SLANKÏJTM ONDERWIJS. LANDBOUW, HANDEL EN NIJVERHEID. CORRESPONDENTIE. AFLOOP VERKNOPINGEN. ESÜRGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. BUITEHLAND. iMÏSÏË BERICHTEN. VHEEMDELINGENBEZOEK. De uitvaart van fór, 0ori van der Linden. VERKEERSTELLINGEN. iiiiiii nieuws. door GEORGE OWEN BAXTER Hengstenkeuringen. Het dreigende oorlogsgevaar in Oost-Afrika. BELG1£. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. RUSLAND. Schrijver pleegt zelfmoord voor de microfoan. De Russische schrijver Alexander Virken, die een radiolezing Goes. Koudekerke. (Wordt vervolgd) 4s® Aan net St. Gertrudis Lyceum te Roosendaal werden bevorderd van de le naar de 2e klasse, Ma. Lambermont; van de 3e naar de 4e klasse (gymnasium) Aa. .Lambermont, met praedicaat „c im laude", beiden afkomstig uit Middel-, burg. Tot de le klasse der R. H. B. S. ie Bergen op Zoom zijn toegelaten: J. Boo- J gaard, St. Ann a land; Aa, Krijger, j M. Lobbezoo, Ga. Nagelkerke, allen te R i 11 a n d-B a t h; J. Nieuwenhuyse, j Krabbend ij ke. De heer L. J. Goedbloed, onder wijzer aan de O. L. school te Bier vliet, slaagde te Rotterdam voor het examen hoofdakte. Mulo-examen. Te Goes slaagden voor diploma A: L. C. van Riet, J. Hamelink, M. N. de Jongh, allen te Goes; L. Evertse, Oude- lande; G. L. de Vroom, C. J. Ragut, E. G. M. Merk, W. v. d. Kop, W. de Kaart, D. J. de Joode, allen te Vlissingen; J. P. Fransoo, A. C. Daniëlse, P. H. J. Bon- neveld, allen te Middelburg; J. Kosten te Arnemuiden; A. W. Heijboer te Grijpskerke; M. P. Flipse te St. Lau rens; J. Dey, A. P. de Feijter, R. F, Heijnsdijk, allen te Hoek; S. C. Laurens te Ter Neuzen. Woensdag slaagden voor het diploma A: N. E. Jansens; C. Boogaard; M. Blok; M. J. de Visser' A. Oosters; C. Oreel; G. J. ProvoosJ; L. Stok; Ch, v. Veenen- daal; J. de Wit; S. Donze, allen te Vlis singen; J. P, de Lange; W. Verduyn; J. Ch, J. de Quartel; Ch. v. d. Berge; Ch. C. Akkerman; Ch. J, Nootenboom; W. Ch. de Vos; G. v. Ommeren; J. Minnaar; A. H. Peters; Th. M. Polderman; L. L. Ton, allen Middelburg; G. de Munck, Koudekerke; W. K. v. Nieuwkerk, 's- Heer Arendskerke. Voor diploma B: J..A, Baan, Middel burg. Met de booten van den Provincialen Stoombootdienst zijn heden van Bres- kens naar Vlissingen overgezet 2550 pas sagiers en 84 auto's, Uit Den Haag wórdt gemeld: Van zeer vele zijden werd heden be langstelling getoond bij de uitvaart van oud-minister P. W. A. Cort v,an der Linden. Zoowel in de omgeving yan 't woonhuis der familie Cort v. d. Linden aan de Koninginnegracht in welk huis de Remonstrantsche predikant ds. J. C, Aj. Vetter een rouwdienst leidde, als op de begraafplaats Oud- Eik en Dui nen waren talloozen tezamen gekomen, om den ontslapen staatsman een laat- sten groet te brengen. De rouwdienst werd bijgewoond be halve door de nabestaanden door den vertegenwoordiger van de Koningin, jhr A- G- Sickinghe, kamerheer van H.M en door den vertegenwoordiger van Prinses Juliana, mr. J. C. baron Baud, zoomede o.m. door den ministerpresi dent dr. H- Colijn, den vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland. Omstreeks kwart voor twaalf werd de rouwstoet gefor meerd. Nadat de kist met het stoffelijk overschot van den ontslapen staatsman in den rouwwagen was geplaatst en met het lijkkleed was gedekt, werden o.a. aan dit kleed gehecht kransen van de Koningin en van Prinses Juliana. Dadelijk acher den lijkwagen volgden twee galahofrijtuigen, in het eerste waarvan gezeten was de vertegenwoor diger van de Koningin en in het tweede de vertegenwoordiger v,an de Prinses Op de begraafplaats waren vele mi nisters en oud-ministers leden van den Raad van State, van het hof van inter nationale justitie, het hof van arbitrage, de academie van internationaal recht enz. aanwezig. In de rouwkapel spraken dr. Cofijn na mens de regeering, jnr. dr. J- Loudon Ned. gezant te Parijs, die in het kabinet Cort van der Linden als minister van buitenl. zaken zitting had en mr. P. W- J. H. Cort van der Linden, burgemeester van Groningen, zoon van den ontslapene. Bij het graf heeft de oudste zoon ir. R. A. D. Cort van der Linden bedankt voor de betoonde belangstelling, waarna dr. Vetter met het zeggen van 't Onze Vader de plechtigheid sloot. Men meldt ons uit Den Haag: Het ligt in het voornemen van den mi nister van waterstaat om op verschillen de punten in het land spoedig eenige malen een verkeerstelling te houder. Allereerst zullen dagtellingen op Maan dag 22 Juli,Zaterdag en Zondag 17 en 18 Aug., Dinsdag 3 Sept., Woensdag 18 Sept., Donderdag 26 Sept., Zaterdag en Zondag 5 en 6 Oct. en Vrijdag 11 Oct. plaats hebben. Bovendien zullen er gedurende twee maal 1 week, dag- en nacht-tellingen plaats hebben en wel van 17 tot en met 24 Aug. en van 5 tot en met 12 Oct. De ze laatste tellingen hebben plaats op de zeer drukke verkeerspunten des lands, dus voornamelijk bij de groote bevol kingscentra. Voorts dag- en nachttellin gen van 3 tot 3 uur op 1819 Aug. en 26—27 Sept. De waarnemingen worden uitsluitend door werkloozen verricht. Rijksperso neel wordt slechts toegevoegd als con trole op hun instructies. TRAGISCH EINDE VAN EEN VER HOOR. Dinsdagavond waren een 2- tal ambtenaren van de Veecentrale met marchaussée ten huize van den veehan delaar C. de G. aan de Broeksloot bij de Schellinglaan te Rotterdam, waar hem een verhoor werd afgenomen. Tij dens het verhoor verwijderde de G. zich even naar de slaapkamer, volgens zijn voo:rgeven om een bewijsstuk te halen. Terwijl de ambtenaren op zijn terug komst zaten te wachten, hoorden zij plotseling een schot. Bij onderzoek bleek, dat de G. zich met een dubbelloops jachtgeweer voor het hoofd had geschoten. De man was dood. Het hoofd was totaal verbrijzeld. De politie heeft het lijk en het ge weer in beslag genomen. ZIEKTE VAN WEIL. Te Amers foort hebben eenige personen bij het zwemmen in de Barneveldsche beek ziekte van Weil opgeloopen. Een pa tiënt is naar het ziekenhuis de Lichten berg vervoerd. DE ZUIVERING VAN OSS. De Dinsdag jl. door de gemeentepolitie ge arresteerde Th- van B. uit O s s die ver dacht werd van medeplichtigheid aan een in" het jaar 1926 in het gehucht Spitsbergen bij Oss gepleegde brand stichting heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij heeft verklaard medeplich tig te zijn aan deze afschuwelijke mis daad, waardoor de vrouw van Van Zand- voort met haar drie kinderen om het leven kwam, terwijl een koopman ern stige brandwonden opliep, doch in het leven bé^ouden kon worden. In verband met deze bekentenis heeft de politie maatregelen getroffen voor de arrestatie van twee personen, die er van worden verdacht de hand in dit misdrijf te hebben n-1. Van Erp en Van Galen beiden te Oss. In den afgeloopen nacht zijn zij door de politie van hun bed gelicht en in verzekerde bewaring gesteld. Vermoedelijk heeft Van Erp, aan wien het huis waarin de brand is gesticht in eigendom toebehoorde Van B. en van G. opdracht gegeven voor de brandstich ting waarvoor deze dan een geldelijke belooning zouden hebben ontvangen. Het is verder waarschijnlijk dat de in den loop der vorige week gearresteerde N. van Geenen, die thans is opgesloten in het huis van bewaring te Den Bosch, de rol van tusschenpersoon heeft ge speeld. De Kon. Marechaussee uit Hoensbroek heeft in verband met den in Juli 1933 ge- pleegden roofmoord op de weduwe Haarlman aldaar, zooals gemeld, giste ren te Oss gearresteerd van O, en B. In verband met deze zelfde zaak wer den gisteren te Eindhoven gearresteerd zekere V- en van den B. beiden afkom stig uit Oss, doch sedert geruimen tijd werkzaam te Eindhoven. Reeds vroeger j waren deze personen die ten tijde van den moord te Hoensbroek in de mijnen werkzaam waren, als verdacht van den moord gearresteerd, doch zij moesten toen wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten worden gesteld. Thans zijn echter nieuwe aanwijzingen tegen hen binnen gekomen- De vier gearresteerden ontkennen iets met den moord uitstaan de te hebben. DE RAMP VAN DE MARABOE. Uit een telegram van den gezagvoerder Hondong aan de directie der K. L. M. is gebleken, dat het ongeluk met de „Mar.aboe" niet heeft plaats gehad bij het plaatsje Rishar, doch op het vlieg veld te Boesjir. Hoe de zaak zich pre cies heeft toegedragen, schijnt intus- chen nog steeds niet bekend te zijn, HET MES. - Woensdagavond heeft in de Moreelsche laan teU trecht zich een geval van ernstige mishande ling voorgedaan- Ten kantore van een maatschappij h,ad zich reeds verschei dende malen een werkman vervoegd met verzoek om werk. De man schijnt daar op een wrok tegen een uitvoerder der Mij. te hebben opgevat en toen de uit voerder op weg naar huis was werd hij plotseling door den man aangevallen die ïem met een mes vier steken in den rug toebracht. De uitvoerder is naar de Rijksklinieken overgebracht. De dader is gearresteerd. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Toen hedenmorgen de 21-jarige boe rendochter W. K. D. uit Noord Bar- g e r met haar moeder uit het weiland cwarn waar zij koeien hadden gemolken werd zij aangereden door een autobus van den heer K- de B. uit Emmer Com- pascuum, die arbeiders van het terrein der werkverschaffing vervoerde. Het meisje was op slag dood- GESMOKKELDE REVOLVERS IN BESLAG GENOMEN. De politie te Amsterdam heeft een 25-jarigea Amsterdammer aangehouden, die in hef bezit bleek te zijn van 3 automatische pistolen van zwaar kaliber en 50 scherpe patronen. De vuurwapens waren uit Bel gië ons land binnengesmokkeld. Een inspecteur, die de arrestatie ver richtte, had den man al eenige dagen na gegaan- Woensdagmorgen nam hij zijn kans waar, toen hij ontdekte dat de zakken van den man ogal uitpuilden. Hij volgde hem in een' fé aan Je Elandsgracht en arresteerde hem daar. De man was reeds eenmaal eerder aan gehouden op het Damrak. Hij had toen niet minder dan 19 revolvers in zijn be zit. Een huiszoeking, welke gisteren te zijnen huize is gehouden, heeft niets op geleverd. handel, te Middelburg, opdracht gegeven aan de Fa. De Haan Oerle- i mans, te Heusden, tot het bouwen van een stalen motorvrachtboot van ca. 210 ton, die zal worden uitgerust met een origineele 4 takt Appingedammer Brons motor, van 70 pk- bij 290 omwentelingen pei minuut. Vóór in het ruim zal een 12 pk. Dieselmotor worden opgesteld voor aandrijving eener moderne zandlosin- stallatie en voor aandrijving der anker lier. 24). Geraldi dacht een oogenblik na, toen Asprey openhartig aanziende, zeide hij: „Ik bestal Chalmers, den hotelhouder, om mijn rekening te kunnen betalen; hij- ontdekte zijn verlies en kwam met den sheriff terug. Ik liep 0ver het dak naar uw huis en kwam door het dakraam bin nen. Chalmers en de anderen maakten beneden een leven als een oordeel en ik sloop de eerste de beste kamer binnen en vond daar uw dochter, die mij be scherming verleende. Daarna wel, we spraken een beetje, ik zag het een en ander en ik heb altijd de neiging ge had om op de kleinste kans te wedden, als u begrijpt, wat ik bedoel". Deze verkorte en vrije bekentenis deed Asprey de oogen even sluiten, maar tenslotte glimlachte hij; toch voelde Ge raldi in den man een soort van ijzeren eerlijkheid, die zulk een bekentenis niet geheel begreep. „Heb je gehoord, wat Renney mij vertelde?" „Ja, ik heb het gehoord". „Was dat waar?" „Ieder woord. Hebt u getracht met uw fami ie in contact te komen?" „Ik heb regelmatig geschreven, na dat ik weer op mijn beenen stond- Na tuurlijk zou ik ze niet in den steek la ten". „Hoe hebt u hen dan geholpen?" „Man, ik heb met mijn handen gewerkt en hun elke penning gestuurd. Denk je. dat ik anders hier zou zijn en een hon denleven leiden?" „Hebt u ook regelmatig brieven van hen ontvangen?" „Van mijn vrouw en mijn dochter, ze ker! En precies zooals zij zich zouden hebben uitgedrukt". Renney zat door de geopende deur te kijken; buiten was de wind opgesto ken en Renney rilde als van koude. Een maal door die deur en hij zou vrij zijn, maar hij wist, dat hij nooit zoo ver zou komen. Er was geen revolver in de hanc van Geraldi en het zou slechts één sprong zijn naar de deur, maar in het honderdste deel van dien tijd zou deze zijn wapen gereed hebben. En daarbij was de moordenaar geen oogenblik uit het gezicht van Geraldi- Terwijl hij met Asprey sprak, dwaalde zijn aandacht niet van Renney af. Deze treuzelde wat met zijn eten, vulde zijn koffiekop nog eens en boorde wraaklustig met een mes op tafel. Eén fatale steek zou hij er mee kunnen toebrengen, maar nooit twee! „Uw neef Edgar is een handige kerel" zeide Geraldi. „En zelf hebt u gezegd, De minister van Economische Zaken heeft bepaald dat de gewone keuringen van tot de dekking bestemde hengsten iu het najaar 1935, welke alléén door de Stamboekcommissiën zullen geschieden, zullen worden gehouden in de gemeente Zierikzee op Maandag 28 October a.s., in Kattend ij ke op Dinsdag 29 October, in Hulst op Woensdag 30 October, in Oosjtburg op Donder dag 31 October, allen voor het type trekpaard. tm,w■■■wm iwm. Door bemiddeling van den scheepsmakelaar P. A. van Bouchaute, te Terneuzen, is voor-rekening van den heer W. van Ouwerkerk, zand- en grint- In een artikel, dat verschenen is in de „Popoio d'Italia" schrijft Mussolini o.a.: „Het geschil dat met de wapenen is aangevangen, moet thans met de wapenen worden beëindigd. De Abes- syniërs hebben aangevallen, aldus Mus solini, zij moeten dus ook de verant woordelijkheid dragen, Italië zal ener gieke maatregelen treffen teneinde Abessynië te ontwapenen. Daarmede zal het 2 millioen slaven bevrijden en beschaving brengen aan 10 millioen menschen, wier markten voor den han del zullen worden geopend. Italië zal datgene doen wat ook Frankrijk en Engeland in deze omstan digheden zouden doen. Pogingen van den secretaris gene raal van den Volkenbond, Avenol, om in Londen en Parijs te bereiken dat bui ten den Volkenbond om onderhande lingen worden geopend tusschen Frank rijk, Italië en Engeland, zijn volgens een Fransch blad mislukt. Deze oplossing die voor Frankrijk in elk opzicht aan vaardbaar was, is mislukt door de hou ding der Britsche en Italiaansche re geering. De Engelschen zijn terugge keerd tot hun vroegere standpunt, dat het conflict door den Volkenbond moet worden geregeld. Pogingen van den Franschen ambas sadeur te Rome, de bedoelingen van Italië te leeren kennen, hebben even eens tot geen resultaat geleid. Musso lini beperkt zich er toe, tegenover alle hooggeplaatste personen die tot hem doordringen te verklaren, dat het pres tige van Italië, een veldtocht in Abes synië eischt en dat hij geen onderhan delingen meer wenscht te voeren. De Gazette del Popoio meldt dat de Egyptische dagbladen te Alexa^idrië, het bericht bevatten, dat de Engelsche regeering aan de grenzen der Engelsche bezittingen in Soedan, in Kenya en in Britsch Somaliland, verscheidene met de modernse wapenen uitgeruste roe- penafdeelingen concentreert om op elke gebeurtenis voorbereid te zijn. Dinsdag werd een nieuw militair vliegtuig gebouwd door de firma Fairy en bestemd voor het Belgische leger, op het vliegveld Evere bij Brussel door den Engelschen chef-piloot Staniland aan de Belgische militaire luchtvaart-autoritei ten gepresenteerd. Koning Leopold was daarbij tegen woordig. Het toestel is voorzien van een klein kanon en twee machinegeweren en wordt voortbewogen door een His- pano Suiza motor van 860 paardekrach- ten en bereikt een snelheid van 400 km. per uur op 3000 m hoogte welke hoogte in zes minuten wordt bereikt. Woensdagmiddag voerde hetzelfde toestel ditmaal bestuurd door den En gelschen luitenant Trower eenige acro batische figuren uit, toen het plotseling als een pijl naar beneden schoot en te gen den grond te pletter viel. Luitenant Trower werd op slag gedood. over zijn werk hield, zeide plotseling midden in de rede: „Deze woorden heb ik gesproken voor jou die me hebt be drogen". De luisteraars hoorden een knal en verder niets meer. In de stu dio ijlde men naar de kamer, waar men Virken reeds dood vond, Hij had zich, waarschijnlijk in verband met hui selijke moeilijkheden met een revolver in het hoofd geischoten. Een lezer. Indien Gij er bezwaar tegen hebt, dat, schoon volgens de aan kondiging in ons blad de „toegang vrij" was, er niettemin onder prof. Wisses tijdrede drie maal gecollecteerd is, dan doet Gij het beste dit bezwaar recht streeks ter kennis van den spreker of van de organisatoren te brengen. «ggS»SS3«-'MBji3 Notaris J. L. van der Harst, heeft Woensdag in het koffiehuis van den heer Jongepier te Meliskerke, publiek verkocht- Perc. I. Een dubbel woonhuis met schuur, stal, erf en weiland, aan den Ge- octrooieerden Meliskerkschen weg. Perc- II. 78 Aren 60 centiaren (2 geme ten 1 roede), bouwland waarin 38 a 46 ca (294 roeden). Perc. III. Ongeveer 45 aren (1 gemet 44 roeden), bouwland, liggende aan den Zoutelardschen weg. Perc, IV. Ongeveer 48 aren 40 ca (1 ge- met 69 roeden), bouwland, naast perc. III. Samenvoeging perc. IIV samen groot 2,11,^0 ha (5 gemeten 119 roeden). In koop toegewezen aan Jac. Koppejan Jaciz-, landbouwer wonende te Melis kerke q.q. voor de som van f 5320. Perc- V. 63 Aren 70 ca (1 gemet 187 roeden), bouwland aan den Jan Geertse's Weg. In koop toegewezen aan Jac. Wis se Samuelsz., landbouwer, wonende te Domburg q.q. voor de som van f 1030- Perc. VI- 38 Aren 90 ca (297 roeden) weiland, liggende aan den Blauwpoort- schen Weg, in de gemeente Zoute- lande. Perc. VII- 47 Aren 40 ca (1 gemet 62 r.) bouwland, liggende achter perc, VI. Samenvoeging perc- VI en VII samer. groot 86,30 a (2 gemet 59 r.). In koop toegewezen aan M. Francke, landbou wer, te Meliskerke voor de som van f 1470. Bevallen: J. M. Kooien geb. Van der Peyl d. (D- Van 1 tot 15 Juli. Ondertrouwd: B. J. Buijs 26 j. en M. P. Maas 24 j.J. Jobse 25 j. en W. Dek ker 24 j.M. D. Geuze 43 j. en W. P. Marinissen 30 j.; A. Vreeke 24 j. en C. J. Jacobse 22 j.; D. de Vos 27 j. en J. Kerkhove 24 j. Getrouwd: L. van Keulen 44 j. en C. Flipse 43 j. Bevallen: M. Lijnse geb. Louwerse z. Overleden: L, Polderman 68 j.. man van T. Poortvliet. (V.C.) Middelburg, 18 Juli. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering): Boter f 0,83%. Kipeieren f 2,65. Eendeieren f 3. Kalkoeneieren f 5. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,81%. Kipeieren f 2,65. Eendeieren f 2,50. dat hij goed met de pen kan ofhgaan". „Als hij jarenlang zulke dingen heeft kunnen doen", zeide Ajsprey langzaam, ,dan heeft er nooit een meer doortrap te schurk op God's aardbodem geleefd." „Ik denk ook niet, dat zooiets moge lijk is", antwoordde Geraldi, „maar de oplossing is nogal gemakkelijk". „Voor mij?", vroeg Asprey bitter „Mijn handen zijn voor de wet gebon den, ik ben een vogelvrij man!" „Uw dochter heeft' met den gouver neur gesproken; hij heeft beloofd, dat, als u naar hem toegaat en met hem spreekt, er een goed kans is, dat u gra tie krijgt." „Heeft hij dat beloofd?" zeide Asprey van zijn stoel opslaand, „heeft hij dat beloofd? Dan ga ik naar hem toe, nu dadelijk; ik ga direct op weg. En daar na mijn lieve neef Edgar!" Hij mompelde dit zacht tusschen de tanden en de kleine Renney grijnsde met boosaardig begrijpen, „Eerst moeten wij van dezen man af komen", zeide Geraldi met een knik in Renney's richting. ,„Ja, wij moeten dien man kwijt ra ken", gaf de groote man toe. „Wat heb je voor jezelf te zeggen?" snauwde hij dezen toe. i„ Vrienden", antwoordde Renney kalm, „jullie kent- mij. Ik heb mijn kaar ten bloot gelegd en ik zal vervloekt zijn, als ik nu zou trachten mij er uit 1 te praten; ik heb geprobeerd jullie bei den te pakken te krijgen, maar nu hebt jullie mij." Dat w,as openhartig genoeg en die openhartigheid opende de oogen van den reus. „Goed", zeide deze, „maar wat kunnen wij doen? Kunnen wij hem met ons meenemen?" „Niet gemakkelijk," „Kunnen wij hem laten loopen?" „Ik zou liever den duivel loslaten." „Wij kunnen hem toch niet in koelen bloede dooden?" Renney keek oplettend toe, ongeloo- vig. „Dat kunnen wij niet", gaf de fregat vogel toe. Er w,as een pauze. „Er is een andere weg", opperde Ge raldi. „Renney, je verdient een men- schelijke kans eigenlijk niet, maar ik heb nooit misbruik gemaakt van mijn macht over een man, wiens handen ge bonden zijn. Als ik je een revolver geef, wil je het dan als een man met mij uit vechten?" „Wacht even", riep Asprey uit. „Deze Renney wel, hij is een genie of een duivel -met een revolver!" „Ik zal die kans wel nemen", hield de ander vol. „Renney, wat denk je er van?" Renney sloot even de kleine oogen en antwoordde zacht: „Amice, dat is het beste, w,at ik in jaren gehoord heb j en het eerlijkst en sportiefst." „Ik wil het niet hebben", zeide As prey kortaf. „Als er zulk een duel moet zijn, zou ik zelf tegenover hem moeten staan en ik ben geen kunstenaar met een revolver. Neen, dit pad langs het huis wordt niet vaak betreden, slechts eens of tweemaal per dag komen er reizigers voorbij, die 's morgens naar de stad gaan en 's middags terug komen. Ik stel voor, dat wij Renney morgen ochtend aan een boom bij den weg vastbinden, dan krijgt hij zijn kans om vrij te komen, als de eerste menschen voorbij komen. Ik geloof, dat dat eer lijk is." „Dat is zoo eerlijk ;als maar kan", zeide Renney, „dat is het woord van 'n eerlijk mensch". „Stil", zeide Geraldi. „Wat weet jij van eerlijkheid af, behalve uit boe- ken?" Renney grinnikte goedmoedig. „Jij hebt het recht te spreken", gaf hij toe. „Ik heb verloren en jij neemt den pot." Deze zaak was dus geregeld. Ger,aldt zelf bond Renney weer aan handen en voeten, waarna zij hem op een deken in een hoek van de hut neerlegden, ver van mes en vuurwapenen verwijderd. Daarop werd de deur gegrendeld en de lamp uitgedraaid en legden de andere twee zich ook te slapen Geraldi op verzoek van zijn gastheer op het veld bed en Asprey zelf op den vloer bij de kachel.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3