BIOSCOPEN. MMdtlburg. Van onze Adverteerders. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NAAR RADIO-KOOTWIJK. 0 lijk tegen te gaan, zonder dat hierop 'q onmiddellijke terechtwijzing volgde- Het artikel besluit: „De gouverneur-generaal, die men bedenke dit wel! als vertegen woordiger der Koningin het al gemeen bestuur over Indonesië uitoe fent, heeft door zijn daad de Kroon er aan blootgesteld te worden geplaatst midden in het gewoel v,an de politieke strijd. Dit past geheel in de lijn van de nationaal-socialistische tactiek, die im mers niets liever ziet dan dat het huis van Oranje aldus ten offer wordt ge bracht aan de volkshartstochten. Voor een gouverneur-generaal is dit een on vergefelijke fout, waarop slechts één correctie past. Heengaan!" Wij gevoelen ons niet geroepen als verdediger van Mussert op te treden. Wel dient echter gewezen te worden op de merkwaardige kanten van dit artikel: de S.D.A.P. die de Kroon en het Huis van Oranje, waarvoor ze klaarblijkelijk nog maar heel kort zulk een reuze respect hebben, nu verdedigende tegen. Mussert en zijn N.S.B. En dan al dat lawaai! Er is onzes bedenkens niets aan de hand. De N. S. B., die men in Nederland op grof- onbehoorlijke wijze, en zonder de tot zulk een besluit onaantastbaar v,as!e grondslagen daar toe, verboden heeft, doch niet had moeten ver bieden, is in Indië geen verboden vereeniging. Wij achten de N.S B. zoo min of even gevaarlijk, want net zoomin of even illegaal, als de S.D.A.P. Welnu: als ir. Albard,a, dien wij als mensch een even fatsoenlijk man achten als ir. Mus sert, als voorman der S.D.A.P. naar In dië gaat, dan zal de G. G. hem zeker gaarne in audiëntie ontvangen om eens met hem over het socialisme in den Oost te praten. Evenzoo ontvangt de G. G. den voorman van een sterke en groeiende andere zij het dan der S D. A. P. wellicht onwelgevallige partij of beweging in audiëntie. En praat wat met hem. En zegt: „zoolang gijlieden u correct gedraagt, zult ge van ons geen last hebben, maar pas op, zoodra ge u aan het gezag tracht te vergrijpen.... want dan grijp ik onverbiddelijk in!" Ziedaar. Is dat nu zoo'n ongehoord feit. dat de G. G. eigenlijk maar per keerende post op de keien moest worden gezet? ZEEUWSCHE BAKKERSBOND. V ak wedstrijden. In verband met de jaarvergadering van den Zeeuwschen Bakkersbond, hield de afdeeling Middelburg Woensdag en Donderd.ag vakwedstrijden op de bo venzaal van St. Joris te Middelburg. Voor de mooiste inzendingen waren •een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld, die als volgt werden toegekend: Klasse I Waterbusbrood (lang model) eerste prijs J. Vleugel, Goes; 2e D. Kloosterman, Goes; 3e P. de Wolff, Middelburg; 4e D. van de Vrede, Ier- seke; 5e. M. H. Dekker, Hoedekensker- ke; 6e A. J. Moggré, Biervliet. Klasse 2. Waterbusbrood (kort mo del): 1ste M. de Graag, Arnemuiden; 2e E. J. M. Spelier, 's-Heerenhoek; 3e P. de Wolff, Middelburg; 4e J. van Paas- schen, Kapelle; 5e M. Steketee, Nieuw- dorp; 6e J. Smallegange, Biezelinge; 7e M. Luteijn, Gapinge. Klasse 3. Melkbrood (lang model): lë P. C. Filius, Ierseke; 2e J. van Paas- schen, Kapelle; 3e D. v,an de Vrede, Ierseke; 4e J. Smallegange, Biezelinge; 5e G. J. de Graag, Veere; 6e A. J. Eek- hardt, Terneuzen. Klasse 4. Hollandsche Beschuit: le J. Smallegange, Biezelinge; 2e N. C. Deurloo, Tholen; 3e Joz. Remijnse, Ka pelle; 4e J. Vleugel, Goes; 5e M. J. Brevet, Oostburg; 6e C. J. de Graag, Veere; 7e P. Dekker, Ierseke. Klasse 5, Krentenbrood (busbrood): le G. J. de Looff, Wemeldinge; 2e J Smallegange, Biezelinge; 3e A. van Damme, Oost-Souburg; 4e W. M. van Wijngen, Ellewoutsdijk; 5e J. Verboom, Wolfaartsdijk; 6e Joz. Remijnse, Kapel le. Klasse 6, Tarwebrood (lang model): le J. Smallegande, Biezelinge; 2e M. Steketee, Nieuwdorp; 3e P. C. Filius, Ierseke; 4e G. Melse, Middelburg; 5e P. de Wolff, Middelburg; 6e D. M. van Halst, Groede; 7e Adr. Jansen, Terneu zen. Klasse 7, Klein brood: eerste prijs niet toegekend, 2e D- van de Vrede, Ierseke; 3e I. A. Luteijn, Breskens; 4e E. J. M. Spelier, 's Heerenhoek; 5e J. Vleugel, Goes; 6e A. A. Kavelaars, Terneuzen. Klasse 8, Ter opluistering artikelen der Broodbakkerij. Voor deze klasse was slechts één in zending, nml. van den- heer J. M. Deur waarder te Oost-Souburg, waarvoor een eervolle vermelding werd toegekend. Klasse 9. Ter opluistering artikelen der Banketbakkerij: le prijs I. A. Lu teijn, Breskens (met lof); 2e A. de Schip per, Wissekerke; 3e firma A. L. van Melle, Goes; 4e J. M. Deurwaarder, O.- Souburg. Voor deze klasse was nog een inzen ding buiten mededinging van den heer J Ph. Salomé te Middelburg. De jury was van oordeel, dat hiervoor een eer volle vermelding op haar plaats was. Klasse 10, Waterbusbrood( lang mo del); 1ste W. Vleugel, Goes; 2de M. Sul, Middelburg; 3e A. Joosse, Arnemuiden; 4e W. P. van de Vrede, Ierseke; 5e J. van Belzen, Vlissingen; 6e M. C. Deur waarder, Oost-Souburg. Klasse 11, Melkbusbrood (lang model): le P. H. Filius, Ierseke; 2e M. C. Deur waarder, Oost-Souburg; 3e W. P. van de Vrede, Ierseke. Klasse 12, Hollandsche Beschuit: le H. G. Deurloo, Tholen; W. P. van de Vrede, Ierseke; 3e W. Vleugel, Goes; 4e M. J. Huissoon, Ierseke. De wisselbeker van den Provincialen Zeeuwschen Bakkersbond werd toege kend aan den heer P. C. Filius te Ier seke. Van de gelegenheid tot het bezichti gen der inzendingen is een druk gebruik gemaakt. Feestavond. Woensdagavond had een feestavond plaats, welke mede door goede decla matie en muziek uitstekend slaagde en tijdens welken de afdeeling Middelburg ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Zeeuwschen Bakkersbond aan den voorzitter, den heer Ch. J. de Wolff, een cadeau aanbood. De Bondsvergadering. Nadat in een stampvolle zaal Don derdagmorgen de leden met hun dames waren verwelkomd, koffie en gebak was aangeboden en velen nog een kijkje bij de inzendingen voor de wedstrijden had den genomen, ving de jaarvergadering aan, waarin de waarnemende voorzitter van de afdeeling Middelburg, de heer L. Corstanje, een welkomstwoord sprak. De Bondsvoorzitter, de heer Ch. J. de Wolff, opende de vergadering en wierp een historischen terugblik op hetgeen door den Bond in de afgeloopen kwart eeuw is verricht en tot stand gebracht. De verschillende verslagen werden uitgebracht en tot voorzitter herkozen de heer De Wolff. Na afloop der druk bezochte vergade ring maakte men met een 6-tal auto bussen een Autotocht. Op de Oranjezon werd halt gehouden en koffie met broodjes genuttigd. Tij dens deze rondrit door Walcheren Receptie en maaltijd. Na terugkomst te Middelburg had in den tuin van „St. Joris" een receptie ter eere van het jubileum plaats, waar van een druk gebruik werd gemaakt om het bestuur te complimenteeren, terwijl een gemeenschappelijke maaltijd, waar aan een opgewekte geest heerschte, den dag besloot. De kermis. In fwee dagen tijd is ons Marktplein weder omgetooverd in een kamp van kramen en tenten, en zal Maandag de kermispret een aanvang kunnen nemen. Van de groote inrichtingen noemen wij een Lunapark, een Rupscaroussel, een autoschooter, een schommel, een emotiebaan, enz., waarnaast een beig- netkraam, een wafelkraam, verschillen de snoep- en bollen kramen, schiettenten, kindervermaak, gewone caroussel, die- rentent en andere kleinere inrichtingen plaats hebben gevonden. Tegenover het Stadhuis zou een Woold-idylle zijn ge komen, doch, niettegenstaande de pacht som is gestort, is deze inrichting niet verschenen en werd nog met iets anders onderhandeld. Op den Dam staan be halve de Schouwburgloge, o.a. een ge bakkraam en een oliebollenkraam. Onvoorzichtig wielrijder. Gisterenmorgen kwam een 17-jarige wielrijder, die op zijn bagagedrager aan zijn stuur nog een anderen jongen had zitten en groote vaart van uit de Geere de Langeviele inrijden, juist toen een Noordbrabantsche personen auto daar reed. De bestuurder van dien wagen reed heel kalm en dat was oorzaak, dat hij nog tijdig kon stoppen, toen de jon gens tegen zijn auto reden en er bijna onder kwamen. Tegen den bestuurder van het rijwiel volgde een procesverbaal van een juist passeerenden agent van politie en wel wegens het rijden op zulkeen wijze, dat de vrijheid en veiligheid van het ver keer in gevaar wordt gebracht. Het fietspad door de bosschen van Oostkapelle. Men schrijft ons uit Domburg: Het rijwielpad, dat door de bosschen en vroonen van Oostkapelle een verbin ding is tusschen den Duinbeekschen weg en de Oranjezon en door duizenden fiet sers wordt gebruikt, verkeert op tal van plaatsen in een desolaten toestand. We behoeven de zieke plekken niet aan te duiden: een schouwing zal ze gemakke lijk ter kennis brengen. Nu vragen vele wielrijders of dat pad eens degelijk onder handen zou kunnen worden genomen. Ons dunkt, dat zulke veilige gelegenheden nog wat meer ver troeteld mochten worden dan de nieu we verkeerswegen, die toch maar een toeneming van roekeloosheid en onge vallen te zien geven. De verbinding met den Duinweg is zoo slecht, dat geen enkele rijder kant blij ven zitten. We meenden goed te doen met talloozer wensch onder de aandacht te brengen van degenen, die werk mo gen uitgeven of zulke uitgifte kunnen bevorderen. WEER DUITSCHE BADGASTEN. DOMBURG Het verheugt ons, te kun nen melden, dat de verbeterde devie zenregeling oorzaak is geworden van een vrij belangrijk bezoek van Duitsche families aan onze badplaats. En nog steeds komen aanvragen en informaties binnen van over de oostergrenzen. Men 'hoort weer telkens de Duitsche taal spreken, waarvan zich intusschen ook enkele hier vertoevende Zwitsersche fa milies bedienen. Over een paar dagen verwachten we hier een transport van Duitsche kinderen, die in Domburg de genoegens van een zeebadplaats komen smaken. Onnoodig te verklaren, hoe welkom al die buitenlandsche gasten zijn te meer nu de zomer door mekaar toch nog ongunstig schijnt te zullen worden! DOMBURG. De heer M. Reijnhoudt Jnr. verzoekt ons, langs dezen weg be kend te maken, dat aan zijn huis een bus komt te hangen, waarin de oude rijwiel plaatjes kunnen worden geworpen. Men steunt daarmee het werk van de „Alge- meene vereeniging voor bestrijding van tuberculose in Nederland. DOMBURG. Het fanfarecorps „Apol lo" hoopt a.s. Dinsdagavond een con cert te geven op de Markt. WEMELDINGE. Donderdag hebben alhier de ouden van dagen een reisje per autobus naar Antwerpen gemaakt. De oudjes waren opgetogen over dit mooie uitstapje en zullen de heeren, die hun dit geheel belangloos verschaf ten zeer erkentelijk zijn. De pers wordt zienderoogen en hoorenderooren voorgelicht om trent de nieuwste nieuwigheid in het draadlooze verkeer der P.T.T. (Van onzen eigen verslaggever). Wie de schoone doch soms wel ietwat troostelooze schijnbare oneindigheid van onze Veluwe per trein of per auto doorkruist, speurt al dra naar die hooge, zich in de verte ragfijn tegen den blauwen hemel afteekenende dunne streepjes: de masten van radio-Koot wijk. Wie er dan dichter bij komt, die ziet deze masten in soliditeit en stevigheid, meer nog in welhaast duizelingwekken de hoogte, toenemen. En ziet hij dan nog de vele gebouwencomplexen en den wirwar van lagere palen en dooreenloo- pende draden en tuien, dan komt eenige verwondering omtrent dit alles op een verwondering die, bij nadere be schouwing voor bewondering, bij des kundige voorlichting tot eerbied voor het daar gepresteerde stijgt. De pers is geen vreemdeling hier in deze metropolis der radio-techniek op de Veluwe; zoo dat aardig, nuttig of noodig lijkt, dan wordt zij er uitgenoo- digd en gul ontvangen, teneinde haar te toonen, en door haar den Nederland- schen volke kond te doen, welke nieu we stellingen daar weer in den strijd om de onderwerping van den aether aan den wil van den techniek-mensch bezet werden. Zoo vond er deze week weer een persbezoek aan Radio-Kootwijk plaats om kennis te maken met het nieuwste nieuws: het Enkel-zijbandsysteem en den versterkten omroepzender. Hooge zwarte kasten, die de geheim zinnige hoeveelheid draden en lampen van de kortegolfzenders omsluiten, be dekken de wanden van een bescheiden gebouwtje ergens onder het dradennet. Op een tafeltje staat een Braunsche buis, waaraan prof. Koomans ons het enkel-zijbandsysteem gaat duidelijk ma ken. Bij een uitzending treedt een draag- golf op, de officieele golf van de offici- eele lengte, en daarnaast de strooken die de door het geluid veroorzaakte mo dulaties vertoonen. Op de Braunsche buis verschijnt de draaggolf als een breede groene band, de zijbanden daar naast als dunnere banden, die hevig tril len. Deze banden zijn eikaars spiegel beeld. Nu draait men de draaggolf weg, zoodat een zijband overblijft. Het ont vangstation behoeft slechts de draag golf weer toe te voegen, om het geheel te verkrijgen. In 'n ander even nietig gebouwtje kre gen we hetzelfde te hooren: eerst de ontvangst van een gewoon omroeppro gramma, waarvan dan de draaggolf weg gedraaid werd. W,ut overblijft is te hoo ren, maar onverstaanbaar. Nu gaat men over de andere zijband ook iets uitzen den, krijgt dan twee onverstaanbaarhe den door elkaar, en verstaat nog niets Het is dus uitgesloten, dat een meelui sterende amateur op de ultra-kortegolf iets zou kunnen begrijpen. Het ontvan gende station moet de draaggolf toevoe gen. De draaggolf kan ook aan den ver keerden kant toegevoegd worden: bij muziek hoort men dan alle hooge too nen laag, alle lage toonen hoog. De beteekenis van dit systeem is, dat waar men vroeger 200 kw verbruikte, men er nu 40 verbruikt, terwijl men in- plaats van één, twee gesprekken kan voeren door het benutten van de beide zijbanden. Bovendien kan men nog tege lijkertijd telegrafeeren. Men heeft het aantal lampen tot de helft teruggebracht: lampkosten waren het dubbele van stroomkosten. Dit alles geschiedt over één antenne, een zg. beam, zooals die staan ten Oosten van de bekende, van overal zichtbare hooge masten. Deze beams zijn duur, en bovendien is Koot wijk na de laatste verbinding met Japan haast volgebouwd. De smalle zijwand heeft minder last van fading (onregelma tige verzwakking en vervorming van kortegolf-ontvangst op langen afstand) dan de breede draaggolf. Het enkel-zij bandsysteem stelt zeer hooge eischen aan den zender, en vereischt ingewik kelde controle-apparaten: men kan niet meeluisteren om te weten, wat er aan hapert. Voor Indië zijn vier telefoniezenders beschikbaar, waarvan men twee tegelijk gebruikt. Vroeger kon men dus twee gesprekken tegelijk voeren, nu vier, ter wijl, zoodra er een geringe opleving in zaken, en dus in telefoneeren komt, ook, de andere twee zenders zoo voor dit systeem geschikt zijn. De crisis zal toch eens moeten eindigen: wat betreft de radioverbinding met Indië is Nederland voorbereid. Sedert vele jaren werd dit systeem met succes toegepast op de lange-golf telefonie-verbinding tusschen Engeland en Amerika. De Nederlandsche PTT- dienst heeft het voor het eerst toege past voor de korte golf, waarbij natuur lijk vele moeilijkheden te overwinnen waren. De PTT-dienst is terecht zeer trotsch op deze prestatie. De leek merkt hier weinig van, en vindt den versterkten omroepzender, dien hij dagelijks hoort, veel belangrijker. Deze is ondergebracht] in een steenen uitbouw van de houten loods, waar de oude zender in staat. Ook hier weer de hooge zwarte kasten, met velerlei knoppen en wijzers en op schriften. Achter dit sobere uiterlijk be vindt zich de warwinkel van draden, porselein, koper, lampen, een warwin kel, die er zeer netjes en ordelijk uit ziet. De 300 kw watergekoelde zendlam- pen (er zijn er drie, waarvan één voor reserve dient) kunnen een antenne energie van 150 kw opwekken. Men zendt op 120 kw, omdat bij hoogere uit zending de kwaliteit afneemt. De waterkoeling is uiterst belangrijk. Een storing zou een lamp kosten, ter wijl de lampen erg duur zijn; bovendien zou de uitzending natuurlijk gestoord worden. De machinerie voor de water koeling is in den kelder van den stee nen uitbouw, een ingewikkeld samen stel van porseleinen en caoutchouc bui zen. Deze zender wordt alleen 's avonds gebruikt: overdag wordt over den ouden 10 kw zender gezonden, omdat men dan toch geen last van het buitenland heeft. De nieuwe zender is gebouwd met be hulp van veel materiaal van oude kor- te-golfzenders. Al deze zenders, hoe keurig ze er ook uit zien, zijn niet berekend op de eeuwigheid. Men weet zeer goed, dat ze binnen betrekkelijk korten tijd, wel weer grondig gewijzigd zullen moeten worden: de techniek staat nietstil. Vroeger is men zich dit niet zoo be wust geweest: toen heeft men het ma jestueuze betonnen gebouw met den machine-zender gebouwd, net voordat de zendlampen zich ontwikkelden. In het reusachtige gebouw vallen een paar zenders nauwelijks op; de groote zen der wordt alleen als reserve gebruikt, als bv. de korte golf verbinding niet behoorlijk tot stand komt, hetgeen 's- winters wel eens wil geschieden. Mocht U Kootwijk willen bezichtigen wat het alleszins waard is, het is ge opend Woensdags, Zaterdags en Zon dags van 25, toegangsprijs is f 0,25 ten bate van het personeel» en kinderfonds der PTT. Het is het gemakkelijkst te bereiken van Apeldoorn af per auto bus! ELECTRO. Kruier no. 17. Het is een verbazend grappig denk beeld: een kruier in een fantastisch klein Duitsch of Oostenrijksch vorstendom metje lijkt als twee druppels water op den vorst Christiaan de zevende. Zoo opvallend is die gelijkenis, dat krui er Anton Hessdörfer er last mee krijgt. Er worden mopjes getapt, de politie be moeit zich ermeeen stelt hem ten slotte den eisch, zijn gezicht te verande ren. Maar dat gaat Hessdörfer te ver. Daar laat-ie zich niet aankomen. En als men hem werkelijk ter zake last wil ver oorzaken, dan gaat Hessdörfer onver vaard ter audiëntie bij Christiaan VII zelf. Dat wordt mooi, heel mooi. Vooral, omdat Weiss Ferdl, die de hoofdrol speelt, lang geen dwaas is, en een mooi- menschelijken vorst weet te imperso- neeren. En dan.'t ligt voor de hand: keeren zij de rollen om. De kruier steekt zich in een mooi pakje en treedt als plaatsvervanger van den vorst op; de vorst gaat in het kruierspak de straat op, om het volk te leeren kennen. Natuurlijk geeft dat tot velerlei ko mische situatie aanleiding maar ge lukkig bespaart men ons de charge, zoo dat het kostelijk-humoristisch wordt. De audiëntie van den Kommerzienrat Oberauer bij den Vorstelijken kruier, het bezoek aan de hofopera, zoo in de hof- loge als, wat oneindig veel aardiger is, achter de coulissen, en tenslotte, als culminatiepunt de laatste regeeringsdaad van den kruier-vorst de scene, hoe hij op waarlijk imponeerende wijze zijn eigen echtgenoote eens allerhartgron- digst den mantel uitveegt.... het een is al dwazer dan het ander. Het is voor de kermisweek een goede greep geweest, deze succesfilm uit te zoeken. Rhapsodie. Vermelding verdient uit het voorpro gramma de Rhapsodie, een filmische il lustratie van Liszt's Hongaarsche rhap sodie. En ook de huldiging van de Os- ccke marechaussees door H M. de Konin gin. is zéér de moeite waard; de foto grafie van het stramme défilé zoowel als van enkele der als uit brons gegoten koppen der in de houding staande man nen is schoon en goed. Deze kranige ke rels verdienen wel, zoo den volke eens getoond te worden, CITY. „Peter". Een vermakelijke, vlot gespeelde film, die men voor een kermisprogramma ge knipt mag noemen, „Peter" is niet een hij, maar een zij, die in werkelijkheid Eva heet. Door een zeer snood toeval wordt Eva echter gedwongen mannen kleren aan te trekken. En het lot wil, dat ze er een heelen tijd in moet rond- loopen. Voordat ze ze aan het slot der geschiedenis voor goed mag uittrekken, gebeurt er zoo het een en ander, waar mee men zich kostelijk amuseeren kan. Franziska Gaal vertolkt de rol van Eva uitstekend en in het komische heeft ze voortreffelijke partners aan Felix Bressart die als haar grootvader op treedt en Otto Wallburg, die een auto garage bezit en bij wien Eva, alias Peter, een tijdlang als mqnusje van alles in dienst staat. Hij weet er natuurlijk niets van, dat zijn jonge mannelijke hulp niet is, voor wat hij zich uitgeeft. Edoch, dat belet hem niet op een gegeven oogen- blik vrij ernstig in Eva verliefd te ra ken. Het uithoudingsvermogen, dat hij dan, dat wil zeggen op het pad der min- nenden, ten toon spreidt, is bewonde renswaardig. Jammer genoeg levert 't hem niet veel op. Maar dat doet aan de algemeene vroolijkheid geen schade. In tegendeel, zou men kunnen zeggen. En dat met te meer overtuiging, nademaal het happy ending natuurlijk niet uitblijft. Twee dagen in de nor. Ook dit een grappige geschiedenis: grappig op z'n Amerikaansch; een beet je wild en onbehouwen dus. James Cag- ney is de man, die hier de pret veroor zaakt. Hij verdient den kost als chauf feur op een vrachtauto, maar krijgt het geregeld met de politie aan den stok; door zijn ietwat opvliegend tempera ment en als gevolg van rare coïnciden ties. Zoodoende ziet men hem permanent stuivertje wisselen; van zijn wagen in de gevangenis en van, de gevangenis weer in den wagen. Een reeks vinnige knokpartijen, waarbij James met zeer opmerkelijk resultaat zijn hoofd als boks- instrument gebruikt, vormt een der har- tigste ingrediënten van de vermakelijk heden dezer aangelegenheid. En dan is er nog „spanning' in verband met een koelbloedigen doodslag, waaruit een schaking voortvloeit. Hetvoorprogramma bevat een vrij uit gebreid sport-journaal (o.a. iets van de T. T.-races te Assen en Jan Pijnenburg in een aandoenlijke situatie), mitsgaders een gekleurde film: „La Curacha". Men is er nog niet met de gekleurde film, maar het gaat zienderoogen vooruit. „La Curacha" legt daar een niet gering ge tuigenis van af. DE KERMIS. Schuttershof, Middelburg. Het is den directie van het Schutters hof te Middelburg gelukt de leiduig van de feestvoorstellingen gedurende de ker misweek in handen te geven van den be kenden impresario Hugo Helm, tevens directeur der Fritz Hirsch Operette. Deze heeft een uitgebreid varieté-pro- gramma samengesteld, dat op Maanaag 29 Juli zal starten onder het devies Tempo! Tempo! De troep bestaat uit befaamde Nederlandsche en buitenland sche artisten. Als motto gledi: Lachen. Lachen! Lachen! Kees Pruis zet het humoristische deel van den avond luister bij. Uit Londen zijn extra geëngageerd. The Bonnies Cie, de komische, muzihale soldaten in hun luisterrijk repertoire. Verder biedt het programma: Miss Livermore and Clown Charlie in een dol komischen gym^tic act. Ook verschijnt ten tooneele: Willy Le Berto, de man met de geheimzinnige handen. Het internationale nummer Les Rettichini's in hun acrobatische en plastische dansfantasieen, een wereld attractie in hun soort, zijn eveneens Je zien. Tot slot o.m. nog: The Hollywood Cie, een cómedie op het rijwiel, Les Williams, de moderne acrobaten en equi libristen en de oer-komiek Professor Berendini met zijn vroolijken kameraad August.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6