BIOSCOPEN. BUITENLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREH W.D. Middelburg, lilENii NIEUWS. ÜMEZMBEH STUKKEN. BELGIF. DUITSCHLAND. FRANKRIJK. OOSTENRIJK. VER. STATENo LMTSTI BERICHTEN» Het Nationaal Crisis-Comité wordt opgeheven. den. In een hoop kaf en stroo had men brand gesticht. De brand werd met 2 stralen in plm. 10 minuten gebluscht. Verder werden er oefeningen gehouden in het aankoppelen van slangen, boom- klimmen, gaatjes stoppen enz. De heer Visscher, lid van de Techn. Commissie van den Prov. Brandweer- Bond was mede aanwezig. RAAD VAN BRESKENS. Voorstel tot heffing van een nieuwe aanlegbelasting aange nomen. Vrijdagmiddag kwam de Raad in open bare vergadering bijeen. Afwezig de heeren Lijk en Notebaart. B. en W. legden ter vaststelling een nieuwe verordening voor. Deze luidt als volgt: De belasting bedraagt jaarlijks, we gens een eigendom: a. belendend aan een weg, verhard met grind of steenslag f 0,05 per deci meter; bestraten weg, alleen voor voetgangers bestemd f 0,05 per dec.; bestraten weg, die niet meer dan 9 Yi m breed is f 0,09 per dec.; bestraten weg, die meer dan 9K m breed is f 0,12 per dec.; b. aangesloten op een riool f 0,03 per dec, De heer V a s s e u r vond deze bedragen aan den hoogen kant. Bij deze verordening is er v;an uitge gaan, dat de bouwers de aan te leggen straat geheel moeten betalen. Hij vond dat onbillijk. Niet alleen kan hierdoor het bouwen belemmerd worden, doch ook anderen dan de bouwexploitanten profiteeren v,an de straat, en zouden derhalve daarin moeten meebetalen. Spr. stelde mitsdien voor, slechts een gedeelte van de aanlegkosten op de exploitanten te verhalen, en de belas tingbedragen met f 0,02 te verminde ren. De V o o t z. moest zich tegc het voorstel verzetten. Toen indertijd de gemeente verscheidene straten moest aanleggen, en het ondoenlijk w,as deze geheel voor rekening der gemeente te nemen, werd o.a. op advies van den Inspecteur van de Volksgezondheid be sloten een gedeelte der aanlegkosten. 1/3 deel, op de bouwers te varhalen. Al vrij spoedig bleek echter, dat de kosten, die voor rekening der gemeente ble ven, nog te hoog waren. De Raad be sloot toen 2/3 op de bouwers te ver halen. De snelle uitbreiding der ge meente w,as de oorzaak, dat eenige ja ren geleden besloten werd de geheele bestratingsuitgaaf voor de bouwers te laten. Deze toestand wordt bij de on derhavige verordening bestendigd. Uit het oog moet daarbij niet verloren worden, dat daarboven nog een vrij groot bedrag voor rekening der gemeen te blijft. In de straten moet een riolee- ring worden aangelegd, op verscheide ne plaatsen zinkputten gesteld, pleinen aangelegd, enz. enz. Spr. wees in dit verband op hetgeen in de groote ge meenten geschiedt, waar eerst de stra ten worden aangelegd eii vervolgens besloten wordt welk gedeelte op de bou wers wordt overgedragen. Na eenige verdere discussie trok de heer Vasseur zijn voorstel in. In het artikel, waarin vermeld staat, dat de belasting naar keuze in eens of in tien gelijke jarlijksche betalingspe rioden voldaan kan worden, waarbij het eerste geval van toepassing zal zijn, in dien de belastingplichtige hiet binnen een week dit ter kennis van B. en W. brengt, werd op voorstel van den heer C a r e 1 s de termijn' van één week tot drie weken uitgebreid. De verordening werd hierna vastge steld. De nieuwe begraafplaats zal op 20 Juli a.s- in gebruik worden genomen, al hoewel de oude begraafplaats voorloopig nog niet gesloten zal zijn. Op voorstel van den heer Vasseur worden in de opnieuw ter vaststelling aangeboden verordening tot heffing van begrafenis rechten eenige wijzigingen aangebracht- Zoo zal er geen afzonderlijk recht gehe ven worden voor het gebruik van klee den, baar, draagband, enz. en zullen ook zij begrafenisrechten moeten betalen, ook al zijn zij niet in de inkomsten belasting aangeslagen degenen, die een aanslag in de vermogensbelasting boven de f 50,000 hebben. Op een voorstel van den heer Monj werd besloten de be graafplaats voor het publiek toeganke lijk te stellen van des voormiddags 9 uur tot zonsondergang. Een voorstel van B. en W., om lid te blijven van het registratuurbureau van de Ver- van Ned. Gemeenten werd ver worpen. Na vrij langdurige discussies werd met de stemmen van de heeren Br,and, Vas seur, Cappon en Cambier tegen beslo ten bij de aanbestedingen' als voor waarde te stellen, dat B. en W. zullen eischen, dat elke inschrijver en uitvoer der der gemeentewerken als gevestigc ambachtsman bekend moet staan, ieder in zijn sport. De Zeeuwsche Bond Garnalenvisscherij vroeg een subsidie gelijk staande met een bedrag van f 3 per jaar en per schip J3. en W. stelden voor dit verzoek in te willigen, overtuigd als zij zijn dat de Bond goed werk verrichten zal en d,at de uitgaven voor reiskosten, die thans ten laste der gemeente komen, wellicht lager zullen worden. De heer Vasseur vond het goed, dat deze vereeniging is opgericht. Niet te veel kan worden gedaan om de visscherij te helpen. Hij betreurde het echter zeer, dat er in de garnalenvis- scherijalhier zooveel oneenigheid is, die op de ruggen der visschers feite lijk wordt gevoerd. Een middel is er maar, om dezen toestand eenigszins te verbeteren, en dat is loyale samenwer king. Spr. zou gaarne zien, dat het ge meentebestuur in deze zijn interventie zou willen verleenen. De heer C a r e 1 s was van de zelfde meening. De V o o. r z. zette o.a. nog uiteen m,et welke groote moeilijkheden men te kampen heeft. Het geheel is zoon ingewikkelde materie, dat het niet ieder gegeven is zich in de finesses in te werken. De subsidie werd verleend. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van de Breskensche Winkeliers- vereeniging, om voor vreemde handela ren een ventverbod in te voeren. Een voorstel van den heer D e K r u ij- t e r om vreemde kooplui te vergunnen slechts één dag per week ter plaatse te venten, werd verworpen met de stem men van de heeren De Kruijter en Ca- rels, en mevr. Tazelaar, voor. De geloofsbrieven der nieuwbenoem de leden werden onderzocht; tot hun toelating werd besloten. Bij de rondvraag drong de heer Carels nogmaals aan op het instellen van een commissie, die trachten zal de kooplui te bewegen wederom te Breskens hun garnalen te koopen. Alhoewel de voor zitter er geen heil in zag, wilde hij het voorstel van den heer Carels niet ont raden. De heeren Carels, Vasseur en Lijk werden in de commissie gekozen. LEERT KONING LEOPOLD VLIEGEN? AARDENBURG. Bijna iederen dag dezer week ziet men hier een paar maal per dag drie vliegtuigen in vereeniging met elkaar voorbij trekken heen en weer Knocke-Brussel. Men zegt, dat de koning van België zich oefent in het vliegen en bestuurder is van een dier machines, terwijl de twee andere mili taire vliegtuigen zouden zijn, die den ko ning vergezellen. Bij de Elderschans al- ïier stonden een paar dagen geleden Nederlandsche en Belgische officieren de richting dier vliegtuigen waar te ne men. Zooals men weet, mogen vreemde militaire vliegtuigen de grens van eenig land niet overschrijden. (Bresk, Crt.) Hilde Müller (Magda Schneider) is juf frouw van de expeditie in een radio zaak. Een lief oompje, Herr Boenecke en de knecht Prinz (Hans Moser) willen haar eens aan een paar vroolijke dagen in alle eer 'en deugd helpen, en ze trekken met oompjes spaarduiten naar Garmisch-Partenkirchen voor twee da gen ski-plezier. Nu, dat plezier krijgt Hilde Müller in de sneeuw op een aller plezierigste manier. De hoop is, dat er tevens een eerlijke en deugdzame echt genoot voor Hilda op te duikelen zal zijn waarbij men in het oog houde, dat deze twee adjectiva nog gansch niet uit sluiten, dat het een lieve en knappe jon gen wordt. Of het dat nu hier wordt, en hoe, en wie, en waar, en waardoor, en ondanks watdat is met nog heel veel complicaties meer te zien in deze genoegelijke en vlotte film. Van het voorprogramma mag „De Zingende diender" vanwege de fraaie zangreproductie geslaagd heeten. En van Muskietenwee zegt ieder: wat een onzin. Maar dat zegt men van een revue en een clown ooken toch lacht heel de zaal. Probeert u eens niet te la chen om Muskietenwee! Dat zal u zeker niet lukken. hiervoor bedragen varieerende vem f 300 tot f 600. C. moest bv. voor 1 kg co caïne f 600 betalen, C. ging hierop in, daar men hem in het vooruitzicht had gesteld, dat hij duizenden guldens kon verdienen. Een broer van K. zou nl. de cocaïne van C. koopen. Het drietal ging met C. per auto naar Maastricht waar de broer van K, aanwezig zou zijn om de cocaïne te koopen. Bij aankomst te Maastricht bleek de cocaïne, welke men onder de kap van de auto had ver stopt verdwenen te zijn. De politie werd met de verdwijning in kennis gesteld en kon de oplichters arresteeren. CITY. De moord in de havenwijk. (-§-) In Tsjecho-Slovakije maakt men goede films. Verschillende rolprenten uit dat land „Extaze" om een van de belangrijkste te noemen hebben een internationale vermaardheid gekregen. „De moord in de havenstad", die deze week in City wordt vertoond, is ook van Tsjechischen huize. Hoewel ze niet kan tippen aan het phenomenale artis tieke peil van een „Extaze", verdient ze in haar soort de familie der de- dective-verhalen waarlijk knap te heeten. Men ontmoet zelden specimina van dit genre, die met zooveel zorg en met zooveel begrip voor cineastische lo gica in mekaar zijn gezet. Het vertelsel gaat zich nergens te buiten aan grieze lige hocus pocus. Langs strakke lijnen en met de eenvoudigste middelen ste vent men af op de ontknooping van het raadsel. Het is ons alleen niet duidelijk geworden, waarom het geval permanent met klassieke muziek moest worden op getuigd. Een brok „Unvolendete" van Schubert, ter begeleiding van de ophel dering eens moords.... Zonderling, maar stuitend is het niet, wat nog zon derlinger mag heeten. Vermoedelijk moet men er zijn hoed voor afnemen. Loe, het Kermismeisje. Dit is 't verhaal van een vader, direc teur van 'n kermisspul, die zijn zoon ad vocaat wil laten worden. Maar het jong- mensch raakt verstrikt in de intrigue van een der vrouwelijke artiesten, die hem een sta-in-den-weg vindt bij haar amoureuze perikelen met papa. Zij haalt een vriendin (Clara Bow) er toe over, den groenen knaap te verleiden, voor de somma van 100 dollars, opdat er een verwijdering zal komen tusschen vader en zoon en zij weer vrij spel heeft. Cla ra Bow omtrent wier bekoorlijkheden men niet in 't ongewisse wordt gelaten gaat haar slachtoffer alevel heusche- lijk beminnen. En dus raakt men met elkaar in den knoop: de vader wil van een trouwpartij tusschen zijn zoon en een „kermismeid" natuurlijk niets weten. Het komt er echter toch van en het gaat goed ook. Een generale ver zoening vormt het slot der geschiedenis, die op haar wijs sappig-romantisch is. ELECTRO. De droom van een Winternacht Des nachts dan droomt men als regel, wat men overdag eigenlijk wel zoo heel graag zou willen, maar wat men niet kan. Niet kan, omdat het geld er niet voor is, omdat het niet mag, vanwege de zedenpolitie of de geldende moraal of een strenge of niet-strenge pa.in elk geval: in den droom mag alles, en daarom leeft men zich daar wel eens zoo'n beetje uit. Misschien wel een heel onschuldig genoegen misschien ook wel niet wie zal het zeggen? In elk geval: hier hebben wij een droom op een film. Maar geen heusche droom: want het gedroomde is werke lijkheid. op de film dan weer natuur lijk. HET MES. Burentwist heeft gister middag te Hengelo geleid tot een zeer ernstige vechtpartij tusschen B. en M., die naast elkaar wonen in de Del- denerstraat. M. bracht B. met een schoenmakers mes een zware wonde in den rug toe, ter hoogte van de schouderbladen. Het mes werd met zulk een kracht gestoo- ten, dat het afknapte en het in het li chaam van B. gedrongen stuk later langs operatieven weg verwijderd moest wor den in het Algemeen Ziekenhuis, waar heen het slachtoffer in ernstigen toe stand werd vervoerd. Directe aanleiding tot de ruzie moet zijn geweest het feit, dat M. de droog lijn van B. had stukgeknipt. B. zou met een bijl gedreigd hebben, waarbij hij werd vastgegrepen door iemand, die toevallig bij B. aanwezig was. M, heeft toen zelf de vechtpartij met B. voortge zet, met het gemelde gevolg. Volgens andere verklaringen evenwel zou M., zonder dat er met een bijl gedreigd was, met B. slaags geraakt zijn. DE ZUIVERING VAN OSS De misdadige brandstichting te Spitsbergen opgehelderd. Nadat reeds Dinsdag zekere Th. van Berne had bekend medeplichtig te zijn geweest aan de brandstichting welke in den nacht van 10 op 11 Aug. 1926 op Spitsbergen bij Oss was gepleegd, bij welken brand een vrouw en drie kinde ren 't leven verloren, is naar aanleiding van deze bekentenis Woensdagnacht de eigenaar van de woning, H. van Erp bijgenaamd „Driek van Reimeren", ge arresteerd. Tevens werd verdacht van medeplichtigheid aan deze brandstich ting aangehouden G. van Galen. Na on onderbroken te zijn verhoord heeft H. van Erp tenslotte gisteravond bekend aan de beide andere medeplichtigen Van Galen en Van Berne alsmede aan den reeds vroeger gearresteerden N. vsin Geenen, opdracht te hebben gegeven zijn woning in den bewusten nacht, in brand te steken. Hedenmorgen heeft ook de verdachte G. van Galen bekend met Th. van Berne den brand te hebben gesticht. De vierde verdachte, N. van Geenen heeft nog geen bekentenis afge legd. Hij zou een ondergeschikte rol hierbij hebben gespeeld. VLEESCHVERGIFTIGING. Twee jonge mannen overleden, In het gezin van den landbouwer Van Tilburg wonende aan den Huybergschen weg te Roosendaal, heeft zich een ernstig geval van vergiftiging voor gedaan, Donderdagmiddag hadden drie zoons v,an "den landbouwers gegeten van ingemaakt vleesch, dat naar achteraf is gebleken, in bedorven toestand ver keerde. Na den maaltijd traden ernstige ziekteverschijnselen op bij twee van r zoons, die vrij veel van het vleesch hadden gegeten. Bij den derden zoon die slechts weinig vleesch had gebruikt de den zich geen ziekteverschijnselen voor. De toestand van de beide jonge man nen, die omstreeks 2(0 jaar oud zijn, verergerde in den loop van den nacht zoodanig, dat hun overbrenging naar het R.K. Ziekenhuis noodzakelijk was. Vrijdagmiddag zijn beiden aldaar over leden. De politie heeft de resten van het vleesch van den landbouwer in be slag genomen. VERDRONKEN, De schipper van de Enkhuizer motorbotter nr. 24, K. Lub, oud 34 jaar, is gisteren tusschen Sta voren en Medemblik bij het over halen van het kornet, in een touw ver- jvard geraakt, overboord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw en drie jonge kinderen achter. DRIE OPLICHTERS GEPAKT. - De Heerlensche recherche heeft giseren een drietal, zekere R. woonachtig te Heerlerbaan, zekere K. uit Hulsberg en de caféhouder M, uit Kerkrade aangehouden, dat kans heeft gezien in den loop van eenige maan den den markthouder C. uit W i 1 t e n voor een bedrag van f 1560 op te lichten door met hem een handel te beginnen in zgn. cocaïne- Men verkocht cocaïne aan C., welke bij onderzoek gewoon IJSBEREIDENG. Er zijn in Nederland Italiaansche ijs- bereiders, die na het zomerseizoen met de in ons land verdiende guldens terug naar Italië gaan, terwijl de meeste Ne derlandsche IJsbereiders in de winter maanden aangewezen zijn op de ge meenschap. Zijn er nog niet genoeg Ne derlandsche consumptie-ijsbereiders? Kunnen vreemdelingen niet gemist wor den? Het wordt meer dan tijd, dat het verstrekken van* vergunningen aan bui tenlanders wordt stopgezet. Ik zou de pen niet opgenomen hebben, ware het niet dat in onze hoofdstad eveneens door Italianen op dezelfde wij ze een dergelijke zaak geëxploiteerd wordt, waarvan met mij, vele collega's ernstig nadeel ondervinden. In Holland schijnt het nog erger te zijn. Daar ge bruiken Nederlanders dulzende liters melk en room, terwijl de Italianen groo- tendeels niets als water voor de berei ding van hun verschillende soorten ge kleurd ijs noodig hebben. En daar wil 't publiek aan. Het moet immers van vreemden zijn? Wat hieraan te doen?' Hebben B. en W. niet de bevoegdheid, zooa's, naar ik vernomen heb, en ook al elders is geschied, deze buitenland- sche onderneming uit onze veste te weren? Een IJsbereider. fsaiaawj'aüag' HET ITALIAANSCH-ABESSIJNSCH CONFLICT. De Daily Express publiceert een on derhoud met Mussolini over het Itali- aansch-Abessijnsch conflict. De Duce geeft te verstaan dat zijn Afrikaansche plannen, noch door een Europeesche crisis, noch door het ingrijpen van Euro peesche mogendheden beïnvloed kun nen worden. Mussolini verklaarde dat er naar zijn meening voorloopig geen oorlogsgevaar in Europa bestaat. Op een vraag naar de gronden voor de militaire voorbereidingen van Italië, ontkende Mussolini dat hij een aanvals oorlog tegen Abessijnië zou willen voe ren en zeide: wij moeten bereid zijn, voor het geval de Abessijnen ons aanval len. Omtrent de mogelijkheid van een gemeenschappelijk Italiaansch-Engelsch Fransch protectoraat over Abessijnië verklaarde Mussolini, „dat is onmoge lijk en onuitvoerbaar." Aan het slot van het onderhoud gaf Mussolini toe dat de mogelijkheid van een vreedzame oplossing nog steeds be staat. De Oeuvre, een Fransch blad, zegt dat de stand van het conflict in den loop van gisteren niet is verbeterd, zoodat de Volkenbondsraad wel op 29 Juli a.s. bijeen zal komen. Engeland toont zich zeer verontrust. Het beschouwt het uit breken van den oorlog onvermijdelijk, aangezien de negus zich verzet tegen een Britsch voorstel, Italië een verkapt protectoraat toe te staan in dezen vorm, dat de negus zich omringt met Italiaan sche adviseurs. Tegelijkertijd heeft Mus solini echter opnieuw verklaard, of een protectoraat, öf Abessijnië zonder dee ling. De Italianen schijnen te hopen, dat een door hun begonnen oorlog niet tot het einde toe behoeft te worden door gezet, aangezien zij zeker zijn dat na een brillant begin de negus zich zeker zal schikken. Het conflict in de Antwerpsche dia mantindustrie bijgelegd. Het conflict in de Antwerpsche diamantindustrie is spoediger bijgelegd dan men had ver wacht. Na langdurige besprekingen tus schen de vertegenwoordigers van den Alg. Diamantbewerkers Bonden en van de patroonsvereenigingen is overeen ge komen, dat de loonen met ingang van Maandag a.s. met 20 pet. verhoogd zul len worden, over de geheele linie voor alle sorteeringen. In een samengestelde commissie zal de invoering van de 40- urenweek nog worden besproken. Ver wacht wordt dat het werk Maandag zal worden hervat. DE ACTIE TEGEN DEN STALEN HELM. Thans ook verboden in Thürin- gen en het district Breslau, De TK'ü!.ringsche minister van bin- nenl,andsche zaken deelt mede: Op grond van verschillende hande lingen en maatregelen, die zich richtten tegen het gezag van den staat en we gens verbreiding van onware bewerin gen, die in staat zijn de houding van te brengen, benevens wegens verachte- lijk maken van enkele partijinstanties, moesten verscheidene prominente per soonlijkheden van den Stalen Helm in Th)ü|ringen gearresteerd worden en naar het concentratiekamp Bad Sulsa wor den overgebracht. Om dezelfde redenen moest een ver ordening worden uitgevaardigd, waarbij het dragen van insignes of van uniforme kleeding van iederen aard, welke het lidmaatschap van den Stalen Helm aan duiden, voorts alle vergaderingen met inbegrip van dienstappèls, gesloten leden vergaderingen, concerten of an dere betoogingen in zalen van den Sta len Helm en verder het in het openbaar toonen van de vlaggen van den Stalen Helm op gebouwen en terreinen worden verboden. De ,afdeeling der staatspolitie voor het. regeeringsdistrict Breslau deelt als leidende instanie voor Silezië mede, dat volgens een verordening van |iet bureau van de Geheime Staatspolitie van 19 Juli de Stalen Helm in al zijn geledingen voor het ressort van het regeeringsdistrict Breslau, onmiddellijk moet worden ontbonden. (Men zie in dit verband de'Kroniek v. d. dag.) Zelfverminking van een soldaat. Een soldaat van het 32se luchtvaartregi ment, die met verlof thuis vertoefde te Chalon-sur-Saöne, heeft, om niet naar zijn regiment te moeten terugkeeren, zelfverminking willen plegen. Met een bijl wilde hiji zijn linkerarm verwonden, doch deed d,at met zooveel kracht, dat hij de linkerhand afhakte. In ernstigen toestand is hij naar het mi litaire hospitaal overgebracht. Na zijn herstel zal hij voor den krijgsraad moeten terecht st,aan. Waarvoor men al ter dood veroor deeld kan worden, De rechtbank te Ried'heeft gister den sociaal democraat Otto Riedl ter dood veroordeeld. Hij had eenige maanden geleden een dr,aad geworpen over de hoogspanningsleiding in EberschwangRied, tengevolge waar van de stad verscheidene uren door kortsluiting in het donker zat. In dien tijd waren strooibiljetten tegen de re geering verspreid. Een duur meisje. Brenda Diana Duff Frazier is een Amerikaansch meisje van 14 jaar. Haar vader, thans overle den, zette een kapitaal vast op haar hoofd. Het is een groote som, maar het meisje wordt dan ook in weelde groot gebracht. Haar levensonderhoud, school geld, vacantie-uitgaven en kleeren, kos ten tezamen met kleinere posten per jaar 17.000 dollar. De moeder leeft nog en heeft nu aan den rechter verzocht uit het inkomen van haar dochter een nog hooger bedrag ter harer beschikk'ng te stellen, dan reeds gegeven wordt, daar zij met de 17.000 dollar voor het meisje niet toe kan. Bandieten tegen bandieten. Al Ca- pone, de groote bandiet, die te Chicago een tijdlang een oppermachtig man wasr zit al geruimen tijd in de gevangenis, maar velen van zijn medewerkers zijn nog in vrijheid en af en toe hoort men van hen. Een dier luitenants van Capone was Louis Alterie, Gisteren nu zou Alterie. te Chicago een hotel binnentreden, toen hij uit een raam aan den overkant met een machinegeweer werd neergescho ten. De dader is verdwenen, maar Al terie werd dood opgeraapt. Hij had 12 kogels in het lichaam. Zijn vrouw, die een paar meter achter hem liep, bleef ongedeerd. In een mededeeling van het dage- lijksch bestuur van het Nationaal Crisis Comité wordt medegedeeld dat besloten is tot opheffing en liquidatie der stich ting, evenwel met dien verstande, dat de werkzaamheden van het comité nog tot osmtreeks 1 Mei 1936 op denzelfden voet zullen worden voortgezet, Bij het nemen van dit besluit heeft het bestuur rekening gehouden met het tijdelijk karakter der stichting en met het feit, dat de omstandigheden welke tot een zich snel verscherpenden nood toestand leiden, zich gaandeweg thans stabiliseeren. Wat betreft de werkzaamheden van het nationaal Crisis-comité ten dienste der regeering met betrekking tot het toekennen en beschikbaar stellen van de rijkssubsidiegelden ten gunste van behoeftige werkloozen in gemeenten waar erkende steunregelingen of werk verschaffingen bestaan, heeft de minister van sociale zaken bepaald dat in ie algemeen voorloopig zal worden voort gegaan op dezelfde wijze als ihans reeds is geschied. keukenzout bleek te zijn. C. betaaldeden staat in het openbaar in discrediet DE TOELATING TOT DE NIJVERHEIDSSCHOLEN. Uit den Haag wordt gemeld: Het ligt in het voornemen der regee ring te bevorderen dat met ingang van 1 Januari 1936 de volgende bepaling van kracht wordt: Tot de eerste klassen van de scholen bedoeld in art. 11 eerste lid der nijver heidsonderwijswet worden alleen toege-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2