RECHTSZAKEN. MARKTBERICHTEN. HOES. Algemeen Nederlandsch Verbond. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. GEMEN0D NIEUWS. Zomersproeten verdwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. DUITSCHLAND. ITALIë. redelijk is. Zulks temeer nog, nu de stadsschuur, naar wij vernamen er in klaagde een zéér eenvoudig hulpmiddel te bedenken om den stilstand m de nachtelijke uren te bewerkstelligen. Wij zouden het welslagen van deze proel toejuichen. Maar: dan ook zomer en winter doorvoeren, want men moet aan den nieuwen toestand, ook als Mid delburger, weer g o e d w e n n e n, en daartoe is een afwisselend wél en niet spelen, des nachts, niet bevorderlijk. Vanwege de gemoedsrustverstoring en het geschrijf en gewrijf, hetwelk, naar de ervaring leert, in andere plaatsen rondom zulk een klokkenspel-dilemma kan ontstaan, dachten we goed te doen er deze ietwat uitvoerige beschouwng aan te wijden. Het Roode Kruis. In de Vrijdagmiddag gehouden leden vergadering van de afdeeling Middel burg van het Nederlandsche Roode Kruis, is tot bestuurslid gekozen mr. G. W- A. de Veer zulks in de plaats van mr. J. de Visser, die bedankte wegens ver trek naar elders. Stoomtram BreskensMaldeghem. In de gisterenmiddag in hotel de Nieuwe Doelen te Middelburg gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V. Stoomtram BreskensMaldeghem zijn tot commissarissen herkozen de heeren mr. J. J- Heijse en G. A. Waller en is besloten om het verlies af te schrijven ten laste van de reserve en het ver nieuwingsfonds. De eerste vergadering van de afdeeling Zuid- en Noord-Beve land. Een mooie rede van dr. P. H, Ritter Jr. Vrijdagavond werd in den tuin van Schuttershof te Goes een vergadering gehouden, welke belegd was door het voorloopig comité, da't zich ten doel stelde, een afdeeling Zuid- en Noord-Be veland op te richten van het Algemeen Nederlandsch Verbond. De voorz., burgemeester Van Dus- s e 1 d o r p opende de vrij goed bezochte vergadering met een bijzonder woord van welkom tot dr. P. H. Ritter jr., de spreker van den avond. Spr. wees er voorts o.a. op, dat het initiatief in deze van den hr. Stoopman uitging, die hem had verzocht voor dezen avond het voorzitterschap waar te nemen, aan welk verzoek hij, om het schoone doel, gaarne voldeed. Ter inleiding werd hierna het woord gevoerd door drs J. Goedhuis, ad ministrateur A. N. V. Spr. zeide o.a., dat man gewoon is, Nederland als een klein volk te beschouwen, maar men vergeet daarbij de velen die buiten het staatkun dig Nederland wonen. In de eerste pla.ats wees spr. op Belgisch Vlaanderen, en op den strijd van de Vlamingen om de Ne derlandsche cultuur te handhaven, waar bij vooral hun strijd voor hun'Hooge- school, die de intellectueele leiders moet leverne, van zooveel belang is. Niet geheel gelijk, maar toch van den zelfden geest, is de strijd der stamver wanten in Zuid-Afrika. En daarnaast leven er nog vele Nederlanders in ver strooiing. Zoo zullen weinigen weten, dat in de Ver. Staten nog 70 periodieken in de Nederlandsche taal verschijnen. Er zijn daar voorts Nederlandsche kerken, scholen, enz. En in nog sterker mate vindt men zulks in Zuid-Amerika. Wordt met deze stamverwanten geen baud waard, dan gaan zij verloren voor den Nederlandschen stam. Doel van het A. N. V. is de verwantschap tusschen alien van den Nederlandschen stam te bewa ren en te verstreken, een sterken band te leggen die den geheelen Dietschen stam omvat. Spr. besloot met er op te wijzen, dat het A. N. V. zich uitdrukke lijk plaatst buiten alle politieke richtin gen, en het zich verre zal weten te hou den van alle chauvinisme. De hr. Roesingh van Itter- s o n, hierna het woord verkrijgende, begroette, als secretaris van de groep Nederland, namens het bestuur, het jongste zusje, en heette het met vreug de welkom in het A.N.V. Dr. L. A- J. B'urgersd ij k, voorzitter van de afd. Middelburg, her innerde er aan dat Middelburg de oudste /Ceeuwsche afdeeling is. Spr. memoreer de in korte trekken hoe zijn afdeeling werkte, doch moest 00k wijzen op te ruggang m ledental en mindere belang stelling voor lezingen e.d., hetgeen on getwijfeld vooral aan de tijdsomstandig heden te wijten is Het verheugde spr. daarom te hooren dat de jongere afdee- mg Ter Neuzen blijk van een krachtig leven geeft en er een nieuwe afdeeling Zuid- en Noord-Beveland kwam. Spr besloot met zijn beste wenschen voor dé toekomst van de jongste afdeeling. Ir. H. G. C. C o h e n Stuart, voor zitter van de afdeeling O.Z. Vlaande ren, heette de afdeeling Z. en N. Be veland eveneens welkom in het A.N.V. Al is zijn afdeeling nu de Benjamin niet meer, hoe meer afdeelingen des te be ter. Spr. wees voorts op het vele dat het A.N.V. doen kan en te doen heeft in 't belang van den Nederlandschen stam. Vlaanderen voert een moeilijken strijd tegen de Fransche partij en heeft onzen steun zeer van noode. De voorz. betuigde zijn dank voor de geuite woorden en wenschen en vroeg vervolgens, of de vergadering niet met hem van oordeel was, dat de huidi ge commissie het best de loopende za ken kan afv/erken tot straks een defini tief bestuur gevormd zou zijn. De hr. J o h. Pilaar (oud-notaris), herinnerde, als oudste lid van het A.N. V. te Goes, er aan, d,at men het nimmer verder kon brengen dan 4 of 5 leden. De hr. Stoopman had echter de kracht, in korten tijd zooveel leden te werven, dat men tot het oprichten van een af deeling over kon gaan. Spr. bracht den heer Stoopman daarvoor warme hulde en stelde vervolgens voor, de huidige commissie bij acclamatie tot bestuur te benoemen. (Applaus.) Het bestuur werd aldus samengesteld uit de heeren: mr- Van Dusseldorp, voorzitter; J. I. van Ballegoyen de Jong; H. Jonkers; mr. J. D. Koster; B. J. A. Stoopman en R. Zuidema. Na de nu volgende pauze was het woord aan dr- P. H. Ritte r, die er op wees, dat men den geboortedag vierde van een nieuwe afdeeling. Wilde spr., als bij een geboorte gebruikelijk, een ge schenk geven, dan zou dat een moerbe zieboom zijn, als symbool en om zijn bij zondere natuur. De moerbezieboom van Jacoba van Beyeren, te Goes, was 1000 jaar oud, doch zijn takken, hoewel krui pend langs den grond, bleven groen. Dit typeert ook het karakter van het Neder landsche volk. Het is een volk van kan keraars, van pessimisten, het kan soms diep gebogen worden, maar dan komt er een moment, dat het zegt: neen, dat niet, en het heft zich weer op. Dr. Kuyper <zeide eens: wees anti revolutionair tot voor Uw waschtafel, zoo zegt spr-: wees Nederlander tot voor Uw waschtafel. Waarom wordt aan onze jeugd de historie verteld van onze groo- te Nederlanders? Om ze die tot voor beeld te stellen, ze op te voeden in Ne derlandschen geest. En als dat niet ge beurde, zou Nederland ten gronde gaan. In dit verband wees spr. op het op schrift op den afsluitdijk van de Zuider zee: een volk dat aan zichzelf gelooft bouwt aan zijn toekomst. Men spreekt over malaise, aldus spr. en: we moeten de eindjes maar aan el kaar zien te knoopen; en: we gaan on der; maar, men moet de duiding van den nood leeren verstaan. De nood is 't vlammende schrift van God; een waar schuwing om de handen uit te strekken naar eeuwige waarden. In dit verband ziet spr. ook het be wustzijn van den Nederlandschen stam, en gelooft hij aan zijn taak in de wereld. Ons volk heeft een wereldroeping, al dus spr., een redelijke wereldroeping en om die roeping te vervullen dient het zijn stamverwantschap te bewaren en te versterken. Een volk dat een deel van zich laat slippen verzwakt. Ook in dezen dient men ,,op de kleintjes" te passen. Spr. memoreerde dan den strijd der Vlamingen, waarbij hij er op wees, dat alle politiek buiten geding blijft- Vlaan deren heeft onze sympathie noodig. Vlaanderen is wel ons „morsig broertje" genoemd, maar het is ons broertje toch en we moeten dat aan het hart drukken. Voor Vlaanderen is er het bezwaar, dat wij zoo'n „deftig" broertje zijn. Vervolgens becijferde spr., dat de Ne derlandsche stam zeventien millioen zie len telt en een sterken drang tot hand having en uitbreiding bezit. Zulks in te genstelling tot de Franschen, die in aan tal verminderen. En in werkelijkheid is er ook geen vaderlandslievender volk dan het Nederlandsche, ook al tracht men zoo vaak dat te loochenen; al staat men, b.v. niet op bij het spelen van het Wilhelmus; omdat men dat eigelijk maar „koue drukte" vindt. Komt het er ech ter op aan, dan is men in hart en nieren Nederlander; dreigt er gevaar voor den stam; dan zet men de schouders naast elkaar, om het gevaar te keeren. De Ne derlander zwemt eigenlijk in vaderlands liefde, en daarom is het juist zoo moei lijk er over te spreken. Spr. behandelde dan de taak van het A-N.V. op dit punt en wees er op, van hoeveel belang daarbij het stichten van een nieuwe afdeeling is. De moerbezie boom van Jacoba van Beyeren is er niet meer, die werd een paar jaar geleden omgekapt, maar spr. vertrouwt, dat de ze afdeeling dien weg niet zal volgen- Laat zij één der krachtigste worden van het A.N.V.; laat van Zeeland, aldus be sloot spr-, de victorie beginnen van de Dietsche gedachte. Laten de Zeeuwen ook in dit opzicht hun wapenspreuk ge trouw zijn: luctor et emergo! De Voorz. betuigde in hartelijke en waardeerende woorden zijn dank aan dr. Ritter, voor zijn belangwekkende en boeiende rede. Memoreeren we nog, dat een deel van „Euphonia", de pauzes met muziek op luisterde, en bij den aanvang en het ein de der vergadering het „Wilhelmus" speelde. Bedrijfsleider Landsdrukkerij- Naar wij vernemen is tot algemeen bedrijfsleider bij de Algemeene Lands drukkerij benoemd de heer J. E. Oos- terbaan te Voorburg, vroeger te Goes. KERMIS. De kermis, die Maand,ag te Vlissin gen aanvangt, verschilt niet veel van haar voorgangsters. De jaarlijks terug- keerende kramen hebben hun gewone standplaatsen weer ingenomen. Wat de amusementsinrichtingen aan gaat, noemen wij een Lunapark, Minia tuur race-baan, een Rupsbaan, auto- aerodroom, een caroussel etc. In het Concertgebouw komt Faveur met een revue, terwijl op het terrein bij de Hendrikstraat het circus Van Bever is opgeslagen. Het tapverbod geldt van Zondag 14 tot en met Zondag 21 Juli. DOOR NICOTINE VERGIFTIGD. j Dezer dagen waren twee ,arbeideis' in een boomgaard in den Wilhelmina- polder aan het spuiten met nicotine. Zij schijnen bij het bereiden der oplossing onverdunde nicotine op hun kleeren ge- j morst te hebben en door de zich ont- i wikkelende gassen bedwelmd te zijn ge-1 raakt. Zij werden onwel en geraakten bewusteloos. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, die door dr. v. d. Berg werd verleend. Beide arbeiders werden naar huis vervoerd en daar verder behandeld. Ze kunnen gedurende eenigen tijd hun werk niet verrichten. Dit is weer eens een waarschuwing om met de verschillende besproeiïngs- middelen voorzichtig om te gaan. KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES. De ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Heinkenszand houdt extra zitting ter behandeling van aanvragen voor een kosteloos rijwiel- i merk op 18, 23, 25, 30 Juli, 1 en 6 Augus- j tus, des avonds van 79 uur; Aanvragen kupnen tevens worden in gediend: in de gemeentekamer op het Plein te B o r s s e 1 e op 17, 19, 24, 26, 31 Juli en 2 Augustus, des avonds van 7—9 uur; ten gemeentehuize te Wolphaarts- d ij k op 16, 20, 23, 27, 30 Juli en 2 Augustus, des avonds van 79 uur; ten gemeentehuize te E 11 e w o u t s- d ijk op 15, 16, 22, 23, 29 Juli en 1 Augustus, des avonds van 7—9 uur. WISSENKERKE. Onder voorzitter schap van burgemeester Geuze, is Don derdagavond alhier een comité opge richt om de ouden van dagen dezer ge meente een prettigen dag te bezorgen op 29 Juli e.k. door het maken van een rijtoer. In het comité hebben zitting ge nomen ds. Louwerse, G. T. Maris, P. M. de Boer en A, G. Markusse. In hooger beroep. D. de N., 45 jaar, schipper, wonende te IJmuiden, heeft hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis de* Middel- burgsche Rechtbank van 28 Juni jl., waarbij hij wegens frauduleuzen invoer is veroordeeld tot 2 maanden gevange nisstraf. i". OVERREDEN EN GEDOOD. Te Pijnacker is de metselaar L. D. door een geladen vrachtauto aangereden en met groote kracht tegen straat gesmakt. Met een schedelfractuur is hij in zeer zorgwekkenden toestand naar het Gast huis te Delft vervoerd, waar hij is over leden- DRIE WONINGEN VERBRAND. - Vrijdagmiddag brak brand uit in de wo ning van J. v. d. D. aan de Floresstraat 9 te Meppel. Het vuur moet zijn ont staan door het omvallen v,un een pe troleumstel staande in een houten schurtje achter de woning, tijdens afwe zigheid van de bewoners. In een omme zien deelden de vlammen zich aan de woning zelf mede. Ook de belendende perceelen bewoond door de gezinnen van A. en P. bleven niet gespaard. Van de inboedels kon niets worden gered. De verloren gegane inboedels waren niet verzekerd. EEN MIDDEL, DAT ERGER BLEEK DAN DE KWAAL. Te D e 1 f t is en kele dagen geleden door den dienst van openbare werken ruw zout over de straat aan het Rietveld verspreid, om 't gras te vernietigen- Het gevolg hiervan is geweest dat met het gras 25 vrij groote populieren ten gronde zijn ge gaan. Volgens mededeeling van den dienst zou het middel reeds vele jaren zijn ge bruikt onder andere soorten 'boomen, die daarvan geen last hebben ondervon den. (Ingez. Med.j Bevorderd tot doctor in de land bouwkunde: ir. M'. J. Boerendonk, ge boren te Maasdam, op proefschrift met stellingen, getiteld: „Historische studie over den Zeeuwschen landbouw". (De heer Boerendonk was eenigen tijd werk zaam op het secretariaat der Z.L-M. te Goes.) Meisjesschool te Middelburg. Bevorderd tot klasse II: J. F. Avink, M. J. Biesen, J. C. C. Biondina, M. van Bonzei, E. A. v. d. Boudt, P. E. Burm, J. W. Dekker, M. C. van Dorst, A. M. A. J. Fernhout, W. S. de Grave, E. J. Guiran, J. Hubregtse, E. J. van Itter- sum, J. C. Julianus, C. J. de Jong, C. Keller, A. L. de Muynck, C. Matzinger, J. J. Mes, M. v. d. Noorda, J. J. G. Paap, C. A. v. d. Poll, J. van Strien, A. E. Ti chelman, E. van Tijen. Niet bevorderd 3. Tot klasse III: E. C. Bosdijk, B. Bou- man, A. M. v. Boven, P. R. Corporaal, C. P. Daane, E. Dudok van Heel, E. J. van Empel, A. A. Grootbod, A. Heij- boer, S. de Jongh, E. A. Lantsheer, A. A. van Leeuwen, P. J. S. Maassen, C. Melse, W. G. Net, J. van Nieuwenhuy- zen, C. C. Pel, E. Pitlo (met taak), S. Pluijmers, A. A. van de Poll, H. Pots, C. Soetens, J. Start, J. D. Waage, M. Wagenvoorde, C. A. van Westen, A. H. F. van der Zee. Niet bevorderd 1. Tot klasse IV: A. L. Alewijnse, L. An- driessen, A. van Beusekom, H. L. den Boer, P. E. Berghuijs, C. Keller, A. C. de Kramer, E. J. Kuiler, L. H. van Leu ven, E. Minderhoud, A. Minderhoud, J. J. Oldeman, A. de Pagter, J. Pluymers, P. van Slooten, J. M. Smit, G. M. van Sluijs, A. E. Tichelaar, C. Thomassen, M. J. de Visser, Y. I. Jannette Walen, S. A. Zwaai, Niet bevorderd 5. Toegelaten tot de le klasse: E. L. Co- hen, J. M. Denevers, C. F. de Dreu, A. v. d. Ende, P. C. Gabriëlse, L. Geelhoed, M. A. van Heijl, M. van Iren, C. H. J. Kok, J. F. de Koster, J. L. E. C. Krijnen, C. R. L. Lagaay, A. Meijer, A. Minder hout, M. J. J. van Niel, S. Polak, T. A. Reekers, N. M. J. van Riet, A. J. Sinke, C. S. Sloover, C. C. van de Voorde, C. H. van Westen, allen te Middelburg; J. Bouman en C. C. Drijber, te Koude- kerke; A. Dudok van Heel en C. Ouwe hand te Vlissingen; I. S. Rosendaal, te Domburg; D. J. Polderdijk te Nieuw en St. Joosland; E. Schippers en A. W. S. van Nieuwenhuijzen te Veere. Tot de 2e klasse: A. A. M. Kaasjager, Vlissingen. Tot de 3e klasse: P. J. Goedbloed te Goes. DE VOS EN ZIJN STREKEN. Wij lezen in het „Handelsblad": De Letlandsche douane heeft de bols jewisten te Moskou leelijk in ongelegen heid gebracht. Zij heeft bij de brieven van den koerier uit Moskou een epistel aan het filiaal der Derde Internationale te Parijs gevonden met de instructie, om de propaganda in het Fransche le ger, en ook bij de marine, voort te zet ten.... tegen „fascistische" officieren. Dat is natuurlijk in flagranten strijd met de afspraak met Stalin zelf gemaakt, die tusschen Laval en Stalin zelf gemaakt, bij de bezegeling van het Fransch-Rus- sisch mildtai(r bondgenootschap. Wilde dit bondgenootschap doel treffen, dan dienden de Fransche communisten hun actie tegen het leger in ieder opzicht te staken en de Fransche regeering bij haar militaire maatregelen te onder steunen. Laval heeft onmiddellijk gere clameerd bij Potemkin, den Sowjetge- zant te Parijs. Gij kunt dezen keer, al dus Laval, niet ontkennen, dat de Rus sische regeering hier geen verantwoor delijkheid draagt voor de instructie der Derde Internationale; want ik heb de afspraak met Stalin elzf gemaakt, die in dubbele functie optrad, èn als hoofd der Sowjet-regeering èn als secretaris der Derde Internationale. En Potem kin kon, luidt de historie, slechts sta melen: „Wij zullen zooiets nooit weer doen." Ja, de communisten zitten met het geval wel zeer verlegen. Herinnert men zich'nog hun verwarring? Plotseling ont dekten zij, dat ook de Fransche com munisten een vaderland hadden, precies als de Russische bolsjewisten, toen dit noodig bleek. Niet het vaderland van den officier, maar het vaderland van den soldaat! En .dat het Fransche leger niet moest worden bestreden, maar bewerkt en opgevoed tot een communistisch le ger, dat straks Hitier, ingeval hij den Sowjets het vuur te na aan de schenen mocht leggen, samen met het leger der Sowjet-unie zou kraken. Wie echter dacht, dat Stalin zóó van den kook was, dat hij zich inderdaad achter het leger der democratische Fransche republiek, nog altijd een kapitalistische republiek zou scharen, heeft naïevelijk misgere- kend. Dat blijkt nu door den onder schepten brief van Stalin aan zijn Fran schen partijgenoot Cachin of Vaillant- Couturier, waardoor de politieke onbe trouwbaarheid der bolsjewisten voor het maken van bonafide afspraken met ka pitalistische staten, wordt bevestigd, overigens geheel ten overvloede. Door zigeunervrouwen doodgeslagen. Te SterhradeBuschhausen bij Ober- hausen werd Donderdagnacht een 60-ja- rig oorlogsinvalide met zware hoofd wonden bewusteloos gevonden. De man overleed weldra, doch kon voor zijn dood nog meedeelen, dat drie dronken Zigeunerinnen hem met stokken h.adden neergeslagen. De inmiddels gevluchte vrouwen zijn later in een woonwagen kamp aangehouden. Het staat nog niet vast of den invalide toegebrachte won den doodelijk waren, of dat ook andere oorzaken zijn dood hebben verh.aast. Een zwendelaar opgepakt. Te Ber lijn is een huwelijkszwendelaar aange houden, die sinds 1925 tallooze vrouwen voor groote bedragen heeft opgelicht. Het is de 65-jarige Edwin Rosenberg, die onder den naam Neruda ook als mu ziekcriticus is opgetreden. De man zelf schat het bedr.ag, dat hij met zijn prac- tijken „verdiend.' heeft, op ongeveer 'n half millioen mark, doch men vermoedt, dat het veel hooger zal blijken te zijn. Het gelukte hem vaak reeds op den eersten dag zijn slachtoffers te bewe gen tot het afstaan van vrij groote geld sommen. Hij spiegelde de vrouwen dan voor, door veilige speculaties winsten van 50 pet. te kunnen maken. Rosen berg leidde een losbandig leven en gaf het geld met handenvol uit. Hij was zoo welbespraakt, dat hij de door hem opgelichte vrouwen er van af wist te brengen aanklachten tegen hem in te dienen, totdat hij thans eindelijk tegen de lamp is geloopen. Een 16-jarig meisje ontvoerd. Uit Bruck in den Opperpfalz wordt gemeld, dat toen de 16-jarige M.argarete Wiendl, die met haar ouders op een boerderij tusschen Bodenwöhr en Bruck woont, met haar moeder naar de weide wilde gaan om gras te snijden, op den weg plotseling een uit Bruck komende auto stilhield, waaruit een man sprong die het meisje in den wagen duwde. Nog voor de verschrikte moeder iets had kunnen doen, ging de ,auto er met groo te snelheid met het meisje vandoor. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de ontvoerders. ORGANISATIES VAN DEN STALEN HELM ONTBONDEN. In 45 Badensche gemeenten. De dagbladen publiceeren de volgen de mededeeling van den minister van binnenlandsche zaken van Baden. „Sedert het overnemen van de macht zijn in toenemende mate personen op genomen in den nationaal-socialistischen frontstrijdersbond, den vroegeren Stalen Helm, die vroeger opgetreden waren ais openlijke tegenstanders van de nationaal socialistische beweging niet alleen, maar van de nationaal socialistische gedachte in het algemeen- Dit heeft er op vele plaatsen toe geleid, dat de instanties /an den N.S.D.F.B. (Stalen Helm) onder in vloed van deze elementen een uitgespro ken politieke oppositie (gingen voeren tegen de nationaal socialistische bewe ging en daarmee de na jarenlangen strijd veroverde eenheid van ons volk in ge vaar brachten. De minister van binnenlandsche zaken heeft zich derhalve genoodzaakt gezien de organisaties van de N.S D.F.B. (Stalen Helm) in 45 gemeenten in Baden te ont binden en het voortzetten van haar or ganisatorisch verband te verbieden. Het vermogen der betrokken organisaties is in beslag genomen" Mussolini in toorn ontstoken. Bij de jongste aankomst van de „Normandie" het groote Fransche passagiersschip te New York, snuffelden de Amerikaan - sche journalisten in hoeken en gaten naar den beroemden Italiaanschen schrijver, Pirandello, die ,aan boord moest zijn. Te vergeefs, alleen zijn secretaris en koffers waren meegekomen. Dies werd de se cretaris met vragen bestormd en deze bekende, na getracht te hebben hen met een kluitje in het riet te sturen, dat Mussolini in toorn was ontstoken, toen hij vernam, dat iemand v,an de waarde en bekendheid van Pirandello op een Fransch schip passage naar New York zou nemen. De tooneelschrijver is toen op zijn voornemen teruggekomen en heeft op de „Conté di Savoia" een Ita- liaanscb stoomschip geboekt. Middelburg, 12 Juli. Op de vei ling deden: Spinazie 48 c„ postelein 26, augurken 1617, wagenaarsboo- nen 1125, suikerboonen 23, stoksnij- boonen 22—30, tuinboonen 12, stam- princesseboonen 2334, doperwten 4 11, capucijners 414, alles per kg; peen 24, kroten 13, uien 23, selderie 12, rabarber 14, rammenas 1, sjalot ten 2, alles per bos; savoye kool 1, roo de kool 35, bloemkool 315, andijvie 13, kropsla 0,52, witte komkommers 25, groene komkommers 2—3, alles per stuk, kunne 68, peterselie 5—12, beide per chip. Bloemen: Anjelieren 12, dahlia 2, gladiolen 914, goudsbloem 1, godethia 1, margrieten 13, lathyrus 12, ro zen 1, siererwten 1, alles per bos; cac tus 23, begonia 2, beide per stuk. Goes, 12 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling v.m. 11 uur Aardbeien Jucunda 21,5023,50, ld- n m- 12 uur Zwarte bessen 10,20, idem, idem Aardbeien Mad. Moutöt 18,80, id. idem Zwarte bessen He soort 6,50, idem n.m. 4 uur Aardbeien Jucunda 18, idem idem Aardbeien Mad. Moutöt 18,20, oer 100 kg. Kleine Veiling. Kersen: Hollanders 13 17, Meikersen 1015, Bruine Blance 13X Zoete Morellen 813, Klerken 11 15, Vroege van Werden 15, Markiezen 1014, Zw. Vleeschkersen 1014, Roo de idem 812, Roode Suikerkersen 8 15, Roode B'.ance 89, Porseleinkersen 911, Spaansche Wijnkersen 57, Uit schot Kersen 46, Blauwe Druiven 60. Aardbeien 1624, Frambozen 730, Lo- ganbessen 6, Kruisbessen 3—6, Roode bessen 512, Witte bessen 610, Afval appels 35, Tomaten 711, Tuinboonen 34, Stamsnijboonen 1520, Dubb- Princessen 1428, Roem van Holland 26, Vroege Wagenaars 1121, Dubb,

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7