afloop verk00pingen. oostenrijk, afloop aanbestedingen. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN, Nog een arrestatie. BELGIE, DE BRAND OP DE WERELDTENTOONSTELLING, DUITSCHLAND Twee millioen exemplaren van „Mein Kampf'. Door het verschijnen van den nieuwsten druk van Adolf Hitler's Mein Kampf, is de totale oplage van dit boek in Duitschland gestegen tot 1.930.000 exemplaren. Vader en zoon. Een Berlijnsch rechter heeft onlangs een vader tot gevangenisstraf veroordeeld, omdat de ze zijn zoontje van 7 jaar communist! sche opvattingen had willen inprenten en hem opvoedde in atheïstischen zin ZWITSERLAND Nationaal-socialistische activiteit. DE KWESTIE DER HABSBURGERS. laatste mm DE BEZUINIGING OP HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. ONDERSCHEIDINGEN VOOR DE BEMANNING DER K XVIII. BOLIVIA EN PARAGUAY. De definitieve vrede is er nog niet. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN CHINA. Vermoedelijk 5000 menschen verdronken tengevolge van geweldigen regenval. 0. EN W. SOUBURG. en bovendien nog van een dusdanige kwaliteit dat het gezaaide zeer onregel- ma tigopkwam en bijna geen aren vorm- de. Verschillende boeren zijn er dan ook toe overgegaan het zaaisel om te ploe gen, doch anderen lieten het op hoop van zegen staan. Nu de crisis-opsporingsdienst echter van een en ander de lucht heeft ge kregen en een uitgebreid onderzoek in stelt, hebben de betrokken boeren dub bele'schade, daar zij niet alleen geen oogst binnenhalen, doch bovendien nog strafrechtelijk zullen worden vervolgd. De graanhandelaar echter zal waar schijnlijk vrij uit gaan, aangezien hij het door hem geleverde als kippenvoer heeft gefactureerd. Dat deze fraude een grooten omvang had genomen, kan wel blijken uit het feit, dat in landbouwkringen de met deze gedenatureerde tarwe bezaaide oppervlakte geschat wordt op 30 ha welke schatting, gezien de geslotenheid van vele boeren, wel sterk aan den la gen kant zal zijn. ONTPLOFFING TE ROTTERDAM. Woensdagmiddag was een ploeg ar beiders van de firma Van den Akker bezig met een slooperswerk op een ter rein aan de Honingerdijk te Rotter dam. Hier stond een rijstpellerij welke fabriek reeds grootendeels is afgebro ken. De betonnen fundeering en vloer moesten nog gesloopt en daarmee was men met behulp van dynamietpatronen bezig. Twee explosies waren met goed gevolg geschied; bij de derde liep het echter mis. Groote brokstukken beton vlogen door de lucht. De 28-jarige Van G. werd door een stuk getroffen, even als zijn vader, den leider van het werk, die op 10 m afstand van de plaats des onheils stond. Ook de 23-jarige arbeider D. van W. uit Duivendrecht werd door een stuk beton geraakt. De 50-jarige Van G, bleek slechts licht gewond. Zijn zoon had schrammen aan het gelaat en lichte verwondingen aan de buik bekomen, De 23-jarige van W. echter die zware stukken beton op het hoofd had gekregen is met een ernstige hoofdwonde, een gebroken neusbeen en een schedelfractuur in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. FRAUDE MET ZGN. AFSTANDS VERKLARINGEN, In verband met een .aangifte van den leider van het Crisis invoer bureau heeft de Haagsche politie aangehouden en in bewaring ge steld H. V., vertegenwoordiger van een buitenlandsch huis in wollen stoffen. Zooals uit het onderzoek is gebleken, heeft verdachte het Crisis invoer bu reau op frauduleuze wijze bewogen tot het afgeven van toewijzingen voor in voervergunningen, Hij maakte daarbij gebruik van verwdschte zg. „afstands verklaringen", d.w.z. verklaringen, waarbij anderen te zijnen behoeve af stand deden van hun recht op het in voeren van een bepaalde hoeveelheid stoffen, terwijl hij daarbij tevens val- sche, door hem zelf voor dit doel ver vaardigde duplicaat-facturen uit 1929, 1930 en 1931 overlegde. V. leverde bij het C.I.B. afstandsver klaringen in tot een bedrag aan circa 25,000. Dit verleende hem recht *6p den invoer van het daarvoor vastge stelde percentage, zijnde voor den in voer uit Engeland 7 pet, en uit Frank rijk 6,3 pet. Na het beëindigen vran het onderzoek is V. op .vrije voeten gesteld. de fraude te elst en omgeving. Gisteren zijn de brigadecommandant van de rijksveldwacht te Eist en de twee controleurs te Utrecht overgegaan tr t de arrestatie van B. C. A, van Hoorn, boekhouder en kassier bij den alge- meenen boeren- en tuindersbond te Arn hem, die te Utrecht verblijf hield. Van H. is vervolgens naar Arnhem overgebracht en voorgeleid voor den officier van ju stitie. Gedurende den afgeloopen nacht is het justitioneel onderzoek in het ge- houw van den Alg. Boeren- en Tuinders- bond voortgezet. Verdachte bekende tenslotte zich te hebben schuldig ge maakt aan verduistering van ettelijke duizenden guldens in verband met de ontdekte tarwefraude. Van H. was reeds eenige weken van zijn post ontheven, waarop hij zich te Utrecht heeft geves tigd. Nader wordt gemeld: 1 Nog steeds zetten politie en justitie Tra^e.rzoek voort 'n de fraudes ge- ^.e",bij de gewestelijke tarweorgani- satie m Gelderland- De gistermiddag te ree t aangehouden boekhouder en kassier van den A. B. T. B- de heer B. Wt benadeeld voorden f 13.QC0. Ook de s,°c«!SAtrtt be- satie, de"beer j?X' rig verhoor onderworpen. Cn U AVONTURIERSTER. -- Een 1R ia rig Nederlandsch meisje, dat blijkbaar met haar ouders ongenoeg.en had, was met haar ouders ongenoegen had,' was Duitschland uitgeweken. Om aan geld te komen had zij getracht v,an Duitsch land marken naar Nederland te smok kelen, Met 1500 Mark zou haar dit reeds gelukt zijn, doch toen zij daarop ï-eer eens, thans met 600 mark onder haar kleeren verborgen, bij Beek de grens wilde passeeren, werd zij door de Duitsche douane gesnapt. Het Schöffengericht te Kleef heeft De jeugd van de beklaagde en het feit, dat zij geheel afhankelijk was van haar verloofde, dien de justitie niet in handen had kunnen krijgen, bespaarden haar de zwaarste straffen. Niettemin werd zij toch nog veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en 6000 mark boete of 2 maanden gevangenisstraf. Vijf weken voorarrest werden in min dering gebracht. OOK NOG EEN MOORD OP ZIJN GEWETEN. De te Amsterdam ge pakte internationale oplichter André Louis Astequino blijkt ook nog een moord op zijn geweten te hebben. Hij heeft verleden jaar in Juli op den hoek van de Champs Elyses en de Rue de Berri te Parijs tegen één uur in den ochtend in een roode taxi een „vrien din" met drie revolverschoten dood ge schoten. De chauffeur stopte onmiddel lijk, toen de schoten knalden. De dader maakte er gebruik van om zich uit de voeten te maken. Het wapen bleef lig gen aan de voeten van de vrouw, wier schedel doorboord was. Eenige dagen later bezweek ze in een ziekenhuis na den moordenaar aangeduid te hebben. „Hij was mijn minnaar.... ik was van hem weggeloopenhij had gezworen me neer te leggen". De man stond bekend als Albert le Niqois en alle speuringen stuitten af op de wet van de stilte, die in de „onder wereld" in zwang is. Al maanden was een rechercheur hem op het spoor. On der allerlei] vermommingen ^verkeerde deze in die kringen, totdat hij onlangs in een herberg te Barcelona (Spanje) naast iemand kwam te zitten, die met twee lichte vrouwen over „Albert" sprak. De ze zou, aldus vernam de Fransche poli tieman, te Amsterdam een streek uil halen. Thans heeft de Amsterdamsche politie hem te pakken. DE NOODLOTTIGE BRAND TE OOSTELBEERS. Omtrent den nood- lottigen brand, welke Dinsdagmiddag in het Brabantsche dorpje Oostelbeers in een landbouwschuur heeft gewoed en waarbij drie kinderen van den land bouwer om het leven kwamen, verneemt de Tel. nog het volgende. Terwijl de vrouw van den landbou wer in de kamer haar jongste kind van 3 maanden aan 't verschoonen was, hoorde zij Frans, Kees en Adriaan, resp. 234, 434 en 6 jaar oud, die in de schuur en daarbuiten aan het spelen waren, roepen. Zij sloeg op dit geroep in den beginne geen acht en ging voort met haar jongste kind te verzorgen, 't, Geschreeuw werd echter luider. Zij wilde door de schuur n,aar haar kroost gaan en bemerkte nu tot haar grooten schrik, dat het achterste gedeelte van iet huis in vollen gloed stond. Zij kon haar kinderen niet meer door de binnendeuren bereiken. Toen zij daarop naar buiten liep, zag zij dat haar drie jongens in brand stonden. Twee der kinderen lagen reeds, omhuld door de vlammen bewusteloos op den grond. Het derde zag zij nog juist neervallen Haar pogingen om de jongens nog *e redden, mislukten. Ten einde raad, rende zij de woonka mer binnen die nog niet brandde, pakte haar kindje van drie maanden en dat van 1 jaar, dat onder tafel zat, beet en bracht beiden in veiligheid. Buren, die inmiddels waren toege sneld, kwamen de vrouw, die gehee van streek was, onderweg tegen, met één hand een kinderwagen voortdu wend met het jongste kindje er in en op den arm het wichtje van 134 jaar. „Het zou niet zoo erg zijn", schreeuwde zij, „maar er zijn drie v,an mijn kinde ren verbrand". Wanhopig, als 't ware in een droomtoestand, begaf de arme vrouw zich naar haar moeder, die in het midden van het dorp woont. De vader der drie kinderen werd op het veld gewaarschuwd. De tijding hue hem echter zoo aangegrepen, dat hij onderweg flauw viel. Ook hij werd bij zijn schoonouders binnengebracht. Men vermoedt, dat de kinderen met vuur hebben gespeeld, toen zij in een leeg varkenshok aan het spelen waren. KIND IN EEN WASCHKETEL VER DRONKEN. In een onbewaakt oogenblik is het 134 jarig dochtertje van den heer H. D. wonende aan den rijksstraatweg te Wijk aan Dui.. in een waschketel gevallen en verdron ken. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Woensdagmiddag is in den vijver te Ot terloo, gem. Ede, D. G. uit Arnhem bij het baden om 't leven gekomen- Hoe wel 2 doktoren ter plaatse waren en de drenkeling terstond uit het water is ge haald, mocht het niet gelukken de le vensgeesten op te wekken. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagmiddag is het zesjarige zoontje van den landbouwer T. H. door een auto, bestuurd door den heer B. uit Koudekerk, komende uit de richting Leiden, in het gehucht Groe- n e d ij k, bij Hazerswoude, aangereden Met een zware schedelfractuur werd het kind opgenomen. Kort na het on geluk is het kind overleden. ROOFMOORD. Een 19-jarige zoon van een Chineeschen tokohouder op de onderneming Malangsari (Java) is op een eenzame plek op den onderne mingsweg vermoord. De buit bedroeg f 25. Van de daders ontbreekt elk spoor. HOOIBROEI. Hedenmorgen is, ver moedelijk tengevolge van hooibroei, de kapitale boerderij van den landbouwer P. van H. op den heuvel te Waalre on der Eindhoven tot den grond toe afge brand. De bewoners bemerkten den brand toen het dak van de hooischuur instortte. Zij moesten zich in nachtge waad in veiligheid stellen. Eenig vee is thanc T, *-"^"«-*11 ,.e ivieei neen waau m vemgneid stellen, üenig vee is hphntij tfr za me^ gesloten deuren ln de vlammen omgekomen. Alles was ekk slechts laag verzekerd. HET ITALIAANSCH-ABESSIJNSCH CONFLICT. Twee speciale treinen met Ameri- kaansche en Britsche onderdanen uit Abessijnie, die dit land, overeenkomstig de instructies van hun regeeringen heb- 3en verlaten zijn gisteravond uit Addis Abeba in Djiboeti in Fransch SomaJiand aangekomen. De Britsche regeering heeft giste ren de vertegenwoordigers van de Do minions (Canada enz.) geraadpleegd en zich op de hoogte gesteld van hun stand punt inzake het Italiaansch-Abessijnisch conflict en de stappen die naar hun mee ning Groot-Brittanie bij den Volkenbond zou moeten doen. In de Italiaansche pers komt steeds duidelijker het verlangen tot uiting dat in het Italiaansch-Abessijnisch conflict de Volkenbond buiten de kwestie v/ordt gehouden. Onder groot enthousiasme der toe schouwers is gisteren het tot transport schip gemaakt Italiaansche s.s. „Belfédè- re" naar Oost Afrika vertrokken met aan boord 4000 zwarthemden. Mussolini had gisteren een bespreking met 120 hoofdofficieren en bereidt momenteel nieuwe instructes voor de bestemd zijn voor den Italaanschen vertegenwoordi ger te Genève. Er is heel wat in vlammen opgegaan. De brand die Dinsdagnacht "in hel Lunapark op de Brusselsche wereldten toonstelling heeft gewoed is ernstiger geweest dan aanvankelijk werd gemeld. In totaal zijn twintig kleine eethuizen, winkeltjes en kermistenten geheel of gedeeltelijk vernield. Twee gebouwen, een betrekkelijk groote eetgelegenheid en een restaurant zijn eveneens geheel plat gebrand. Een Egyptische bazar, waar meubelen, tapijten enz. verkocht werden, een speelgoedwinkel, een dans gelegenheid, een poppenwinkel, een banketbakkerij, een electrisch hulpsta tion enz. zijn zwaar beschadigd. Volgens een eerste raming bedraagt de schade ongeveer een half millioen franken. Niet alle geteisterde gebouwen zijn echter verzekerd. Dit blijkt o.m. het geval te zijn met verschillende Arabie ren, die beweren alles wat zij thans be zaten, verloren te hebben. Het vernielde deel van het Lunapark is minder uitgestrekt dan eerst werd ge vreesd. Het beslaat een oppervlakte van 600 m2, terwijl het geheele Luna park zich over een oppervlakte van 70.000 m2 uitstrekt Zonder 't snelle en cordate optreden van de brandweer zou het geheele Pare des Attractions zeer waarschijnlijk in de vlammen zijn opge gaan. Het onderzoek naar de oorzaak van den brand blijkt uit te wijzen, dat van kwaadwilligheid geen Sprake is. De eerste vlammen zou men gezien hebben in de kermistent van een fotograaf, ze keren Philip de Winter, afkomstig uit Amsterdam, maar wonende te Gent Van onder het nog smeulende puin heeft men twee groote petroleumlampen opgehaald. Het gebruik van petroleum en benzine op de tentoonstelling wordt ten strengste verboden. De man be weert, dat hij zich op grond van zijn verzekeringspolis van een petroleum lamp mocht bedienen. Zijn polis is ech ter in den brand gebleven. Het parket is ter plaatse geweest en heeft den Nederlandschen fotograaf ver zocht zich ter beschikking van de justi tie te willen houden. In den Kantonnalen Raad van Bern ves tigde het socialistische lid dr- Grimm, de dacht op de toenemende nazi-propagan da in Zwitserland, die de regeering reed had genoodzaakt speciale maatregelen te nemen door een aparte afdeeling der vreemdelingenpolitie in te stellen, die tot taak heeft toezicht te houden op de bui tenlandsche politieke agenten. Dr- Grimm verklaarde, dat er in 1933 zeven Duitsche clubs of vereenigingen in het kanton Bern hadden bestaan, ter wijl er thans tien nieuwe organisaties bij waren gekomen, die alle een na tionaal-socialistisch karakter droegen en pressie trachten te oefenen op in Zwit land levende Duitschers tot het geven van bijdragen voor allerlei doeleinden onder bedreiging met plaatsing van de namen der weigerachtigen op een zwarte lijst, die ter kennis van de Duitsche re geering zou worden gebracht. De Oostenrijksche Nationale Raad (de corporatieve volksvertegenwoordiging, die in de plaats van het parlement is ge komen) heeft gisteren het ontwerp tot af schaffing van het verbod van verblijf voor leden van de familie Habsburg bin nen de grenzen van de republiek, en *ot teruggaaf van het grootste deel hunner onroerende bezittingen met algemeene stemmen aangenomen. Naar de Oesterreichische Zeitung am Abend verneemt, bestaat het voornemen zoo snel mogelijk het verbod van adel- ijke titels op te heffen- Volgens het blad zouden de bevoegde bestuurslichamen zich onmiddellijk na de zomer-vacantie met dit vraagstuk bezighouden. De minister van onderwijs, kunsten ep wetenschappen a.i. heeft aan de ge meenten en schoolbesturen die rijks subsidie genieten voor de instandhou ding van driejarige lagere nijverheids scholen voor jongens medegedeeld, dat de regeering heeft besloten een aan vang te maken met de voorbereiding van een geleidelijke invoering van de maatregelen t.a.v. het nijverheidsonder wijs aanvankelijk vermeld in het ont werp van wet tot verlaging van de openbare uitgaven (o.a. omzetting in 2 jarige cursussen). Deze maatregelen kun nen nl. zonder wetswijziging tot uit voering worden gebracht. De minister heeft tot die besturen het verzoek ge richt spoedig voorstellen tot wijzigirg van de leerplannen dezer scholen aan zijn goedkeuring te onderwerpen, waar- Dij rekening is te houden met een 2-;a- rigen dagcursus. De regeering doet een ernstig beroep op .de medewerking van de besturende directeuren en de leeraren dezer scho len opdat de omzetting zoo goed moge lijk zal slagen. De minister van defensie heeft heden in zijn radiorede in verband met de aankomst van de K XVIII te Soerabaia meegedeeld, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, den beleidvollen com mandant, luitenant ter zee der le klas se, Hetterschij, ridder in de orde van Oranje Nassau te bevorderen tot officier in deze orde. De luitenant ter zee der 2e klasse Wy- tema en de officier van den marine stoomvaartdienst 2e kl. Leeuwenburg werden benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De eere-medaille in de orde van Oranje-Nassau werd toege kend in goud aan den opperschipper Boskamp, in zilver aan den majoor-ma chinist Valkier, in brons aan den kwar tiermeester Den Berg, den korporaal telegrafist Bauw, den korporaal-machi nist Koningstem, den korporaal-kok Van der Linde en den matroos der eerste klasse Koldenhof. De versierselen, verbonden aan al de ze onderscheidingen, zullen worden ge dragen met de zwaarden. De vredesconferentie welke te Buenos Airels (Argentinië) vlergadert, om he conflict tusschen Bolivia en Paraguay der finitief te regelen is in moeilijkheden ge raakt- Op het oogenblik worden geen zittingen meer gehouden. De vertegen woordiger van Bolivia heeft in zeer scherpe vormen den minister van buiten- landsche zaken van Paraguay die be toogde dat Paraguay de overwinnaar in den Chaco-oorlog is geweest van re pliek gediend. De huidige toestand van de vredes conferentie moet wenig bevredigenc zijn. Feitelijk is buiten het staken van de vijandelijkheden tot dusver zoo goec als niets bereikt. De scherpe meenings verschillen tussch|en Bolivia en Para guay blijven voortbestaan. Een defini tieve oplossing van het Chacogeschil zal nog veel tijd vorderen en er zullen nog groote moeilijkheden overwonnen moeten worden. De overstroomingen in de Chineesche provincie Honan hebben tengevolge van een geweldigen regenval overal groote verliezen aan menschenlevens veroor oorzaakt. Men vreest dat alleen in de stad Yen Hoe Sji 3000 menschen zijn ver dronken. Duizenden inwoners zijn op het laatste oogenblik de bergen inge vlucht. Slechts de toppen v,an boomen en huizen steken uit het water. In het gebied van de Yangtsje Kiang zijn groote meren ontstaan waar de en kele steden als eilanden uitsteken. In Yoengyang aan de Han rivier zijn 8000 huizen ingestort. Een groot aantal dor pen in de omgeving van Yen Sje is ge heel door de overstroomingen vernield, Het juiste aantal dooden is nog niet be kend, doch vermoedelijk bedraagt dit 5000. Duizenden koelies werken om de dijken van de Gele Rivier te versterken Het bestuur der waterkeering van den Calamileuzen Willem Annapolder heeft hedenmiddag bij de wed. J. J. van Overbeeke te K a p e 1 1 e aanbesteed de zinkwerken en steenbe- storting tot verdediging van den on- derzeeschen oever van den calamiteu- zen Willem Annapolder, tusschen de peilraaien 23a en 24a. Raming f 27000. Inschrijvers: P. Dekker, Veere f 30260; P. de Regt, Schoorl f 29795; J. Pijl, Zuidland f 29700; N.V. Roosendaal, Enk huizen f 29500; A. Warrens, Ossenisse en K. Lucasse, Walzoorden f 27900; L. P- Korstanje, Wemeldinge f 27600; R: (Andriessen, Walsoorden f 27257; C, H. Hakkers, Werkendam f 26850; J. A. van Seventer, Dordrecht f 26657; J. Roskam, Sliedrecht f 26440; J. M. Dek ker, P,apendrecht en Th. Westfeer, Wer kendam f 26198; J. G. van Oord, Wer kendam f 25846; A. T. Hakkers en A. Baans, Werkendam f 25199. Notaris mr. P. Loeff heeft Woens dagmiddag in café Simpelaar te Bigge- cerke in het openbaar verkocht: een hofsteedje, bestaande uit huis, schuur, erf, tuin- en bouwland, st,aande en gelegen in Krommenhoeke in de ge meente Biggekerke ter groot te van 18 a 40 ca (14034 r.) Kooper A. Sturm, werkman te Oost en West Souburg qq voor f 360. Notaris E. C. v- Dissel heeft Woens dag te 's Heer Abtskerke van een perceel bouwland groot 3 ha 57 a 30 ca publiek verkocht. Kooper C. 54. Rijk, te Goes q.q. voor f 1710 per ha of den hoop f 6109,83- Notaris E. C. v. Dissel heeft ver kocht Woensdag te Nisse een hofste de (bestaande uit woonhuis, schuren, bouw- en weilanden ter grootte van 11 ha 17 a 9 ca- Kooper C. M. Rijk, te Goes q.q- voor f 1390 per ha of den hoop f 15527,55. Van een perceel boomgaard groot 1 ha 61 a 45 ca. Kooper C. M. Rijk, te Goes q.q, voor f 1950 per ha of den hoop f 3148,28, Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent M. DE WITTE, Marnixplein, West-Souburg. 11 Juli. Aangevoerd boerinnen (officieele Middelburg, door Walchersche prijsnoteering): Boter f 0;8234- Kipeieren f 2,25. Eendeieren f 2,50. Kalkoeneieren f 5. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,81. Kipeieren f 2,25. Eendeieren f 2,50. Particuliere priis, opgegeven door den marktzetter der ^.L.M. Boter f 0,90- Kipeieren f 3,25. Eendeieren f 3,50. Opgegeven door de vereeniging van handelaren: boter f 0,8734, kipeieren f 3,20, eendeieren f 3,20. Middelburg, 11 Juli. Op de eier- veiling waren heden aangevoerd: 28,000 stuks- Witte kippeneieren: 5052 kg f 1,60, 54—56 kg f 1,84, 56—58 kg f 2,08—2,13, 58—60 kg f 2,30—2,41, 60—62 kg f 2,55— 2,62, 62—64 kg f 2,64—2,69. Bruine: 5658 kg f 2,39, 5860 kg f 2,542,58, 6062 kg f 2,65, Eenden eieren f 2,55, Ganzeneieren f 3,90. Middelburg, 10 Juli. Op de vei ling deden: spinazie 26 c., postelein 4 8 c., tuinboonen 13 c., zuring 24 c-, wagenaarsboonen 2534 c., suiker- boonen 34 c,, stoksnijboonen 3335 c., stamsnijboonen 1823 c., stokprinces- senboonen 4041 c., stamprincessenboo- nen 3035 c„ capucijners 614 c-, dop erwten 511 c„ alles per kg, kunne 6 10 c-, peterselie 610 c., beide per kun ne, peën 23 c., kroten 13 c., uien 2 3,5 c., selderie 0,51 c., rabarber 1 2 c., radijs 1 c-, sjalotten 3—4 c., alles per bos, savoye kool 3 c., roode kool 56 c-, bloemkool 214 c., andijvie 13 c., kropsla 0,51,5 c., komkommers 16 c., alles per stuk, Bloemen: anjelieren 1 2 c-, lelies 4 c., goudsbloemen 2 c., lathyrus 13 c., alles per bos, géraniums 7 c., cactus 4 c-, lobelia 3,5 c„ alles per stuk. Middelburg 10 Juli. Kleine Vei ling: aardbeien 1123 c., frambozen 14 26 c-, madeleinen 56 c,, kruisbessen 514 c„ druiven 5070 c., roode bes sen 413 c., witte bessen 611 c., to maten All c., B 9 c-, C 8 c-, CC 57 c„ alles per kg, netmeloenen 930 c., per ziken 27 c., beide per stuk. Exportveiling: Zwarte bessen f 1,60, roode bessen f 4, witte bessen f 3, aard beien f 818, aardappelen: groote f 5,405,50, bonken f 3,80, drielingen f 3,70, poters II f 2, alles per 100 kg. Oostburg, 10 Juli. „Avicultura". Aanvoer 12034 kg boter; prijs f 1 tot f 1,55, per kg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3