mmmm, 8EHEN8C NIEUWS. SPORT. MASKTBËRIOflTEN. FRANKRIJK. DUITSCHLAND, POLEN. VLIEGTUIG NEERGESTORT. CANADA. mm AGENDA. keling van de Luthersche gemeenten in Zeeland. Toen de Vlissingsche gemeen te ontstond in 1753, verkeerde men in een periode van geestelijke verslapping Ook heeft Vlissingen niet den strijd ge kend als in Groede en Middelburg. Ter stond werd door de Vroedschap de ver- eischte toestemming gegeven en ken merkend was de eendrachtige samen werking met andere christelijke gemeen ten in het bijzonder met de Doopsgezin den, die hun Vermaning afstonden voor de eerste samenkomsten. Die eendracht is tot op den huidigen dag bewaard, waarvoor spr. zeer dankbaar was. Aan het kerkgebouw dat onver anderd is gebleven zijn ook de spo ren achtergebleven v,an het Engelsche bombardement en den grooten waters nood die Vlissingen teisterden. Dank is ook verschuldigd aan alle voorgangers, maar bovenal aan God, Wiens Hand de eeuwen door te bespeuren is geweest. De naam v,an Luther moest volgens spr. een bij-naam blijven, doch schamen voor diens naam moeten wij ons niet. Spr. schetste de overeenkomst van de middeleeuwen en de 18e eeuw in den opbloei van het geestelijk leven. Het verschil tusschen toen en nu is niette min groot. Voorheen bewoog het leven van den burger- zich tusschen Staat en Kerk; thans zijn Kerk en Christendom niet meer de grootheden, waarmede men rekening houdt, hetgeen spr met en kele voorbeelden illustreerde. Doch in wezen is alles gelijk gebleven. Dezelfde nooden beheerschen den mensch en daarom heeft deze generatie hetzelfde noodig als haar voorzalen: het Geloof en het Evangelie Gods. Het komt daar bij niet aan op de uitdrukkingswijze, doch 't gaat om de Blijde Boodschap voor den Zondaar en den verloren Zoon Met 'n oproep tot meer liefde en trouw, eindigde spreker. Verschillende afgevaardigden voerden daarna het woord. Burgemeester Van Woelderen sprak namens de burgerlijke Overheid woorden van waardeering en gewaagde van de homogeniteit die het kenmerk zijn van de Ev. Luth. gemeen te en hij hoopte dat de goede verstand houding tusschen Kerk en gemeente zou blijven voortbestaan. Voor de Synode voerde ds. C, C. G. Visser uit Rotterdam het woord, terwijl ds. J. S. Hartjes dank bracht namens de Ned. Hery. Kemeente te Vlissingen voor de samenwerking met de Ev. Luth. Gemeente, waardoor het mogelijk was dat hij zich niet vreemd voelde op de zen kansel. In warme bewoordingen sprak hij over de grenzen, die wegge- wischt moeten worden, en de eenheid in Christus, het fundament dat onaan tastbaar is. Ds. Nolte eindigde met dankgebed. Gedurende den dienst die per radio uitgezonden werd zong het Chr. Ge mengd koor „Hoop op Zegen" enkele liederen. Des morgens was een telegram van hulde en aanhankelijkheid aan H, M. de Koningin gezonden. BRUTALE STRAATROOF. Een 60-jarige vrouw te Amsterdam is Zaterdagavond het slachtoffer geworden van een brutale berooving. Terwijl zij een tasch dragende in de Hembrugstraat liep, stopte naast haar een motorrijwiel, waarvan de berijder haar met een snelle greep de tasch, die een bedrag van f 13 bevatte, ontrukte en er vervolgens in snelle vaart vandoor ging. Ofschoon op haar hulpgeroep van alle kanten voor bijgangers kwamen aanschieten, was de motorrijder, van wien slechts een vaag signalement bestaat, reeds uit het ge zicht verdwenen. EEN UUR VAN ONBEDACHTZAAM HEID. Twee meisjes van achttien jaar hebben Zondagmiddag op het dak van een huis aan de Palestrinastraat te Amsterdam, een avontuur be leefd dat voor één van haar ernstige gevolgen heeft gehad, aldus meldt de „Crt" De meisjes w,aren bij elkaar op visite toen één van haar het plan opperde om naar het dak te klauteren en vandaar een wandeling over de daken der aan grenzende perceelen te maken. Het meisje dat het idee opperde vond haar vriendin onmiddellijk bereid het wa,agstuk te ondernemen en enkele oogenblikken later klommen de „acro baten" door een dakraam naar het hoog ste punt van haar huis. Van het dak van perceel no. 3 af lie pen de jonge dames over de daken der aangrenzende huizen. Op het dak van perceel nummer zeven bemerkte één der stoutmoedigen blijkbaar niet dat hier een lichtraam was. Ook haar vein- din wist dit blijkbaar niet, met het nood lottig gevolg dat één der meisjes plot seling door het raam stortte en acht meter lager in het trappenhuis van de buren terechtkwam. De hevig ontstelde vriendin die het vreeselijk ongeluk voor haar oogen zag gebeuren keerde onmiddellijk naar haar huis terug om hulp te gaan halen. Ge lukkig kon een medicus die dicht in de buurt op bezoek was spoedig hulp ver- leenen aan het slachtoffer dat met ver schillende verwondingen aan haar hoofd en beenen in het huis werd aangetrof fen. Hoewel de verwondingen gelukkig niet van zeer ernstigen aard waren achtte de dokter het toch noodzakelijk dat het meisje naar een ziekenhuis werd overgebracht. SNELHEIDSDUIVELS. De motor politie te Delft heeft proces-verbaal opgemaakt tegen eenige Rotterdamsche en Haagsche motorrijders, die Vrijdag avond op den nieuwen rijksweg tus schen Delft en Overschie een snelheids wedstrijd hielden met speciale racema chines, waarbij snelheden van 120 K.M. per uur werden behaald. Toen een van de politiemannen zich op den weg plaatste en een teeken gaf tot stoppen, reed een van de motorrijders op hem in, zoodat de politieman door ter zijde te springen ternauwernood aan een wis sen dood ontkwam. Zaterdagnacht is een van de racers W- C. D. uit Hillegersberg, van zijn bed gelicht, met zijn motorfiets naar Delft getransporteerd en daar in arrest ge steld. NACHTELIJKE OVERVAL. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de boerderij- „Nieuw Veldhuis" te J of? n e (Geld.) een overval gepleegd. De boer derij wordt bewoond door den heer B. met zijn beide zoons. Des nachts om streeks twaalf uur werden de bewoners wakker geschrikt door het blaffen van den hond. Men gijng kijken, doch er werd niem,and aangetroffen. Eenige uren later echter trad een indringer, die op onverklaarbare wijze was binnen gekomen, het slaapvertrek van de drie mannen binnen. Hij liep regelrecht naar de bedstede toe, waarin de ongeveer 40- jarige zoon sliep en bracht dezen mei gummistok een paar slagen op het hoofd toe. De zoon sprong uit het bed en greep den aanvaller vast. Door het lawaai schoten ook de vader en de broer toe. De vader, die meende, dat zijn beide zoons vochten, hield zijn aangevallen zoon tegen, waardoor deze gedwongen werd den onverlaat los te futen, die zoo spoedig mogelijk het hazenpad koos. Tegen den ochtend werd de politie ge waarschuwd en liet de .gewonde zoon zich door een dokter verbinden. Op het erf werd een gummistok gevonden en werden.voetafdrukken waargenomen. Er wordt niets vermist. De politie en de maréchaussée doen een onderzoek. DOOR EEN STIER MISHANDELD. Zondagmiddag werd de landarbeider A. V- in den Haarlemmermeerpolder in het weiland van zijn baas door een stier op de horens genomen en tegen den grond gesmakt. De man Dleek drie ribben te hebben gebroken en andere inwendige kneuzingen te hebben beko men. Hij is naar een ziekenhuis te Am sterdam overgebracht. JONGETJE VERDRONKEN. Zon dagavond werd het 7-jarig zoontje van G. V. te M e d e m b 1 i k, vermist. Het ventje bleek te zijn verdronken en werd vanmorgen levenloos uit de Oosterhaven aldaar opgehaald. TWEE HOLLANDSCHE JONGENS IN EEN SPAANSCHE GEVANGENIS. Een Bussumsche en een Naardensche amilie verkeeren sinds eenigen tijd in spanning omtrent het lot van hun zoons, van wie zij een brief hebben gekregen uiteen gevangenis in Spanje. Johannes van den Berg, uit Bussum en Hendricus van der Keur, uit Naar- den, die beiden 19 jaar oud zijn en werk- oos, waren 3 Juni per fiets naar Zuid- Afrika vertrokken, om daar werk te vinden. Zij hoopten onderweg in hun on derhoud te kunnen voorzien en hadden, jij gebrek aan contanten, niet voor een paspoort gezorgd. In België ging alles goed; bij de Fran- sche grens moesten zij echter ieder 35 betalen voor hun fiets! De families hoorden langen tijd niets, tot ze begin Juli uit Spanje een brief kregen waarin de jongens schreven, dat zij door Spaansche grensbeambten wa ren aangehouden, omdat ze geen pas ïadden. Ze werden in een soort var kenskot gestopt, waar zij het zoo ellen dig vonden, dat zij tegen de deur bons den en schopten; toen zij er uitgehaald waren konden zij den politiedienaren aan het verstand brengen, dat Holland- sche jongens er bepaalde begrippen van reinheid op na houden.... Zij werden naar een gevangenis ge- jracht, waar zij met „opstandelingen" van de een of andere revolutie kennis maakten, die hun Spaansche liederen eerden. Het ging hier zeer gemoedelijk toe; zij brachten allen den dag door met Spaansch handbalspel, wandelen op de jinnenplaats, domineeren en zingen. Toen een van de zes revolutionnairen een poging tot ontvluchting had gedaan werd de gemoedelijkheid minder, doch de jongens hadden goede hoop, dat zij zouden worden vrijgelaten, daar zij aan den gezant te Madrid hadden geschre ven. Een familielid schreef na ontvangst van dezen brief eveneens aan den ge zant te Madrid en kreeg einde Juli een kort briefje van den plaatsvervangenden zaakgelastigde dat, blijkens bij de be trokken autoriteiten ingewonnem inlich tingen de beide jongens te ConfrUnc in hechtenis waren genomen wegens po ging tot handtastelijkheden tegen poli tieambtenaren en volkomen onvoldoen de documentatie. Beide delinquenten zijn overgebracht naar het Huis van Be waring te Jaca (provincie Huesca). De poging tot handtastelijkheid bestond m het verzet der jongens om in het var kenskot te worden gestopt. Gisteren is bij de familie van Van der Keur in Naarden echter een minder prettig bericht binnengekomen; de jon gen schreef dat hij in de gevangenis te Barcelona zat; waar Van den Berg zit, wist hij niet. De beide families zullen via de daar toe bevoegde autoriteiten trachten de jongens alsnog in vrijheid te krijgen. JEUGDIGE MISDADIGERS. Toen Vrijdag de wachtmeester der mare- schaussee D. van Dijk en de Mare chaussee J. G. Eising van de brigade Wageningen op surveillance waren, ontmoetten zij in buurtschap Nerge- n a onder Bennekom, twee jongelieden met een auto, die bezig waren het num merbord los te maken. Bij de nadering van de marechaussees sloeg een der beiden op de vlucht, een roggeakker in. Hij werd nagezet en gaf zich eerst, nadat twee revolverschoten waren ge lost gewonnen. De jongelui werden met den auto medegenomen naar Wagenin gen en in de kazerne opgesloten. Bij het verhoor bleek, dat zij Zondag j.l. met enkele anderen uit het rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort waren ont vlucht. Zij waren, de 19-jarige S. G. H. uit Rotterdam en de 18-jarige D. K. uit Ede. Na hun ontvluchting hadden zij Zon dag te Amersfoort een dokterauto, die onbeheerd langs den weg stond, gesto len en waren daarmede te Ootmarsum beland. Daar hadden zij de auto achter gelaten en waren naar Ommen geloo- pen. Uit een garage aldaar stalen zij door inbraak een auto, waarmede zij, na vele omzwervingen te Utrecht be landden. Hier lieten zij den auto in den steek en liepen naar de Bilt. Daar vonden zij een taxi van den heer Repko te Utrecht onbeheerd staan. Met die taxi begaven zij zich Donderdag op weg, totdat Vrij dag aan hun omzwervingen een eind kwam. Onderweg hebben zij voorts een aan tal inbraken gepleegd en wel te Heel- sum, waar uit een garage olie gestolen werd, te Lunteren, waar bij een kleer maker twee heerencostuums werden ontvreemd, onder Ede waar uit een schuur bussen benzine en een bus olie werden buit gemaakt. Ook in Oosterbeek en elders braken zij nog in. De benoodigde benzine werd uit langs den weg staande benzinepom pen gestolen. Vermeld worde nog dat de 18-jarige D. K. in het Rijksopvoedingsgesticht verbleef wegens diefstal van een auto. DUITSCHE JONGENS IN FRANKRIJK. Verstandige woorden. Op het Duitsche5 oorlogskerkhof te Saint Quentin heeft de voorzitter van de Fransche oudstrijdersvereeniging „Union fédérale des Anciens Combattants", Henry Pichot, in tegenwoordigheid van 58 „Jungvolksjungen" uit Berlijn een toe spraak gehouden- Hij zeide o-a.: De doo- den, die op dit geweldige kerkhof rusten roepen ons, de overlevenden en hun zo nen, toe: Wprdt het thans eindelijk eens met elkander eens! De volkeren, even als de menschen van de volkeren afzon derlijk, hebben recht op het leven, raakt niet nog eenmaal met elkander in strijd. Twee-en-vijf tig maanden lang hebben uw vaderen en wij vijandig tegenover el kaar gestaan, zonder erbarmen hebben wij tegen elkander gestreden; ieder van ons heeft zijn plicht gedaan, doch aan beide zijden heeft men ook de realiteit van den oorlog gezien. Wij Franschen en Duitschers, hebben elkander bestre den, Het is thans' eindelijk de tijd om open en eerlijk en van goeden wil be zield, tot wederzijdsche overeenstem ming te komen, tot een samenwerking, die niet slechts de moeite waard is om nagestreefd te worden, doch ook zeer we 1 mogelijk tot een samenwerking, die tusschen beide landen die stemming zal scheppen, die zij noodig hebben om te leven, en die het bloedige spook van vroegere vijandelijkheden en oorlogen zal verdrijven. Fransche oud-strijders hebben bloe men neergelegd op het Duitsche massa graf; de Duitsche jongens hadden veld bloemen en korenaren samengevoegd en in de kapel geplaatst. Zij zongen vervol gens het bekende bed: Ich hatt' ein' Ka meraden- Van St- Quentin zijn de jonge Duitschers naar Reims vertrokken. Katholiek priester wegens preek ver oordeeld, Voor de groote strafkamer van Landgericht te Hanau heeft de 48- jarige Roomsch-Katholieke pastoor van Dietges in den Rhoen, Ludwig Roth te rechtgestaan wegens overtreding van de z.g. kanselparagraaf. Hem was ten laste gelegd in de preek op Zondag 8 Juli 1934 aangelegenheden van den staat be handeld te hebben op een wijze, welke de openbare orde in gevaar bracht. Er werd een gevangenisstraf van acht maanden tegen pastoor Roth geëischt. De beklaagde werd overeenkomstig den eisch veroordeeld en bovendien in de kosten van het geding. In de toelichting van het vonnis wordt o.m. gezegd: De rechtbank is overtuigd, dat beklaagde zich aan een ernstige overtreding van de kanselparagraaf heeft schuldig gemaakt. Hij heeft in de godsdienstoefening gezegd, dat men- schenlevens in het nieuwe Duitschland geen waarde meer hebben, verder maak te hij in zijn preek gewag van hongers nood, Christenvervolging en Kultur- kampf in Rusland, waaraan hij toevoeg de, dat de Duitsche katholieken zich ook op alles moesten voorbereiden, en dat dit lijden hun in Duitschland nog te wachten stond. Beklaagde heeft ont kend. Hij kan niet voor elke uitwerking van zijn preek verantwoordelijk gesteld worden. De rechtbank moet echter aan nemen, dat beklaagde de opgewekte verontrusting, welke zich van zijn toe hoorders meester maakte, heeft gewild Hij heeft zich geïnspireerd, op polemi sche wijze, op zaken, die tot het poli tieke leven behooren. Hij is een fanati cus, en met den geest tegen den staat in gesteld. Drie dooden. Zaterdag is een vliegtuig boven Wi- lanow in de omgeving van Warschau on klaar geraakt en neergestort. De drie inzittenden vonden den dood. Wassende belasting-ontvangsten. In de eerste drie maanden van het per 1 April jl. aangevangen begrootingsjaar hebben de inkomstenbelastingen, in Ca nada 54.564.610 opgebracht, hetgeen niet minder dan 15.794.297 meer is dan in de overeenkomstige maanden van het begrootingsjaar 1934-1935. Postduiven. Zondag hield de Postduivenvereeni- ging „Zeelandia" te Middelburg 'n wedvlucht met jonge duiven van Neuf- villes (B.) uit, afstand 109 km. De dui ven werden te 8 h in vrijheid gesteld; de eerste duif bereikte haar hok te 10 h 34 min. De prijzen werden als volgt be haald: le en 13e pr. J. J. Snoep; 2e en 16e pr. S. Versluijs; 3e, 6e, 17e en '21e pr. P. Pantus; 4e en 20e pr. P. van Over- beeke; 5e, 9e, 10e, 12e en 15e pr. J. de Bree; 7e, 18e en 19e pr. W. Adriaan- sens; 11e en 14e pr. G. de Blaaij; 8e pr. C. van Belzen. Zaterdag 27 Juli hield de P-V. De Telegraaf te Middelburg een wed vlucht van Ottignies (België) uit, met jonge duiven, afstand pl.m. 114 km, de lossing had plaats om 12 h 30 min met Z-W. wind. De eerste duif werd gecon stateerd te Veere om 14 h 27 min 42 sec, snelheid 984,62 m per min- Laatste of 33ste prijs werd geconstateerd te Middelburg orn 14,50,27, snelheid, 806,40 m per min de prijzen werden behaald als volgt: S. Kodde le, 5e en 18e, J. Sturm 3e, 4e, 7e, 8e, 17e en 26e, beide te Veere, J. J- Boidin te Breskens 6e, 10e, 16e, 29e, 30e en 31e, K- Schroevers te Arnemuiden 11e en 23e, E. A, Polvliet 2e, 24e en 25e, H. Hoofdman 9e en 22e, Jac. v- Maaren 12e en 14e, Jonkheer 13e, D. M. Klaassen 19e, 21e, 27e en 33e, A. v. Loenhout 20e en 32e, J. Lamain 28e en R. Dirven 15de prijs. Namen waarachter geen woonplaats is vermeld allen te Middelburg. Wedstrijduitslagen Z. V. B, Zaterdag. Afd. 1. WaardeWemeldin- ge 22; Ierseke 2Kapelle 33. Afd. 2. Kapelle 2Colijnsplaat 19; Ranglijstje Zaterdagcompetitie afd. 1: gsp. gew. gel. vrl. dip. p. Wemeldinge 6 4 11 19-13 9 Kapelle 7 4 1 2 23-11 9 Waarde 7 3 1 3 21-18 7 Rilland-B,ath 4 3 0 1 26-9 6 Ierseke 2 6 114 12-19 3 Kruiningen 2 4 0 0 4 5-36 0 Afd. 2. Colijnsplaat 5 3 1 1 23-12 7 Wolph. dijk 2 110 7-43 Goes 4 3 1118-73 Kapelle 2 5 1 1 3 6-19 3 Hansw. Boys 2 1 0 0 1 4-6 0 DE KLEINE POSTJAGER LUCHTVAARDIG. Wij lezen in de N.R.Crt.: Het nieuwe Nederlandsche vliegtuig, dat algemeen genoemd wordt „de kleine Postjager", gebouwd bij de Schelde te Vlissingen constructeur de heer Th. E. Slot voor rekening van den heer K- de Geus van den Heuvel, heeft vol daan aan alle proeven, genomen door den rijksstudiedienst voor de lucht vaart en krijgt dus het certificaat voor luchtvaardigheid. Woensdag j.l. is het toestel van Vlis- singep naar Schiphol gjevlogen. Alle metingen hadden reeds te Vlissingen plaats gehad. Het invliegen gebeurde daar ook door den heer S. de Mul, chef instructeur van de Nationale Luchtvaart- school te Amsterdam. Daarna kwam het toestel, zooals gezegd, naar Amsterdam, om door ingenieur Van der Maas van den rijksstudiedienst voor de luchtvaart aan de laatste proeven te worden onder worpen, hetgeen vlot verliep. Wij zagen den kleinen Postjager op Schiphol. Officieel is de machine van het type S 12- Het is een laagdekker. Zoo wel op den grond als in den lucht wordt men terstond getroffen door de eenvou dige sierlijke stroomlijn van dit toestel, dat in alle opzichten aan.zijn beroemden en beruchten yoorganger doet denken. Iets nieuws er aan is, dat het hiel stuk geheel achter de horizontale sta bilo is gebouwd een oorspronkelijk idee van den heer Slot, Het toestel is verder gebouwd van triplex hout met bakeliet gelijmd en met aluminium verf geschilderd. Langs de zijden vertoont het rood-bruine lijnen. Het toestel is voorzien van een Gyp- se Major motor van 130 pk, die aan 't toestel een kruissnelheid geeft van 190 km per uur en een maximum snelheid van 212 km per uur. Het is voorzien van een houten schroef van de Airschool Limited. In de machine is plaats voor den pi loot met er achter 2 gemakkelijke plaat sen voor passagiers. De cabine is ruim en hoog. Het instrumentbord in de stuurhut is uitgerust met alle moderne instrumenten, die men mag verwachten in een amateurviiegtuig, zooals kunst matige horizon, giromatische bochtaan wijzers enz. Het toestel zelf is verder voorzien v,an remklappen aan de vleugels. De heer Slot vertelde de N.R.C., dat het toestel gebouwd was als een vlie gend automobieltje, ruim en gemakke lijk, met een flinke bagageruimte achter de passagiersplaatsen. De wanden zijn van geluiddempend materiaal en dus zitten piloot en passagiers heel rustig in het toestel. Allen, die wij over het vliegtuig ver der spraken, roemden de prettige vlieg- kwaliteiten, vooral ook voor den ama teur. De wielen loopen op z.g.n. naaldlagers- Om half elf Maandagochtend vertrok de S 12 weer naar Vlissingen, waar de in richting van de cabine verder zal wor den afgewerkt. Het toestel werd be stuurd door den heer De Mul met den heer Slot als passagier. Dit is het eerste laagdekker-sport- vliegtuig, dat i)n Nederland werd ge bouwd. Het komt naar Schiphol de heer de Geus van den Heuvel is lid van de Amsterdamsche Aero Club en de Amsterdamsche amateurs mogen zich gelukkig wenschen met deze belangwek kende aanwinst van hun vloot. Vroeger heeft men in Amsterdam nog eens een sportvliegtuigje van het laag- dekker-type gehad, maar dat was een Duitsche machine, een Klemm. In de nieuwe S 12 zijn alle ervaringen, opgedaan door den heer Slot en ande ren met de eerste groote postjager ver werkt. De kleine Postjager heeft, behalve de reeds genoemde kwaliteiten, de faam van snel te klimmen. Middelburg, 29 Juli. Op de vei ling deden: postelein 714 c., augurken 314 c„ wagenaarsboonen 35 c., sui- kerboonen 35 c-, stoksnijboonen 514 c-, stamsnijboonen 511 c„ stokprinces- senboonen 10-15 c., stamprincessen- boonen 68 c„ doperwten 16 c., alles p. kg, kervel 6 c-, peterselie 819 c„ bei de per chip, peën 25 c-, rapen 1 c„ kroten 13 c,, uien 34 c., selderie 2 4 c,, rabarber 12,5 c., rammenas 3 c-, alles per bos, savoye kool 34 c., roode kool 46 c-, bloemkool 313 c., andijvie 12 c., kropsla 0,51,5 c-, witte kom kommers 13 c., alles per stuk. Bloemen: gladiolen 24 c., gipskruid 2 c., goudsbloemen 2 c-, asters 35 c-, rozen 1 c„ zinnia's 1 c., alles per bos. Goes, 29 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling n-m. 12 uur Roode bessen D.Z. 11,5012,60, id. n.m. 1 uur Dubb. Princessenboonen 5,606,40, per 100 kg. Kleine Veiling. Kersen: Klerken 16 22, idem lie soort 1015, Eierkrieken 1016, Ronde Krieken 1014, Zwarte Vleeschkersen 1216, Meikersen 915, Zure MoreLen 912, Uitschot Kersen 4 7, per 100 kg. Boonen: Stoksnijboonen 1015, Stam snijboonen 3-6, Dubb. Princessen 47, Perfectboonen 78, Roem van Holland 78, Vroege Wagenaars 3, Groene boo nen 3, Gele Boonen 3, per 100 kg. Diversen: Frambozen 2330, Kruis bessen 58, Roode Bessen 1013, Pos telein 710, Zilveruien 6, Doperwten 11, Tomaten 1315, Aardappelen 34,40, idem bonken 2,503,50, idem drielingen 2,202,50, per 100 kg, Wortelen 24, Kroten 1,90—2,60, Uien 2,50, Gladiolus 2, per 100 bos, Meloenen 1126, Witte Komkommers 0,80—2,50, Groene idem 13j Augurken 0,100,20, Kropsla 0,50 1,80, Krulandijvie 2,502,60, Breed- blad Andijvie 1,402,50, Bloemkool 6 16, idem He soort 1,506, Roode kool 4,90, Groene Savoyekool 1,602,90, per 100 stuks. MIDDELBURG; Dl 30 Jul.—ZA 3 Aug. Variëté-pro- gramma „Tempo! Tempo!" (Kees Pruis e.a.). Schuttershof 20 h.; Wo en Za matinée 14,00 h. Dl 30 en WO 31 Jul. Gezelsch. SaalbornParser. „De Andere Wereld". Schouwb.loge Dassi- Dam 20,15 h. WO 31 Jul., DO 1 Aug. en ZA 3 Aug. Kermis Bal; „de Vergen.", 20 h. GOESs Dl 3© Jul. WO 31 Jul. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'bufg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6