SPORT. De Vierdaagsche GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. ONDERWIJS, Van onze Adverteerders. AFLOOP 9ERK00PINGEN. DE VIERDAAGSCHE. Firma G. W. DEN BOER, Middelburg Zijn oude moeder vermoord? Het IfaliaanschAbessijnsch conflict. •werd uitgereikt ,aan: J. Drioel, J. de Jong, M. Lagaay, G. Pots, N. v. Rigte- ren, W'. Westland, K. Suurmond, F. Va- der. Geen diploma 2 leerlingen. Tertiaire opleiding. Het diploma Cos- tuumnaaister werd uitgereikt aan: v. d. Bunder, T. Looise, T. Marinisse. Het diploma Atelier (volgens oud Pr°" gramma) werd uitgereikt ,aan: J. de Hooge. Vakschool voor meisjes te Goes- Bevorderd van de le naar de 2e klas- sese van de voorbereidende opleiding F. Bliek, M'. Bliek, W. Boll, J, v. d. Endt, D. v- Fraassen, M. Geensen, A. de Graag. T. Hoogesteger, J. v. Iwaar- den, J. Joosse, G. Kooman, T. Kuzee, L- Looise, M. Meulblok, M. Mol, J. Nieuwenhuizen, J. Pantus, M. Philipse, J. Schouwenaar, M. Schrijver, C. Sin- ke, A- v. Strien, J- J. Haasdonk, P. |Arno!di, L. Bierens, E. v d. Berge, A. Boeltjes, M. Bolier, L- Bouwens, J. Bu- teijn, M- Buteijn, M. v, Gemert, M. de Jonge, A. Kloosterman, J. Kramer, J Lokerse, L, Louisse, J. Noordhoek, J. Nijssen, W. Sinke, J- Valk, J. v. Wil ligen, J. Heinsdijk, C. v. Dalen, Z. de Visser, Afgewezen 1- 1 Hél getuigschrift voor de voorberei dende opleiding ontvingen: J. Dees, C. v. Dijke, G. Felius, M. Groenendijk, P. Harthoorn, D- de Leeuw, H. v. d- Linde, C. Mange, C. Meeuwse, M. Rejack, E. Verboom, S- Boot, C. Maartense, L, Remmé, J- Rijn, M. Schreuder, C. Til- roe, J. Trimpe, K. de Visser, J, v. d- Vreugde, Afgewezen 2. Het getuigschrift voor den middag cursus ontvingen: H. IJseldijk en M- Meulenberg- Van de le naar de 2e klas van de opleiding voor hu'p in de huishouding werden bevorderd: S. Janse, B. Kool wijk, E. de Meester, H. Verbeek, J. Zui- dema, N. Salomé. Het getuigschrift voor hulp in de huis houding ontvingen: F. Adriaanse, J. Brandt, A. den Herder, M. de Jong, L. Kastelein, A. Koeman, L, de Koster, D- Matthijs. C. Philipse, D- Rothuizen, L. Visser. M. Visser, J. de Visser en A- v, d. Zee. Afgewezen 2. Bevorderd van de le naar de 2e klas se huisnaaisters: T. v- d. Berg, L. Blo- maard, L. Blom, N. v. Dalen, J. de Feij- ter, B. Gunst, J. v. Houte, C. de Jager, C. de Jongh, L. Korstanje, J. Korstanje, J. de Munck, J. Melse, B. Noordhoek, K. Noussen, J. Polderman, J. Provoost, A. Sinke, C. Snoek, M. v. d. Vliet, C. Lamper. Afgewezen 1, Het getuigschrift voor huisnaaister ontvingen: A Bogaards, E. Mol, F. Mul der, H. Nijssen, J. Rottier en L- v. Willi gen. Het getuigschrift voor kostuumnaai ster ontving K. v. Beloys. Prijzen uit het Ochtmanfonds werden uitgereikt aan de leerlingen: L. Bou wens, H. v- d. Linde, L. Kastelein, A. Koeman, D. Rothuizen, J. Polderman, C. Lamper en J. Wirtz, De Athletiekvereeniging „E. M. M," organiseert a.s. Zaterdag haar Sen jaarlijkschen singelloop. De start is aan den Veerschen singel terwijl de finish ligt eind Poelendalen Singel. Ingesphre- ven is door deelnemers van de Vereeni- gingen Rust-Roest en Olympia te Zierik- zee, Marathon, „A. V.-1935" en R.K.V. A.V. te Vlissingen, Odidas te Groede en E.M.M. te Middelburg. Het startschot zal gelost worden door mr. P. C. Adri aanse. De Tweede Nederlandsche Scheldevlucht. Zooals bekend zal de tweede Neder landsche Scheldevlucht om den wissel- prijs „De zilveren Scheldemeeuw", morgen gehouden worden. Aian dezen navigatiewedstrijd zal dit jaar worden deelgenomen door de na volgende vliegtuigen: No. 1: PHAJH; Koolhoven; grijs; bestuurder Tj,ailing Visser; No. 2: PHAJM; Moth; rood; be stuurder Carl van 't Groenewout; No, 3: PHMAG; Waco; grijs be stuurder M. A. G. v. d. Leeuw; volgens nadere berichten is deze deelnemer nog onzeker No. 4: PHAIA; Pander; wit; be stuurder W. E. Noordink; No 5: PH—AJC; Focke Wulf; rood en zilver; bestuurder J. Tempelman; No. 6: PHAITPander; zilver met r°M H- J- P- van Heek; No, 7: PH JHO; Moth; grijs; bestuur der ien Bosch. Bovendien als sportvlieger buiten me dedinging de heer Leon uit Brussel, met zijn tweedekker S V 4. Evenals verleden jaar verzorgen drie toestellen van de Luchtvaart,afdeeling te Soesterberg de koers-contróle- de observatieposten werden wederom door den res. le luitenant W. Thieme, als hoofd van den Middelburgschen lucht vaartdienst verzorgd. De leiding der Scheldevlucht is er te vens in geslaagd, dit jaar voor 't eerst de deelname hors concours van een groep van drie CV vliegtuigen der Ma rine Luchtvaart Dienst te erlangen. De Nationale Luchtvaartschóol te Rot terdam, zendt den heer H. M. Schmidt rans met het auto-gyro of molenwiek- egtuig ter demonstratie, j 6r KE.M. heeft aanvankelijk bericht, dat het haar dit het parcours beschikbaar te stellen; i voor rondvluchten staat het nog te be zien; tenslotte is het toch gelukt een Fokker F VIII machine vrij te maken,, en deze zal dus alsnog met passagiers de Scheldevlucht (plm. 135 km) mee vliegen. Onmiddellijk nadat de jury haar rap port gereed zal hebben, vindt in het K.L.M.-restaur,ant de uitreiking van den 1 wisselprijs plaats. Ook den overigen deelnemers, die de vlucht correct vol brachten, ontvangen dan een herinne ring. In verband met het feit, dat de slacht offers van „De Gaai" kortelings begra ven werden, is er van af gezien den wedstrijd met muziek op te luisteren. Aangezien de route van de Tweede Scheldevlucht dit jaar geheim is, kan in de pers geen mededeeling daarvan wor den gedaan. Teneinde onze lezers echter eeniger- xnate in te lichten, bericht de wedstrijd leiding ons, dat des namiddags tusschen half drie en vier uu'r de vliegtuigen o.m. verwacht kunnen wor den boven of nabij de volgende, in alfabetische volgorde opgege ven, plaatsen: Aardenburg, Breskens, Cadzand, Cats, Domburg, Ellewoutsdijk, Goes, Groede, Hoofdplaat, Kortgene, Koudekerke, Nieuwvliet, Nisse, Oost burg, Oostkapelle, Schoondijke, Sluis, St. Anna ter Muijden, Terneuzen, Vee- re en Zoutelande, Des middags omstreeks 12 uur ko men de deelnemers over Wissenkerke (N. Bev.), Veere en Middelburg n,aar 't vliegveld Vlissingen; des morgens tus schen 10 en 11 uur landen ze, via Brou wershaven, te Haamstede. (Van onzen b ij zonderen correspondent). De derde dag. Half vier. De Prins Hendrikkazerne ontwaakt. De derde dag staat voor de deur. Me nigeen staat op met de gedachte: „Zou ik deze dag halen?" Het zijn de twijfe laars die het gisteren, die tweede be roerde dag, zwaar hebben gehad. In de waschlokalen is het vol. Men verdringt elkaar bij de waschgelegenheden. Op de slaapzalen is het een komen en gaan. De een scharrelt nog wat in zijn kist, de ander prikt nog even een blaartje door, dat hem wellicht noodlottig zou kunnen worden. Ginds in dien hoek komt er een moei lijk uit de veeren. Gaat op den rand van zijn krib zitten en kijkt bedenkelijk naar zijn voeten. Veel moois is het nu juist niet. Er is geen plaatsje meer open, waar een nieuwe blaar zou kunnen komen. De patiënt probeert te gaan staan, een pijnlijk gezicht enkruipt weer on der de dekens. Een van de elf, welke vanmorgen niet zijn gestart. Elf niet ge start, dat maakt met de uitvallers van vorige dagen een totaal van 96, zoodat vanmorgen nog 2934 op weg zijn gegaan. Het eerste deel van het parcours is weer even schitterend als den eersten dag. Het gaat heuvel-opwaarts naar Berg en Dal. Hier zijn de vele pension gasten die er des zomers altijd vertoe ven, reeds uit bed gekomen om, onder het genot van een kopje koffie het voor bijtrekkende Vierdaagsche leger gade te slaan. Stel je voor 's morgens om half zes op het terras van een hotel met een kopje koffie! De Vierdaagsche schept de gekste mogelijkheden.... Bij Cuyk gaat het de Maas over. Bij marschen van vorige jaren moesten de deelnemers op dat punt soms een half uur en meer wachten. Allen werden n.l. overgezet met een pontje. De vinding rijkheid van den N.B.V.L.O. kent echter geen grenzen. Het moet den deelnemers niet aan gemak ontbreken (behalve dan het loopen zelf). Er moest een brug over de Maas liggen. Goed, die zal er dan ook komen en het korps pontonniers sloeg daar een schitterende pontonbrug. Geen gedrang nu meer om zoo vlug mo gelijk te kunnen overkomen, geen on aangenaam moeten wachten waarvan men stijf wordt. Ja, die beroerde stijf heid. Heilig ben ik er van overtuigd dat, indien het rusten niet noodzakelijk was, velen dezen dag hun parcours in eens zouden uitloopen uit vrees voor die be ruchte stijfheid. Van Cuyk gaat het op Grave aan. Het is een lange, eentonige weg, bijna zonder boomen en gloeiend heet. De zon doet op dezen dag weer extra haar best. Grave. Wat Molenhoek voor de eerste en Wychen voor de tweede dag is, beteekent Grave voor de derde dag. Het is een gezellige drukte in het aloude vestingstadje. Ook hier zijn velen heen getrokken. Ook de z'ieken-halte is nu in Grave te vinden. Ik nam even een kijkje er binnen hoe het er daar alzoo toe gaat. Vele Vier daagsche menschen loopen hier af en aan. Degenen die hier binnen komen trek ken, op een enkele uitzondering na, al lesbehalve vrooljjke gezichten. Hospi taalsoldaten zijn hier bezig een hinder lijk blaartje te behandelen. Masseurs, in hun lange, witte jassen, doen hier een voor de loopers zeer menschlievend werk. Zij hebben tot taak de stijf ge worden spieren weer wat soepel te ma ken. Juist is -iemand onder het mes. De vaardige handen van den masseur wrij- spijker" kan worden rechtgeslagen spreekt boekdeelen. Maar is de patiënt eenmaal behandeld, dan lacht hij weer. Hij voelt zich een ander mensch. Hul de aan deze menschen met hun lange witte jassen. Zij dragen er veel toe bij, dat het aantal uitvallers tot een mini mum blijft beperkt. Na Grave nog ongeveer 18 km en de derde dag zit er op. Dit jaar zal helaas de corpsprijs niet mede naar Middelburg werden gebracht. Zooals wij reeds ver- vermeldden in ons blad van gisteren was onder de 52 uitvallers een lid van de Z. W. V. Wanneer men bedenkt, hoe de Ver-! eeniging is getraind, en dat geen lid naar Nijmegen wordt medegenomen of het j Bestuur moet voor 90 pet. zekerheid hebben dat zij de marschen zullen uit loopen, dan zal men begrijpen, dat het deelnemen aan de Vierdaagsche afstand- marschen niet te licht mag worden op gevat. Het on- of slecht getraind deelnemen is te eenenmale onverantwoordelijk. Den derden dag vielen nog 19 personen uit waaronder een inwoonster van Mid delburg, mevrouw M, Het totaal aantal personen dat het vaandelkruis niet in ontvangst zal kun nen nemen is thans reeds gestegen tot niet minder dan 115. Aan de finish wachtte de deelnemers een aardige verrassing, zulks in verband met het zilveren jubileum van de N. B. V. L, O. Ieder werd een plateelen bord je uitgereikt waarop deze Vierdaagsche is gememoreerd. Volgens achterschrift werden zij aangeboden door den alge meen leider. Een sympathiek gebaar. Morgen dit is vandaag, als gij dit leest, lezer! is het de laatste dag. Currans. DOOR J. N. BREUNESE Seer. N. B. v. L. O. Beschrijving met 65 foto-pagina's Prijs geb. f 1.45 Verkrijgbaar in den Boekhandel en bij de uitgevers (Ing. Med.) 1 1 "«uuv/ii v uii civii iiiuoocur vvi ii- een vlietftuid U t m1c!^e'1l^ 1S| ven hier, knijpen daar. De simpele op- vnegtuig voor het medevliegen van merking,dat op die spieren „wel een De marechaussee te Oss doet opnieuw een opzien barende ontdekking. De marechaussee te Oss heeft gisteren den 45-jarigen J. N. gearresteerd, bijge naamd den gekken Nijs. Hij wordt er van verdacht in 1925 zijn huis in brand te hebben gestoken en zijn moeder opzet telijk in de vlammen hebben doen om komen. Destijds woonde, naar de N.R.C. meldt, op het Eugenaaispad te Oss de ongeveer 60-jarige weduwe T. N. zooals ter plaat se veelal voorkomt, waren in het huis verschillende gezinnen ondergebracht. Haar getrouwde zoon, de bovengenoem de gekke Nijs woonde met zijn gezin bij haar in, en voorts waren eenige ver trekken verhuurd aan een gescheiden man, zekeren Hanegraaf, die daar met zijn beide kinderen onderdak vond. Op Zondagavond 2 September 1925 tegen middernacht brak plotseling brand uit in bovengenoemd perceel. Het vuur greep met razende snelheid om zich heen en in een minimum van tijd brandde het woonhuis als een fakkel. De bewo ners, die zich reeds ter ruste hadden begeven werden door het vuur verrast, Hanegraaf moést zich een uitweg door de vlammen banen en slaagde er met levensgevaar in zijn kinderen in veilig heid te brengen. Toen H. vernam, dat de oude vrouw zich nog in het brandende huis bevond, snelde hij weer naar binnen en slaagde er in het slaapvertrek waar de vrouw door de vlammen was opgesloten, te be reiken. Hij duwde haar door 'n opgeschoven raam naar buiten, waar haar zoon haar de hand reikte en in veiligheid bracht Alle menschen, die zich in het branden de perceel hadden bevonden, waren dus gered. Inmiddels woedde de brand met groote hevigheid voort en in korten tijd was de woning in de asch gelegd. Wie schetst echter de verbazing van de omstanders, toen de weduwe N. nader hand verdwenen bleek te zijn. Onmid dellijk begon men naar alle kanten te zoeken, doch zij was nergens te vinden. Toen het blusschingswerk was voltooid, werden de verkoolde resten van de on- gelukkinge tusschen de puinhopen van de verbrande woning gevonden. Het was voor iedereen een raadsel, hoe de oude vrouw, die toch gered zou zijn, in het brandende huis terug kon zijn gekend. Het huis, dat aan de weduwe toebe hoorde, was met den inboedel verzekerd voor ongeveer 4000 en daar de eige nares overleden was, werd de verzeke ringssom aan den zoon uitbetaald, die het pand op fraaie wijze liet opbouwen. Met groote energie heeft de marechaus see vage aanwijzingen, waarover zij dezer dagen de beschikking kreeg, uit geplozen. Er is aan het licht gekomen, dat er ten tijde van den brand oneenig- heid tusschen moeder en zoon bestond over geleend geld. Naar verluidt, had de vrouw haar zoon, die in financieele moeilijkheden verkeerde, meermalen geld geleend en wilde hij niet terugbe talen. Verschillende keeren was hierover reeds getwist. De zoon zou door zijn moeder uit den weg te ruimen, drie vliegen in één klap slaan: de kwestie van het geleende geld was uit de wereld, hij kreeg de beschikking over de verze keringsgelden en ten overvloede had hij een levensverzekering op de'oude vrouw j afgesloten. Thans, 10 jaar na den brand, is N. in handen der politie gevallen. Hij heeft nog veel meer euveldaden op zijn geweten. In 1925 te Almkerk in militairen dienst gaf N. reeds van zijn misdadigen aanleg blijk. Toen een der officieren hem een straf had toegediend, was hij hierover zoo verontwaardigd, dat hij zich op afdoende wijze wilde wreken. Tijdens den nachtdienst passeerde de luitenant hem per fiets en N. schoot hem a bout portant van zijn rijwiel. De offi- cier werd in den nek getroffen, stortte bewusteloos en hevig bloedend neer en N., meenend dat hij hem had gedood, richtte het geweer op zichzelf en schoot zich doorde borst. De luitenant had zulke ernstige verwondingen, dat hij gedwongen was wegens invaliditeit met pensioen den militairen dienst te ver laten. De dader was er evenmin goed afgekomen. Zijn eene long was doorboord en hij heeft vele maanden in het hospi taal moeten doorbrengen. N. blijkt zich ook aan zelfverminking te hebben schuldig gemaakt. Hij had zich bij verschillende verzekeringsmaatschap pijen tegen ongevallen verzekerd en was geabonneerd op een aantal couranten en tijdschriften, waaraan een ongeval lenverzekering voor de abonnees is verbonden. Toen hij zich op deze wijze geld kon verschaffen aarzelde hij niet zich een der vingers af te hakken. Na dit „ongeval" streek hij een vrij aan zienlijk bedrag aan verzekeringsgelden op. De aangehoudene heeft zijn bijnaam te danken aan het feit, dat hij, wanneer hem dit van nut kan zijn, voorgeeft niet wel bij het hoofd te zijn. HET DRAMA TE AMSTERDAM. Omtrent het drama, dat zich gisteren in de 3de Leliedwarsstraat te Amsterdam heeft afgespeeld, wordt nader gemeld, dat vast is komen te staan, dat de man zijn gescheiden vrouw om het leven heeft gebracht, en daarna zelfmoord heeft gepleegd. nisatie trokken in optocht dooi de stra ten en riepen: „Weg met Engeland, weg met Abessynië, weg met Japan". Men zag plakkaten, waarop een Engelsch en een Japansch soldaat een neger op de handen droegen en een Engelsch soldaat een neger de hand drukte. Bij het Esperanto-examen voor di ploma A, dat deze maand te Breda werd gehouden, slaagde o.m. de heer A- Schuit te Middelburg. Bij het eindexamen der Gem. Mu ziekschool te Bergen op Zoom behaalde 't diploma piano mej. H. Brons te Mid delburg. Voor 't examen hoofdakte slaag den te Rotterdam mej. A. C. Meeuse te Wilhelminadorp en de Heer P. J. Krijger te Arnemuiden. De Volkenbondsraad komt op 31 Juli bijeen. Uit Parijs wordt gemeld, dat de Vol kenbondsraad tegen 31 Juli ,a.s. te Ge- nève is bijeengeroepen ter bespreking van het Italiaansch Abessijnsch conflict Parijs een beetje optimistischer De Fransche ministerraad heeft giste ren een zitting gehouden, goeddeels ge wijd aan het Italiaansch-Abessijnsch conflict. Naar verluidt zou de hoop op een eventueele minnelijke schikking nog niet zijn opgegeven. Men schijnt in re geeringskringen te Parijs wat optimisti scher gestemd te zijn. Engeland verbiedt uitvoer van wapens. De Engelsche regeering heeft beslo ten den uitvoer van wapenen naar Italië en Abessynië tot nader order te verbic- den. Deze mededeeling is gistermiddag in het Lagerhuis gedaan door den minister van buitenlandsche zaken, Sir Samuel Hoare. Deze verklaarde, in antwoord op een vraag van Lansbury, het volgende „Het transito van wapenen, die be stemd zijn voor de Abessijnsche regee ring, door Britsch gebied of Britsch protectiegebied, dat aan Abessynië grenst, zal in overeenstemming met ar tikel 9 van het verdrag van 21 Augustus 1930 toegestaan worden. Naar ik ver neem interpreteert de Fransche regee ring hare verplichtingen op dezelfde wij ze. Wat echter'de goedkeuring van wa- penuitvoer betreft, de Engelsche regee ring doet haar best een vreedzame be ëindiging van het ongelukkige conflict mogelijk te maken; zij wenscht derhalve niet iets te doen, dat den toestand zou kunnen benadeelen. Zij zal daarom tot nader order geen vergunning geven tot uitvoer van wapenen uit Engeland naar Italië of Abessynië. Straatbetoogjngen te Rome: „Weg met Engeland, Abes synië en Japan". Gisteravond zijn te Rome straatbetoo- gingen gehouden, gericht tegen Abes synië, Japan en Engeland. Ongeveer 15.000 leden der fascistische ieugdorga- DE KERMIS. Schouwburgloge ,',Dassi", te Middelburg. De eerste 3 dagen der kermis zal het Gezelschap Saalborn in de schouwburg- loge op den Dam optreden met 'n „schla ger" van het seizoen 1935 „De Andere Wereld" spel uit het plantersleven in zes tafereelen naar de bekende roman van M. H. SzekelyLulofs, door Maurits Parser. In dit stuk treden o.a. op Louis Saalborn, die regie en ensceneering aeeft; Oscar Tourniaire, Jan C. de Vos, Flor la Roche, Folkert Kramer, Carla de Raet, Elly van Stekelenburg, Tula di Vista en Amcy Moïna. Verder origineele Indische tooneelspeelsters en spelers. Men zal zich herinneren, dat, 't vorig jaar op de kermis, ook een stuk naar een roman van mevr. Szekely-Lulofs is gegeven: n.l. „Rubber". Evenals dit stuk, heeft ook „De- andere wereld" overal groot succes gehad. Notaris E. C. van Dissel heeft j 1. Woensdag te Kruiningen in het ho tel „De Korenbeurs', ten verzoeke van de Erven A. Butijn te Rilland-Bath, pu bliek verkocht: Weiland in Stompersdijk onder Krui ningen, groot 4.40.80 ha. Kooper M. Weststrate Jz. te Krabbendijke, voor 1160 per ha of den hoop 5113.28. Een boomgaardje op het Dorp Rilland, groot 7.54 a. Koopers D. Butijn en Chr. J. Blok Jacobszoon, beiden te Rilland- Bath voor 870 den hoop. Ten verzoeke van den heer P Kole en mej. J. Kole, beiden aldaar: Woon huis en tuin onder Kruiningen, aan de Dorpsstraat, groot 7.06 a. Kooper P. Cok te Krabbendijke, voor 2125 den hoop. Ten verzoeke van mej. J. J. Aarnout- se te Ouwerkerk, wed. van den heer A. Kole Pz., publiek verkocht: Een woon huis en erf, onder Kruiningen, aan den Grindweg, groot 4.5 a. Kooper J. van Belzen te Goes, voor f 3337 den hoop. Woensdag werd te Nieu.we- d o r p door notaris Jonkers publiek ver kocht een woonhuis met erf en bouw land groot 37 a 80 ca. Kooper Jan op 't Hof te 's Hertogenbosch, voor f 3195- Middelburg, 25 Juli. Op de vei ling deden: madeleinen I 1116 c., II 810 c., III 58 c., schonen van Bathen 6 c„ Yellow Transparante I 12 c-, per- zikappel 6 c., peren: ooms kinderen I 7 10 c., II 6 c., westfries I 86 c., II 46 c., spuitjes 5 c., pruimen: early laxton 1521 c-, Oranje 21 c., tomaten A 14— 17 c., B 14—17 c., C 10—16 c., CC 14 c., druiven 5255 c., roode bessen 512 c., witte bessen 912 c., zwarte idem 1214 c-, kruisbessen 212 c., frambo zen 2132 c., morellen 1625 c., alles per kg, suikermeloenen 1728 c., net- meloenen 1530 c. .perziken 215 c„ kaapsche pruimen 57 c., claps 11 c., Précose Trévoux 9 c-, alles per stuk. Aardappelveiling: aanvoer 30,000 kg, metlothiams I 8890, bonken 7390 c„ drielingen 6577 c., blauwe eigenhei mers I 1,051,21 c-, poters 6475 c,, bonken 91 c., alles per 25 kg, zonder heffing. Goes, 25 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland", Exportveiling v-m. 10 uur Aardappelen 33,09, idem n m. 1 uur Zwarte bessen 1616,10, idem, idem Roode bessen 8,40, idem, idem Dubb. Princessenboonen 5,60, per 100 kg. Kleine Veiling. Kersen: Klerken 14 22, Eierkrieken 1216. Limburgers 17, Zwarte Vleeschkersen 1417, Witte id. 1015, Ronde Krieken 14, Zwarte B!an- ce 1219, Markiezen 1619, Zoete Mo rellen 1416, Roode Blance 1011, Spaansche Wijnkersen 13, Zure Morel len 614, Uitschot Kersen 47, per 100 kg. Pruimen: Vroege Oranje Pruimen 13 21, Engelsche Krozen 1222, Okke- lanen 1315, Early Laxshore 28, Citroen Pruimen 29, Afval Pruimen 28, per 100 kg. Appels: Yellow Transparante extra 18 22, idem A 1419, idem B 815, id. C 611, Beakthy of Bath A 17, id- B 13, mr. Gladstone A 9, idem B 47, Afval Appels 0,604, per 100 kg. Peren: Oomskinderenpeer 1216, id. lie soort 610L Zomer Louwtjes 56, idem He soort 24, Janbaaspeer 46, idem lie soort 23, Roode Suikerijn 1 2, per 100 kg. Diversen: Roode bessen 613, Witte id- 1112, Kruisbessen 26, Aardbeien 21, Frambozen 1534. per 100 kg, Me- 'oenen 1423, per 100 stuks, Perziken 47, Eenden 0,12—0,16, per stuk, Gla diolus 5, per 100 bos. Den Haag, 26 Juli. De heffing op boter en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter zijn voor de vol gende week vastgesteld op f 1 per kg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5