SLANKE JIM I FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. 'n Tweka-badpak zit als „geschilderd". 1 MIDDELBURG. -a -~''S£S StS&toBa*: v_* - ,c» 11"-'* >_y fry a -&g>.^SSSte^vTr^ tf tTIIÉiiTT Goesche Gasbedrijf weer te boven ko men, want tenslotte is er nog geen ide aler brandstof gevonden dan gas, en zoo spoedig het eigen inkomen, of de prijs van het gas, geen bezwaar meer biedt, z,ul men gas weer voor zooveel moge lijk doeleinden aanwenden. En de verbruiker dient daarbij ook altijd in het oog te houden, dat hij, door meer gas te gebruiken, zijn eigen gas fabriek steunt. De Goesche Gasfabriek is eigendom van de gemeenschap en haar baten komen ook de gemeenschap weer ten goede. We schrijven met voorbedachten rade" niet, de Goesche Gasfabriek is eigendom van Goes, want zooals we hierboven reeds opmerkten, voor den directeur is elke cliënt gelijk en we we ten, dat ook het Goesche gemeentebe stuur dit bedrijf niet meer als een zuiver gemeentelijk bedrijf ziet, wat het trou wens ook niet meer is. De Goesche gas fabriek is een streek-bedrijf geworden en behoort de streek gelijkelijk te die nen. Dit is ook weer een Goes belang, want geheel Goes is op de streek aan gewezen. We denken in dit verband onwille keurig ook aan een ander product van de Goesche Gasfabriek, aan de cokes. De Goesche cokes staat bekend om haar kwaliteit, wordt verkocht door 't geheele land, tot zelfs naar Friesland toe, en daarom doet het eigenaardig aan als men hoort, dat het debiet van cokes voor Goes en omgeving betrek kelijk gering is. Cokes is een zindelijke en goedkoope brandstof, en wil men geen enkele cokes gebruiken wat vaak in verband staat met den bouw van kachel of haard dan kan men b.v. parel-cokes mengen met anthra- ciet. Wie gewoon is zulk een mengsel te gebruiken gaat zelden weer tot iets anders over; eenerzijds omdat de cokes den prijs reduceert en anderzijds omdat de brandstof als zoodanig er bij wint. We vermoeden dat in dezen het spreek woord geldt: onbekend maakt onbemind. Laten we alzoo de hoop uitdrukken, dat Goes en omgeving meer gas en meer cokes zal gaan gebruiken, opdat bij een volgend jubileum er evenveel redenen ziin als thans om de achterlig gende periode met voldoening te her denken! De nieuwe disconto-verlaging van de Nederlandsche Bank En het ingrijpen der regeering in het proces der renteverla ging Koersstijging van Ame rikaansche aandeelen. De Nederlandsche Bank is evenals de Fransche voor den tweeden keer in korten tijd tot een disconto-verlaging overgegaan. Terwijl de Bank van Frank rijk vooruit is geloopen op de ontwik keling van de geldmarkt, en zich bij haar disconto-verlaging heeft laten lei den door den wensch, om in economi sche kringen psychologisch een betere stemming te voorschijn te roepen, wordt de verlaging van de rentetarieven van de Nederlandsche Bank volkomen gerecht vaardigd door de positie van de geld markt. Particulier disconto noteerde vóór de officiëele disconto-verlaging reeds 3 pet.; de prolongatie-rente was tot 2% pet. gedaald en sindsdien heeft de verruiming van de geldmarkt hier te lande nog verderen voortgang gemaakt, dank zij het feit, dat er voortdurend ka pitaal naar ons land blijft terugvloeien. Wanneer de valuta-markt voor nieu we onrust gespaard blijft, zal deze kapi taalbeweging zich ook in de toekomst voortzetten en het opnieuw begonnen proces van rente-verlaging, niet alleen op de markt voor geld op korten ter mijn, maar ook op de beleggingsmarkt, bevorderen. Men mag zich afvragen, of onder de ze omstandigheden de maatregelen on- door GEORGE OWEN BAXTER. 20). „Slecht?" zeide de vreeslooze reus. „Je ziet er niet goed of slecht uit, je ziet er eenvoudig uit zooals ik zeide; ik heb alle mogelijke soorten revolverhel den gekend en heb zelf ook een paar schoten gelost! Maar wat ik ook van je denk, je bent hier veilig jongmensch; ik heb nooit iemand van mijn deur gejaagd en zal het ook nooit doen en, eenmaal binnen, heb je evenveel recht hier als ik". Het werd op hartelijken toon gezegd en het deed Geraldi plezier om dat te hooren, maar weer ging er een rilling langs zijn ruggegraat, toen hij de groote Robert Asprey zich weer naar het for nuis zag omdraaien. „Ik heb evenveel recht hier als jij?" herhaalde Renney, „Misschien wel een beetje meer zelfs, amice!" Hij hield een revolver losjes in zijn vingers en Geraldi hief de zijne op voor het doodelijke schot. Toch aarzelde hij; hij kon in het honderdste deel van een seconde handelen, terwijl Renney min stens dubbel zooveel tijd noodig zou hebben; een genoegzaam verschil voor Geraldi om zeker van zijn zaak te zijn- Asprey had zich omgewend, maar zon- ■der haast. Hij keek naar de revolver en zer regeering, om door kunstmatig in grijpen tot een vermindering der rente lasten te komen, wel gewettigd zijn. Het proces van renteverlaging was hier te lande reeds in vollen gang, en het is slechts ontijdig onderbroken door de on rust op de valutamarkt, en wat de hypotheekrente betreft, daarnevens door de vrees voor regeeringsmaatre- gelen op het gebied van de bebouwde eigendommen, nadat de regeering reeds in het landbouw-hypotheekwezen had ingegrepen. Eenerzijds waren de beleg gers hierdoor huiverig gewordenv om hun beschikbare middelen in pandbrie ven te beleggen en aan den anderen kant bracht de onzekerheid over de te verwachten regeeringsmaatregelen, te zamen met de stagneerende afzet van pandbrieven de hypotheekbanken tot het betrachten van de uiterste gereser veerdheid bij het verstrekken van nieu we hypotheken of het verlèngen van vervallende posten,. De .toestand was geleidelijk zóó geworden, dat de hypo theekbanken als geldgevers vrijwel uit geschakeld waren en dat slechts van particulieren of van verzekeringsmaat schappijen e.d. hypotheek, zelfs op pri ma panden te verkrijgen was. Het is ongetwijfeld een verdienste van het wetsontwerp, dat het tracht, de hy potheekmarkt heen te helpen over het doode punt, waarop men aldus geraakt was, al mag men zich afvragen, of dit punt ooit bereikt zou zijn, wanneer niet de regeeringsmaatregelen als een zwaard van Damocles boven de markt hadden gehangen. Hoe dit zij, men moet met be langstelling de uitwerking van deze maatregelen afwachten. Wat hun invloed op de positie der huiseigenaren betreft, dient er rekening mede te worden ge houden, dat de hypotheeklasten slechts een deel vormen van de totale lasten, die op het huisbezit drukken en dat vooral de belastingen vaak tot in hei ondragelijke zijn gestegen. Helaas is de mogelijkheid, dat het tot een aanmerke lijke verlichting van deze lasten zal ko men, minder groot dan gehoopt was. Tengevolge van het feit, dat het tekort op de begrooting de aanvankelijke ra ming dreigt te zullen overtreffen zal de in het vooruitzicht gestelde verminde ring van de grondbelasting tot nader or der worden opgeschort. De pandbriefmarkt heeft in de afge- loopen week in sterke mate den invloed van de aangekondigde regeeringsmaat regelen ondervonden. De kans, dat door aanneming van het onderhavige wetsont werp de rente op alle uitstaande pand brieven tot 4 pet. zal worden terugge bracht, heeft \aan|elding gegeven lot verkoopen van pandbrieven met een hoogere rente dan 4 pet., waarbij deze voor een deel werden ingeruild tegen 4 pet- pandbrieven, waarnaar dus eenige vraag bestond- Op enkele dagen heeft men de anomalie kunnen waarnemen, dat de koersen van de 4% pet. pand brieven lager kwamen te liggen dan die van de 4 pet. stukken van dezelfde hy potheekbank, wat natuurlijk een gevolg was van 't feit dat er ongelimiteerde verkoop-, resp. aankooporders waren ge geven. Tot een hervatting van de nor male vraag naar pandbrieven is het uit den aard der zaak nog niet kunnen ko men en de 4 pet. pandbrieven, ook van de goede hypotheekbanken, noteeren nog steeds verscheidene percenten la ger dan de 4 pet. staatsfondsen, waar mede zij vroeger vrijwel op één lijn wer den gesteld Dank zij den terugkeer van het vertrouwen in den gulden heeft de 4 pet. Nederlandsche staatsleening thans weer bijna den pari-koers bereikt; ook de 4 pet. Indische leening kon verder in koers verbeteren. Terwijl de 4 pet. lee ningen van de gemeente 's Gravenhage en van enkele andere gemeenten en pro vinciën, zicN weer om en nabij den pari- koers bewegen, hebben de leeningen der groote gemeenten Amsterdam en Rotterdam zich nog niet ten volle kun nen herstellen van de koersdaling, die naar den man, die haar hanteerde. „Ben je voor mij gekomen, hè?" vroeg hij ernstig- Renney schudde zijn linker wijsvinger in triomf tegen den reus. „Ik heb zelfs nog geen broodkruimel of een glas water van je aangeraakt, Asprey; ik heb niets aangenomen. Je kunt mij niets voor de voeten werpen „Behalve dat je daar als een lafbek een revolver op mij richt". „Je hebt zelf zooeven mijn vak voo/ mij uitgekozen!", zeide Renney, de schouders ophalend. Hoe stak hij zijn hoofd naar voren als een roofvogel! En wat een gloed van satanische vreugde was er in zijn oogen! „Bij God", mompelde de groote man, meer verwonderd d,an verschrikt, „ik geloof werkelijk, dat je trotsch bent op dit karwei!" „Dat ben ik", gaf Renney dadelijk toe. „Ik heb menigen gladden streek in mijn leven uitgehaald, maar d^t is de gladste!" „Vertel eens waarom", vroeg de an der nieuwsgierig, „want het komt mi? voor, dat dit een v.an de eenvoudigste moorden zal zijn, die ooit zijn bedre ven. Ik was gewapend, toen ik je aan de deur ontmoette, maar hing de revol ver op, nadat je binnen gekomen was. Wat maakt het dan zoo moeilijk?" „Jij niety Asprey", snauwde Renney, „jij bent een idioot geweest en daar om zul je sterven. Maar er was een ander. Ik ben handige en snelle lui ont- onder den invloed van de gemeentever kiezingen was ingetreden. De 4 pet. Amsterdamsche leeningen noteeren nog steeds ca. 5 pet, beneden pari; de 454 pet. leeningen Rotterdam staan op onge veer hetzelfde koersniveau als de 4 pet. Amsterdam, een bewijs van het wan trouwen van beleggers speciaal, in het toekomstige financiëele beheer van Rot terdam, welker positie wegens den on- gunstigen toestand van het havenbedrijf toch reeds zoo moeilijk is geworden. De aandeelenmarkt werd gunstig beïn vloed door de vaste stemming, welke Amerikaansche fondsen, in aansluiting op de koersstijging op de New Yorksche beurs, aan den dag legden. Men heeft hierbij klaarblijkelijk meer te doen met een verdfsconiieering van betere ver wachtingen voor de toekomstige econo mische ontwikkeling dan met de gevol gen van een reeds ingetreden herstel. Zoo geven de afleveringen van de U.S. Steel Corporation voor de maand Juni opnieuw een vermindering te zien van 599,000 tot 578,000 ton, terwijl in Juni van het vorige jaar juist een recordhoe- veelheid van 985,000 ton werd afgele verd. Niettemin is de koers van U.S. Steel Corporation ter beurze in deri laatsten tijd aanmerkelijk opgeloopeu- Eenzelfde tegenstelling in de ontwikke ling van het koersverloop en den be- drijfstoestand van de desbetreffende an derneming is ook voor tal van andere Amerikaansche fondsen te constateeren. In de automobielindustrie is de bedrij vigheid echter aanmerkelijk toegenomen en ook de groote warenhuizen, welker aandeelen ter beurze worden verhan deld, maken melding van een sterke stij ging der omzetten. Van de binnenlandsche industriëele waarden konden aandeelen Philips' ver der in koers verbeteren, waartoe de be vredigende ontwikkeling van de uitvoer- cijfers van radio-artikelen medewerkte. In Juni heeft deze export f 2,96 millioen bedragen, waardoor de uitvoer in het eerste halfjaar gestegen is tot f 17.74 millioen, tegen f 14,63 millioen in de zelfde periode van 1934, die derhalve met ruim f 3 millioen is overtroffen. Daarentegen is de uitvoer van gloeilam pen in de eerste helft van dit jaar met f 2.62 millioen omstreeks zeven ton bij het vorige jaar ten achter gebleven. Unilever-aandeelen blijven zich om en nabij den parikoers bewegen. Aandee len Ford zijn in koers teruggeloopen cn ook Aku's brokkelden in koers af. Ko ninklijke Petroleum zijn, rekening hou dend met het gedetacheerde dividend weinig in koers veranderd. In de cul- tuurafdeeling is weinig omgegaan en ook de koersen hebben slechts geringe fluc tuaties te zien gegeven. De publinai-'- van het jaarverslag der Deli Mij. heeft den koers nauwelijks beinvloed; de uit- keering van een dividend van 5 pet. tegen nihil het vorige jaar, dank zij de behaalde winst 'van bijna f 2 millioen ftegen een nog wat grooter verlies in 1933) was reeds;eerder in de beurs-no- teering verdisconteerd. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: 4 pet. Nederland 99%99%. 4 pet. Ned. Indië 97%—98%—98%. Philips' 252%—259%—256%. Unilever 100%—101%—99%—100%. Bethlehem St. 16%18%18%. U. S. Steel 20%—22%—22. Kon. Petr. 188—190%—182 ex-div. H.V. „Amsterdam" 172—170%. Deli Mij. 144—145—144%. A'dam Rubber 107%—108%—107%. (Ingez. Med.) loopen, maar hij was de handigste en de snelste; vervloekt er was een oogenblik, dat ik dacht, dat-ie mij ver slagen had!" „Hierheen komend?" ,,J,a, hij was de man, dien je dochter zond." „Zond zij iemand?" „O, ja, zij zond hem en zij deed een goede keus, maar ik rekende met hem af, zooals ik ook met jou zal afreke nen. Ik schoot hem van het dak van een trein en de gieren zijn nu bezig met de overblijfselen tusschen de rot sen van de Channing pas." „Wel, God behoede zijn ziel.", zeide de reus langzaam. „Maar wist mijn dochter, dat ik in gevaar verkeerde?" „Zij wist het of raadde het, ik weet het niet. Vrouwen kunnen veel raden. Asprey, je hebt nog 'een secunde te leven, heb je nog iets te .zeggen?" „Waarom?" zide de ander naden kend. „Ik geloof nie.t, dat er iets te zeggen is, je kunt je werk doen, vriend", en hij bleef zonder vrees staan, den dood in de oogen ziende, zooals die afgetee- kend stond in de grijns op Renney's ge laat. „Verduiveld, als ik het niet bijna be roerd vind om het te doen", zeide deze- „Het spijt me bijna voor jou, Aspreyje komt mij voor een flinke kerel te zijn, maar je bent niet de eerste man, dien ik naar de hel zend. Adieu, Asprey!" En hij hief de revolver op. MINISTER DE WILDE IN ZEELAND De Minister van Binnenlandsche za ken, mr. J. A. de Wilde, die Vrijdag in gezelschap van den Commissaris dei- Koningin, leden van Ged. Staten en den griffier der Slaten een tocht door Tho- len maakte, is heden (Zaterdag) morgen om 9 uur met de Provinciale boot van Vlissingen naar Breskens overgestoken, wederom in gezelschap van genoemde heeren voor een bezoek aan een deel van Zeeuwsch Vlaanderen. Naar de Breskensche Crt- verneemt staat het bezoek o.m. in verband met de plannen tot bebossching van de dui nen c.a. Z. Exc. zou een bespreking houden mest de betrokken burgemeesters van het kustgebied ten gemeentehuize te Re- tranchement. HET KLOKKENSPEL VAN DEN LANGEN JAN. De heer C. K. E 1 o u t, redacteur aan het „Algemeen Handelsblad", schrijft ons: Van bevriende zijde is mij een knip sel uit uw blad van 8 dezer toegestuurd waarin de mededeeling voorkomt be treffende het (bij wijze van proef) des nachts muilbanden van den Langen Jan. Uw stadgenoot zond mij dat knipsel om dat hij zich herinnerde dat ik indertijd, toen burgemeester Zimmerman van Rotterdam zich in uw blad had beklaagd over het nachtelijke klokkenspel, in de „Midd. Crt." heb doen weten dat er óók vreemdelingen zijn die deze nacht muziek heerlijk vinden. Ik herhaal nu die verklaring; na mijn Middelburgschen schooltijd heb ik nog vaak geslapen on der de stem van den Langen Jan en schoon ik er toen dus niet meer aan ge woon was, heeft ze mij nooit gewekt maar, met haar melodieuzen luister, ge dekt. Doch men moet zich overgeven aan die klanken; als men begint met er kregelig-vijandig tegenover te staan, ja dan slaan ze u wakker. Gij ziet dus dat er ook wel vreemde lingen zijn die de nachtegaal van de Ab dij zullen missen in de sfeer van Mid delburg. Maar vindt gij bovendien niet dat men tegenwoordig wat erg gedien stig jegens den vreemdeling wordt? „Welkom vreemdeling". Best. Maar wij behouden onze eigenaardigheden en die van onze omgeving. En wie, op reis, zich niet weet aan te passen aan het on gewone, die blijve thuis. Reizen is wen nen. Tot zoover de heer Elout. Het probleem van den nachtelijken klokken-spelenden-toren is niet zoo eenvoudig. In alje andere Nederland sche gemeenten, waar men tot dusverre om stilstand van het speelwerk gedu rende de allernachtelijkste uurtjes vroeg, en al dan niet verkreeg, ontstond ge krakeel over de zaak. Dat onze Abdijtoren-muziek heerlijk is, een bijzonderen en liefelijken stempel op onze stad drukt, staat als een paal boven water. Daarover praten we dus niet eens. Nu is het echter met geluid in het al gemeen zoo, dat, indien een geluid nog opvalt, nog nieuw is in den geest, dan vraagt het onherroepelijk aandacht. Schoon en aangenaam, als het b.v. goede muziek is, hinderend tot ergerniswek kend wanneer het gillende fluiten, stam pende machines, snerpende trams etc. betreft. Is het geluid, mooi of leelijk, HOOFDSTUK XVI. Geraldi's vinger trilde aan den trek ker, maar toen wachtte hij die laatste fractie van een secunde. „Een oogenblik nog", zeide Asprey, de hand opheffend. „Goed", antwoordde Renney. „Gaan je zenuwen kapot, vriend?" Geraldi kon Renney's handelwijze wel begrijpen, want deze leefde niet alleen om te dooden, maar ook om te zien, hoe zijn slachtoffers den dood zagen nade ren. Het was om de angst op hun gezich ten te lezen en de verschrikkingen van hun zielen, dat deze bedorven man zijn misdaden beging. Asprey glimlachte; zijn moed even aarde dien van neef Edgar". „Ik denk, dat mijn zenuwen zich nog al goed houden tot dusver", zeide hij, „maar ik zou je een paar vragen stellen in het algemeen. Je kunt toch vrij ant woorden, is het niet?" „Zeker", zeide Renney, terwijl hij de schouders optrok. „Ik heb altijd gedacht, dat niets zoo interessant is als te zien hoe.een man de hel kan zien open gaan; ik had nog nooit zulk een goede gele genheid als nu'. Hij wipte zijn kruk achterover en zet te zich met de hielen in een naad van den Vloer schrap; intusschen njam hij Asprey met hongerige oogen op. En toch gingen zijn blikken nu en dan onzeker heen en weer; hij was ongerust. Aanval len van zenuwachtigheid bekropen hem niet nieuw meer, maar volkomen ver trouwd geworden, dan verhuist de persoonlijke realisatie van dit geluid van onze bewuste aandacht grooten- deels naar de sfeer van het onderbe wustzijn. Endan is het niet meer bewust hinderlijk. Gevolg van het vorenstaande is, dat de Middelburgers, die ook des nacnts binnen duidelijk gehoorsbereik van des Langen Jan's klokkenspel zich, tot restauratie door den slaap, in hunne le gersteden bevijnden, meerendeels niet den minsten hinder van het 4 X per uur terugkeerende klokkenspel-geluid heb ben: zij hooren het niet, althans niet bewust meer. Voor den vreemdeling is dit echter heel iets anders. Die hoort het altijd, en overal, be wust, en, om in radiotaal te spreken; keihard. Overdag is dat goed des nachts kan het tot een kwelling wor den, waarvan wij Middelburgers, omdat wij het niet meer hooren, niet kunnen beseffen hoe erg het wel is. En het neemt eiken nieuweling zeker een week, om er des nachts aan te gewen nen. Nu is de vraag onze geachte col lega stelt dien óók -moet men trach ten deze ergernis, dit verdriet, deze kwelling voor den vreemdeling weg te nemen? Of moet men, met hem, maar zeggen: Reizen is wennen? Ter beantwoording van deze vraag dient men rekening te houden met twee zaken: het karakter van de betrokken plaats, en de voor- en nadeelen van het stilzetten zelf. In een oud, stil stadje voor een spo- r,adischen reiziger-vreemdeling een ty pisch vertrouwd klokkenspel des nachts stil zetten, zou onzes bedunkens zonder zin wezen; in een stad, die naar de ves tiging eener vreemdelingen-i ndustrie streeft, die, binnen zekere redelijke grenzen alles wil doen en na laten, wat de komst van vreemde lingen kan bevorder en en be lemmeren, kan het zeer verstan dig zijn eenige welwillendheid tegenover deze vreemdelingen te betrachten door de voorwaarden, waaronder het meeren- deel hunner de nachtrust zal zoeken en zal kunnen vinden, iets gunstiger te ma ken. Het meerendeel, want zij die, als de heer Elout, er zelfs tegen kunnen of het zelfs heerlijk vinden, zijn stellig ver in de minderheid. Het is een feit, dat in Groningen op de Groote Markt de Martinitoren het den meesten hotelgasten onmogelük maakt den slaan normaal te vatten; in Zutphen hield de Wijnhuistoren, alA' voor enkele jaren nog, des nachts de vreemdelingen op de Groenmarkt al even hardgrondig wakker als die op de Groenplaats in Antwerpen door den St. Jacobstorenof die in de Abdij door onzen Langen Jan uit de armen van Morpheus gehouden worden. Welke nadeelen heeft dit stopzetten nu? Geen andere, dan dat de sporadsiche nachtelijke wandelaar de klanken der klokken niet door den stillen zomernacht over de door de maan beschenen daken onzer goede oude stede hoort tuimelen. Erkend: het is 'n nadeel. Maar een klein, onbelangrijk nadeel. Want driekwart, zoo niet nog veel meer onzer inwoners pleegt des nachts te slapen. Dan hooren zij toen niets. En de vreemdelingen, die graag willen slapen. hooren het wèl, maar wilden graag, dat ze het niet hoorden. Middelburg is een toeristen stad, ge steld op vreemdelingenverkeer. Welnu, onze conclusie is, dat deze concessie aan den vreemdeling volkomen juist en en maakten hem beverig en bijna hulpe loos door een overmaat van opgekropte zenuwkracht. Hij viel Asprey in de rede, voordat deze zijn vragen had kunnen uitspreken. „Doe je praatjes vlug, hè! Maak het kort". „Moet je zoo gauw weer terug? vroeg Asprey, kalm als een rots. „Weet niet je kunt het nooit weten. Hij' was als een slang vlug en zeker in alles wat hij deed", verklaarde de moordenaar- „Wie was dat?" „Over wie heb ik je verteld? schreeuwde Renney in een plotselinge zenuwuitbarsting. „Ik heb je over hem gesproken, is het niet? Over die glibbe rige slang, dien gladden duivel, Geraldi! „Je zeide, dat je hem van den top van een spoorwagen hebt geschoten. Dat moet toch nogal finaal een einde aau hem hebben gemaakt! „Misschien denk je dat merkte Ren ney op. „Ik dacht het zelf ook, maar van af het begin twijfelde ik; ik doodde hem, ik schoot een kogel pal door zijn hersens, ik wierp hem van den trein af met een vaart van vijftig mijl per uur. En er was een geheele afgrond om naar beneden te vallen. Er zijn genoeg redenen om aan te nemen, dat-ie dood is en toch voel i«. niet, dat-ie dood is- Hij is niet dood en begraven! Ik voel hem nog achter in mijn hoofd!" J (Wordt vervolgd 'I

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6