KERKNIEUWS. RE8HTSZAKEN. ONDERWIJS. SPQRT. GEHENGD NIEUWS. ZUID-iEVEUm raad van hoedekenskérke. raad van kloetinge. Het voorstel van B. en W. om het grenswijzigingsplan voor waardelijk goed te keuren, ver worpen. NOORD-BEVELAND. Schoolstrijd. u, l, O.-School te Kortgene, ceelen verkocht zijn waarvan op 6 spoe dig een woning zal verrijzen. Vermeld zij nog, dat, dit plan door jhr. Ir. de Rannitz aan wien door het ge meentebestuur het maken van een uit breidingsplan is opgedragen was goed gekeurd als te zijn in overeenstemming met diens plannen. HOEDEKENSKERKE. Vrijdag verga derde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester J, M. SJegt. Afwezig de hr J. Beulens. Medegedeeld werd dat Ged Staten niet hebben goedgekeurd het aangaan van een tijdelijke geldleening met de gemeente Katwijk aangezien het bedon gen percentage ad 5 pet. dit college te hoog voor kwam. Over deze zaak wordt nog verder gecorrespondeerd. De geloofsbrieven van de nieuw ge kozen raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden; tot hun toelating is besloten. Overeenkomstig 'n voorstel van Ged. Staten werd andermaal de ver ordening tot heffing van schoolgelden gewijzigd. De gemeenterekening 1934 werd den Raad aangeboden in ontvangst ad f 43769; in uitgaaf ad f 45300, dus met een nadeelig saldo van f 1529. De verordening regelende de jaar wedde enz. van den gemeente-veldwach ter werd in dier voege gewijzigd dat voor het vervolg slechts f 100 in plaats van f 125 voor kleeding en schoeisel voor dien titularis op de begrooting zal worden uitgetrokken. Andermaal kwam in behandeling de gemeentebegrooting 1935, Van Ged. Staten was bericht ingeko men dat op die begrooting wat de jaar wedde van de lagere ambtenaren betrof nog f 65 diende te worden bezuinigd. De Raad ging hiermede niet accoord. Besloten werd, dat zoo in dier voege moet worden bezuinigd, de Raad dit aan hoogere autoriteiten wenschte over te laten. KRUININGEN. Vrijdagmiddag om één uur vertrokken een 12 tal auto's en 2 bussen met de ouden van dagen van Kruiningen en Hansweert naar Tilburg. Voor het vertrek werd aan de vrouwen een zakje versnaperingen uifgereikt en de mannen kregen een pakje sigaren. In Tilburg werd het Burgers dieren park bezichtigd en daar werd ook gege ten. Zeer voldaan keerde men 's avonds huiswaarts. De muziekvereeniging „Eendracht maakt macht" stond aan den ingang van het dorp opgesteld en geleidde den stoet verder het dorp in. IERSEKE. De heer Van S- had gis teren het ongeluk met zijn pols in een porceleinen kan ie slaan en zich zoo ernstig te kwetsen dat hij heelkundige hulp moest inroepen, de geneesheer constateerde doorgesneden polsader. IERSEKE. De broedval van oesters onder Kattendijke en aan 't Goesche Sas is zeer goed te noemen, eveneens onder Wemeldinge op de Ierseksche Bank is een en ander zeer veel minder. KLOETINGE. Vrijdagavond gaf de Chr. Mondorgelclub „Inter Nos" alhier, onder leiding van den directeur, den hr. Van Sprang, onder groote belangstelling een concert voor de ambachtsvrouwe van Kloetinge. De verschillende muziek nummers werden uitstekend gespeeld. KLOETINGE. Gistermiddag is op den Patijnweg de heer V. d. P. uit Kloe tinge door een wielrijder aangereden en tegen den grond gesmakt, waardoor hij een bloedende wonde aan het hoofd be kwam- Dr. Wouda was spoedig ter plaatse en verleende geneeskundige hulp, waarna hij per auto naar zijn woning werd ver voerd. KLOETINGE. Donderdagavond ver gaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Zandee. Aanwezig alle leden. De rekening over het jaar 1934 werd aangeboden. Gewone dienst ontvangsten f 63738, uitgaven f 51523; batig slot f 12214. Tot leden der commissie v,an onder zoek dier rekening werden benoemd de heeren Straub, Buitenhuis en Zweedijk. Eveneens had de aanbieding plaats "van de rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1934: inkomsten van f 12093; uitgaven van f 11824; batig slot f 1219. Commissie van onderzoek: Hoogstrate, Kousemaker en Van Liere. De overgelegde begrootilng van het burgerlijk armbestuur voor 19'36 sluit met een gelijk bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 13065. De geloofsbrieven der nieuwbenoem de raadsleden werden in orde bevon den; tot hunne toelating is besloten. Op voorstel van B. en W. werd be sloten tot verkoop aan het rijk van 'n gedeelte van het Steenenpad, groot 303 m2 en een gedeelte van den Mo lenweg, groot 600 m2 a f 1 per m2 in verband met den aanleg van den nieu wen Rijksweg, De heer Kousemaker zag gaarne, dat aan den nieuw aan te leg gen Rijksweg, bouwterrein door de ge meente zou worden gekocht, gezien het streven om in Kloetinge te wonen, daar hier de belastingen nog betrekkelijk laag zijn. De gemeente moet dan ook voor bouwterrein zorgen. Zooals aan den 's Gravenpolderschen weg is gebeurd. Daar is de bouwgrond vlot van de hand gegaan. De heer Straub voelde niets voor het idee van den heer Kousema ker. Spr. zegde dat de vestiging in Kloe tinge wel zal afnemen, wanneer de be lastingen hooger worden. Het voorstel van B. en W. om lid te worden van de Bedrijfsvereeniging van Nederlandsche Gemeenten, werd z.h.s. aangenomen. De grenswijzigingskwestie. Tenslotte komt in behandeling het voorstel van B. en W. omtrent het aan Gedeputeerde Staten uit te brengen advies over de plannen tot grenswijzi ging- De V o o r z. lichtte toe, dat B. en W. heelemaal niet gebrand zijn op an nexatie van een stuk Kattendijke; ze za gen liefst den bestaanden toestand be stendigd. Nu echer hoogere instanties deze plannen hebben ontworpen en wij ziging der grenzen van verschillende gemeenten noodig achten, stelden wij B. en W. voor aan Ged. Staten te berich ten, dat de Raad zich met de ontworpen grenswijzigingen kan vereenigen,, mits Kloetinge volledig wordt schadeloos gesteld voor eventueele financieele na- deelen, die hieruit voortvloeien en als nog wordt tegemoet gekomen pan de volgende bezwaren: le Volgens het ontwerp is aan de ge meente Goes niet alleen de z.g. inlaag ten Noordwesten van het bovenkanaal, doch ook een strook grond langs dit kanaal o.a. bevattende 6 woningen toe gewezen. Aangezien op 24 April 1935 met een commissie uit Ged. Staten is overeen gekomen dat slechts de inlaag aan Goes zou komen, dient het plan in dien zin te worden gewijzigd. 2e Het ontwerp wijst aan de gemeen te Wemeldinge o.a. toe, een strook grond aan de Oosterschelde tusschen de Sluis en den Kokuitweg. Hiermede kun- n®P en W. zich niet vereenigen; deze wijziging is trouwens nimmer met Kloe tinge besproken. Meenen Ged. Staten dat de gemeentegrens daar ter plaatse moet worden verlegd, dan zou deze be ter langs de waterleiding kunnen loopen, zoodat Kloetinge een gedeelte van We meldinge zou verkrijgen. Volgens de financieele berekening van het thans aanhangige grenswijzigings plan, behoeft de belasting dezer gemeen te niet of weinig te worden verhoogd indien: 8®meente-veldwachter van Kat tendijke niet wordt gehandhaafd; 2e. de gemeente Kloetinge niet bij draagt in het wachtgeld van hen, die tengevolge der grenswijziging worden ontslagen. Het is evenwel nog mogelijk, dat ook n a de grenswijziging de gemeente-veld wachter te Wilhelminadorp blijft, die dan vopr rekening van Kloetinge komt, wat belastingverhooging tengevolge zou hebben, terwijl deze gemeente op andere wijze wordt schadeloos gesteld. De heer Kousemaker geloofde niet dat over dit punt nog veel gedis cussieerd dient te worden. De heer Straub ging evenwel niet met het gesprokene van den heer Kou semaker accoord. Spr. heeft tegen de grenswijziging principieele bezwaren. Z.i. zouden andere gemeenten "eerder voor opheffing in aanmerking komen dan de gemeente Kattendijke, daar die gemeen te in veel beteren financieelen toestand verkeert dan vele andere gemeenten. Ook zal er volgens spr, altijd wrijving tusschen beide gemeenten blijven be staan, wanneer de huidige plannen tot grenswijziging verwerkelijkt zullen wor den. Hij zal zich ten allen tijde tegen deze handeling blijven verzetten. Spr. begreep niet, dat onder een christelijk régime dergelijke handelwijzen zich kun nen voordoen, om gemeenten zoo uit elkaar te rukken. Ook geloofde spr. niet dat de wachtgel den voor hen, die tengevolge van de grenswijziging worden ontslagen, en het salaris van den gemeente-veldwachter door anderen zal worden gedragen, dit komt natuurlijk ten laste van de gemeen te Kloetinge. Het zou hem verheugen, wanneer men in Kloetinge zeide, we ne men niks en we geven niks. Spr. zal zich er tegen blijven verzetten. De V o o r z. zegde, dat men zich bij de plan nen van Ged. Staten kan neerleggen, indien later niet blijkt, dat dit nadeelig is voor de gemeente Kloetinge. De heer Straub zegde, dat een ge deelte van Kloetinge door B. en W. ver kocht is- De v o o r z.; er is niets verkocht. De heer S t r a u b: er is een overeen komst gesloten, dus er is handel gedre ven. De heer Kousemaker was er van overtuigd, dat B. en W. in het belang van Kloetinge gehandeld (hebben). Dat Kloetinge door B. en W. verkocht is, mag niet gezegd worden. De heer Hoogstrate betwistte, dat zulks zéu zijn geschied. De heer Straub drukte er zijn spijt over uit, dat deze plannen zoover door gedreven zijn, dat Kattendijke moet worden opgeofferd, om de gemeente Goes te bevredigen. Wethouder Van Liere zegde, dat geen aandrang van Kloetinge is uitge gaan, om de opheffing van Kattendijke te bewerkstelligen. Er zijn hoogere in stanties, die, die plannen hebben ont worpen- Spr. pleitte er voor de regeling aan te nemen. Dat is beter, dan er later toe verp.icht te worden. De heer Buitenhuis bracht evenals de heer Kousemaker zijn dank uit aan B. en W. en aan den secretaris voor de uitvoerige toelichtingen omtrent deze grenswijziging. Het is een ingrij pend voorstel. We hebben niets begeerd van Kattendijke, aldus spreker. We wil len in vrede met onze zustergemeente leven. Spr. geloofde dat aan de kwestie omtrent een gemeenteveldwachter te Wilhelminadorp niet te ontkomen is. We staan hier voor het feit, dat we uit twee kwaden, één zullen moeten kie zen. Ook de gemeenten Kloetinge en Kattendijke verschillen, ze hebben bei den een anderen aanleg. 99 Pet. van de bevolking van Kattendijke zal prijs stellen op eigen zelfstandigheid. B, en W, en inzonderheid de burge meester hebben voor eiken voet grond pal gestaan. De aandrang van hooger hand is echter sterk geworden; het is B. en W. moeilijk gemaakt. Nu zullen we komen tot een toestand die we met heb ben begeerd, De heer Kousemaker vreesde dat wanneer men er niet accoord mee gaat de grenswijziging opgelegd zal worden. De heer Z w e e d ij k ging met het ge sprokene van den heer Straub accoord- Spr. zal zijn stem dan ook niet aan dit voorstel kunnen geven. De V o o r z. wees er evenwel op dat dit voorstel voor verbetering vat baar is. De heer Straub was bevreesd voor werkloosheid en armenzorg in Kat tendijke, daar Kloetinge aan deze lasten moet dragen. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen verwor pen. Tegen stemden de heeren Straub, Hoogstrate, Kousemaker en Zweedijk. Voor stemden beide wethouders (Evers- dijk en Van Liere) en de heer Buiten huis. Bij de rondvraag informeerde de heer Straub of bij het houwen aan den Heernisseweg ook voldoende rioleerin- gen gelegd worden, waarop de voor zitter bevestigend antwoordde. Daar dit de laatste raadsvergadering was, die de heer Zweedijk bijwoonde, aangezien hij zich niet meer als lid van den Raad herkiesbaar had gesteld, dankte de V o o r z. hem voor het geen hij in zijn 9-jarige zittingsperiode voor Kloetinge gedaan heeft. De voor zitter sprak hierbij den wensch uit, dat hij de gemeente nog mag zien groeien en bloeien. De heer Z w e e d ij k dankte den Voorzitter voor de hem toegesproken woorden en den Raad voor de prettige samenwerking. GEERSDIJK. Hier ter plaatse wordt strijd gevoerd tusschen de openbare- en de bijzondere school. Er is deining onder de bevolking over de vraag, welke van beide scholen het zal winnen. Vrijdagavond werd er in het lokaal van de openbare school een vergadering gehouden, uitgaande van de afd. „Wis- senkerke" v,an „Volksonderwijs." Spr. was de heer W. Spinnaay uit Middel burg. Spr. vertelde, welk „onzinnig be sluit" de gemeenteraad van Wissenkerke in haar laatste vergadering ten opzich te van de openbare school genomen heeft. Het verslag in de „Mid. Crt." vermeldde, dat de hr. De Ridder in de Raadszitting vroeg, of de openbare school nog recht van bestaan had, zulks nu het hoofd dier school, de heer De Ruyter, naar Burgh vertrekt. „Natuur lijk heeft de openbare school nog recht van bestaan!" aldus spr. „want de school heeft een aantal leerlingen, hetwelk een school wettigt." De heer Balkenende vroeg: indien beide scholen voor ophef fing in aanmerking moeten komen, zou het dan door samenvoeging niet moge lijk zijn één te behouden, waarop de heer Van Halst zeer ad rem vroeg, wélke men zou behouden. De heer Bal kenende wilde de bijzondere houden, daar die meeste leerlingen telt. Tegen deze handelwijze blaast Geersdijk ver zamelen, temeer, daar men het voorstel Balkenende ondersteunde door advies bij den minister in te winnen over de mogelijkheid van samevoeging van beide scholen. De heeren Van Halst en De Looff waren tegen het voorstel. Spr. heeft nu een onderhoud met,den burgemeester van Wissenkerke gehad. Deze zei, dat het hem speet, dat de Raad een dergelijk besluit genomen heeft. De heer Spinnaay bracht hulde aan de heeren Van Halst en De Looff en vroeg wat men in Den Haag nu over het be sluit van den Raad van Wissenkerke moet denken. Notabene samenvoeging van een bijzondere met een openbare school! Spr. acht, dat men in Den Haag naar het voorhoofd zal wijzen. Wat zal de minister doen? Zullen de kinderen van de openbare naar de bij zonder moeten, of de kinderen van de bijzondere naar de openbare? Het onderwijs is in Nederland gewor den „een steen des aanstoots". De jeugd van Nederland is de dupe van een wet# die zegt: „Geld voor scholenbouw en personeelvoorziening van alle gezind ten." Is het vertrek van den heer De Ruyter nu aanleiding om opeens de openbare sch.ool op te geven? De school is in handen van den Raad van Wissen kerke niet veilig. Daarom vroeg spr. pal te staan voor de openbare school te Geersdijk. Het openbaar onderwijs heeft een breeder principe ten grondslag dan het bijzonder; het doelt op een breeder ba sis. Spr. kon niet begrijpen, waarom dr. Colijn de scholen uit elkaar heeft ge rukt. Hoe kan Colijn nu verwachten, dat het volk als één man te samen za! trekken tegen het dreigend gevaar?; Reeds het kind komt met de verdeeld heid in aanraking. Voor de openbare school geldt: „één school voor alleiï, en ralle kinderen zijn één." Zoo trekt de geest van Jezus Christus door de openbare school. De heer Van Halst zegde, dat het in de bedoelde Raadsvergade ring er eigenlijk om ging om een on derwijzer te benoemen. De heer De Ridder meende de zaak nu maar eens aan 't rollen te moeten brengen en de vraag te stellen of de school nog wel recht v,an bestaan had. Het was „een addertje onder 't gras." Intusschen deed het den heer Van Halst genoegen te hooren, dat de school kan blijven bestaan als er 12 kinderen zijn (en er zijn er 28!) De heer Spinnaay vertelde daarna, d,at hij aan den burgemeester ge vraagd heeft, of de kinderen, zoo de O.L. school op Geersdijk opgegeven wordt, op gemeentekosten naar de O.L, school te Wissenkerke vervoerd kunnen worden. Spr. ried nogmaals aan te protesteeren tegen het besluit van den Raad. De ouders van de kinderen kunnen in beroep gaan bij Ged. Staten en hoogere instanties (applaus). De vergadering stond onder leiding van den heer Maris, voorz. van dp afd, „Wissenkerke" van „Volksonderwijs." DR. WEYLAND HERDACHT. In de alg. Synode der Ned. Herv. Kerk, Bij 't openen der 9e zitting deelde de president der alg. Synode Ned. Herv. kerk mede, dat er 'n telegram gister was ingekomen, berichtende het overlijden van dr. G. J, Weyland te Veere, eere president der Synode. Naar aanleiding van dat overlijden hield hij de volgende toespraak: Met ontroering hebben wij allen ver nomen, dat onze eere-president gister avond om half zes is overleden. We wis ten, dat de toestand verergerd was en het einde was te vreezen. Toch heeft ook nu de dood ons verrast. Op mij rust in dze oogenblikken de eervolle taak, om van den zetel af, dien dr. Weyland achttien achtereenvolgen de jaren heeft ingenomen, een woord tot zijn gedachtenis te spreken. Ik zie hem voor me, den waardigen president met zijn fijnbesneden gelaat. Er was iets droefgeestigs in zijn oogop slag, wanneer hij bij het luisteren naar de voorlezing van een wat al te lang rapport zat te staren; er was iets guitigs in zijn oogen, wanneer het geestige woord over zijn lippen kwam; koud was zijn blik wanneer de discussie hem be gon te verdrieten. Toen ik op den sluitingsdag van de vorige Synode geroepen werd namens mijn medeleden hem een woord van dank toe te spreken voor zijn eminente leiding, heb ik die leiding zoeken te ty peeren als een van bezadigde wijsheid. Dr. Weyland was een wijs man. Hij was ook een man van groote bezadigdheid. De voorzichtigheid ontbrak hem dan ook niet. Dr. Weyland heeft aan onze Kerk ge wichtige diensten bewezen. Met groote toewijding heeft hij zijn rijpe ervaring en zijn welgefundeerde kennis tot haar be schikking gesteld. Zijn naam zal bij ons allen in hooge eere blijven. Da ist ein guter Mann gestorben, aber uns war er mehr. Velen onder ons mochten hem hun vriend noemen. Wij allen gevoelen ons genoopt God te danken voor het vele, dat Deze ons en onze Kerk in dr. Wey land heeft geschonken. De toestand van mgr. J. H, G. Jansen, Naar wij vernamen, is uit voorzorg gisteravond te zes uur mgr. J. H- G. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, die naar men weet verpleegd wordt in het St. Antonius-ziekenhuis te Utrecht voorzien van de laatste Heilige Sa cramenten der Stervenden. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. Aanvaring ter reede van Vlissingen. Inzake de aanvaring van den gesleep ten Nederlandschen zeelichter „Rupel- nethe I" met het Noorsche stoomschip „Arnfinn Jarl" ter reede van Vlissingen, was de Raad voor de Scheepvaart van oordeel, dat, hoewel het op den^ we8 van het sleepschip „Rupelnethe I" had gelegen om door stakelen de aandacht van het Noorsche schip te trekken, deze aanvaring moet worden toegeschreven aan minder goede oplettendheid van laatstbedoeld schip. De kapitein van de „Rupelnethe" had echter meer moeten doen om de aan dacht van het Noorsche schip te trek ken. Hij had voor de aanvaring, moeten doen, wat hij na de aanvaring heeft ge daan. Toch kan dit verzuim de schuld van het Noorsche schip niet opheffen. Immers men zag op dat schip een sleep boot. Het gaat niet aan om voort te bou wen op het vermoeden, dat deze sleep boot op een loods lag te wachten. Vóór alles had men rekening moeten houden met de mogelijkheid, dat achter de sleepboot een sleepschip hing. Bij goede observatie zoude aan het zeeschip zijn gebleken, dat de sleepboot twee top lichten voerde, zoodat één sleepschip te verwachten was. Zelfs indien men van dit sleepschip niets zag, dan had men nog moeten bedenken, dat het niet ver antwoord was achter de sleepboot om- te gaan, zonder tevens de overtuiging te hebben, dat men ook achter het sleep schip was. Daartoe was dus noodig dat men het heklicht van het sleepschip zag en aan bakboord hield. Uit dit alles blijkt voldoende, dat de aanvaring moet worden toegeschreven aan onjuiste navigatie en gemis aan de noodige oplettendheid aan de zijde van het Noorsche schip. Bevorderd van de le naar de 2e klas se: A. Blok, P. de Bruine, C. G. Christi- aanse, G. A. de Fouw, A. E. Haartsen, J. J. v. Halst, C. J. Heijboer, W. R. de Jong, G. J. de Koster, J. M. Lamain, G. de Lange, P. G. A. de Lange, S. van Langeraad, C. Leendertse, A. P. Lou- werse, T. S. Louwerse, A. Remijnse, M. P, Schipper, A. Schrier, A, L. Steen- dam, P. A. van der Weele, T. G. van der Weele, J. M. Wiskerke. Niet bevorderd acht. Van de 2e naar de 3e klasse: P. H. van den Berg, A. J. Eckhardt, M. A. N. van der Ende, A. A. van der Hage, P. J. Janse, C. J. Klap, J. P. Klompe, G. J. de Koster, J. H. P. de Koster, P. G. de Lange,, L. M. Noordhoek, A. M. Schippers, P, Slotema, M. C. Verburg, A. M. Verhage, L. T. de Vos, M. G. Zuijdijk. Niet bevorderd 1. Van de 3e naar de 4e klasse: P. van den Berge, A. van Breda, E. M. Dekker, C. G. Klein Poelhuis, I, P. Koster, J. Mol, A. Slager, J. P. Verburg. Afgewe zen geen. De zwemwedstrijden te Goes afgelast In verband met het noodlottig ongeval van gisteravond zijn de provinciale zwemwedstrijden, die heden aan het Goesche Sas zouden plaats hebben, af gelast. DOODELIJKE VERKEERSONGE VALLEN. Toen gistermiddag de landbouwer j, P. van zijn land bij de kaasfabriek te Purmerend met zijn drie- wielige kar, beladen met mest, den Pur- mer Oosterweg op wilde rijden, werd hij aangereden door een autobus van de firma Fontijn, die uit de richting Edam den weg af kwam. P. werd van de kar geslingerd en door de autobus overreden. In ernstigen toe stand is hij naar het gemeentelijk zieken huis te Purmerend overgebracht, waar hij kort na aankomst aan de bekomen verwondingen is overleden. Op den weg van Tilburg naar Bre da ter hoogte van Huiten, gemeente G i 1 z e, is een ongeveer 50-jarige dame, mevrouw van B.N. uit Gilze, die aldaar op de fiets reed en een zijweg wil de inslaan, op d,at moment door een auto bestuurd door den heer M. van Eyndhoven uit Tilburg aangereden. Zij werd tegen den grond gesmakt en was vrijwel op slag dood, hetgeen door een juist passeerende arts uit Rotterdam geconstateerd werd. De bestuurder van den auto verklaar de, dat de vrouw geen teekens heeft ge geven, dat zij links af wilde slaan, waar door het ongeval is veroorzaakt. Hij heeft door naar links uit te wijken nog getracht een aanrijding te voorkomen, doch dit heeft niet mogen baten. VERDRONKEN. Donderdagavond wilde de 33-ja- rige landbouwer G. J. K. te H e e r- d e met zijn vrouw en een paar ken nissen een bad nemen in de kleine We tering. Het water daarin staat niet hoo ger dan een meter. De heer K. w,as een honderdtal meters verder in de Wete ring gesprongen en had het ongeluk in een modderigen kuil te geraken van 2 meter diepte, waaruit hij zich niet meer kon bevrijden. Op het geroep om hulp kwamen de andere personen aanloopen en haalden den heer K. uit het water. De levensgeesten bleken toen echter reeds te zijn geweken. Vrijdagmorgen is het 1J4-jarig zoon tje van Schipper A. S„ liggende met zijn schip in het Hoendiep te Groningen in een onbewaakt oogenblik over boord gevallen en verdronken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Motorfiets door een trein ge grepen. Twee dooden. Op den onbewaakten overweg bij het Kanaal-Zuid te Apeldoorn van den lokaalspoor ApeldoornArnhem is gisteravond ca. 8 uur een motorfiets be- stuurd door den 18-jarigen D. W. den. Hengst uit Delft, die te Apeldoorn lo geerde, met als duorijder de 20-jarige

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2