BEVOLKING. GEMEENTERAAD VAN GOES. Rondvraag. KORTGENE. AGENDA. MIDDELBURG; BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 12—DO 18 Jul.: Opnieuw; het Gasthuis. Het vischrecht, De grenswijziging. De Raad van Goes kwam gisteren «(Woensdagmiddag) in vergadering bij een. Voorzitter burgemeester Van Dus- seldorp. Afwezig mr. Zaayer. Ingekomen is o.a. bericht van Ged. Staten, dat zij hun (beslissing op het raadsbesluit inzake het toekennen van een kindertoelage aan het personeel van den vee- en vleeschkeuringsdienst, heb ben verdaagd. V-k.g. aangenomen. Reclame vergunningsrecht. De hr. L. D. Boudeling heeft bezwaar gemaakt tegen zijn aanslagen in het ver gunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein terzake van de perceelen Groote Markt 30 (Na tionale) en Groote Markt 1 (De Zout keet) en Magdalenastraat 9. Naar aan leiding van het rapport van den schat ter stellen B. en W. voor, het vergun ningsrecht voor de perceelen Groote Markt 30 en Magdalenastraat 9 van f 75 te verminderen tot f 62,50- Voor het per ceel Groote Markt 1 stellen B. en W. voor den aanslag te handhaven. De hr. DE ROO merkte op, dat er een opmerking bij dit stuk is van een lid van de Fin. Comm., dat wel vast staat, dat ook het debiet van De Zoutkeet zooda nig teruggeloopen is, dat er rede is voor vermindering. Spr- meent het hiermede eens te kunnen zijn. De VOORZ. merkt op, dat degene die reclameert, bewijzen moet overleggen. Dit kon hier niet gebeuren, omdat de stukken kwit. enz., vernietigd zouden zijn. Spr- wijst op het gevaar van een precedent te scheppen. De reclamant had dan zijn stukken moeten bewaren. Spr. gelooft niet, dat de Raad thans ge rechtigd is in het bezwaar tegemoet +e komen. De hr. DE ROO gelooft, dat de inspec teur waarschijnlijk wel met het bezwaar rekening zal houden, als hem anderszins duidelijk gemaakt kan worden, dat de reclamant terecht reclameert. De VOORZ. handhaaft zijn standpunt en wijst er op, dat de reclamant nog het recht van beroep heeft. Weth. VAN MELLE merkt nog op, dat het rapport van den schatter dateert van Mei. Reclamant had dus daarna tijd alsnog gegevens te verzamelen. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen met de stemmen der heeren Simons, De Roo en Jonkers te gen. Bedrijfsautohouders. Ingekomen is een verzoek van den Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland om voor het autobedrijf in deze gemeente zg. ordening in het leven te roepen. Daar B' en W. nimmer klach ten over wanorde vernamen stellen ze voor, op dit verzoek afwijzend te be schikken. De hr CRUCQ kan zich thans met het voorstel van B, en W. vereenigen, al is hij in principe niet tegen ordening. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. De dubbele Raad. N,a onderzoek worden de geloofsbrie ven van de leden der Commissie, be doeld in art. 158 der gemeentewet, in gesteld voor de door Ged. Staten aan hangig gemaakte grenswijziging, in or de bevonden. Aldus wordt tot toelating besloten. De nieuwe Raad. De geloofsbrieven van de met ingang van 3 September a.s. benoemde leden v.an den Raad, worden onderzocht en in orde bevonden. Tot toelating wordt besloten. De VOORZITTER wenscht de heeren die herkozen zijn, geluk. Rekeningen Gasthuis, enz. A'angeboden worden de rekeningen van het Gasthuis over de jaren 1933 en 1934. De heer DE ROO sluit zich aan bij het rapport van de Fin. Comissie. waarin met voldoening geconstateerd wordt, dat de tekorten zooveel vermin derd zijn. Dit z,al ook de geheele Raad voldoen. Daarom spijt het spr. temeer, dat, naar in de vorige zitting bleek, in het Bestuur een verkeerde geest heerscht. Dit moet op den duur de lei ding beïnvloeden. Spr. heeft naar een oplossing gezocht en vraagt aan B. en W. of er niet de mogelijkheid is, een kleine commissie in te stellen, op dat deze de moeilijkheden, die in het Be stuur ontstaan zijn, kan onderzoeken, en eventueel den weg wijzen om deze weg te nemen. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. eveneens met vreugde de gunstiger ex ploitatie constateeren. Spoedig zal men mogelijk quite uitkomen. Spr. brengt daarom hulde aan 't tegenwoordige be stuur en daarnaast de heer Van Greu- ninge, voor wat zij in deze deden. Wat de kwestie in het bestuur betreft, spr. betreurt deze, doch waarschuwt er voor, deze kwestie niet al te ernstig op te nemen. Spr. sprak er reeds eens over met de bestuursleden en constateerde, dat de overgroote meerderheid van het Gasthuisbestuur gewaagd van een pret tige onderlinge samenwerking. Alleen de hr Visscher maakte in deze een uit zondering. Ook dr. Planteydt had geen enkele klacht over de onderlinge sa menwerking. Hij zeide, van andere mee ning geweest te zijn, dan de meerder heid van het Gasthuisbestuur, doch als hij gewonnen h,ad was hij een goede winnaar geweest en nu zal hij ook een goede verliezer zijn. Hij prijst de sa menwerking, die steeds in het bestuur bestaat. De hr. VISSCHER zegt mogelijk in de hitte van het debat van een meerder heid en een minderheid gesproken te hebben, doch, zooals hij bij interruptie nog opmerkte, die meerderheid en min derheid bestond alleen bij de kwestie der benoeming van den heer Den Her der. In dit geval werd de minderheid ge negeerd. Dit neemt echter niet weg, dat deze kwestie wel van invloed was op de goede verstandhouding in het be stuur en van nadeeligen invloed zal zijn op de leiding van het Gasthuis. Zoo stelde een bestuurslid reeds voor, het secretariaat uit sprekers handen te ne men. De v o o r z. beaamt, dat bij deze kwestie inderdaad een meerderheid en een minderheid was. Spr. waardeert bei der standpunt. Dr. Planteydt verklaarde evenwel, dat er van negeeren der min derheid geen sprake was. Spr. vraagt, of de hr. Visscher de kwestie niet al te somber inziet. De hr. CRUCQ is er niet voor, de ver houdingen op de spits te drijven Maar evenzeer is hij er tegen, bij gelijk onge lijk te bekennen. De hr. Vermaire is voorzitter en Visscher secretaris. Tus- schen zulke bestuursleden moet een goede verhouding bestaan en niet met briefjes gewerkt worden. Spr. waar deert het optreden van den voorzitter, doch gelooft niet, dat de meerderheid overtuigd is, ook een fout gemaakt te hebben. De VOORZ. uit den wensch, dat de ver houding zoo spoedig mogelijk weer in het reine zal zijn. B. en W. zullen geen oogenblik aarzelen hiertoe mede te werken. De rekeningen worden hierna als in gediend vastgesteld. Aan den heer G- M. den Herder wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het Bestuur van het Gast huis, onder dankbetuiging voor de in deze functie aan de gemeente bewezen diensten. De VOORZ. merkt op, dat B. en W. aan het bestuur een voordracht voor een nieuw lid willen verzoeken. Spr. deelt, op verzoek van den hr. CRUCQ mede, dat hedenmorgen officieel bericht bin nen kwam, dat de geschorste admi nistrateur niet is afgekeurd- B. en W. zullen nu in deze, in den volgenden Raad, met een desbetreffend voorstel komen. Vergunningsrecht. In de verordening op de heffing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein wordt een wijziging gebracht, in verband met de wijziging der Drankwet. Volgens de oude verordening werd het vergunnings recht bepaald naar den omvang (huur waarde) van het bedrijf. Volgens de nieuwe verordening moet rekening ge houden worden met de huurwaarde, die het bedrijf geacht mag worden te bezit ten in verband met den omzet van ster ken drank. Telefoon-centrale. B. en W. stellen voor, aan het Rijk te verkoopen een perceel grond groot plm. 1900 m2, gelegen aan de Van der Spiegelstraat, voor f 14,500. Bedoeling is op dezen grond een telefooncentrale voor Zeeland te vestigen. De VOORZ. deelt op verzoek van den hr. De Roo mede, dat de gemeente een nieuwe portierswoning moet bouwen. De F. C- adviseert, daartoe niet over te gaan, voor vast staat, dat de Centrale daar ter plaatse komt. Uit den aard der zaak, zullen B. en W. daar op wachten- Spr. deelt den hr. De Roo nog mede, wat er onder verstaan moet worden, dat Gemeentewerken zooveel mogelijk bij den bouw behulpzaam zal zijn. Dit maakte in Den Haag veel indruk. Hieronder moet echter niet verstaan worden, dat Gem. Werken teekeningen enz. zal maken. De Fin. Comm. ging met de voorstellen accoord; deelde de1 vreugde van B. en W. dat deze Centrale te Goes komt. De hr. De Roo merkt nog op, dat Goes, als de Keuringsdienst hier even tueel blijft, toch voor dezen dienst weer voor een nieuwe portierswoning moet zorgen. Dat bedrag moet dan weer van de koopsom af. De hr- HOLLESTELLE wijst er op, dat dit 2800 zou kunnen kosten,, zon der den grond, die daar ter plaatse ech ter weinig waard is. De VOORZ. deelde nog mede, hoe de opdracht eigenlijk luidde. Er is nu 1500 meer gekregen, dan aanvankelijk de opzet was. De hr. JONKERS wijst er op, dat de gegevens voor de Fin. Comm. zeer on volledig waren. De Fin. gevolgen waren zoo moeilijk te schatten. De hr. VISSCHER merkt op, dat zoo den indruk gewekt wordt, dat de ge meente 14.500 in handen krijgt. Dit zal in de praktijk echter beduidend minder zijn. De VOORZ. stemt dit toe, en ant woordt den hr. Eckhardt nog, dat bij de werkzaamheden rekening zal worden ge houden met den gevaarlijken hoek daar ter plaatse. De hr. CRUCQ dringt er op aan, dat bij de werkzaamheden zooveel mogelijk Goesche werkkrachten gebruikt zullen worden. Het voorstel van B. en W. wordt hier na z.h.st. aangenomen. Verpachting vischrecht. B. en W. stellen voor het recht van visscherij in de Kade en de Haven, zoo mede de waterleidingen en waterwegen langs de wegen in het ambacht Goes, te verpachten aan den hr. A. Verbeem voor 25 per jaar. De hr. CRUCQ vraagt hoe het eigen lijk zit. Er was reeds een bod van 21 en nu schijnt er weer een hooger geko men te zijn. De VOORZ. deelt mede, dat hij bij de openbare aanbesteding dadelijk den in druk had, dat' de heeren een overeen komst hadden gesloten. Er werd voor ƒ11 ingeschreven. Daarom werd de ver pachting niet gegund ioen kwam er 'n bod van 15, daarna van 21 en toen van 25. Toen het desbetreffende stuk door den spr. geteekend was kwam de heer A. Tilroe met een bod van 30. Spr. wees er den heer T. op dat hij ook bij de openbare Iverpachting was, en blijkbaar aan de overeenkomst met de anderen mededeed. Nu wil de Fin. Com. opnieuw openbaar aanbesteden, maar wie zegt, dat er dan weer geen conclave gemaakt wordt. Intusschen was het stuk, toen het door spr. geteekend was, eigen dom van den Raad. Nu is het beste, dat het voor 7 jaar zoo blijft. De hr. JONKERS meent, dat B. en W. zoo een gelijke fout als de pach ters maken door hun persoonlijke on derhandelingen. Sp'r. wil daarom het oordeel van den Raad over het voorstel van de Fin. Comm. De hr. SIMONS acht 't geen bezwaar, de menschen nog een gelegenheid te ge ven. De inschrijver van 25 zal zijn bod toch wel gestand doen. De hr. VISSCHER vindt de zaak klein en misselijk. Intusschen hebben alle pachters schuld. Eén is er nu al twee maal met een bod gekomen. Misschien is het beste, opnieuw aan te besteden. Spr. vindt de zaak eigenlijk te klein voor den Raad. De VOORZ. is 't met dit laatste eens. Hij deelde een en ander alleen uitvoe rig mede om uit te laten komen, dat B. en W. tegen elke conclave optreden. Op voorstel van den hr. JONKERS wordt besloten opnieuw in te laten schrijven, met een minimum van 30. Verhuring Schuttershof. B. en W. stellen voor, het Schutters hof te verhuren aan den hr. J. Branden burg, voor 5 achtereenvolgende jaren, voor 1000 per jaar, plus 340 per jaar wegens annuïteit der kosten gas- verwarming. Zoodra de winst hooger is geweest dan 1500 per jaar, wordt de huursom voor het volgende jaar ver hoogd met één-derde van het bedrag waarmede de winst ad 1500 overschre den is. De Fin. Comm. adviseert op nieuw tot openbare aanbesteding over te gaan. De VOORZ. merkt op, dat de tijd voor de bedoelde bedrijven niet gunstig is. B. en W. vonden hun oplossing in deze wel de beste. B. en W. hebben bepaalde be zwaren tegen het voorstel der F. C. Op het oogenblik is de exploitatie in goede handen. Bij openbare inschrijving heb ben B. en W. ook het recht, niet aan den hoogste te gunnen. Bij den hr. B- is de zaak in goede handen, men weet niet, hoe het bij een eventueelen opvolger zou zijn. Thans is er een behoorlijk peil van de vermakelijkheden. En als iemand het jaren goed heeft gedaan, is het niet vriendelijk, het hem nu ineens moeilijk te maken. Wordt er nu meer winst ge maakt, dan profiteert ook de gemeente er van. De hr. DE ROO, die de exploitatie steeds van nabij heeft gadegeslagen, ver klaart, dat de huidige pacht de hoogste is, die betaald kan worden. De hr. SIMONS sluit zich bij de woor den van den voorz. en den hr. De Roo aan. De hr. CRUCQ vindt 1000 toch zeer laag en is voor een openbare inschrij ving. B. en W. blijven toch vrij dan te handelen zooals ze het beste achten. De hr. HOLLESTELLE gaat met dit voorstel accoord, doch houdt zich zijn meening voor, wanneer eventueel de verkoop van het Schuttershof ter spra ke zou komen. De VOORZ. beaamt, dat dit er naast staat. Zooals beloofd, zullen B. en W. in deze met een uitvoerig rapport komen. De hr. VISSCHER merkt op, dat thans Schuttershof toch voor 5 jaar verpacht wordt. Dit en een eventueele verkoop deed hem voor openbare aanbesteding zijn. Intusschen gaat het allerminst te gen den hr. Brandenburg, die de zaak zeker goed beheert. En hij heeft, volgens contract ook bij openbare inschrijving de voorkeur. De hr. JONKERS merkt op, dat men moeilijk uit kan maken, wat zulk een zaak, bij de beste exploitatie, waard is. Ook uit de boekhouding kan dit moeilijk blijken. Spr, is vooral tegen den termijn van 5 jaar, omdat men in dien tijd dan vrijwel niet kan verkoopen. Spr. kreeg een overzicht van cijfers bij verkoop en verhuur, wat 47.500 nadeeliger zou zijn bij verkoop. Spr- is het met deze cij fers echter niet eens. De VOORZ. wil er den hr. Jonkers in tegemoet komen, dat een termijn van 3 jaar bepaald wordt. Hierna wordt eerst gestemd over het voorstel van de Fin- Comm., om tot open bare verpachting over te gaan. Dit voorstel wordt verworpen met de hrn. Crucq, Visscher en Jonkers voor. Het voorstel van B. en W. wordt hier na z. h. st. aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten over te gaan, tot ruiling van een stukje grond aan den Westwal, met den hr P. Louisse. De grenswijziging. Aangeboden wordt het bekende plan v,an Ged. Staten, behelzende een grens wijziging, waardoor het grondgebied van Goes vergroot wordt met 200 ha van Kattendijke en 52 ha van Kloetinge. B. en W. kunnen zich met dit plan vereenigen, wenschen alleen den grens nabij het Goesche Sas langs den bin nendijk van den Oost Bevelandpolder getrokken te zien. Aan den Raad wordt verzocht een uitspraak te doen. De hr VISSCHER herinnert aan de oorzaak van dit voorstel; de gedachte dat Goes in de toekomst meer grond gebied noodig zal hebben. Spr. con stateert, dat hij hiervan ook overtuigd was. Het was geen landhonger van Goes. Dat bleek ook wel uit de zeer bescheiden eischen van Goes, dat in deze met Kloetinge geheel tot over eenstemming kwam. Deze overeenkomst was zeer zakelijk en spr. kon er zich geheel mede vereenigen. Ged. Staten gingen hiermede <ëchter niet accoord en kwamen met een zelfstandig voorste! w.o. de opheffing van Kattendijke. Spr. meent, dat deze opheffing niets met de zaak zelf te maken heeft. Hij beziet dit daarom uit een oogpunt van algemeen belang, en meent, dat in deze, vooral in Zeeland, mede uit bezuinigingsover wegingen, nog heel veel te bereiken is. Spr. gelooft echter niet, d,at dit voor stel het beste is. Hij acht het logischer, dat Kattendijke (de polder) geheel bi; Goes komt. Goes kan ook als een plat telandsgemeente beschouwd worden. Dat de bevolking teveel zou verschil len is spr. dus niet met Ged, Staten eens. De hr. SIMONS gelooft niet, dat Goes, wat den eisch van den geheelen poldet betreft, kans op slagen heeft. Wel acht spr. van belang dat nog 'n deel van 't Sas, als B. en W. willen, bij Goes komt. De hr- JONKERS merkt op, dat de Wilhelminapolder zeer gekant is tegen samensmelting met Goes. Deze tegen kanting moet men niet onderschatten. De polder heeft een aanzienlijk aantal menschen, die nu 's winters aan den gang gehouden worden. Men kan deze menschen echter ook ontslaan en dan zijn ze op steun aangewezen. Spr. meent, dat het beste is, zich bij de verkregen resultaten neer te leggen. De hr. VERMAIRE kan zich even eens met het voorstel vereenigen; is echter voor toevoeging van het deel bij de z.g. inlaag aan het Sas. De hr- CRUCQ wijst, evenals de heer Visscher, op het verschil tusschen het eerste voorstel en de nu voorgestelde opheffing van Kattendijke. Als de pol der bij Goes komt, krijgt men ook de be langrijke zeggenschap over de tereinen langs de geheele haven. De hr. ECKHARDT is het eens met het voorstel van B. en W., en er op te gen de zaak op de lange baan te schui ven. Dan kon men het deksel wel op den neus krijgen. De VOORZ. is verheugd, dat opge merkt is, dat het voorstel tot de ophel- fing van Kattendijke allerminst van Goes is uitgegaan. Evenzeer is hij ver heugd, dat de Raad zijn instemming be tuigt over de door B. en W. gevoerde onderhandelingen. Goes keek hierbij naar twee kanten. Allereerst was er de noodzaak tot uitbreiding van het grond gebied. Dit werd bereikt toen men met Kloetinge tot overeenstemming kwam. Na het voorstel van Ged. Staten, tracht te Goes toen de haven, en het gebied er langs, te krijgen. Dit met het oog op de toekomst. Ged. Staten gingen hier niet mede accoord en tenslotte moest Goes zich tevreden stellen met het kleine ter rein aan het Sas. Het verheugt spr. ech ter, dat ook uit den Raad den wensch naar voren komt, het grondgebied ten Noorden van Wilhelminadorp bij Goes te krijgen. Spr. gelooft niet, dat Ged, Staten en de minister er voor zijn te vinden, de geheele polder bij Goes te voegen, en het lijkt hem beter, hier niet verder op in te gaan. Wel wil spr. echter op toevoeging der genoemde breede strook aandringen. De hr. VISSCHER vraagt, of van den gedactengang, door hem naar voren ge bracht, geen melding gemaakt kan wor den in het uit te brengen advies. De re geering zal ongetwijfeld prijs stellen op zooveel mogelijk gigevens. Er is geen kwestie van het onderste uit de kan wil len hebben. Er zullen nog wel meer verschillende adviezen uitgebracht wor den. De VOORZ. meent dat aan 't verzoek van den hr. Visscher voldaan kan wor den. Aldus wordt besloten. De hr. HOLLESTELLE informeert, hoe het staat met de werkloosheid. Het is henL bekend, dat een werklooze, die werk op het land kon krijgen dit niet wilde aanvaarden. Spr. noemt nog een voorbeeld. De VOORZ. deelt mede, dat door toe name der werkzaamheden de werkloos heid iets is gedaald. B, en W. zien nauw lettend toe, dat de werkloozen trachten werk te krijgen, en het aanvaarden als zij het kunnen krijgen. Anders wordt er streng tegen opgetreden, gelijk reeds gedaan werd. De hr. SIMONS wijst op den ongeluk- kigen toestand van het fietspad aan de Voorstad. Weth. VAN MELLE; dit staat op het programma. De vergadering werd daarop gesloten. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent K. DE VOS GOES. Ingekomen O. H. C. Beun, leerl. verpleegster, van Sluis, Oostwal 31. - B. J. van Damme, onderwijzeres, van Etten en Leur, Groo te Kade 2. J. Driedijk, dienstbode, van Heinkenszand, Kloetingsche weg 5a. J. van Geel en gezin, betonwerker, van De Werken e.a., Violenstraat 17. D. Schuitmaker, onderwijzer, van Roo sendaal, Vosmaerstraat 8. P. Panne- koek, machinist, vart Vlissingen, Oude Singel 90. J. Verhoeven, rijwielher steller, van Amsterdam, Voorstad 48. G. W. Bakx, ijsventer, van Roosendaal, Bocht van Guinea 6. K. de Hond, geb. Tholenaar, zonder beroep, van Arends- kerke, Schengestraat 41. Joh. Ippel, dienstbode van Werkendam, Oude Vischmarkt 12. W. A. Oomen en ge zin, timmerman, van Werkendam, Vio lenstraat 15. M. J. ten Haaf, kok, van Den Haag, Groote Markt 40. Vertrokken: E. Roegiers en gezin, glasslijper, naar Middelburg, O 270. S. Westerterp en gezin, assuradeur, naar Middelburg, Q 286. C. Vreeke en gezin, koopman, naar Breda, Molenstraat 18. A. van Zweden en echtg., koopman, naar Kloe tinge, Heernisseweg 34. J. F. O. Hue- se, chirurg, naar Kattendijke, Katsche veer. P. Cornelissen en gezin, verz. insp., naar Oostvoorne, Rijlaan 143. D. J. Noordhoek en gezin, onderwijzer, naar Semarang. J. C. van Haver, let terzetter, naar Wissenkerke, Dorpsdijk 226. M. Boone, dienstbode, naar Voorburg, Parkweg 131. M. G. J. Wijffels, kantoorbediende, naar IJzen- dijke D 354. Goes, 10 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling v.m. 11 uur Aardbeien Jucunda 21,90, idem, id- .Aardbeien Mad- Moutöt 19,30, idem n.m. 12 uur Zwarte bessen 9, idem n.m. 4 uur Aardbeien Jucunda 21,50, idem n.m, 4 uur Aardbeien Mad- Moutót 18,50, per 100 kg. Kleine Veiling. Kersen: Hollanders 13 19, Bruine Blance 1113, Zoete Mo rellen 1012, Vroege van Werden 12, Meikersen 714, Porseleinkersen 610, Roode Suikerkersen 911, Witte Vleeschkersen 1112, Uitschot kersen 46, Kruisbessen 35, Roode bessen 4 —10. Witte bessen 69, Loganbessen 11, Frambozen 929, Aardbeien 1522, Tuinboonen 26, Stamsnijboonen 20 23, Dubb- Princessen 2431, Vroege Wagenaars 2225, Gele boontjes 14, Doperwten 310, Postelein 25, Aard appelen 55,80, idem Bonken 5,30, id. drielingen 3,504,20, per 100 kg, Per ziken 5, Meloenen 1530, Witte Kom kommers 36, Augurken 0,17, Kropsla 0.50—2,10, Andijvie 0,90—3, Bloemkool I,5012, Roodekool 25, Groene Sa- voyekool 3, per 100 stuks-, Wortelen 2 4, Kroten 26, Pootuien 45, Rabarber 13. Selderij 1,40, Gladiolus 6, Lathy rus 1, per 100 bos. K a p e 11 e, 10 Juli. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kleine Veiling 1 uur n.m. Meikersen 816. Markiezen 1116, Morellen 7 13, Klerken 1516, Volgers 1115, Bruine Blanche 1013. Roode idem 5 8, Hollanders 1319, Spietjes 12, Porce- leinkersen 69, Suikerkersen 1013, Witte Vleeschk. 1213, Zwarte kersen 16, Jaap Kostenkersen 13, Vroege van Werden 813, Limburgers 11, Aardbei en 1217, Frambozen 2044. Roode bessen 714. Witte idem 5—9, Zwarte idem 16. Kruisbessen 27, Logambessen II, Madeleinen val 37, Tomaten b 10, Zilveruien 8. Doperwten 35, Dubb Princ. z. dr. 23. Gele Boontjes 1418, Tuinboonen 6, Postelein 34, Rabarber 1, Aardapoelen 45,80, alles per kg, An dijvie 2, Kropsla 1,401,80, Bospeen 2,70—4, Bloemkool 4,60—7,60. Savoye kool 2, alles per stuks. Blocv. 4.30 uur n-m. Jucunda 2121,40 Nalevering: Jucunda 22, Mad. M'outot z. d. 17,10, per kg. DO 11 Jul. Jaarverg. Alg. Woningbouw- ver-; „De Gouden Poorte"; 20 h. VR 12 Jul. Alg, Verg. St. Mpij. Breskens-Maldeghem; „N. Doe len"; 13,30 h. VR 12 Jul. Buitengew. Alg. Verg. aan- deelh. P.Z.E.M.; 14.00 h. VR 12 Jul. Alg. Verg. Roode Kruis, afd. M'burg; Stadhuis 17,00 h. GOES; DO 11 Jul, On'inb. Conc. „Hosanna", Gr. Markt, 20.30 b. VR 12 Jul. Verg. Alg. Ned. Verbond; Schuttershof. „De magere man" en „Say it with music"; 20.00 h.: ZO matinée 15 h- CITY, Midb- VR 12—DO 18 Jul.; „Der stahlerne Strahl"; 20.00 h: ZO matinée 15-00 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6