ONDERWIJS. LAATSTE BERICHTEN. BEURSTHERMOMETER van Woensdag, GEMENGD NIEUWS. LEGER EN VLGGT. BEURS- EN WISSELKOERSEN. IQ. Indie 34 1000-4 96%—96%. Penemarken Oblig. 1926-5 82%82%. Puitschl. pndst, 100-7 1717. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. De haven van Vlissingen. y e| p, Micitk f AMSTERDAM, 17 Juli, Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 99%—'99%. Ned. 33 1000-4 99%—99%. Ned. 34 1000-4 99%—99%. [Certificaten- 3 82%81%, Engeland 1960-90 4 72%—72%. Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl. Staatss. 1927-4 9797. Amsterdam 1933-5 99% Amsterdam 1934-4% 98 's-Gravenh,age 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% 93%—93%. Berlijn 1925-6% 15% Zeeuws. Hyp- B-5'94%93%, Zeeuws. Hyp. B-4% 93% Cities Service Cy. P. 1958 5 3030%. belastingen en accijnzen te Goes, Ra- velyn no. 5; teWemeldingeop 23, 26 en 30 Juli en 2, 6,9 en 13 Augustus 1935 des namiddags van 7,309 uur (oude tijd) in de voormalige Bewaarschool (voor de gemeenten Wemeldinge en Kattendijke) te K a p e 1 1 e op 23, 26 en 30 Juli en 2 Augustus 1935 van 79 uur (wet telijke tijd) in de openbare school (voor de gemeente Kapelle); te 's-G r a v e n p o 1 d e r op 18, 19, 25 en 26 Juli en 1 en 2 Augustus 1935 van 810 uur (W. T.) ten gemeente huize (voor de gemeenten 's-Graven- polder, Hoedekenskerke, Kwadendam- me, 's-Heer Abtskerke wijk A, Baar land v/ijk C, vanaf no. 4; te E 1 1 e w o u t s d ij k op 22, 23 en en 29 Juli en 1 Augustus 1935, des na middags van 79 uur (W. T.) ten ge meentehuize Ellewoutsdijk (voor de ge meente Baarland wijk A, B en C tot en met no. 3a) gelegenheid bestaan voor het aanvragen van een kosteloos rij- wielbelastingmerk. KORTGENE. De collecte voor het Tehuis voor Alleenstaande Blinden te Wolfhezen heeft alhier f 53.60 opge bracht. OOSTBURG. Bij Kon. besluit is ver nietigd het besluit van Ged. Staten van Zeeland van 11 Jan. jl., waarbij gegrond werd verklaard het door den burge meester van Oostburg ingestelde beroep tegen het besluit van den raad dier ge meente d d. 31 Dec. 1934, waarbij 1. Brakman niet werd. toegelaten als raads lid. Op 20 Juli a.s- worden bij het 14e reg. infanterie te Bergen op Zoom aan gesteld tot dienstplichtig sergeant tit., de dienstpl. korporaals: H. van Benthem, A. van Herwijnen, J- Jilleba, P- Kraay- mes, A. I, van Overbeeke, W, Pieterse, G. de Ru, P. J- Sarneel, J- W. van 't Veer, A. J. de Visser, M. J. de Vries, N- N. Eekman, J. F. de Pauw, J. Korstanje, G. Baert, J. A. Buys, C. G. Camphens, A. K. Hamelink, A. M. P; Hoebé, D. Mïdavaine, A. P. de Poorter en A. van Tatenhove, alsmede de bij het 3e reg. inf. gedetacheerd dienstpl, korporaal L- Klaassen. A Amsterd. Bank 108% C Rott. Bankver. 106% A Twentsche Bank 8888. A Pref. Gruyter Zn A. 128127%. A Pref. Jurgens A 101%—101%. A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 409-410%. A De Schelde N-B. 18 A Ver. Papf. v. Gelder 44%45. C Am. Car Foundry 11%11%. C Am. Smelt Ref. 24%25%. C Farbenind, I.G. 36% C Stand. Brands 9%9%. C U. States St- C. 22%—22%. C North Am. Cy. 10%10%. A Born. Sum. H.M. 144137% ex div. A Linde Teves en Stokv. 6665. A Ned. Wol Mij. 83—83%. A Singkep Tin M'. 70%70%. A J. C. Japan Ln. 26%26%. A Rotterd, Lloyd 29%29%. A S. M. .Nederland 29%29%, A Amst. Thee C.M. 39%39%. Overbeeke, J. J. v. d. Peijl, J. D. Wa- verijn. Afgewezen 4. Van de 4e B-klasse naar de 5e B- klasse: Pa. Hofstra, J. Chr. Hugenholtz, A. Kievit, A. J. Mol, A. M. Oosthoek, A. Oudkerk, E. Smits, P. Jansen Ver- planke, J. P. Vette. Herexamen 1, afge wezen 10. Toegelaten tot de 4e B-klasse: A. Heij- stek te Kortgene. Benoemd tot onderwijzeres aan de school der Geref. Gemeente te Mid delburg, mej. P. Burggraaf, onderwij zeres aan de Banisschool te Rijssen. Overgang R.H.B.S. te Goes. Bevorderd van de le naar de 2e klas se: N. Almekinders, B. van Belzen, G. E. v. d. Berg,. J. C. Brink, Joh. v. d. Broek, J. J. Ehrhardt, Ca. Aa. Gene faas, J. M. de Jonge, W. de Jonge, Ky. Koert, L. P. Kramer, J. A. van Mal- degem, A. L. Mieras, J. Nieuwehuize, Joh. Oele, M. Oudeman, H. G. Peu- kert, P. van Schaik, Hy. Schulz, P. Slig- gers, P, A. Staal, Ja. Torbijn, G. v. d. Waa, F. Wisse, B. Zuidweg. Herexamen 1; afgewezen 6, Van de 2e naar de 3e klasse: J. S. Bedet, J. E. W. Beth, P. F. v. d. Meu- len Bosma, J. J. Dingemanse, C. W. Duvekot, J. N. L. Elenbaas, E. de Gooij- er, Eth, den Herder, P. den Herder, J. C. de Hullu, C. M. Israël, J. H. Jan sen, M. A. Karelse, J. Kegge, Ma. Lo- kerse, J. D. van Maris, M. C. Nijsse, J. P. Pols, L. de Roo, G. M. de Schipper, Ja. Aa. Smit, P. K. Snoep, Th. J. Vis ser, Th. J. de Boo. Afgewezen 5. Van de 3e naar de 4e klasse: A. D. J. Dees, I. A. Drijgers, Mtje Glas, Nelly van Liere, W- J. van Liere, M. Nieuw- dorp, W. Proper, C. J. van Riet, A, C. v. d. Sande, W. H. Smits, J. J. Vette, J. W. Bo1 (vakleerling), Eth. Ga. Braam, J. A. Dekker, J- de Die. Sta. Glas, P. v. d. Have, Ga. Koolwijk, Ja. Mieras, M. J. Noordhoek, C, J. de Roo, Iz. Rooze, Jy. Schulz, J. C. v. d. Sluis. Herexamen 2. afgewezen 12. Van de 4e A-klasse naar de 5e A- klasse: Wa. Lokerse, R. M- van Luyk, A. Meulbroek, G. P. Molhoek, I. A. van Het eerste jaar der exploitatie. In een onderhoud met een redacteur van het A.N.P. heeft de heer M. C. van Hall, directeur van de N.V. Haven van Vlissingen, gesproken over het werk van deze jonge vennootschap. Wij zijn thans ongeveer een jaar aan het werk, aldus de heer Van Hall. Wat wij gedaan hebben? In het kort ge zegd, veel voorbereidend werk. Keulen en Aken zijn niét in één dag gebouwd! Sinds verleden jaar werkt onze N.V., een semi-overheidsbedrijf, aan de ont wikkeling en de exploitatie van de ha ven van Vlissingen. Onder de haven ver sta ik dan onze binnen- en buitenhaven. In 1931 werd de buitenhaven door H. M. de Koningin geopend. In Maart 1934 werd daarnh onze N.V. opgericht. De bedoeling kan aldus worden gekarak teriseerd: Vhssingen te ontwikkelen als aanloophaven en als distributiehaven. In deze twee woorden ligt een ge heel program Een program voor jaren. Alles is een kwestie van zeer langzame, ik zou willen zeggen behoedzame, ontwikke ling. Vlissingen heeft het optimisme zich een plaats te willen veroveren onder de havensteden aan de Noordzee. Ander zijds kan het niet te véél pretenties hebben: een evenknie van Rotterdam en Antwerpen te zullen worden verbeeldt het zich niet. De ontwikkelingsmogelijk heden van een haven hebben haar na tuurlijke grenzen. Vlissingen is door zijn ligging geschikt tot aanloophaven en distributiehaven. Welk doel van dit program kan het eerst worden verwezenlijkt? Wij hebben reeds eenige beschei den resultaten. Vergeet U niet, het is crisis! In de koopvaardij is de klad ge komen. De concurrentie, is in deze om standigheden uiterst scherp. Als men dit in het oog houdt, kan Vlissingen over het afgeloopen jaar niet ontevreden zijn. De bescheiden resultaten zijn te boeken als „aanloophaven". Wij hebben ge tracht de schepen naar Vlissingen te lokken om er te bunkeren. Naast het ko lenbunkerstation, dat reeds ouder is, is eenige maanden geleden een oliebun kerstation in gebruik genomen. Sinds dien is gebleken, dat het vertrouwen In Vlissingen als bunkerhaven niet be schaamd is. Bestaat de „aanloop" grootendeels uit bunkerende schepen? Wij hebben ook andere klanten. Vaste en losse. Verblijdend is, dat de Woer mann Linie sinds eenigen tijd geregeld Vlissingen aandoet voor het opnemen van post en passagiers voor Zuid-Afrika. En dan trachten wij ook zooveel mo gelijk de scheepvaart-maatschappijen, vooral in Engeland, ertoe te bewegen 't schilderachtige Walcheren als doel te kiezen van hun korte vacantie-trips. Zoodoende hadden wij verleden week nog bezoek van een schip met 400 En- gefsche toeristen, die het idyllische Zee land hebben bewonderd. Voor deze vreemdelingen-bezoeken ligt Vlissingen zeer gunstig: een interessant land, dat aansluit aan een diepe haven- Die^diepte schijnt Uw trots te zijn? Diepte beteekent veel! Onze haven is 12 m diep, en nu ik toch getallen noem zeg ik U er nog twee maten bij: onze mond van de buitenhaven is 360 m breei en de wateroppervlakte bedraagt 36 hi Door deze haven hebben wij ook de il lusie nog eenmaal (na de crisis!) indu strieën te kunnen trekken- Bij de haven liggen namelijk goede industrieterreinen, die zich uitstekend leenen voor indu strieën, die per schip aangevoerde grondstoffen moeten verwerken en daar na weer moeten verschepen. De distributiehaven! Dit onderwerp is nog niet bijzon der actueel. Flier zijn wij nog in het stadium der plannen en.... der fanta sie. Er is wel reeds eenige belangstcl- A Houth. Alberts 26%26%. C Baltimore en Ohio 6%6%. A Southern Rlw. 4%4%. Union Pac. Rr. 62% Int, Nickel Cy. 16%16%. Duitschl- '30 1000-5% 18%—18%-%. A Koloniale Bnk. 36% A NJ. Hbk: 1000 77%—77%. 7 Ned. H.M. 1000 114—112%. A Alg. Kunstz. U- 3232%-%, A v. Berkels Pat. 58%57%. Calvé-Delft 58%—58%. A C. Suiker Mpij, 3838. A Ned. Ford A.M. 258%—259%. A Philips Gem. B. afg. 259259%-60. C Unilever 100%99%-%. C Anaconda Cop. 9%9%-9%. C Bethlehem St. 18%18%-%. C Kennec Copper 11%11%. C Un. States Leather 4 A A.N.I.E.M.—N.B. 167—167. A Kon. Petr. Mpij. 184%183% -84%, C Contin. Oil Cy. 12%—12%-%. C Shell Union O.C. 6%6%-6. ling van industrieele zijde voor de ha ven van Vlissingen. De N.V. Handels compagnie te Rotterdam gaat hier een entrepot stichten voor „Deck and En gine Stores". Doch een distributieha ven veronderstelt, zoo al geen hoog conjunctuur, in ieder geval een zekere mate van vrijen handel. Het is voor het handelsverkeer een zeer ongunstige tijd. Waar wij als aan- loophaven terrein hadden gewonnen, heeft de devaluatie van de Éelga ons weer een eind teruggezet. Schrijft U dit vooral op: het is van groot belang, dat van regeeringswege al het mogelijke wordt gedaan om de concurrentiemoge lijkheden van onze Nederlandsche ha vens tegenover het buitenland te be gunstigen. Daar zijn de loodsgelden, die zwaar drukken op onze havens. Sinds de devaluatie van de Belga is er een wanverhouding ontstaan tusschen de Nederlandsche en Belgische loods gelden, welkt laatste thans achtmaal la ger zijn, dan de onze! Met zeer veel belangstelling is hier kennis genomen van het regeeringsvoorstel tot radicale verlaging der loodsgelden. Dat is een stap in de goede richting. Als de behandeling van het wetsont werp maar geen maanden duurt! Het is v,an het hoogste belang, dat deze be lemmering voor den Nederlandschen handel zoo spoedig mogelijk wordt op geheven. En voorts mag men een gesprek over de Vlissinger haven niet besluiten zon der melding te hebben gemaakt van onze Maatschappij Zeeland, die een kanaal- dienst onderhoudt, welke onder alle an dere bekend staat als de meest punctu- eele. Er is geen weersgesteldheid, waar bij de dienst op Harwich geen voortgang heeft, dankzij ten deele de beschutte ligging van de Vlissinger haven. De Maatschappij 'vervoerde verleden jaar 80,000 passagiers en pl.m. 300,000 post zakken. Het is niet het minst deze ka- na aldienst, die den naam Vlissingen een internationalen klank geeft- Het gesprek was ten einde, wij namen afscheid Vlissingen een naam met inter nationalen klank? Voor ons land had het woord een zeer nationalen klank na dit gesprek. In deze stad, met het ge zicht naar de zee gekeerd, voelt men een oud-vaderlandschen geest leven. Het vasthoudende „langzaam maar zeker" is er nog steeds het devies. Een trage doch stage vooruitgang geeft voldoenden grond tot werken „op hoop van zegen" C Tide Water Ass. Oil 6%6%-6%. A K;N. Stoomb, Mij, 44, A Ned. Scheep v. U- 3434-%. A H.V. Amsterdam 168%166-%, A Java Cult. Mij. 9392%. A NJ. Suiker U. 90%—89%. A Deli Batavia 136%—138%-38. C Deli Mij. 1000 144%—146%-45. A Senembah 150%151%-50%. C Chicago Milw. A Amst. Rubb. C. 106%106-05. A Deli-Bat. Rubb. 68%—67%. A Hessa Rubber 92%91%. A Serbadjadi S.R. 63% Prolongatie 1 1 Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland K.openhagen New-York WISSELKOERSEN. 16 Juli 7,26% 59.20 9.72% 24,78% 48.10 32.47% 1.46% 17 Juli 7.27% 59.20 9.72% 24.78% 48.08 32.50 1.46% OUD-MINISTER CORT VAN DER LINDEN f Herdacht in de Tweede Kamer. Nadat alle leden zich van hun zetels hadden verheven, heeft de V o o r z. der Tweede Kamer hedenmiddag mr. P. W. A. Cort van der Linden herdacht. Spis prees het werk, dat de overledene heeft gedaan tijdens den wereldoorlog toen hij ons volk geleid «heeft langs ve lerlei gevaren, waarvan het zelf niet 't bestaan vermoedde. God zij geloofd, voor wat Hij ons in Cort van der Lin den gegeven heeft. Minister Colijn sprak hierna ongeveer als volgt: De regeering met dankbaarheid ge denkend, den gewichtigen arbeid door wijlen Cort v. d. Linden in het belang van het vaderland verricht,' sluit zich van harte aan bij de door den voorzit ter gesproken woorden. Meer dan een halve eeuw heeft Cort v. d. Linden zijn leven gewijd aan den publieken dienst en inzonderheid blijft in onze herinne ring het beleid in de jaren 19141918, toen hij er niet alleen in geslaagd is, ons land er voor te behoeden, meege sleept te worden in den gruwelijken oorlog, maar hij ook een der weinigen was, die hoog hield de vaan van het internationaal recht en die is opgeko men voor de rechten en belangen der neutralen, die destijds zoo ernstig ge vaar liepen uit 't oog te worden verlo ren. Ook de regeering dankt God, voor wat Hij ons land in dezen man heeft geschonken. DE RAMP VAN DE „KWIKSTAART." Omtrent de begrafenis van het stof felijk overschot der omgekomen beman ning, die morgen'middag op Zorgvlied nabij Den Haag zal plaats vinden, ver nemen wij, dat er bij deze droeve plech tigheid vermoedelijk alleen gesproken zal worden namens de K.L.M. en .na mens de regeering. De vier kisten bevinden zich thans in een der zalen van het Binnengasthuis te Amsterdam. H. K. H. Prinses Juliana heeft he denochtend aan de directie van de K, L. M:. haar deelneming met de r,amp van de „Kwikstaart" betuigd. DE ARRESTATIES TE OSS. Het houdt niet op. Hedennacht zijn door de marechaus see te Oss weer twee arrestaties ver richt, n.F van een zekeren W. Bloemers en F. de Reuver, die ervan worden ver dacht medeplichtig te zijn aan den in den ochtend van 2 Nov. 1930 in het ge hucht Zevenbergen nabij Oss gepleeg- den roofoverval bij de familie Kuypers, Vijf gemaskerde personen waren dien ochtend de woning binnengedrongen toen de man afwezig was. De vrouw werd overvallen en de misdadigers kon den met een buit van f 1000 ontsnap pen. B. is een broer van den man, die gis teren reeds werd gearresteerd, ONTSLAG BIJ DE MIJNEN. Met ingang van 1 Aug. ,a.s, is aan 45 ondergrondsche arbeiders van de Oran je Nassau mijn II te Schaesberg ontslag aangezegd. HET ITALIAANSCHABESSIJNSCH CONFLICT. De bewaking der Italiaansche grenzen verscherpt. In de laatste weken is de Italiaansche grensbewaking aanzienlijk versterkt en vooral bij de bergpassen aan de Zwit- sersche grens zijn drastische maatrege len genomen. Het doel hiervan is twee voudig. In de eerste plaats wordt er in den laatsten tijd zeer veel anti-fascisti sche lectuur het land binnengesmokkeld, waarin de bevolking wordt gewaar schuwd tegen den geldverslindenden ko menden oorlog. Doch in de tweede plaats schijnen niet alle Italianen zoo geestdriftig te zijn voor het dienstnemen in Oost-Afrika als bij het vertrek der troepentransporten herhaaldelijk het ge val schijnt te zijn. In de laatste weken schijnen vele Italianen over de grens te zijn uitgeweken om niet gedwongen te worden dienst te nemen bij de voor Oost- Afrika bestemde regimenten. Wil Mussolini geld leenen in Amerika? De Amerikaansche bladen maken mel ding van het gerucht dat Italië tracht 'n leening te plaatsen te New-York. De „New-York Times" heeft commander Griffith, een bankier die geïnteresseerd is bij de ItaliaanschAmerikaansche fi- nancieele kwesties, geïnterviewd, die de geheele zaak ontkende. De Johnsonwet maakt het landen, die oorlogsschulden niet betalen, onmogelijk leeningen in de Ver. Staten te sluiten. De geruchten omtrent een be zoek van den Duce aan Oost- Afrika. De Romeinsche corr. van de „Jour" bevestigt de geruchten dat Mussolini zou hebben besloten zich persoonlijk per vliegtuig naar Oost-Afrika te begeven. Vermoedelijk zal deze reis plaats heb ben kort voor het openen van de vijan delijkheden. Unilever H.V.A. Tabak Philips Aku IMarkt Olie Rubber Suiker Koninkl. Schepen Mijnen (Wettig gedeponeerd.) ONSMAKELIJK GEDOE. Wrak van „Kwikstaart" voor geld te kijk gesteld. Het Hbld. meldt: Het wrak van de „Kwikstaart" ligt niet meer tegen den dijk, waar het vlieg tuig verongelukte. Het ligt ook niet waar men het menschelijkerwijze gesproken verwach ten mocht in een der K-L.M. loodsen Het isverkocht aan den slooper voor een handvol zilverlingen. En deze slooper heeft er een zaakje in gezien heeft het wrak te kijk gesteld voor een dubbeltje per persoon! Iemand die daar gisteren was en ver ontwaardigd-getroffen vroeg of hij niet alles koopen kon kreeg ten antwoord: Ja neem 't maar mee voor honderd daal ders En daar lagen nota bene nog ver brande kleeren tusschen! Hoe geheel anders handelt men dan op Soesterberg of De Kooy na een vliegramp. Dan worden de resten ook bijeengenomen en vervoerd; stillekes weggebracht naar een hoek; om maar zoo spoedig mogelijk vergeten te wor den Wij hebben de gelegenheid gehad den directeur der K.L.M., den heer Piesman over deze onsmakelijke geschiedenis even te spreken. Hij vertelde ons, Zondag orders te hebben gegeven om het wrak zoodna dat mogelijk was naar de smelterij te vervoeren en te vernietigen. De' Tech nische Dienst heeft dat niet gedaam doch den eersten den besten slooper, die zich aanmeldde, in de gelegenheid gesteld de ruïne te koopen. Natuurlijk niet vermoedende dat deze man zulk een gebruik van de machineresten zou maken. Een dezer dagen op weg naar Schip hol had de heer Plesman de wrakresten zien liggen voor de deur van den op- kooper. Hij was toen uit de auto ge stapt en had den man gezegd, dat die boel daar niet te kijk mocht liggen, waarop de opkooper hem verzekerd ha'd, dat dit niet in zijtn bedoeling lag. De heer Plesman toonde zich zeer verbolgen en verontwaardigd over dit onsmakelijk gedoe en hij zeide op Schip hol orders te hebben gegeven om coüte que coüte een einde daaraan te maken. Naar wij nader vernemen, is gisteren in den laten avond de zaak nog in orde gekomen: de K.L.M. heeft inderdaad het wrak van de „Kwikstaart" teruggekocht en hedenochtend om 6 uur zou alles worden opgehaald en naar Schiphol ver voerd. Er werd gisteravond er was op het moment dat de zaak in orde kwam nog een zeventigtal personen, die een stukje van het wrak gekocht hadden een po litiepost bij het erf gezet, ten einde te voorkomen, .dat de slooper zijn luguber verkoop-bedrijf na de laatste transactie nog zou voortzetten CHOLERA-VERSCHIJNSELEN IN N.O. OVERIJSEL? Twee kinderen overleden, Men meldt aan de Standaard In de plaatsen Slagharen en L u 11 e n waart sedert eenige jaren een ernstige ziekte rond, die telkens op nieuw weer haar offers eischt. De^ volks mond noemt dit „Indische ziekte doch in wezen schijnt het weinig anders te zijn dan Cholera. Tot nog toe trad de ziekte hoofdzakelijk op bij kinderen en openbaarde zich in den aanvang door braken en ernstige diarrhee. In de mees te gevallen overleden de patiënten na een hevig lijden, dat slechts een paar dagen duurde. Gedurende de laatste maanden wa ren geen nieuwe gevallen voorgeko men, doch thans openbaarde de ziekte zich weer in haar vollen ernst in het gezin van den arbeider Benjamins, wo nende in een der huizen van de woning- bouwvereen. „Keiendorp Vrijdag de den zich bij het oudste dochtertje van dit gezin plotseling de gevreesde ziek teverschijnselen voor in de school. Men bracht het kind naar huis, waar 'net Za terdag reeds is overleden. Zondag is het oudste zoontje uit dit gezin teeds overleden. De ziekte is buitengewoon besmette lijk en met het oog op den ernst daar van zijn alle mogelijke maatregelen ge troffen om uitbreiding te voorkomen. HET SCHANDAAL TE WORMERVEER De bankier L. Schaap te Wormerveer die, naar men weet, in het politiebureau aldaar is opgesloten, wegens het plegen van frauduleuze handelingen, heeft een volledige bekentenis afgelegd en zijn volle medewerking bij het onderzoek naar de verdwenen effecten enz. ver leend. Zoodoende zal de politie in staat zijn het bedrag der gestolen en verduis terde stukken nauwkeurig vast te stel- De bankier heeft voorts nog bekend dat hij tot zijn fraude is gekomen omdat hij geen contanten genoeg had om zijn zaak te drijven. Zooals bekend, was de kassier begonnen met een kapitaal van 24.000 wat bij de afmetingen, welke de affaires allengs namen, vee; te gering was. Daarbij werden in groote gemoede lijkheid credieten verleend, welke niet in verhouding stonden met de betreffen de onderpanden. Hij nam credieten van 80.000 bij een dekking van nog geen f 10.000. Bankier Schaap gaf ook al tijd pet. hooger prolongatie-rente dan andere bankiers om zoodoende aan con tanten te kunnen komen. Om zich de verder benoodigde con- Zondaj ging een wedj me van om 6,22 Jonge Fossé Dhondt heije 8, Zuidzanc E. Baerj duif 103| Oude W. du Hec tot onze en Br in der In le1 rende J. B( II H. J. H. SouB De plaat plaat 19 J< SterfJ Voor neming, den van| huwd-, der, betuigei dank. Nieuw-I Voor neming lieve W onderv telijker Leiden! Het beleefd twee talen, dat zi| Juli- wordel Op op m I.oska midda worde 500 de ijze: fees

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2