PUftOL SLANKE JIM KRONIEK van den DAG. Doorzitten Stukloopen Zonnebrand Smetten BINNENLAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN ZATERDAG 20 JULI 1035. No. l i). dij, 50, 935 'OL, TEIT >rd. rd! 1 steeds binnen het gebied van de religie bevinden, terwijl de staat dit alles als bemoeienis met de politiek en als voort zetting van de voormalige Centrum partij beschouwt. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. le- :hik- roor- die [heer kt te )men HTS, [burg. Jgestr. gem, tl 52. |rhaua i zich iiëet- lAFF. L Ge lgratis >osch ens v* Is sum- f.30 u. ïving- s gids I. 236. ..and- Be- chtin- £de, ngen. Pen- ulder. Iieuw ijs f 4 t. gel, :nsion Ten- n 46, 888 vanaf kren- ANS. 3trale irage, ueacwMjaa* arius 'burg» Radicale koers in het Djerde Rijk Nieuw offensief tegen Joden, Katholieken en StahJ- helm De extremisten begin nen weer den toon aan te ge ven Politieke eendracht, die zoek bleef. De binnenlandsche aangelegenheden van het Derde Rijk trekken weer eens in sterke mate de aandacht. Er zijn den laatsten tijd verschillende dingen ge beurd, die in onderling verband ge bracht, symptomatisch mogen heeten voor een verscherping van den radica len nationaal-socialistischen koers. In de hoofdstad des Rijks deden zich anti semitische relletjes voor (Maandag j.l.), zooa's men die hier nog niet had gekend; minister Goering vaardigde een beschik king uit, waarin den plaatselijken auto riteiten bevel wordt gegeven, strenger toe te zien op het doen en laten der katholieke priesters; in verscheidene streken werden de organisaties van den Stahlhelm ontbonden, (Saksen, Anhalt): de Engelsche oud-strijders, die deze week een bezoek aan Berlijn brachten, mochten niet met leden van den Stahl helm dineeren; gistermiddag is de poli- tie-president van Berlijn, die een gema tigd man heet, afgetreden en vervangen door graaf Heldorf, een geheid radicale nationaal-socialist; de Duitsche huofd- stad zal nu van van alles en nog wat ge zuiverd worden (vermoedelijk echter vooral van de Joden). Men ^an niet zeggen, dat de herleef de bedrijvigheid der extremistische ele menten onverwachts is gekomen. Eeni- gen tijd geleden werd ze al min of meer officieel aangekondigd door minister Goebbels. Men zal het zich herinneren: in een vergadering van de gouwleiding van Berlijn ging hij geweldig tegen de Joden en de Duitschers, die zich er te goed voor achten aan het misselijke an- ti-semitisme mede te doen, te keer. Bo vendien ageert Julius Streicher, de man, die er zich op beroemt, vrijwel alle Joodsche zaken te Neurenberg uitge roeid te hebben, reeds geruimen tijd in de Rijkshoofdstad. Uit het feit, dat de regeering dit klaarblijkelijk goed vond, liet zich ettelijke weken geleden reeds 'voorspellen, welken kant 't uit zou gaan. In de groote steden, Berlijn vooraan, kon den talrijke Joden tot dusver nog den kost verdienen. Anders dan in kleine plaatsen, vielen ze hier veel minder op, gingen eenigszins in de massa verloren. Lieden als Julius Streicher was dat na tuurlijk een doorn in het oog. Zij zinden reeds heel lang op een krasse anti-Se mitische actie in deze laatste „Joodsche bolwerken". Ze krijgen nu hun zin. De schandvlek van het Derde Rijk zal groo- ter worden gemaakt onder goedkeu ring der hoogste autoriteiten. Behalve de Joden, krijgen nu ook de katholieken het weer harder te verdu ren. De oekase van Goering laat daar over niet den minsten twijfel. Onver wachts is ook deze oekase intusschen niet gekomen. De zaak werd reeds eeni- gen tijd voorbereid in de nationaal- socialistische pers, die dag aan dag wist te berichten van handtastelijkheden door katholieke jongens tegen leden van de Hitlerjeugd begaan, van oppositioneele werkzaamheid van geestelijken en wal dies meer zij. Naar de letter richt Goe- ring's verordening zich niet tegen de kerk als zoodanig, doch tegen de werk zaamheden van de kerk op politiek ge bied. Maar daar begint, zooals de Ber- lijnsche correspondent van de N.R-C. dezer dagen schreef, juist de moeilijk heid, omdat de katholieken als zij be paalde maatregelen van den tegenwoor- digen staat afkeuren (sterilisatie-wetten, jongelingsvereenigingen, gezellenver- eenigingen, ambtenarenvereenigingen alsook het rassenstandpunt) zich nog Op een ding in verband met Goering s oekase móet nog de aandacht worden gevestigd: de onderdrukking van de ac tie der katholieke kerk zal niet ge schieden door middel van de justitie op grond van verboden door de organen van het binnenlandsche bestuur: de regee- ringspresidenten, de opperpresidenten, de politiepresidenten- Dat beduidt, dat men slechts in bepaalde gevallen te doen zal krijgen met processen, maar dat in het algemeen eenvoudig bestuurs maatregelen zullen worden genomen waarvan de opzending naar de concen tratiekampen de bekendste is. Tenslotte nog een woord over den Stahlhelm. Deze organisatie van oud strijders heeft zich, hoewel ze indertijd den naam van „nationaal-socialistische frontsoldaten" moest aannemen, nooit slaafs naar het pijpen der S.A. en dergelijke organen willen dansen. Blijk baar vinden de radicale nazi's, die er al lang op uit waren den Stahlhelm den nek om te draaien, thans gehoor bij de autoriteiten. Het verbod tegen den bond in Saksen en Anhalt (wegens „illegale actie") en het feit, dat het diner met de Engelsche oud-strijders moest worden afgezegd, zijn symptomen, die niet ,an- ders kunnen beteekenen, dan dat bin nen afzienbaren tijd de geheele organi satie zal moeten worden ontbonden. Toen het nationaal-socialisme aan het bewind kwam had het het hoogste woord over de verwezenlijking v,an een politiek eendrachtig volk. Een nobe doel, voorwaar. Maar nu de praktijk. Na twee jaren bewind, ziet het zich Genoodzaakt zich tegen allerlei werke lijke of vermeende vijanden te verde ■-Kgen. De politieke eendracht van h"' Duitsche volk is nog even erg zoek als voor den jare 1933. M,aar daar komt nu bik dat ontevredenheid of critiek geen uitinG kan vinden, doch morrend en grom mend in 't verborgene moet worden Gehouden. Misschien had het anders ge kund. Misschien ook niet. door GEORGE OWEN BAXTER. 26). „Hoe doorstond hij het nieuws? „Als een rots, maar God helpe neef Edgar! Maar ik moet vlug spreken." >>0, James Geraldi, wat heb je voor mil gedaan!" „Niets, ik zou tienmaal zooveel doen om een man als hij te vinden, maar et zUn éeen andere. Luister nu!" "iol elk woord onthouden." „Onze brave neef Edgar zal vanavond of morgenavond het geheele relaas van dan"doén?" oren M*»- W.l „I hi, „In elk geval kan hij niet met moe der trouwen, de hemel zij dank!" „Bent u daar zoo zeker van?" „Met de wetenschap, dat mijn vader leeft?" „Trouwen duurt maar een paar minu ten voor den rechter. Wel, als hij met haar getrouwd zou zijn, dan zou hij een nieuw dwangmiddel hebben tegenover uw vader. Wij moeten het ,aan üw moe der vertellen." „Neef Edgar kan haar laten geloo ven, dat wit zwart is; hij kan haar alles wijs maken." „Misschien, maar dat wijsmaken zou wat tijd kunnen kosten en dat is, wat wij noodig hebben, tijd, daarvoor moe ten wij bidden." „Ja, ja, als hij den gouverneur kan' Het ingrijpen der Fransche re geering in de rechtspositie van crediteuren- Verdere disconto verlaging der Ned, Bank Be perkte handel ter beurze. Aan den vooravond van de beslissing over de belangrijke quaestie der finan- cieele saneering, zoowel in Frankrijk als in ons land, heeft de beurs eenige terughouding aan den dag gelegd. In tusschen hebben de saneeringsplannen der Fransche regeering een gunstigen indruk gemaakt, omdat eruit blijkt, dat het tegenwoordige Kabinet volkomen doordrongen is van het besef, dat de eenige mogelijkheid, om aan een deva luatie te ontkomen, gelegen is in het stellen van orde op de staatsfinanciën. Aan den anderen kant mag men er zijn oogen niet voor sluiten, dat de maat regelen zóó diep ingrijpen in de rechts verhoudingen, dat het vertrouwen in de rechtszekerheid van de positie als cre diteur er wel verder door moet wor den ondermijnd. Het fatale van verordeningen als die, welke thans door de Fransche regeering zijn ingediend, en hetzelfde geldt fei telijk, zij het dan ook in minder sterke mate, voor het ingrijpen der Nederland- sche regeering op het gebied van hy potheken en huren is wel dat het pu bliek hierdoor het vertrouwen in con- tractueele verplichtingen verliest. De Fransche regeering gaat zoo ver, dat zi; in één harer decreten den debiteur ver oorlooft, zijn crediteur onmiddellijk te spreken „Dat zal niet zoo gemakkelijk zijn. Neef Edgar's handen zijn gevuld met geld." „De gouverneur is een eerlijk man!" „Ongetwijfeld, maar hij heeft vrien den, die misschien niet zoo eerlijk zijn. Op hetzelfde oogenblik, dat Renney aankomt met zijn verhaal, zal neef Ed gar een stroom van g/jeld naar het staatscapitool zenden en hij zal wel weten, welke omkoopbare politici hij moet bedenken. Zij zullen trachten te beletten, dat uw vader gratie verkrijgt, dat zullen zij- met alle geweld willen verhoeden, omdat uw vader als een wild dier moet leven, zoolang dat wordt tegen gehouden". „Juist", zeide zij, zich dwingende om kalm te blijven en te kunnen naden ken. „Hier is een brief, u moet dien alleen gebruiken, als het hoog noodig is." Hij gaf haar een open envelop en zij las den brief, geschreven met een vlugge, vaste hand: „Lieve Olivetta, heb nog een oogen blik geduld. Vijf j.aar lang heb ik ge tracht iemand te vinden, dien ik veilig toe kon zenden. Eindelijk heb ik dien gevonden. Ik kan je melden, dat ik binnen een paar dagen in staat zal zijn weer mijn plaats in te nemen onder de wettige burgers; dan kom ik bij je terug. Ik zend je dit briefje, om dat ik op de hoogte ben v,an Edgar en zijn kuiperijen. Geloof mij, lieve, als ik je zeg, dat niettemin niets mij kan weer voldoen, indien hij elders goedkooper crediet vindt, zelf wanneer deze ver vroegde aflossing in strijd is met een bepaling in het leeningscontract, die geen vervroegde aflossing toelaat. Het is nog niet bekend, of de Fransche regee ring dit decreet ook op haar eigen lee ningen, resp. op de feitelijk door haar gegarandeerde leeningen der Fransche spoorwegen enz. denkt toe te passen, aldus met één pennestreek een streep halend door een belangrijke clausule in leeningscontracten. Een "beroep op het vertrouwen van het publiek in het finan- ciëel beheer, gepaard gaande met maat regelen, welke op zich zelf dit vertrou wen ondermijnen, kan eigenlijk moeilijk tot het gewenschte resultaat leiden. Het gevoel v.an rechtsonzekerheid gewekt door de gedwongen rentever laging van hypotheken en pandbrieven, in ons land, is ook op de Amsterdam- sche beurs tot uiting gekomen in de houding der obligatiemarkt. Bepaald flauw was de stemming niet, maar toch kon de markt zich niet geheel onttrek ken aan den invloed vfan allerlei oncon troleerbare geruchten, welke spraken van de mogelijkheid van een gedwon gen renteverlaging op overheidsfond- sen. Ernstige redenen, om hiervoor in derdaad te vreezen, bestaan er stellig niet. De toestand, juist op het gebied van den rentestand, verschilt hier wel zeer sterk van dien in Frankrijk. De pogingen tot kunstmatige renteverlaging daar te lande hebben slechts een poo- ver rfesultaat gehad, getuige het feit, dat de 4% pet, Fransche staatsleenin- gen slechts ruim 80 pet. noteeren. Hier daarentegen is het natuurlijke proces v,an renteverlaging, slechts tijdelijk onderbroken door valuta-onrust, zoo ver voortgeschreden, dat de rentevoet voor overheidsleeningen op 4 pet. was gebracht, wat op zichzelf reeds een be- Iangrij.ke besparing op de rente-uitgaven voor staat en gemeenten beteeként. Wanneer de politieke horizon na de beëindiging v,an de debatten over het bezuinigingsontwerp onzer regeering zal zijn opgehelderd, zal zonder eenig in grijpen van regeeringswege de natuur lijke rentedaling verderen voortgang kunnen maken. Sinds de meening hier is versterkt, dat er aan devaluatie niet wordt gedacht, zijn reeds weder aanzienlijke bedragen, die tijdelijk aan de markt worden ont trokken, voor belegging beschikbaar ge komen, zoowel op korten als op langen termijn. Dit toenemende aanbod van geld heeft tot een zoodanige verruiming van de geldmarkt geleid, dat de Neder- landsche Bank ten derde male in een maand tijds haar disconto heeft kunnen verlagen. Van 5 pet. op 25 Juni j.l. is het geleidelijk op 3 pet, gebracht, waarmede het, als de politieke verhoudingen geen roet in het eten strooien, het laagste punt vermoedelijk nog niet be reikt heeft. Op de beleggingsmarkt zal deze daling der geldkoersen haar in vloed niet kunnen missen, als deze een maal bekomen zal zijn van de schok, die het ingrijpen der regeering op het ge bied van het hypotheekwezen onmisken baar heeft teweeg gebracht. - Op de aandeelenmarkt hebben de koersen zich in het algemeen goed kun nen handhaven, hoewel de handel bin nen zeer beperkte grenzen bleef. De aanhoudend gunstige stemming op de New Yorksche beurs heeft weliswaar de noteeringen in de Amerikaansche afdee- ling gunstig beinvloed, maar toch toont ons publiek slechts weinig geneigdheid, Amerikaansche shares tot de reeds we der betrekkelijk hooge koersen te koo- pen, na de vele teleurstellingen, die met Amerikaansche fondsen zijn opge daan. De handel in Amerikaansche aan- deelen was dan ook niet veel grooter dan die in de locale afdeelingen, waar- houden van jou en onze lieve dochter te houden. Adieu, in grooten haast, Robert." „Maar waarom kan ik den brief haar nu niet laten zien?" vroeg het meisje, hevig bevende. „Zelfs neef Edgar zou dezen brief niet kunnen wegredenee-* ren." „Hij zou een manier vinden, vrees ik; bewaar hem dus voor het laatste mo ment en verlies intusschen uw moeder niet uit het oog, dag en nacht niet." „Volg haar als een schaduw." „Ja, ja, ik zal wel een manier vin den." „En tegenover uw neef Edgar zoudt u kunnen doen voorkomen, alsof u be rust." „Dat zal ik ook probeeren, maar hij is erg slim. En wat gaat u doen?" „Ik ga terug, naar uw vader, hij mocht mij noodig hebben. Neef Edgar's geld zal aan het werk zijn., voordat hij met mogelijkheid bij den gouverneur kan zijn, vrees ik; intusschen moeten wij den strijd aan dezen kant aan u over laten, het ligt geheel in uw handen." „Ik zal u niet teleurstellen." „Wees dapper, wees flink en denk altijd tweemaal. Adieu voor een dag ol twee." „Hoe gaat u weg?" „Ik zal probeeren te gaan, zooals ik gekomen ben, door den kelder en zoo naar den kelder van het hotel en dan verder door de bijgebouwen." Haar oogen glansden van bewonde ring, maar die uitdrukking maakte plaats voor een van schrik bij het hoo- In doozen van30-60-90ctTube 80ct Verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten. (Ingez. Med.) voor zich geen bijzondere factoren de den gelden, die de stemming in de een of andere richting hadden kunnen be ïnvloeden. Zelfs de leidende fondsen: Philips, Unilever, Koninklijke Petroleum, Handelsver. „Amsterdam", fluctueerden slechts met enkele procenten of zelfs met fracties van een ^percent. Wat meer belangstelling bestond voor tabaksaan- deelen, op het bericht, dat de Sumatva- tabaksmijen besloten hebben, oogst 1936 (die dus in 1937 ter markt zal ko men) op een grooter aantal velden uit te zetten. Hoewel hierdoor een grootere oogst kan worden verkregen, is het niet de bedoeling, de hoeveelheid te ver- koopen tabak te vergrooten, doch heeft de uitbreiding van den aanplant alleen ten doel, het assortiment te verbeteren. Men neemt hier aan, dat de tabak, voor zoover deze de hoeveelheid van 135.000 pakken zal overtreffen, in Indië zal wor den verkocht. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: 4 Nederland 99%98% 4 Ned. Indië 91%—96% 4% Rotterdam 94%—93% Philips 257%—260—259% Unilever 99%100 Ford 250—262. Akü 32%31 32 Bethlehem Steel 17%19% U. S. Steel 21%—22%. Kon. Petroleum 182%186 H. V. „Amsterdam" 169166167% A'dam-Rubber 107%—105—106% Deli Bat. Mij. 137—135—139—133% Deli Mij. 141—149 Senembah 147—153%—152 NIEUWE INDUSTRIE? Het Economislch technojogjsch-insti- tuut te Tilburg, dat als een zijner doel stellingen beschouwt, de mogelijkheden te onderzoeken voor het stichten van nieuwe industrieën, iheeft het eerste uitgebreide rapport daaromtrent opge steld. Dit rapport blijkt terstond bruik baar te zijn voor de plannen van eenige industrieelen. Bij het bestudeeren van de industriee le mogelijkheden is het E.T.I. gestooten op een zeer groot invoercijfer voor kam- garen. Zoo viel het oog op een kam garenspinnerij, een industrie, die in ons land vreemd is. De Nederlandsche ver bruikers zijn op het buitenland aange wezen. De E.T.I. heeft dit studie-object gron dig onderzocht en is den vermoedelijken kostprijs berekend. Toen het E.T.I. met deze studie reeds ver was gevorderd, hoorde het van plan nen van eenige industrieelen, die geheel zelfstandig bezig waren de mogelijkhe den van de oprichting van een kam- garenspinnerij te onderzoeken. Het In stituut bood zijn plan den industrieelen aan- Nadat dezen het plan met de "3elf verzamelde gegevens hadden vergele ken, bleek het optimisme te zijn ge grondvest op hechte basis- De plannen der industriee en kregen vasten vorm Thans is men zoo ver, dat er een rede lijke kans op verwezenlijking bestaat. De eerste Nederlandsche kamgareu- spinnerij zal een vrij groote fabriek wor den. Vermoedelijk zullen er ongeveer ren van geluid in de gang. Zij snelde naar de deur om die op slot te doen, maar voordat zij de deur bereikte, keek zij om. Geraldi was al verdwenen! Daarop ging zij naar het venster te rug en haalde even diep adem, terwijl zij bij zichzelf herhaalde, dat zij. „dap per en flink moest zijn en goed moest nadenken." Toen zij de kamer verliet, was er niemand in de gang. HOOFDSTUK XX. In het hart van de stad Sankeytown, waar de ontwikkeling van het zakenle ven en de duurte van den grond de ge bouwen steeds hooger deden worden, stonden nog eenige kleine huizen en winkels. De straten hadden er nog hun slingerenden loop gehouden en de hui zenblokken waren doorsneden met een warnet van kleine sloppen en stegen, die waarschijnlijk ontstaan waren uit de pa den, waarlangs het vee uit het oorspron kelijke dorp naar de weide werd geleid. Midden in dit oude stadsgedeelte stond een kleine winkel; er was geen deur aan de straat en op het eerste ge zicht was de ligging slecht voor een zaak j en vooral voor een bank van leening met i een uitstalling van goedkoope bijoute- rieën, tweedehands horloges, gouden en zilveren sporen, zelfs fraaie zadels en hoofdstellen, ingelegd met metaal en pa relmoer, om niet te spreken van kost bare pistolen, geschikt voor een ko ninklijke hand. Toch konden de drie gouden ballen, zeventig arbeiders werk vinden, de helft mannen, de helft vrouwen. Het zoeken naar geschikte arbeids krachten zal in de eerste jaren een der moeilijkste problemen zijn van het nieuwe bedrijf, aangezien we hier te lande geschoolde vaklieden missen. Het blijft natuurlijk verder de vraag in hoe verre de verbruikers het Nederlandsche product zullen afnemen. Mocht het plan doorgang vinden dan zal binnenkort begonnen worden met het inrichten van de fabrieksgebouwen; ten deele zal hierbij gebruik worden ge maakt van bestaande gebouwen. Ook in Twente bestaan voorloopig plannen tot de oprichting van een kamgarenspinne- rij. BOEREN-ACTIE TEGEN DE MARGARINE. Men schrijft aan de N.R-C. Eenige weken geleden heeft de direc teur van de stoomzuivelfabriek te Coe- vorden aan de leden dezer coöperatieve fabriek een circulaire gezonden, die in de landbouwpers nogal opschudding ver oorzaakte. In zeer krasse bewoordingen werd in dien omzendbrief den boeren erop gewezen, dat zij geen recht hebben tegen de margarine-fabriek te ageereri, zoolang zijzelf niet het voorbeeld gaven door uitsluitend roomboter te gebruiken. „Houdt op met het geklets", zoo stond er onder meer in, „zoolang gijzelf niet beter Uw belangen dient". Gedreigd werd met uitsluiting van melklevermg, wanneer niet voor eigen gebruik room boter van de fabriek werd gekocht- Hoewei men het over den toon, die in den brief werd aangeslagen lang niet eens was, heeft men toch den inhoud ter harte genomen en er ontwikkelt zich een krachtige actie voor een margarine-vrij platteland. In tal van dorpen hebben de boeren zich vrijwillig verbonden tol boycot van de margarine, niet alleen door dit product niet meer op eigen ta fel te dulden, doch ook door uitsluiting van leveranciers, die in hun zaak mar garine verkoopen. Hier en daar heeft dat van de zijde van winkeliers verzet uit gelokt, doch er zijn ook dorpen waar de winkelstand meewerkt. Zoo is in Sleen dezer dagen een vergadering gehouden van het bestuur van de zuivelfabriek al daar met de plaatselijke winkeliers en als gevolg daarvan is thans ter plaatse geen margarine meer verkrijgbaar- De winkeliers verkoopen uitsluitend room boter en zijn door de fabriek in staat gesteld, dat te doen voor den fabrieks prijs. Wie nu nog margarine wil ver bruiken moet deze koopen van venters uit andere plaatsen. Aan de burgerij is echter gevraagd, de actie voor het eigen product te steunen. Leden van de zui velfabriek zien toe of venters met krui deniers- en bakkerswaren margarine te koop aanbieden. Is dit het geval dan wordt zulk een venter, de klandizie van de boeren opgezegd- Het laat zich aanzien, dat in Drenthe het voorbeeld van Sleen door andere plaatsen zal worden gevolgd en gezien het feit, dat de groote boeren- en zuivet- organisaties zeer sympathiek tegenover dit optreden staan, laat het zich aanzien, dat een groot deel van het platteland binnenkort goeddeels inderdaad „mar garine-vrij" zal zijn. Men heeft, nu de regeering niet bereid is een margarine- verbod uit te vaardigen, waarop b.v. de organisatie Landbouw en Maatschappij reeds lang heeft aangedrongen, de zaak het bekende uithangteeken, slechts op gemerkt worden door iemand, die er in slaagde om de meest obscure steeg in Sankeytown te vinden, het nauwste, en donkerste straatje. Er was geen trottoir, geen plaveisel, in den zo&tqr was het er dik van het stof en in den winter was de weg bijna onbegaanbaar van de mod der. En toch bleef deze winkel jaar in, jaar uit bestaan, als een plant, die grond en klimaat in de woestijn of tusschen de bergrotsen kan trotseeren. Nieuwsgierige menschen beweerden, dat er dagen ach tereen geen mensch in den winkel kwam en als er iemand kwam om eens pools hoogte te nemen, dan bevond hij, dat de pandhuishouder een kleine, verschrom pelde man was, gekleed in een jas, die veel te groot voor hem en aan de polsen gerafeld was- Hij had een paar meelij wekkende, zwakke oogen, die met de onschuld van een kind opkeken, als hij sprak en vooral vrouwen hadden zelden het hart om af te dingen als hij een prijs noemde. Er was echter nog een andere toegang tot deze kleine bank van leening en de ze was verborgen tusschen twee of dr<e loodsen, welke de eigenaar van den win kel gebruikte voor den opslag van afval van allerlei aard, hoofdzakelijk land bouwwerktuigen, zooals maaimachines. ploegen en harken, een onontwarbare massa ijzer in alle stadia van verroes ting: (Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5