LAATSTE BERI6HTEN. LEGER EN VLOOT. RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Militair vliegtuig verongelukt. iSllïlilliP- Het conflict in Oost-Afrika. gaat mussolinï naar FRANKRIJK. DUITSCHLAND. neel; J. D. Julianus; J, C. Meijboom; C. I. van Nieuwenhuijzen (m.); H. Orbaan; P. J, H. van Roo; G. J. Versluijs; D. J. Vos; L. B. Vriesman. 1 Afgewezen. Bevorderd van de 4 A naar 5 A M, Bastiaanse (m.); P. van Boven (m.); E. W. P. van Dam van Isselt; A. C. van Dusseldorp (m.); P. M. van Giezen (m.); A. de Kam; H. Peterse (m.); C. P. M. de Wilde (m.) voor enkele vakken; van 4 B naar 5 B: J. de Baare; F. van Beusekom; J. van den Ende; M. G. En- tink (m.); K. Flipse; B. Heijt (m.); A. G. Nijmeijer; A. C. E. van Opdorp; J. Z. S. Pel; P. Peterse (m.); P. Th. Schippers; J. P. Vaane; C. J. de Vuijst (m.); P. M. de Wilde (m.). 8 Afgewezen. Bij het te Goes afgenomen Mulo examen, zijn geslaagd voor diploma A.: W. C. Fransen v. d. Putte, Goes, M. Bom en L- Bom, beiden IJerseke, C. W. Blok, Kapelle, E. M. van der Peijl, Goes, J. P. J. van Liere, Kapel e, W. F- Korstanje. Wemeldinge, Ar A. Bron, M. J. de Voogd en M- J. Taillie, Vlissingen, J. Baaijens, Kleverskerke, D. Coppoolse, A. de Wolf, Serooskerke, C. OeTe, Zaam- slag, E. Ch. Oggel, Axel, M. M- Dom- menschet, Vlissingen, L. A. Stoutjesdijk, Ter Neuzen, A, L. v. d. Casteel, Axel, J- v. d. Hofstede, St. Laurens, D. den Hollander, Middelburg, M. C. Bosch, Koudekerke, G:. Imandt, Sint Gilles, Waes (België), J. van 't Veer, Zierikzee, G. H, Queré, Domburg, voor diploma B: H. den Hamer, Stoppeldijk, C- A. Koo- man, Sluiskil, A. L. Ruytenburg, Axel, P. A. Trimpe, Goes, J. G. Keim, Ka pelle, B- de Jonge, Goes, J. Viergever, Wolghaartsdijk en G, J. Winter, Middel burg. Geslaagd voor het einddiploma aan de Middelbare Technische School te Dordrecht de heer W. Klos Hzn. te I e r s e k e. Het bestuur der Chr. H.B.S. te Apeldoorn heeft tot leeraar in het En- gelsch aan zijn school benoemd drs. B. den Breejen te Zf i e r i k z e e. Politierechter te Middelburg, In de zitting van heden werden de volgende personen gedagvaard: L. A. B. van de V., 35 jaar, landbou wer, wonende te Overslag, wegens mis handeling van Maria Maria Leonia Ver- durmen te Overslag op 4 Juni 1934 door haar te slaan en wegens beleediging van deze. Eisch en uitspraak: 15 of 10 d. h.; J. F. van S., 56 jaar, koopman, wonen de te Hulst, wegens beleediging van J. F. de Bruijn te Hulst op 5 Juni 1935. Eisch en uitspraak: 10 of 5 d. h.; C. W., 31 jaar, arbeider, wonende te Sas van Gent, wegens mishandeling van Marie Kalle, te Sas van Gent op 24 Mei 1935. Eisch en uitspraak: 15 of 10 d. h.; A. R. M., 43 jaar, kanaalloods, wonen de te Selzaete, wegens beleediging van S. P. C. Verbrugge te Ter Neuzen op 31 Mei 1935. Eisch en uitspraak: J®10 of 5 d. h.; W. B., wed. 73 jaar, zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, wegens belee diging van A. W. Witte te Ter Neuzen op 7 April 1935. Eisch en uitspraak: 10 of 5 d. h, M. Q., 24 jaar, werkman, wonende te Breskens, wegens verzet tegen den wachtmeester der maréchaussée Pad mos, toen deze hem ter zake van orde verstoring in een café beetpakte, en wegens mishandeilng van den caféhou der Neissen te Yzendijke op 11 Juni '35. Eisch en uitspraak: 20 of 10 d. h.; lo. H. M. P., 20 jaar, arbeider, en 2o. C. R. van H,, 19 jaar, arbeider, wonen de te Philippine, wegens vernieling van 2 glasruiten, toebehoorende aan H. van der Velpen te Philippine op 30 Mei 1935. Eisch: lo. 30 of 10 d. h.2o. 1 maand gevang, voorw. pr. 1 jaar plus 20 of 10 d. h.; Uitspraak: lo. 30 of io d. h.; 2o. 1 maand gevang, voorw. pr. 2 jaar plus 30 of 10 d. h.; P. B., 25 jaar, werkman, wonende te Biervliet, wegens beleediging van den opperwachtmeester en den wachtmees ter der maréchaussée Cambier en Van Sluis te Biervliet op 30 Mei 1935, en we gens wederspannigheid tegen die ambte naren. Eisch: 14 d. gevang; uitspraak: 20 of 10 d. h.; W. A. de J., 24 j., koopman, wonende te Biervliet, wegens beleediging van den opperwachtmeester Cambier en den wachtmeester Van Sluis te Biervliet op 30 Mei j.l. toen deze ambtenaren bezig waren met een arrestant over te bren gen. Eisch: 14 d. gevang.; Uitspraak: f 20 of 10 d. h.; C. L. C., 67 j., werkman, wonende te Hengstdijk wegens diefstal van een tasch, toebehoorende aan Josephus de Waal te Stoppeldijk op of omstreeks April 1935, subsidiair werd hem ten laste gelegd dat hij die tasch, -welke hij had gevonden, heeft behouden. Eisch en uitspraak: 15 d. of 10 d. h. E. F. de C., 28 j., koopman, wonende te Cadzand, wegens mishandeling van B. J. Steenhart te Cadzand op 18 April 1935, door hem te slaan. Verzet vervallen verklaard. Ma. de L., huisvr. van A. K., zonder beroep te Waarde, wegens beleediging van Geertruida Welleman te Waarde op 10 Juli 1935. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. J. van der D., 72 jaar, zonder beroep te Dreischor, wegens mishandeling van C. P. de Bakker te Dreischor op 9 Juni 1935 door hem met een mes te steken. Eisch en uitspraak: 75 of 25 d. h.; A, I. B., 21 jaar, knecht te 's-Heer Arendskerke, wegens diefstal van 2 sier- boschjes en een huis- of roepduif, toebe hoorende aan J. Kole en Elisa Rouw te 's-Heer Arendskerke op of omstreeks 1935. Eisch en uitspraak: 15 of 10 d. h. J. A. L., 18 jaar, landbouwer, C. K., 24 jaar, werkman, en K. M., 22 jaar, landbouwer, allen wonende te Oostka- pelle, wegens diefstal te zamen en in vereeniging van een liter melk, toebe hoorende aan C. Brand te Oostkapelle op 15 Juni 1935. Eisch en uitspraak: ieder 15 of 10 d. AANGEHOUDEN. Te Gouda is hedenmiddag door de mjDtorpolitije aangehouden, zekeren K. uit Middelburg, die zich te Goes, Dordrecht en Gouda aan oplichting van winkeliers en andere heeft schuldig ge maakt. K., die zich reeds meermalen aan zulke praktijken heeft schuldig gemaakt, zal achtereenvolgens aan de commissa rissen van politie in genoemde plaatsen worden voorgeleid. DE RAMP VAN DE „KWIKSTAART". Wij vernemen, dat van 't oorspronke lijk plan, het stoffelijk overschot van de bij de ramp van de „Kwikstaart" omge komen Engelsche passagiers -Newman en Hodson per vliegtuig naar Londen over te brengen, is afgezien. Beide slachtoffers zullen morgenmiddag me,t een der booten van de Batavier-lijn naar Londen worden vervoerd. DE MISHANDELDE N. S. B.-ER. De daders tot 8 maanden ver oordeeld. De Aimsterdamsche rechtbank ver oordeelde heden de arbeiders J. I. en J. H. S., die tijdens een relletje te Am sterdam een N. S. B.-er zouden hebben mishandeld op 8 Mei jl. ieder tof"8 maanden gevangenisstraf. Het O.M. had tegen het tweetal een jaar geëischt. (Dit geval betreft den N.S.B.-er, wien de kaak werd kapot geslagen. Hij moest geruimen tijd in het ziekenhuis worden verpleegd). GEWELDIGE BOERENBETOOGING TE ASSEN. Op het Sportpark te Assen organi seerde de Nationale Bond „Landbouw en Maatschappij" heden een grootsch opgezetten landdag,* waarvan de hoofd schotel vormde het landspel „Naar het land terug", geschreven door mr. A. W- Kamp, Naar schatting waren ongeveer 20,000 personen aanwezig. Aan het stuk werk ten 500 mannen en vrouwen mede. Gerei. Kerk. M. P van Dijk cand. en hulpprediker te Wemeldinge heeft het beroep naar Wemeldinge aangenomen. mimwÊammi ihiiii mir-- wmmtmiiwnm n i Bij Kon. besluit is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-N,assau de kapitein-luitenant t,er zee L. F. Klaassen, het versiersel te dragen met de zwaarden. Met ingang van 4 Augustus zijn benoemd tot vaandrig der militaire ad ministratie, de dienistpl. sergt.-titulair J. van Amersfoort van het 14e R.I. bij de Luchtvaartafdeeling en D. Remijnse van het 14e R.I. bij 7 R.V.A. De bestuurder om 't leven ge komen. Uit Den Helder wordt gemeld: Hedenmorgen te tien minuten voor half tien is de Fokker jager D 7 29 aan de overzijde van het Noord-Hollandsch kanaal tegenover het vliegveld De Kooy op ongeveer 100 meter afstand daarvan neergestort- De officier-vlieger 3e klas se M. Holewyn, die nog in opleiding was, is daarbij verongelukt. Hij was de eenige inzittende van het toestel. Het slachtoffer is 30 December 1913 geboren en was 28 Dec. 1934 officier geworden. Hij was ongehuwd. Zijn ouders wonen te Rotterdam. Zij zijn onmiddellijk van het gebeurde in kennis gesteld De veron gelukte was voor een oefenvlucht opge stegen en is, waarschijnlijk tengevolge van een vliegfout, van 30 a 40 meter hoogte gevallen. Het toestel werd to taal vernield- Kort na het ongeval spra ken wij nog even kolonel Ferwerda, com mandant van het vliegveld De Kooy. De kolonel was, zooals te begrijpen, zeer onder den indruk van het gebeurde. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat het ongeluk aan een vliegfout te wijten moet zijn geweest- De vlieger heeft met geringe snelheid geprobeerd te wenden om vervolgens op het vliegveld te lan den. Toen hij in de bocht was bemerkte hij <!at de snelheid te gering was. Hij heeft toen gas gegeven, hetgeen duide lijk te zien was door de uitgestooten rookkolommen. Het was echter reeds te laat- He vliegtuig boorde zich in het grasveld. Zoolang de commandant het bevel over het vliegkamp voert ruim 2 jaar is een dergelijk ernstig onge val niet voorgekomen. EEN DRAMA TE AMSTERDAM. Drie dooden. In het sousterrain van perceel Kerk straat 37 te Amsterdam waar de hr. A. Mühl een volkscafé heeft, heeft zich Maandagmiddag een drama afgespeeld, dat aan drie menschen het leven kostte. Bij den 37-jarigen heer M. was in be trekking een gehuwde vrouw, vermoede lijk Jacobs geheeten, uit Arnhem- Eenigen tijd geleden, had de caféhou der M. de vrouw, die er voor doorging ge scheiden te zijn van een zekeren Dekker uit Arnhem, als assistente in dienst ge nomen. Tusschen M. en de vrouw heeft zich spoedig een verhouding ontwikkeld. D- schijnt hiervan op de hoogte te zijn gekomen. Uit een op den dader gevon den brief blijkt tenminste dat er over deze kwestie een correspondentie tus schen M. en D. is gevoerd, waarbij M. aan D. geschreven had maar eens naar Amsterdam te komen om de zaak te re gelen. Op verschrikkelijke wijze heeft D. daar gistermiddag aan voldaan- Toen D. voor het volkskoffiehuis kwam stond M. voor de deur- Zonder te spre ken schoot D. den caféhouder met twee kogels neer. De vrouw bevond zich in de gelagka mer, waar behalve een vijftienjarige be diende, ongeveer 8 a 10 bezoekers zaten. De vrouw vluchtte den bediende met zich meetrekkend, in een klein vertrek je, achtervolgd door den man- In het ka mertje zocht de vrouw bescherming ach ter den jongen, die zich echter los rukte en de vlucht nam. Op hetzelfde oogen- blik schoot D. zijn wapen wederom twee maal af op de vrouw, die eveneens dood neerviel- D. is daarna op een stoel in het kamertje gaan zitten en heeft de revol ver tegen zijn eigen slaap afgedrukt. Hij was direct dood. Het geheele drama had zich in een ommezien afgespeeld. Een der bezoe kers had de tegenwoordigheid van geest te trachten met een stoel den revolver uit de hand van den dader te staan- Hij moest dit duur bekoopen, want de moor denaar richtte het wapen eveneens op hem. De kogel trof hem in een bil. De wond is niet van ernstigen aard. De vrouw was, evenals D- naar schatting ongeveer 40 jaar oud. Het is te begrijpen dat het gebeurde in de buurt groote consternatie heeft gewekt. VROUW VERBRAND. Door on voorzichtigheid bij het bijvullen van een petroleum-gasbrsnder is gistermor gen, omstreeks half acht de kleeding van de 22-jarige mevr. D. te S c h i e- broek, in brand geraakt. Gillende liep de vrouw heen en weer, waarop haar man en eenige gasten van spuit zes het huis insnelden en de vrouw de brandende kleeding van het lichaam trokken en met een deken de vlammen verder doofden. De ernstig gewonde vrouw is naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden, MILITAIR OM T LËVEN GEKO MEN. Maandagmiddag is door het op hol slaan van een bespanning op de terreinen van het schietkamp O 1 d e n- broek een ernstig ongeluk gebeurd. Een der stukrijders, de dienstplich tige M. N. uit Vriezenveen, geraakte onder een der wielen van een kanon en werd hierbij levensgevaarlijk ge wond. Eenigen tijd later is hij overle den. Een itweede berijder liep lichte hoofdwonden op. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gisterenavond wilden enkele jon gens gaan baden in het Twenthe-Rijn- kanaal bij de Waarbeek te Hengelo. De 14-jarige C. uit Enschedé, die niet kon zwemmen, kwam in een diep gedeelte terecht en verdronk. Gisterenmiddag omstreeks vier uur is ter hoogte van de Maasbrug te Gen nep verdronken de 11-jarige P. T. uit R ij k e v o o r t. De jongen, die on voldoende zwemmen kon, is ondanks herhaalde waarschuwingen, toch te wa ter gegaan. Gisterenavond is de 20-jarige on gehuwde K. S. uit V eenendaal, in den Rijn bij Eist bij het baden ver dronken. De 13-jarige J. T., die met een vriend in de Maas bij' Beugen (N.-B.) was gaan zwemmen, is daarbij vermoedelijk in een kuil geraakt en verdween onder water. Een havenmees ter slaagde er in den jongen te grijpen, doch doordat de jongen in angst hef tig tegenspartelde was de havenmees ter genoodzaakt hem weer los te laten, zoodat de jongen verdronk. DE TARWEFRAUDE TE ELST. Naar wij vernemen zijn de in verband met de zgn. tarwefraude te Eist zich te Arnhem in hechtenis bevinden de personen gisteravond in vrijheid ge steld. 't Zijn ir. W. A, V., die als taxateur en keurmeester van de ingeleverde tar we optrad en werkzaam was bij de A. B. T. B.; J. uit Eist, de boekhouder A. R., die in dienst was van den pakhuis houder J, te Arnhem en het gemeente raadslid G. W. te Eist. Op het oogenblik is in verband met deze affaire nog alleen in hechtenis de pakhuishouder A. J, F., graanhandelaar te Arnhem, die als taxateur de tarwe in ontvangst nam. TEGEN „ZEDENVERWILDERING Te Enschede is op aanstichting van de katholieke jongemannenvereeni- ging St. Paulus een comité van actie opgericht tegen de zedenverwildering, tot welk comité vrijwel alle r.-k. stands- en jeugdorganisaties van die gemeente met pl.m. 5000 leden zijn toegetreden. Het comité stelt zich in 3e eerste plaats ten doel den strijd aan te binden tegen de gemengde zwem- en zonnebaden en verder tegen alle uitwassen, die in strijd kunnen worden geacht mei de goede zeden. DE ZUIVERING VAN OSS. Weer een duistere misdaad op gehelderd. Reeds eenigen tijd geleden heeft de gemeentepolitie te O s s het onderzoek heropend in een oude zaak en thans is zij hiermee zoover gevorderd, dat vol doende termen aanwezig waren om tot arrestatie over te gaan van den 43-ja- rigen N. v. G., wonende te Oss, ver dacht van medeplichtigheid aan opzet telijke brandstichting. Het betreft hier een brand, welke in Augustus van het jaar 1926 te Oss heeft gewoed en die vier slachtoffers heeft geëischt, In het holst van den nacht brak toen brand uit in een dubbel woonhuis, gelegen aan de Korenstraat in de buurtschap Spitbergen en be woond door de arbeidersgezinnen v. Z. en Beversa v. Z. was dien nacht niet thuis, omdat hij in de nachtploeg op een fabriek moest werken. Zijn 24-jarige echtgenoote bevond zich met drie kin deren van resp. 3, 2 en 1 jaar in het huis, terwijl in de schuur achter de- wo ning zooals gewoonlijk een marskramer overnachtte. De vlammen grepen met razende snelheid om zich heen en het gezin Bevers slaagde er nauwelijks in het brandende perceel te verlaten. Het gedeelte van de woning, waarin de fa milie v. Z. onderdak vond, stond echter in een minimum van tijd in lichter laaie. De vrouw werd door het vuur verrast en slaagde er niet meer in zich met haar kinderen in veiligheid te brengen. Allen vonden een verschrikkelijken dood in de vlammen. Hun verkoolde lij ken werden later onder de puinhoopen gevonden. De marskramer was door het knette ren van het vuur uit zijn slaap opge schrikt. De schuur stond toen reeds in brand en de kleeren van den man had den al vlam gevat. Hij snelde brandend naar buiten, waar hem drie onbekende mannen behulpzaam waren bij het doo- ven van zijn brandende kleeren. Toen de man, die deerlijk met brandwonden was overdekt, eenigermate van den schrik was bekomen, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn portefeuille met geld, die hij altijd bij zich droeg, weg was. Alles wees er op, dat de hulp vaardige mannen hem die hadden ont stolen. De politie stelde destijds onmiddelijk een onderzoek in, maar slaagde er niet in aanwijzingen te vinden, die op mis drijf wezen. Ook de mannen, die zich op zulk een verdachte wijze des nachts in de nabijheid van het brandende huis hadden bevonden, werden nimmer op gespoord. Langzamerhand raakte ook deze gerucht makende zaak in het ver geetboek. Toen evenwel de Ossche on derwereld als bij tooverslag haar zwijg zaamheid liet varen, kwam ook deze mysterieuze zaak weer op het tapijt. De politie zou thans over dusdanige aanwijzingen beschikken, dat volledige opheldering van het gebeurde weldra kan worden tegemoetgezien. In ver band met den huidigen stand van het onderzoek kunnen omtrent de motie ven, die tot het misdrijf hebben geleid, nog geen verdere publicaties worden gedaan. Men verwacht nog meer op zienbarende arrestaties in verband met deze brandstichtingsaffaire, welke zul ke tragische gevolgen heeft gehad. Van G. is naar het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch ^overgebracht, ten einde voor den officier van justitie te worden geleid. Italië voltooit de krijgstoe rustingen. 180,000 man klaar voor den oorlog. Een vijfde divisie infanterie en een vijfde divisie zwarthemden zijn in Italië gemobiliseerd alsmede de specialisten van de genie van de lichtingen 1909, 1910 en 1812 en de specialisten van de luchtvaart. Verder is order gegeven o n m i d- dellijk tien duikbooten te bouwen, welke nog in het najaar van stapel moeten 1 o o p e n. Met de mobilisatie van bovengenoem de twee divisies heeft Italië, naar uit Rome wordt gemeld, zijn mobilisatie programma inzake de Afrikaansche ex peditie voltooid. Op het oogenblik be draagt het aantal gemobiliseerde divi sies 10, waarvan 5 infanteriedivisies, vertegenwoordigende ongeveer 65.000 man en 5 ter gezamenlijke sterkte van ongeveer 50.000 man. Bovendien beschikt het Oost-Afri- kaansche contingent over 35.000 man koloniale troepen. Het aantal werklieden, dat naar Oost- Afrika is gezonden voor het aanleggen van wegen, ligt tusschen 20 en 30.000. Italië beschikt dus op het oogenblik voor de Afrikaansche expeditie over ten minste 180.000 man. De Italiaansche bladen wijden hoofd artikelen aan de nieuwe mobilisatie. Zoo schrijft de Sera, dat Italië reeds te veel tijd heeft laten verloren gaan om met Addis Abeba tot een overeenstem ming te komen. Afgezien van de nood zakelijkheid van uitbreiding voor Italië zijn tegen het Rijk der slaven en barba ren niet één, doch wel tien strafexpedi ties gerechtvaardigd. De woorden van den Engelschen minister van buiten- landsche zaken, Sir Samuel Hoare, over de traditioneele vriendschap met Italië zijn goed ontvangen. Thans is het zaak, deze woorden om te zetten in daden. Engeland kan en mag de ontwikkeling van een groot volk niet tegenwerken. De Volkenbond, die reeds bij zooveel gelegenheden heeft geslapen, kan rustig verder droomen Spreken is zilver, en zwij gen Prinses Rassariheshla Tamaya, een nicht van den keizer van Abessinië, die te New-York muziek studeert, heeft verklaard, dat de keizer een oorlog met Italië al zes jaar lang voorbereidt. Er ligt munitie opgetast in geheime berg plaatsen in de bergen, de troepen zijn gedrild door buitenlandsche officieren en er zijn kelders gegraven on. als be schutting tegen luchtaanvallen te dienen. Te Miami in Florida heeft zich een organisatie van negers gevormd onder den naam van Abessijnschen Hulpbond, die zich ten doel stelt vrijwilligers tc recruteeren voor hospitaal- en ambulan cediensten ten bate van Abessinië in geval van een oorlog met Italië. OOST-AFRIKA? Te Rome doen geruchten de ronde, dat Mussolini de volgende maand een bezoek aan Oost-Afrika zal brengen- Kasteelheer door zijn bediende ver moord. In het dal van de Loire is een 57-jarige kasteelbev/oner door zijn 17-jarige bediende uit wraak vermoord, omdat de kasteelbewoner hem reeds meermalen wegens zijn luiheid had be rispt, De jeugdige moordenaar heeft de daad blijkbaar begaan op aanstichting van den 25-jarigen tuinman, bij wien hij zijn beklag deed over het slechte humeur van zijn heer en die hem daar op aanried, laatstgenoemde eenvoudig om het leven te brengen. De bediende heeft dezen raad op stel en sprong uit gevoerd. Hij stal de revolver van zijn meester en vatte op een donkere trap van het slot post. Zonder een woord te spreken legde hij den slotheer met twee revol verschoten neer. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. Britsche oud-strijders te Berlijn. Zondagmiddag zijn vijf vertegenwoordi gers van het Britsche Legioen te Ber lijn aangekomen. Zij werden aan het station Friedrichsstrasse opgewacht door deputaties van Duitsche oudstrij ders-organisaties, de leden der Engel- sche kolonie en verschillende autoritei ten. De menigte begroette de Engelsche oud-strijders met „Heil"-roepen en den Duitschen groet. Majoor F. W. C. Fe- therstone Godley stelde de leden der Engelsche delegatie voor. De Engel schen werden op hun tocht door Ber lijn overal luide toegejuicht. Zij heb ben hun intrek genomen in Hotel Kai- serhof, waar zij tijdens hun verblijf ie Berlijn de gast zullen zijn van de Duit sche frontstrijdersbonden. Nader wordt gemeld: Gistermiddag heeft Hitier de vijf ver tegenwoordigers van het Britsche Le gioen ontvangen. De plaatsvervanger van Hitler, Rudolf Hess, die zich, ten einde te genezen van een verwonding, die hij bij het skiën heeft opgeloopen, in de Mark, bevindt, was speciaal voor de ze gelegenheid naar Berlijn gekomen. In het gezelschap der Engelsche gasten be vonden zich Von Ribbentrop, Oberlin- dober en de S.S.-opperleider Von Hu- mann-Hainhofen. De wond die maar niet genas. Voor de rechtbank te Dusseldorp heeft een thans 35-jarige man terechtgestaan wegens een eigenaardige oplichting van de ziektekas zijner vakvereeniging. De beklaagde had tien jaar geleden een ge duchte snijwond aan een zijner beenen opgeloopen en deze wond wilde maar met genezen. Tijdens den duur van de ziekte had de vakbond hem 9000 Mark uitbetaald. Eindelijk werd operatief ingegrepen en toen kwamen vijf stukken koper draad te voorschijn, die de beklaagde zelf in de wond had gestopt om gene zing te voorkomen. Hij is nu, na tien jaar, tot 1jaar gevangenisstraf veroordeeld MIJNRAMP. Maandagmorgen heeft zich in de mijn Adolf von Hansemann te Dortmund op een diepte van 740 meter een explosie voorgedaan. Er onstond op de plaats des onheils een mijnbrand. Tot nog toe heeft men elf dooden en 32 gewonden kunnen bergen. ANTI-JOODSCHE UITSPATTINGEN. Er manifesteert zich thans in Duitsch- land een nieuwe golf van anti-semitisme. Schier dagelijks doen zich incidenten voor tusschen leden van nationaal-socia-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3