KUNST EN WETENSCHAP. KERKNIEUWS. BEURSTHERMOMETER van Vrijdag. ONDERWIJS. BEURS- EH WISSELKOERSEH. ZUID-SE VELANO, Se voorgestelde opheffing van Kattendijke e.a. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSSR-VLAARREREH W.0. Dr. G. J. Weyland overleden. AMSTERDAM, 26 Juli. Het eerste getal is de vorige note-*- ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden- Ned- 31 1000-4 95%—94%, Ned. 33 1000-4 95%—94%. Ned. 34 1000-4 95%—94%.. Certificaten-3 78%78%. O. Indie 34 1000-4 92%—92%. Denemarken Oblig- 1926-5 78%79. Duitschl. 100-7 17%—17%. Engeland 1960-90 4 73%—74%. Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl. Staatss. 1927-4 97 Amsterdam 1933-5 98% Amsterdam 1934-4 96%90. 's-Gravenhage 1929-4 99%97. Rotterdam 1926-1930-4% 87%—87%. Berlijn 1925-6% 15% Zeenws. Hyp. B-5 9190. Zeeuws. Hvp. B-4% 9089%. Cities Service Cy. P. 1958 5 31%31% voerbaar is. Zij geven in overweging, om voor het tijdvak van 1 Juli 1935 tot 30 Juni 1936 de prijzen der bouwterrei nen vast te stellen ,als de Directeut voorstelt. Aan het rapport van den Directeur ontleenen wij: Wanneer het getij verloopt moeten de bakens verzet worden. Dit betreft ook ons gemeentelijk grondbedrijf. Onder de tegenwoordige omstandigheden zijn de grondprijzen van onze® gemeentelijke bouwterreinen te hoog geworden. Nimmer is tot voor kort eenige aan merking door belanghebbenden gemaakt op de prijzen, die door de gemeente voor haar bouwterreinen gevraagd wer den. Th,uns echter liggen er een tweetal adressen ter behandeling één van de gebroeders Schrijver Mzn. en één van de firma J. M. J. Schrijver en Zonen, beiden bouwondernemers alhier, die tot dusver reeds heel wat bouwterrein dei- gemeente hebben gekocht en volge bouwd, waarin verlaging van prijzen ge vraagd wordt, zulks zeer in 't bijzonder van die terreinen, die een grootere diepte hebben dan normaal. Het is een feit, dat belanghebbenden (de koopers van de te stichten gebou wen) over het algemeen niet bijzonder gesteld zijn op „diepe" tuinen, vooral niet als zijn dien tuingrond duur moeten koopen en waarbij in de praktijk nog komt, dat die grootere tuinen veel aan onderhoud kosten. Door de geweldige daling van de bouwprijzen, speciaal in de beide laat ste jaren, is er een minder juiste ver houding ontstaan tusschen de bouw grondprijzen en de eigenlijke bouwprij zen. Bouwondernemers werpen zich de laatste jaren op andere terreinen, dik wijls wel minder gunstig gelegen, welke geschikt gemaakt worden voor bouw terreinen en waarvoor daarna lagere prijzen gesteld kunnen worden, dan de gemeente vraagt. Gevolg d,aarvan is, dat de Gemeente minder verkoopt. Met belanghebbenden (eigenbouwers) heb ik over een en ander meermalen geconfereerd en dan bleek mij, dat de tegenwoordige prijzen over het algemeen nog niet bepaald te hoog werden gevon den, indien maar niet te diepe terrei nen moeten gekocht worden. Die diepere terreinen zijn er echter nu eenmaal; .er blijft dan niets over dan voor die diepere terreinen over het al gemeen nieuwe, lagere prijzen v,ast te stellen, zoodat we zouden komen tot meer evenredige prijzen per perceel. Daarop is nu het voorstel tot andere prijsbepaling gegrond. Dit beteekent, dat op een getaxeerde waarde der nog onverkochte terreinen van f 268744 van 1 Januari 1935 af ge-1 schreven wordt f 34164 of gemiddeld 12,7 pet. Voor de voltooiing v,an bouwplan III, was op 1 Januari 1935 nog een reserve van f 79429. Dit bedrag nu kan zeer belangrijk worden verminderd. Een bedrag van f 40,000 zal daarvoor voldoende zijn. Het voor bedoelde voltooiing gereser veerde bedrag van f 79429 k,an derhalve met f 39429 worden verminderd; de ver laging der bouwgrondprijzen zal tot ge volg hebben, dat f 34164 minder geraamd moet worden voor opbrengst van nog onverkochte gronden, zoodat deze prijs verlaging gehee) wegvalt tegenover de vermindering van nog uit te voeren werken en er dan zelfs nog een over schot blijft van ruim f 5000. Tot dusver is het verloop v,an het grondbedrijf, speciaal in bouwplan III (tusschen Patijnweg en Heernisseweg) niet ongunstig verloopen. Alleen toch in dit bouwplan werden in de jaren 19261934 (derhalve in 9 jaar) ongeveer 200 woningen gebouwd. En het bouwplan gaat zich reeds hoe langer hoe meer afteekenen als een goed opgezette woonwijk, hoofdzakelijk v,an kleinere en grootere middenstands woningen: een tuinstadwijk van eenvou dige, doch gezellige en ruime opzet. Ook aan den Patijnweg wordt in het thans voorgestelde plan rekening gehou-, den met de verminderde koopkracht en zijn de prij.zen van f 10 op f 8 per m2 gebracht, terwijl de diepte der bouw terreinen van 35 op 30 m is gebracht. Het komt mij verder voor dat, zoo- dr,a de grenswijzigingen tusschen Goes en Kloetinge zijn tot stand gekomén, A Amsterd. Bank 110%109. C Rott. Bankver. 107106%. A Twentsche Bank 88%88%. A Pref. Gruyter en Zn. A. 130 A Pref. Jurgens A 9897%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 415415. A De Schelde N.B. 17% A Ver. Papf. v. Gelder 46%47%. C Am. Car en Foundry 12%12% C Am. Smelt en Ref. 26%26%. C Farbenind. I.G. 40% C Stand. Brands 10%10%. C U. States St. C. 35%—-35-%. C North Am- Cy. 10%10% A Born. Sum. H.M>. 145145. A Linde Teves en Stokv. 6868%, A Ned. Wol Mij. 84—83%. A Singkep Tin M. 76%—76%. A J- C. Japan Ln- 26%—27%. A Rotterd. Lloyd 3131. A S. M. Nederland 30%31. A Amst. Thee CM. 39%—39%. daar ter plaatse (de ingang van de stad uit het Oosteinde) nadere voorwaarden voor de bebouwing dienen gesteld te worden. Bij beschikking van den Minister van Financiën is aan de gemeente R i 1- land-Bath een voorschot uit s Rijks kas verleend tot een maximum van 12.800, ter versterking aan de ver- eeniging, in die gemeente uitsluitend werkzaam ter bevordering van de ver krijging van onroerend goed door land arbeiders, voor den aankoop van onroe rend goed, om dit hetzij dadelijk, hetzij later, als plaatsjes in eigendom uit te geven; is aan de gemeente 's Gravenpol der een voorschot uit 's Rijks kas ver leend tot een maximum van 2640, ter verstrekking aan de vereeniging, in die gemeente uitsluitend werkzaam ter be vordering van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders, ter uitbe taling van het door een landarbeider benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. De Raad van Kloetinge wil er niets van weten. De Raad van de gemeente Kloetin ge heeft gistermiddag het voorstel van B, en W. om zich te vereenigen met het door. Ged. Staten ontworpen plan tot opheffing der gemeente Kattendijke, wijziging van de grenzen tusschen Kloe tinge en Goes etc., met 4 tegen 3 stem men verworpen. De tegenstanders had den moreele bezwaren tegen de ophef fing van de gemeente Kattendijke en vreesden voor Kloetinge financieele be zwaren. Tegen stemden de heeren: Straub, Zweedijk, Hoogstraate en Kousemaker; voor: de wethouders Van Liere en Eversdijk en de heer Buitenhuis. WAARDE, - Donderdag maakten de ouden van dagen van Waarde een auto tocht naar en door Walcheren. SAS VAN GENT, Bij beschikking van den directeur der P. T. T. is met ingang van 1 Sept. a.s. als directeur van P.T.T. kantoor alhier benoemd, de kommies der P.T.T. J. A. Straasheym te Amsterdam. WATERLANDKERKJE. Benoemd lot organiste bij de N.-H. kerk mej. J. M. Geelhoed te IJzendijke. IJZENDIJKE. Door tusschenkomst van den consul, den heer E. Boom, te Breskens, is vanwege den A-N.W.B. het eerste richtingsbord geplaatst in Z. Vlaanderen, op ruim 1 km ten Westen van onze gemeente, op de spLtsing IJzendijke-Schoondijke-Waterlandkerkje met opschrift Vlissingen 12 km. Het aanbrengen van het bord is in overleg met den Technisch-Ambtenaar van den Provincialen Waterstaat uitge voerd. DR. JAC. P. THIJSSE GEHULDIGD. Ter gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag is Donderdagmiddag de be kende natuur-historicus dr. Jac. P. Thijsse door zijn vrienden gehuldigd in de met palmen en bloemstukken rijkver sierde koningszaal van „Artis" te Am sterdam. De eerste spreker, prof- dr. Th. J- Stomps, rector-magnificus van de Am- sterdamsche universiteit, herinnerde aan de tallooze tijdschrift-artikelen en de vele boekwerken, die door dr. Thijsse zijn geschreven en die de kennis van de natuur in breede kringen hebben ver spreid. Uw grootste verdienste, aldus spr., ligt wellicht hierin, dat gij zoowel den vakman als den leek hebt gedwon gen planten en dieren te gaan bestudee- ren in hun natuurlijke omgeving. Ten slotte deelde spr- rjjede, dat het huldi gingscomité, daar toe in staat gesteld door vele bijdragen van particulieren, w.o. ook H.K.H. Prinses Juliana, een stuk grond op het eiland Texel heeft aangekocht, dat den naam heeft ontvan gen van „het dr, Jac. Thijsse-natuur- A Houfh. Alberts 26%26%. C Baltimore Ohio 7%7. A Southern Rlw. 4%4%. C Union Pac- Rr. 6464%. C Int- Nickel Cy. 17%17%, Duitschl. '30 1000-5% 17%—16%-%. A Koloniale Bnk 39%39%, A N.I. Hbk. 1000 79%—80. C Ned. H. M.- 1000 11719%-120%. A Alg- Kunstz. U- 31%—2-31%-%. A v. Berkels Pat. 6160-58% C Calvé-Delft 63—1%-63%-2%. A C- Suiker Mpij. 3838%- A Ned. Ford A.M. 274-278- A Philips Gem. B. afg- 262%63-260-3% C Unilever 105%06-105%-7%, C Anaconda. Cop. 10%9%-10%, C Bethlehem St- 21%—%-21%-%. C Kennec Copper 12%12%-%. C Un. States Leather 4%4%. A A.N.I.E.M.—N.B. 171—171. A Kon, Petr. Mpij. 192%—194%-5%. C Contin. Oil Cy. 12%12%-%, C Shell Union O.C, 6%6%-%. monument"- Dit monument bood spr. den zeventigjarige als geschenk aan. Dr- Thijsse dankte prof. Stomps op hartelijke wijze voor dit geschenk, en droeg het natuurmonument onmiddellijk over aan de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten, onder voorwaarde, 'dat ten eeuwigen dage de helft van de geldelijke revenuen van het Tjiijsse- natuurmonument zal worden gestort in een fonds, tot stichting van een Heimans natuurmonumenten in Zuid-Limburg. Dr- J- W. van Dieren bood vervolgens den zeventigjarige een fraai gedenkboek aan, waarin ruim tachtig bijdragen zijn opgenomen van medewerkers en oud medewerkers het door dr- Thijsse veer tig jaar geleden opgerichte tijdschrift „De levende Natuur". Hierna werd het woord gevoerd door prof. dr- G. A. van Poelje, secretaris generaal van het departement van On derwijs, K. en W., die de gelukwenschen overbracht van den minister van Onder wijs K- en W. en voorts mededeelde, dat het H.M. de Koningin had behaagd dr- Thijsse te benoemen tot ridder in de or de van den Nederlandschen Leeuw. Dr. A. Sunier, directeur van „Artis", voerde hierop het woord en deelde aan het slot van zijn rede mede, dat aan dr. Thijsse het eere-lidmaatschap is ver leend van het genootschap „Natura artis magistra". Dr- Thijsse sprak nog een kort woord van dank, waarna de talrijke aanwezi gen in de gelegenheid werden gesteld den zeventigjarige persoonlijk de hand te drukken. In het ziekenhuis te Middelburg, waar hij geruimen tijd verpleegd werd, is gis terenmiddag te half zes in den ouderdom van 75 jaar overleden dr. G. J. Weyland, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Veere en president van de Alge- meene Synode der Ned. Herv. Kerk. Dr. Weyland werd 27 April 1860 te Gronii%gen, waar zijn vader reeder was, geboren en hij ontving zijn opleiding aan de Rijksuniversiteit te Groningen, waar hij ook tot doctor in de theologie promo veerde op 7 Nov. 1888 op een dissertatie getiteld: „Omwerkings- en compilatie hypothesen, toegepast op de apocalypse van Johannes". De promotie geschiedde cum laude. In 1885 candidaat geworden in Noord- Brabant, aanvaardde dr. Weyland 20 Juni 1886 het predikambt bij de Ned. Herv. Gemeente van Austerlitz. Hier ontving hij 31 Dec. 1893 eervol ontslag in verband met zijn benoeming tot direc tor van het Ned. Zendingsgenootschap te Rotterdam. Hij werd belast met de opleiding van de a.s. zendelingen en la ter met het secretariaat van het genoot schap en de redactie van de Mededee- lingen en Maandberichten. Deze func tie heeft hij vervuld tot 1896, toen hij 27 Sept. van dat jaar te Veere opnieuw het predikambt aanvaardde. Dr. Weyland is in de Ned. Herv. Kerk een der meest op den voorgrond treden de predikanten geweest, die hij diende in de voornaamste functies. Hij was scri ba en quaestor van den ring Veere; sec retaris van het Prov. kerkbestuur van Zeeland en lid van het Algemeen colle ge van toezicht op het beheer der ker kelijke goederen en fondsen. Sinds 1905 is de overledene zonder tusschenpoozen afgevaardigd geweest voor het Prov. kerkbestuur van Zeeland naar de Alge- meene Synode der Ned. Herv. Kerk, die hem in 1917 als haar president koos en hem sedert dien steeds opnieuw haar vertrouwen schonk. Aangezien de over ledene de thans zittende Synode niet als president dienen kon, benoemde dit col lege hem tot eere-president. Ook van de Algemeene Synodale Commissie is dr. Weyland president geweest. De krasse grijsaard, die zich nog ten vorige jare per vliegtuig van Veere naar de zittin gen van de Synode te 's-Gravenhage be gaf, was een zeer scherpzinnig man met een rijke ervaring van kerkelijke toe standen en een figuur van erkende be kwaamheid op kerkrechtelijk gebied. De overledene, die ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag op grootsche wijze gehuldigd werd, zag zijn verdiensten er kend door zijn benoeming tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. C Tide Water Ass. Oil 6%—6%-%, A K.N. Stoomb- Mij. 4%5. A Ned. Scheepv- U. 35%35%-7%, A H-V. Amsterdam 1753-174%-8. A Java Cult. Mij. 94%96%- A N.I. Suiker U. 92%—94% A Deli Batavia 144%142-4%. C Deli Mij. 1000 156—155%-4%. A Senembah 156155%-6%. C Chicago Milw. 1. A Ajmst. Rubb. C. 109-10%.—111 %-12% A Deli-Bat. Rubb. 72-1 72%-3%. A Hessa Rubber 91 95. A Serbadjadi S.R. 68-767. Prolongatie 45. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 25 Juli 7.35% 59.80 9.80 25.20 48.40 32.90 1.48% 26 Juli 7.37 59.80 9.81% 25.22% 48.45 32.95 1-48% Zijn verscheiden is een ernstig verlies voor de Ned. Herv. Kerk. Het zij ons vergund een persoon lijk woord aan vorenstaand bericht van overlijden toe te voegen. Wij hebben het groote voorrecht gehad, ons tot de huis vrienden van den overledene te mogen rekenen. Dat was waarlijk een voor recht, want weinigen zijn in onze huidi ge menschenmaatschappij nog de man nen van Weylands slag. Een vriendelijke, ja een lieve man was hij. Maar met een liefelijkheid, aan den ouderdom, aan levenservaring, aan le venswijsheid en menschenkennis ontspro ten; elke zwakheid was deze liefelijk heid vreemd. Weyland was een hooge, een hoog- menschelijke figuur. Een sterk-geloovig man, maar niet een strak-geloovige. Sterk, een strijder voor het geloof, zacht, zachtmoedig en van breed-menschelijken zin echter tegen over eiken ernstigen andersdenkende. Zijn positie als jarenlange president van de algemeene synode der Ned, Herv. Kerk zal, dunkt ons, wel niet altijd ge makkelijk geweest zijn in het op gods dienstig gebied, immers zelfs tot binnen de muren der Ned. Herv. Kerk, niet al tijd geheel eenstemmige en eensgezinde theologische Nederland. Is dit juist, dan zijn wij er van overtuigd dat het eerbied wekkende van zijn persoonlijkheid zijn uiterlijk voorkomen, zijn vriendelij ke, maar soms ook van stalen wilskracht stralende blauwe oogen, doch bovenal zijn innerlijke hoogheid, hem het zedelijk overwicht tot het noodzakelijke gezag zullen hebben verschaft. Wij schreven dit zonder kennis van synodale zaken, slechts als indruk van een persoonlijke vriendschap en, het mag gerust gezegd worden nu, van een persoonlijke vereering voor dezen sterken en goeden mensch. Bevestiging van het vorenstaande vindt men in wat de N.R.Crt. van hedenochtend o.m. van den ontslapene schrijft: „Dr. Weyland was.... een eminentie, en, al heeft de Protestantsche Kerk geen kardinalen, men zou dezen titel, die bij hen aan het ambt wordt ontleend, kunnen toepassen op dr. Weyland, die hem door zijn persoonlijkheid heeft ver diend. Hij heeft de synode in zijn emi nentie belichaamd op een wijze, welke de spotters en klagers tot nadenken stemde, wijl zij begrepen, dat een ar beid, waaraan zulk een man zich wijdde, toch niet zinloos kon zijn.... „Wie zich het rustig en tegemoetko mend optreden van dezen beminnelijken man in herinnering brengt, waardeert allereerst de zeldzame combinatie van zakelijkheid en gevoeligheid, die hem hebben gekenmerkt. Dr. Weyland, hoe zeer krachtens zijn functie daartoe in de verleiding, was geen aanbidder van de kerkelijke frase en alle bombastische vroomheidsrhetoriek was hem vreemd. Zonder sentimentaliteit wist hij echter toch altijd de sfeer te wekken waarin men besefte, dat al de zakelijke bespre kingen een hooger doel dienden; het „ontschoei de voeten, want de plek, dis gij betreedt is heilig grond", las men tij dens de synodale vergadering in zijn oogen en hoorde men in zijn stem. „De innigheid van zijn religie open baarde zich meer nog dan in de Bijbel lezingen en gebeden, welke hij als syno daal liturg had te verrichten, of in de verwelkomingen afscheidswoorden en toespraken, welke hij als representant van de synode heeft moeten houden, in de conciliante en ridderlijke wijze, waarop hij de vergaderingen leidde en in de ruimhartigheid zijner opvattingen bij de gedachtenwiseling over de voor stellen „Dr. Weyland, de wijze, tot stilte en nadenken neigende persoonlijkheid, was tevens een werkzaam man. Men denke niet licht over den arbeid, waarin hij zich als president der synode had te ver diepen en die hij daarna moest uitwer ken. Als een bewijs van zijn werkzamen aard gelde, dat hij, temidden van de pre- sidentieele bemoeienissen in het heetst van den zomer toch nog dagelijks tijd vond, naar onze krant een verslag van het verhandelde te verzenden, een wel willendheid, welke wij hier met erken telijkheid gedenken. „Toch zijn dit alles tenslotte slechts bijzaken bij zijn eigenlijk ambt. Men zou haast vergeten, dat dr. Weyland predi kant was van de Ned. Herv. gemeente te Veere. Voor dr. Weyland zelf is dit echter het centrale punt van zijn arbeid Philips Aha Obl.Markt— Schepen Koninkl. Suiker Rubber i— H.V.A, Mijnen Markt Industrie Unilever iTabak Amerika Olie (Wettig gedeponeerd.) geweest. Bijna veertig jaar heeft hij als herder en leeraar in het vriendelijke Zeeuwsche" stadje het Evangelie verkon-" digd „Als predikant te Veere is de oud- president der synode thans overleden. Het is, of er in dit zich terugtrekken uit het centrum der hofstad, waar de sytio-- de zetelt, naar het Walchersche stadje een symbool is te vinden, Dr. Weyland en Veere hooren bijeen; het is dezelfde stille en schoone, mystieke en vredige sfeer, welke predikant en standplaats gemeenschappelijk kenmerkt. In deze sfeer is hij gestorven." Tot zoover de N.R.Crt. O Een gezegend aantal jaren is dr. Wey land in zijn leven terzijde gestaan door zijn even vriendelijke, even blijmoedige en even fijnzinnige vrouw; nog slechts enkele jaren geleden is zij van hem heengegaan. Het was, alsof Weyland de leegte, daardoor ontstaan, niet overwin nen kon; zijn geest was nog even scherp, zijn hartelijkheid nog even groot als vroger, maar zijn levenslust was sindsdien merkbaar verminderd En al moge dan een ernstig lichamelijk lijden de oorzaak van zijn levenseinde zijn, toch kan men zich niet onttrekken aan het gevoel, dat de thans ontslapene des te gemakkelijker de roepstem van den dood heeft kunnen volgen, nu zijn lieve vrouw hem daarin was voorgegaan. Er mag rouw in onze harten zijn, want een uitzonderlijk goede mensch is van ons heengegaan. Overgangs- en eindexamen Industrie ën Huishoudschool te Middelburg. Primaire opleiding. Bevorderd van de lste naar de 2de klasse: N. Bliek, M, Boer, S. Bril, G. Dorleijn, G. Gravers, J. Janisse, N. Jansen, L. Kamermans, T. Kodde, L, Minderhout, N. de Nooyer, A. Pel, J. Plooy, V. Schwarz, N. Sinke, B. Suurmond, M. Uiterlinde, A. Valk, T. Visser, K. Wielemaker, M. de Wolf, M. Boesenkool, L. de Boks, M. Boogaard, J. Catsman, N. Daniëlse, M. Daniëlse, C. Geénsen, M. Jobse, T. Kasteleijn, K. Krijger, L. Krijtenberg, M. Remijn, A, Schot, T. Schuit, C. Tr,aas, L. Verwaal, L. v. d. Welle, R. Wondergem, C. Cor- nelisse, S. Davidse, J. Hoek, A. Holle- brandse, C. v. Iwaarden, M. Kik, T, Kooman, R. Lievense, S. Maas, H. Meul- meester, R. de Munck, W. Pouleijn, J, de Schipper, A. v. Sluys, A. Visser, C- Wattez. Niet bevorderd 5 leerlingen. Secondaire opleiding. Van de Primai re opleiding 2de klasse naar a: de huis- houd,afdeeling werden bevorderd: T. Dingemanse, C. Kievit, R. Verdonck, M, de Winter, M. van Sluys, A. Schout; b. de opleiding tot huisnaaister: B. v. Dijl, C. den Exter, N. Franse, J. v. Hiele, B. v. d. Hoven, M. Huibregtse, V. de Kok, J. de Koning, M. v. Maldegem, B. Meyer, M. Meyler, J. Net, M. Philip- se, J. v. Sluys, C, de Visser, L Deur waarder, J. Hengstmangers, M. de Hoo ge, J. v. Krieken, M. v. Loocke, L. v, Nieuwenhuyzen, N. Post, A. Romp, M. v. d. Weel, T. Wissekerke, R. Adelaar, P. v. As, E. v. d. Bunder, C. Dingeman se, D. Dijkstra, H. Geensen, T. Joosse, D. Klopmeyer, H. de Leeuw, M. Meyer, N. v. Nimwegen, J. Reynhoudt, L. Rijk- se, W. de Wolf. Niet bevorderd 6 leerlingen. Bevorderd van de lste klas Huis naaister naar de 2de klas: M. Annot, R. Boone, J. Brasser, B. v. d. Broeke, M. Izeboud, J. Kambier, B. Kotvis, M. Meul- blok, M. de Munck, T. Ponse, A, Pop- pe, S. Suurland, M. de Vos. M. Vuyk, C. Wattel, J. Wattez, M. v. Zweeden, N. Ingelse. Het diploma Huisnaaister werd uit gereikt aan: S. v. Aartsen, M. Cornelis- se, M. Eiff, L. F,aro, M. Faro. M. Goed- b'oed, M- Groenenber'g, N. Huibregtse, B. Kooman, T. Kooman, J. Lorier, N, Markusse, A. Rouffaer, W. de Rijk, J, Scheffer, A. Suurmond, 'T. Tilroe. gevorderd van de le klas hulp in de Huishouding naar de 2e klas: L. Acda, M. Bliek, T. Coomans, R. Hampe, I. Mes, M. Meulmeester, K, v. Nieuwkerk. M. Otte, N. de Poortère, H. Quéré, J. v. Schelven, M. Schot, N. Snaauw, K. Ver meulen, N. de Vlieger, Kef diploma Hulp in de Huishouding IJ void besj stui stuf nac onz st ui en roe der dec zijr tod te obl del hoi val tei Cr vli

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2