heeft over een soort vliegveld, waar dé zes vliegtuigen, die het leger bezit, kunnen landen, staat tevens het hoofdkwartier onder zijn beheer. In Gondar en het Noord-Westelijk gedeelte van het rijk heeft een neef van den keizer ongeveer 60.000 man om zich heen geconcen treerd. In de provincie Wollo^liggen 30 tot 40.000 man, waar in naam de kroon prins commando over voert. Hij staat echter onder toezicht van zijn voogd Dedjasmasj Vodalje. Deze troepen zijn geconcentreerd in Dessie, zij moeten de geheele woestijnstreek langs de Oostgrens bewaken. Verder is er nog 30.000 man reserve onder bevel van Fas Imru. De Zuidelijke troepen zijn veel klei ner in aantal. In Marar zijn 15.000 man troepen. De gecombineerde troepen van Bale en Arussi Galla zijn 10.000 man sterk. Verder zijn er nog talrijke kleinere afdeelingen langs de grens, doch de ruggegraat^van het zuidelijke leger wordt gevormd door de 7000 man kei zerlijke garde, die gedrild zijn door Bel gische officieren. De recruten van deze afdeeling ziet men dagelijks door de straten van Addis Abeba marcheeren. De keizer heeft munitie en voedsel laten opslaan op geheime plaatsen langs de spoorbaan. Dergelijke opslagplaat sen zijn ook aangebracht langs denx nieuwen autoweg naar Djimma. De kei- zer zal zoodra er oorlog uitbreekt zelf j het commando over deze troepen op zich nemen, waarbij hij al het rollend materieel wil concentreeren tusschen de hoofdstad en het ravijn van den Ha- wash. Men schat het aantal geweren waar de keizer direct over kan beschikken j op 500.000. Deze zijn uit den voorraad j dien het land reeds bezat en welke is opgeslagen in het arsenaal van Kora- much, zestig kilometer noordelijk van Addis Abeba. Verder zijn er 14.000 mo derne geweren die de laatste drie jaar uit België geïmporteerd zijn en 16.000 gewone en 600 lichte automatische ge weren, die het land kocht tegen koffie en die het vorige jaar met veel moeite via Djiboeti hun plaats van bestemming bereikten. Er zijn ook nog eenige honderden ma chinegeweren, doch de Abessijnen vin den hun eigen artillerie niet veel meer dan een grapje Het groote gevaar voor de Abessijnen is hun gebrek aan munitie. Overigens prefereeren de soldaten hun lansen en hun zwaarden boven de geweren, die zij weliswaar als ornament waardeeren, doch die, in het heetst van den strijd vaak afgegooid worden, omdat zij de bewegingen belemmeren. Ook zijn er niet voldoende werkelijk capabele leiders in het leger. De orga nisatie van de troepen, is op een vol komen verouderde leest geschoeid en de meeste officieren hebben nog nooit een strijd tegen blanken meegemaakt. Toch heeft het geheele leger gedu rende de laatste acht maanden blijk ge geven van een bijzonder goede disci pline. En verder zullen de geweldige geografische moeilijkheden, die den aanvaller in den weg staan, het gemis aan leiders en amunitie waarschijnlijk wel voor een goed deel compenseeren. Het onherbergzame plateau van Am- haric, onbegaanbaar door ravijnen, berg- stroomen, zal een eventueelen Italiaan- schen inval voor bijna onoverkomen- lijke moeilijkheden plaatsen. De keizer van Abessynië heeft aan zijn vertegenwoordiger te Kaapstad ge telegrafeerd, ten snelste blanken te zen den, die bereid zijn als officier dienst te nemen in het Abessijnsche leger. Er zijn maatregelen getroffen om de offi cieren van een uitrusting te voorzien en ze per vliegtuig naar Abessynië te zenden. Een geheimzinnig geval. Uit Boekarest (Roemenië) wordt ge meld, dat een groot Duitsch bombar le- mentsvliegtuig, dat van Duitschland op weg was naar Abessynië, waar het zou worden afgeleverd aan den negus, op Roemeensch gebied door een eskader Roemeensche jachtvliegtuigen, tot da len zou zijn gedwongen. Het toestel zou later weer zijn vrijgegeven na tusschen- komst van de Duitsche legatie te Boe karest. Het vliegtuig zou 50 bommen kunnen vervoeren en is toegerust met een motor van 700 pk en twee geschuts torens. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede dat het bij informatie op het rijks ministerie van luchtvaart heeft verno men dat Duitschland machines van dit type niet bezit. Er is ook geen toestel naar Abessynië onderweg zooals trou wens in het geheel geen leveringen van oorlogsmateriaal aan Abessynië plaats vinden of plaats hebben gevonden. Het D. N. B. meent dat het een onhandige poging betreft tot politieke bronnen- vegiftiging, met het doel Italië tegen Duitschland op te hitsen. De coloradokever gesignaleerd De zer dagen werd gemeld, dat men in het Zuiden van België eenige nesten van Coloradokevers, de hevigste' vijanden onzer aardappelvelden, had ontdekt. Thans wordt uit Buissonville in het ar rondissement Dinant, alsmede uit Bouil lon in de provincie Luxemburg, bericht, dat ook daar de Coloradokever is gesig naleerd. (Hbld.) DE MAATREGELEN TEGEN DEN STAHLHELM. De Minister van binnenlandsche za ken heeft voor het land Saksen een ver bod afgekondigd voor het dragen van uniformen of insignes van den Stahl- helm. Ook is verboden het houden van ver gaderingen, inbegrepen besloten leden vergaderingen, zoogenaamde „Pflichtap- pelle', en eveneens andere bijeenkom sten als concerten en dergelijke. In de motiveering van het verbod wordt gezegd, dat de Stahlhelm niet in staat is gebleken de vele tegenstanders van het nationaal-socialisme, die zich onder zijn rijen hebben geschaard, op te voeden tot verantwoordelijke volksge- nooten, die den nieuwen staat zonder voorbehoud aanhankelijk zijn. Het kan thans als bewezen worden aangenomen, dat een aantal onverbeterlijke vijanden van den staat, aldus de motiveering van den minister, in den Saksischen Stahl helm onderkomen hebben gevonden om in het verborgen tegen het Derde Rija te stoken. Duitschland en de Oostenrijksche Nazi's. Bij een proces te Krems (Ne- der-Oostenrijk) tegen een naticnaal-so- cialistischen legionnair, heeft deze be kend, dat verleden jaar 25 Juli, toen Dollfuss werd vermoord, 3000 vracht auto's in Zuid-Beieren waren gecon- 1 centreerd voor het vervoer van legion naires naar Oostenrijk, voor 'i geval de nationaal-sociaiistische putsch gelukt zou zijn. Vijf dooden bij een vliegramp. Bij Wiborg zijn op een hoogte van 300 m twee bommenwerpers tegen elkaar ge botst en in brand gevlogen. Een officier en vier onderofficieren kwamen hierbij om het leven. Een ander officier en een onderofficier wisten met behulp van valschermen de aarde ongedeerd te be reiken, Pastoor overvallen; zijn huishoudster vermoord. Dinsdagnacht heeft een rooverbende een aanslag gepleegd op een pastorie in de nabijheid van War schau. Toen de roovers den pastoor presten geld te geven, wist deze alarm te maken. Een huishoudster, die tracht te den pastoor te hulp te komen, werd door de bandieten doodgeschoten. Hier na sloegen de onverlaten op den vlucht, zonder eenigen buit behaald te hebben. Het is de politie gelukt een van hen ge vangen te nemen, de anderen moeten door schoten van de politie gewond zijn. Een internationaal padvinderskamp geopend. In aanwezigheid van den Chief Scout, Lord Baden Powell, prins Gustaaf Adolf van Zweden en talrijke andere vooraanstaande personen, is Dinsdag op het eiland Ingaroe bij Stock holm het groote internationale padvin derskamp geopend. Eenige duizenden padvinders van een groot aantal landen zullen hier zekeren tijd bij elkaar leven in het tentenkamp. De volgende landen zijn vertegenwoor digd: Nederland, Armenië, Oosten rijk, België, Denemarken, Egypte, Est land, Finland, Frankrijk, Engeland, Hon garije, Letland, Lithauen, Liechtenstein, Luxemburg, Noorwegen, Polen, Roeme nië, Zweden, Zwitserland en Tsjecho- Slowakije. Een brutaal stuk. Twee jeugdige bandieten hebben op nog geen 150 me ter afstand van een politie-agent een brutale inbraak gepleegd in een juwe lierszaak op de Fifth Avenue te New York, Zij maakten er o.a. een robijnen halssnoer buit, dat eens werd gedragen door Marie Antoinette. De dieven hadden den eigenaar van de zaak en zijn bediende vastgebonden. Tientallen voorbijgangers waren er getuigen van, hoe de bandieten het kostbare kleinood uit de etalage wegna men, waar het als een uniek stuk was tentoongesteld. Weer een neger gelyncht. Een groote menigte te Louisburgh (Noord Carolina) ontrukte een gearresteerden neger aan de handen der politie en bracht hem in een auto weg met het doel hem te lynchen. Staatspolitie en militairen werden gerequireerd om dit voornemen te verijdelen. De neger had in een aanval van waan zin een boer met een steen gedood en een tweeden boer met een grooten bijl onthoofd. Daarna was de neger door an dere negers overmeesterd. Toen de politie den man naar een an dere plaats wilde overbrengen om hem te beschermen tegen de woede der be volking, maakte de menigte zich van hem meester. Zijn door kogels door boord lijk werd later, opgehangen aan een eik, gevonden. Na zeven jaar teruggevonden. De reeds zeven jaar spoorloos verdwenen Amerikaansche ,aviateur, Paul Redfern, die destijds een vlucht naar Brazilië maakte, is dezer dagen in de nabijheid van de Amazone-rivier als een hulpbe hoevende kreupele in een Indianendorp teruggevonden. In 1928 was de ongelukkige vlieger van Nederlandsch Guyana voor een verkenningsvlucht opgestegen. Op een goeden dag bleek hij echter spoorloos te zijn verdwenen- Alle ingestelde on derzoeken bleven tevergeefsch, zoodat men vermoedde, dat Redfern met zijn vliegtuig was neergestort en daarbij om het leven was gekomen. Thans heeft de Amerikaansche ont dekkingsreiziger Roch, die voor weten schappelijke doeleinden het gebied van de Amazone-rivier bezocht, door een ge lukkig toeval den ongelukkiges Redfern bij een kleine landingsplaats gevonden. Tengevolge van een defect aan zijn machine was Redfern destijds in de on herbergzame jungle in de nabijheid van 'n zijrivier van de Amazone naar beneden gestort. Gelukkig werd hij echter door Indianen uit de omgeving van Paloemeu gevonden. Zij bevrijdden hem uit de wrakstukken van zijn machine en n,amen hem mee naar hun nederzettig. Tengevolge van been- en armbreuken bij den val opgedaan, kon hij zich in 't geheel niet meer bewegen. Redfern rekende er reeds op zijn ver der leven tusschen de Indianen te moe ten slijten, totdat Roch hem ontdekte en hem weer in verbinding bracht met de beschaafde wereld. Met de hem ten dienste staande hulp middelen w,as het Roch niet incgelipi Redfern door het onbegaanbare en zelfs zeer gevaarlijke gebied te vervoeren. Daarom keerde hij eerst naar een na burig dorp terug en stelde daar tele grafisch den Amerikaanschen consul in Suriname op de hoogte van zijn ont dekking. I Men is thans druk bezig een expe ditie uit te rusten, die Redfern z,a 1 gaan afhalen. Met welke moeilijkheden men echter heeft te houden, bewijst wel het feit, dat er reeds twee maanden noodig zijn, om het Indianendorp te bereiken. Het is voor de eerste maal in de ge- schiedenis, dat een slachtoffer van dei „groene afgronden zooals de Ameri- j kaansche wouden door de vliegers ge noemd worden, levend wordt terugge vonden. j De hoofdingenieur van den Rijks waterstaat heeft hedenmorgen te Mid delburg aanbesteed het maken van een nieuw dubbel draaibruggetje over 't buitenhoofd der Oostsluis te Terneuzen. Raming 2600. Inschrijvers: J. Kooman, Sliedrecht, f 2537; Penn en Bauduin, Dordrecht, 2520; N.V. Ned. Staalindustrie Rotter dam f 2395; L. Huijse's Constructie werkplaats Rotterdam 2389; N V. Arn- hemsche Stoomsleephellingmaatschappij, Arnhem, 2229; N.V. Terneuzensche scheepsbouwmij., Neuzen, f 2195; N.V. Hollandia, Krimpen a. d. IJssel, 2186; N.V. Machinefabriek en Constructie werkplaatsen v.h. Thole, Enschedé, 2180. De hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat heeft heden te Mid delburg aanbesteed het verbeteren van den weg HulstKijkuit. Ingeschreven werd met gebruik van goudalite bazalt wortel, met carpaver of met Schroder bazalt. Inschrijvers waren: L. Timmer,'Dor drecht, 106.500, 109 000 en 110.800; P. Koek, Schagen, 108.000, 105.600, 110.000; C. Verwater Co., Goes, 101.880, 105.440, 107.440; J. Ve- reijke, Ellewoutsdijk, 98.300, 99.400 en f 10,600; P. F- Voet en P. F. de Waal, Hontenisse, 95.800, 96000 en 98900; A. J. Verjaal, Dreischor f 95000, f 95,200 en f 98800; L. G. J. v. d- Ven, Koudek, en M. Wandel, Schoondijke, f93,343 f92,220 en f 95.180; J. H. van de Ven, Vlissin gen, 90.800, 88 850 en 89.963; N.V. Keij's Asphaltfabriek R'dam 90.000, 90.000 en 88.950; N.V. Noord Nederl. Wegenbouw v.h. J. van Drooge en Zo nen (vier sommen) 89.422, 89.950, 90.498 en 94.963; M. W. Knuist, Goes, en J Knuist, 's Heer Arendsker- ke, 89,950, 86.093 en 91.094; N.V. Brusse, Teeuw Co., Den Haag, 89.570, 83.600, 86.500; N.V. Ge- ruischlooze weg, Heemstede, 83.990, 78.490 en f 84.900; N.V. Betume weg, Utrecht, 82 700, 79.225 en 86.625; N.V. Koud-asphalt, Utrecht, 79.100, j 76.245 en 82.870. Notaris J. L. van der Harst heeft Dinsdag in het koffiehuis van den heer Simpelaar te Koudekerke, ten verzoe ke van de erven van den heer L, Dek ker, in het openbaar verkocht: een Win kelhuis met schuur, steenen varkens hok, kippenhok en tuin, aan de Vlis- singsche stra.at A 165 te K o u d e k e r- k e. Kooper C. Verhage, landbouwer, Ritthem q.q. voor f 2650. Notaris J.. L. van der Harst heeft Dinsdag in het café van den heer West dorp te Serooskerke, in het openbaar verkocht: Perc. 1ongeveer 36 a 40 ca (278 r) Bouwland liggende aan den Gaping- schen straatweg, in de gemeente Vrou wepolder te G a p i n g Perc. 2: Ongeveer 37 a 30 ca (285 r) Bouwland, naast perceel 1 Perc. 3: 58 a 70 ca (1 gem. 158 r) Bouwland, liggende achter perc. 2; Samenvoeging perc. 13, samen groot 1 b,a 32 a 40 ca (3 gemeten 121 roeden) In koop toegewezen aan Andr. van Wal lenburg, zonder beroep, wonende te Koudekerke, voor f 2360. Middelburg. Bev,allen: M. de Jonge-Sazma z. C. Jakobsen-van de Gruiter d. C. M. de Vlieger-Barto z. Overleden: A. F. van Ekelen 83 j. on- geh. d. J. den Toonder 61 j. wedn. S. Thorenaar. 3440 c., tomaten A 1520 c., B 14 19 c„ C 10—19 c., CC 12 c. Appels: madeleinen I 619 c., II 69 c-, III 36 c„ Yellow Transparant I 9 10 c., II 59 c„ III 35 c„ keizerinnen 6 c., St. Jan (val) 2 c., mr- Gladstone I 8 c., zomer appel 5 c., bonne Louisse 7 c. Peren: oomskinderen I 1015 c., II 3 10 c., zomer louwtjes II 6 c., III 45 c,, spuitjes I 610 c., II 47 c„ III 3 c., Jan Baaspeer 45 c-, bruine heerenpeer I 7 c., précose de trévoux 20 c., N.H. suikerperen 6 c., westfriesch 3—5 c.f suikerpeer 14 c- Pruimen: Early Laxton 29 c., Oranje pruimen 1522 c., frankenthaler 5962 c„ alles per kg, netmeloenen 1734 c., ananasmeloen 1821 c., suikermeloen 2435 c., perziken 315 c., abrikozen III 1 c., c'aps 79 c., précose trévoux ■6 c., oranje victoria 5 c., alles per stuk. Corr. te V. Uitslagen van hu i s- houdelijke schietwedstrijden van B. V. L. etc. nemen wij nimmer in ons blad op. I. J. Az. zocht- Mdb. Wordt onder- Middelburg, 31 Juli. Aardappe len: metolthiams 801,03, bonken 82 88 c„ drielingen 3866 c„ blauwe eigen heimers I 7592 c„ bonken 7173 c., poters 3846 c„ alles zonder heffing en per 25 kg. De aanvoer was ongeveer 30,000 kg. Middelburg, 31 Juli. Op de vei ling zijn de volgende prijzen besteed: roode bessen 625 c., witte idem 514 c., kruisbessen 318 c., zwarte bessen 1821 c-, morellen 1325 c., frambozen Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader LEENDERT STEKETEE, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam Wed. L. STEKETEE—DANE Middelburg, 31 Juli 1935. Koestraat K 291. Heden overleed onze ge liefde Broeder en Oom, JAN SIMONSE Zzn., in den ouderdom van ruim 73 jaar. Uit aller naam, JOHANNA SIMONSE. Biggekerke, 31 Juli 1935 Voor de hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn besten Broe der, den Heer PIETER VERHAGE, betuig ik mijn oprechten dank. Uit aller naam, Pa. VERHAGE. Middelburg, 31 Juli 1935. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming en belangstelling tij dens de ziekte en na het overlijden van ons innig geliefd Dochtertje en Zusje, FRANCINA CATHARINA, betuigen wij onzen hartelijken dank. H. HILLEBRAND. P. J. HILLEBRAND— KWEKKEBOOM. St. Laurens, 31 Juli 1935. 15 cent per ons. van 5, 10, 15, 20, 25, 30 en 50 cent ppr stuk. MIDDELBURG a contant, DE APPELS EN PEREN, wassende in de volgende boom gaarden: 1. van den Heer Dan. Boonman te 's-Gravenpolder: A. aan „Schoortjes Zandweg", met uitzondering van de ge merkte boomen. B. aan den „Palmboom". 2. van de Familie De B.okxBlok te Goes, aan den 's Heer Hen- drikskinderendijk. 3. van het Gasthuis te Goes, on der Heinkenszand, in den Ou den Kamer. 4. van het Burgerlijk Armbestuur te Goes, in den Smokkelhoek te Schore. 5. van den Heer A. Dekker Jzn. te Goes, aan den 's Gravenpol- derscben Straatweg te Kloetin- ge. 6. van de N.V. de Schoutenwaard te Amsterdam, in den boom gaard „Zoute" te Ierseke. Aanwijzing voor den boomgaard sub 6 te bevragen bij de Heeren C. van Gorsel te Ierseke en P. Kole Mzn. te Kruiningen. Inschrijvingen voor eiken boom gaard afzonderlijk in te leveren vóór of op Dinsdag 13 Augustus 1935, n.m. 1 uur (N.T.), ten kantore van den Notaris H. JONKERS te Goes, alwaar inlichtingen zijn te bekomen.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3